(ted in 't jiad WOENSDAG 30 MAART 1938 HAARLEM'S DAGBLAD s Bekervoetbal kan interessant zijn Een volkomen verkeerde regeling Gedupeerde clubs Seizoen-programma dringend gewenschtNauwkeurig schema geeft allen clubs gelijke rechten; Waarom geen competitie-uitbreiding?; Het H. V. B.- elftal en het Vierbonden-tournooiVlot verloop der com petities De schoolvoetbalwedstrijden. Het Engelsche voetbalseizoen begint op den- laats ten Zaterdag' in Augustus en eindigt zon der uitzondering op den eersten Zaterdag in Mei. In de tusschen liggende acht maanden spelen de groote beroepsclubs 42 competitie- plus enkele bekermatches, terwijl dit aantal voor eerste klasse amateurvereenigingen. o.a. in de Isthmian League 26 bedraagt. Al heb ben dus de amateurs minder competitie-wed strijden te spelen, zij nemen ook deel aan tal rijke bekertournooien, te weten de Amateur Cup. de F. A. Cup. de London Charity Cup, de London Amateur Senior Cup, enz. Ondanks dit rijk voorziene programma wordt er na den sluitingsdatum niet meer ge- gevoetbald, m.a.w. men is precies op tijd klaar. Reeds begin Augustus is het wedstrijdrooster voor het gehcele komende seizoen samenge steld en overal verkrijgbaar. Zoo gaat het in Engeland In België bestaat de hoogste afdeeling uit 14 clubs, die dus elk 26 wedstrijden moeten spelen. Ofschoon het klimaat gelijk is aan dat in ons land en de terreinen eerder slechter dan beter, gerekend naar een Nederlandschen maatstaf, is de competitie bij onze Zuiderbu ren reeds beëindigd. In Frankrijk vergt de competitie 30 matches, afgezien van die voor het bekertournooi; daar is men omstreeks einde April met het geheele programma gereed. Zoowel in Engeland als Frankrijk zijn de bekerwedstrijden bizonder populair; de oor zaak daarvan ligt in het feit, dat de spelers er buitengewoon veel prijs op stellen de trofee t.c veroveren. In ons land daarentegen schijnt niemand belangstelling voor bekervoetbal te hebben, ofschoon de competitie-af deelingen klein zijn en men tijd te over heeft om een werkelijk interessant tournooi te organi- seeren. Een tweetal plaatjes, die een goed beeld geven van de formidabele hindernissen, die de deel nemers aan de dezer dagen weder te Liverpool verreden ren de Gra?id National moeten nemen, voor het eindpunt bereikt is. Maar is het wonder, dat bekervoetbal op de achtergrond raakt? Laat ons de kwestie eens even nader beschouwen. Voor Zondag j.l. waren er reeds verschillende wedstrijden vastgesteld, toen Dinsdags, derhalve vijf da gen van te voren, de K. N. V. B. plotseling niet minder dan 104 bekermatches inlaschte. De clubs waren dus gedwongen, hun oorspron kelijke plannen te laten varen en in verreweg de meeste gevallen bracht de loting vereeni- gingen tezamen, die hemelsbreed in kracht verschilden. De Haarlemsche vierde klassers E. H. S. en D. I. O. moesten bij Rotterdamsche clubs uit de eerste divisie, resp. Sparta en R. F. C. op bezoek, V. S. V. speelde te Amster dam tegen Rivalen, terwijl Haarlem zich een match tegen Alphia zag toegewezen. Een dergelijke regeling is volkomen doel loos, immers de propaganda, die er van een bekertournooi kan en moet uitgaan, ont breekt ten eenenmale. Nederlagen met een groot aantal doelpunten verschil leiden niet toe, animo voor de kleine clubs, die bo vendien nog dure reizen moeten ondernemen, te vergrooten. Zij worden onmiddellijk uitge schakeld na een strijd, die van te voren al hopeloos was. Het ware ongetwijfeld beter, in plaats van de bekende inhaal-dagen, waarop de competi tie vrijwel stil ligt, districtsgewijs voorronden voor den beker te laten spelen met dien ver stande, dat de clubs verplicht zijn, met hun sterkste elftal uit te komen. Naarmate het tournooi vordert, kunnen dan de hooger klasseerde vereenigingen worden ingescha keld, opdat men in vele gevallen van spam nende matches verzekerd kan zijn. Voorwaarde is echter, dat reeds voor den aanvang van het seizoen het volledige com petitie-programma voor alle afdeelingen wordt samengesteld, waarin dan speeldagen voor den beker zijn uitgespaard. Óver die programma-samenstelling, alsmede over het uitbreiden der competities is den laatsten tijd veel te doen geweest. Indien de K. N. V. B. zich boven de clubs zou stellen ware althans het eerste punt gemakkelijk te regelen. Hoofdzaak is, dat geen uitstel wordt verleend. Natuurlijk zal het voorkomen, dat twee of drie clubs in dezelfde stad tegelijker- tijd een thuiswedstrijd moeten spelen, doch bij een degelijke samenstelling van het sei- zoen-programma kan er voor worden zorg ge dragen, dat die clubs ook nu en dan het „rijk alleen" hebben. Men moet nu eenmaal het goede met het kwade nemen en wat in Enge land, waar er voor de beroepsclubs nog veel meer van de recette afhangt, mogelijk is, kan toch in ons land zeer zeker bereikt worden. Het wil ons voorkomen, dat eenerzijds de programma's niet met de noodige berekening- worden samengesteld, (wat ook niet wel mo gelijk is, als dat van maand tot maand ge schiedt en telkens uitstel wordt verleend) en dat aan den anderen kant sommige clubs te hooge eischen stellen. In een stad als Haarlem toch is zeker plaats voor twee gelijktijdige matches in dezelfde klasse, mits het zoodanig geregeld wordt, dat de eene match in Noord en de andere in Zuid wordt gespeeld. Vanzelf sprekend zal men zich uitzonderingen moeten getroosten, doch dat is nu eenmaal onvermij delijk. Het Engelsche systeem verdient zeer zeker navolging en dit is gebaseerd op een rayon- verdeeling van de steden met een groot aan tal clubs. Lr Noord-Londen hebben Arsenal, Tottenham. Brentford en Clapton Orient al len op hun beurt het rijk alleen, in West speelt Fulham meestal buiten de stad, als het onmiddellijk in de buurt gelegen Chelsea thuis speelt, enz. Het heeft waarschijnlijk heel wat voeten in de aarde gehad, voordat men het juiste schema had gevonden, doch men heeft het tenslotte bereikt en zoo iets moet in ons land toch ook mogelijk zijn. In ieder geval kan een situatie, zooals in het afgeloo- pen seizoen enkele malen in Haarlem ont stond, vermeden worden, immers, het is te dwaas, dat onze drie tweede klassers geza menlijk uit, en de week daarop gezamenlijk thuis spelen. Dan de uitbreiding der afdeelingen. Ook hierover kan men het niet eens worden, of schoon thans toch duidelijk gebleken is. dat onder normale omstandigheden een program ma van 18 competitie-wedstrijden reeds half Maart beëindigd is. Het bestuur van de eene af deeling is vóór, dat van de andere afdeeling tegen uitbreiding. Naar onze meening ligt het op den weg van de hoogste instantie in den K. N. V. B., om over de hoofden van-de clubs heen, een beslissing dienaangaande te ne men. Men heeft een wetgevend lichaam of men heeft het niet; laat men de clubs be slissen, dat stuit men voortdurend op tegen strijdige belangen, waarmede het Nederland- sche voetbal allerminst gebaat is. Zooals het nu is. is het een belachelijke toestand. Een betrekkelijk gering aantal clubs is tot einde Mei in kampioens-, promotie- of degradatiestrijd gewikkeld, doch alle overigen zijn medio Maart uitgespeeld. Hun resten nog slechts een of meer vriendschappelijke par tijtjes en het volgend seizoen brengt dan weer, als gevolg van de beperkte promotie gelegenheid, dezelfde tegenstanders, waarvan er enkele na een paar weken reeds kansloos onder aan de ranglijst staan. Zooals men zich zal herinneren, heeft het H. V. B.-elftal in het vorige seizoen het stoute stukje uitgehaald, om niet slechts het Vier bonden-tournooi te winnen, doch ook als over winnaar van het Federatie-tournooi te eindigen. Het Vierbonden-tournooi omvat de wed strijden tusschen de bonden van Haarlem, Amsterdam, Noord-Holland en Leiden, terwijl de erkende bonden van het geheele land in de Federat-ie-afvalmatches uitkomen. Zoo speelde Haarlem het vorige jaar eerst in de tusschenronde tegen Drente, om tenslotte tegen Noord-Brabant in den eindstrijd te komen. Vanzelfsprekend is het bestuur van den H. V. B. er op uit, alle krachten in het werk te stellen om de veroverde wisselprijzen ook dit jaar te behouden. Daartoe zullen twee proef- elftallen worden gekozen, die op 10 April een oefenwedstrijd zullen spelen. Aan de hand van de in dien wedstrijd geleverde prestaties wordt dan het vertegenwoordigend team sa mengesteld, doch alvorens het Vierbonden- tournooi een aanvang neemt, zullen de spelers in ploegverband matches spelen tegen reserve-elftallen of derde klasse-clubs uit ons rayon. Intusschen heeft de H. V. B.-competitie een vlot verloop; in de meeste afdeelingen werden Zondag 1.1. de laatste wedstrijden gespeeld. Met degradatie-matches houdt men zich in onzen plaatselijken Bond niet op, de hekke- sluiters degradeeren zonder meer, doch om hun plaatsen moeten de kampioenen der la gere afdeelingen een halve competitie spelen, waarbij de rangorde beslist. Daar echter Zandvoort II. de kampioen uit I B, naar den K. N. V. B. wenscht over te gaan en haar collega uit I A dat mogelijk eveneens zal doen, komen er dan vier plaatsen in de eerste klasse open, waardoor de vier tweede klasse-kam pioenen automatisch promoveeren. Hoewel er zeven derde klasse kampioenen zijn, zullen acht clubs voor de plaatsen in de hoogere af deeling spelen, daar vóór den aanvang van het seizoen reeds van Bondswege was bepaald, dat de club, die achter het sterke Kemphaan op de tweede plaats van de ranglijst zou eindigen, ook haar kansen in de promotie- matches zou mogen verdedigen. Een uitste kende maatregel, die de spanning er, ondanks het groote overwicht van Kemphaan tot het einde toe in heeft gehouden. Nog enkele weken en het elfde schoolvoet- bal-tournooi neemt een aanvang. Wederom valt er een toename te constateeren in het aantal deelnemende elftallen en dat nog wel ondanks het feit, dat de VeLsensche scholen ditmaal in eigen omgeving zullen spelen. De hoogste afdeeling, waarin de eerste en dus sterkst? elftallen der Middelbare Scholen uitkomen, is zoodanig uitgebreid. (10 ploegen) dat ook hier, in plaats van een halve comtitie, volgens afvalsysteem zal worden gespeeld, wat de spanning ongetwijfeld zal verhoogen. Maaren dit is een belangrijk punt, bij een tournooi van 136 elftallen moet men de beschikking over een voldoend aantal capa bele scheidsrechters hebben. En daaraan is tot nu toe ernstig gebrek, want slechts een tiental arbiters heeft zich beschikbaar gesteld. We zijn overtuigd, dat ons rayon vele sport liefhebbers telt, die gaarne een of meer wed strijden zullen willen fluiten. Vanzelfspre kend komen slechts zij in aanmerking, die althans eenige ervaring in het leiden van voetbalmatches hebben, doch overigens geldt alleen de voorwaarde, dat zij den 18-jarigen leeftijd hebben bereikt. Men kan zich schriftelijk opgeven bij den heer B. Serphos, Jacob de Witstraat 11, Heem stede, met vermelding van de dagen en uren, waarop men beschikbaar is. VOETBAL. BELGIë-NEDERLAND. Het Belgisch elftal samengesteld. Uit Brussel: Het Belgisch elftal, dat Zon dag 3 April a.s. te Antwerpen tegen het Ne- derlandsch elftal uitkomt, is als volgt sa mengesteld Doel: Badjou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en J. Petit (Standard Luik). Midden: Van Alphen iBeerschot), N.N. en Dewinter (Beerschot). Vóór: Van der Wouwer (Beerschot). Voor hoof (Liei-sche Sportkring)Isenborghs (Beerschot), Braine (Beerschot), en Buyle (Daring). Reserves zijn: Van de Weyer (Union St. Gilloise), Smellinckx (Union St. Gilloisei, Dalem (Standard) en Ceuleurs (Beerschot). De spil zal eerst Donderdag a.s. worden aangewezen. Men heeft de keuze tusschen Stijnen iOlympique Charleroi). Meuldermans (Beerschot), Gommers (Beerschot) en Maer- tens (Gantoise). HAARLEM—BLOEMENDAAL. Haarlem en Bloemendaal spelen a.s. Zon dagmorgen half elf een vriendschappelijken voetbalwedstrijd op het terrein aan den Scho terweg. DE KIEFTE WEER NAAR IIUIS. Tot ons genoegen vernemen wij. dat De Kiefte, de oud-keeper van E.D.O., die gedu rende langen tijd wegens een ernstige on gesteldheid in het Diaconessenhuis verpleegd werd, weer naar zijn woning terug is gekeerd om daar verder verpleegd te worden. AFDEELING IV. EERSTE KLASSE. Blijkens een bericht in de „Sportkr." is op verzoek van de vereeniging Noad de wedstrijd BleijerheideNoad (door Bleijerheide met 6—1 gewonnen) ongeldig verklaard, omdat Bleijer heide met een ongerechtigden speler uit kwam. De stand van deze twee clubs op de ranglijst moet das gewijzigd worden. Het ranglijstje is nu als volgt: gesp,gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P. S. V. 20 13 3 4 29 59—25 1.45 N. A. C. Juliana B. V. V. Longa Eindhoven Willem n M. V. V. Roermond Noad 20 12 3 5 27 49—29 1.35 19 10 3 6 23 43—38 1.21 20 10 3 7 23 50—42 1.15 20 9 5 6 23 35—32 1.15 20 8 4 8 20 43—37 1.— 19 7 3 9 17 37—44 0.90 20 6 4 10 16 37—57 0.80 13 6 2 10 14 3243 0.77 18 5 1 12 11 34—52 0.61 Bleijerheide 18 3 3 12 9 25—45 0.50 DAMMEN. VOOR HET „GERRIT BAKKER FONDS". Maandagavond werd door den heer J. W. van Dartelen een simultaanseance gegeven in het clublokaal der Haarlemsche Damclub. Te half elf werd de séance onderbroken voor het uitreiken der in de cupwedstrijden 1936,1937 en tombolawedstrijden 1937 der Haarlemsche Damclub behaalde prijzen. De bekerwinnaars J. B. Sluiter Jr., Joh. Fa bel, J. H. Meure, P. L. Schrijnemakers. C. Kool en W. J. A. Matla werden allen op hartelijke wijze door den lsten voorzitter der Haarlem sche Damclub, den heer J. W. van Dartelen, gehuldigd'. Hierna kon de simultaanseance worden voortgezet, welke te 12 uur was geëindigd. De simultaanspeler had toen 15 partijen ge wonnen. 9 partijen verloren en 6 partijen re mise gespeeld. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. B. Sluiter- Jr. remise met J. van Looij. Eerste klasse: J. H. Meure remise met A. Kiel; J. J. Groenewoud wint van J. J. Aling. KEGELEN. HAARLEMSCHE KEGELBOND. De 39ste jaarvergadering. De Haarlemsche Kegelbond hield Dinsdag avond in zijn gebouw aan de Tempeliersstraat zijn 39ste algemeene jaarvergadering. De Voorzitter, de heer Jac. van Maris, sprak een welkomstwoord. Hij uitte er zijn blijdschap over, dat eenige afgevaardigden van kegelclubs aanwezig zijn. Hij noemde deze vergadering belangrijk, omdat het volgend jaar het 40-jarig bestaan gevierd zal worden. Weliswaar zijn de tijdsomstandigheden niet bemoedigend, doch daarom mag men den moed niet laten zinken. Nadat de notulen van den secretaris onder dankzegging waren goedgekeurd, deed de Voorzitter eenige mededeelingen. O.a. dat de heer Zeilinga, voorzitter van den Ned. Ke> gelbond, gemeend heeft wegens zijn ge> vorderden leeftijd voor zijn functie te moeten bedanken. Hij is 25 jaar lid van het bestuur geweest en heeft zeer veel voor de kegelsport. gedaan. De aangesloten bonden hebben het verzoek ontvangen, hem gezamenlijk een hul deblijk aan te bieden. De Haarlemsche Kegel bond zal er ook toe meewerken en de secreta ris, de heer M. H. Sliggers, zal hem een brief schrijven, waarin de H. K. B. hem dankt voor zijn vele werkzaamheden in het belang van den Ned. Kegelbond. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat aan den Haarl. Kegelbond is opgedragen op 10 April de districtswedstrijden voor Noord-Hol land te organiseeren. zoodat de kegelaars uit Helder, Alkmaar en Amsterdam zich met hun Haarlemsche sportvx-ienden zullen komen me ten. Aan deze districtswedstrijden zullen vrije- baanwedstrijden worden verbonden. Deze zul len in de morgenuren plaats hebben. Tenslotte wekte de Voorzitter de aanwezigen op, a.s. Dinsdag zooveel mogelijk met hun da mes de prijsuitreiking op den feestavond te komen bijwonen. De heer M. H. Sliggers, seci-etai-is, bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit. Hij deelde mede, dat hij vroeger een optimistischen toon kon aanslaan, omdat van vooruitgang en bloei gewaagd kon worden. Tot zijn leedwezen kon hij nu zoo niet schrijven en moest hij sober heid betrachten. Weliswaar is het ledental slechts teruggeloopen van 12 clubs met-119 leden en 21 persoonlijke leden tot 12 clubs met 109 gewone en 18 persoonlijke leden, maar het enthousiasme bij de beoefening van de kegel- sport ontbreekt. Het bestuur wil echter niet in achteruitgang berusten; daarom verheugt het den secretaris, dat het zoo buitengewoon paraat blijft en er van maakt wat er van te maken is. Spreker herinnerde aan het groote succes van de verschillende wedstrijden in het afge- loopen boekjaar. Gememoreerd wordt het overlijden van den heer Thomas, eerevoorzitter van den Oost- Gelderschen Kegelbond en lid van verdienste van den Ned. Kegelbond: van den heer L. D. Boom uit Alkmaar, die zoo dikwijls in de ste- denwedstrijden tusschen Haai-lem en Alkmaar meespeelde; van Dr. Van Dam, eveneens uit Alkmaar, en van den heer H. C. Louw, lid van de Haai-lemsche Kegelclub ,De Volharding". Er werden elf bestuursvergaderingen gehou den en drie feestavonden hadden plaats. Volgens den voorzitter van de wedstrijdcom missie, den heer F. H. de Bruin, was de deel neming aan de wedstrijden bevredigend te noemen, maar geheel voldaan is de commis sie daarover toch niet. De heer Sliggers hoopt, dat de saamhoorig- heid onder de leden en het vertrouwen in het bestuur groot zullen blijven, opdat het 40-jarig bestaan van den Haarl. Kegelbond in Afxril 1939 met opgewektheid gevierd kan worden. Hij brengt dank aan zijn mede-bestuursleden voor hun steun en prettige samenwerking; speciaal aan den voorzitter, den heer Jac. van Maris, die aan den Haarl. Kegelbond zulk een groote plaats in zijn hart heeft ingeruimd. Tenslotte dankt hij de verschillende commis sies voor hun veel-omvattende werkzaamhe den. De heer Sliggers, die zijn jaarverslag ver sierd had met de foto's van alle bestuursle den, had een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. De Voorzitter bracht hem een warm woord van dank voor de buitengewoon goede wijze waarop hij zijn achtste jaarverslag heeft uitgebi-acht. De Voorzitter deelde mede, dat het 40- jarig bestaan luisterrijk geviei-d moet worden, om aan de kegelsport nieuw leven in te bla zen. De bedoeling is, autoi-iteiten uit te noo- digen in een eerecomité zitting te nemen. Ook aan andere sportorganisaties zal verzocht wor den. medewerking te verleenen. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer F. H. Proper, waren door de controlecommissie in orde bevonden. Op haar advies werd hem décharge verleend. Ook aan hem bracht de Voorzitter een woord van dank. Het bleek, dat de bond er finan cieel niet zoo goed voorstaat, als wel gewenscht zou zijn. Maar hij vertrouwt, dat die in de toekomst beter zal worden. Het bestuur zal pa raat blijven. Spreker dankte ook den boek houder voor zijn steun. De heeren A. M. Joustra, vice-voorzitter, M H. Sliggers, secretaris, J. C. W. de Paus, twee de penningmeester en F. H. de Bruin, commis saris, werden herkozen. De Voorzitter felici teerde den Bond met dit resultaat. De leden der wedstrijdcommissie werden herkozen. De Voorzitter dankte de commissie voor haar moeilijk werk. Namens de Kegelclub H. B. S. werd voorge steld. den heer Sliggers aan deze commissie toe te voegen. De vergadering ging hiermee accoord. De heer Sliggers wil zich gaarne be schikbaar stellen als de commissie hem noodig heeffr. Tot leden der feestcommissie werden her benoemd de heeren Jac. van Maris J. C. Kreek. Benoemd werd de heer G. F. Heidendaal. Ook de leden der Technische Commissie werden herbenoemd. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering van den Ned. Kegelbond, die in Mei te Utrecht wordt gehouden, werden benoemd de heeren Jac. van Maris, M. H. Sliggers en F. H de Bruin. Van dik hout zaagt men planken is het devies van den bokser Max Schmeling (met wil shirt) tijdens zijn training voor den wedstrijd tegen den Amerikaan Stove Dudaa, LAWNTENNTS. COMPETITIE-INDEELING N.L.T.B. De indeeling der eerste klasse-competitie van den Nederlandschen Lawntennisbond is als volgt: AfdeelingI: Kat. Amsterdam; D.D.V. 2, Am sterdam; Leiden; Schiedam. Afdeeling II: Groen Wit. Amstei-dam: Marlot, den Haag: Haarlem; Mattenkloppers Den Kaag. Afdeeling III; Alpha, Amersfoort; Rhij- nouwen. Utrecht; Hilversum, Enschedé. Afdeeling IV: Woburnpark, den Bosch; Philharmonie, Tilburg; Eindhoven, Venlo. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. Wederom is een afdeeling van de winter competitie van de kringen Haarlem en N.H. boven het IJ uitgespeeld. Het zijn de D.W.R.! dames, die in deze afdeeling het ongeslagen kampioenschap hebben behaald. Het rioelge- middelde van 13—2 bewijst wel duidelijk, dat dit zevental over alle linies over goede speel sters beschikt. Zondagavond werd ria een langen tijd ge- lijkopgaanden strijd met 21 van Nereus ge wonnen. De eindstand in de damesafdeeling is nu: sesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. D.W.R. 6 ~5 1 0 11 13—2 Nereus 6 3 1 2 5 811 H.P.C. 6 1 3 2 5 8—11 Haarlem 6 0 15 1 416 Ook in de vierde afdeeling is de strijd, dooi de 41 overwinning van D.W.R. 3 op Zand voort, nagenoeg beslist. D.W.R. staat thans 4 punten voor en moet uit 2 wedstrijden te gen Haarlem 3 slechts 1 punt behalen, om definitief de eerste plaats te bezetten. Dit zal dan het derde D.W.R. zevental zijn, dat in de 5 afdeelingen van de competitie de eer ste plaats bezet. Voor de 2de afdeeling. waarin D.W R. al kampioen is. wordt nog een spannende strijd geleverd om de 2de plaats door de overige Haarlemsche ploegen H.P.C. 3. Haarlem 2 en H.V.GF. 2. H.P.C. 3 won Zondagavond van een versterkt Nereus 2 zevental: Haar lem 2 stuurde de andere Noord-Hollandsche ploeg D.A.W. 1 met eveneens 31 naar huis. De kansen van HP.C. 3 staan het. bc.ste, daar het. slechts nog één wedstrijd tegen het zwakke Nereus 2 behoeft te spelen. De stand in de 2de afdeeling Is: D.W.R, 2 9 8 1 0 17 34—10 Haarlem 2 7 3 2 2 8 19—13 H.P.C. 3 9 4 3 2 11 27—24 H.V.G.B. 2 9 4 2 3 10 2222 D.A.W. 1 10 2 2 6 6 18—32 Nereus 2 8 0 0 8 0 9—28 Tenslotte werd gespeeld Haarlem l—V.Z.V. Laatstgenoemde won met 32. V.Z.V. 1 H.V.G.B. 1 H.P.C. 2 Nereus 1 Haarlem 1 10 30—17 8 28—15 6 20—20 4 18—25 2 20—28 V.Z.V. moet nog spelen tegen H.P.C. 2 H.V.G.B. Haarlem tegen Nereus 1 en H.V.G.B. 1. H.V.G.B. tegen H.P.C. 2. Haarlem 1 en V.Z.V. 1. In totaal moeten thans nog 13 wedstrijden gespeeld worden. Het competitierad draait a.s. Zondag voor de laatste maal te Velsen. De belangrijkste ontmoeting is hier V.Z.V, 1 H.P.C. 2. De eerste wedstrijd eindigde in een 53 ovei-winning voor de Heemstedenaren. Het zal in dit kleine bad. waar de Velsena- ren volkomen thuis zijn, voor H.P.C. 2 niet meevallen, het wederom tot een overwinning te brengen. Verder worden drie wedstrijden voor de vierde afdeeling gespeeld. Het programma luidt: V.Z.V. 3—K. Z. VelserendZandvoort V.Z.V. H.P.C. 2 Haarlem 3D.WF. 3 VOETBAL IN ENGELAND. Voor de eerste divisie van de Engelsche League sloeg Sunderland Grimsby Town met 20. BILJARTEN. D. E. S.—ONDER ONS. Dinsdagavond wei-den in het clublokaal van D. E. S. de eerste 6 partijen gespeeld tusschen bovengenoemde biljartclubs. Bij de opening hiervan sprak de voorzitter van D. E. S., de heer D. A. de Foeljaeger een kort woord, waar na de partijen begonnen. De uitslag luidt J. Pij tak D. A. de Foeljaeger Stalles G. H. Ostert-hun Brokman A. Steenkist Muyderman J. v. Wunnik pnt. brt. h.s. gem. 200 24 65 8.33 51 24 11 2.12 125 27 24 4.64 97 27 13 3.59 73 52 9 1.40 7i> 52 7 1.44 70 40 11 1.75 60 40 7 1.50 60 34 8 1.76 24 34 3 0.70 51 56 5 0.91 60 56 4 1.07 Niberg v. Osch Hillenius Cuyken (De spelei-s van Onder Ons staan bovenaan) De volgende week Dinsdagavond worden deze wedstrijden vervolgd HONKBAL. ALGEMEENE VERGADERING N. II. B. Dinsdagavond had in gebouw KrasnapoLsky te Amsterdam de voorjaarsvei-gadering van den Ned. Honkbalbond plaats. De voorzitter, de heer E. Bleesing uit Zand voort, deelde bij de opening mee dat voor het eerst ook afgevaardigden van D. O. S. (Utrecht) en Hilversum (Hilversum) aanwe zig waren, terwijl spoedige toetreding tot den bond verwacht wordt van de Haarlemsche voetbalvereeniging E. H. S. en van de A. V. V. Frederik Hendrik, de Sportvereeniging van de Brandweer en de Soprtvereeniging der K. L. M„ alle te Amsterdam. Daartegenover stond dat D. E. V. (Haar lem) bericht gezonden had dat zij niet meer als honkbalvereeniging bestond. Daarna werd het jaarverslag van den secre taris goedgekeurd. Bij het verslag van den penningmeester maakt de heer Pomper de opmerking dat hij verschillende posten aan den hoogen kant vindt en dat in wel wat veel gevallen de be grooting ver overschreden is. Bij de behandeling van het reglement voor de scheidsrechtei-Iijke commissie maakte de heer Kuling eenige opmerkingen over ondui delijkheden; hij bepleitte een betere redac tie van sommige artikelen. Besloten werd echter, met dit reglement een jaar in zee te gaan. Uit de zeer uitgebreide voorstellen tot regle mentswijziging worden alleen de urgente artikelen behandeld. Het gevolg hiervan is dat voortaan de wedstrijden in de eerste klas se negen innings zullen duren en hier de tija- grens van twee uur das vervallen is. Ook werd het indienen van protesten zeer veel moeilij ker gemaakt. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de afgetreden heeren Beets en Sok bij accUi- inatie herkozen. De heer Baas stelde zich om studieredenen niet herkiesbaar. Als candida- ten werden gesteld de heeren Klomp, door „Schoten" en Chi-ispijn door de vier Haar lemsche eerste klassers. Na schriftelijke stemming bleek de heer Chrispijn (R. C H.) gekozen te zijn. Bij de rondvraag was het voornaamste punt de uiteenzetting van den heer M. C. Bakker oved de oprichting van de propaganda vereeni ging De Kieviten. Verder was er weinig be langrijks, zoodat men, tegen de verwachting, nog vroeg op straat stond.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11