Haarlem's Dagblad DE VOLKSSTEMMING Verkeersstatistiek. sterk behang mooi behang modern behang De val van Blum. Nog geen echte Bollen-Zondag. Het belangrijkste 55e Jaargang No. 16811 L'itcare Lourens Cosier. Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algcui. Drukkerij iS.V. Bureaus: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Üoctidapleïn 37. Postgirodiensl 38810. DrukkerijZuider Buiten Spaarnc 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 13034 Redactie 10600, Drnkkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14823. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, Directie: P. W. PEEREBOOM ES KOUEKI PEEKEBOOM behalve op Zon- en Feestdagen HoofdredacteurROBERT PEEREBOOM Maandag 11 'A'pri! 19.1R Ahonnrmrnten per «reek f0.25. p. maand t 1.10. per 3 maanden f3.25 franco per po*t f3.35. losse nummer» 6 cent per ex. Advertrntiënl-S regel» 11.75, elke regel meer f 0.35. Reclame» f 0.60 per regeL Regelabonnenient»tarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regel» f 0.60. elke regel meer f 0.15. Groentje» «e rubriek IN HET DUITSCHE RIJK. Ruim 99 pCt. stemde met „Ja". De voorloopige uitslag van de Zondag in Duitschland en Oostenrijk gehouden volks stemming luidt volgens het D. N- B. Aantal stemgerechtigden 49.546.950. Uitgebrachte stem men 49.326.791 (99.56 pCt.), Geldige stemmen: 49.251.449. „Ta" stemmers 48-799.269 (99.08 pCt.)„Neen" stemmers: 452.180 (0.9 pCt.) Gouwleider Bürckel deelde gisteravond in het Weensche Konzerthaus mede, dat in Oos tenrijk 4.284.795 stemmen waren uitgebracht, waarvan 4.273.884 of 99.75 pCt. met „ja"- (Voor verdere bijzonderheden over de volksstemming zie men pag. 4). Anschluss geen belelsel voor de Britsch-Duitsche toenadering. Aldus het oordeel van de Times. Daily Telegraph acht de volksstemming zonder beteekenis. LONDEN. 11 April. In een commentaar op den uitslag van de volksstemming in Duitschland en Oostenrijk, wijst de Times er op, dat, afgescheiden van de wijze, waarop zij tot stand werd gebracht, de openbare mee ning in Engeland nooit iets tegen de vereeni- ging van Duitschland en Oostenrijk gehad heeft, terwijl deze evenmin ook maar het ge ringste beletsel voor BritschDuitsche toe nadering is. Het is ongetwijfeld een vergroo ting van Duitschlands kracht. Groot Brittan- nië vergroot ook zijn kracht doch het is goed, dat onderhandelingen geleid worden door de kracht van beide partijen. De Daily Telegraph schrijft, dat als een instrument voor het onthullen van het wer kelijke stanpune der Oostenrijkers tegenover hun annexatie de volksstemming even zinloos is als een barometer, welke met de hand in plaats van met kwik werkt. Bij het plebisciet zijn voor het volk feitein verborgen gehouden, die zeer nuttig kunnen zijn bij het vormen van een weloverwogen oordeel, zooals het meeningsverschil tusschen kardinaal Innitzer en het Vatïcaan. De Daily Herald zegt. dat Hitler's zinspeling op den „almachtige, die een wonder ver richt heeft", herinneringen oproept aan den keizer, die de groatste exponent van deze on gepastheid was. Hoe meer Duitschland ver andert, hoe meer het aan zich gelijk blijft. Fransche persstemmen. In de Petit Parisien schrijft Bourgues: Na het plebisciet is het een gebiedende plicht van alle volken, die door de Germaansche uitbrei ding bedreigd worden, hun eigen krachten tot het uiterste op te voeren en zich aaneen te sluiten. Het zal thans gaan om het welzijn van het Europe, dat nog vrij is. De Homme Libre Thou ven inschrijft: Wij dienen in de eerste plaats te begrijpen, dat het beste middel om Hitler in zijn gevaarlijken opmarsch naar de verovering van Europa te stuiten, is, dat wij in staat zijn te zeggen „En nu is het genoeg", en dat men in het buiten land weet, da wij in staat zouden zijn, onze verklaringen met daden te steunen. Accoord Londen—Rome wordt deze week verwacht. Laatste onderhoud tusschen Ciano en Lord Perth. LONDEN 11 April (Havas/A. N. P.) De Times meldt over de Britsch- Italiaansche besprekingen, dat Lord Perth en graaf Ciaijo gisteren hun laatste onderhoud hebben gehad. Van daag zal de redactiecommissie aan het werk gaan en indien alles goed gaat, kunnen de documenten einde dezer week gereed zijn om onderteekend te worden. De documenten bestaan uit een protocol, dat de betrekkingen tusschen de beide lan den in groote lijnen vastlegt, en een serie aanhangsels, die de bijzonderheden betref fen. Bovendien zullen de beide regeeringen brieven uitwisselen, waarin zij zich wederkee- rig verplichten tot erkenning van het Ita- liaansche keizerrijk en tot terugtrekking der Italiaansche troepen uit Spanje. PARIJS 11 April (HavasA. N. P.i De Romeinsche correspondent van de Matin geeft de volgende bijzonderheden omtrent het Britsch-Itahaansche accoord Middellandsche Zee. In een protocol zulien de bepalingen van het gentlemen's agreement van Januari 1937 bevestigd worden. Herhaald zal worden, dat de beide landen zich verplich ten, elkaar in deze zee volkomen vrij te laten, en van tijd tot tijd elkaar op de hoogte te brengen van de aangelegde vlootversterkings- werken Rooae Zee. Italië zal het protectoraat over Ader erkennen en de beide landen zullen de S;i": ai aalconventie van 1838. die de alge- Hocwcl het gisteren nog geen Bollen-Zondag was, hebben toch reeds velen de bloeiende bollenvelden bezocht. In de Zilk mochten de bezoekers door eenige mooie velden wandelen. (In de- niaandelijJcsche verkeers- ongelukkenstatistiek ivijst Februari 1938 een laagterecord aan met 39 dooden en 287 ernstig gewonden.) Een wandlaar deed wat al te onvoorzichtig. Of een chauffeur ging door een bocht te snel Een fietser voelde zich niet voorrangsplichtig, Of dacht misschien, ik haal het net nog wel, Een auto slipte, tegen boom gegleden. Een motorrijder leed aan bandenpech, Een vrachtauto is argloos doorgereden. Bij 'n onbewaakten spoorbaanoverweg Er wox-den weder dooden aangeteekend In het Centraal Bureau der Statistiek, En 't aantal der gewonden wordt berekend. Verdeeld in licht en ernstig en critiek. En aan het eind der maand worden getallen Gepubliceerd, of 't minder was of meer En of het mee of tegen is gevallen. Wat is betaald als tol aan het verkeer. In Februari is het laag gebleven, Bijzonder laag, een record is behaald, „Slechts" neegnendertig hebben met hun leven. In deze maand aan 't snelverkeer betaald. En verder nog geen driehonderd gewonden, Ook minder dan de maand in doorsnêe geeft Gedeeltelijk wel op het feit te gronden, Dat Februari minder dagen heeft. Maai in verhouding ook is het wat lager. Is Februari dus een mooi succes? IJersoonlijk vind ik het nog bitter mager. Ook Februari blijft een droeve les. Let op. kijk uit, bestuurder van een wagen. Motorberijder, fietser, wandelaar. Als Februari nog zoo'n rouw moest dragen En laagste was. lijkt het nog nergens naar. Niet elke ramp kan steeds worden vermeden, Waar menschen samenzijn in het verkeer. Maar zeker kan zoo'n cijfer naar beneden, Met zeg de helft en hopelijk nog meer. En zeker kreeg men lagere getallen. Als elk zich naar de voorschriften gedroeg. Heen, Februari is niet meegevallen. Dit is nog lang en lang niet laag genoeg. P. GASUS. voor een lageren prijs H.M.Bakker,Gen.Cronjéstr.135,Tel.11657 Vertrouwd, vakkundig personeel beschikbaar (Adv. Ingez. Med.j heele vrijheid van doortocht voor alle schepen verzekert, bevestigen. Palestina. Italië zal zich verplichten, de bestuurspolitiek van Engeland niet te belem meren, hetgeen een einde zal beteekenen van de politieke concurrentie en de radiopropa- ganda. Libye. Italië zal zich verplichten, na de in werkingtreding van het accoord ongeveer de helft van zijn troepen terug te trekken. Abessynië. Engeland zal zich verplichten den Volkenbond zoo spoedig mogelijk te verzoeken, de leden van de verplichting, het fascistische keizerrijk niet te erkennen, te ontslaan. Spanje. Wat het politieke en territoriale aspect van den oorlog in Spanje betreft, zul len de beide landen zich verplichten, den status quo te erkennen zonder verder te gaan. Wij meenen te weten, aldus de correspondent, dat de algemeene besprekingen gisteren nog liepen over de voorwaarde, die Engeland ge steld heeft voor de inwerkingtreding van het accoord. algeheele terugtrekking van de Ita liaansche legionnaires. Deze voorwaarde wordt van Italiaansche zijde tegengesproken GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 2 Mei a.s. zal het echtpaar H. S. Beeke- laar en A. van de Geijn den dag herdenken, waarop het voor 50 jaar in den echt werd ver bonden. De bruid is 73 jaar en de buidegom 75 jaar oud. Daar beiden zeer bemind zijn in de buurt, zal het hun in de bruidsdagen, welke op 18 April a.s. ingaan, zeker niet aan belang stelling ontbreken. Het adres van het gouden echtpaar is le Zuidpolderstraat no. 10, alhier. (Speciale Parijsche correspondentie.) DE val van het kabinet-Blum is in het land kalm ontvangen. Hij kwam het tegen deel van onverwacht en zelfs velen, die dit niet durven bekennen herademden. Want ondanks hun genegenheid voor het Voksfront en het afgetreden ministerie vervulde de ver deeldheid van 't Fransche volk hen met ernsti ge bezorgdheid. Hun stond daarbij vooral de toenemende internationale spanning voor oogen. Het is de eerste taak van Daladier alle ener gieën te verzamelen om Frankrijk in staat te stellen den vrede te helpen verdedigen. Hem verdriet het al, dat Parijs den dag van de Duitsche volksstemming zonder regeering zat. Daladier beheert al jaren het departe ment van oorlog, dat tot een van landsverde diging is verruimd. Als zoodanig werkt hij nauw met de ambtgenooten van marine en luchtvaart samen. Dit hangt samen met on langs getroffen beschikkingen tot concen tratie van het opperbevel voor het geval van oorlog. Een tweede gewichtige post is die van bui- •tenlandsche zaken. Het in Midden-Europa verstoorde evenwicht, noopte Boncour den Fransche gezanten in die hoofdsteden naar hier te ontbieden. Zij hebben hem van de in zichten der regeeringen, waarbij ze geaccre diteerd zijn, op de hoogte gebracht. Den Fran- schen is er vooral aan gelegen zekerheid te hebben aangaande den militairen steun, waar op ze kunnen rekenen als Tsjecho-Slowakije door Duitschland aangevallen wordt Ze be- i reuren, dat het nog altijd niet botert tusschen Praag en Warschau en de processen tegen de machthebbers in Rusland doen hen zich af vragen of het Sovjet-leger nog bij machte is de verdragsverplichtingen gestand te doen. Verder is men aan de Quai d'Orsay niet gerust op de gevolgen der toenadering van Polen tot Litauen. de hervatting van den drang naar het oosten door Duitschland. de dreigende nederlaag van de regeeringstroe- pen in Catalonië en den onwil van België zich in zake de collectieve veiligheid te binden. Het ontgaat hier niemand, dat Frankrijk de laatste jaren buiten de grenzen sterk aan gezag heeft ingeboet. De kleine naties, die sinds den oorlog hun lot aan dat van Frank rijk bonden, vroegen zich af. of ze nog op de republiek kunnen rekenen. Bij de onzekerheid van het antwoord gaven ze er de voorkeur aan. zich den rug te verzekeren door de be trekkingen met Duitschland te verhelderen en de banden met Frankrijk wat losser te knoopen al mag daaruit niet tot een vijandige stemming jegens dit land besloten worden Dit gebrek aan vertrouwen ontspruit uit de actie van de massa. In 1936 aan het bewind gekomen, beriep Blum zich op haar. Daarmee heeft hij zich de handen gebonden. De sociale vrede en nationale verzoening, die Blum voorzweefden, werden niet bereikt. De werklieden moesten ervaren met de ver meerdering van ontvangsten volstrekt niet ge holpen te zijn, nu de frank afbrokkelde en alles duurder werd. Het rendement van de pro ductie nam af, wat vooral klemde voor de oor- logsfabrikage, terwijl in die van de buurlanden als het ware dag en nacht geploeterd werd. Voorstellen tot arbeidsbemiddeling bleven in vele gevallen een doode letter, omdat de eene of de andere partij zich er niet aan hield. Vele radicalen waren het samengaan met socialisten en communisten al lang beu. Hun Kamergroep viel uiteen in zake de machti gingswet over de financieele ontwerpen en de twee Marxistische partijen zitten elkaar in dc haren. De socialisten zijn verbolgen tegen de senatoren, omdat zij het Blum langer onmo gelijk maakten aan het roer te blijven. Hun federatie van het Seine-departement riep de aanhangers achter den rug van het partijbe stuur om tot de betooging van het studenten kwartier op. Daarbij vielen de gebruikelijke klappen. In hun „belegerde vesting" hebben de vroede mannen nagenoeg niets van de betoogers ge merkt: een groote militaire en politiemacht was op de been Wel is Caillaux gisteren op de binnenplaats van het Senaatspaleis uitge jouwd. De Populaire briest en noemt hem niet anders dan dengene. die nauwelijks aan he' executie-bataljon ontkomen is. In de Se naatsvergadering nam hij behalve president Jeanneney den handschoen op. dien Blum hun toewierp met zijn woorden, dat de beslis sing niet bij het Hooger-. maar bij het La gerhuis ligt. Want de socialisten ergeren zich dat de Senaat het recht heeft den wil van hel algemeene kiesrecht te knotten en willen diens bevoegdheden besnoeien en de samenstelling herzien Maar daar zal niets van komen, want op het platteland geniet de Senaat groot ge zag. Dat het tot een strijd tusschen beide dee- len van de volksvertegenwoordiging komt evenmin waarschijnlijk. DE SPELLING. Bijzonderheden over hetgeen in aantocht is. Een weg terug voor het Lager Onderwijs? In verband met de berichten omtrent een wijziging van de spellingsregels hebben we ons om inlichtingen tot het Departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen ge wend. Met betrekking tot verschillende vragen verwees men ons naar de straks te verschij nen Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de onderwijsbegrooting. Zoo bijvoorbeeld wat aangaat het tijdstip van Invoering eener eventueele herziening van de bestaande voorschriften als ook ten aanzien van de kwestie hoe het thans staat met de oorspronkelijk we] gekoesterde be doeling om tot dezelfde spellingsregels hier te lande en in België te kunnen komen In tusschen kregen we wel een inlichting omtrent de hoofdzaak van het spellingspro bleem. Het plan schijnt te bestaan zich- te bepa len tot het steeds schrijven van een enkele e cn een enkele o aan het eind van de open lettergrepen en tot het vervangen van sch door een enkele s behalve waar de sch wordt uitgesproken en bij de uitgangen isch (bijv. tragisch). De naamvals n en de naamwoor delijke aansluiting zou dan weer geschieden volgens de Vries en te Winkel. Öp welke manier nu zal men een en ander gaan regelen? Op het oogenblïk staan spellingsvoor- schriften alleen vast met behulp van rege ling bij Koninklijk besluit betreffende eind examens bij het Middel Onderwijs: HB.S. en Gymnasia. Wijziging van die voorschriften zou dus ook weer bij Koninklijk besluit kun nen geschieden. Maar.... dan zouden de lagere scholen nog volledige vrijheid behouden om zich niet naar die voorschriften te richten. Wil men het lager onderwijs tot het bezi gen van deze spellingregels dwingen dan kan dat alleen geschieden door middel van een wet. In 1934 heeft men niet zijn toevlucht ge nomen tot wettelijken dwang voor het. L. O. Dit achtte men toen niet noodig omdat te voorzien viel dat het L. O. spontaan en met geestdrift de voor het middelbaar onderwijs 'eindexamens) voorgeschreven spelling- Ma rchant zou volgen. Inderdaad gebeurde dit en de verklaring hiervan was dat nu of ficieel mogelijk was gemaakt wat. in feite op vele lagere scholen reeds geschiedde en wat zeker 90 pet. van de leerkrachten bij het L.O. in het belang van het onderwijs achtten. Ook al zouden nu via Koninklijk besluit weer ander spellingsregels voor de eindexa mens bij het. M. O. gaan gelden, zou hiervan nog geenszins automatisch meegaan van het L.O. te verwachten zijn. aangezien immers dit moet men ook niet uit het oog verlie zen het L.O. grootendeels eindonderwijs Is en slechts een klein percentage leerlingen naar H.B.S. of Gymnasia gaat. Het ligt alles tezamen niet voor de hand dat. men op de lagere scholen met een zelfde geestdrift waarmee men in 1934 het middelbaar onder wijs „volgde", thans vrijwillige bereidheid aan den dag zal leggen om den weg terug in te slaan. Daarom zal nu wel wettelijke dwang voor het L.O. onontbeerlijk zijn. en zoo schijnt de regeering met een wetsontwerp voor den dag te willen komen dat de nieuwste spelling, mengsel de Vries en Te Winkel-Marchant. verplichtend zal voorschrijven voor het L.O. en voor nog andere onderwijsinrichtingen, waarvoor een dergelijk resultaat alleen met wet te bereiken ware. en als nu toch gepoogd zal worden den wetgever in deze materie te betrekken, dan is het denkbaar dat men eerst zal afwachten waartoe die poging zal leiden alvorens overigens nog op een deel van het spellingsterrein met besluiten te gaan werken. Misschien ware er zelfs wel een vorm te vinden waardoor men voor heel de spellingsaangelegenheid met een wet zou kunnen volstaan en er verder geen besluiten meer noodig zouden wezen, dus bijv. ook niet voor het M.O. Of in tusschen in de Tweede Kamer ge makkelijk een meerderheid voor een wette lijke regeling als hier bedoeld te verkrijgen zou zijn. is een vraag op zichzelf, die we op dit oogenblik niet terstond bevestigend zou den durven beantwoorden. On derwijs-m annen aan het n oord. Wij vroegen de meening van eenige per sonen bij het onderwijs te Haarlem betrokken. Zij betreurden het ongemak dat zal ontstaan als er weer een wijziging mocht komen in de spelling. Bij het onderwijs is algemeen de spel ling-Ma rchant ingevoerd en de ervaringen daarbij opgedaan zijn absoluut gunstig te noe men. Als nu de plannen van den Minister van Onderwijs doorgaan, wil dat zeggen, dat ge deeltelijk de weg terug moet worden ingesla gen. De leerlingen en ook de leeraren die zich sinds gewend hebben aan de spelling-Marchant, zullen zich dan weer het hoofd moeten breken met de vraag of de of den geschreven moet worden. Bij het schrijven zal de geslachtenlijst weer onmisbaar worden! In het algemeen is wel waar. dat de kinderen zich vrij gemakke lijk aanpassen, maar het is eenvoudiger de n te verwaarloozen, dan zich weer in te leven in de vraag of een woord mannelijk of vrou welijk is. Bovendien moet men bedenken dat de scholen de n niet hebben afgeschaft onder minister Marchant, maar dat die verandering al van vroeger dateert, zij werd ingevoerd onder minister Terpstra. Ongetwijfeld zal er zoo werd ons ver zekerd uit Onderwijskringen verzet komen tegen het nieuwe voornemen van den Minister van Onderwijs. Wie heeft zoo vroeg een •rnzer deskundigen ooit gehoord van een reorganisatie in reactïonnanren zin? Het onderwijs za! als het eenmaal tot nieu- ■c voorschriften komt die natuurlijk gaan toepassen, maar er zou toch alles voor te zeg gen zijn als het dan vast stond dat dit voor afzienbaren tijd de laatste wijziging zal rijn. Ei- komt immers nog bij dat dan vele 'eesboeken weer herzien moeten worden. Haarlem en de Ver eenvoudigde. Wij herinneren er aan dat de Haarlemsche Gemeenteraad bij de behandeling der begroo- Het woord is aan Terentius: Wanneer twee hetzelfde doen is het niet hetzelfde. ting voor 1938 een motie Posthumus heeft aangenomen om B. en W. uit te noodigen voor de gemeenteadministratie de spelling Mar chant in te voeren. Het college van B. en W heeft zijn beslissing ou die uitnoodiglng van den Raad uitgesteld omdat vernomen werd dab de spelllngsquaestie.weer in het parlement aan de orde zou komen cn het gewensoht ge acht werd het verloop daarvan af te wachten. Gezellige, doch geen overstelpende drukte Het wachten is op de Paaschdagen. Hoewel zeer velen er gisteren op uit waren getrokken om de jaarlijks terugkeerende kleu renweelde der bollenvelden te bewonderen, is het toch geen oudenvetsche bollen-Zondag geworden. De wielrijders en wandelaars, die anders in grooten getale de wegen in de bol lenstreek bevolken, waren thuisgebleven en het waren dan ook hoofdzakelijk automobilis ten en motorrijders, die vooral in de middag uren een tochtje langs de velden maakten. Tusschen twee en vijf uur was het daardoor nog vrij druk, al zag men nergens lange files auto's en bussen, zooals op een wevkelijkcn bollendag. In de dorpen, waar het verkeer zich door de nauwe straten moest wringen, concentreerde zich de grootste drukte, maar gemeentepolitie en rijksveldwachters zorgden ervoor, dat'nergens stagnatie ontstond. Ook de badplaatsen Zandvoort. Katwijk aan Zee en Noord wijk aan Zee profiteerden van het bezoek aan de bollenstreek en de café's maak ten er goede zaken. Uit Hillegom meldt men ons: Niettegenstaande het tamelijk gunstige weer is het bezoek aan de bollenvelden dezen eer sten Zondag niet overmatig groot geweest. Het was den geheelen dag gezellig druk zonder meer. Fietsers waren er niet veel en wat wij aan auto's en motoren zagen doet ons vreezen dat de bloomcnverkoopers niet veel zaken zul len hebben gedaan. Door de politie waren uitgebreide, maatregelen genomen om het ver keer naar Den Haag buiten het dorp te leiden, zoodat van eenige stagnatie geen sprake was. Ook de E.H.B.O. had op verschillende plaat sen haar posten betrokken, doch de leden be hoefden geen daadwerkelijke hulp te ver- leenen. Alleen het bezoek per tram is meegevallen. De drukte bij de N.Z.H. was naar men-ons mededeelde, buiten verwachting groot. Er waren echter bijzondere maatregelen geno men zoodat alles een vlot verloop had. De grootste drukte wordt echter, zooals wij reeds mededeelden, met de Paschdagen ver wacht. DE TOESTAND VAN MR. DR. A. BARON RöELL Naar wij vernemen is de toestand van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland mr dr. A. baron Röell. die. zooals men weet na een ongeval al geruimen tijd in de Maria- Stichting wordt verpleegd, goed vooruit gaande. Wanneer de heer Röell het Ziekenhuis mag verlaten is echter nog niet bekend. Weekbericht Coop. Vooruitgang U.A., Haarlem. VERPAKTE ROOMBOTER, per pond 75 ets. Roode Bessensap, per flesch 12 ets. Puddingsaus. per flesch lOcts. Spercieboonen. per 1 1 blik lilets. Andijvie, per 1 1 blik 16et». Stoofsla. per 1 l blik 1(> ets. Aardbeien, per 1 1 blik 38 ets. Appelmoes van Goudreinetten, per 1/1 blik 25 ets. Zalm, per 1/1 blik 24 ets. Zalm, per 1/2 blik 14 ets. Versche Amerik. Appelen, 2 pond 25 ets. MET DIVIDENDBONS. (Adv. Ingez. Med.) HEDEN 14 PAGINA'S pag. B. en W. van Haarlem willen een afwach tende houding aannemen ten aanzien van de invoering der vereenvoudigde spelling. 1 Ruim 99 pet. „ja" stemmers bij de Grool- Duitschc volksstemming. 1 en 4 De regeering wil nog f 30 millioen voor het werkfonds beschikbaar stellen. 3 Zaterdag en Zondag hebben vele branden gewoed. 3 De hoofdstad van Sjantneng zou door dc Cliineezcn heroverd zijn. 4 B. M. II. C. heeft het kampioenschap van Nederland behaald. 5 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een wandeling. 3 Daladier heeft een nieuw Franseh kabinet gevormd. 4 De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op g

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1