Haarlem's Dagblad Hoofdzaken. Z.H.P. BEHANGSELS Met TWEE DAGEN Gemengd Fruit. Het belangrijkste 5So Jaargang No. 16801 Uitgave Lourena Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaus: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Znider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdred. 13054 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM \Toensrla£ 30 Maart 1933 Abonnementen per vreek f0.2S. p. maand f 1.10. per 3 maanden f 3.25 franco per post f3.55. losse nummer» t» cent per ex. Advertentiëm 1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regel» f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentje» s« rubriek Na den Anschluss van Oostenrijk bij Duitsch- land volgde precies de periode van opwinding, die Engelsche ervaring en nuchterheid in een spreekwoordelij k-geworden uitdrukking „a nine days' wonder" hebben neergelegd. Het is een merkwaardig menschelijk verschijn sel dat de algemeene beroering, door een on verwachte gebeurtenis teweeggebracht, inder daad zoowat negen dagen pleegt te duren. Doen zich in dien tijd geen nieuwe voor, uit het vorige feit voortvloeiend, dan volgt een plotselinge „luwte". Zoo ging het ook in dit geval. Het Poolsch-Litausche conflict velen in ons land zullen het alweer bijna vergeten zijn, zoo snel leven we scheen even een crisis te zullen verwekken, maar het werd snel opgelost. Zoo snel, dat men er verbaasd van stond en in een tijd, die toch zoo vol gevaren is, ineens den wensch tot het vermijden van oorlog zag leiden tot een resultaat, dat acht tien jaar lang in onzekerheid was blijven hangen en in veel rustiger perioden niet be reikt kon worden. De luwte, thans in de internationale gebeur tenissen ingetreden, is heilzaam omdat er nu tenminste onderhandeld kan worden, hetgeen een der hoofdzaken is. Het snelle oprukken van Franco's legers ln Catalonië heeft zelfs geen internationale opwinding vermogen te verwekken, al schijnt de overwinning der Spaansche nationalisten thans dichter bij dan ooit tevoren. Fransche interventie in Spanje is uitgebleven, met dit hoofdzakelijke belang, dat een geweldig gevaar vermeden is. Er zijn berichten geweest, merkwaardige berichten, dat eenige Fransche ministers tot zulke in terventie reeds besloten hadden zij hadden drie divisies naar Barcelona willen zenden maar daarvan door de Engelschen zijn weer houden. En Winston Churchill, conservatief in de oppositie, even tevoren nog fel bestrijder van Chamberlain toen die Eden losliet, is als officieus Britsch onderhandelaar naar Parijs gegaan en heeft met Blum, Boncour, Daladier, generaal Gamelin, Chautemps, Flandin, Paul Reynaud en Mandel besprekingen gevoerd. Blijkbaar resultaat: de Britsche regeering wil absoluut haar toenaderingspolitiek tot Italië blijven voortzetten en Frankrijk daar ook in betrekken. Zij wil niet interveniëeren in Span je, ook niet als de burgeroorlog beëindigd mocht worden. Halifax heeft ronduit in het Hoogerhuis deze dingen verklaard. Hij wenscht Engelands democratie, instellingen, persoon' lijke rechten en vrijheden in het binnenland te handhaven en Engelands invloed aan te wenden om de verdeeldheid van Europa in vijandige kampen te voorkomen en verzoening te bevorderen. Hij ziet deze hoofdzaak: op alle manieren pogen, de uitbarsting van een Euro- peesch conflict te voorkomen. Lukt dat, dan kan men later zien of er een basis van samenwerking door de groote mo gendheden is te vinden, die zich intusschen alle nog steeds uitputten in bewapening. In afwachting laat de Engelsche regeering eigenlijk alle stelsels voor het scheppen van betere rechtsverhoudingen voorloopig los. Zij wacht op beter tijden. De Volkenbond is als instrument voor politieke reorganisatie op den achtergrond geraakt; het instrument is ter zijde gelegd. Komt er geen oorlog, dan zal men het vroeger of later weer ter hand moeten nemen, desnoods onder anderen naam en met een nieuw statuut. Maar de hoofdzaak is nimmer het door den Volken bond ontworpen stelsel geweest maar zijn doel: het voorkomen van oorlog. Kan dit voorloopig met andere middelen het best ge diend worden dan moet men daarvan gebruik maken. Dit is het Engelsche standpunt en men kan er zich nauwelijks over verbazen dat vooral de kleine mogendheden, met doodsgevaar bedreigd door een oorlog, het stilzwijgend aanvaarden en er het beste van hopen. Internationale samenwerking, onder den naam Volkenbond of een anderen naam, kan alleen slagen als hij de machtigste fac toren voor zulk een samenwerking in zich vereent. Niet als een gansche groep machti gen zich daar tegenover stelt. Dan is er im mers geen samenwerking maar onderlinge tegenwerking! Natuurlijk kan men hierover zeer naar geestige beschouwingen houden, alles als mis lukt beschouwen en de toekomst pikzwart inzien. Maar men weet het tenslotte niet. Men is geen profeet en doet derhalve ver standiger met het maar wat optimistisch in te zien. Het is inderdaad met al die oorlogs dreiging al zoo vaak meegevallen. Sinds '25 of '26 is de Europeesche oorlog ons al op kor ten termijn voorspeld en hoeveel aanleidin gen zijn er al niet geweest die in vroeger tij den even zoovele uitbarstingen beteekend zouden hebben. Wij moeten vooral moed hou den. Misschienja misschien is de wereld al verder gevorderd dan wij denken, ondanks al onze ismen en stelsels en overtuigende argumenten. R. P. Trekking Loterij „Haarlem's Bloei". Hoofdprijs op nummer 4182. Er was Dinsdagavond om 8 uur heel wat pu bliek verzameld op de Groote Markt. Wat al die menschen daar aan Louwtjes voeten deden? Wel de eene helft trachtte Brinkmann binnen te komen, maar weyd door twee politieagenten die den ingang bewaak ten, afgewezen met de mededeeling, dat de zaal reeds vol was, en de andere helft stond er alleen maar bij te kijken. Het valt niet moeilijk te raden, waarom die menschen naar binnen wilden. Daar werd. na melijk de trekking gehouden van de loterij der Stichting „Haarlem's Bloei"; het is be grijpelijk, dat men erbij tegenwoordig wil zijn, als er in dubbelen zin over zijn lot be slist wordt. Een vroolijke marsch spelend, kwam de .Tram-Harmonie" na haar muzikalen rondgang door de stad, de Groote Markt op. Toen zij Brinkmann binnen waren gegaan, viel er niets meer te zien. De menigte ver spreidde zich en langzamerhand kreeg de Groote Markt weer haar gewone aanzien. In het muziekzaaltje van Brinkmann zaten de tweehonderd bevoorrechten die bij deze trekking tegenwoordig mochten zijn. Op het tooneel waren notaris D. M. Klijzing en het bestuur van „Haarlem's Bloei" gezeten, en niet te vergeten stonden daar de twee groote trommels, een met nummers 110.000 (de nummers der loten)de kleinere met 1100 (de nummers der prijzen). Bij ontstentenis van den voorzitter van „Haarlem's Bloei", wethouder W. J. B. van Liemt, sprak jhr. dr. J. C. Mollerus, vice-voor- zitter; vervolgens las notaris Klijzing het pro ces-verbaal voor. Toen kwam het moment. De lotbezitters za ten in spanning. Twee dames namen plaats bij de trommels en trokken de nummers. Vele hooge prijzen kwamen eruit. De meeste menschen hadden nog nooit gemerkt, dat er zooveel cijfers tus- schen de 90 en de 100 waren! De derde prijs viel: een vrije reis naar en verblijf te Parijs, aangeboden door de K.L.M., Ned. Reisvereeniging en Lissonne-Lindeman. De bezitter van lot nr. 5869 was de gelukkige. Weer kwamen er kleinere prijzen uit de bus. De spanning steeg. De tweede prijs. Philips „Symphonie" Radio-toestel viel op 5053. „Lot nr. 4182", las notaris Klijzing. „De eer ste prijs!" Het lot is gevallen. De Ford Junior '38 is voor den gelukkigen bezitter van no. 4182. Nog enkele kleinere prijzen gaan er door. maar men interesseert er zich niet meer voor en sommigen gaan al weg. .Die zien we mor gen wel op de. trekkingslijst". Buiten ligt de Groote Markt verlaten 'N ZONNIG BEHANGSEL? 'N GOEDKOOP BEHANGSEL. HART'S BEHANGSELPAPIERHANDEL Alléén KLEINE HOUTSTRAAT 49 - TELEF. 11279. (Adv. Ingez. Med.) Bedrog in tapijten. Men zij gewaarschuwd De vertegenwoordiger van een tapijtfabriek te Amsterdam deed bij de Haarlemsche poli tie aangifte, dat een koopman in het gebouw Sint Bavo bij advertentie machinaal ge knoopte Deventer tapijten te koop aanbood. Volgens den aangever waren het echter an dere tapijten. Een rechercheur en de verte genwoordiger gingen naar het gebouw Sint Bavo en zagen daar een 38-jarigen koopman uit Amsterdam, die hun twee tapijten te koop aanbood voor resp. f 40 en f 45, bewerende dat het machinaal geknoopte tapijten wa ren. De vertegenwoordiger ontkende dit. waarop de koopman zei dat hij handelde in opdracht van een Goederenhandel te Am sterdam, die ook ae advertentie geplaatst had. Tevens verkocht die koopman ..prima Wilton-kleeden", maar dit zouden Manilla- kleeden zijn. De politie heeft elf karpetten en veertien kleinere kleedjes in beslag genomen. Tegen den directeur van den Goederenhan del is proces-verbaal opgemaakt wegens on eerlijke concurrentie. STUCADOOR GEVALLEN De 51-jarige stucadoor W. stond Dinsdag middag vijf uur in een bakkerij aan de Paul Krugerkade op een dubbele ladder en was bezig met witten. Door een onverklaarbare oorzaak viel de man met de ladder om; hij kreeg een lichte hersenschudding en schaaf- wondjes aan de linkerkaak. Na door leden van den Ongevallendienst behandeld te zijn, werd de stucadoor per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd, waar hij eenige dagen ter observatie moet blijven. ANEGANG 28 TELEFOON 18800 STEEDS HET NIEUWSTE (Adv. Ingez. Med.) wordt ook onze Baby-zaak verplaatst van Gierstr. 20 naar ANEGANG 46 - 3AC. VAN WEERT (Adv. Ingez. Med.) Het roode achterlicht der fiets. Over het lostrillen. Nederlandsch-Belgisclie spoorweg kwesties. Snelverbinding met Antwerpen en Brussel besproken. Dinsdagochtend half elf heeft in de Trè- veszaal in Den Haa-g de aangekondigde be spreking plaats gehad over spoorwegaange legenheden tusschen den Minister van Water staat, den heer van Buuren en den Belgischen Minister van Verkeersweezen, den heer Marck met de Nederlandsche en Belgische autori teiten. Omtrent deze bespreking vernemen wij, dat eerst aan de orde zijn geweest de algemeene problemen van de spoorwegexploitatie in Nederland en België, waarbij de toestanden in beide landen op spoorweggebied met el kander werden vergeleken en de geheele spoorwegpolitiek vergelijkenderwijs werd be sproken, met name wat betreft het opheffen van niet-rendeerende lijnen en het sluiten van stations. Vervolgens zijn twee concrete kwesties be handeld. In de eerste plaats de bevordering van een snelle spoorwegverbinding tusschen Eindhoven en Brussel. Dienaangaande zal binnenkort overleg worden geopend tusschen de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen en de Nederlandsche Spoorwegen. Getracht za! worden tot een bevredigende oplossing van dit vraagstuk te geraken. In de tweede plaat1 werd van gedachte gewisseld over een ver betering van het verkeer van Brussel en Ant werpen met Rotterdam en Amsterdam, waar /oor van beide zijden de electrificatie za noeten worden bevorderd van de trajectei \ntwerpenEsschen en EsschenDordrecht /aardoor een frequent' snelverbinding he /erkeer belangrijk zou kunnen verbeteren Jeze aangelegenheid, waarbij uiteraard d westie van de kosten en de rentabiliteit ee' telangrijke rol spelen, zal van weerszijden ii studie worden genomen. De bijeenkomst duurde ongeveer twee uur. En de gevolgen daarvan. In het begin van dit jaar is het roode achterlicht voor de fietsers bij avond ver plichtend gesteld. Het werd algemeen als een belangrijke maatregel beschouwd om de vei ligheid van het verkeer te bevorderen. Maar in de praktijk blijkt zooals wij reeds eer der geconstateerd hebben dat aan den tegenwoordigen toestand toch nadeelen ver bonden zijn. De lichtjes hebben namelijk de onhebbelijkheid los te trillen, zoodat het voox-komt dat een fietser zich op den weg veilig waant met een brandend achterlicht, terwijl het niet brandt. Dan loopt hij niet alleen de kans door een politieman te wor den aangehouden, maar erger is nog, dat hij in gevaar komt dat hij door een automobi list, die ook vertrouwt op brandende achter lichten van fietsers, omver gereden wordt. Alleen slagersjongens en acrobaten op de fiets zijn in staat zich onder het rijden om te draaien om zich te overtuigen of het ach terlicht brandt. Wij hadden over deze quaestie een gesprek met eenige bij het verkeer betrokken perso nen. Een hunner zei: Het is een feit dat de achterlichten onvolmaakt, zijn, ook al staat er een rijkskeur op. Ik had een goed merk gekocht, het met de meeste voorzorgen op mijn fiets laten zetten en toch reed ik. des avonds buiten mijn weten met een gedoofd achterlicht. Hetzelfde moet dezer dagen ook aan een inspecteur van politie te Haarlem zijn overkomen, waaruit wel blijkt dat de vinding tot heden niet volmaakt is. Dat is zoo vervolgde onze zegsman jammer, want daardoor is er een nieuw ge vaar op den weg ontstaan. De automobilist rekent er op. dat fieters een rood achterlicht hebben, zoodat een fietser zonder dat ken merk gevaar loopt aangereden te worden. Ik zelf heb het dezer dagen gehad toen ik met een auto reed, het was op een regen- achtigen avond dat ik bijna een fietser, wiens achterlicht was losgetrild, heb aangereden. Er is dus alles voor te zeggen dat zoo spoe dig mogelijk maatregelen genomen worden dat de achterlichten niet meer kunnen los trillen. Hoe dit verkregen moet worden is een zaak van de rijksautoriteiten die de voor schriften voor de achterlichten gegeven hebben. Een andere zegsman meende dat de klachten over het achterlicht overdreven worden. In het algemeen voldoet de maat regel van het achterlicht goed, maar het is verkeerd als de autobestuurder geheel ver vertrouwen zou op het feit. dat de achterlich ten van fietsers moeten branden. Trouwens zoo zei hij ik zelf ben ook behalve fietser ook autobestuurder. Hij moet zóó rij den. dat ook fietsers zonder brandend- ach terlicht door hem niet in gevaar komen. Al leen verhoogt het brandende achterlicht even als het witte spatbord, de veiligheid voor den fietser. Natuurlijk zou het goed zijn als het mogelijk bleek de achterlichten zoo te maken dat" zij niet meer kunnen lostrillen. zonder dat de fietser het bemerkt, maar ik ben het niet eens met personen die zeggen, dat het roode achterlicht in de praktijk een fiasco is omdat het wel eens gebeurt dat een lampje loswerkt. Tenslotte hebben we geïnformeerd hoe de politie te Haarlem optreedt tegenover fietsers die zonder brandend achterlicht rijden. In den eersten tijd na de inwerking-treding der voor schriften is te Haarlem streng gelet op het naleven. Iemand die geen achterlicht had werd zonder pardon bekeurd. Die maatregel heeft uitstekend gewerkt, de bosjes processen verbaal hebben gemaakt, dat vrijwel iedereen zoo'n lichtje op zijn fiets liet aanbrengen. De politie te Haarlem ging van de veronderstel ling uit, dat de menschen lang genoeg van te voren geweten hebben dat de verplichting zou komen. Wie dus in overtreding was had het aan zich zelf te wijten. De ervaring te Haar lem is dat het gelukkig niet veel voorkomt dat er 's avonds door fietsers zonder brandend achterlicht gereden wordt. Natuurlijk gebeurt het wel dat een politieman een fietser aan houdt en als die dan aannemelijk kan maken dat het-lampje zonder zijn weten is losgetrild, wordt het aan den politieman ter beoordeeling gelaten of er termen zijn met een waarschu wing te volstaan. Een feit is dat te Haarlem in den laatsten tijd zeer weinig bekeuringen worden gemaakt voor het rijden zonder bran dend achterlicht. De smokkelaffaire in Indië. Nog meer arrestaties te wachten. Naar de „Ind. Crt." meldt, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat in verband met het feit. dat douane en politie een wijdvertakte orga nisatie hebben ontmaskerd, die er haar werk van maakte aan contingenteeringsbepalingen onderhevige goederen en thee te smokkelen, binnenkort nog meer arrestaties zullen wor den verricht. De man achter de schermen, die, wat Java betreft, het kapitaal voor deze zoo lucratieve onderneming fourneerde, is nog steeds voort vluchtig en men vreest, dat hij reeds de wijk naar het buitenland heeft genomen. Het onderzoek is nog 'teeds in vollen gang maar wordt ten zeerste belemmerd door het feit, dat de verdachten herhaaldelijk op reeds vroeger afgelegde verklaringen terug komen. (Een vruchtboomkweeker is er na vele proefnemingen in geslaagd door enting van jonge loten van andere vruchtboonien op een prni- meboom, daarvan behalve prui men ook perzikenabrikozen en amandelen te plukken.) Hij teelde perziken en pruimen En abrikozen aan één stam, Waarna hij om het te verruimen Er nog amandelen bij nam. Blijkbaar is hij bijzonder vaardig Die vreemde boomstameconoom. Maar !t blijft toch wel wat eigenaardig, Zoo'n tutti frutti cocktailboom. Ik wil hem gaarne hulde geven Voor die prestatie tot en met. Maar wat was eigenlijk zijn streven. Toen hij dien boom heeft opgezet. Kan 't wezen, dat hij bij het kweeken Tot een tekort aan ruimte kwam. Of is hij voor den wensch bezweken Van vruchtenslaadjes aan één stam? Toen hij zijn vreemden jongen loten Een pruimboomplaats had ingeruimd, Heeft hij vast van 't idee genoten: Ziezoo, die zijn er ingepruimd. En later nog: ziedaar, dat lukte, Heeft er vóór mij een mensch bestaan, Die van zijn werk zóó vruchten plukte? Ik heb vruchtdragend werk gedaan. Tot veel mij onbekende zaken, Behoort ook die der vruchtboomkweek, En of die man ooit school zal maken, Ontsnapt mijn oordeel dus als leek. Zoo ja. dan komt, valt er te duchten, Een wijs woord aan een roemloos end. Daar men dan voortaan aan de vruchten Niet langer meer de boomen kent. P. GASUS I Het woord is aan Browning: Meet de hoogte van Uw geest aan de schaduw die hij loerpt. Japanners heroveren Lintsjeng en Tsinine. Reuter meldt uit Hankau 29 Maart: Met behulp van versche divisies hebben de Japanners Lintsjeng en Tsining heroverd. De Chineesche troepen omsingelden Lintsjeng daarna opnieuw. Gistermorgen vroeg hebben de Chineezen een offensief ontketend te Taiertsjoeang. De bekende strateeg van Kwangsi. generaal Paitsjoengsi. leidt nu persoonlijk de opera ties op den C'nineeschen linkervleugel in het westen van Sjantoeng en tracht door den Japanschen rechtervleugel heen te dringen door Tsining aan te vallen. Tien der beste divisies van Kwangsi ruk ken op in frontlinlestellingen. STRAATNAAM. B. en W. van Haarlem, hebben besloten •ui de straat, die loopt van de Ambachtstraat naar den Rijksstraatweg (Haarlem-N.) den naam te geven van Schotervlielandstraat. ij weten, dat het niets nieuws is, als wij U vertellen, dat een Groentje in Haarlem's Dagblad succes heeft. Maar oude waarheden zijn meestal de beste. De vice-voorzitter van de anti-revolutionnaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje", de heer G. Wolzak Hzn. (links) wenschte den voorzitter dier vcrceni- ging, den heer Mr. A. Bruch, gisteravond in een feestelijke bijeenkomst in het gebouw van den H. K. B. geluk met het feit, dat hij 25 jaren het voorzitterschap van de kiesvereeniging heeft bekleed. (Men zie het verslag op pag. 6.) Indianen «jaan in sit-down staking''. Niet tevreden over behandeling van Washington. CASSLAKE. I Minnesota I, 30 Maart. Twee honderd vertoornde Indianen hebben giste ren den superintendent Louis Balsam uit zijn kantoor in het reservaat van Chippewa ver dreven. Vervolgens begonnen zij een „Sit- down"staking. Zij eischen betere behande ling van den kant van het Indianenbureau te Washington. Buitengewone zitting van het Mexicaansche congres. Vercenigde Staten besloten Cardenas aan zijn lot over te laten. NEW YORK 30 Maart - Reuter i Volgens berichten uit Mexico heeft president Cardenas na ontvangst van een nota der Amerikaan- sche regeering, waarin tegen de onteigening van de Amerikaansche en Britsche oliemaat schappijen wordt geprotesteerd, het congres in buitengewone zitting bijeengeroepen. Naar Havas uit Washington meldt worden de verklaringen, die de Amerikaansche am bassadeur, Daniels, te Mexico heeft afgelegd, in welingelichte kx-ingen te Washington be schouwd als een aanwijzing, dat door voort zetting der diplomatieke besprekingen tus schen Washingt-on en Mexico getracht zal worden, tot een minnelijke schikking te gera ken, en dat de verklaringen van den ambas sadeur niet als een pxotest diexxen te worden beschouwd. In diplomatieke kringen te Washington heeft men den indx-uk., dal ie regeerixxg der Vereenigde Staten besloten heeft, president Cardenas aan zijn lot over te laten. De ont eigening der Amerikaansch' petroleum-maat- schappijen vormt namelijk de laatste maat regel van een lange reeks decreten, die de Mexicaansche president in strijd met de Ame rikaansche belangen heeft uitgevaardigd, niettegenstaande de bijzonder vriendschap pelijke houding van Washington. Het schijnt, dat het staatsdepartement voorloopig een af wachtende houding zal aannemen. JUBILEUM D. POLDERMAN. Vrijdag 1 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer D. Polderman als timmeiuxian in dienst trad bij de Chr. Vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekt? te Haarlem. Bestuur en directie van Bethesda-Sarepta stellexx zich voor den jubilaris in beperkten kring te huldigen. Zij waardeeren in hem den man die met vaardigheid, vakkennis en prac- tischen blik zijn wex-k heeft gedaan en die met groote trouw en hulpvaardigheid de be- laxxgen der inrichting heeft gediend. Voor vrienden en bekenden bestaat er ge legenheid. hem des namiddags tusschen 3 en 4 uur geluk te wenschen in de Zxistex-kamer van Bethesda-Sarepta. HEDEN: 12 PAGINA'S pag. De ongemakken van het roode achter licht x Ingediend is een wetsontwerp gericht te gen belastingontduiking door middel van een N.V. 2 Engeland en Amerika zoudeix het plan heb ben grootere slagschepen te bouwen. 4 Catalonië organiseert den weerstand tegen Franco's troepen. 4 Engeland blijft trouw aan de non-inter ventie-politiek. 4 Wat er in 1937 voor natuurschoon in Noord-Holland gedaan werd. 6 Mr. Bruch gehuldigd door de Anti-Rcvolu- tionnaire Kiesvereeniging. g ARTIKELENENZ. R. P.: Hoofdzaken. 4 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daar buiten. 3 Dr. p. 11. Schroder: Amateur-filmauteur. 3 De zaak-Vrijman in de Eerste Kamer. 3 L. S.: De ster van Bethlehem. g II. I). Vertelling: „Kom terug" door J. P Baljé. g Sport in 't Kort 7 Van onzen Weenschen'correspondent: Oos- tenrijk's nazibewind aan den slag. 11 B. A.: Modeshow van Vroom en Dreesmann 11 Mr. E. Elias: Een Haagsche lente en een Haagsch geluid. ,K. de Jong over hel laatste Beethoven- concert der II. O. V. ix De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op Q

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1