W l/oatiaat193Sv.S.yde fcede D I N s n A G 26 A P R I E 193S De Stervende Zwaan agenda VOORDEEL!! Briefreclame WANNEER U EEN WASCHTAFEL KOOPT INRUIL- Campagne J. van den Berg Ie Hypotheek gevr. HAARLEM'S DAGBLAD 2 Geen Salzburg Ir Scheveningen. Badplaats heeft eigen karakter. De Maatschappij Zeebad Schevenïngen zendt ons het volgende communiqué. Nu In verschillende dagbladen berichten zijn verschenen betreffende eventueele z.g. ,Fest- spiele" in Nederland in 193*9 en zooals te verwachten was ook eenige malen in dit verband de naam „Salzburg" genoemd wordt, achten wij het. ter voorkoming van misver stand, gewenscht. het onderstaande te ver klaren: De inderdaad sinds eenigen tijd bij eenige belangrijke organisaties in studie zijnde plan nen om ons land in 1939 feestweken te bezor gen. waarbij het muzikale gedeelte zich te Scheveningen zou afspelen, hebben nimmer ten doel gehad ..Salzburg naar Scheveningen over te brengen". De redenen hiervan liggen voor de hand: Ten eerste heeft Scheveningen zich ge durende de welhaast 60 jaren waarin het zich als een der belangrijkste muziekcentra naast Salzburg en andere badplaatsen heeft weten te handhaven, voldoende naam verworven om het zonder vreemd etiket te kunnen stellen. Ten tweede is het dwaas om te denken, dat Salzburg met alle daar aanwezige moge lijkheden eenvouding opgepakt en naar elders overgebracht zou kunnen worden. Ten derde zal Salzburg voorloopig wel blijven wat het is. n.l. een plaats waar zeer bijzondere muziekgebeurtenissen worden ge organiseerd. Al zal deze stad ongetwijfeld in de komende jaren eenige harer meest geliefde figuren moeten missen, toch is de grondig heid waarmede de Duitsche regeering juist de representatieve zijde van haar taak verzorgt, een waarborg voor tK/angrijke kunstgebeur tenissen daar ter plaatse. Ten vierde behoeft het geen betoog, dat noch de Nederlandsche regeering. noch de A.N.V.V.. noch de Wagnervereeniging, het Concertgebouw of wijzelf ook aan iets zouden kunnen meedoen dat rain of meer 't karak ter draagt van een demonstratie tegen een bevriende natie. Het is immers niet te loo chenen. dat de doelstellingen als: „het ver plaatsen van Salzburg naar Nederland", een politiek tintje dragen, hetwelk door organi saties die te maken hebben met vreemde lingenverkeer. angstvallig dient te worden vermeden De plannen, die op dit oogenblik door de meest gereede groote instellingen worden be studeerd. zijn dan ook van geheel anderen aard. Waarnaar gestreefd wordt is een gezonde, niet op geleende reputatie parasiteerende en aan niemand afbreuk doende actie ter bevordering van het vreemdelingenverkeer door het organiseeren van algemeen Neder landsche feestweken in den zomer van 1939. Voor het muzikale gedeelte van deze mani festatie is onze badplaats als van nature aan gewezen. omdat daar op het reeds bestaande kan worden voortgebouwd. Men behoeft bij ons slechts de kunstevenementen uit te brei den en daaraan een bijzonder feestelijk ka rakter te verleenen teneinde het gestelde doel te vcrwijzenlijken. Dat daarbij ook dank baar gerbuik zal worden gemaakt van krach ten die tot dusver door verbintenissen elders niet disponibel waren, alsmede van de nieuwe mogelijkheden, die onze concertzaal door de toonee'lverbouwing biedt, spreekt vanzelf. Het ligt echter geenszins in de bedoeling door uitbreiding van een bestaanden naam of door imitatie van hetgeen elders is tot stand gebracht, voordeel te behalen. Gelijk reeds gezegd heeft Scheveningen dat niet noodig? terwijl de indruk in het buitenland er slechts door kan worden geschaad. Teneinde het kerngezonde plan niet in zijn geboortestadium door het opdrukken van een verkeerd etiket in gevaar te brengen, leek het ons dienstig deze toelichting te geven. N.V. Al«. Holl. Hypotheek- en Crctlielbank. Dividend 3 In de Maandag gehouden algemeene ver- gadering van aandeelhouders der N.V. Alg. Holl. Hypotheek- en CrediPtbank, werden cle jaarstukken goedgekeurd. De heer J. Bal te Bloemendaal werd tot commissaris herkozen. Het dividend werd vastgesteld op 3 pet. Aan het jaarverslag over 1937 is het vol gende ontleend: Voornamelijk hield de Bank zich ook dit jaar bezig met het verstrekken van bouw- credicten. In het eerste halfjaar kwamen zeer weinig aanvragen in. maar in het twee de halfjaar herleeft de bouwnijverheid eenigszins. In die laatste periode werd een dusdanig bedrag afgesloten, dat de rekening Provisie over 1937 ver boven die van 1936 uitging. Hoofdzakelijk daardoor kon de ver lies"- en winstrekening met een hooger saldo worden afgesloten dan het vorig jaar: f 14.210.91 (V.j. f 12.644.051. Op 31 December 1937 stonden 160 hypothe caire leeningen uit tot een totaal bedrag van f 305.812.50. Op denzelfden datum stonden uit 4 bouwcrcdietcn waarop toen was .uitge keerd f 140.000. Hierop moest nog verstrekt worden, naarmate de bouw vorderde f 102.000. Aan de Statuaire Reserves werd f 3935 toe gevoegd, zoodat deze reserve wordt gebracht op f 25.000. Naar nieuwe rekening is overgebracht f 79.56. REMBRANDT-THEATER SLECHTS TOT EN MET DONDERDAC (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 26 APRIL Gemeentelijk Concertgebouw: „De ooievaar geeft een rondje", door het Amsterdamsch Tooneelgezelschap, 8.15 uur. Gebouw „Odéon". Jansstraat 50: 31ste leer lingen-uitvoering Haarlem's Muziek-Instituut. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: ..Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De danseres van San Dicgo", 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: ..Dc stervende zwaan" 2.30, 7 en 9.15 uur. Lyxor Sound Theater: ..Ben stad op stelten geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „In de schaduw der mis daad" en „De Regenmakers", 8 uur. WOENSDAG 27 APRIL Statenzaal. Prinsenhof: Gemeenteraadsver gadering. 1.30 uur. Palace Filmac: 11-5 uur: Doorloopend o0 minuten wereldnieuws. Bioscoopvooi''■f"■»--pp middags cn des avonds. Centrum randgemeenten. Hoe de financiccle moeilijkheden in Denemarken worden opgelost. Mr G W. Toebes wijdt in ..Gemeentebe stuur". maandschrift der Vereeniging van Ne derlandsche Gemeenten, een beschouwing aan de vraag hoe men in Denemarken de quaestie heeft opgelost van de centrum- en de rand gemeenten Door de instelling van het ge meentefonds en het werkloosheidssubsidie- fonds is in Nederland weliswaar een „belas tingegalisatie" bereikt, maar daarmee is geen een allen bevredigende regeling gevonden, daarom is het van belang kennis te nemen van de manier waarop een gemeenschappe lijk egalisatiefonds in Denemarken tengevolge heeft gehad, dat de stad Kopenhagen, die om ringd is door de groote voorsteden Frederïks- borg en Gentofte, een aanzienlijke verminde ring van uitgaven heeft gekregen. Ondanks de omstandigheid, dat in Dene marken reeds een forensenbelasting werd ge heven. bestond er tusschen Kopenhagen en de hierboven genoemde voorsteden een verschil in belastingdruk, dat tot de bekende moeilijk heden tusschen werkgemeente eenerzijds en woongemeente anderzijds, aanleiding gaf. Voor de gemeenten Kopenhagen. Frederiksborg. en Gentofte beoogt de wet van 31 Maart 1937 nu dit verschil te nivelleeren Daartoe wordt, afzonderlijk ten aanzien van Kopenhagen en Frederiksborg. en ten aan zien van Kopenhagen en Gentofte, bepaald, hoeveel bij toepassing van hetzelfde hef fingstarief de belangrijkste gemeentelijke heffingen per inwoner zouden hebben opge bracht. Dc gemeente, waar deze opbrengst per inwoner hel hoogst is. verleent dan een bij drage aan de andere gemeente en wel tot zoo danig bedrag, dat, indien de bijdrage voor de betalende gemeente in mindering op de be lastingopbrengsten wordt gebracht, en voor de ontvangende gemeente de belastingopbreng sten met het bedrag der bijdrage wordt ver hoogd, de opbrengst der belastingen in beide gemeenten per inwoner gelijk is. De hoogte van het tarief van heffing is af hankelijk van de voor de gemeenten tezamen per inwoner berekende uitgaven voor het al gemeen beheer der gemeente, sociale voorzie ningen. volksgezondheid en onderwijs eener zijds en anderzijds van de petto-opbrengst per inwoner, berekend voor de beide gemeen ten tezamen, van een aantal belastingen, waaronder de gemeentelijke inkomstenbelas ting. waarbij voor dit doel uitgegaan wordt van een heffing volgens het in de wet neergelegde tarief. De verrekening geschiedt aldus, dat de ge meente die volgens voorloopige berekening de- bitrice is. tweemaal 40 pet. van het vermoe delijk verschuldigde bedrag aan de gemeente die creditrice is. betaalt, waarna op basis van de uitkomsten der gemeente-rekeningen een definitieve afrekening volgt. De wet geeft naast deze financieele regeling voorschriften inzake gedwongen samenwer king tusschen dc gemeenten waarvoor zij geldt. Een scheidsgerecht, dat tevens belast is met oplossing van geschillen, die bij de uitvoering van de financieele regeling zich mochten voor- doen, kan in technische en economische aan gelegenheden samenwerking bevelen. Dit scheidsgerecht is samengesteld uit drie dooi den president van het hooggerechtshof aan gewezen leden, alsmede uit drie leden voor elk der bij het geschil betrokken gemeenten, van welke laatsten er slechts ten hoogste twee lid van den gemeenteraad, of gemeenteambte naar. mogen zijn.. De drie door den president aangewezen leden beslissen indien op andere wijze geen meerderheid- voor een bepaalde op lossing gevonden kan worden. Bij een wet van 14 April 1937. die voor het geheele land geldt, met uitzondering van de Fa roer, is een fonds in het leven geroepen, waaruit de gemeenten uitkeeringen ontvan gen in hun uitgaven ter zake van werkloos heid en armenzorg. Deze uitkeering bedraagt 30 pet. van de daarvoor door de gemeente ge dane uitgaven. Het fonds draagt verder bij in een gedeelte der kosten van onderwijs. Aan bepaalde gemeenten wordt nog een bijdrage per inwoner gegeven voor exploitatie van zie kenhuizen, evenwel met meer dan 2/3 der werkelijke uitgaven. Verder kan nog een uitkeering gedaan wor den aan noodlijdende gemeenten Het fonds wordt gevoed uit belastingen op gebouwde en opgebouwde onroerende goederen een inkomstenbelasting en een vermogensbe lasting. Mr. Toebes besluit: „Het spreekt van zelf dat de bovenstaande regeling geënt is op en alleen bestaanbaar is naast de overige wetgeving met betrekking tot de gemeentefinanciën daar te lande. .Niette min hebben wij gemeend, nu ook bij ons het zoeken nog steeds gericht blijft op een meer bevredigende regeling van het gemeentelijk belastinggebied, dat kennisneming van een regeling in andere landen er toe kan bijdra gen. een regeling te vinden, die. passende in het kader der overige wetgeving in Nederland, tot een betere verdeeling van beschikbare mid delen tusschen woon- en werkgemeente kan leiden. Een moeilijkheid zal het daarbij onge twijfeld zijn, dat bij ons de zoogenaamde fo rensenplaatsen in veel gevallen niet. rie woon gemeente zijn voor één bepaalde werkgemeen te. zoodat een eenvoudige nivelleering van be lastingdruk in twee gemeenten onmogelijk is. De gedachte echter om op deze wijze de fei telijke eenheid van werkgemeente en woonge meente tot uitdrukking te brengen, heeft een aantrekkelijke zijde. Wanneer toch een foren sen-belasting, zooals wij die gekend hebben, wordt geheven, treft zij alleen hen, die in de stad werken. De vele inwoners van de woon gemeente. die eveneens van de nabijliggende stad en haar instellingen profiteeren. zonder in de stad een beroep of bedrijf uit te oefenen, dragen in de lasten der stedelijke gemeenschap niet bij. De Deensche regeling brengt de een heid van stad met omgeving naar voren, zon der dat daarvan een streven naar annexatie het gevolg is. Juist daarom, nu nog onlangs in den raad van een onzer groote gemeenten weer stemmen opgingen om tot annexatie van het randgebied te geraken, verdienen de hier besproken Deensche wetten onze aandacht." vrouwen vredesgang. Het Plaatselijk Comité voor den Vrouwen Vredesgang vergaderde dezer dagen in het Wijk gebouw. Ged. Oudegracht 104. onder leiding van mevr. PennningsGerrïtse. die in een korte inleiding uiteenzette wat de Vrouwen Vredesgang wil: steeds meer vrouwen en meisjes te vereenigen in een on- verzettelijken wil tot den vrede. Secretaresse en penningmeesteresse brach ten haar verslagen uit, die werden goedge keurd. Vele der aanwezigen zegden medewerking toe voor het propagandawerk Een werkplan vond algemeene goedkeuring, waarna het propagandamateriaal werd uitgedeeld. Verschillende oorganisaties, bonden en groepen hadden zich op deze vergadering 'aten vertegenwoordigen. Dat steeds meer zich aansluiten om r lelpe" de vredesgedachte uit te dragen. Giften worden gaarne ingewacht hij ine. Buis. Wagenweg 68, motto „VrouwenvrecL; gang". De onkosten zijn vele! Dat brengt U voor deel, als ge Uw ka mers laat behangen door de Behang- centrale in de Gier straat. Voor ƒ4. compleet. behang, rand en behangen voor kamers van 10 rollen. Zóó goed koop slaagde U nooit BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 65 - TELEFOON 18401 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Oostelijken wind. heldere nacht, overdag gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk droog weer. kans op nachtvorst, iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 769.7 m.M. te Blacksod. Laagste 749.7 m.M. te Jan Mayen. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde zich naai' het Noordoosten en Oosten uit. Over Zuid-Scandinavië vormt zich een nieuw maxi mum dat het geheele Oostzeegebied zal gaan bedekken. De depressie in het Oosten is bijna verdwenen, het gebied van lagen luchtdruk in het Noorden vormde een secundaire op den Oceaan op omstreeks 25 graden Westerlengte en 53 graden Noorderbreedte. In het Zuiden blijft de luchtdruk laag in Oost- en Zuid- Duitschland en in Zwitserland houdt de koude aan. Het gebied van koude breidde zich naar het Westen over Zuid-Frankrijk uit. In Wee- nen sneeuwde het in den nacht en ochtend, in München viel gisteren overdag 10 m.M. neer slag. Op de Alpenstatiohs draaide de wind naar Noord tot Oost en is de temperatuur nog even laag als gisteren, op de Saentis zelfs nog twee graden lager. (Minus 11 graden C.). In het gebied van koude zijn de ochtendtem- peraturen 6 tot 8 graden onder normaal, te München. Weenen en Lyon resp. 8.3, 7,8 en 7.2. In het Zuidelijke deel van Scandinavië en in het Oostzeegebied werd het warmer. Op IJsland echter weer iets kouder. Behalve in het koudegebied in Zuid-Duitschland en in het Nooi'den van IJsland viel nergens neerslag van beteekenis. Het weer begint een neiging tot grootere standvastigheid te vertoonen met droge Oostelijke winden en overdag iets hoo- gere maxima der temperatuur, doch in den nacht kans op lichte nachtvorst. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no 16764 HOOG WATER TE ZANDVOÓRT Woensdag v.m. 0.42 uur; n.m. 13.05 uur. Strand berijdbaar van 5.45—11.00 uur. ^elr- -r ihe telefoonnummers Politie; 11850. Brandweer: 15333^ - Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Ter kennismaking m. h. lintdruksysteem, ver menigvuldigen wij 500 brieven voor 3.S0 1000 brieven voor f 5.S0 op Uw eigen briefpapier. NIET te onderschei den van getypte brieven. Inl.: TY.VE.CO., (fa. A. Raap). Keizers gracht 197, Amsterdam-C. Tel. 44667 Vert. te Haarlem: J. G. HISSINK. Kam. Onnesstraat 60. (Adv. Ingez. Med.) De cineast A. Benno gaat jubileeren. 35 jaren geleden zette hij dc eerste schrede op cinematografisch gebied. De bekende Haarlemsche cineast A. Benno zal binnenkort den dag herdenken, waarop hij voor 35 jafen zijn eerste stap op het gebied der cinematografie zette. In 1903 is de heer Benno begonnen met de exploitatie van een reizende bisocoop. waar mede hij ook in Nederlandsch Oost-Indië voorstellingen heeft gegeven. In 1910 trad hij als regisseur op in het te Haarlem gevestigde filmstudio, waarbij onder zijn leiding tot stand kwamen de films „Donker Amsterdam". „Artis- ten-Revue". „Kee en Janus naar Parijs". „Bleeke Bet" en „Oranje Hein" Later regisseerde de heer Benno in Berlijn de films „Kee en Janus naar Berlijn" en in Brussel ..Mooi Juultje van Volendam". Aangemoedigd door de resultaten van zijn stomme films heeft de heer Benno het 't eerst in Nederland aangedurfd de productie van ge luidsfilms ter hand te nemen. Hij heeft het initiatief genomen tot de vervaardiging van de eerste Nederlandsche speelfilm, n.l. ,.De Jantjes", terwijl onder zijn regie voorts werden vervaardigd de films „Op Hoop van Zegen" en „Amsterdam bij Nacht". Het ligt in de bedoeling om ter gelegenheid var, het jubileum van den heer Benno op Za terdag 30 April a.s. een speciale voorstelling te geven in het Rembrandt Theater te Haarlem, waar o.a. zullen worden vertoond fragmenten uit Nederlandsche films, die onder regie van den heer Benno zijn vervaardigd. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer J. W. Middeünk is geslaagd voor het examen voor het diplo ma van Inspecteur van Politie van den Bond van Hoogere Politie-ambtenaren in Nederland teekexcollege „kunst zij ons doel" Zaterdag 30 April wordt in het Frans Hals museum een tentoonstelling geopend van het werk van de leden van het teekencollege ..Kunst zij ons doel" De exposities bestaan uit olieverfschilderijen beeldhouwwerken, aqua- 1 rellen, grafische wei ken, teekeningen en toege paste kunst en zal duren tot cn met Zondag 15 Mei. VOETGANGSTER ERNSTIG AANGEREDEN. Maandagmorgen om bij 12 uur werd op den hoek van de Gierstraat en de Boter markt een 69-jarige voetgangster bij het oversteken van den rijweg aangereden door een onbekend gebleven wielrijdster. Zij viel en brak het linkerdijbeen. Na door leden van O. D. voorloopig te zijn behandeld, werd zij ter verdere verpleging in het Diaconessen- huis opgnomen. PERSONALIA. Onze stadgenoot, de heer H. N. Bosschieter slaagde te Amsterdam voor het examen van chemisch analyst. HEEMSTEDE JUBILEUM T. LAMEYER. In het feestelijk versierde direcliekantoor werd hedenmorgen de heer Lameyer. Ie mon teur aan het Electriciteitsbedrijf te Heem stede. gehuldigd door het Gemeentebestuur en het personeel, bij gelegenheid van zijn 25- jarig ambtsjubileum. De burgemeester, jhr. J. P. W. van Doorn, namens het Gemeentebestuur sprekende, her dacht de wisseling in de loopbaan van den heer Lameyer en constateerde de goede ver houding tusschen de bedrijven, huldigde den jubilaris als een ernstig en plichtsgetrouw werker en dankte hem namens het Gemeen tebestuur onder overreiking van een couvert met inhoud. De directeur, ir. Duynstee, constateerde dat hier een merkwaardig jubileum wordt gevierd omdat het bedrijf, waaraan de jubilaris ver bonden is. zelf nog geen 25 jaren bestaat. De veelzijdigheid van den jubilaris in zijn ambt werd in het licht gesteld zoomede zijn trou wen en toegewijden arbeid, in den loop dezer 25 jaren verricht. Namens het geheele perso neel der bedrijven wenschte spreker hem met zijn familie van harte geluk. Als cadeau werd hem een ruststoel aangeboden. Opzichter de Vries, chef van den jubilaris gewaagde van de iangdurige samenwerking en de trouwe kameraadschap. De arbeid als monteur dient uiterst nauwkeurig en met veel zorg te geschieden, ten einde storingen te vermijden. De jubilaris heeft ten volle aan de eischen voldaan. De opzichter der fabriek sprak voorts en haalde verschillende berinneringen op uit de jaren van de opleiding, welke hij samen met den jubilaris had doorloopen. De heer Lameyer dankte ten slotte het Ge meentebestuur, den burgemeester, den direc teur, opzichter de Vries en het geheele per soneel voor de treffende bewijzen van belang stelling en sprak den wensch uit dat het hem gegeven mocht zijn nog langen jaren in de zelfde prettige samenwerking in het belang van de bedrijven en dat der gemeente Heem stede. werkzaam te mogen zijn. BLOEMENDAAL aanhoudingen. De laatste weken kwamen bij de politie klachten van bewoners .van Bloemendaal binnen over een welbespraakte dame, die zich uitgaf voor vertegenwoordigster van een dames-modezaak te Amsterdam en bij enkele bewoonsters van deze gemeente een bestelling' wist te plaatsen. Wanneer deze wos genoteerd bleek 't dat een voorschot op den koopprijs moest worden verstrekt. En kele dames deden dit, maar hoorden later niets meer. De recherche stelde een onder zoek in en het gelukte haar de vertegen woordigster in deze gemeente aan te houden. Het bleek te zijn de 44-jarige G. E. J. wo nende te Amsterdam. Zij bekende de dames te hebben opgelicht. Zij werd ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld. Eveneens werd door de politie aangehou den de 41-jarige Duitsche dienstbode B. L. H„ die. in betrekking bij een familie te Aeraenhout het huishoudgeld, dat haar we kelijks werd verstrekt, niet aan den leve ranciers betaalde, maar ten eigen bate aan wendde. Zij werd eveneens in arrest gesteld en voor de justitie geleid. VELSEN Arbeiders door loogdampen bedwelmd. Ongeval aan de papierfabriek. Waarschijnlijk door het springen van een loogleiding heeft zich gistermiddag een geval van bedwelming voorgedaan aan de papier fabriek, hetwelk gelukkig goed is afgeloopen. Eenige arbeiders, die bezig waren den bui tenmuur aan de kanaalzijde van de oude ccl- lulosefabriek op te knappen bevonden zich daartoe op een zoo goed als geheel met doek overkapten hangsteiger aan den muur ter hoogte van de eerste verdieping. Om op dezen steiger te komen moesten zij door een raam klimmen, de eenige toegang tot den steiger. Doordat op deze verdieping loogdampen zweven, die door het gemelde raam naar bui ten drongen en dus ook op den werksteiger kwamen, raakten de daar werkende lieden be dwelmd hoewel men eerst echter nog om hulp kon roepen. Terug door het raam, tegen den loogdamp in, konden deze menschen niet. In allerijl kwa men arbeiders met ladders, en over het dak van de naastbij gelegen kapperij konden de be dwelmde arbeiders met eenige moeite op den beganen grond worden gebracht, waar geluk kig bleek, dat zij, na een behoorlijke dosis frissche lucht te hebben ingeademd, er met eenige benauwdheid waren afgekomen. SANTPOORT r.k. volksbond. Onder leiding van de heer P. J. A. Molen kamp hield de kring Santpoort van den R.K. Volksbond zijn laatste ledenvergadering in dit seizoen. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, volgden de jaarversla gen van de penningmeesters van het kolen- fonds en Herwonnen Levenskracht, welke eveneens de goedkeuring der vergadering konden wegdragen. De voorzitter bracht den functionarissen dank voor hun arbeid. Mededeeling werd gedaan van de bede vaart naar Heilo, welke op 26 Juni gehouden wordt. Met Pinksteren gaan 14 leden in re traite te Noordwij kerhout. Nadat dit gedeelte van de agenda afge werkt was, sprak kapelaan Van Rek over „Spiritisme", welk onderwerp hij verdeelde in vulgair, religieus en wetenschappelijk spiritisme. Voorop stelde spr. de uitspraak van het „Heilig Office", dat deelname en zelfs bezoek aan spiritistische séances voor katholieken vei'boden is. belangrijke veiling. Op Donderdag 5 Mei vindt in „Zomerlust" een belangrijke veiling plaats. Dan worden n.l. diverse perceelen wei- en hooiland in den Velserbroek 'verkocht, gelegen aan en nabij de Oostlaan, West'aan en Rijksstraat weg, alles behoorende tot de nalatenschap van wijlen Jhr. Mr; J. W. G. Boreel van Hogelanden. tooneel. In „Zomerlust" voerde de tooneelvereeni- ging „Nut en Genoegen" op „De Lijdensweg". Doordat elders een muziekuitvoering werd gegeven, was de belangstelling niet zoo groot dat de geheele zaal gevuld was. De dames en heeren van „Nut en Genoegen" lieten zich daardoor echter niet ontmoedigen en hebben van „De Lijdensweg" een goede op voering gegeven. en deze is geplaatst, denkt U ziezoo, dat is af. Doch niet altijd is dit het geval. Want hoe wordt Uw waschtafel ge plaatst. hoe worden de buizen gelegd, welke maat, en hoe is de geheele afwerking? Heeft U daar wel eens over nagedacht. Juist dit is onze rijke ervaring. Vijf en dertig jaar werken wij al in het sanitair, en dat zegt genoeg. Komt U eens bij ons. Het zal U niet berouwen. Integen deel. Onze sorteering is groot en onze prijzen zijn laag. Kijkt U maar eens even in onze etalage. W. HENDRIKS, GED. OUDE GRACHT 116, (tusschen Gr. Heiligland en KI. Houtstraat) TELEF. 13110. In de de vorige week geplaatste advertentie: ZIJLSTRAAT bij de brug, staat o.m. Uw grasmachine EXTRA FUN geslepen, OPNIEUW gesteld en GEHEEL door. gesmeerd voor 15 cent MEN LEZE HIERVOOR TSÊEIMIT per 8 duim. Elke 2 duim meer 25 cent. Kolossale afslag KIP P E JSC A A SU TUINSLANG 15 cent per Meter rNORME SORTEERING TUINGEREEDSCHAPPEN Alle soorten SLEUTELS voor35 cent ASPHALTPAPIER, per rolƒ1.25 GOLFPLATEN, per stuk ƒ1.25 PRIMA GLANSVERF, alle kleuren, p K.G. 45 ct. Alléén ZIJLSTRAAT bij cle brug. Wij leveren nog uit voorraad Philips Concerto en BiaupunkT radio, niettegenstaande beide fabrieken van diverse modellen zijn uitverkocht. Vraagt ons vrijblijvend inruilofferte. Radiospecialist ZIJLSTRAAT 87A. Tel. 11 HU OLDENBARNEVELTLAAN aan den zoom van den lAarlem- merhout zeldzaam mooi gelegen Perceel Bouwterrein (hoekperceel) 1550 M2. met prachtig opgaand geboomte en schitterend weiland-uitzicht. tegenover de Spanjaardslaan Zeer billijk TE KOOP Adres: kantoor van vaste goede ren, Makelaar P. HOOGEVEEN Lz„ Nieuwe Gracht 74, Haarlem. Tel. 13845. 4000 a 4 pCt. Heerenhuis. Br. no. 9077 bur. van dit blad Een uitgebreide sortcering met I- of n-rij knoopen, royale overslag, extra versterkte zakken en een prettig model. In prijzen van 4.40 - 3.75 - 3.10 - 2.55 gekleurd 3.85 - 3.10 - 2.75 OP UW NIEUWE FIETS óók een nieuwe lamp. Maar dan meteen het bpsteê ƒ6.25 7.25 8.—. „ZE GAAN JAREN MEE". Verlangt beslist dit merk. Imp. Heerengracht 308, A'dam

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2