AMSTERDAMSCHE BEURS - HA ARE EM'S DAGBEAD IAAT/TE BERICHTEN 2<] =z=-=~ Scandinavische ministers bijeen. Afwijzende houding tegenover groepsvorming in Europa. Na de conferentie van de ministers van Buitenlandsche Zaken van Noorwegen, Zwe den. Denemarken en Finland, welke te Oslo Is gehouden, is een communiqué gepubli ceerd. waarin wordt gezegd, dat de ministers den toestand der wereld hebben besproken. Eenstemmig waren zij van oordeel, dat hun landen zich afzijdig moeten houden van alle groepen, welke zich in Europa zouden kun nen vormen en in geval van oorlog alles moeten doen om zich niet te laten meeslee- pen. De ministers kwamen overeen hun regee ringen aan te bevelen gelijke regelen van neutraliteit aan te nemen. Verder waren zij eensgezind over de wen- schelijkheid de handelsbetrekkingen tus- schen de noordelijke landen te ontwikkelen. Ook waren zij het er over eens. dat be sprekingen moeten worden gevoerd met de Britsche regeering ten einde de noordelijke landen aan te sluiten bij de vlootverdragen van Londen van 1936- PRES1DENT VAN UNIVERSITEIT TE SJANGHAI VERMOORD. SJANGHAI, 7 April (Reuter-A.N.P.) De president van de universiteit van Sjanghai. Herman Lioe, is hedenochtend in de inter nationale nederzetting vermoord In het daarop volgende gevecht met de politie werd een Britsche brigadier aan den enkel gewond. Een der daders werd gegrepen. Hij zou verklaard hebben, gehuurd te zijn om Lioe te dooden. „omdat deze een verrader was" Familiedrama te Geleen. Twee slachtoffers. GEILEEN. 7 April. Hedenmorgen omstreeks acht uur zijn in de Pesch- straat te Geleen de 36-jarige J. J. v. d. W. en zijn echtgenoote dood in bed ge vonden. De vrouw had een schot in den slaap en de man een in het hart. Vanmorgen omstreeks half acht waren hun drie kinderen, die tien. zeven en zes jaar oud zijn, naar beneden gestuurd om koffie te zet ten. Ongeveer een half uur later hoorden zij twee schoten. Toen zij daarop naar boven gin gen. vonden zij hun ouders dood in bed. De man en de vrouw, die geboortig zijn uit Eind hoven, stonden zeer gunstig bekend. De man. die werkzaam was in de staatsmijn .Maurits", was nog kort geleden bevorderd tot beambte. VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. De afdeeling Haarlem hield gisteren haar Jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. Deinum. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede. dat de afdeeling 35 leden door den dood verloor, het ledental is met 90 toegenomen, de afdeeling telt thans 900 leden. (Gezinshoofden). Op voorstel van de kascontrole-commissie werd den penningmeester décharge verleend. De secretaris-penningmeester, aan de beurt van aftreding zijnde, werd bij acclamatie hei- kozen. Het afd. bestuur bestaat thans uit de heeren: H. Deinum, voorzitter. T. C. R. Smit, secret.-penningmeester (Ripperdapark 43). B. Mostert, E. M. Bakker en J Voerman. Na de behandeling van verschillende huish. zaken, deelde de voorzitter mede, dat het crematorium te Driehuis een groote uitbrei ding heeft ondergaan, welke midden Juni a.s. gereed zal komen, waarna het bestuur voornemens is, alle leden uit te noodigen een excursie onder technische leiding mede te ma ken. T.B.C.-FONDS „DRAAGT ELKANDERS LASTEN". De plaatselijke commissie van het T.B.C.- fonds „Draagt elkanders lasten", had voor Woensdag een filmavond georganiseerd in Gebouw St. Bavo. Smedestraat. De opkomst voor dezen avond was zeer klein. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend was. werd als eerste nummer van het programma de DJSL.-propaganda- film gedraaid, die duidelijk toonde hoe het fonds werkt en aardige beelden gaf van de verschillende sanatoria. Het TJ3.C.-fonds is door het Chr. Nationaal Vakverbond bij zijn 10-jarig bestaan gesticht. Voor een zeer klein bedrag per maand kan men lid worden Wanneer hulp noodig is. wordt dit door het fonds verstrekt in den vorm van sanatorium of zoo noodig. huis- verpleging; ook worden in slechten staat verkeerende woonhuizen van patiënten ver beterd. Vervolgens gaf de film een blik op het leven in de sanatoria „Zonnegloren" en „Sonnevanck" en de nazorg-inrichting „Nieuwe Wegen". Deze film zal z'n propagandistisch doel zeker nlt gemist hebben, evenmin het korte propaganda-woord dat de heer A. van Drie! voor de pauze sprak. Na de pauze werden nog enkele komische filmpjes vertoond, alsmede een geestig teeken filmpje; als laatste nummer werd gedraaid de interessante documentaire film „Op Pa- lestina's heiligen grond". BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 April Ondertrouwd 7 April: J. G. C. Tons en A Meijssel; T. F. Voss en H. L. J. Glasenapp.; D. Zwitser en J W. Tupker: J. H. Baaij en J. P. van Huizen: J J Beekelaar en J. M. IJsendijk. Getrouwd 7 April: H S. Dekker en J. M Terreehorst Bevallen 4 April: A. ten Hove—Kottowski, d.; 5 April- M C. Le Noble—Wielart. z.; A. M. W. Jonckbloed—Hooij. d.; C. Schilder—Goos- sen. z.; 6 April T. A. Velthuijsen—Zoutman, z.; W. Pronk—Tromp, z.; A. Remmévan Ever- dingen. d.; 7 April: G. de Vries—Zoeteman. z.; Overleden 6 April: G. J Dietz, 77 j.. Zomer- vaart; J M. Snel—van der Helde. 85 j Pres. Steijnstraat. F. L Kerkhoff. 26 j.. KI. Hout straat; K. Pluister. 70 j., v. Oosten de Bruijn- straat. Eugelscli compliment voor de Nederlandsche kolonisatie. JYederlanders en inlieemschen één maatschappij. LONDEN, 7 April (A.N.P.) In een hoofd artikel schrijft de Times van hedenmorgen o.m. het volgende: Het was een gelukkige gedachte van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië om den Britschen gouverneur-generaal van Australië voor te stellen op zijn reis naaT Europa een kort bezoek te brengen aan Neder landsch-Indië. Lord Gowrie brengt thans een bezoek, dat getuigt van de goede betrekkingen en gelijkheid van belangen, die bestaan tus- scnen Nederland en Groot Brittannië, even zeer in het verre Oosten als in het Westen. Er was een tijd, dat de Engelschen en Ne derlanders mededingers en vijanden waren in die streken. De regeling echter, waarbij de Britsche regeering de Indische eilanden terug gaf aan Nederland en Sir Stamford Raffles Singapore vestigde als Britsche basis, heeft sindsdien steeds voortgeduurd en behulp zame samenwerking in de plaats gebracht van wederzijdsche animositeit. Wat de Nederlanders tot stand gebracht hebben op de eilanden, sedert deze ophielden Fransch of Britsch te zijn. vormt een zeer fraaie geschiedenis van materieele ontwikke ling, gepaard gaande met een toenemende deelneming der inlanders aan het civiele be stuur, waarin de tegenwoordige eerste minis ter van Nederland. Dr. Colijn. in de laatste jaren een belangrijke rol heeft gespeeld. De deelgenootschap der beide rassen is thans zoo intiem, dat de inlanders en de Nederlanders één enkele maatschappij vormen. In de tro pische omgeving van Batavia en Palembang gaan zij samen en brengen de weelde tot stand die de achtergrond vormt van een groot deel van Holland's welvaart. En het zeer nauwe verband met Den Haag wordt gehand haafd door twee uitmuntende Nederlandsche stoomvaartlijnen en de luchtdiensten der K. L. M. K. L. M. en Imperial Airways. Uiteraard, aldus gaat de Times verder, zijn er zekere moeilijkheden geweest in de aan passing van de sferen, waarin de K. L. M. en de Imperial Airways nuttig konden optreden, aangezien beide ondernemingen vliegen over zoo'n grooten afstand, die geheel gelijk is en zoovele gelijke plaatsen bedienen. Maar het algemeene goede begrip tusschen de volken en regeeringen van Groot-Brittannië en Neder land heeft er toe bijgedragen hier een rege ling te vinden. De ontwikkeling van de luchtroute naar Australië heeft de Britsche belangstelling voor Nederlandsch-Oost-Indië gestimuleerd. En misschien is er ruimte voor een grooter han delsactiviteit tusschen Nederlandsch-Indië en het Britsche gemeenebest. In ieder geval stemt het tot tevredenheid, dat in deze dagen van concurreerende bewapeningen en onder linge argwaan de versterking door Engeland van de fortificaties te Singapore aan de eene zijde van de Nederlandsch-Indische eilanden en van Darwin, aan den anderen kant. geen schrik gewekt heeft onder de bewakers van de Nederlandsche bezittingen. Integendeel wijst alles erop dat deze defensieve maatrege len beschouwd worden door onze Nederland sche vrienden als een toe te juichen aange legenheid Schip met 38 opvarenden vermist. LONDEN. 7 April (D.N.B./A.N.P.t. Het op 8 Maart van Cardiff naar Vancouver ver trokken stoomschip „Anglo Australian" (5.500 ton) is sedert den I4en Maart verdwenen. Het vrachtschip had een uit 38 personen bestaande bemanning aan boord. Rickett maakt goede kansen. Veel gegadigden voor de Mexicaansche olie. MEXICO, 7 April (Havas) Rickett en Smith zetten de besprekingen met het minis terie van Financiën voort. Een hooge ambte naar van het ministerie heeft verklaard, dat er voor de Mexicaansche petroleum talrijke gegadigden zijn. Alle aanbiedingen werden aandachtig bestudeerd, doch een accoord was nog niet tot stand gekomen. Echter kon de tot standkoming van een contract met Rickett en Smith waarschijnlijk geacht worden, aan gezien zij zeer belangrijke kapitalen vertegen woordigen en bereid zijn het grootste gedeelte van de Mexicaansche productie te koopen. Zaak-Os blijft de belangstelling houden. Onjuiste mededeeling van den ;..inister? Minister Goseling heeft in zijn antwoord op de vragen van den heer Wijnkoop betreffen de de marechaussee te Oss gezegd, dat aan de marechaussee opdracht was gegeven zich tot nader order van het opsporingsonderzoek te onthouden. De surveillance- en bewakings diensten zou den echter op de normale wijze worden verricht Volgens verschillende bla den heeft deze mededeeling groote verwon dering gewekt in Oss. omdat deze dienst sinds enkele dagen wordt verricht door rijks- en gemeentepolitie. Het antwoord van den minister op de vra gen wordt door verschillende bladen onbe vredigend geacht De Chr. Hist. Nederlander schrijft: „Het spreekt van zelf, dat het antwoord van minister Goseling op de vragen van den heer Wijnkoop in zake de marechaussee te Oss niet bevredigend kan worden genoemd. De minister verwijst naar het communiqué van den Regeerings Persdient en acht dit dus blijkbaar voldoende. Dit nu is juist zoo te leurstellend. Tndie.n de minister den indruk vermijden wil en wij twijfelen geen oogen- blik daaraan dat er iets achtergehouden wordt, zal het geven van verdere opening van zaken toch niet zijn te ontgaan. En waarom dan niet liever aanstonds meer ge zegd? Ook nu weer wordt gesproken van ernstige fouten, door de marechaussee begaan. Van welken aard waren die fouten? Ls het waar dat geestelijke en wereldlijke autoriteiten bi.i de betreffende zaken betrokken waren? Heeft de marechaussee de geïncrimineerde hande lingen verricht in overleg met den Officier van Justitie? Waarom kan het oordeel over de vraag of bepaalde personen ten onrechte onder verdenking zijn gesteld, niet aan de competentie justitioneele autoriteiten wor den overgelaten? Op deze en dergelijke vragen moet er ant woord komen. Niet van de R.-K. pers maan van de regeering". V EEN PIONIER L IT IIET LEGER DES HELLS. A.s. Dinsdagavond komt de Zendings pionier van Zoeloeland Commissioner Allister Smith in de zaal van het Leger des Heils in de Schagchelstraat over zijn arbeid spre ken Men schrijft ons daarover o.a. Commissioner J. Allister Smith heeft een avontuurlijke loopbaan als Heils-Officier ge had. Hij is Schot van geboorte. Vijftig jaar geleden ging hij uit Elgin, waar hij woonde, naar de Kweekschool. Met den bijzonderen kijk op de menschen, welke Generaal William Booth karakteriseer de zag deze al spoedig in den jongen Officier den man. die de noodzakelijke, eigenschappen bezat voor pionierswerk en in 1891 werd de toekomstige Commissioner met nog vier an dere jonge mannen naar Zoeloeland in Zuid- Afrika gezonden, om er het werk van het Leger des Heils te beginnen, Deze pioniers bezaten maar weinig geld. om hun werk te beginnen, maar zij hadden een groot vertrouwen in hun Zender. Met eigen handen bouwden zij den len zendingspost op 10 acres grond, welke hun door de Zuid- Afrikaansche regeering waren gegeven en van dat oogenblik af, begon het werk zich uit te breiden. De daarop volgende dertig jaren doorkruiste Commissioner Smith Zoe loeland te voet. te paard en per ossenwagen, door streken, onveilig door wild gedierte en trachtte hij overal het vertrouwen van de inboorlingen te winnen en hun de eenvou dige Evangeliewaarheden, die hij zelf in praktijk bracht, te onderwijzen. De geschiedenis van die jaren is een epos in de romantiek van het Leger des Heils. De toewijding en den ernst van den Com missioner en zijn helpers wonnen de harten van hen, die zij trachtten te helpen en toen Commissioner Smith het bevel van dat Ter- ritorie aan een ander moest overdragen, kon hij zijn opvolger meer dan 10.000 geuniform- de Zoeloe-ZHeilssoldaten toonen, die voor Christus waren gewonnen uit het rauwste heidendom. Over het geheele land bestonden toen ook nederzettingen en andere instellin gen. waar medische en andere hulp, ten bate vah de inlandsche bevolking, werd ver strekt. Deze lange zendingsperiode sloot niet des Commissioners werk af. Gedurende de tien volgende jaren reisde hij over bijna den ge- heelen aardbol, inspecteerde er den Leger- arbeid. Hij begon ook het Leserwerk in Kenia, een Engelsche Kolonie in Afrika, waar van daag den Legerarbeid in aanzien is en er bloeit. Een achttal jaren geleden werd de Commissioner aangesteld tot gouverneur van de Land- en Industrieele Kolonie te Hadleigh. Engeland, waar. onder zijn leiding, een groot aantal jongens tot landbouwer werd opgeleid en een even groot aantal mannen, naar lichaam en ziel gebroken, weer materieel en geestelijk op de been werd geholpen door zijn liefde, zijn sympathieke persoonlijkheid en leiding Ofschoon de Commissioner, wegens het bereiken van den daarvoor vastgestelden leeftijdsgrens, den actieven dienst heeft ver laten. besteed hij zijn tijd nog steeds in het leiden van bijzondere bijeenkomsten en veldtochten in Engeland en daarbuiten. WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen 8 96 5/8. Berlijn 72.48%. Parijs 5.60V2- Brussel 30.41 V2 Zwitserland 41.42. New York 1.80 23 32. Londen 8.96 9:16 Berlijn 72.48V2. Parijs 5.561/2 Brussel 30.41 Zwitserland 41.42. Kopenhagen 40.0212 Stockholm 46.20 Oslo 45.05 New York 1 80 11/16 Praag 6.30 Italië: a. Vrije lire 9.5714 b. Reislire 8.55 c. Bankpapier 8.15 12.- VORIGE KOERS STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. id. 1933 H 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5% pet. Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. ïnd. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Glaeil.Gem.Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. MU Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Deli Batavia Deli Maatschappij Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas "BBERS. 4msterd. Rubber Deli Bat. Rubber Indische Rubber Xendeng Lemboe Serbadjadi c Rotterdam Tapanoeli 'tndar Rubber °-eanger Rubb' Java Caoutch. Sumatra Rubber ROERS VAN HEDEN Dl.m 1.30 Dl.m 1 45 Dl.m 200 Dl.m 2.15 - - - - - - 27% - - - - - - 104 I I 120 33V, 34i/i 34", 34", 34% 53 - 79"A - 285 - - 261% 2'2 2601/, 260 261 H31/1 1428/, 1421/., - 4% 181/., ISi 181/, 18 V 18% 327, 323/., 328/. 32% 32Vi - - 311,/. 31% 30*>; 31 V 31 V 313/, Jl-% S3.1,, 227 v 22% U% 23% 309 310',., 309' 3101/4 309 «V 9 8% 9% Ql- 17*,', 9% 9,V 9.V 78 170 - 110»/. ÏICA 111 1U51 1041/.. 1041 105 105 1531/. 156 - 102 102 102 101 101 101 94 - 402 4021 402V, 403% 402% 130 - - - 2271/ 229' 2291 262 274 - 274 - 271 491/2 246'/, 246 246% 3 VB SV 1.V - U'B 1JV 1% - 74 1751/, 1751/1 I76i. 176V. 102 .04 117 '4 "T 155 44 32"/. - - '41»/, - 119 - - 11S Interpellatie-Drop over Oss aan de orde. In de Tweede Kamer was hedenmorgen aan de orde de interpellatie van den heer Drop over de voorloopige beslissingen ten aanzien van de brigade der Koninklijke Marechaus see te Oss en hetgeen daarmede in verband staat. De heer Drop (s. d.i zegt. dat er in deze zaak klaarheid noodig is. Dit is ook op grond van vroegere zaken tegen een hoofdcommissa ris van politie en een tweetal hoofdambtena ren noodig. Ook dienaangaande is er nog geen klaarheid. Het gaat in Oss om maatregelen tegen per sonen die rechtstreeks onder het departe ment staan. Opheldering is noodig. ook na het gegeven perscommuniqué. Dat indertijd de marechaussee te Oss ver sterkt werd was noodig en werd algemeen toegejuicht. Allerlei verhalen hebben de ron de gedaan over de gemeentepolitie te Oss, maar van ernstige feiten is er niet gebleken. Den laatsten tijd zijn er berichten ingeko men. dat niet meer tegen menschen met bij namen, doch tegen een fabrikant en een bankier werd opgetreden. Het perscommuni qué is niet duidelijk. Men moet uit de be richten opmaken, dat het besluit om aan de brigade te Oss een deel van haar taak te ontnemen, plotseling ls genomen. Er schijnt ook verschil van meening te zijn tusschen de departementen van Justitie en Defensie. Spreker stelde de volgende vragen: 1 Welke zijn de niet wel te verantwoorden uitingen in sommige persorganen, die te genstellingen hebben geschapen tusschen de brigade der Koninklijke Marechaussee te Oss eenerzijds en andere organen van bestuur en politie anderzijds, welker aanwakkering niet kan worden geduld? 2. Sinds hoelang is uit verbalen en rap porten gebleken, dat bij het opsporingson derzoek door de Kon. Marechaussee te Oss methoden werden toegepats. waardoor recht- matoge belangen aan burgers op pijnlijke wijze werden geschonden, zoodat het onver wijld geboden was maatregelen te nemen om het vereischte evenwicht te herstellen? 3. Welke bepaalde feiten, gebeurtenissen of gedragingen hebben aanleiding gegeven tot het besluit om aan de brigade Kon, Mare chaussee te Oss opdracht te geven zich tot nader order van opsporingsdiensten te ont houden? 4. Wat ls den Minister bekend van de ver houding tusschen gemeentebestuur of ge meentepolitie en de leiding der brigade van de marechaussee te Oss. op welk tijdstip is een minder goede verhouding hem bekend geworden en welke maatregelen stelt de mi nister zich voor te nemen ten einde deze verhouding op goede basis te regelen? 5. Acht de minister het uit oogpunt van al gemeen jusUHeel beleid juist, in omstandig heden als r Oss aanwezig zijn de brigade der Kon. Marechaussee surveillance en bewa kingsdiensten te laten doen blijkbaar ook in het territoir der gemeentepolitie, terwijl de brigade haar voornaamste taak waarvoor zij destijds is versterkt, niet mag uitoefenen 6. Moet de minister niet erkennen, dat het gevoel van rechtszekerheid kan zijn aangetast door ingrijpen op een oogenblik, dat gerechte lijk onderzoek werd gedaan in andere kringen der bevolking dan die. waarin sinds 1935 mis drijven werden opgespoord en tot berechting gebracht en op welke wijze stelt hij zich dan voor de waarborgen voor rechtszekerheid voor alle bevolkingsgroepen te herstellen bf te ver sterken? Spr. heeft geen behoefte aan sensatie of cri- tiek op den minister. Men doet geenerlei groep diensten door gedragingen te verbloemen. Het feit te Oss ligt er nu eenmaal. Er was een eeks misdriiven waarvan de daders in het minst draagkrachtig deel der bevolking leef den. lof en onderscheiding is ten deel geval len aan hen die deze misdadigers deden ver volgen. Doch nu wordt opgetreden tegen een groep politie, meer onafhankelijk van plaat- olijke omstandigheden dan de gemeentepoli tie. Deze heeft niet veel tot klaarheid gebracht, wel vele vergissingen begaan. Hier klopt iets piet. Het is het gevoel van rechtsonzekerheid. tt vooral aanleiding is tot de onrust, die deze zaak verwekt. Is dit het geval sinds er onder zoek wordt gedaan in andere kringen dan voorheen? (De zitting duurt voort). ZANDVOORT VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN VERKEER Woensdagavond hield de V. V. V. een pro paganda bijeenkomst voor leden en genoodig- den in de bovenzaal van Riche. Burgemeester van Alphen sprak een kort openingswoord. Na de opening kreeg de directeur van V. V. V.. de heer Kruit, het woord, die na een korte inleiding enkele frappante cijfers mede deelde betreffende het Vreemdelingen ver keer in verschillende landen. Voor bevordering van het Vreemdelingenverkeer werd per hoofd der bevolking uitgegeven: in Zwitserland 15% cent. in Frankrijk 1 cent. in Nederland 1 1 4 cent. Daartegenover werd uit het Vreemdelin genverkeer per hoofd der bevolking ontvan gen: in Zwitserland f 40. in Frankrijk f 7.40 en in Nederlandf 0.60, In 1936 werd door vreemdelingen ln België binnengebracht een bedrag van 20 millioen ;ouddollar. In Nederland in datzelfde jaar slechts 1 mlilioen gouddollar, terwij] Ne derland wat natuurschoon en cultureele ont wikkeling betreft, toch niet voor België be hoeft onder te doen. In hetzelfde jaar door Nederlanders in het buitenland verteerd een bedrag van 13 millioen gouddollar. In deze wanverhouding van „inkomsten" en „uitgaven" moet verandering komen, zoo ging spreker verder, in de eerste plaats door een doelmatige propaganda van de A. N. V. V. in samenwerking met de plaatselijke afdeeiin- gen van V. V. V. In Zandvoort bleek de belang stelling voor V. V. V. na de reorganisatie be langrijk te zijn gestegen. Het aantal leden was in den korten tijd reeds met ruim 20 pet. toe genomen. Het zomerprogTamma bevat o.m.: een hard draverij op den boulevard (op 22 Mei a.s.)een groot aantal goede vuurwerken; een bloemen corso; een concours d'élégance voor auto's en een gecombineerde demonstratie van de N. Z. II. R. M. en de Z. R. B. Spreker wekte de aanwezigen op om in 't seizoen bij goed weer steeds de vlaggen uit te steken om het dorp een feestelijk aanzien te geven. De voorzitter, onderstreepte hierna nog en kele woorden van den heer Kruit Hij vroeg 0 a het vertrouwen van de bevolking in de vereeniging. V. V. V. zou zeker toonen dit ver trouwen waardig te zijn. De avond werd verder gezellig doorge bracht. Een uitstekende band zorgde voor dansmuziek, mevrouw Benjamins zong eenige aardige liedjes bij de guitaar en de heer Ba- kels vertoonde een paar mooie films. Het kien spel werd hierna door verschillende aanwezi gen met animo gespeeld Het doei van dezen avond om de prettige verhouding tusschen de leden van V V V te bevorderen en propaganda te maken onder der niet-leden, is zeker alleszins bereikt.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10