Het accoord Londen-Rome THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Hitier krijgt het kasteel Rosenau cadeau BONDER DAG 14 APRIL 1938 TT A A R L E M'S DAGBLAD 4 Tekst der overeenkomst door het Britsche kabinet goedgekeurd. Zaterdag publicatie. Het Britsche kabinet heeft gisteren in zijn laatste bijeenkomst voor de ver daging van het parlement den tekst goedgekeurd der Britsch-Italiaansche overeenkomst. De overeenkomst zal Zaterdagoch tend te Rome worden geparafeerd en des avonds te Londen worden gepubli ceerd. Waarschijnlijk zal de ondertee- kening geschieden in Juli. De meeste Engelsclie bladen veronderstellen, bij de bespreking' van het Britsch-Italiaan sche accoord, dat hierin zal zijn opgenomen een ..rectificatie van de grens" tusschen Abes- synië en den Soedan, die de overdracht van het aan het Tsana-meer grenzende gebied aan Groot-Brittannië zal bezegelen, waardoor de toevoer van het water van den Nijl verzekerd zal zijn. Deze veronderstelling wordt o.a. geuit door de Daily Mad, die verder nog schrijft, dat minister Belisha bij zijn bezoek aan Rome een persoonlijke boodschap van Chamberlain voor den Duce zal meebrengen. Twee concessies van Mussolini? Volgens de Daily Express zou Mussolini twee belangrijke concessies aan Engeland doen: de eene is een territVale concessie in de omge ving van het Tsana-meer. en de andere zou hierin bestaan dat een begin gemaakt wordt met het terugtrekken der Italiaansche troe pen uit Spanje nog voor de burgeroorlog is afgeloopen. opdat de uitvoering van het ac coord met Londen niet vertraagd wordt. Voorts wijst de Romeinsche correspondent van de Times op de belangstelling, die men in de Italiaansche hoofdstad heeft voor de snelle verbetering der betrekkingen met Londen en hij acht de mogelijkheid niet uitgesloten van een even snelle ontspanning in de betrekking met Frankrijk. Hij verklaart, dat Italiaansche politieke kringen rekening houden met de mogelijkheid, dat nog voor het bezoek van Hit- Ier een Fransche ambassadeur bij het Quiri naal wordt benoemd. Daarentegen verklaart de News Chronicle, dat te Londen het enthousiasme over het ac coord met Londen afneemt en wel om twee redenen: In de eerste plaats omdat de positie van Italië in Abessynië kritiek is en, indien het gezag van Rome niet voor de in Juni in zettende regens gevestigd is. het dit nooit dreigt te worden. In de tweede plaats omdat de nederlaag der Spaansche regeering in het geheel niet zoo zeker is voor de nabije toe komst. De anti-Britsche radio-uitzendingen In antwoord op een vraag in het Lagerhuis heeft Butler gisteren gezegd, dat gedurende de laatste weken een zeer duidelijke verbete- Slakinjx in de Fransche vliegtuig industrie nadert haar einde. Bij Peugeot is het werk hervat. Het Fransche ministerpresidium heeft gis teren medegedeeld, dat de onderhandelingen tot bijlegging van het tonflict bij de particu liere maatschappijen, die voor de luchtvaart werken, bijna tot een resultaat hebben geleid. Voorts wordt bekend, dat in de fabrieken van Peugeot te La Garenne aan de Seine het personeel besloten heeft het werk te hervat ten. na de voorstanders van al of niet staken te hebben gehoord. Het geheele personeel heeft onmiddellijk den arbeid hervat. Bevel tot ontruiming van bezette fabriek. Bij rechterlijke beslissing is bevel gegeven tot onmiddellijke verwijdering der arbeiders, die de automobielfabrieken van Simca te Nan- terre in de buitenwijken van Parijs bezet hiel den. De advocaat der werkgevers heeft de volgende uiteenzetting gegeven van ae wijze, waarop de bezetting der fabriek in haar werk was gegaan: ..Op het oogenblik. waarop de arbeiders hun werkplaatsen verlieten, heeft men zekere elementen, die met de fabriek niets te maken hebben, de lokalen zien binnendrin gen. stakingsposten zien uitzetten en aldus verhinderen, dat de meeste arbeiders hun werkplaatsen binnengingen". ring is waar te nemen in den toon der Radio uitzendingen van Bari ten aanzien van En geland. Hij zeide niets in de uitzendingen te hebben opgemerkt, dat aanleiding tot bezwa ren zou kunnen geven. Dufltschland, Generaal Von Fritsch gerehabili teerd VERLOVING IN HET HUIS HABSBURG. BOEDAPEST. 13 April (Reuter». Aarts hertog Albrecht. het hoofd van de Hongaar- sche tak der familie Habsburg. heeft zich ver loofd met een 27-jarige Hongaarsche onder wijzeres, Katherine Bockskay. Men hoopt, dat het huwelijk zal kunnen worden voltrokken op 15 Juli a s.. doch eerst dient de toestem ming te worden verkregen van aartshertog Otto, het hoofd van het Huis Habsburg. Scliuscliiiigg nog tc Weenen. Ond-bondskanselier schijnt zich in een Diiitsche stad te willen vestigen Wordt van een proces afgezien? Te Weenen verluidde gistermiddag, dat de oud-bondskanselier dr. Kurt von Schuschnigg. naar het concentratiekamp Dachau zou wor den overgebracht. Naar echter des avonds werd vernomen, bevindt Schuschnigg zich nog te Weenen. hoewel hij zijn villa heeft verla ten. Het schijnt, dat Schuschnigg verzocht zal worden in een Duitsehe stad te gaan wonen, waar hij een betrekkelijke vrijheid zal genie ten, op voorwaarde dat hij zijn eerewoord zal geven dat hij een bepaald gebied niet zal ver laten. Men verwacht te Weenen, dat een zelfde systeem zal worden toegepast op de meeste vooraanstaande Oostenrijkers, die gearres teerd zijn. De geruchten, dat Schuschnigg in het huwe lijk zou zijn getreden met gravin Fugger, zijn blijkbaar voorbarig geweest. Het is evenwel niet onmogelijk, dat het huwelijk voor het vertrek naar Duitschland zal worden vol trokken. De opvatting, dat een proces tegen den vroe. peren bondskanselier wordt vooJjereid, vindt steeds minder geloof. Generaal von Fritsch. Reuter meldt uit Berlijn: Generaal von Fritsch werd bij zijn aftreden in Februari j.l. naar thans vernomen wordt, beschuldigd van vergrijpen tegen de zeden. Hij heeft toen een beroep gedaan op een eereraad, die hem vol komen heeft gerehabiliteerd. In gewoonlijk goed ingelichte kringen wordt verklaard, dat deze eereraad heeft bestaan uit Goering en de generaals Von Brautisch en Keitel. Men verwacht, dat Hitier binnen kort Von Fritsch op een of andere wijze een blijk van zijn achting zal geven. Eogelaed. Bestuur der Labour partij tegen Volksfront. Het bestuur van de Labourpartij heeft in een schrijven aan de verschillende afdeelin- gen van de partij verklaard, dat de partij zich verzet tegen de vorming van een volks front door samen te gaan met andere par tijen. Het bestuur is overtuigd, dat door het toe passen van een gedisciplineerde loyaliteit de macht kan worden verkregen. Frankrijk. Paul-Boncour treedt af als voorzitter van zijn partij. Havas meldt, dat Paul-Boucour thans is afgetreden als voorzitter der Socialistische en Republikeinsche Unie. De vice-voorzitter Vil- lette was reeds als zoodanig afgetreden en is buitendien uit de partij getreden. In zijn ontslagbrief geeft Paul-Boncour te kennen, dat hij als voorzitter aftreedt wegens de houding der door de partij afgevaardigde parlementsleden, die verleden week in. Kamer en Senaat het volksfront hebben verbroken zonder daarbij voordeel te hebben getrokken voor de nationale eenheid. Mexicaansche regeering Londen. antwoordt Onteigeningsbesluit geschiedde in het openbaar belang. Rickett staakt zijn onderhandelingen. Het antwoord der Mexicaansche regeering op de Britsche nota, dat gisteravond gepu bliceerd is, zegt, dat de onteigening der pe- troleum-ondernemingen ten uitvoer is gelegd op grond van het openbaar belang. De Mexi caansche regeering kan niet toegeven, dat de strengheid van den maatregel in geen ver houding staat tot de noodzakelijkheden van den toestand. Met kracht wordt tegengesproken, dat de onteigening van politieken aard is. De Mexi can Eagle Oil Co. was als nationale onderne ming aan de wetten van Mexico onderworpen en kon geen beroep doen op buitenlandsche diplomatieke tusschenkomst. De Mexicaansche regeering beschouwt dé Britsche nota slechts als een protest. De Mexicaansche regeering wijst op het recht, dat de regeeringen van onafhankelijke landen hebben om over te gaan tot onteige ning in het algemeen belang, wanneer scha devergoeding wordt betaald. De regeering heeft verklaard, dat zij zal betalen en de re publiek is in staat te betalen. De Mexicaansche regeering staat dus in haar recht en heeft gehandeld tot het welzijn van het geheele land. De New York Times meldt, dat de onder handelingen tusschen Rickett en de Mexi caansche regeering definitief gestaakt zijn. Rickett noemde de Britsche nota als motief voor zijn besluit. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIc RIO DE JANEIRO. 13 April. Te Bello Hori- zonte. de hoofdstad van Minas Geraes. is van middag een geheel bezette autobus door een poortrein gegrepen. Tien personen werden gedood, vijftien ern- ;tig gewond. ZEVEN HUIZEN TE ST.WIBOEL INGESTORT Ten gevolge van de aanhoudende regens der laatste dager, zijn te Stamboel zeven huizen lan den Gouden Hoorr ingestort Verscheidene personen zijn oude: het puin bedolven, Eenige kinderen werden levenloos uit de puinhdopen te voorschijn gehaald. Mislukte aanslag in het Deensclie parlement. Schoten op minister misten hun doel. Op den Deenschen Minister van Justitie, is een mislukte aanslag gepleegd door een jongeman, die van de publieke tribune van het Folketing twee schoten op hem loste, die echter geen doel troffen. De dader-en een aantal andere jongelieden die zich op de publieke tribune bevonden, zijn gearresteerd. Zij zouden, n.l. Deensche nationaal-socialisten zijn. Op het oogenblik van het incident behan delde de Kamer de nieuwe immigratiewet, waar de Deensche nationaal-socialisten tegen zijn. Proces tegen Otto van Habsburg verwacht. Arrestatiebevel zou uitgevaardigd zijn. Onteigening van de bezittingen der Habsburgers? De Essener Zeitung verneemt uit Weenen, dat de Oostenrijksche autoriteiten bevel heb ben gegeven tot arrestatie van het Oosten- rijkschen kroonpretendent aartshertog Otto van Habsburg, die thans als Duitsch staats burger wprdt geschouwd. 1 Het blad vermeldt als reden voor dit ar restatiebevel, dat aartshertog Otto in een vraaggesprek met buitenlandsche journalis ten, de hulp van het buitenland heeft in geroepen voor de „verdrukte bevolking van Oostenrijk". Deze verklaring wordt als hoog verraad beschouwd. Havas meldt, dat het proces wegens hoog verraad dat zal worden gevoerd tegen aarts hertog Otto, die na de inlijving van Oosten rijk door Duitschland Duitsch staatsburger is geworden, doet veronderstellen, dat de be zittingen der Habsburgers onteingend zullen worden. Naar de correspondent van de Daily Tele graph and Morning Post te Weenen verneemt zijn reeds maatregelen genomen, waardoor het aartshertog Otto niet meer mogelijk is van zijn bezittingen in Oostenrijk de ongeveer 100.000 gulden te trekken, die zij hem jaar lijks opbrachten. Het is voorts den anderen leden van het huis Habsburg niet meer mo gelijk te beschikken over hun bankreke ningen in Weenen. De volmachten voor Daladier. Ook door den Franschen Senaat goedgekeurd. De Fransche Senaat heeft gisteren liet financieele ontwerp van het kabinetDaladier met 290 tegen 0 stemmen aangenomen. Dertien sena toren onthielden zich van stemming en acht waren afwezig. Richard Wliitiiev ill Sin» Sin» Oud-president der New-Yorksche Effecten beurs tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld. OSSINING (New York), 13 April (A.N.P.) De poorten van de Sing-Sing gevangenis zijn gisteren voor Richard Whitney, den vroege- ren president van de New Yorksche effecten beurs, open gegaan. Hij zal hier een straf van vijf tot tien jaar moeten uitzitten wegens ver duistering van aan clienten toebehoorende fondsen. Whitney is thans „gevangene num mer 94.835". Wanneer hij drie jaar en vier maanden heeft gezeten, kan hij op eerewoord worden vrijgelaten. Oostenrijk's verjaardagsgeschenk voor den Fiihrer. Vroegere bezitting van den voorvechter der Groot-Duitsche idee Georg von Schönerer. (Van onzen Weenschen correspondent.) Weenen, 12 April. A DOLF HITLER is op 20 April jarig. Men is in Oostenrijk, of in Ostmark zooals dit land tegenwoordig heet, van plan hem bij die gelegenheid een prachtig geschenk aan te bieden, en wel het fraaie slot Rosenau. dat bij Zwettl in het Waldviertel, niet ver van de Tsjecho-Slowaak- sche grens ligt. Een merkwaardige samen loop van omstandigheden wil, dat het op den 13en Maart afgetreden staatshoofd Miklas jarenlang vlak in de buurt van Zwettl, in het stadje Horn geresideerd heeft, waar hij tot zijn benoeming tot „Bundesprasident" rector van een gymnasium was. Het kasteel Rosenau Is vroeger het eigen dom geweest van een van de bekendste voor vechters van de groot-Duitsche idee, Georg von Schönerer, die aan het einde van de vo rige eeuw een zeer belangrijke rol gespeeld heeft in het staatkundig leven van Weenen en van de Oostenrijk-Hongaarsche monar chie. Thans behoort het zijn dochters toe, die kort geleden tevergeefs geprobeerd heb ben voor het slot en de onmetelijke lande rijen een kooper te vinden Er bestaat een oude kopergravure van het slot uit het jaar 1672, welke van G. M. Vischer afkomstig is, waaruit blijkt, dat de plattegrond van het gebouw toen al ongeveer hetzelfde was als tegenwoordig. Het kasteel was toen ook al een groot vierhoekig gebouw maar alleen de voorgevel had toen reeds twee verdiepingen. De andere drie kanten hadden er maar een. Een zekere Hanns Jakob Greiss had de .Jandesfürstliche" heerlijkheid van Rose nau in 1568 van keizer Maximiliaan II. den ieef van onzen Philips II. in leen gekregen en heeft de bezitting later, in 1585. tezamen mei de landgoederen Gmünd (dat is tegenwoordig het station aan de Tsjechische grens!) en Schrems van keizer Rudolf II gekocht. Te gen het einde van de zestiende eeuw was het gebruikelijk geworden, dat rijke en voorname heeren hun oude burchten verwisselden met nieuwe kasteelen. die niet zoo moeilijk te be reiken en gerieflijker te bewonen waren. Hanns Jacob von Greiss liet drie kilometer ten zuiden van den Middeleeuwschen burcht, die op een eilandje te midden van het water van het riviertje Zwettl stond, een nieuw kasteel bouwen, dat tegenwoordig nog altijd in al zijn glorie bestaat. Langen tijd is het in het bezit geweest van de grafelijke fa milie von Schallenberg. Graaf Wolf Chris- toph van Schallenberg was met de dochter Barbara van Wolf Dietrich von Greiss ge trouwd. Omstreeks 1740 liet graaf Leopold von Schallenberg het kasteel geheel verbouwen. Het kreeg aan alle kanten twee verdiepin gen en het prijkte nu in een sierlijke rococo stijl, dat er nog steeds het kenmerk van is. In 1803 verkocht graaf Josef von Schallen berg het kasteel Rosenau aan een graaf Ernst Christian von Hardenberg. Uit de handen van diens neef ging het in 1832 over aan baron Andreas von Stiftt. wiens zes kinderen het in 1863 aan Crescentia Stummer verkochten. Twee harer zoons verkochten het In 1868 weer aan ridder Mathias von Schönerer, wiens zoon Georg het in 1883 erfde. Vermaard zijn twee plafondschilderingen in het kasteel, die van de hand afkomstig zijn van den vermaarden kunstenaar Daniel Gran, die ook de wereldberoemde fresco's aan het plafond van de pronkzaal der Natio- nalbibliotheek te Weenen vervaardigd heeft, en de frescoschilderingen van Rincolin. Deze werden voor 1750 voltooid. Op de binnenplaats van het kasteel bevindt zich een fontein., Verder is er ook een kerk, die oorspronkelijk alleen maar een kleine ka pel geweest is. Deze werd in 1735 door graaf Leopold von Schallenberg verbouwd en ver groot. In September 1739 werd zij door kardinaal graaf Josef Dominik von Lamberg, die bis schop van Passau was, op plechtige wijze gewijd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Vooruit, mannen, aan de kanonnen! schreeuwde Bulderhoofd, terwijl hij op de brug ging staan. Alle hens aan dek! We zullen die lui even laten zien, dat de Zeehavik mannen aan boord heeft! We zullen ze even van katoen geven! Vooruit. Jij, Roodneus, aan de kanonnen achter op het schip! Voortmaken. Jij, Snorlip, naar voren! Komaan, laat zien wat jullie kunt, mannen! En laat je door niemand op je kop zitten! Zoo deelde Bulderhoofd maar steeds zijn bevelen uit. Thijs en Neusopius en oom Moppernlet stonden toe te kijken. Ik geloof, dat dit een mooie gelegenheid is, om die lui te over winnen. oom! fluisterde Neusopius, terwijl hij even om zich heen keek. Als we nu ons kanon pakken hebben we die boeven direct te pakken! Ja, ja, bromde oom. jij praat niet slecht. Maar we kunnen het altijd probeeren! En zoo liepen ze met hun drieën naar het kleine kanon toe. dat nog steeds onder een groot zeildoek stond verborgen. Voort! Voort! hoorden ze nog maar steeds schreeuwen. Bulder hoofd moedigde zijn mannen wel aan! De Lambergs zijn een grafelijk geslacht, dat nog altijd in de buurt van Rosenau in het Waldviertel een oud kasteel bezit. Omsteeks 1780 werd de kerk in het slot Rosenau we derom uitgebreid. Een groot gedeelte ervan steekt naar buiten. Sierlijke barok-versie ringen geven haar een gedistingueerd ca chet. Het middengedeelte bestaat uit een achthoekige ruimte met een hoogen koepel erboven. Van de oude Middeleeuwsche burcht op het eiland in de rivier zijn slechts enkele brok stukken van muren alsmede de zoogenaamde St.-Veitskapel overgebleven, waarin tegen het einde van de zestiende eeuw Protestant- sche predikanten het woord Gods verkondigd hebben. Het huidige kasteel is zeer romantisch gele gen. Een breed pad, dat grasvelden,, waarop zich bloemperken bevonden, doorsnijdt, loopt op den vooruitspringenden hoofdingang toe. Tegen den gelen muur met witte rococo- versieringen klimmen rozen omhoog, die den naam Rosenau alle eer aandoet. Boven de poort verheft zich een toren met een klok. Men neemt aan. dat Hitler van plan is steeds een groot gedeelte van het jaar in Oostenrijk door te brengen. Misschien zal hij dan in dit kasteel wonen, dat niet zoo heel ver van Wee nen verwijderd is. Maar het kan ook zijn, dat hij er een tehuis voor zieken of voor kinderen in laat oprichten. 4 W. M. BEKAAR. BEKEND KINDERARTS PLEEGT ZELFMOORD. WEENEN 13 April (Reuter). Professor Knopfelmacher, een der bekendste kinder artsen in Europa, heeft, naar gemeld wordt, zich zelf van het leven beroofd door veronal in te nemen. Hij was 75 jaar oud. FRANSCH VBRKEERSTOESTEL HEEFT ONGEVAL BIJ LANDING OP SCHIPHOL. Woensdagochtend om elf uur is het bin nenkomende lijntoestel van de Air France, een „Potez 62" bij het landen op Schiphol vrij ernstig beschadigd, doordat een der wielen zich begaf. De machine kwam toen bij den uitloop scheef te liggen, waardoor een der beide schroeven met den grond in aan raking' kwam en afbrak. Ook de bekapping van den motor werd grootendeels vernield. De machine kwam spoedig tot stilstand zoodat het ongeval goed is afgeloopen. Hoe het precies in zijn werk is gegaan, staat nog niet vast. vermoedelijk is een band gesprongen waarna het wiel, dan wel een poot van het landingsgestel bezweken is. PROGRAMMA VRIJDAG 15 APRIL HILVERSUM 1, 1875 M. en 415,5 M. KRO-Uitzending 3.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuzlek. 11.— Causerie „Goede Vrijdag, dag van het Kruis", 12.— Berichten 12.15 De KRO-Melodisten en Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Orkest 6.05 De clamatie 6.20 Vervolg concert 7.— Berichten 7.15 Causerie „De Goede-Vrijdag-Processie op Flores" 7.35 Vervolg concert 8.— Berichten ANP, KRO-Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmu ziek 8.30 Radiotooneel met muziek. 10.30 Be richten ANP. 10.40—12.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.— Gramofoonmuziek 10— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Om roeporkest en solisten 1.Gramofoonmuziek 2.Het Lyra-Trio 2.45 Declamatie 3.15 Aeolian Orkest 4.Gramofoonmuziek 5.— Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel 6.05 De Ramblers 6.30 Politiek Radiojournaal 6.50 Hammond-Orgel spel. 7.— Causerie „Honderd Jaar Burgerlijk Wetboek". 7.20 Berichten ANP 7.30 Avond maalsdienst 9.VARA-Solisten-Orkest. 9.30 Gramofoonmuziek 10.Religieus-socialistische uitzending. 10.30 Berichten ANP 10.40 Avond wijding. 11.De Stem des Volks. afd. Amster dam en het Utrechtsch Stedelijk Orkest 11.35 —12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Het Richard Crean-Orkest 12.50 Piano- voordracht. 1.20 Falkman en zijn Apachen-Or kest. 1.50 Causerie „The mystery of Easter Is land". 2.05 Gramofoonmuziek. 2.40 Het Han- well Silver-Orkest. 3.20 Het Griller Strijkkwar tet en solist. 4.20 Zang. 4.50 Causerie „The ce lestial gardener". 5.105.45 Fred. Hartley en zijn Sextet. 5.50 Kerkdienst. 6.50 Reg. King en zijn orkest. 7.20 BBC-Symphonie-Orkest. BBC- Koorvereeniging. en solisten 8.05 Berichten 8.209.25 Vervolg concert RADIO PARIJS, 1648 M. 6.558.05. 9.10 en 11.35 GTamofoonmuziek. I.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 2.20 Viool- voordracht 3.05 en 3.35 Zang 4.10 Gramofoon muziek. 4.20 Het Ortambert-kwartet en so listen 5.20 Zang 5.35 Clavecymbelvoordracht 6.20 Pianovoordracht 7.35 Zang 7.50 Radio tooneel met muziek 9.50 Gramofoonmuziek 10.2011.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.20 Trompetterkorps 7.50 Orgelconcert 8.50 Gramofoonmuziek 10.20 Het. Prisca-kwartet II.20 Omroeporkest 1.20 Viool, zang en piano. 3.20 Omroeporkest en solisten. 5.20 Radiotoo neel met muziek 6.50 Gramofoonmuziek 8.20 Gevarieerd programma 9.35 Gramofoonmuziek 10.05 Derde acte van de opera Parsifal" (gr. opn.) 11.201.20 Ferdy Kauffmann, H. J. Fierke en H. Fröhlich met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Om roeporkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Het Pro Nova-kwartet 5.20 Gramofoonmuziek 5.35 Pianovoordracht 6.20 Volksliederen 7.20 Gramofoonmuziek 7.50 Radiotooneel 8.35 Gra mofoonmuziek. 9.30—10.20 Omroeporkest en solisten. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroepklein- orkest 12.30 Gramofoonmuziek 12.501.20 Or gelconcert 4.20 Omroepkleinorkest en solis ten. 5.35 Gramofoonmuziek 5.50 en 7.20 Ra diotooneel 7.50 Gramofoonmuziek 8.20 Radio tooneel 9.3010.20 De donkere metten van Goede Vrijdag DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Omroeporkest 8.20 Radiotooneel 9.30 Berichten 9.50 Causerie 10 05 Berichten 10.20 Omroepkleinorkest, pianoduo en solist 1120 —1.20 Het Romanoff-Balalaika-kwintet, Otto Fricke's orkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6