HERMAN A. ROOSEMALEN Htienl7Xg^at%iu^^nt ASPIRIN LENTE ook in Uw huis BABY op zijn mooist JAC. VAN WEERT INGEZONDEN VN /TUKKIN Vj Van kraag tot zoom modern! SCHINDELER Baan 3 5 Telefoon 14952 %T^era ,11 ten MET DE PAASCHFEESTEN JES - Julianapark 64 - Telefoon 16121 N.B. 2den Passchddg GESLOTEN. Aanbevelend P. JES DONDERDAG 14 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND RECHTBANK. lt<- fraude bij den Gemeentelijken lncassodienst. Voortgezette behandeling levert geen nieuwe gezichtspunten op. In de jaren 1934 tot '37 constateerde men bij den Gemeentelijken lncassodienst telkens tekorten doch nooit kon de oorzaak hiervan •worden ontdekt. Tot men eindelijk de ont dekking deed dat een 29-jarige klerk die be last was met het boeken van posten van de rekeninghouders op de rekeningcourant, zon der inderdaad gelden te betalen door middel van een boekhoudmachine bedragen op zijn eigen rekening stortte. Hierop kon hij dan later geld opnemen en in den loop der jaren was het bedrag dat hij zich op deze wijze had toegeeigend opgeloo- per» tot ongeveer 3000. Bij de eerste behandeling van deze zaak op 17 Februari j.l. verklaarde een rijksaccoun tant die een onderzoek naar de fraude had ingesteld, dat èn het controle systeem en de uitwerking van het systeem onvoldoende waren geweest. Het fraudeeren was hierdoor niet zoo moeilijk geweest. Eenig raffinement had de deskundige in deze fraude dan ook niet kunnen zien. De Officier van Justitie meende dat er wel degelijk raffinement in het spel was geweest en eischte 2 jaar met aftrek van preventief Mr. L. J. Venhuizen had in een uitvoerig pleidooi erop gewezen dat het bewijs niet vol tooid was daar alleen uit het kasboek de fraude is geconcludeerd. Er konden echter net zoo goed op andere wijzen stortingen hebben plaats gevonden b.v. per giro. Hiernaar was geen onderzoek ingesteld. De Rechtbank heeft daarop den derden Maart de zaak geschorst daar zij van meening was dat het onderzoek inderdaad niet volledig was geweest. Den Rijksaccountant werd toen opgedragen een nader onderzoek in te stellen. Hedenmorgen werd de behandeling voort gezet en kreeg de accountant gelegenheid zijn verklaring af te leggen. Het was getuige gebleken dat er geen giro stortingen waren geweest op de rekening van den verdachte. De Officier vond alle reden om te persisteeren bij den eisch en vroeg 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preven tieve hechtenis tot 17 Maart. Mr. L. J. Venhuizen vond het aannemelijk dat verd. zich al de posten die in de dag vaarding zijn opgenoemd niet kon herinne ren. Spr. wees er ook nog op dat hier van raffinement geen sprake is daar de controle zeer onvoldoende was geweest, Spr. pleitte een zeer clemente straf, ge deeltelijk voorwaardelijk en gedeeltelijk on voorwaardelijk met aftrek van het preventief. Uitspraak 28 April. Uitspraken Arrond. Rechtbank. Diefstal van een fiets. Een 21-jarige kapper, die gehuwd was en 2 kinderen had. bevond zich in financieele moeilijkheden. Door familie van zijn vrouw kwam hij in kennis met een persoon, die hem zou helpen, maar van den wal in de sloot. Hij stelde voor met een persoon, die hij kende te gaan fietsen; de kapper zou hen volgen en de ander zou zorgen, dat de fiets van zijn reisgenoot gestolen kon worden. Zoo geschiedde, de twee fietsers stapten er gens bij Vogelenzang af, zetten de fietsen aan den kant en gingen het bosch in, waarop de het fijnste voor de Baby THANS ANEGANG 46 (Adv. lngez. Med.) (Adv. lngez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 14 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling van 34 uur. Gebouw Soc. Vereeniging, Zijlweg 1: Lezing voor „Harmonia", 8.15 uur. Gebouw H. K. B., Tempeliersstraat: Aan deelhoudersvergadering N.V. Handel in Bouw materialen .Tc Hout- en Steenwerf", 4 uur. Consultatiebureau Ged. Oude Gracht 41: Jaarlijksche ledenvergadering Ver. tot bestrij ding der T. B. C.. 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: .,100 mannen en één meisje", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Lachend door het leven", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het getrouwde schoolmeisje". 2 30, 7 en 9.15 uui\ Luxor Sound Theater: „San Francisco", 2.30 7 cn 9.15 uur. Spaarne Theater: „Sjanghai" en „Bloeiende rozen". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 15 APRIL Gebouw De Nijverheid: N.V. Ripperda, aan- deeih. verg. 3.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma» kapper de bedoelde fiets wegnam en in een boschje verstopte. Zijn medeplichtige heeft den volgenden dag het rijwiel weggehaald. De officier had tegen den kapper 8 maan den geëischt waarvan 5 voorwaardelijk. Mr. L. S. Römelingh had een geheel voorwaardelijke straf gewaagd. De Rechtbank veroordeelde verdachte hedenmorgen tot een gevangenis straf van 8 maanden waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Een betrapte inbreker. Toen op 27 Augustus de rechercheur Doorn bosch per auto de Santpoorterstraat te Haar lem passeerde, zag hij een persoon, dien hij kende als iemand, die al veel vonnissen ach ter den rug had, in de Santpoorterstraat voor een woning staan en aanbellen. Even daarna zag hij. toen niet werd opengedaan, den man aan het slot morrelen. Dat was voor den re chercheur aanleiding niet verder te rijden. Hij deed de auto keeren en zag toen den man niet meer aan de voordeur van het huis staan maar aan de poort, welke in een zij straat uitkomt en ook toegang tot het huis geeft. De man was toen in gezelschap van een anderen man. De rechercheur hield hem aan en vond een looper in zijn zak, waarmee het dagslot van de voordeur geopend kon worden. Op de voordeur zat echter ook een Lipsslot, dat eveneens dicht was en de aangehoudene had geen sleutel bij zich, waarmee het Lips slot geopend kon worden. De man had nog meer sleutels bij zich, maar hiermee konden noch de voordeur noch de poort geopend worden. De Officier van Justitie had hier poging tot diefstal aanwezig geacht en vorderde een gevangenisstraf van 1>2 jaar. Mr. Drilsma pleitte vrijspraak. De Rechtbank verklaarde den Inbreker schuldig aan poging tot diefstal en veroor deelde hem tot een gevangenisstraf van IV2 jaar met aftrek van preventief. Van alle markten thuis. De man, die met een ander had afgespro ken dat deze een fiets zou stelen van iemand, met wien hij uit toeren zou gaan en van welk geval wij reeds melding maakten, was de zelfde, die een persoon had vergezeld, toen deze in de Santpoorterstraat een huis wilde opensluiten. De Officier had een jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde hem conform.. Drie feiten waren hem ten laste gelegd: diefstal van een fleschje room en twee dief stallen van een portemonnaie met geld. Een oude zaak opgehelderd. Men zal zich misschien herinneren, dat eenige jaren geleden getracht is den heer Velleman, die destijds op de Ged. Oude Gracht een zaak In 2de handsch meubelen dreef, met geweld te berooven. Het is de po litie tenslotte gelukt licht in deze zaak te brengen en zoodoende verschenen 14 dagen geleden vier personen voor de rechtbank, verdacht bij deze berooving betrokken ge weest te zijn. Het waren de 28-jarige metaal bewerker W.. de 39-jarige koopman D., de 39-jarige C. en de 38-jarige P.. beiden tim merman. de eerste en vierde zijn Haarlem mers. de beide anderen Amsterdammers. De laatste stelde zich bij de behandeling van deze zaak heel zenuwachtig aan. sloeg op de bank en stampte op den vloer, zoodat de president hem tot kalmte aanmaande. Toen dit niet hielp, werd hij uit de zaal ver wijderd. De Officier van Justitie achtte de poging tot berooving bewezen en beschouwde P. als den hoofdaanlegger. De anderen hebben allen evenveel schuld, maar W.. de jongste, die een blanco straf register heeft, heeft recht op een mindere straf. Tegen hem werd een jaar gevangenis straf geëischt; tegen de anderen een jaar en 6 maanden. Mr. Stomps, de verdediger van W.. zou graag een reclasseeringsrapport zien uitge bracht. Mr. Duynstee. verdediger van D.. achtte geen poging tot diefstal aanwezig en pleitte voorts clementie. Mr. J. v. d. Hoeven, verdediger van C.. was ook van meening, dat hier van geen straf bare poging gesproken kon worden; voorts pleitte ook hij clementie. Mr. Stomps, tenslotte voor P. optredende, was van meening, dat zijn cliënt wellicht niet geheel toerekenbaar was, waarom hij aan drong op een psychiatrisch rapport. De verdachte P. werd hedenmorgen, dooi de rechtbank vrijgesproken. De andere ver dachten werden allen veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. NED. NATUUR-HISTORISCHE VEREENIGING. De leden der afdeeling Haarlem en omstre ken der Ned. Natuurhist. Vereeniging bren gen Zaterdag 16 April a.s. een bezopk aan de Bloembollenkweekerijen der N.V. J. Val- kering en Zonen te Limmen -en te Egmond- binnen. Ook wordt het bloembollenmuseum te Limmen bezocht. Zondag 24 April wordt een vogelexcursie gehouden onder leiding van dr. O. Deggeller Jr. te Spaarndam. Haarlem en Utrecht. Financieele resultaten over 1938 vallen in Utrecht tegen. Een maand geleden plaatsten wij een serie artikelen met vergelijkingen over de financiën van Haarlem en Utrecht om daarbij een ver klaring te vinden voor het feit dat Utrecht voor 1938 een sluitende begrooting had, terwijl Haarlem genoodzaakt was voor het tekort van f 1.067.000 een beroep te doen op het rijk. Thans wordt evenwel uit Utrecht gemeld, dat de financieele positie van Utrecht ongun stiger geworden Is, tengevolge van de omstan digheid dat aangenomen moet worden dat ongeveer 200.000 gulden meer aan armenzorg zal moeten worden uitgegeven dan voor 1938 geraamd was. Er dreigt dus op de Utrechtsche begrooting voor 1938 een tekort van f 200.000. In het laatste artikel van 19 Maart schre ven wij: „Uit voorzichtigheid heeft Haarlem den post uitkeeringen voor Armenzorg voor 1938 f 110.000 hooger geraamd dan voor 1937, ter wijl Utrecht dien post juist f 35.000 lager ge steld heeft. Dit geeft een verschil van f 145.000. Haarlem houdt dit bedrag over of Utrecht komt het tekort". Het blijkt nu dat Haarlem gelijk gekregen heeft. Utrecht moet de post voor Armenzorg met f 200.000 verhoogen. In Haarlem komt men, naar de aanvankelijke resultaten van dit jaar zich laten aanzien, met het crediet toe. B. cn W. van Utrecht stellen aan den raad voor f 100.000 van het dreigende tekort over 1938 te dekken door voor het belastingjaar 1938 1939 de opcenten op de Gemeentefonds belasting te verhoogen van 65 op 75. Over een vol belastingjaar wordt de opbrengst van 10 opcenten op deze belasting op f 150.000 ge raamd. maar van het belastingjaar 1938 1939 komen slechts 8 maanden aan de begrooting voor 1938 ten goede Voor de resteerende f 100.000 is nog geen Mekking gevonden. Matigen tot zwakken meest Noordelij ken wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets kouder des nachts, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 773.1 m.M. te Blacksod. Laagste 741.3 m.M. te Vardö. Het gebied van hoogen luchtdruk nam ver der in beteekenis af, de kern ligt nog benoord westen Ierland op den Oceaan. De depressie in het Oosten trok Zuidoost waarts af. over Noord-Scandinavië ligt een nieuwe depressie. Op de Britsche eilanden en in Frankrijk bleef de wind vrij zwak met meest licht be wolkte lucht doch plaatselijk ochtendmist. Alleen in het Rhonedal waait een krachtige mistraal. In Noard-Scandinavië staat weer een krachtige tot stormachtige Westelijke wind en regen onder invloed van de depressie in het Noordwesten. Overigens is in het geheele waarnemings gebied de bewolking nog vrij zwaar met een matigen Noordwestelijken wind. Vestmanoer op IJsland meldde 8 en Weenen 10 m.M. regen over den afgeloopen nacht, overigens werd alleen lichte neerslag gemeld. De vorst is thans uit het geheele waarne mingsgebied verdwenen, de temperatuur is plaatselijk in Engeland en Ierland, overigens in Frankrijk en Oost-Europa onder normaal. In het overige waarnemingsgebied is zij meest boven normaal. Voor onze omgeving wordt nog Noorde lijke wind verwacht doch afnemend in sterkte, de bewolking zal vermoedelijk minder zwaar zijn, de nacht zal iets kouder zijn terwijl overdag iets zachter weer verwacht wordt. Regen is niet waarschijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m.. 3.13 uur; n.m. 15,31 uur. Strand berijdbaar van 8.1513.30 uur. belangrijke telefoonnummers: Politie; 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. De Bill voorspelt: BEKENDMAKING!! Vanaf 19 APRIL a.s. zijn onze etalages ont ruimd en zijn wij genoodzaakt deze door grootere te vervangen. Hoewel er een schuthok geplaatst moet worden is de TOEGANG TOT ONZE ZAAK VERZEKERD. DE VERKOOP GAAT ONGEHINDERD DOOR!!!' Fa. VAN VASTENHOVEN OSTADESTRAAT 4 TELEFOON 10413 SINDS 1898. (Adv. lngez. Med.) SPOEDVERGADERING IIAARL. HANDELS - VEREENIGING. De leden van de Haarlemsche Handelsver- eeniging zijn opgeroepen voor een spoed-alge- meene vergadering op Dinsdag 19 April a.s. te 5 uur nam. in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt. Op de agenda staat ais tweede punt: ver kiezing van een bestuurslid wegens aftreden van den heer J. Klerk (het bestuur stelt als candidaat den heer J. G. Hoffmann) en als derde punt: het verleenen van machti ging aan het bestuur om een geldleening, groot f 7000, aan te gaan tegen 4 pet. en het verleenen van het recht van eerste hypotheek op het gekochte perceel, Wilhelminastraat 3. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o) niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het nieuwe parkeerterrein op de Oude Groenmarkt. Geachte redactie. Ons gemeentebestuur heeft in het tekort aan parkeerterrein een goed cn juist inzicht ge had door het terrein op de Oude Groenmarkt hiervoor in te richten. Een ding is m.i. echter nu weer jammer. 11.I. dat liet hier niet afdoend ingericht wordt, door ook de paar oude boomen weg te halen, Deze boomen zijn onsierlijk en bovendien zeer hinderlijk. Nu dit terrein als verkeersterrein gebruikt wordt, zijn zij nog meer sta in den weg dan ooit te voren. Wij hebben in Haarlem toch zeer zeker groot gebrek aan parkeerterrein in het centrum der stad. Men zie maar eens op Maandag aan de Leidschevaart. Ik vraag mij af. waarom, nu de gelegenheid er is een flink parkeerterrein in orde te brengen, dit dan ook niet in ééns af doende gebeurt. Met dank voor de plaatsing. J. A. KOOPMAN. 'oHectanten gevraagd. HEEMSTEDE Woensdag 27 April a.s. zal de E m m a- bloemcollecte in Heemstede gehouden worden. Ieder kent het goede doel van deze collecte!! Wij *-ekenen dus op de vriendelijke hulp van vele collectanten Meisjes boven de 14 jaar. meldt U aan bij mevr. Ledeboer Ach terweg 9 Heemstede. Helpt allen mede tot het bereiken van een schoon resultaat! HET COMlTft Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. (Adv. lngez. Med.) DE STA-ÏN-DEN-WEG IN DE ESSCHILDERSTRAAT. Zooals onze lezers weten staat nog altijd midden in de Esschilderstraat, den nieuwen verbindingsweg van Haarlem naar Amster dam, een huis, dat daar terecht een sta-in- den-weg genoemd kon worden. Bij raadsbe sluit van 9 Juni 1937 werd besloten een rechtsvordering tot onteigening van dat per ceel in te stellen. B. en W. schrijven nu het volgende aan den raad: „Nadat door B. en W. maatregelen waren getroffen om te geraken tot gerech telijke onteigening van het perceel, heeft de eigenaar te kennen gegeven, te gevoelen voor de totstandkoming van een minnelijke schik king. Doch zijn eischen ten aanzien van de transactie van zijn perceel waren aanvanke lijk dusdanig, dat overeenstemming niet kon worden verkregen. Inmiddels is van dezen eigenaar bericht ontvangen, dat hij bereid is zijn perceel aan de gemeente in eigendom af te staan tegen een bedrag inegns van f11500". Naar de meening van b. en W. bestaat er geen bezwaar tegen, op dit aanbod in te gaan. Zij stellen den raad voor, een desbe treffend besluit te nemen. De Betuwe tegen Paselien voor ontvangst gereed. De K.N.A.C. schrijft ons: Talrijk zijn de wegen in de Betuwe waar langs de vruchtboomen prijken. Men kan de Betuwe doorkruisen van West naar Oost., van Noord naar Zuid, overal zal men onder de bekoring komen van dit wondermooie schouw spel. Voor hen die niet van dolen houden, maar liever volgens een vast opgemaakt plan rij den, laten wij hier onder eenige routes vol gen. Tochtjes door de Betuwe. 1. Culemborg, Geldermalsen. Meteren. Waar- óenburg, Opijnen, Varik, Ophemert, Tiel, IJzendoorn. Ochten, Dodewaard. Hien. An- delst, Valburg. Eist. Arnhem. 1 Totaal 75 K.M.) 2. Utrecht. Vechten, Bunnik, Odijk, Werk hoven. Cothen, Wijk bij Duurstede rveer over den Rijn). Ravenzwaag. Zoelmond. Asch, Bu ren, Avezaath, Tiel, IJzendoorn. Ochten, Do dewaard. Hien. Andelst, Valburg, Eist, Arn hem. (totaal 82 K.M.) 3. Zalt-Bommel. Waardenburg, Meteren, Geldermalsen, Waldenoyen, Tiel, IJzendoorn, Kesteren. Lienden, Ommeren, Ingen, Maurik, Zoelen, Tiel, Ophemert, Varik, I-Ieesselt, Opij nen,, Waardenburg, (totaal 81 K.M.) 4. Nijmegen, Lent, Oosterhout. Slijkewijk, Hien, Dodewaard. Ochten. Kesteren. Lienden, Ommeren, Zoelen, Tiel, Wamel, Leeuwen. Dru- ten, Afferden, Winssen, Ewijk. Beuningen, Weurt, Nijmegen (totaal 79 K.M.) De bloeiende Deemster. Hoewel een bezoek aan den Beemster alles zins de moeite waard kan worden geacht, biedt deze polder de laatste jaren toch niet meer het aspect van voorheen, doordat steeds meer grond als bouwterrein wordt verkocht, waar voor de boomgaarden moeten wijken. Maar niettemin gaat er van een dooltocht door den Beemster een groote bekoring uit en zal men tot de ontdekking komen, dat deze polder tot één der schoonste van ons land mag worden gerekend. SCHAKEN. Landau—Spielmann te Heemstede. In het clublokaal van de Heemsteedsche Schaakclub, café-restaurant ,3oekenroode". is de achtste partij van de schaakmatch LandauSpielmann begonnen. In een voor Spielmann gewonnen stelling werd de partij afgebroken. Hij veroverde aan het eind van den avond een dame en een kasteel. Als Landau de partij niet gewonnen geeft, zal zij eventueel in het Schaakhuis te Amsterdam verder worden gespeeld. Maar dat zal pas na Paschen kunnen geschieden, want de spe lers gaan Vrijdag naar Engeland. Zoo zijn onze costuums! De afwerking is perfect, de stof boven allen lof en de prijsONGEKEND LAAG HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1, Haarlem, Telef. 16045 Wat Schindeler biedt, vindt z'n weerga niet! (Adv. lngez Med.) HOCKEY. Engclsclie spelers naar Haarlem. Vrijdagmiddag komen leden van de Metro politan University Hockey Club naar Haar lem om op het terrein van BNI.H.C. te Bloe- mendaal een hockeywedstrijd tegen „Hilver sum" te spelen. A.s. Zaterdagmiddag spelen de Engelsche gasten op hetzelfde terrein tegen B.M.H.C. Belde wedstrijden zullen te twee uur be ginnen. WANDELSPORT. H.W.S.V. DE VIERDAAGSCHE. Dat de internationale Bloembollenmarsch, georganiseerd door de H.W.S.V. „Dc Vierdaag- sche' te Haarlem, voor 100% geslaagd is. zal niemand, die dezen kleurigen stoet, bestaande uit ruim zeshonderd wandelaars heeft zien passeeren in twijfel trekken. Niet alleen door het schitterende parcours, doch ook door de goede organisatie en de prettige stemming zal ieder, die dezen marsch meegeloopen heeft, er aangename herinneringen aan bewaren. Er waren van de zeshonderd deelnemers slechts twee uitvallers. Zaterdag reeds namen velen aan den marsch deel. doch vooral Zondag bestond groote be langstelling. Om 10 uur vertrok de stoet langs Kinderhuissingel, Zijlsingel, Leidschevaart en vervolgens dwars door de schitterende bloem- bollenvelden naar Hillegom, waar van een welverdiende rust werd genoten. Daarna werd weer opgestapt; via Bennebroek en het Wan delbosch Groenendaal ging het weer op het gebouw Olympia aan. Daar werden onder vroolijke muziek behalve de gebruikelijke be looningen ook nog de volgende extra prijzen uitgereikt: Eerste prijs militairen beste alg. indruk Koloniale Reserve. Tweede prijs dito Roode Kruis Haarlem. Eerste prijs burger vereenigingen beste alg. indruk Blauw Wit. Ede. Tweede prijs dito ..De Dwaalster", den Haag. Derde prijs dito W.W.W. Wageningen. Grootste groep Koloniale Reserve met 61 personen. Verste groep Koloniale Reserve Nij megen. De Fransche deelnemers alsmede de verst- komende dame mej. Hendriks en de verst- komende heer Stolker ontvingen behalve hun persoonlijke belQoning een fraai Haarlem souvenir, HAARLEMMERMEER VLEERMUIZEN UIT BERLIJN. In een der boomen, die gerooid werden in Vijfhuizen, aan den Bokkenweg, ontdekte men een groot aantal vleermuizen ongeveer 40 in winterslaap. Er waren er een paar bij met een ring om de poot met een opschrift, waaruit bleek dat zij afkomstig waren uit een Dierentuin te Berlijn. Aan den Berlijnschen Dierentuin is bericht gezonden en de vleermuizen zullen spoedig naar hun „Heimat teruggezonden worden, Breng ook de lente bij U binnen. Moderniseer Uw kamers met eenige nieuwe kleinmeubels, een tapijt of Pers. Een zeer groote verscheidenheid vindt U in de toonkamers van (voorheen'alg. chef v. Bastens' Woninginrichting N.V.) Komt U eens kijken zonder eenige verplichting tot koopen? I natuurlijk een fijne ROLLADE of een sappige ROSBIEF op Uw tafel uit de Slagerij van DIE HEEFT HET ALLERBESTE EN TOCH ZEER VOORDEELIG IN PRIJS. LI KOCHTEN AAN DEN KAMPIOENOS UIT 's HERTOGENBOSCH met eereprijs uit msterdam. Schapen en Tiel, en 4 VARKENS MET EEREPRIJS DIT AMSTERDAM.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2