AKKERTJE Met de Engelsche scholieren op excursie. Aanrijding met ernstige gevolgen. El TREFFERS l/aan Btaekeu uaat.H E Y D T VRIJDAG 22 APRIL' 1938 HAAUE M'S DAGBLAD Nederland zooals het niet en wel is. Jeugd, die niet zingt. „Te voet, per trein, per boot en per tram door Nederland" zouden we de excursie, die de Engelsche scholieren gistei'en naar Marken, Volendam en Monnikendam gemaakt hebben, kunnen noemen, want ze kregen teover ge tegenheid om de verscheidenheid van de Ne- derlandsche vervoermiddelen te toetsen. De Engelsche gasten van onze Haarlemsche scho lieren hebben zich best geamuseerd. En meer dan dat. Omstreeks negen uur in den morgen was ons Haarlemsche station reeds herschapen in een „Victoria station" want ook het zeventig- of tachtigtal Haarlemmers, dat mee op excursie ging de troep bedroeg in totaal ongeveer 250 meisjes en Jongens was niet meer van de Britten te onderscheiden, zoozeer putte het zich uit in Engelsche termen. Op dezen dag was echter die „verengelsching" der Hollan ders geen wonder. Want tegenover „het doel van den dag", het bezoek aan de „typisch Hollandsche" plaatsjes Marken en Volendam voelt menig Hollander zich als eenEn- gelschman! Zóó vreemd. De trein bracht ons in Amsterdam, en daar begon de tocht over het water. Het leek in het begin meer op een Poolexpeditie dan op een Paaschvacantïeuitstapje! Maar de animo daalde niet onder nul. Langs de reeling amuseerde men zich. Een Hollandsch meisje pijnigde haar Engelsche vriendin door haar de uitspraak van „acht en tachtig kacheltjes" bij te brengen, hetgeen onoverkomelijke moeilijkheden opleverde. Want over de „ch" breken de Engelschen zich de tong. Maar rmeisjes zijn meisjes.Achter op één der booten er voeren er twee speel de iemand op een fluit „It is ia long way". Zoo lang was het niet. Marken werd spoe dig bereikt en de heele vracht passagiers werd op de ka gespuid. Langs alle straatjes kropen de jongens en meisjes het plaatsje binnen. Het leek wel een zwerm sprinkhanen, die op het TUIN-EN GAIONMEST (Adv. Ingez. Med.) eiland daalde en er alles kaal at! Want toen het bezoek teneinde was waren de Markensche winkeltjes heel wat minder vol. Voor de Hollanders, die voor het eerst het „eigenlijke Holland" zagen, bracht het geen verrassing. Misschien alleen wat verwondering over het feit, dat een vreemdelingenindustrie, waar de kunstmatigheid zoo duimen dik boven- opligt, nog voortbestaan kan! De Britten na men het kalm op. We moeten ons niet vergis sen. de overdreven uitingen over het pittoreske Holland van Marken en Volendam, komen niet van den kant der Engelschen, maar van dien der Amerikanen! De keeren, dat 'k de lof tuitingen „lovely", „marvellous" „charming" enz. hoorde zijn op de vingers van m'n hand te tellen. Na Marken werd Volendam aange daan. Het zonnetje had intusschen de wolkjes verdreven en de warmte ontdooide hier en daar nog verstrakte gemoederen. Door Volendam werd als het ware ..gemarcheerd". Hier en daar deden de Britten hun inkoopen en vooral de kleine klompjes aan een ketting vonden aftrek en sierden bijna zonder uitzondering het insigne „World Friendship tours" op de jassen en mantels. We verwisselden in Volendam de boot voor ,ee}'r.f-ir} en t0«en schuddend op de door het lieflijk landschap slingerende rails naar Mon nikendam en Broek in Waterland, waar een kaasfabnek bezocht werd. En daar de meesten van kaasfabriceering nog geen kaas hadden gegeten viel hier wel wat op te steken. tram bracht ons weer naar de boot en de boot naar den trein, en de trein naar Haar lem. Zoo hadden we dan Holland bekeken zooals de buitenlanders het plegen te doen. „En heb je altijd gedacht dat heel Holland precies zoo als Marken en Volendam zou zijn?" Een meisje uit Londen zegt: „Neen. ik wist alleen dat de Hollanders hier en daar op klom pen liepen, maar niet in het heele land". Dit antwoord was een opluchting. Het vol gende, dat we op dezelfde vraag krijgen, niet. Het kwam van éen jongen: „Ik dacht zeker dat de Hollanders grootendeels op klompen liepen en in nationale costuums gestoken waren". „Maar je bent nu een paar dagen in ons land geweest, ben je niet van meening ver anderd?" „Zeker niet, ik denk nog steeds hetzelfde". Voor hem zal Volendam helaas wel altijd de hoofdstad van Holland blijven! Gelukkig dat de rest van het gezelschap er anders over dacht. Engelschen denken inderdaad veel. Zij zijn niet luidruchtig, noch uitbundig. Zij vragen weinig, maar kijken drommels goed uit hun oogen. Tot zingen hebben wij hen niet kun nen bewegen. Een poging tot „crooning" werd aks des gezangs onwaardig in de kiem ge smoord. En toch, men kon het den Britten aanzien, dat zij zich best amuseerden. Hun gezichten stonden vroolijk. Maar wat voor de volwassen Engelschen een typisch kenmerk is. namelijk dc beheersching, geldt even sterk reeds voor de Britsche jeugd. Het is goed dat de Britten Volendam. Mar ken en wat dies meer zij zien. Zij beseffen nu tenminste dat dit het eenige is, dat we aan poppenkasterij en klompenlooperij bezitten. Zij zullen tegen dezen achtergrond van schijn des te beter hun bezoeken aan Amster dam, Den Haag en Haarlem en omstreken, waar Nederland zich in zijn ware gedaante toont, -kunnen waardeeren. En voor de Hol landers is het een merkwaardige gewaarwor ding om te -zien, waarvoor ons goede land in den vreemde nog zoo vaak ten onrechte ver sleten wordt. Bij het aanschouwen van het pittoreske schijn-Holland van Marken en Volendam zegt ieder rechtgeaard Nederlander boos: „Nou breekt mijn klomp". Brak ie maar v. H. HAARLEMSCHE BRIDGE CLUB. De Haarlemsche Bridge-Club hield Woens dag haar Paasch-drive uitsluitend voor de leden. Nadat de voorzitter, de heer Görans- son, de bijeenkomst met een welkomstwoord had geopend, werd de drive, die onder leiding stond van den heer Kluit, begonnen. Ge speeld werd in twee groepen, volgens het verbeterd Howell-systeem. Prijswinnaars waren: Groep A: le prijs: mej. Proper en de heer Culp met 38 m.p.; 2e prijs: mevr. Vogelpoel en de heer Keijzer met 35 m.p.; 3e prijs: de heer en mevr. Bakker met 29 m.p. Groep B: le prijs: mevr. Hoogenboom en de heer Smits met 26 m.p.; 2e prijs: mevr. Beens en de heer De Vries met 24 m.p.; 3e prijs: mevr. van Hulzen en de heer Blanken steen met 21 1/2 m.p. DANSAVOND „NIEUW LEVEN". Het valt niet mee voor een vereeniging, om met iets nieuws te komen en dit ook te doen slagen. De contact- en propagandacommissie van bovengenoemde vereeniging is hierin echter wonderwel geslaagd op hun dansavond in café-restaurant „Dreefzicht". Aan hun op roep om de kunstlievende leden zelf eens te laten optreden, hadden velen gehoor gege ven, met als gevolg dat een bont allerlei ten gehoore werd gebracht. Drie dames voerden een één-actertje op, waarbij onwillekeurig de wensch opkwam, ze nog eens als werken de leden op het tooneel te zien. Bijzonder goed was het optreden van een duo met imitaties als: de vrouw van Buziau en prof. Antonini met zoowaar een levenden August. Onbedaarlijk werd hierom gela chen; ze konden zich dikwijls haast niet verstaanbaar maken. De zaal was overvol, zoodat in twee partijen gedanst moest wor den; de band van de heeren Pot en Vogel zorgde voor de muziek en de stemming be wees wel, dat zij dit uitstekend deden. Ter afwisseling draaide het oude rad van avontuur, waarbij menig Paaschbrood onder de aanwezigen een dankbaar onthaal vond. Tot 2 uur duurde de pret, „Nieuw Leven" kan dan ook met genoegen op dit geslaagde feest terugzien. Neem dadelijk 'n tegen dat afgematte gevoel. Verrassend snel verdrijft 'n Akkertje schele hoofdpijn, zenuwachtigheid, oververmoeidheid en lusteloosheid. Per koker van 12 stuks 12 stuivers. Per doos van 2 stuks 2 stuivers. (Adv. Ingez. Med.) ARR. RECHTBANK. Autobestuurder reed met stadslicht; bakfiets had onvoldoende achterlicht Mogen bakfietsen ook niet op den rijweg HAARLEMS SALON ORKEST. In het gebouw van den Haarlemschen Ke gel Bond had de amusementsvereeniging van „H(aarlem's) S(alon) O(rkest)" gisteravond een soirée dansante georganiseerd dat bijzon der goed geslaagd is. De dansmuziek werd in de eerste plaats na tuurlijk verzorgd door „Haarlem's Salon Or kest" onder leiding van den bekenden diri gent Jacques Stoffer en verder door „Harvey's Swing Orchestre". Het succes van beide orkesten was zeer groot evenals dat van de cabaretière Pauline Hervé die met haar liedjes en voordrachten optrad. De leiding van den avond berustte bij den heer W. Schroder. De H. S. O. kan met veel genoegen op dezen geslaagden avond terugzien. Zorg Voor Goede Doorspoeling der ALS GÜ DAGEN t* bed moet blijven. "ilj lait hebt van rugpijn, hoofd Dijn, gezwollen ledematen, atljva en pUn- ïi. lijk» spieren, gij u vermoeid en w' lenuwaohtlg voelt en uw nachtrust %■- verstoord wordt, Is het leven vaak een last. Zorg dat het r.let zoo ver komt. Vergeet niet, dat zulke verschijnselen van kwaad tot erger kunnen worden. GIJ kunt ze voorkomen door uw nieren gezond te houden door het geregeld gebruik van FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN, slrdt Jaren bekend ala het dluretlech middel bij uitnemendheid, fl... M.TSen f3- (Adv. ingez Mea.j EN donkere weg, een achterlicht van een bakfiets dat niet brandde en een auto met onvoldoende licht, ge be grijpt het al, daaruit ontstaat een aanrijding, die ditmaal ernstige gevolgen heeft gehad. Het was de avond van den negenden Oc tober van het vorig jaar dat een meisje uit Santpoort op een bakfiets op den Rijksweg te Velsen reed om melk rond te brengen. Een vrachtauto beatuurd door den 25-jarigen chauffeur uit IJmuiden naderde met een vaart van 40 K.M. en dank zij de bovenver melde omstandigheden had een botsing plaats waarbij het meisje zoo ernstig werd gewond dat zij ruim vijf maanden in het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmuiden moest worden verpleegd. De chauffeur stond gistermiddag voor de Haarlemsche Rechtbank terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Een arts uit Velsen die het eerste voor net getuigenhekje verscheen deelde mede dat het slachtoffer zeer waarschijnlijk binnenkort geheel van de gevolgen van deze aanrijding zal zijn hersteld. Het meisje verklaarde dat ze nu wel weer 'n beetje kon werken, de lichten op de bak fiets waren naar haar overtuiging wel in orde geweest. Een wandelaarster die het meisje had zien passeeren was echter een andere meening toegedaan. Zij had n.l. heelemaal geen achterlicht gezien en was juist verbaasd geweest dat iemand op dezen donkeren weg zonder achterlicht durfde te rijden. President tot verdachte: Waarom reed u eigenlijk met uw stadslampen aan? Verdachte: Ik reed eerst met groot licht daarna kwamen een paar tegenliggers en toen ben ik met gedempt licht gaan rijden. Daar ik echter bemerkte dat de tegenliggers ook hier nog hinder van hadden ben ik met stadslichten gaan rijden. De volgende getuige, een agent uit Velsen deelde mede dat het achterlampje van de bakfiets niet in orde was geweest. Een 15-jarige Haarlemmer die naast den chauffeur had gezeten had eveneens geen achterlicht gezien. Pres.: Heb je de bakfiets niet gezien? Getuige: Nee mijnheer, toen ik de bakfiets zag was het al te laat! Deze getuige bevestigde voorts de verkla ring van den verdachte dat deze zijn auto. die na het ongeluk dwars over den weg stond, naar den kant had gereden. „De verlichting van de bakfiets was uitste kend in orde" zei een monteur uit Velsen. ik heb de fiets nog één dag voor het ongeluk heelemaal nagezien". Zelfs als men 5 of 6 K.M. rijdt is het roode achterlicht duidelijk zichtbaar, meende deze getuige. De deskundige, een kapitein van de motor- brigade. verklaarde echter dat dit, wanneer twee lampen op één dynamo werken, niet juist is. Het is echter mogelijk dat het achter lampje in orde is geweest, na de botsing kon men dit niet meer met zekerheid vaststellen, daar het lampje erg beschadigd was. De verdediger mr. N. J. Polak uit Groningen merkte op dat de bakfiet sen niet op rijwielpaden maar eigen lijk ook niet op de wegen voor het snel verkeer mogen rijden. Officier van Justitie: Dan kunnen ze die dingen wel opdoeken, hoe moeten de men- schen anders aan hun melk komen? Verdediger: Het beste lijkt mij dat men dit per motorbakfiets doet. Een bakfiets is volgens de wet wel degelijk een fiets en deze weg was voor fietsers verboden. De Officier vond dat er vele verzachtende omstandigheden aanwezig waren en eischte een geldboete van f25 of 15 dagen. Mr. Polak noemde dit ongeluk, een ver keersongeval van de oude soort. Vroeger kwa men dergelijke aanrijdingen bij herhaling voor, thans gelukkig niet zooveel meer. Verdachte gaat van deze aanrijding geheel vrij uit en hem treft geen schuld. Spreker vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak 5 Mei. 'Adv- ingez. Med.) De Cursusmaniah door HANS DE LA RIVE BOX Toen sprei geen Dit zijn de succesvolle kleine AD VER TENTIëN in het HANDELSBLAD, die in geheel Nederland worden gelezen Toch zijn „TREFFERS" vocrdeelig I I 8 CENT PER WOORD en voor betrekkigzoekenden 5 CENT PER WOORD Een TREFFER plaatsen beteekent slage Bijkantoor HANDELSBLAD Haarler (WENSING'S Alg Advert Bureau) rEMl'KIÏERSSTRAAl 3? I>lp» I0''i> (Adv. Ingez. Med.) is om bevestigend te antwoorden. Doet hij dat, dan overrompelen we hem in zijn kantoor." „Best, daar hangt de telefoon!" Theo grinnikte bij voorbaat en zocht het nummer van het instituut op. Na eenig wach ten verbond een typiste met een welluidende stem ons door met den directeur en met mijn oor dicht bij dat van Theo hoorde ik Freddy duidelijk vragen wat we wenschten. Hij had nog de zelfde kraakstem van tien jaar terug. „U spreekt met meneer Dalfsma." zei mijn vriend. „Ik heb gehoord, dat uw schriftelijke cursussen zoo best zijn. Hebt u soms ook een schriftelijken cursus in buikspreken?" „In buikJa, buikspreken binnen drie weken, per cursus twintig gulden. Bij betaling vooruit 10% korting"; zei Freddy zakelijk en vermoedelijk zonder een spier te vertrekken. „Dat lijkt me billijk", antwoordde Theo. „Ik kom morgenochtend even bij u op kantoor en zal het geld meenemen. Bonjour." Hij hing de telefoon op en gaf me een knip oogje. „Nou? Is dat brutaal of niet?" „Nog al. En je gaat er heen?" „We gaan natuurlijk samen. We zijn beiden veranderd in die tien jaar en ik heb nog twee prachtige snorretjes in de kast liggen. Het blonde neem jij, het donkere plak ik onder mijn neus. Morgenochtend om tien uur bij hem voor de deur, afgesproken?" „Right!" OEN Theo jarig was kwam een der ge sprekken natuurlijk op Freddy. Het was geen wonder; Freddy had jarenlang iets voor ons beteekend. Hij was de rad draaier van de H.B.S. en alleen en uitsluitend aan hém dankte de directeur zijn grijze haren. Freddy was eer. groote kwajongen maar met een hart van goud. Zijn „grapjes" gingen nooit ten koste van l ,n van de makkers. Juridisch gesproken wist hij altijd precies binnen de grenzen te blijven. Maar ondanks dat werd hij toch op een kwaden dag van school ge stuurd en alleen maar omdat meneer Fik. die wiskundeles trachtte te onderwijzen, niet wilde goedvinden, dat Freddy witte muizen in het leslokaal losliet. Ja. op dat fuifje bij Theo werd de naam „Freddy" heel wat keeren genoemd. De meis jes van toen, nu bakvisschen-af en meeren- deels jonge moeders, konden niet nalaten bij het ophalen van die verhalen te glimlachen en wij, huisvaders en volwassen mannen gaven elkaar een knipoogje en zoo. Want er had zich heel wat afgespeeld rondom het drama Freddy. Enkele dagen later stopte Theo's auto voor mijn deur. „Ik heb hem opgedoken!" begon hij opge wonden. „En hij is nog niets veranderd". „Die oude winterjas, waar je het over had?" „Neen. Freddy natuurlijk! Hij heeft een schriftelijke-cursusseninstituut en verdient geld als regen." „Freddy en geld verdienen? Onmogelijk." „Toch is het zoo. Hij beweert dat hij chance heeft gehad. Met zaken tenminste. Meneer zit op een fijne' flat en rijdt in een achtcylinder. Hij heeft het zelfs zoo goed. dat hij me niet eens geld te leen vroeg, zooals zijn gewoonte altijd was." „Dat is sterk! Vertel me meer van hem. Theo. je hoort tegenwoordig zoo weinig van wonderen." „Nou, veel is het niet. Hij adverteert veel en schermt met zinnen als: „Leert Spaansch, Grieksch of Hottentotsch en zoo in 18 schrif telijke lessen." Je kunt bij hem zelfs schrifte lijk parachute leeren springen en paard rijden. Flair van hem of hoe je het noemen wilt. En het gekke is dat alles wat hij aanpakt op succes uitdraait." Wonderbaarlijk met die geweldige concur rentie tegenwoordig! Je kunt geen krant in kijken of je struikelt over aanbiedingen van schriftelijke cursussen." „Precies", knikte mijn vriend. „Dat is het juist. Maar ik heb altijd wel geweten dat Freddy het verder zou brengen dan een ander. Hij is origineel en speculeert op het geluk, dat ik een schok van verbijstering. Was het moge- hem vooral de laatste jaren niet den rug heeft lijk.Ja natu rlijk! Theo had de woorden toegedraaid Zeg 's.... zullen we een ouder- we gesproken' Maar niet met zijn mond! wetsche grap met hem uithalen en na afloop |Met zijn buik ik bedoel, dat hij ook mij in Neen, Freddy was weinig veranderd. Mis schien wat dikker en wat ernstiger geworden. Hij zat achter een palissander bureau in een weelde van een appartement en door het ge- heele gebouw heen ratelden schrijfmachines. Ik heb nooit geweten, dat er zooveel knappe meisjes noodig zijn om een schriftelijke-cur- sussen-beweging loonend te maken! „En. heeren?" klonk het kort en krakend achter het palissander. „Ik ben de man van de telefoon van giste ren over het buikspreken," zei Theo. Freddy woelde door zijn haar en keek ons bestraffend aan. „Er zijn gisteren minstens zes telefoontjes over buikspreken geweest", zei hij en onmid dellijk vervolgde een andere stem beschuldi gend; „Dat lieg je. vadertje!" Ik keek verschrikt naar Theo, want ik had kunnen zweren, dat h ij die woorden had ge sproken. Maar Theo gaf mij een zelfden blik terug en wat Freddy betrof, hij werd rood van kwaadheid. „Ik loog heelemaal niet!" riep hij nijdig. „Wilt u er aan denken dat ik me niet laat beleedigen?" Theo kreeg een kleur en keek me opnieuw aan. Hij scheen zich af te vragen of ik de vier woorden geuit had. Maar i k waschte mijn handen in onschuld. „Ik zei niets," sprak mijn vriend. „Ik wil u heelemaal niet beleedigen.' Hij wendde zich om alsof hij meende dat er een vierde persoon in de kamer was Op dat zelfde oogenblik kreeg een biertje gaan drinken?" Heh ie 'n idpe?" Ja, we bellen hem op en vragen of hij ook schriftelijke cursussen in buikspreken kan geven. Tien tegen een dat hij brutaal genoeg de maling wildf nemen. Hij kon ongetwijfeld buikspreken en "'de ov deze manier vriend Freddy een ie;., ge"- 1 Inderdaad het was een uitstekende „ra> _-n ops.- -._ht wachtte ik af. Lieve deugd, in Theo school zelfs nog een tooneelspeler ook! Zijn onschuldig gezicht was een daalder waard. „Maar het leek toch vee] op een beleediging!" vervolgde Freddy boos. „Dus u denkt werkelijk, dat i k de woorden sprak?" vroeg Theo op zijn beurt kwaad. Freddy knikte. Hij scheen ineens een idee te hebben gekregen. ,Ja", zei hij laconiek. ..Het klonk of een buikspreker het gezegd had. Ik begin te ge looven. dat u mij voor het lapje houdt en de buiksprekerij voor 100% onder de knie hebt Theo begon spottend te lachen en tikte me op den schouder. „Hoor je dat?" vroeg hij sarcastisch en gaf me vlug een knipoogje. Het was even stil. toen zei de zelfde myste rieuze stem dreigend: „Meneer Freddy, je bent een deugniet. Jouw schriftelijke cursussen zijn zwendel ,Wel verdraaid!" schreeuwde Freddy, die purper werd en hij sprong als een vloo om hoog. „Scheer je weg. man of ik laat je er uit gooien Ontzet deinsde Theo achteruit. Hij werd doodsbleek. „Ik zei het niet!" riep hij heftig en ook een beetje angstig. Nu werd ik ook woedend. „Denk je soms dat i k het zei?" stoof ik giftig op. ,D'r uit, alle twee!" schreeuwde Freddy en kwam van achter het palissander tevoor schijn. „Ik ben een fatsoenlijk man en...." „Haha.... fatsoenlijk!!!" riep de geheim zinnige stem spottend En juist toen begon ik te vreezen, dat vriend Freddy als een bom zou ploffen, koos Theo eieren voor zijn geld. Hij rukte zijn snorretje weg en veegde zich het zweet van zijn voor hoofd. Ik volgde zijn voorbeeld en het duurde ongeveer dertig seconden voor Freddy's mond van verbazing wijdopen was. „Tttheo. en jijstamelde hij en kwam met uitgestoken handen op ons af. .Kerels, hoe maken jullie het? En wat was dat voor een comedie?" Hmhet was bedoeld als een grap", zei Theo. We waren er ons duidelijk van bewust, dat we tegenover Freddy een modderfiguur sloegen. „We zullen het je uitleggen, maar eerst wil ik weten, waar die vent verborgen zit, die roet in het eten gooide. We dachten je fijn voor het lapje te houden, maar die kaffer bemoeide zich met dingen, waarmede hij niets te maken had." Freddy opende een juweel van een gouden sigarettenkoker en presenteerde een pijpje im port van 'n dubbeltje. En toen grijnsde hij, de cursusmaniak, ,Het was een goede mop." vond hij. „Ten minste van m ij n kant. Ik zai je eens gauw wat vertellen. Theo. In tien jaar kan een man vee! veranderen, maar zijn gewoonten veran deren nooit. J ij stond net als vroege: in III A. met je middelvingers te draaien en vriend Hans heeft nog de zelfde leelijke voor tanden van onzen schooltijd. Ik had iullie dan ook dadelijk dóór. Voel je 't?" „Ja. ik "oei 't," grinnikte Theo schaaDach- tig. „Maar wie voor den duivel trachtte mijn stem na te bootsen? Ik verzeke'- ie dat ik geen letter kan buikspreken Freddy trok z'n vest recht en bekeek aan dachtig zijn beringde worstvingers. „Maar i k wel," antwoordde hij nuchter. DE FEESTELIJKHEDEN OP 30 APRIL. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana heeft de Oranjebond .Prinses Juliana" rafd. Haarlem-Oost. van de vereeniging Koninginnedag) de volgende feestelijkheden georganiseerd: 8 uur v.m. Muzikale reveille door „de Spaarnebazuin", en „Padvinders Band", ver trek van de Buitenrustbrug. Route: Schalk- w ijker weg, Slachthuisstraat, Kruistochtstr., Nagtzaamplein, Nagtzaamstr., 2e Zuidpolder- straat, v. d. Hulststraat. Teylerplein 9 uur v.m. Opening diverse attracties en kramen aan de Zomervaart. 9 uur v.m. Opmarsch van de kinderen der leden naar het Rembrandt-theater. Vertrek van het Teylerplein. Muziek van „de Spaarnebazuin" en Padvinders Band". Route: Teylerplein. A, l. Dyserinckstraat, Amsterdamstraat, Spaarnwouderstraat. Wij- desteeg. Spaarne (stille zijde). Melkbrug, Korte Veerstraat. Lange Veerstraat. Klok huisplein. Groote Markt. 9.3011.30 uur v.m. Bioscoopvoorstelling voor de kinderen in het Rembrandt-theater. Speciaal kinderprogramma met als hoofd nummer de Hollandsche film „de Big van het Regiment". 11 uur v.m. Muzikale wandeling door de muziekvereeniging „Apollo". Vertrek van de Buitenrustbrug. Route: Schalk wijkerweg. Graafschapstraat Noormannenstraat. Merovingenstraat. Slacht huisstraat, Corn. v. Noordestraat, Bvzantium straat, Barbarossastraat, Gr. v. Wiedstraat, Kruistochtstraat, Nagtzaamplein. Amster damstraat, Spaarnwouderstraat. 3 uur precies n.m. Aankomst aan het Sta tion N.S. van den hoogdraadkunstenaar Fr. Pillon. In open rijtuig zal deze. voorafgegaan door de muziekvereen. „Harmonie Crescen do" een rondgang maken naar de Zomer vaart. Route: Stationsplein. Kruisweg. Kruisstr., Smedestraat. Klokhuisplein, Damstr., Spaar ne. Melkbrug. Hoogstraat Spaarnwouder straat. Amsterdamstraat. Nagtzaamplein. Zo- merkade. Pl.m. 4 uur n.m. Optreden van Fr. Pillon op een 12 Meter hoog gespannen draad. Ver schillende evoluties op den draad. Het optreden geschiedt op de Zomerkade nabij de Nagtzaambrug. 810 uur n.m. Muzikale wandelingen door de Spaarnebazuin en andere corpsen. Pl.m. 10.30 uur n.m. Tweede optreden van Fr. Pillon, met uitgebreid avondprogramma, bij het licht van groote schijnwerpers. Het slotnummer bestaat uit het afsteken van schitterend vuurwerk op den draad. 12 uur n.m. Einde der feestelijkheden. Den geheelen dag van v.m. 9 uur tot des nachts 12 uur verschillende attracties aan de Zomervaart. 44 ANEGANG 44 De speciaalzaak in Broeken (Adv. ingez. Med.) stel hooge eischen aan Uw briloo KEIP GROOTE HOUTSTR. 137 NAAST LUXOR (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 23 APRIL 1938. Progr. I. Hilversum I. Progr. II. Hilversum II. Progr. III. Keulen 8.00, 8.35. 9.05 Parijs Radio 9.20. Londen Regional 10.05. 10.40 Pa rijs Radio 11,40. Parijs Radio 12,20. 12.30. 12 50 Keulen 1.20. 1.30. Pauze 2.35—2.40. Droitwich 2.40 Keulen 3.20. Londen Regional 5.20. 6 20. Fransch Brussel 6.40. Londen Regional 6 5ö' Keulen of diversen 7.20. Fransch Brussel 9 20* 9 30. Berlijn 10.29. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00. Diversen 8 20— 8.35. Droitwi"h 9.35. 9.50, 10.05, 10.20, 10 50 12.20, 1.05, Londen Regional 1.35' 2.20, 3.20. Pauze 4.00—4.05. Droitwich 4.05, 4 2o' 20 5.50. 6.05. 6.50. 7 20, 8.20. 8.40. 8.55, 9.05. Londen Regional 10 10. Droitwich 10 20 10 50 Parijs Radio 11.10. Progr. V. 8.00—7.00 n.m. Diversen. 7.00 Ver zoekprogramma. 8.00—12,00 Diversen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9