D Fransch—Britsche besprekingen beginnen vandaag. THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS DONDERDAG 28 APRIL 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Positie van Tsjecho-Slowakije aan de orde. E Fransch ministers Dala- dier en Bonnet, resp. minis ter-president en minister van buitenlandsche zaken zijn gistermiddag op het vliegveld Croydon aangekomen. Zij werden hier ontvangen door ^en Franschen ambassadeur. Corbin, benevens eeni- ge hooge ambtenaren der Fransche ambassade. Voor zij per auto naar Londen vertrokken, onderhielden de t beide ministers zich eenige oogen- blikken met Lord Halifax. Direct na hun aankomst te Londen hadden dc Fransche ministers een onderhoud met den Franschen ambassadeur, waarna in de Fransche ambassade het diner werd gebruikt De eerste bespreking met de Britsche mi nisters heeft vanmorgen om half elf' plaats gehad in de werkkamer van Chamberlain, bij wien de Fransche delgatie ook de lunch zou gebruiken. Des middags om drie uur zouden de besprekingen hervat worden. Later in den middag zouden de Fransche ministers zich naar Windsor Castle begeven, waar zij de gast van het Britsche koningspaar zouden zijn. De Times verklaart in zijn commen taar op de BritschFransche be sprekingen dat het vraagstuk van Tsjecho Slowakije een der belangrijk ste is, dat aan de orde zal komen. Het blad schrijft „er is een zeer groot verschil tusschen de standpunten der Fransche en der Britsche regeering in deze aangelegenheid, daar Frank rijk gebonden is door een bondge- nootscnSp en Groot-Brittannië niet". Het blad is van meening, dat het niet waarschijnlijk is, dat er een wijziging komt in het standpunt, dat de eerste minister op 24 Maart in het Lagerhuis heeft omlijnd en zet uiteen, dat hoewel er een automatische verplichting bestaat op grond van het vol kenbondsstatuut tot actie over te gaan noch het lidmaatschap van den Volkenbond, noch de Britsche belangen eenige onverschillig heid veroorlooven, indien een oorlog zou uit breken. De Daily Telegraph is van meening, dat de beraadslagingen aangaande Tsjecho- Slowakije van het allergrootste belang zijn voor de toekomst van Europa. Het blad ver klaart dat de eenige kans om ernstige mogelijk heden te ontgaan gelegen is in de hechtheid der overeenstemming tusschen Frankrijk en Groot-Brittannië. Duitsche pers over de Sudeten- Duitschers. Havas meldt uit Berlijn: Het bezoek van Daladier en Bonnet aan Londen wordt dooi de Duitsche bladen meer en meer in verband gebracht met de kwestie der Sudeten Duit- schers. Intusschen schrijven debladen in krachtige termen over dc eischen van Hen- lein, De Angriftf zegt, dat Praag een stad van Duitsche cultuur is en dat Tsjecho Slowakije aan Frankrijk slechts de ..vernegering" heeft ontleend, „zooals dit overal gebeurt, waar het Jodendom en de vrijmetselarij zich hebben gevestigd". De Nachtausgabe schrijft: ..Toekenning der autonomie aan de Sudeten zou uiteraard de vernietiging met zich mede brengen van de door Praag ten voordeele van Parijs en Moskou gevoerde geweldpolitlek". De Nat, Soc. Korrespondenz schrijft over het memorandum, dat door den Tsjecho Slo- waakschen gezant te Parijs is overhandigd: „Nooit heeft Praag met zooveel heimwee de verschijning der wolken van Stresa bespied. Vandaar ook de diepe buigingen, die het maakt in de Italiaansche antichambres". Het Hamburger Fremdenblatt, dat de opvat tingen van de Wilhelmstrasse weergeeft, is van oordeel, dat opzegging van het Russisch- Tsjecho Slowaaksche pact een „conditio sine qua non" is voor een compromis tusschen de Sudeten-Duitsche minderheid en den Tsjecho Slowaakschen staat. Na Frankrijk en Enge land te hebben uitgenoodigd af te zien van Franco's troepen sedert Zaterdag 40 K.M. gevorderd. Republikeinen bieden thans krachtigen tegen stand in Catalonië. Naar Havas uit Saragossa verneemt is ten gevolge van het slechte weer eenige vertra ging ingetreden in de operaties in Catalonië. Toch zijn de troepen van Generaal Varela er in geslaagd tusschen Sierra de la Canada en Sierra Degudar hun stellingen te verbeteren en den weg tusschen Teruel en Morella te be reiken. Sedert Zaterdag zijn deze troepen 40 K.M, opgerukt. De tegenstand van de regeerings- troepen langs de Middellandsche Zee 'wordt steeds krachtiger. Het groote hoofdkwartier van Franco te Salamanca deelt mede. dat de rechtsche troepen zijn opgerukt tot voorbij de dorpen Dos Torres, Lodrinan. Villaba Alt a Orrios en Escorihuela. Vijandelijke aanvallen op de stellingen bij Cuevas de Vinroma zijn afge slagen. Het geschut heeft in samenwerking met de vloot twee gepantserde treinen bij Alcala de Chivert vernietigd. Het ministerie van landsverdediging te Bar celona meldt, dat de regeeringstroepen in den sector Alcocerbe iets teruggetrokken zijn en stellingen bezet hebben ten noorden van Barenco de San Miguel, waar verbitterd ge vochten wordt. In de streek van Salsadella zijn vijandelijke aanvallen afgeslagen. De op standelingen werden van den top Pedra Seca verdreven. In den Alfambrasector bij Sbajuj wordt hevig gestreden. Aanvallen van den vijand op de stellingen te Lepos zijn volkomen afgeslagen. Ilot incident met de „Tungwo". Schip door de Japanners vrijgegeven. Blijkens een Reuterberlcht uit Sjanghai is het Britsche stoomschip „Tungwo". dat aan de monding van de Jangste door Japansche miltairen was aangehouden, thans vrijgelaten. hun pian tot reorganisatie van het Donau- bekken, noodigt het; blad Hodza uit zijn pian te hervatten en dit aan te passen aan den toestand, zooais die door den Anschluss is ge worden, De gedachte aan een Duitsch-Tsjecho Slowaaksche tolunie wordt door dit blad voor de eerste maal uitgesproken. Terugkomende op de aanbiedingen van Praag aan Oostenrijk schrijft het blad. dat de aanpassing van het plan van Hodza aan de tegenwoordige toe standen beschouwd kan worden als een daad van goeden wil van den kant van Praag. Amerika. Industrieleiders zeggen Roosevelt steun toe. President Roosevelt heeft tegenover de journalisten verklaard, dat hij een door Ti 16-tal vooraanstaande personen uit handel en bedrijf onderteekend schrij ven heeft ontvangen, waarin zij hem verzekeren hun medewerking te zul len verleenen bij de ten uitvoer leg ging van het plan tot economisch her stel. Tot de onderteekenaars van den brief be- hooren Aldrich, de president van de Chase National Bank, en Owen Young, directeur van een groote electriciteitsmaatschappij. De president heeft zich zeer voldaan be toond over deze belofte tot medewerking. Hij zet zijn besprekingen voort. Vandaag zal hij een onderhoud hebben met Ford. Ford bij den president Henry Ford en zijn zoon Edsel hebben gis teren het noenmaal gebruikt bij president Roosevelt op het Witte Huis. in aanwezigheid van den publicitydirector van Ford. Cameron, en Eccles, den directeur van de Federal Re serve Board. De besprekingen tusschen Ford en Roosevelt hadden betrekking op de sa menwerking tusschen de industrie en de re geering. DiaatscMaod. De geruchten over Von Papen7s secretaris. Havas verneemt uit StockholmIn het buitenland is het gerucht verspreid, dat de secretaris van Von Papen, Von Ketteler. die volgens zekere berichten zelfmoord zou heb ben gepleegd, zich in Zweden zou bevinden. Uit iogewonnen inlichtingen blijkt, dat het hier een anderen secretaris van Von Papen betreft. Von Kageneck, die op het oogenblik in Zweden logeert op het kasteel van graaf Douglas, een vriend van Von Papen. Von Ka geneck ontkent krachtig, dat hij uit Duitsch- land gevlucht zou zijn en verklaart binnen zeer korten tijd daarheen terug te keeren. Eogelsied. Lord Halifax bezocht Eden. De Evening Standard meent te weten, dat Lord Halifax tijdens de Paaschvacantie een bezoek heeft gebracht aan Eden. De beide staatslieden zouden langdurig van gedachten gewisseld hebben over den internationalen toestand. Het blad meent, dat de kwestie van een terugkeer van Eden naar het departement van buitenlandsche zaken tijdens de bespre kingen niet is aangesneden. Het verwacht ech ter. dat de oud-minister van buitenlandsche zaken voor de eerste maal duidelijk en in het openbaar zijn ovatting zal uiteenzetten over het Britsch-Italiaansche pact in een rede voering, die hij op 6 Mei in Leamington zal uitspreken. Britsch-Iersch accoord bij Lager huis en Dail ingediend. De maatregelen tot het uitvoeren van de overeenkomst tusschen Enge land en Ierland zijn tegelijkertijd in het Lagerhuis en den Dail, het Iersche parlement, ingediend. De Valera heeft gezegd, dat door de over eenkomst eindelijk de souvereiniteit van Ier land is bevestigd in zes-en-twintig districten en de territoriale wateren. Hij voegde hieraan toe te verwachten, dat hij binnenkort in staat zal zijn aan te kondigen, dat ten langen leste het Britsche volk en de Britsche regeering en alle deelen van het Iersche volk verstandig zullen zijn geworden, en dat Ierland een ge heel onafhankelijke, souvereine staat zal zijn ge woi-den. De Valera herhaalde, dat Eire nooit ge bruikt zal worden als basis voor een aanval op Groot Brittannië, aangezien de Iersche regeei-ing al haar verplichtingen in dit op zicht zal nakomen. Luide werd De Valera van alle kanten toegejuicht, toen hij zeide. dat hij geloofde, dat binnen korten tijd de Iersche eenheid verzekerd zou zijn. aangezien de Britsche regeering thans erkend heeft, dat de Iersche eenheid belangrijker is dan af wezigheid van eenheid. De Valera voegde hieraan toe, dat een ac coord niet tot stand had kunnen komen, wan neer de gelukkige omstandigheid er niet was geweest, dat Chamberlain minister-president was en verzoening en kalmeering in deze critieke tijden had gewenscht. Cosgrave verklaarde, dat zijn partij vóór de overeenkomst zou stemmen. De debatten wer den daarop verdaagd tot heden. Het is vrijwel zeker, dat de overeenkomst met algemeene stemmen zal worden goedgekeurd. België. Minister Ruhbens overleden. Dinsdag is tengevolge van een hart verlamming overleden de Belgische minister van koloniën, Edmond Rub- bens. Minister Rubbens werd geboren in 1894. Hij studeerde te Leuven en werd in 1921 gekozen tot lid van het parlement. Hij vertegenwoor digde de Vlaamsche Christen-Democratische partij. In de jaren 1934 '1935 was hij minis ter van arbeid en sociale zaken en in 1935/36 minister van koloniën. Hij was voorzitter van den Nationalen Bond van Christelijke Arbei ders en vice-voorzitter van de Katholieke Unie. Van zijn hand zijn o.a, verschenen ..De Vlaamsche Kantnijverheid" en ..Het gevaar van het Nationalisme". Genève Butler treedt af als directeur van het Internationaal Arbeidsbureau. Harold Butler, de directeur van het Inter nationaal Arbeidsbureau heeft aan den Raad van Beheer medegedeeld, dat hij voornemens is af te treden. Butler zal Genève verlaten om directeur van het nieuwe college te Oxford te worden. Butler heeft sedert de oprichting van het Internationaal Arbeids Bureau deel uitge maakt van de leiding, eerst als Britsch ad junct-directeur en in 1932 is hij Albert Tho mas opgevolgd als directeur. Nog geen beslissing over proces tegen Otlo van Habsbnrg. Zal zijn uitlevering gevraagd worden? WEENEN, 27 April Reuter i. Volgens dr. Hüber. den Oostenrijkschen minister van jus titie, overwogen de autoriteiten een proces van hoogverraad tegen aartshertog Otto van Habsburg. in-diens afwezigheid, te openen. Een definitief besluit hierover is echter nog niet genomen. In een onderhoud met. den cor respondent van Reuter bevestigde de minister, dat alle landgoederen van Otto in beslag zijn genomen. Het desbetreffende decreet is half Maart afgekondigd, en wel „om politieke redenen". De Oostenrijksche bezittingen der andere leden van het huis Habsburg zijn on aangetast gelaten en zij zijn ook niet beschul digd van hoogverraad of van een andere politieke overtreding. De mogelijkheid om aan België de uitlevering van aartshertog Otto te vragen wordt ook overwogen, maar de auto riteiten zien wel in. dat een dergelijk verzoek zuiver formeel zou zijn. Indien Otto naar Duitschland zou komen, aldus minister Hüber. zou hij gearresteerd worden en zou hij terecht staan voor het rijksgerechtshof te Leipzig. Twintig vliegtuigen bombar deerden Cast el lou. Minstens 50 dooden. Casteleon de la Plana aan de Spaansche oostkust wercl Dinsdag door de vijandelijke luchtmacht tot vier keer toe gebombardeerd. lederen keer hebben twintig vliegtuigen tal van bommen op dit stadje geworpen. Het is moeilijk het juiste aantal slachtoffers te schatten, doch er zijn reeds vijftig dooden geteld. Egypte heeft een nieuw kabinet. Ministers verwisselen van functies. KAIRO 27 April. Dc koning heeft de le den van het nieuwe kabinet reeds beëedigd. In het derde kabinet Mahmoed Pasja hebben in hoofdzaak dezelfde figuren zitting als in het vorige ministerie, alleen zijn de porte feuilles verwisseld. Mahmoed Pasja is behalve premier ook minister van binnenlandsche za ken. Minister van buitenlandsche zaken is Jehia. Duitsche Joden gedwongen tot kapitaalbelegging in het vierjaren plan. VON CRAMM NOG IN ARREST. Reuter verneemt uit Berlijn, dat de beleende tenniskampioen, Von Cramm, nog steeds in de gevangenis zit. De autoriteiten hebben nog geen besluit genomen over de vraag; of tegen hem al dan niet e.en proces aanhangig zal worden gemaakt. Mijngasontploffing met ernstige gevolgen. Zeven dooden, elf gewonden. In de steenkoolmijn St. Clair, op ongeveer acht kilometer van Pottsville in den Ameri- kaanschen staat Pennsylvania heeft zich een mijngasontploffing voorgedaan, die door een brand gevolgd werd. Zeven mijnwerkers wer den gedood, elf gewond. Van verscheidene gewonden is de toestand ernstig. Verplichte aangifte van vermogen. Generaal-veldmaarschalk Goering heeft als gevolmachtigde voor het vierjarenplan een verordening uitge vaardigd. op grond waarvan iedere Jood van Duitsche nationaliteit zijn geheele vermogen in binnen- en bui tenland moet opgeven en taxeeren op de tegenwoordige basis, tenzij het ver mogen niet een bedrag van 5000 m. overschrijdt. In de verordening staat te lezen, dal deze maatregel is genomen in het belang van de uitvoering van 't tweede vierjarenplan. Joden van vreemde nationaliteit behoeven slechts hun bezit in Duitschland op te geven. Tegelijkertijd wordt bepaald, dat van over eenkomsten inzake verkoop of verpachting van industrieele, land- of boschbouwbedrijven aan de autoriteiten mededeeling moet worden gedaan voor zoover bij deze zaak een jood als contracteerende partij betrokken is. Evenzoo is voor de opening van een nieuw industrieel bedrijf of de vestiging van een filiaal door Joden toestemming noodig. De Berlijnsche correspondent van de Tel, meldt oa..- In bepaalde gevallen zal de bevoeg de overheidsinstantie het recht heb ben. van Joodsche kapitalisten te ver langen. dat zij een deel van hun kapi taal beleggen in bedrijven of onderne mingen welke in het kader van de uit voering van het vierjarenplan werk zaam zijn. Het is duidelijk, dat deze verordening in de getroffen Joodsche kringen groote ontstelte nis heeft teweeggebracht en aanleiding heeft gegeven tot nieuwe zorg en angst. Ofschoon de anti-Joodsche wetten reeds een zeer on- gunstigen invloed hebben gehad op den wel stand van het Joodsche volksdeel in Duitsch land en door tal van verordeningen en bepa lingen de economische toestand van het Jo dendom achteruitgegaan is en de bestaans mogelijkheden der Joodsche koop- en zaken lieden tot een minimum zijn beperkt, leven er in Duitschland en vooral te Berliin nog al tijd talrijke bemiddelde Joden, die ondanks alles hun vermogen, althans een goed deel er van, in veiligheid hebben kunnen brengen. Voor deze Joden beteekent de nieuwe veror dening natuurlijk eeij harde slag. Zij zullen nu wat hun financieele ope raties en transacties betreft afhankelijk worden gemaakt van de voorschriften en be slissingen van de leiding der uitvoeringsin stanties voor het vierjarenplan. Zij zullen dus wellicht binnen korten tijd niet vrij meer over hun eigen geld mogen beschikken en kun nen eventueel gedwongen worden, kapitaal ter beschikking te stellen voor takken van het Duitsche bedrijfsleven, waaraan zij overigens part noch deel hebben en waarover zij niet eens de mogelijkheid van een redelijke mede zeggenschap kunnen verkrijgen. In de practijk zal natuurlijk nog moeten blijken, in hoeverre en tot welke grenzen de bevoegde Instanties dwang zullen uitoefenen en of de verplichting tot geldbelegging in vier jarenplan-bedrijven uitsluitend beüerkt blijft tot het Joodsch bezit aan liquide middelen, dan wel of eventueel ook Joden genoopt zullen worden, onroerend bezit te gelde te maken of waardepapieren te verkoopen en de opbrengst daarvan ter beschikking te stellen. MARKTBERICHTEN Haarlem, 27 April. Witlof 10—18 ct. per KG. Tomaten per KG 7590 ct. Andijvie per kist 4060 ct. Sla per kist 50100 ct. Spinazie per kist 30—45 ct. Postelein per kist 100135 ct. Raapstelen per kist 50—60 ct. Zuring per kist 2540 ct. Gelekool per kist 6575 ct. Bloemkool per stuk 815 ct. Roodekool per stuk 1015 ct. Knolselderie per stuk 3—5 ct. Peterselie per bos 24 ct. Selderie per bos 2—5 ct. Prei per bos 58 ct. Kervel per bos 5—7 ct. Radijs per bos 24 ct. Rabarber per bos 710 ct. Winterwortelen per zak 90—100 ct. Koolraap per zak 8595 ct. Uien per zak 2.753.00. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nou, Thijs, ga je gang maar, jongen! Je hoeft niet bang te zijn! lachte Zwartriem, toen hij Thijs zag aarzelen. Neem maar zooveel je wilt, ik heb toch genoeg. Teveel eigenlijk! Nou. niet waar, wie zou dat niet doen? Maar hét moet gezegd wor den, Thijs was erg bescheiden en nam niet zooveel. Eigenlijk was hij zoo ontzettend moe, dat hij haast niet meer uit zijn oogen kon kijken van de slaap. En toen ook oom en Neusopius ettelijke schatten had den uitgezocht, toen vroeg Thijs om zoo gauw mogelijk naar 'béd te mogen. Hij had toch zoo'n slaap! Zwartriem begon te lachen, toen hij het hoorde. Nou, dat kan ik me heel goed voorstellen, hoor! Gaan jullie maar mee, dan zal ik jullie je slaapkamers wijzen! Achter elkaar liepen ze nog een trap op en nog geen vijf minuten later lagen Thijs, oom en Neusopius in bed. Tjonge, ook dit avontuur is weer goed afgeloopen! ging het door Thijs' hoofd, maar dadelijk daarop viel hij in slaap. Zullen jullie van nacht ook zoo zoet gaan slapen? Dan zullen we eens kijken, wat er voor verdere avonturen op het programma staan. Dag, tot den volgenden keer!! Complot tegen Joego-Slavischen prins Fransche politie arresteert verdacht individu. De Daily Telegraph meldt uit Boulogne, dat een man, die er door het gezantschap van Joego-Slavië te Parijs van verdacht werd voornemens te zijn prins Alexander, den 14- jarigen zoon van prins-regent Paul, te ver moorden te Boulogne is gearresteerd. Prins Alexander, een neefje van de hertogin van Kent, is te Eton op kostschool. Dinsdag keert hij van vacantie uit Joego-Slavië terug. De arrestatie werd uitgevoerd na een drin gend telefoongesprek van de Joego-Slavisclie legatie met den chef der speciale politie u© Boulogne. De politie stelde vast. dat zijn plaatsbewijs betaald was door het Joego-Slavische emi gratiebureau. Bij een nauwkeurig onderzoek van 's mans paspoort kwam vast te staan, dat dit ver- valscht was. Van de Joego-Slavische legatie werd in tusschen de mededeeling ontvangen, dat het 'n zeer gevaarlijk individu is. die in verband met een aantal moorden wordt gezocht. NEDERLANDSC1IE GEZANT TE BRUSSEL GAST VAN DEN ..CERCLE GAULOIS". Uit Brussel: De nieuwe Nederlandsehe gezant te Brussel, baron van Harinxma thoe Slooten. is giste ren de gast geweest van den Cercle Gaulols. Talrijke figuren hadden er prijs op gesteld, aanwezig te zijn bij de ontvangst van den di- plomatieken vertegenwoordiger van den bc- vrienden buurstaat. Onder hen bevonden zich de ministers Hoste en De Smet, de ambassa- deins van Groot-Brittannië, Brazilië en China, en verscheidene andere leden van het di plomatieke korps. Aan het dessert richtte de voorzitter van den Cercle Gaulois, Thys, zich tot den ver tegenwoordiger van Nederland. Hij herinnerde aan de loopbaan van baron van Harinxma thoe Slooten en aan den durf en den moed, dien hij betoond heeft tijdens ontdekkingsrei zen in Midden-Afrika, Abessynië en den Hi malaya. Spreker besloot met uiting te geven aan de gevoelens van vriendschap, die de „Gaulois" voor Nederland, den grooten vriend van Bel gië, koestert, en hij bracht een dronk uit op de gezondheid van H.M. Koningin Wilhel- mina. In zijn antwoord herinnerde baron Harinxma thoe Slooten aan al hetgeen de zuidelijke pro vincies in het verleden. o.a. tijdens de re naissance, hebben bijgedragen. Hij gaf uiting aan de overtuiging, dat met wedcrzijdschen goeden wil de moeilijkheden overwonnen kun nen worden en de goede verstandhouding, die tot voordeel der beide landen in hun weder zij dsche betrekkingen heerscht, verstevigd kan worden. lAcn. PROGRAMMA VRIJDAG 29 APRIL HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Berichten 12.15 Mo dern Klein-Orkest en solist 1.Gramofoon muziek. 1.30 Vervolg concert 2.Gramofoon muziek. 2.15 Orgelconcert en Gramofoonmuz. 3.15 Gramofoonmuz. 3.30 De KRO-Melodisleii solist en Gramofoonmuz. 5.15 Gramofoonmu ziek. 5.30 KRO-Orkest'6.05 Land- en tuinbouw- causerie. 6.25 Vervolg concert 7.Berichten 7.15 Causerie „Het uitoefenen van zelfstan dige beroepen of bedrijven door vreemdelin gen.'- 7.35 Reportage 8.— Berichten ANP. 8.15 KBO-Melodisten en solist. 8.5*0 Parijs pro gramma. 9.20 KRO-Kamerorkest 10.30 Berich ten ANP. 10.40 Bert van Dinteren en zijn Tzi- gane-Orkest. 11.1012.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuz. 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuz. 12. Ensemble Jetty Cantor 12.40 Gramofoonmuz. 12.50 Causerie „Prinses Juliana, de jarige jonge Moeder". 1.10 Ensemble Jetty Cantor. I.45 Causerie „In Holland staat een huis". 2.15 AVRO-Dansorkest. de „Hodlars" en solisten. 4.Gramofoonmuziek 5.Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel 6.05 De Raïfcblers 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonmuziek 7.20 Be richten ANP 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Nederl. Kamerorkest en Toon kunstkoor Rotterdam. 8.30 Causerie „Het zien van beeldhouwwerken". 9.Fragmenten uit de operette „Warum lügst du, Chérie? 9.30 Syl- via-Amusementsorkest. 10.Fantasia mmv. solisten 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avond- wijdüig 11.Pianovoordracht. 11.30 Jazzmu ziek. fgr.pl.) 11.5512.Gramofoonmuziek. DROITW1CH, 1500 M. 10.20 BBC-Schotsch Orkest 11.20 Orgelspel II.50 George Elrick's Band 12.35 Het MacNagh- ten-Strijkkwartet 1.20 Falkman's Apache-Or kest en soliste 2.Gramofoonmuziek 2.20 Gei- ger's orkest 2.50 Causerie „My friends, the un friendly" 3.05 Gramofoonmuziek 3.35 Radiotoo- neel 4.20 Het Rich-Crean-Orkest en solist 5.20 Berichten 5.45 Parlementair overzicht 6.— Re vue-programma. 7.35 Programma, gewijd aan moderne reclame-methoden 8.20 Berichten. 8.40 Causerie ..The Budget" 8.50 Causerie ..Our New Listeners" 9.05 Het „International"-Strijk kwartet en solist 10.20 Italiaansche declamatie. 10.40 Jack Harris en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.108.05. 9.10 en 11.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 2.05 en 2.20 Zang. 3.35 Pianovoordracht 4.20 Het Moyse Trio en soliste. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel 10.2012.20 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 en 7.50 Orkest van de Tentoonstelling te Essen. 11.20 Schupo- Orkest 12.35 Saarpalts-Orkest 1.30 Populair concert. 2.20 Vroolijk programma. 3.20 Om roeporkest 5.45 Pianoduetten 6.30 Robert Ga- den's orkest (gr. opn.t 7.20. Omroeporkest en -koor 9.35 Gramofoonmuziek 9.50—11.20 Om- roepkleinorkest BRUSSEL, 322 AL 11.23 Gramofoonmuziek 11.50 Omroepklein- orkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Om- roepkleinorkest 5.50 Gramofoonmuziek 7.20 Omroeporkest, gemengd koor en solisten. 9.30 10.20 Gramofoonmuziek BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.Omroepsalon- orkest 12.501.20 Gramofoonmuziek 4.20 Har monica-concert 4.50 Zang 5.05 en 6.35 Gramo foonmuziek 7.20 Omroepsymphonie-orkest en solisten. 9.3010.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Gevarieerd concert 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.50 Hobo en piano 10.05 Be richten 10.2011.20 Willi Bara's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6