ENGELAND BLIJFT TROUW aan de non-interventiepolitiek. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Het vraagstuk Tsjecho-Slowakije WOENSDAG 30 MAART 1938 HAAREEM'S dagblad Ook als de Spaansche burgeroorlog achter den rug is. ISTERMIDDAG zijn in het Britsche Hoogerhuis de debatten gehouden over de buitenlandsche politiek. Het Labourlid Lord Snell oefende critiek uit op de politiek ten opzichte van Spanje. De aartsbisschop van Canterbury onder steunde de jongste verklaring van den minis ter-president. Lord Cecil zeide, dat hij gaarne zou hebben gezien dat de minister-president meer energieke en duidelijke woorden had ge bezigd ten aanzien van de onaantastbaarheid Y*n Tsjecho Slowakije. Namens de regeering antwoordde Lord Halifax. Hij zeide. dat: geen be wijs was geleverd voor de herhaalde beschuldigingen, dat Italië nog onlangs Franco steun zou hebben verleend en dat het opgeven van de niet-inmen- ging zeer gevaarlijk zou zijn voor den vrede. De Britsche regeering zal alles doen wat in haar macht is om de niet-inmenging te doen handhaven, zoolang de burgeroorlog zal duren en ook wanneer de burgeroorlog geëindigd zal zijn. Lord Halifax. Na te hebben verwezen naar de woorden van den minister-president, dat het voorstel van de Sovjet Unie inzake een conferentie ontijdig en nutteloos was, leverde Lord Halifax kritiek op de houding van de oppositie, welke hij een politiek van een collectief ultimatum noemde. Hij voegde hieraan toe. dat de regeering er meer prijs op stelde individueel de betrekkin gen met de mogendheden te verbeteren. Ver volgens zeide hij, dat Engeland niet de politie agent van Europa kan zijn. Niemand zal kun nen zeggen, dat Engeland zijn verplichtingen licht opneemt. Zij, aan wie Engeland zijn woord heeft gegeven, zullen hierop kunnen vertrouwen. Er bestaat evenwel verschil tus- schen de verplichtingen van het Volkenbonds handvest en de duidelijk omschreven verplich tingen ten aanzien van Frankrijk en België in geval van een niet uitgelokten aanval. De minister van buitenlandsche zaken ver klaarde verder te veronderstellen, dat door de huidige onderhandelingen met de regeering van Italië de goede betrekkingen zullen wor den hersteld, waardoor een ware 'dienst zal worden bewezen aan het algemeen welzijn. Voorkomen moet worden, dat Europa in twee vijandige kampen wordt verdeeld. Indien het land de overige mogendheden kan overtuigen van zijn moreele en materieele kracht, zal de politiek van Engeland slagen. Indien dit niet lukt zal geen enkele politiek heil brengen. De minister besloot zijn toespraak, onder toejuichingen van de meerderheid, met de ver klaring, dat wanneer het land zal hebben be grepen. welke groote rol het moet spelen in de toekomst van de wereld, het met alle kracht zal medewerken. De luchtbombardementen. In het Lagerhuis heeft Chamberlain in een mededeeling betreffende het antwoord van Franco op de Britsche nota betreffende de bombardementen op Barcelona o.m. gezegd, dat de Britsche regeering dat antwoord niet kan beschouwen als een voldoende rechtvaar- Grootere Engelsche en Amerikaansche slagschepen? Afwachtende houding van Frankrijk. Reuter verneemt, dat voor het einde der week het formeele beroep der Britsclfë en Amerikaansche regeering op de „Escalator Clause" van het vlootverdrag' van Londen gedaan zal worden. Dat zal alleen gelden voor slagschepen, over de kruisers zal niet gesproken worden. Bij de besprekingen, gisteren door Engel sche, Fransche en Amerikaansche vertegen woordigers gehouden, is naar men meent te weten, de laatste hand gelegd aan de nota's, die tusschen de verdragspartijen gewisseld zullen worden en melding zullen maken van het Britsch-Amerikaansche' besluit. Frankrijk zal geen beroep op de clausule doen: het wil, gelooft men, geen grootere slagschepen bouwen, tenzij een andere Europeesche mo gendheid daartoe overgaat. Onmiddellijk na de uitwisseling der nota's zal er een periode van drie maanden zijn, gedurende welke de verdragspartijen elkander zullen raadplegen over de limiet van de uit breiding der tonnege. Daar Duitschland en Rusland tweezijdige verdragen met Engeland hebben zullen zij op de hoogte gehouden wor den. Wellicht zullen ook Italië en Japan van de beslissingen In kennis gesteld worden. diging van de bombardementen, gezien de uit zonderlijk groote verliezen aan menschen- levens en de schade toegebracht aan de bur gerbevolking dier stad. De regeering is er echter verheugd over te kunnen vaststellen, dat geen verdere bombar dementen ten uitvoer zijn gelegd sinds de recente nota der Britsche regeering aan Franco werd gericht. Hongarije. Een land vol geruchten. De stemming in het land is, volgens Havas, zeer nerveus tengevolge van een versterking- der extremistische propaganda, waarschu wingen tegen het nationaal-socialistische ge vaar, door gematigde politici tot de regee ring gericht, en geruchten over moeilijkhe den bij de tenuitvoerlegging van het vijfja rige plan. Allerlei geruchten doen de ronde. Men spreekt van een aanstaande regeeringswij - ziging, waarbij Imredy. president van de na tionale bank, premier zou worden. Volgens anderen zouden de minister van Oorlog en Binnenlandsche Zaken, Roeder en Szell. en de prefect van politie te Boedapest aftreden! In gezaghebbende kringen worden deze geruchten echter fantastisch genoemd: men verzekert, dat er voor einde Mei geen sprake van een regeeringswij ziging zal zijn. terwijl men bij het vijfjarige plan geen moeilijkhe den ondervindt,. OuitscMaod. Von Papen's benoeming te Ankara afgekomen. De Turksche regeering heeft haar agré- ment verleend voor de benoeming van .Von Papen als Duitsch ambassadeur te Ankara. Legerbegrooting in het Huis van Afgevaardigden aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft de le gerbegrooting ten bedrage van 448.116.284 dollar (d.i. ongeveer 3.275.000 dollar meer dan voor het loopende dienstjaar) aangenomen en doorgezonden naar den Senaat. Ru sl am-c( Scheepvaartleiders in slaat van beschuldiging. De Raad van Volkscommissarissen heeft zich, naar in de Russische bla den wordt gemeld, bezig gehouden met de toestanden in het „hoofdbestuur van den noordelijken zeeweg", die de leiding heeft over onderzoek, vlieg- wezen en scheepvaart in de poolgebie den der Sovjet jJnie, aldus het D. N, B. De leiding van het hoofdbestuur wordt er thans verantwoordelijk voor ge steld, dat op het oogenblik „bijna de helft der transportschepen en bijna- de geheele ijsbrekersvloot door den on dergang worden bedreigd". In den zomer van het vorige jaar was een reeks Russische schepen de opdracht gegeven den noordoostelijken doorvaartweg binnen één scheepvaartperiode af te leggen. 26 schapen, waarbij verscheidene ïjsbrekers, slaagden er niet meer in uit het ijs vrij te komen, zoodat verscheidene groepen expeditieschepen in de poolstreken moesten overwinteren. Als bij zonder ernstig wordt de toestand beschouwd van de grootste dier expeditie, die reeds maan den geleden in het drijvende ijs geraakt is en met de pakijsvelden steeds verder naar het noordoosten afdrijft, Men weet niet, hoe deze expeditie, die uit vier groote ijsbrekers en vier vrachtschepen bestaat, nog zal kunnen wor den gered. Aan boord van deze schepen be vinden zich 216 personen. De Raad van Volkscommissarissen acht thans misstanden in het hoofdbestuur van den noordelijken zeeweg verantwoordelijk voor deze gebeurtenissen. Tot plaatsvervangend leider van het hoofd bestuur van den noordelijken zeeweg is nu de eerst kortgeleden naar Moskou teruggekeerde leider der noordpoolexpeditie Papanin be noemd. Politiek leider is een zekere Belatsjof geworden. Men is van meening, dat Begawinof en Jansson, die tot dusverre deze functies be kleedden, gearresteerd zijn. Catalonië geeft zicli nog niet gewonnen. Verdedigingsjunta te Lerida gevormd. Nationalisten vervolgen hun opmarsch. Havas verneemt uit Barcelona, dat met goedkeuring van de regeering een verdedigingsjunta gevormd is te Lerida. Deze commissie is gelijk aan die, welke in Juli 1936 samenge steld werd tot het bieden van weer stand aan den militairen opstand. De junta staat onder voorzitterschap van den commissaris der krijgsschool Vila en omvat vertegenwoordigers der politieke partijen en vakvereeni- gingen, tezamen met eenige mili taire autoriteiten. Generaliteit spoort aan tot uiterste krachtsinspanning. De regeering der Cataleensche generaliteit heeft een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt: „in deze uren. nu de vijand zijn krachten inspant om het Cataleensche grondgebied binnen te vallen, richt de gene raliteit zich met een volledig geloof in de toekomst en vol vertrouwen in de deugden van ons volk tot alle Catalanen met de ze kerheid. dat zij hun plicht zullen doen voor de verdediging van de onaantastbare vrijhe den van Catalonië en de onafhankelijkheid en het behoud der republiek.De regeering der generaliteit doet een beroep op alle Ca talanen voor het tot stand brengen van een mobilisatie van alle factoren en alle ener gieën in ons volk ter verdediging van het gebied en de historische en geestelijke waar den van Catalonië. Een Reutenbericht uit Saragossa meldt, dat de Marokaansehe troepen onder bevel van generaal Yague langs den oostelijken oever van de Cinca verder zijn opgerukt, uitgaande van de beide bruggehoofden te Fraga en Mas al Correig. De correspondent van Reuter hoorde gisteren te Mas al Correig uit de rich ting van Lerida hevige ontploffingen en latei- op den middag stegen groote rookwolken op aan den horizon, zoodat men veronder stelt, dat de petroleumtanks van Le Rida zijn opgeblazen. Ten zuiden van de Ebro hebben de troepen uit Navarra den tegenstand van de regeerings- troepen ten oosten van Caspe gebroken. De troepen van-Fraiieo rukken thans voort zonder op veel tegenstand-tè stuiten. Ook ten Oosten van Barbastro rukken de rechtschen op. Uit Barcelona wordt vernomen, dat de re- geeringstroepen tegenstand blijven bieden en gisteren een tegenaanval hebben onderno men, De hevigste gevechten zijn geleverd ten zuiden van den Ebro en ten zuidwesten van Alcaniz. Volgens andere te. Barcelona ontvangen berichten zijn de regeeringstroepen er in geslaagd tegenover de rechtsche luchtmacht een groot aantal vliegtuigen in den strijd te brengen, welke de infanterie in staat stelden doelmatiger tegenstand te bieden aan de rechtsche aanvallen RUBBERQUOTA ONVERANDERD. De internationale rubbercommissie heeft in haar gisteren te Londen gehouden vergadering besloten, de quota onveranderd te laten. De quota voor het derde kwartaal zullen in de eerstvolgende vergadering op 31 Mei a.s. worden vastgesteld; ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Hapoehaaaa! zuchtte oom ,trewijl hij op de bank ging zitten, die in hun, wel, het was toch een gevangenis, stond. Het scheelde niet veel, of hij had mé te pakken! Thijs keek oom even aan. Ik weet niet, wat ik liever zou doen! zei hij. Een robbertje vechten met dien kerel of hier drie dagen zitten zonder eenig voedsel of drinken. Dat houden we toch nooit vol! Ik heb aan Neusopius gedacht, merkte oom op, terwijl hij maar steeds zijn hoofd af bleef vegen. Misschien dat hij ons wat eten en drinken kan verschaffen, natuurlijk onopgemerkt! Thijs knikte nadenkend. —Daar heb ik ook al aan gedacht, omdat hij altijd het eten moet brengen. Tenminste, dat hoorde ik zeggen. Welnu, als dat werkelijk waar is, dan kunnen we altijd probeeren, hij niet wat mee kan smokkelen. Oom Mopperniet knikte. Het valt te probeeren! zei hij langzaam. Laten we het in alle geval vragen .als Neusopius binnenkomt! Zoo zaten ze een langen tijd te wachten op hun vroegeren vijand, die door de omstandigheden plotseling hun vriend was geworden. En toen Neusopius eindelijk verscheen en het heele verhaal aanhoorde, begreeo hij maar al te best, wat hij te doen had. Autonomie der Sudeten-Duitschers niet gemakkelijk te verwezenlijken. De Duitsche drang naar het Oosten. AUTONOMIE voor de Sudeten-Duit- schers, dat is de leuze, die men, vooral in den laatsten tijd, zoowel van hun kant, als ook soms elders hoort aan heffen. Op die manier alleen, zou hun binnen den Tsjecho-Slowaakschen staat recht weder varen, zoo hoort men wel verluiden. Nu zij voorop gesteld, dat het merkwaardig, is, dat tenminste tot dusverre zelfs de Sudeten-Duitschers niet als wensc-h te kennen hebben gegeven, uit het Tsjecho-Slowaaksche staatsverbrand bevrijd te geraken en deel te mogen uitmaken van het Duitsche Rijk. Dit houde men vooral in het oog. Want daaruit blijkt meteen, dat er dus niet de geringste ge gronde reden bestaat om door middel van een volksstemming te laten uitmaken of de Sude ten-Duitschers zullen blijven binnen den staat, waartoe zij thans behooren, dan wel of zij (en dan meteen het gebied waarop het gros hunner woont, dat wil zeggen ongeveer 2y2 van de 3 1/4 millioen, welke in geheel Tsjecho-Slowa kije, ook buiten Bohemen gevestigd zijn) naar Duitschland zullen overgaan. Voor het achter wege blijven van een op dit laatste gericht verlangen, bestaan zeer goede redenen. Econo misch toch zijn de Sudeten-Duitschers, die leven en wérken in den breeden grensrand van Bohemen en Moravië. geenszins op het buurland, op het Duitsche Rijk, doch op het verdere Tsjecho-Slowakije georiënteerd. Die economische verstrengeling, om het zoo eens uit te drukken, tusschen Sudeten-Duitschers en Tsjechen, dateert van eeuwen her reeds. Zou men de hier bedoelde gebieden van de re publiek van Benesj afsnijden, dan zou dat ge lijk staan met een hoogst onnatuurlijke schei ding, nog daargelaten, dat er in een dergelijk geval een staat zou overblijven, die van zijn natuurlijke grens (bergketens) en tevens vari zijn strategische bescherming beroofd zou wezen. T^/TAAR goed, voorshands bepaalt zich de eisch van de Sudeten-Duitsche minder heid tot verkrijging van autonomie. Als men echter aan de Henlein-partij vraagt, hoe zij zich zulk een territoriale autonomie binnen het staatsverband denkt, wordt daarop zoo was het althans tot nu toe geen concreet antwoord vernomen en heet het, dat uitwer king van dit beginsel een kwestie van latere orde is, doch dat Praag eerst op het stuk van het beginsel dient toe te geven. Nu is de"e autonomie niet zoo gemakkelijk tot stand te brengen, tengevolge van de veelal te zeer uit het oog verloren omstandigheid, dat de hier bedoelde 2'/2 millioen Sudeten-Duit schers niet in één enkel samenhangend gebied wonen, zonder dat er te midden van hen ook aanzienlijke of vrij aanzienlijke hoeveelheden Tsjechen gevestigd zijn. die, zou men ruwweg den ganschen grensrand waar Duitschers zit ten autonoom maken, op hun beurt in een be denkelijke minderheidspositie zouden komen te verkeeren. Maar plaatselijke, hier en daar districts- autonomie. ware die dan te, verleenen? Onge twijfeld, doch.... die bestaat er al in belang rijke mate, n.l. voor zoover het de gemeente besturen betreft. Mogelijk kan intusschen in dat opzicht nog iets meer gebeuren, wellicht ware het ook denkbaar eveneens met betrek king tot het schoolwezen nog meer tegemoet komingen aan den dag te leggen, dan reeds het geval is in dit opzicht is er al heel wat van belang gedaan en last not least vallen er voorts maatregelen te nemen met betrekking tot de bezetting van overheidsposten, zóó dat de Duitsche minderheid wat meer plaatsen krijgt, dan ze nu inneemt. Reeds is door de regeering te Praag kenbaar gemaakt, dat zij die richting verder wenscht in te slaan. En naar alle waarschijnlijkheid zullen ver standige raadgevingen van bijv. Engelschen kant hier nog wel wat goeds kunnen bereiken. Maarer zijn uit den aard der zaak grenzen. Tenminste, grenzen wat aangaat het opperen van redelijke verlangens. En nu zal het de vraag zijn, of Berlijn, bij het ondersteunen van hetgeen de Sudeten- Duitsche minderheid wenscht, die grenzen in acht zal, en ook wil nemen. Zoo ja, dan be hoeft er geen al te groote reden voor onge rustheid te bestaan, vooral ook niet, wanneer men te Londen, gelijk kennelijk de bedoeling is, een oogje in het zeil houdt. Mocht er echter van Duitschen kant ten slotte iets anders en iets meer beoogd worden dan het opkomen voor redelijke behandeling der Sudeten-Duitsche minderheid, dan wordt het een heel wat pijnlijker geval. Want dan zou het oogenblik kunnen aanbreken, waarop Duitschland zich eventueel geroepen zou voe len, al dan niet op verzoek van Henleinlieden, Tsjecho-Slowakije binnen te trekken, mogelijk hiertoe vooral ook verlokt door de weten schap, dat dit land aan ertsen, aan fabrieken enz. heel wat rijkdommen bevat, en in de hoop dezen staat dan te dwingen zich als een soort hoorige tegenover het groote Duitsche Rijk te gedragen. Zullen de Franschen, zullen de Rus sen, bondgenooten en garanten van Tsjecho- Slowakije, iets dergelijks dulden? Hoe zullen de twee vrienden van de Kleine Entente, Roe menië en Joego-Slavië dan reageeren en bo venal, zal Engeland dit toelaten? Het komt me voor, dat hieromtrent op dit oogenblik niets met zekerheid te voorspellen valt, maar dat toch wel duidelijk is, welk een reeks van internationale verwikkelingen een dergelijke gang van zaken met zich mee zou kunnen brengen. Niet uitgesloten ware ook nog, dat indien tenslotte op het kritieke oogenblik Tsjecho-Slowakije zich van daadwerkelijken steun van anderen gespeend zou zien, het land zich in arrenmoede zou voegen naar wat Duitschland eventueel zou verlangen. Zij, die de theorie aanhangen, dat men den Duit schers maar een beetje ae vrije hand naar het Oosten moet laten, aangezien zij zich daar dan wel zullen verzadigen en het Westen niet in een Europeeschen oorlog zou geraken, die nen echter wel te bedenken, dat men dan een overmachtig Duitschland schept, waartegen men, als het uiteindelijk hierop toch nog aan het Westen eischen zou stellen al etende pleegt de eetlust toe te nemen niet meer opgewassen zou zijn. Zietdaar het risico van een zich neerleggen bij een doordringen van het Duitsche Rijk in Oostelijke en Zuid-Ooste lijke richting. Erkend dient echter ander zijds, dat er ook voor Duitschland risico's be staan: Het zou zich kunnen overeten (poli tiek en economisch). Verder zou het wel eens een leelijke pijp kunnen rooken aan een bot sing met Slavische volken, in het bijzonder met Rusland mede het gevaar van afknabbeling van Hon- gaarschen kant. En de Slowaken? Nu, deze mogen thans opnieuw luide hun aloude liar- tekreet „autonomie voor Slowakije" doen hoo- ren, dat zij aan den Tsjecho-Slowaakschen staat een einde zouden willen maken, mag men voorshands voor uitgesloten achten. De vurige leider van de Slowaaksche volkspartij, Hlinka heeft mij tenminste eens gezegd, dat hij, als puntje bij paaltje komt, nog liever bin nen Tsjecho-Slowije de autonomie mist, dan haar krijgt buiten dat staatsverband. Met dat al, gemakkelijk is de situatie voor president Benesj en zijn medewerkers niet. Heel wat stuurmanskunst zullen zij aan den dag moe ten leggen om het aan hun handen toever trouwde schip van staat door de branding heen te helpen. Gelijk omgekeerd elders heel veel takt en inzicht van noode zijn, wil men den vrede kunnen handhaven zonder ten slotte ernstige ongelukken te veroorzaken, die Europa misschien niet .terstond, maar later wel leelijk zouden opbreken. Groot en talrijk zijn de problemen, even groot en talrijk de perikelen, die zich kunnen voordoen. Mogen de leidende kopstukken in ons oude werelddeel er in slagen den vrede te handhaven, liefst zóó, dat men niet slechts zal kunnen spreken van een vrede met eere, maar ook met recht. Dr. E. v. RAALTE. Amerika'* vluchtelingenplan. Italië wijst de uitnoodiging van Hull van de hand. De ambassadeur der Vereenigde Staten te Rome heeft minister Ciano mededeeling ge daan van het Amerikaansche plan tot ver gemakkelijking van de emigratie van Joden en politieke vluchtelingen uit Duitschland en Oostenrijk. Hij noodigde de Italiaansche re geering uit zich hierbij aan te sluiten. De „Giornale d'Italia" verneemt, dat Ciano met dank voor de uitnoodiging verklaard heeft, dat de Italiaansche regeerirjg er niet op kan ingaan wegens haar bekende en vast omlijnde richtsnoeren voor de binnen- en buitenlandsche politiek. Wiiter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IV O R O L (Adv. ingez. Med.j DAEIf) PROGRAMMA DONDERDAG 31 MAART. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415,5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroepor kest rnrnv. solist. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.15 De Palladians. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Zang met pianobegeleiding. 3.00 Knipcursus. 3.45 Orgelconcert. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Gramo foonmuziek. 4.50 Kinderuurtje. 5.30 Het Aeoli- an-orkest. In de pauze: gramofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten ANP, eventueel Gramofoonmuziek. 8.20 Concertgebouw-orkest mmv solist.. In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.30 Gramofoon muziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00: Het AVRO-dansorkest en Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkuurtje. 3.00 Viool met pianobegeleiding. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenanbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoon muziek. 6.00 Orgelconcert. 7.00 Berichten. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Berichten. 8.15 Russische Gemengd koor, Den Haag. 9.00 Causerie „Jezus' lijden voor den stadhouder Pilatus". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 NCRV-Salonorkest. 10.45 Gymnas tiekles. 11.00 Vervolg NCRV-Salonarkest. 11.30 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Norris Stanley Sextet. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.40—2.20 Het BBC-Welsh- orkest. 3.103.30 Causerie „Empire Exchange" 3.35 Het Stedelijk Orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de Vrouw. 5.20 Gramofoon muziek. 5.40 Victor Silvester en zijn Ballroom orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie „Auto biographies". 7.00 Gramofoonmuziek. 7.20 Gra mofoonmuziek. 7.20 Radiotooneel met muziek. 8.20 Variété-programma. 8.50 Causerie „The Way of Peace". 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „Weather Outlook". 9.45 Het Boyd Neel-Strijk- orkest, de BBC-zangers en solisten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Theater-orkest en so list. 11.35 Oscar Rabin's dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 9.10 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.40 Can- trelle-orkest (Om 12.50 Zang). 2.05 en 3.20 Zang. 7.35 Cellovoordracht. 7.50 Nationaal Or kest. 9.5510.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Het Plietzsch-Marko-orkest. 7.50 Om roeporkest. 8.50 Pianovoordracht. 11.20 Om roeporkest. 1.30 Pianosolo en solisten. 2.20 Ge- varieerd_ programma. 3.20 Omroep-Amuse- ntusschen zij ook nog ever pgemerkl dat de republiek van Benes uet alleen een Duitsche minderheid in haa: nidden telt, doch eveneens een Hongaarsche minderheid, die ongeveer 700.000 zielen telt. Zoo dreigt mentsorkest. 6.30 Omroeporkest mmv. piano duo en solist. 8.20 Folkloristisch programma. 9.5011.20 Stuttgarter Volksmusik, solisten en het Kromer-sextet. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Zang met pianobegeleiding. 12.05 Omroepdansorkest 12.30 Omroepsalonorkest. 12.50 Zang en piano begeleiding. 1.001.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroepsalonorkest en Gramofoonmuziek. 5 50 Gramofoonmuziek. 6.22 Zuicl-Afrikaansch programma. 7.20 „Christ'l". operette. 9.30— 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Om roeporkest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroepdansorkest. 5.35 Omroeporkest en so list. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Uit H'sum: VARA-orkest. (Om 7.50 Gramofoonmuziek) 9.3010.20 Gramofoonmuziek. OEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Omroeporkest en solisten (8.208 35 Berichten). 9.20 Berichten. 9.50 Viola de gamba en cembalo. 10.05 Berichten. 10.2011 20 L Preil's orkest (gr. opn.).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6