Het Nichtje van buiten Op den verjaardag van H. K. H. Prinses Jidiana zal te Wassenaar een monument onthuld worden ais Het oude hotel .Nieuw Bussum" te Bussum zal, alvorens te worden afgebroken, nog een half jaar als kazerne worden blijvende herinnering aan de geboorte van Prinses Beatrix ingericht. Woensdag werd de inventaris geveild en met de werkzaamheden voor de inrichting tot kazerne aangevangen m De grensbewaking van Andorra onder den rook van het Spaansche strijdtooneel. Legerautoriteiten passeeren een noodbrug over de Yalira tijdens de inspectie Engelands defensie-vraagstuk. Een der nieuwste tanks wordt getest tijdens de oefeningen der gemotoriseerde afdeelingen van de Britsche weermacht Sir John Simon als gewillig „slachtoffer" der fotografen op weg naar het Engel- sche Parlement ter indiening van de begrooting Op het graf van den heer W. J. Schuttevaer, den oprichter der Kon. vereeniging „Schuttevaer" werd Woens dag bij de herdenking van het 75-jarig bestaan der vereeniging een kransgelegd Aan boord van Hr. Ms. kruiser „Java" maakten minister-president dr. H. Colijn, de minister van Defensie J. J. C. van Dijk en de minister van Koloniën Ch. J. I. M. Weiter Woensdag den tocht van IJmuiden naar Den Helder mede. Bij het aan boord komen te IJmuiden werden de ministers begroet door den commandant, kapt. luit. ter zee L. F. Klaassen Minister mr. J. A. de Wilde maakte Woensdag een proeftocht mede van het nieuwe rijksrecherche vaartuig „Sinnighe Damsté", bestemd voor de Neder- landsche douane in het Noorden des lands. Naast den minister de ontwerper, de heer H. W. Voogt uit Haarlem (met pet) FEUILLETON LADY TROUBRIDGE. 7) Linet snelde naar naar kamer, maar in- plaats van zich uit te kleeden, trok zij de gordijnen opzij en staarde in de verte, waar de hemel zachtroze begon te kleuren. En eensklaps gingen haar gedachten uit naar haar moeder, die nu rustig onder het zware rieten dak van haar oude tehuis lag te slapen. Linet snakte er naar haar te vertellen, hoe er dien avond, zoo vol pracht en praal, din gen geweest waren, die haar o zoo zeer ge kwetst hadden en dat zij nooit, nooit meer iemand zou idealiseeren, die zij alleen maar cp een foto gezien had en nooit meer zou denken, dat er achter een zelfbewusten en toch prettigen glimlach en achter een paar ondoorgrondelijke oogen een aantrekkelijke persoonlijkheid verborgen moest liggen. Zij wist nu wel beter en zij wenschte, dat zij haar moeder kon vertellen, hoe onaardig zij ge weest was tegen dezen bevoorrechten man en dat haar dat toch eigenlijk in het geheel ceen voldoening gegeven had. En Mammy zou dat alles begrijpen, omdat zij altijd aUes begreep en zou iets weten te zeggen, dat Linet weer met zichzelf in het reine zou brengen, want dat had zij van avond of liever vanmorgen, hard noodig. Zij begon het gele japonnetje dat zij eenlge uren te voren met zooveel enthousiasme had aangetrokken, uit te doen en bedacht, dat zij nog een massa dingen zou moeten leeren, voor zij werkelijk van dit Londensche seizoen naar hartelust kon genieten. En terwijl het grijze morgenlicht flauwtjes haar kamer binnen trachtte te dringen, schoot haar plotseling de gedachte door het hoofd dat zij dat nog wel eens heel moeilijk zou kunnen vinden. Maar toen zij uit een ge zonden slaap weer ontwaakte, begon de ne gentienjarige de dingen in een ander licht te zien. In bed zittend genoot Linet van een uitge zocht ontbijt dat een keurig dienstmeisje haar bracht en begon toen een brief aan haar moeder te schrijven. De toon was heel wat minder somber dan haar overpeinzingen van den vorigen avond en zij repte met geen enkel woord over lord Rowant. Zij schreef hoofdzakelijk over Mar cus Standish en deed moeite haar schrijf cassette op haar knieën te balanceeren. „Ik weet niet, of jij hem aardig zou vin- „den. lieverd. Hij heeft schulden en zegt dat ..hij erg wereldsch is, maar ik mag hem erg „graag, omdat hij leuk is en zoo vroolijk en me .iet gevoel geeft of ik bijna een charmante „schoonheid ben. ..Wat Tanis betreft, ik weet nog niet goed, „wat ik van haar vind. Zij is niet erg toeschie telijk. maar ik hoop, dat wij goede vrien dinnen zullen worden en tante Beatrice is „ontzettend aardig en we gaan vanmorgen „jurken koopen en je kunt je wel voorstellen, ..wat een zaligheid" dat is voor je liefheb- „bende Linet". Toen de brief klaar was en zij een post zegel gevonden had sloop Linet in haar blauwe peignoir de trap af, ln de hoop. dat zij iemand zou zien, die hem in de bus zou doen, die zij in de hal had gezien. Doch er was niemand te zien en zij wachtte een oogen- blik, want zij vond dat haar moeder, die na tuurlijk naar een bericht verlangde, dien brief absoluut dienzelfden avond nog moest hebben. Eerst was het doodstil ln huis, toen hoorde Zij een klok elf uur slaan en tegelijkertijd rin kelde de telefoon. Toen volgde er nog een ander geluid, dat te kennen gaf, dat tante Beatrice en Tanis eindelijk wakker waren en aanstalten maak ten om op te staan. Linet hoorde hoe haar tante de telefoon beantwoordde en hoe vervolgens de kraan van het bad opengedraaid werd. De gein- van het badzout drong tot de trap door. Boven het ge luid van het stroomende water uit, klonk de stem van Tanis, die blijkbaar een gesprek voortzette, dat zij zooeven met haar moeder begonnen was. ..Ik begrijp wel, dat je iets voor Linet hebt willen doen", zei die stem, „maar je had haar toch werkelijk niet hier behoeven te bren gen, waar zij mij voortdurend in den weg zal zitten". Mrs. Winsley mompelde eenige gerust stellende woorden, die evenwel alle uitwerking op haar dochter misten. Linet greep de balustrade krampachtig vast en wilde zich juist verwijderen, toen het antwoord van het meisje haar ooren bereikte: „Alsof er niet al meisjes genoeg zijn", klaagde die heldere, meedoogenlooze stem, „zonder dat boerenkind, dat jij hier gebracht hebt. Zij heeft de allures van een klein kind en een teint die veel te mooi is. Marcus ligt al aan haar voeten. En als zij eens haar netten uit gaat zetten, om Torquil Rowant te ver strikken? Waar blijven wij dan?" ..Ik ga weg", dacht Linet, „ik moet weg". Doch toen zij behoedzaam langs de deur sloop, hoorde zij iets dat haar nog meer hin derde, omdat het ditmaal, hoe wreed ook, de waarheid was. „Torquil?" merkte tante Beatrice op. „die ziet niet naar haar om. Heb je dan niet ge zien, hoe verschikkelijk verveeld hij zat te kij ken, toen wij hen gistermiddag samen aan troffen?" „Zeg nu maar niets meer" smeekte Linet in wendig, alsof de beide anderen die dit ge sprek over haar voerden, haar konden hoo- ren. „Jullie hebt me al pijn genoeg gedaan. Ik kan het niet meer verdragen". Zoo stonden de zaken dus. Tanis vond het vreeselijk, dat zij hier was, dacht zelfs, dat Linet Torquil Rowant in haar netten zou trachten te verstrikken. Het idee was meer dan fantastisch. (Wat een vreeselijke uitdruk king was dat: in haar netten verstrikken.) Eenmaal terug in de veilige beslotenheid van haar eigen slaapkamer vocht Linet te gen het verlangen in snikken uit te barsten en tegen de verleiding den brief weer te openen en te zeggen, dat zij thuis kwam. Zij wist zich evenwel te beheerschen. Zij wilde niet hullen en wilde haar moeder geen verdriet doen. Haar gevoelens vonden een anderen uit laat. Zij grabbelde tusschen de keurige hand schoenen en zakdoeken, die in een sachet ge borgen waren, dat in de bovenste la van de toilettafel lag. Ja, daar had zij de foto. die zij zoo zorgvuldig had uitgeknipt. Toen zij die eenmaal in handen had wist Linet wat haar te doen stond. Met een bijna wraakzuchtige uitdrukking begon zij het plaatje in duizend stukjes te scheuren, die weldra als een massa grijze snippers glanzend papier aan haar voeten lagen. Zelfs dat was nog niet genoeg. Zij zette haar bloote hiel op het hoopje verscheurd papier en begon ze in het vloerkleed te boren. „Zoo zal ik probeeren Torquil Rowant in mijn netten te verstrikken", zei zij met een hartstochtelijken snik. Na een poosje begon Linet iets kalmer te worden en kreeg de zachte kant van haar karakter weer de overhand. Al was dat afgeluisterde gesprek dan hoogst onvriendelijk geweest, het was niet te ontken nen dat Tante Beatrice in een heeleboel op zichten bijzonder aardig was. Aardig en toch wel erg royaal ook En het was noch de bedoeling van Tante Beatrice noch van Tanis geweest, dat Linet dat gesprek zou hooren. Zij zouden het mis schien vreeselijk vinden als zij wisten hoe zij haar gekwetst hadden met de woorden „dat boerenkind" en als zij geweten hadden, dat zij vlak achter de deur gestaan had, inplaats van rustig in haar eigen kamer tc liggen sla pen. Linet besloot met het oog op haar eigen ge moedsrust, het gehoorde .-lc vergeten. Zij zou probeeren dat geheele pijnlijke voorval voor goed uit haar gedachten te verbannen en te doen, alsof het nooit had plaats gehad. Zij trok alleen haar voorhoofd in rimpels over het probleem, hoe zij Tanis zou kunnen laten weten, dat zij, Linet, haar nooit en te nimmer in den weg zou staan, waar het Lord Rowant betrof. Want zij zag nu heel duidelijk wat zij gisteren slechts gegist had. tante Beatrice was besloten die beiden te laten trouwen. Klaarblijkelijk was dit ook bedoeling van Tanis. Toch liad Linet den avond te voren onder het diner en later op het bal sterk den indruk gekregen, dat Eldred Byrne, de man met hc*. interessante uiterlijk, zijn jeugdige gezicht en zijn grijze haren, degene was, die Tanis' aandacht geboeid had. Het was moeilijke deze puzzle op te lossen en dus schudde zij haar krullen en trok haar blauwe mantelpakje aan en zette voor den spiegel haar oude hoedje op. Maar ondanks haar dappere poging er ge woon en vroolijk uit te zien, zag Linets jeug dige gezichtje bleek en ernstig, toen Mrs. Winsley haastig de kamer binnentrad. Zij droeg een uiterst elegant costuum van wit en zwart en een grooten hoed, die een ietsje schuin stond op haar kastanjebruine haren, die hier en daar grijs doorschemerden. Het was een feit. dat tante Beatrice over een ge weldige dosis energie beschikte. Zij was weer tot alles bereid, al was het haar wel aan te zien, dat zij slaap te kort gekomen was. Zij knikte goedkeurend, toen zij zag, dat Linet geheel gereed was. <Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13