DOXDERDAG 28 APRIL 19.18 HAARLEM'S DAGBLAD koninginnedag le Haarlem. Harddraverij op de Dreef. Wij vernemen, dat op den aanstaanden Koninginnedag te Haarlem weer op de Dreef een harddraverij op de korte baan zal worden gehouden. De technische organisatie er van berust bij het bestuur van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur te Haarlem aanbesteed: het wijzigen van de Weesperstraat. de Prins Hendrikkade en een gedeelte van het Zandpad tusschen de Weesperstraat en den westelijken oprit naar de Bijlmerbrug. met bijkomende werken, in de gemeente Diemen. Het laagst werd ingeschre ven door de firma De Graaff te Halfweg voor f 35.968. Verder werd aanbesteed: het maken van vier betonnen bruggen over het ontworpen kanaal OudkarspelKolhorn. alsmede den onderbouw voor een stalen brug over dit ka naal in de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel, met bijkomende werken. De laagste inschrijving was van O. Linzel te Soestdijk voor f75.730. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. s 10.15 uur. Londen 8.96 Berlijn 72.25 Va Parijs 5.56V2 Brussel 30.28 Zwitserland 41.31 New York 1 79 5,8 12 uur Londen 8.96 Berlijn 72.25 Parijs 5.55 Brussel 30.25 Zwitserland 4131 Kopenhagen Stockholm 46.15 Oslo 45.— New York 1 79 5 8 Praag 6.26 Italië ai vrije lire 9.50; b) reislire 8.55; c) bankpapier 7.95. VIJF JUBILARISSEN BIJ DE N. Z. H. T. M. Vandaag zijn er niet minder dan 5 jubila rissen bij de N. Z. H. T. M. De bestuurder R. Vige en de conducteurs A. Baars. A. Blok. A. A. de Jong en H. van Wonderen herdenken n.l. allen heden den dag. waarop zij vóór 25 jaar in dienst van genoemde Maatschappij traden. Dc jubilarissen hadden den dag vrij en ont vingen te hunnen huize bezoek van ir. B. Nugteren, chef van Exploitatie en den heer P. M. Gieske, le chef van den Uitvoerenden Dienst. De heer Nugteren bracht hun de geluk- wenschen van de directie over en overhandig de hun namens de directie de gebruikelijke enveloppe. Voorts kwamen afgevaardigden van het Ju- bileumfonds hen feliciteeren en hun namens dat fonds een cadeau en een oorkonde aan bieden. Unilevcrwinst steeg van 112.6 lol 114.7 millioen. Thans is ook het jaarverslag van het U-ni- lever-concern verschenen. Hoewel het dividend van 5 Va pCt. in 1936 tot f'/s pCt. in 1937 voor de Nederlandsche aan deelhouders werd verhoogd, blijkt toch, dat de totale netto-winst van het concern weinig is gestegen, n.l. van f 112,6 millioen tot f 114,7 millioen. Uit het geconsolideerd overzicht, dat dit jaar voor het eerst aan het jaarverslag werd toe gevoegd. blijkt, dat met een totaal aandeelen kapitaal wordt gewerkt van niet minder dan f 1157 073.168. De omvang van dit wereld concern spreekt uit deze beide cijfers wel dui delijk. Wat de Hollandsche moeder Mij. betreft, werd er in 1937 een netto-winst geboekt van f 24.937.517. Na prcferentdividend en reservee ring bij dochter Mij. is er voor de gewone aan deelhouders ter verdeeling beschikbaar f 22.510.489. waarvan slechts f 12.823.785 als gewoon dividend wordt uitgekeerd en het restant in het bedrijf wordt gehouden. Campagne voor de Poolsche minderheid in Tsjecho-Siowakije. Autonomie verlangd. WARSCHAU. 28 April iHavas). De pers campagne voor een autonomie der Poolsche minderheid in Tsjecho-Siowakije duurt voort. Het r^eeringsorgaan „Kurjer Poranny" pu bliceert vandaag een artikel, waarin histori sche argumenten.- aangevoerd door de regee ring van Tsjecho Slowakije om haar recht op het gebied van Ciescyn (Tesin) te bewijzen, werden weerlegd. ••De Tsjechen", aldus het blad, „beweren dat dit gebied deel moet uitmaken van Tsjecho Slowakije, omdat het zich gedurende 600 jaar onder souvereiniteit van de Boheemsche kroon bevond. Daarop antwoorden wij met twee ar gumenten 1. Door op die manier te redeneeren zou Hongarije deel moeten uitmaken van Turkije. Elzas Lotharingen van Duitschland en Tsjecho Slowakije zelf van Oostenrijk. 2. De Tsjechen moeten begrijpen, dat gezien den een parigen wil van alle Polen te Cieszyn hun recht te verdedigen zelf over hun lot. tc beslissen geheel Polen zich met hen solidair verklaart en met vreugde het moment ver wacht, waarop zij tot het moederland terug- kecren AGENDA. Heden: DONDERDAG 28 APRIL Sociëteit Vereeniging: Psychometrische seance „Harmonia", 8.15 uur. Broederkerk: Ds. A. M. Berkhoff, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Honderd mannen en een meisje", voor de derde week geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De danseres van San Diego". 7 en 9.15 uur. Rembrandt. Theater: „De stervende zwaan" 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Een stad op stelten" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „In de schaduw der mis daad" en „De Regenmakers". 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 29 .APRIL Bioscopen, nieuw programme Aardappelen in Amsterdam worden le duur. Afschaffing van monopolierechten gevraagd. De burgemeester van Amsterdam, dr. w. de Vlugl. heeft Woensdag het volgende telegram gezonden aan den minister van economische zaken „Op sterken aandrang van den levensmid- delenraad. daartoe eenstemmig geadviseerd door een met dit lichaam verbonden commis sie voor aardappelen, groenten en fruit, waar in vertegenwoordigd zijn de groot- en klein handel. de tuinders en consumenten verzoek ik uwe excellentie dringend in verband met de belangrijke prijsstijging in de laatste we ken van consumptieaardappelen hier ter ste de, ten spoedigste te willen bevorderen, dat de invoer van Malta-aardappelen en andere buitenlandse he aardappelen niet meer aan monopolierechten onderworpen zal zijn". Nieuw hoofdkantoor der K. L. M. lokt een adres uit. Van Amsterclamseh raadslid aan de Eerste Kamer. Het Amsterdamsche raadslid de heer J. H. Crucq heeft zich. naar aanleiding van het voornemen der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij om te 's-Gravenhage een nieuw hoofdkantoor te stichten met een adres tot de Eerste Kamer gewend, waarin hij het col lege verzoekt wel te willen verhoeden, dat de directie der K.L.M de haar uit rijksmiddelen te verstrekken kasgelden o.m. gebezigd wor den om zich te 's-Gravenhage een kostbaar hoofdgebouw te verwerven en daarnaast in verband mei de subsidie-overeenkomst van 1930 wel te willen bevorderen, dat door den minister van Waterstaat aan de Staten-Gene- raal wordt aangetoond, dat de exploitatiereke ning der K. L. M. ermede gebaat zal zijn, wan neer haar hoofdkantoor in stede van in Am sterdam in de gemeente 's-Gravenhage geves tigd is. Cissy van Beimekom moei een «ruiden boete belalen. Vonnis van het Amsterdamsche Gerechtshof. AMSTERDAM, 28 April. - Het Gerechtshof heeft vandaag arrest gewezen in de strafzaak tegen de actrice Cissy van Bennekom, die te recht stond wegens mishandeling en die door den politierechter tot 5 boete was veroor deeld. De actrice had een beroep op uoodweer ge daan en aangevoerd dat de man, wien zij een klap had gegeven, haar had lastig gevallen. Het Hof bevestigde het vonnis van den po litierechter, echter met verlaging van de straf tot 1— boete. Het Hof overwoog dat in het arrest wordt weggelaten de motiveering, die de politierech ter heeft gegeven bij het beroep op noodweer, n.l. dat niet gebleken zou zijn of de actrice haar taschje of haar eer had verdedigd. Het Hof achtte deze zinsnede onjuist. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche wisselmarkt had he denmorgen een belangwekkend voorkomen daar de koersen van de toonaangevende va luta's niet of niet noemenswaardig verschil den bij die van gisteren. De Fransche francs vertoonden een oeiging tot reageeren en na aeopend te zijn op circa 5.57 viel een inzin king waar te nemen tot 5.53. die echter weer werd gevolgd door een herstel tot ofnstreeks 5.55. De Fransche controle was echter paraat ten einde ongewensclite afwijkingen te ver hinderen. Internationaal is het vertrouwen in de positie van den Franschen franc echter nog geenszins gefundeerd en het disagio voor termijnfrancs gaat in dit opzicht dan ook weer zeer verstaanbare taal spreken. Dit disagio bedroeg hedenmorgen circa 12 cents voor 1 maand en circa 21 cents voor 3 maanden. De Britsche ponden bewogen zich wederom in de onmiddellijke nabijheid van 8.96. waar bij het Nederlandsche egalisatiefonds bij wijlen eenige posten kreeg toegewezen. Dol lars hielden zich geregeld op in de omgeving van 1.79 5 8. Brussel liep terug van 30.27 a 30.29 tot 30.24 a 30.27. Het disagio voor ter mijnbelga's was hedenmorgen ongeveer 5 cents voor 1 maand en ongeveer 23 cents voor 3 maanden. Berlijn werd verhandeld tegen 72.23 a 72.28, Zürich gold 41.29 a 41.33. De affaire op de niet-officieele vroegbeurs was van zeer geringe afmetingen. De stemming was prijshoudend. De locale fondsen gaven kleine teekenen van verbetering. Amerikaan- sche waarden waren zoo goed als onveranderd. De Bi pelt ut voors Zwakken tot matigen Noorcioostelijken tot Noordelijken wind. gedeeltelijk be wolkt. weinig of geen regen in het Noor den, in het Zuiden waarschijnlijk droog weer. kans op nachtvorst, aanvankelijk iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 770.1 m.M. te Blacksod en Malinhead. Laagste 755.6 m.M. te Jan Mayen. In het gebied van hoogen luchtdruk valt nog een verschuiving van West naar Oost te constateeren. Het Oostelijke maximum werd van minder beteekenis. Het oceanische maxi mum nam weer iets toe en breidde zich naar het Noorden uit. zoodat thans de hoogste barometerstanden zich meer in het Noord westen bevinden. De voor van lageren luchtdruk, die de beide gebieden van hoogen luchtdruk scheidt, ligt thans over Denemarken. De depressie over Spanje blijft stationnair. Een secundaire minimum brengt regen in Oost- en Zuidoost-Duitschland. Ook aan de Rivièra is de lucht betrokken en regent het. De Noordwestelijke luchtstroom langs den Oostrand van het oceanische gebied van hoogen luchtdruk bracht wederom polaire koude op IJsland en in het geheele Noordwes ten. De afkoeling is reeds over Schotland door gedrongen en de Shetland-eilanden gepas seerd. Zij zal zich ook op de Noordelijke Noordzee doen gevoelen, Het gebied van koude in Zwitserland en Zuid-Duitsehiand is nog steeds aanwezig. De Alpen-stations melden echter iets minder lage temperaturen en op het Jungfraujoch is de hemel onbewolkt. Het is te verwachten, dat hier te lande de wind uit Noordelijke richtingen zal blijven, het weer gedeeltelijk bewolkt en overwegend droog: echter met koude luchten en weer toenemende kans op nachtvorst. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 761 m.M Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT. Vrijdag v.m. 2.00 uur; n.m. 14.22 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. belangrijke telefoonnummers Politie- 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Een plan tot regeling der Abessynische moeilijkheden. Lord Lugard stelt voor den Negus tot bestuurder van Godzjam aan te stellen. LONDEN. 28 April tHavasi. De Ti mes publiceert een brief van Lord Lugard, den vroegeren gouverneur van Niagara, die een regeling van de Abessynische kwestie voorstelt, welke z.i. voor alle belangheb bende partijen aanvaardbaar is. Met een toespeling op_ den kritieken toe stand van Abessynië,' welke Italië nood zaakt groote bedragen uit te geven voor troepen, meent Lugard. dat Mussolini mis schien een gunstig onthaal zal bereiden aan een voorstel, dat eenig respijt zal geven aan zijn door den oorlog afgematte troepen. Indien Mussolini den negus een gebied aanbood waarop deze een autonoom be stuur zou uitoefenen onder Italiaansche souvereiniteit. zou Haile Selassie er onge twijfeld toestemmen voor het welzijn van zijn volk naar Abessynië terug te keeren. Hij zou zijn titel prijsgeven en de voorwaar den aanvaarden, welke de Volkenbondsraad met toestemming van Italië zou kunnen aanbevelen. Het gebied in kwestie zou de provincie Godzjam kunnen zijn, dat door den nijl bijna geheel van de rest van Abessynië is geseheiden tot het Tsarta meer. Lugard verklaart voorts: Nu het Engelseh- Italiaansche pact is geteekend, zou een der gelijk spontaan gebaar van een grootmoe digheid getuigen, die der Romeinsche tra ditie waardig is en niets zou de Engelsch- Italïaansche vriendschap hechter kunnen maken en de gevoelens van vijandigheid in Abessynië doen vergeten. De boot verlaat de werf. Hel motorkoelschip „Nora" vaarl proef. Heden maakt het motorkoelschip „Nora" dat door de Haarlemsche Scheepsbouw Maat schappij voor het Bovril concern gebouwd werd, een proeftocht in het Noordzee Kanaa' om de snelheidsproeven te verrichten. De „Nora" is een dubbelschroefschip. be stemd voor den dienst op de La Plata rivie* in Zuid-Amerika. om bevroren vleesch van dc binnenlanden naar de zeehavens te vervoeren. Het schip is daartoe uitgerust met 2 geïso leerde koelruimen. Het schip is 140 voet lang. 23 voet 11 breed, en heeft een diepgang van 10 voet 4 en een laadvermogen van 127 bnt- to-registertonnen. Twee Dieselmotoren, elk van 150 P.K. vormen de drijfkracht. 8 December '37 werd op de werf van de Haarlemsche Scheepsbouw Maatschappij de kiel van het schip gelegd. 1 Maart '38 werd het schip te water gelaten. Waarschijnlijk begin Mei /.al de „Nora" p eigen kracht naar Buenos Aires varen Daartoe worden twee voorloopige brandstof tanks op het schip aangebracht. Verandering van de Cinema Palace. Nieuwe indeeling der plaatsen. Zooals gemeld wordt de Cinema Palace met ingang van Vrijdag a.s. geheel veranderd. Het journaal-theater vervalt en in den vervolge worden op werkdagen slechts twee voorstel lingen gegeven, een om twee uur en een om kwart over acht uur. Zondags is er nog een derde voorstelling om vijf uur. Telkens wor den dan twee hoofdfilms gedraaid. Ook de indeeling van de zaal wordt gewijzigd. Vroeger waren in de Cinema Palace twee looppaden langs de wanden. Zooals men op de teekening ziet worden deze looppaden meer naar het midden verlegd, zoodat men niet alleen de ge zelligheid verhoogt, doch tevens meer hoek- plaatsen, waarnaar immer groote vraag is, kan aanbieden. De prijzen der plaatsen blijven onveranderd. Onderzoek naar scheepsrampen bij de binnenvaart. Nog dit jaar inwerkingtreding van dc binnenvaart-rampenwet. AMSTERDAM. 28 April. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van den minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. a. M. van Buuren, de bin nenvaart-rampenwet van 9 Juli 1931 dit jaar in werking te doen treden. Deze wet beoogt de regeling van een sta tistisch onderzoek naar rampen in de bin nenvaart, waaruit zou kunnen blijken, of in de toekomst toezicht op de binnenvaart noodzakelijk is. In de wet wordt het onderzoek naar die rampen geregeld en hierbij wordt onder ram pen verstaan: ongevallen waarbij schade van beteekenis aan schepen of aanvarenden, waaronder de leden van de bemanning, is ontstaan. Tot dusver werd naai- dergelijke ongevallen geen onderzoek ingesteld. Het onderzoek zal in de eerste plaats ge schieden door een ambtenaar van de scheep vaartinspectie. In gevallen echter, waarin dit onderzoek niet voldoende wordt geacht, dan wel een onderzoek met volledig verslag ge- wenscht wordt, treedt een commissie van on derzoek. bestaande uit voorzitter en secretaris en twee leden op. Wij vernemen verder, dat zeer waarschijn lijk tot voorzitter van deze commissie zal worden benoemd de heer mr. W. A. C. van Dam te Rotterdam. Thans is men bezig met de voorbereiding- van de samenstelling dezer commissie voor zoover de leden betreft. Het ligt namelijk in de bedoeling in verschillende deelen van ons land personen aan te wijzen, die lid kunnen zijn van deze commissie van onderzoek. Geleerden wenden zieb tot Roosevelt. Opheffing van wapenembargo voor Spanje. WASHINGTON. 28 April ïHavash - Acht tien geleerden, leden der Academie van We tenschappen, hebben zich met een schrijven tot president Roosevelt gewend, waarin zij vragen het embargo op voor het republikoin- sche Spanje bestemde wapens op te heffen Tot de onderteekenaars van het schrijven be- hooren dr. Harold Urey en dr. Arthur Comp- tonn, Nobelprijswinnaars resp. voor scheikun de en natuurkunde. Concentratie der Duitschers in Polen. Duitsche partijen sluiten zich aaneen. WAR9CHAU. 27 April (Havasi. De raad van Duitschers in Polen, welke vertegenwoor digers van alle partijen behalve de Jung Deut sche Partei omvat, heeft besloten alle Duit sche partijen te vereenïgen in een groote partij. De Raad zal den minister van binnen - landsche zaken toestemming hiertoe moeten vragen. Totnutoe kon alleen de Jung Deutsche Partei haar actie in geheel Polen ontplooien, de overige partijen waren gebonden aan een bepaald gebied. De Jung Deutsche Partei zal vermoedelijk op het congres van 1 Mei zijn houding bepalen. ZANDVOORT Jacob Koper is overleden. Een groot redder is heengegaan. Op ruim 88-jarigen leeftijd overleed Woens dag in het Diaconiehuis alhier Jacob Ko per. bij de Zandvoorters beter bekend als Oonre Jaap. xMet hem is heengegaan een van de dapperste redders van de oude garde, die als roeier en schipper van de reddingboot on telbare malen zijn leven waagde om dat van anderen te redden. Een van de eerste tochten die Koper als jeier in de redd'ngsboot meemaakte was de zeer moeilijke tocht naar de gestrande bark Henriëtte op 23 October 1874. Toen men meende de geheele bemanning gered te hebben kwam men tot de ontdekking, dat scheepsjongen nog aan boord moest zijn. Niettegenstaande de zee zeer onstuimig was aarzelde de bemanning geen oogenblik om de zware tocht voor de tweede maal te ondernemen. Na bijna bovenmenschelijke inspanning gelukte het 't schip voor de tweede maal te bereiken en den scheepsjon gen. die zich aan de boegspriet had vastge klemd, behouden aan wal te brengen. Op 1 Januari 1880 werd na een tocht van 7 uren de uit 18 koppen bestaande beman ning van de St.-Nicolaas gered. Op 19 October 1890 maakte Koper de tocht mee naar de Hollandsche bark F. H. van Linderen. Bij dezen tocht sloeg de red dingboot om, doch Koper behoorde tot de gelukkigen die levend het strand bereikten. Als opvolger van zijn ouderen broer leidde Koper op 29 December 1891 voor het eerst als schipper den tocht naar den gestran- den schoener Rust en Werk. waarvan de geheele bemanning werd gered. Op 8 De cember 1895 werd onder zijn leiding de be manning gered van de Noorsche bark „For- sete". Zeer moeilijk was ook de redding van de equipage van het Engeische stoomschip Alba op 31 Januari en 1 Februari 1895. Vele jaren was Oome Jaap vader van het Oude Mannen- en Vrouwegasthuis. Toen deze functie hem enkele jaren geleden te zwaar werd zocht hij rust in het Diaconie huis alhier. Doch als de storm gierde en de zee brulde, kon Oome Jaap het in huis niet uithouden. Dan was hij te vinden op de werf. Zijn geoefende oogen tuurden over de schui mende zee. zoekend naar schepen, die hulp noodig konden hebben. Ondanks zijn hoo gen leeftijd zou hij geen oogenblik geaarzeld hebben om naast de jongeren in de redding boot te stappen, als men het hem had toege staan. De laatste jaren was Koper veel bedlege rig. Aan het. strand kwam hij niet meer en hem bleven slechts over de herinneringen aan de zee. die hij in al haar wisselende vormen zoo lief had en waar over hij zoo graag mocht praten. Koper is thans heengegaan, doch de her innering aan hem zal door zeer velen nog lang in eere bewaard blijven. De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag middag 3 uur op de Algemeene Begraaf plaats alhier. SPAARNDAM CONCERT Ter gelegenheid van den verjaardag van. Prinses Juliana zal 't Spaarndamsche Fanfare corps „Crescendo" dir. F. A. Dekker, Zaterdag 30 April 's avonds om 8 uur, een concert geven op de Westkolk. Het volgend programma wordt 1. a. Wilhelmus b. Wien Neerlands Bloed. 2. Keizer Friederich-marsch, Friedemann. 3. Pique Dame ouv., F. v. Suppé. 4. Rigoletto fant., Verdi. 5. Oreste, ouv., S. Vlessing. 6. Banditenstreiche, F. v. Suppé. 7. Cavalerie Légère, F. v. Suppé. 8. Voorwaarts Marsch, potp. W. Ciere. HEEMSTEDE OPENING SCHOOL- EN WERKTUINTJES. Nu het voorjaar weer in het land is, heeft de Vereeniging voor Schoolwerktuintjes weer en nu al voor de 16e maal de hekken aan den Heerenweg tegen over de Kerklaan ge opend om de kinderen weer in de gelegenheid te stellen in de vrije natuur de Woensdag- en Zaterdagmiddagen prettig bezig te zijn. Al die jaren hebben de heeren G. Blanken- stein en A. C. Boekwijt leiding gegeven, later daarin bijgestaan door den heer T. Stavin- ga. En dat de animo onder de kinderen niet verslapt, bleek wel uit het feit, dat niet min der dan 100 kinderen zich voor een tuintje hadden aangemeld, terwijl maar 87 tuintjes konden worden toegewezen. Voor het begin werd voor het gebouwtje een groepsfoto ge maakt waarna de heer D. Kikkert, hoofd der Dreefsehooi een toespraak tot de kinderen hield, waarbij hij hun wees enkel op het prettige van het tuinieren, maar ook op het feit dat dit werk liefde voor de natuur zal kweeken. Om echter succes te hebben, moet er gewerkt worden, moeten de planten een goede en oordeelkundige behandeling onder gaan. En als de kinderen de aanwijzingen der leiders goed ter harte nemen, dan zullen zij ook in het najaar hun arbeid bekroond zien met rijke vruchten. De heer Kikkert besloot zijn toespraak met den wensch, dat de kinderen bij hun arbeid mooi weer zouden hebben en de resultaten van hun arbeid goed mogen zijn. Daarna gingen de jeugdige tuiniersters en tuiniers, gewapend met meetlat, lijntje, zaad bakje en andere gereedschappen naar hun plekje grond, om hun arbeid onder de be proefde leiding van hun leiders te beginnen. DE SC IIO OLMELK - VER STR E KKIXG Thans is door het gemeentebestuur defini tief besloten de verstrekking van melk op de lagere- en u.I.o.-scholen in de gemeente te doen aanvangen op Maandag 2 Mei a.s. BLOEMENDAAL Knoeierijen niet advertenties. De recherche van Bloemendaal heeft dezer dagen met behulp van een veldwachter uit Blaricum aldaar gearresteerd een man, die verdacht wordt van oplichting. Hij heeft ge durende eenige jaren getracht door valsche voorspiegelingen advertenties voor adresboe ken los te krijgen, die contant betaald moes ten worden. Maar men hoorde of zag er later niets meer van. Zoo ging het ook met een vischhandelaar te Bloemendaal, die het er echter niet bij liet zitten. Hij deed van deze oplichting aangifte bij de politie, met het bo vengenoemde gevolg. De man is thans in het Huis van Bewaring te Haarlem opgesloten. Een groot aantal advertentieclichés, dat. in zijn woning gevonden werd, is in beslag ge nomen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. C. C. Klein SchiphorstRoozcn z.; Ph. A. J. Schoor]van Egmond d. Ondertrouwd: G. Eggens en B. Windhorst. Getrouwd: W. J. M. Westerwoudt en E. A. l. E. Schaeffer, Edle von Wienwald; J. P H. Houx en E. J. J. Bosch. J .U. M. Beek' en C. M. A. HellewaardJ H. van Maren en I. S. Molhoek. J. P. H. Bierman en Korte- kaas. Overleden T. Dekker 77 j„ Th. S. Eskens 62 j., S. P. Boshart 85 j.. wed. van F. Kluver.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2