GORDIJNEN WASSEN KRUSCHENSALTS D T N S D A O 26 APRIL! 193S HAARLEM'S DAGBLAD 6 Nazorg Buitengewoon Onderwijs. Jaarverslag over 1937. Wij ontvingen het verslag over 1937 van Nazorg Buitengewoon Onderwijs en ontleenen het volgende er aan. Op het eind van 1937 bezichten 29 jongens en 17 meisjes de Haarlemsche Werkinrichting voor maatschappelijk ongeschikte zwakzinni gen. De verkoop van de afdeellngen jongens be droeg dit jaar f 5342 en van de meisjes f 1564. Het Centraal Magazijn verkocht bovendien voor f 5300. De jongens ontvingen aan loon f 2702.70. be nevens f 583.30 voor het bezorgen van de ar tikelen van het Centraal Magazijn. Het totaal der zakgelden bedroeg' f 351. Het loon der meisjes was f 993. Van de 29 jongens en 17 meisjes waren 4 jongens en 4 meisjes 20 jaar of jonger .25 jongens en 13 meisjes waren 21 jaar of ouder Het provinciaal subsidie, dat in Noord-Hol land rekening houdt met den leeftijd der pa tiënten. is voor deze Inrichting, in vergelijking met die in andere provincies, dan ook wel zeer ongunstig te noemen. In totaal gaf de gemeente in 1937 voor alle afdeelingen zwakzinnigen f 7000 subsidie. Het provinciaal subsidie en de bijdrage van de leerlingen uit andere plaatsen komen regel recht de gemeente ten goede, zoodat de werk inrichting over 1937 aan de gemeente gekost heeft f 5400 of f 120 per leerling Op 31 December 1937 stonden bij de Nazorg ingeschreven: 413 mannen en 177 vrouwen. 'Oud-leerlingen van de drie Haarlemsche bui tengewone schmolen). Hiervan waren voor loondienst ongeschikt 80. twijfelachtig 90. voor loondienst geschikt 420. In 1937 werden 51 oud-leerlingen der B.O.-scholen ingeschreven (32 mannen en 19 vrouwen». Hiervan werden geplaatst in het vrije be drijf 28 j. eii 7 m.P 1 j. ging naar de ambachts school en 4 m. naar een huishoudschool: bij de ouders in huishoudelijk werk bleven 6 m.; in ambacht of bedrijf 1 j. en zonder werk thuis 1 jongen. Naar de werkinrichting gingen 2 m., terwijl 1 j. in een gesticht geplaatst moest worden. Verder staan bij de Nazorg ingeschreven: a 156 leerlingen van de gewone lagere scho len. die het niet verder dan tot de 5e kl. brachten en bijzondere moeilijkheden gaven: b. alle blinden (83): c. alle lichamelijke gebrekkigen (ruim 900); d de doofstommen voor zoover ze om hulp vroegen. In het verslag der Gem. Blindencommlssie lezen wij o.a. dat voor een viertal binden 3 mannen en één meisje dit jaar opneming in een inrichting noodzakelijk was. Het fonds van de stichting Blindenzorg" heeft nog de beschikking over f 6000. Het aantal tewcrkgestelden in de Werkin richting bedroeg 8, evenals over 1936 In 't begin van 1938 werd nog een blinde geplaatst De verkoop was f 3700, ruim 10 pet. hooger dan over 1936. Vier Haarlemsche kinderen (3 meisjes en één jongen» volgens het onderwijs aan een blindeninstituut. Van de 82 blinden waren er 19 (12 vrouwen en 7 m.). in inrichtingen. Van die 82 zijn er 40. die geen financieelen steun van de ge meente behoeven*. In de Verbandscommissie voor Nazorg te Haarlem hebben nu 24 instellingen zitting. In 72 gevallen werd door de commissie financieel geholpen. (nj Wosjoril Klêveipnik, Sltnlpflorlc (Adv. Jngez. Med.) NATIONALE RECLASSEEItINGSDAG. Evenals het vorig jaar hebben de samen werkende Reclasseeringsinstelllngen, waar van de grootste zijn het Nederlandsch Genoot schap Lot Zedelijke Verbetering der Gevange nen, de Roomsch-Katholieke Reclasseerings- vereeniging. het Leger des Heils en de Pro- testantsch Christelijke Reclasseeringsvereeni- gitig. 't voornemen een Nationalen Reclassee- ringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal gehouden worden op Zaterdag 7 Mei a.s. Ten einde de collecte bij alle gezindten aan te bevelen, is er een Comité van aanbeveling gevormd, waarin de volgende personen hebben zitting genomen: mr. C. Goseling, minister van Justitie ir. J. W. Albarda. lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; A. Asscher, voorz. v. d. Centr. comm. v. d.algem. zaken van het Ned. Lsr. Kerkge nootschap: mevr mr. B. BakkerNort, lid van de Tweede Kamer der St.-Gen.; H. van Boeijen, *min van Binncnlandsche Zaken; jhr. mr. L H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, commissaris der Koningin te Utrecht: mr. dr. L. N. Deckers, oud-minister van Landbouw, eere-voorzitter v. d. R.K. Reclasseeringsver- eeniging: Henri Dekking, voorz. Nederl. Journalistenkring; mgr A. F. Diepen, bis schop van 's-Hertogenboschmr. dr. J. Don- ner. oud-minister van Justitie, bestuurslid v. d Prot. Chr. Reel. Ver.; ds. A. H. van Drooge, voorz. Alg. Doopsgez. Sociëteit; prof. dr. K. Dijk. oud-voorz. der Synode der Gerefor meerd- Kerk: mr. J. Everts, secr. Armenraad. Amsterdam; mr. A. Fentener van Vllssingen. oud-pres v. d. Hoogen Raad, vice-voorz v. d. Ver. v. Reclasseeringsinstelllngen: mr. dr. D J de Geer. oud-minister van Fin., lid v. d. Tweede Kamer der St. Generaal; ds. A. v. d. Heide, bestuurslid v. d. Ver. v. Reclasseerlngs- instellingen. oud-lid v d. Tweede Kamer der St -Generaal; mgr. P Hopmans, bisschop van Breda; mr. J. P. Huibers. bisschop van Haar lem: B. Israël Rlcardo. opper-rabbijn Part.- Isr. Kerkgenootschap: mgr. dr. J. de Jong. Aartsbisschop van Utrecht: ds A. Klinken berg Jz., secr Algemeen Kerkelijke Vergade ring van het Herst. Evang. Luth. Kerkgenoot schap: mgr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond; barones Mackaymr. C. Frida Katz. lid van de Tweede Kamer der St.-Gen.: A. Rinkel, aarts-bisschop v. Utrecht (oud-Bis schoppelijke Cierezie» mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel. Comm. der Koningin In N -Bra bant; ds. L. Schutte, voorz. Evang Luth Kerk; prof. dr. J. R. Slotemaker der Bruine, min. v. Ond.. Kunsten en Wetenschappen, voorz. Nar. Chr. Geheelonthoudersvereenlging: dr R. E Sluiter, voorz. Synode Chr. Geref Kerk; dr. P. Smit. pres. Alg. Synode der Ned Herv. Gemeente: mr dr W. G A. van Sonsbeek. Comm. der Koningin in Limburg; J. B. Ves- ters. voor/. Ned. R.K. Joumalisten-Vereeni- ging; B. Vlas. commandant van het Leger des Hells; mgr E. F. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem (oud-Bisschoppelijk Clerezie»; mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, comm der Kon. in Overljsel: mr. W. C. Wendelaar. lid van de Tweede Kamer der St.-Generaal: mr F. M Westerouen van Mee teren, voor/ v d. Commissie t. d. Zaken der Remonstrant- sche Broederschap; mr. J. A. de Wilde, mi nister van Financië. (Adv. Ingez. Med.) Voor den Politierechter. Een hap eten. Neen. dat kon de man niet begrijpen, dat hij in verband met zijn steun mo'est opgeven, dat hij bij iemand voor huishoudelijke werkzaam heden had mogen meeëten. Van 6 gulden steun, zei hij. kon iemand toch onmogelijk woning, voeding en kleeding bekomen, waar om hij bij kennissen, die ervoor te vinden wa ren. had moeten leenen in de verwachting de schuld#nooit te kunnen aflossen. Hij be schouwde zijn werkloosheid blijkbaar als een permanent iets. Als je dan, betoogde hij ver der. een hap eten kon krijgen, was dit slechts te beschouwen als een noodzakelijke aanvul ling van de steunuitkeering en hij had er nooit aan gedacht, dat de heeren van Maat schappelijk Hulpbetoon daar wat mee te ma ken hadden. Hij zou dan ook wel eens van den heer, die als getuige optrad, willen weten, of wel ooit iemand zooiets opgaf, waarop de ge tuige zei, dat dit wel het geval was. hetgeen den verdachte den wind uit de zeilen nam. Het is volstrekt niet ten onrechte, dat Maat schappelijk Hulpbetoon wil weten, wat een steuntrekker ook behalve geld verdient of krijgt, want stel dat iemand aan den werkloo- ze gratis een slaapkamertje had afgestaan, een ander hem eten had gegeven en een der de hem van kleeding en schoeisel voorzag, dan ware de uitkeering van zes gulden zeker niet te rechtvaardigen. Daarom verklaart de steuntrekker ook door het zetten van zijn handteekening of hij al dan niet inkomsten heeft van welken aard ook. wat volstrekt niet in zich sluit, dat de ambtenaren als volgt re deneeren: „Je hebt een boterham gekregen, dus krijg je een dubbeltje steun minder". Aannemende, dat het bij een hap eten was gebleven, vond de officier het geen erge over treding en vorderde een voorwaardelijke straf van 14 dagen, maar de politierechter wilde voor dezen keer aannemen dat de man te goe der trouw was geweest en niet opzettelijk zijn bijverdienste in den vorm van een middag maal had verzwegen, waarom hij werd vrijge sproken. Een volgende maal zal hij echter geen onbekendheid meer kunnen voorwenden. Een oneerlijke dienstbode. Een Oosten rij ksche juffrouw wier levenspad ook niet over rozen was gegaan en die, zooals de verdediger Mr. J. H. v. Wijk in het vuur zijner rede meedeelde, van haar zuigelingen- tijd af op zichzelf had moeten staan, wat hij blijkbaar wat al te sterk vond uitgedrukt, want hij vertelde daarop dat ze tot haar 16de jaar bij vreemden was opgevoed, die juffrouw was eenige jaren geleden naar Holland geko men en had er als dienstbode haar brood kun nen verdienen. Zij had dit wel dubbel moeten waardeeren, want nu had ze een regelmatig bestaan. Aanvankelijk schijnt ze het ook wel gewaardeerd te hebben, tenminste er werd niets kwaads van haar vernomen, maar toen kreeg ze kennis aan een man en ze raakte haar stuur kwijt. Ze stal in haar betrekking een gouden ring en een deken; volgens den verdediger was de vrouwelijke ij delheid schul dig ten opzichte van den ring en wat de deken betreft, die had moeten dienen als eerste stuk in haar huishouding, daar zij met bedoelden man wilde trouwen. De verdediger zag dus zooveel ter verontschuldiging van zijn cliënt, dat hij haar ontslag uit de voorloopige hech tenis vroeg en voorts een straf gelijk aan die hechtenis en dan nog wel voorwaardelijk, want de man, zijn familie en de reclasseering waren er allen van overtuigd, dat zij zich goed zou gedragen. De officier had twee maanden gevangenis straf geëischt. De rechter hief de hechtenis niet op, maar wilde 5 weken op een straf van 6 weken in mindering brengen. In verhuisdrukte. Iemand had onder Halfweg een woning met werkplaats gehuurd, maar de zaken gingen niet en hij besloot naar Amsterdam, vanwaar hij gekomen was, terug te keeren. Alzoo ont ruimde hij de woning, er slechts gebroken rui- f: i De Hulp. door ELSA KAISER. LOUIS Klerk was van meening dat Jeanne niet goed met Karei Leming omging. En als iemand ervaring van een ongelukkige liefde had, dan was hij dat wel! Had Clare Star niet zoolang met hem gespeeld, totdat het haar was gelukt Pim Lokkers te vangen, te temmen en tot haar man te maken? Louis' hart was daarbij gebroken, maar hij had er zooveel ervaring bij opgedaan dat hij Jeanne nu kon helpen en dat zou hij doen. Hij was tenslotte een oude kennis en kon dus de zaak wel ter sprake brengen. ..Jeanne, begon hij, „als er iemand is die moet zuchten, dan is dat Karel'en niet jij!" Prachtig", antwoordde Jeanne, misschien wil je hem dat wel zeggen?" ,,Hem? Ik zeg het jou. Begrijp je dan niet wat ik bedoel, jij moet hem laten zuchten." „Jij hebt goed praten, hij loopt immers Eliza Heller na." ,.Dat is het nu juist Zij laat hem moeite doen. Dat is de methode die jij ook moet toe passen. Kortweg gezegd, je moet hem jaloersch maken." .Op wien. ik wil niemand verdriet doen „Nu. laten we dan zeggen, op mij. Ik ben immers ingewijd, ik ben. om zoo te zeggen, de uitvinder van de methode, mij kan dus niets gebeuren! Bovendien kan ik je telkens nieuwen raad geven." "s Middags, toen zij allen op het strand waren, bleek de methode van Louis Klerk nog geen groot succes, 's Avonds echter tijdens het dansen, scheen Karei onrustig te worden. Hij haalde Jeanne telkens bij Louis weg. hoewel hij het weer plotseling toeliet dat deze haar thuis bracht. Den volgenden morgen belde Jeanne Louis op. „Ik heb onze methode bedorven", zei ze. „Karei heeft ^ij daarnet opgebeld en ",e- vraagd of ik naar Duinzicht wil komen, waar hij een tennismatch heeft." „Een prachtig succes!" ten en 175 huurschuld achterlatende. Dat laatste was slecht naar den zin van de oude juffrouw, aan wie de woning toebehoorde en nu voor den politierechter hield ze niet op een beeld van de verlaten woning te geven, alsof die in een ruïne was herschapen. Maar dat deed hier eigenlijk niets ter zake, want de ge wezen bewoner stond niet terecht voor ver nieling of voor huurschuld de vernieling ontkende hij trouwens en zou zich bepaald hebben tot een gebarsten ruit. die al lang stuk was maar voor verduistering van een lad dertje en een bankschroef, want die artikelen behoorden volgens de oude juffrouw bij het huis en waren door den bewoner mee naar Amsterdam genomen. Deze ontkende dat niet. maar de bankschroef had hij, naar hij be weerde, van een neef der juffrouw gekregen en het laddertje was door zijn jongens bij ver gissing met den huisboedel op den wagen ge laden. Hij gaf toe, dat hij het terug had moe ten bezorgen, maar had zooveel aan zijn hoofd gehad, dat hij aan het leertje niet meer had gedacht. De oude juffrouw begon alweer over de huurschuld en het vernielde huis. wat haar meer dwars zat dan het laddertje en de bank schroef. doch vertelde ook nog, dat ze die dingen niet had weggegeven en ze alweer te rug had. De officier zag iets schuldigs in den noncha- lanten verhuizer en vorderde 15 boete, maar de rechter was er niet van overtuigd, dat leer tje en bankschroef opzettelijk waren meege nomen, waarom hij verdachte vrijsprak. EXTRA HULP AAN GEZINNEN VAN WERKLOOZEN B. en W. stellen den Raad voor, te besluiten ten behoeve van de verstrekking van extra hulp voor aanschaffing van kleeding, dekking en schoeisel aan gezinnen van werkloozen. in gezetenen dezer gemeente, die hetzij een uit keering ontvangen Ingevolge een gesubsidieer de steunregeling, hetzij bij een gesubsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst en in bij zon- dère gevallen ook werkloozen. die uit een werk. loozenkas trekken en bij wie tengevolge van langdurige werkloosheid een zoodanige ach terstand is ontstaan, dat het verleenen van extra hulp noodzakelijk moet worden geacht, voor het jaar 1938 een bedrag van f 34.040.40 beschikbaar te stellen cn bij het Rijk als bij drage in deze kosten een. subsidie aan te vra gen groot f 22.096.40. LEENING TEGEN 2 PCT. B. en W. deelen den Raad mede, een aanbie ding te hebben ontvangen voor het verstrek ken aan deze gemeente van een 5-jarige 2 pet. geldleening ad f 509.000 op ondershandsche schuldbekentenis a pari. Deze leening dient ter aflossing van de res tant-bedragen van verschillende leeningen, welke aflossing moet geschieden tegen 101 pet. B.en W. achten deze voorwaarden van dien aard, dat zij voorstellen bedoelde aanbieding te aanvaarden. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN DOOR WERKLOOZEN VERVAARDIGD. Op 28, 29 en 30 April wordt in het school gebouw Schoterstraat een tentoonstelling ge houden van werkstukken, teekeningen enz. die in het afgeloopen seizoen door werkloozen in de school zijn vervaardigd. Donderdagmiddag 28. April zal wethouder E. van der Wall de expositie fficieel openen. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere p.ooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) ..Ja. dat wel. .maar ik heb toegestemd." „Natuurlijk is dat dom geweest, maar het hindert niet. Wij zullen er iets op vinden. Ik vraag Karei of hij mij meeneemt Doe jij dan erg blij en verrast ais je mij in zijn wagen ziet. En nóg iets. wees niet te vriendelijk, laat hem een kwartier wachten." Tot zijn groote verwondering bemerkte Louis dat hij zich buitengewoon op de rit met Jeanne verheugde. Hij maakte haar danig het hof en vergat telkens dat het maar comeóie was. En Jeanne scheen het er op toe te leggen hem dit te doen vergeten. Des avonds, in het clubgebouw, nam Louis zich voor haar niet langer te helpen „Oude gek", zei hij tot zich zelf „waarom wil je twee maal je vingers branden?" Hij ging in een hoek van de eetzaal zitten en keek naar Jeanne. Zij danste met Karei en diens oogen zochten voortdurend de hare. maar ze scheen een beetje verstrooid te zijn. Zij keek geen oogenblik naar Karel's gezicht, maar zocht, onder het dansen, de zaal rond totdat zij Louis Klerk had gevonden en toen verhelderde een blijde glimlach haar gezicht. „Neen, dacht Klerk. zoover moet zij het nu niet drijven." Enkele "Mnuter latei stond voor hem en vroeg of hij met haar naar het. terras wilde gaan. Langzaam liep hij naast haar voort en zeide: „Het spel is gewonnen. Karei heeft nog VERKOOP BOUWGROND B. en W. stellen den Raad voor, als bouw grond te verkoopen aan: G. Kamminga, alhier, tegen den prijs van f 18.000 grond, gelegen aan de westzijde van de Eenhoornstraat, groot pl.m. 1661 M2„ met de bestemming om op dien grond te bouwen twaalf woonhuizen en een garage. de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „Vondel kwartier". te Haarlem, tegen den prijs van f 9 per M2. grond, gelegen aan de westzijde van de Jan Luyckenstraat. groot pl.m. 1315 M2 met bestemming op dien grond te bouwen tien woonhuizen en een garage. W. Thunnissen. te Heemstede, tegen den prijs van f 80.000 vier bouwblokken, gelegen aan de Trompstraat, de 2e Theemsstraat, en de Van 't Hoffstraat. groot pl.m. 8845 M2„ met de bestemming op dien grond te bouwen: in bouwblok I tien woonhuizen en twee ge deeltelijke woonhuizen: in bouwblok II vijftien woonhuizen en een gedeelte van een woonhuis: in bouwblok III achttien woonhuizen en ne gen gedeeltelijke woonhuizen, waaronder twee gedeeltelijke winkelhuizen met een berg- of werkplaats; in bouwblok IV elf woonhuizen en twee ge deeltelijke woonhuizen. de firma Bosma en Bovenkamp, te Heem stede. tegen den prijs van f 9 per M2. grond, gelegen aan de noord- en zuidzijde van de Gijsbrecht van Aemstelstraat, groot pl.m. 2079 M2. met bestemming op dien grond te bou wen veertien woonhuizen, twee winkelwonin gen en twee garages. A. P. Winnubst. alhier, tegen den prijs van f 19.000 grond, gelegen aan de noordzijde van de Zaanenlaan. groot pl.m. 1548 M2„ met be stemming op dien grond te bouwen tien woon huizen zet U een andere bril op als U gaat lezen KEIP GR.HOUTSTR.137 NAAST IUXOR (Adv. Ingez. Med.) AANVAARDING GROND FLORESSTRAAT B. en W. stellen den Raad voor, van de eigena ren der perceelen aan de Floresstraat tusschen het Soendaplein en de Lombokstraat, genum merd 6 tot en met 28, den vóór die perceelen gelegen grond (voormalige voortuinen) voor de gemeente in eigendom te aanvaarden, met bestemming voor den openbaren dienst en ter betaling van de uit dit besluit voortvloeiende kosten ter beschikking van B. en W. te stellen een bedrag van f 250. REKENING „HET WITTE KRUIS". B. en W. stellen den Raad voor, goed te keu. ren de rekening en verantwoording over 1937 van het le, 2e, 3e, 4e en 5e douche-badhuis, ingediend door de Afdeeling Haarlem der Noordhollandsche Vereeniging ,,H.et Witte Kruis" en de bijdrage aan de Haarlemsche Stichting voor Woningverbetering ten behoeve van het 4e badhuis, volgens raadsbesluit van 24 Januari 1923, vast te stellen op f 2.599.49. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 27 APRII, 1938. Programma I: Hilversum I. Programma II. Hilversum II. Programma III: 8.00 Keulen. 9.20 Diversen of Gramofoonmuziek 10.20 Parijs Radio. 11.05 Droitwich. 11.35 Parijs Radio. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Parijs Radio. 2.35 Pauze. 2.40 London Regional. 3.35 Parijs Radio. 3.50 Keulen. 4.20 Fransch Brussel. 5.20 London Regional. 6.05 Fransch Brussel.6.20 Keulen. 6.50 London Regional. 7.50 Parijs Radio. 9.50 Ween en. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 Di versen. 9.35 Londen Regional. 11.50 Droit wich. 5.40 Deutschlandsender of diversen. 6.05 Droitwich. 11.20 Danmarks Radio. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Klas siek programma. 1. Fakkeldans, Berl. Philh. Orkest. 2. Slavische dansen. Staatsopera orkest. 3. Zigeunerweise, T. Spiwakowsky. 4. Wals van Brahms. Vasa Prihoda. 5. Peer Gynt Suite, New Light Symph. Ork. 6. Hongaarsche Marsch, Concertgeb. Ork. 7. Canzonetta. Vasa Prihoda. 8 Tanz der Sylviden, Concertgeb. Orkest. 9. Largo van Handel. Vasa Prihoda. maar oogen voor jou. laat hem nu niet te zeker van je zijn." Op dit oogenblik verscheen Karei om Jeanne voor den volgenden dans te halen en zij ging met hem mee. Toen het twaalf uur geworden was. wilde Karei haar thuis brengen, maar Jeanne schoof haastig haar arm 4001" dien van Louis. „Lou brengt mij thuis", zeide zij zacht, „ik heb hem dat daarstraks als beloofd." Louis' hart klopte plotseling zeer luid. Voor een oogenblik was hij onzegbaar gelukkig, maar toen bedacht hij zich plotseling dat dit bij de methode behoorde. Jeanne speelde dus door. Toch, ondanks dit alles, voelde hij zich onderweg onuitsprekelijk gelukkig, hoewel hij zijn best deed alles nuchter te bekijken. Dus vroeg hij kalm, hoewel een weinig bit ter „En Jeanne, hoe vind je de methode?" „Je methode is geen cent waard", antwoord de zij neerslachtig. „Niets waard! En dat durf jij te zeggen? Jij die de zichtbare bewijzen hebt voor het tegen deel." „Ach. zuchtte Jeanne moedeloos, ,.het loopt verkeerd, ik wil die bewijzen niet!" „Jeanne!" „Nu ja, wat wil je, ik kan Karei plotseling eenvoudig niet meer uitstaan." Louis dacht na. dit was iets wat hij absoluut niet be greep. Eindelijk vroeg hij. en zijn stem was een beetje schor. „Je liet je dus door mij thuis brengen, niet om Kare! jaloersch te maken, maar om met mij te. Jeanne liet hem niet uitspreken. „Neen! riep ze. neen. niet daarom. Louis liep zwijgend naast haar voort. Zijn hoofd duizelde. „Wat wilde zij?" Eensklaps klonk heel zacht, de stem van Jeanne naast hem. ..Louis, als je het dan niet wilt begrijpen moet ik het je wel zeggen.... er zal mij niets anders overblijven dan aardig tegen Karei te zijn om jou jaloersch te maken, ik...." Louis bleef midden onder een lantaarn staan en keek verrukt in Jeanne's betraande oogen, naar haar voorzichtig glimlachenden mond en fluisterde: „Lieveling, is dat heusch waar?" Jeanne knikte sorakeioos. Toen legde hij zijn arm bezitnemend om haar heen en liep zwijgend, boordevol geluk naast haar voort. RAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 27 April a.s„ des na middags ten V/2 ure. zoo noodig voort te zet ten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift van Dr. F. A. F. Vermast om ontslag als tijd. leeraar le H.B.S. B. met 5-j. c. Alsvoren van A. Blok en van H. A. van Oos- terlee om eervol ontslag als leeraar Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Alsvoren van A. W. Troll om eervol ontslag als onderwijzer aan School no. 16. 2. Aangaan geldleening. 3. Betaling coupons. 4. Balans enz. 1936 woning vereeniging; wo ningstichting „Eigen Woning" G.A., „Onze Woning", „Rosehaghe". 5. Rekening en verantwoording over 1937: a. Commissie Schoolkleeding; b. Afd. Haarlem N.H. Ver. „Het Witte Kruis" exploitatie douche badhuizen 6. Verleenen medewerking verbetering bijz. school Nieuwe Gracht 16. 7. Uitkeering ingevolge art. 104 der Lagere Onderwijswet 1920. 8. Vaststelling uitbreidingsplan ten oosten van den Vondelweg en ten westen van het N. Spaarne. 9. Onteigening grond enz. ten oosten van den Rijksstraatweg en ten zuiden van de Jan Gij zen vaart. 10. Aanvaarding van voor straat bestemden grond Floresstraat. 11. Verhuring voormalige buitensociëteit „Trou moet Blijcken". 12. Verkoop grond: a. Eenhoornstraat <G. Kamminga); b. Jan Luijckenstraat (Mij. Von delkwartier): c. Trompstraat, enz. (W. Thun nissen); d. Gijsbrecht van Aemstelstraat (fa. Bosma en Bovenkamp); e. Zaanenlaan (A P. Winnubst). 13. Aankoop perceel: a. Esschilderstraat 19; b. De Haasstraat 1. 14. Aankoop grond Waarderpolder 15. Aankoop strook grond Croesenstraat. 16. Ruiling grond Gibraltarstraat. 17. Verbetering electrische installatie Stad huis. 18. Uitbreiding Stadhuis. 19. Verbetering verkeerstoestand Ver- spronckweg—Kenaupark. 20. Bekrachtiging overeenkomst inzake in richting en exploitatie Radiodistributie-in- richtingen. 21. Beschikbaarstelling gelden extra hulp voor aanschaffing kleeding. dekking en schoeisel. 22. Wijziging tarief verpleegkosten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. 23. Verleenen eervol ontslag aan twee onder wijzeressen school „Buitenrust'. 24. Beroepschrift W. Krijt, tegen besluit tot weigering vergunning ingevolge art. 18 van het Reglement Autovervoer-Personen voor de exploitatie van huurauto's met advies Com missie voor de verzoekschriften. 25. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld. Benoeming: a. lid Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. b. herschatter huurwaarde vergunningsloca- liteiten. c. onderwijszeres school Voorber. L. O. no. 7 (Berkenstraat). Maak'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten inKruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werklhg, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG (Adv. Ingez. Med.) LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOSTVERZEN DING T/M. 1 MEI 1938. Nederlandsch Indië, zeepost via Rotterdam per m.s. Dempo 27 April gewone stukken 2.15; mail via Genua per m.s. Joh. v. Oldenbarnc- velt 28 April gew. st. 7.00; luchtdienst Amster damBandoeng 28. 30 April gew. st. 2.15. Suriname, mail via Amsterdam 29 April gew. st. 3.25; luchtdienst Duitschland—Zuid Amerika 27 April gew. st. 10.40; luchtdienst FrankrijkZuid Amerika 30 April gew. st. 10.40. Aruba, mail via Le Havre 26 April gew. st. 18.mail en zeepost via Amsterdam 29 April gew. st. 3.25. Bonaire. Curacao, mail en zeepost via Am sterdam 29 April gew. st. 3.25. Luchtdienst als Suriname. Amerika. Mexico. Cuba, Ecuador, via Cher bourg 28 April gew. st. 18.00; via Le Havre 26 April gew. st. 18.00. Canada, als Amerika 26 April gew. st. 18.00; via Glasgow 29 April gew. st. 8.55. Brazilië en Uruguay, via Lissabon 27. 30 April gew. st. 16.45; via Lissabon 1 Mei gew. st, 2.15. Argentinië en Chili, via Lissabon 27, 30 April gew. st. 16.45; via Lissabon 1 Mei gew. st. 2.15. Luchtdienst als Suriname. China, Hongkong, Japan, via Siberië 26, 29 April gew. st. 9.30; luchtdienst naar China tot Canton, verder per spoor en luchtdienst naar Hongkong 28, 30 April gew. st. 2.15. Phillippijnsche Eilanden en Mantsjoerije via Siberië 29 April gew. st. 9.30; luchtdienst tot Hongkong 28. 30 April gew. st. 2.15. Irak (Mesopotamië) via Istanbul—Damas cus 29 April gew. st. 3.25. Luchtdienst als Ned. Indië. Palestina, via Genua 28 April gew. st. 7.00: via Piraeus 29 April gew. st. 22.30; via Piraeus 1 Mei gew. st. 22.30. Lufh'-c'ienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 28 April gew. st. 10.—. Luchtdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Genua 28 April gew. st. 7. via Napels 29 April gew. st. 20.—. Luchtdienst als Ned. Indië. Penang, Siam. via Genua 28 April gew. st. 7.—. Luchtdienst als Ned. Indië Singapore, via Genua 28 April gew. st. 7. Luchtdienst als Ned. Indië. Egypte, via Genua 28 April gew. st. 7.via Piraeus 29 April gew. st. 22.30: via Piraeus 1 Mei gew st. 22.30. Luchtdienst als Ned Indië. Oost Afrika, via Marseille'Aden 28 April gew. st. 10.—. Zuid Afrika, via Southampton 28 April gew. st. 16 45: via Dover 29 April gew. st. 6. luchtdienst AmsterdamAlexandriëDurban 28 April gew. st. 2.15. Australië via Toulon /Napels 29 April gew. stukken 10.—: luchtdienst Amsterdam —Singapore—Brisbane 28. 30 April ?.15. Nieuw Zeeland, via Glasgow Vancouver 29 April gew. st, 6.—. Luchtdienst als Australië

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10