Haarlem viert Julianadag. Honderden ballonnen stegen op het Paviljoensplein op- Baarn en Soest huldigden de Prinses. CEBUTO-BUREAU M A A X n A 0 2 MET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 3 „DAAR GAAN ZE DE LUCHT IN!" De ballonwedstrijd op het Paviljoensplein vormde een hoogtepunt van de Julianadag-viering. Allerwegen feeststemming. Zaterdag is Julianadag in Haarlem gevierd. Waar men ook in de stad kwam. overal waren er symptomen van feestviering. Muziekcorpsen trokken musiceerend en met slaande trommels en vliegende vaandels voorop door Haarlem's straten, veelal begeleid door een nasleep van publiek, dat van een „wandelend concert" ge noot. In alle deelen van de stad werden zaal uitvoeringen gegeven, hoofdzakelijk voor kin deren, en de vermakelijkheden buiten vonden hun hoogtepunten in den ballon wedstrijd op het Paviljoensplein en de verrichtingen van de hoogdraadkunstemakers (in de feestgids staat kunstenaars, maar dat zal wel een ver gissing zijn, hoewel ook kunstenaars het in hooger sferen zoeken. Is daar misschien aan gedacht?) De kermis, die hier en daar in de stad een plaats had gevonden, trok natuurlijk ook vele menschen Kinderen uit de Zaanenlaan marcheerden met muziek voorop naar het St. Bavogebouw om er het optreden van kindertooneelclubjes van mej. Cor Teves te zien. Een meisje, gehuld in een gewaad van onze nationale kleuren, en met een kroon op het hoofd zong, begeleid door een koor van kleine kinderen, liederen. Het klonk werkelijk alleraardigst. En het jonge volkje in de zaal liet dan ook herhaalde lijk zijn instemming blijken. De ballonnenwedstrijd. Omstreeks 3 uur kwam een stoet van onge veer 2000 kinderen, begeleid door de muziek- vereenigingen „Apollo" en „Spaarnebazuin", de padvindersband en de band der Kruisvaar ders op het Paviljoensplein aan. De kinderen waren in optocht van de kazerne Koudenhorn langs de Nieuwe Gracht, Jansweg, Kruisweg, door de Gierstraat en Groote Houtstraat ge trokken allemaal met een gekleurde ballon aan een touwtje in de hand. Het was een aardig gezicht den stoet met al die ballonnen te zien aankomen. Toen de laatste jongen van den optocht binnen de omheining was, zou spoe dig het moment aanbreken, waarop de ballon nen losgelaten mochten worden. Doch de jeug dige ballonvaarders hadden weinig geduld en menige ballon steeg voortijdig op. Toen de massa echter tegelijk de hoogte inging was het 't aardigst. Bewonderende uitroepen waren dan ook niet van de lucht. En het publiek leefde in spanning mee met de ballonnen, die met wanhopige manoeuvres aan de vangarmen der boomtakken probeerden te ontkomen. Een der boomen werd zoozeer van groene en blauwe ballonnen voorzien dat hij vroegtijdige won derlijke vruchten scheen te dragen. Twee bal lonnen stegen zoowaar aan elkaar gebonden op om het leed van windvlagen en windstilte met elkaar te deelen. Nog een hoogtepunt uit het feestprogramma van Julianadag. De hoogdraadkunstenaar Tot slot steeg een heele tros omhoog. Eén tros bleef echter op den vasten grond, want die behoorde aan den ballonnenkoopman. Acrobatiek in hooger sferen. Na dit „luchtvaartfestijn" bleven we in hooger sferen, want Frans van Duinen ging zijn kunsten toonen op een heel hoog gespan nen draad. In een ander stadsdeel, namelijk aan de Zomerkade bij de Nagtzaambrug ver koos een andere hoogdraadkunstenaar Tr Pillon het balanceeren op een draad hoog in de lucht boven een wandeling op den beganen grond, met het gevolg dat drommen menschen bleven kijken, want menschen blijven altijd kijken naar iets wat niet dagelijks gebeurt. Pillon wandelde niet alleen. Hij zette zelfs een stoel op den draad en ging ..gemakkelijk" zit ten. Hij bleef ook niet alleen; een acrobate kwam hem gezelschap houden, en het men- schenpaar zat op het touw net als twee mus- schen op den telefoondraad en verrichtte er allerlei toeren. 's Avonds werd deze kunstenmakerij in het licht van schijnwerpers herhaald. Toen kwam er ook nog vuurwerk bij. Het publiek op den beganen grond applaudisseerde na eiken verrichten toer voor den kunstenma ker, die „zich hoog boven zijn toeschouwers verheven voelde". Muzikale wandelingen. De muziekvereeniging Apollo" maakte een muzikale wandeling' van de Groote Markt door de stad en terug. De „Spaarnebazuin" ging na de kinderen naar den ballonwedstrijd te hebben gebracht ook uit wandelen. Het weer hield zich goed en de zon scheen. In de avonduren ondernamen de muziek verenigingen ..Apollo", „Harmonie Cres cendo" en de Padvindersband muzikale mar- schen door de straten. En zij brachten de stemming er met hun vroolijke muziek danig in! Openlucht-concerten. In de muziektent op de Groote Markt na men de orkesten van resp. „Harmonie Cres cendo" en de Postfanfare het concert over van de radioloudspeaker; wat de radiomu- ziek betreft, er schijnt een hausse te zijn in het lied „Violetta" want zoowel op de kermis als uit het Stadhuis klonk dit schoone lied bij herhaling. De concerten in natura brachten dan ook een verademing. In het Julianapark liet het fanfarekorps „unstgenot" opgewekte melodieën hooren. 's Avonds werd hier een taptoe gehouden. De Kermis. Het heeft des avonds zoo nu en dan even tjes geregend. Invloed op de feeststemming had het niet. En de temperatuur scheen er eer milder op te worden. Langs de kermis tenten die overal in de stad opgesteld waren liepen drommen menschen. Maar het. parool was ..kijken, kijken en niet koopen. om an deren lachen en zelf niet meedoen". Uit overleveringen weten we dat 't vroeger op kermissen wel eens anders geweest is! Voor al voor de rutschbaan op het Wilsonsplein stond het stampvol van de menschen. Er was ook verderop geen doorkomen aan. Velen zul len peinzend even stil gestaan hebben bij den palingverkooper voor het postkantoor, die met een waren tooneelhartstocht het publiek in de ban van het zeebanket trachtte te krij gen. Er was een kei-mistent, die regelrecht uit Hollywood had kunnen komen als het on- vervalschte Hollandsche accent den Haar- lemschen Fred Astaire, die de ,£ig broad cast" boven op de tent voor een microfoon stond aan te kondigen, niet verraden had. En zoo was er veel zonderlings en grappigs in de stad te zien. Waar al die „Drei Groschen Oper" figuren toch altijd op zoo'n feestdag vandaan komen is me nog steeds een raad sel! En het lijken steeds weer anderen. Enfin, zij geven zoo'n dag het cachet van „anders dan gewoon". En anders dan gewoon kunnen doen dat beteekent voor den mensch, sinds hij bestaat op aarde, het grootste feest dat hem bereid kan worden. En je valt niet op als je raar doet op zoo'n feestdag en -avond. Anders zou je het, Hollanders zijnde, niet doen. Nietwaar? UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. J. W. Huijsinga. president van de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Bij K. B. is op zijn verzoek van ingang van 30 April 1938 aan mr. J. W. Huijsinga eervol ontslag verleend als president van de arron- dissements-rechtbank te Amsterdam, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten MOTORRIJDER RIJDT TEGEN STIL- STAANDEN WAGEN De 39-jarige motorrijder F. Schaap uit Sit- tard is met zijn motor onder de gemeente Nieuwstad tegen een stilstaanden melkwagen gereden. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij in een ziekenhuis te Sittard is overleden. VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR DEFENSIEVERSTERKÏNG f 217.16 L. E. D. G. van B. t. H„ IJzendijke* f50 F. M. B.. Arnhem; f 75 M. van T-de G. den Haag; f 400 pacifistisch echtpaar Vught; f 10 G. C. P.. Haarlem; f 50 Kas Ver Amster dam namens Holland Hoog. f 50 J B K Pa- dang. Tot en met deze afrekening werd f 113.924.16 ontvangea. Kind valt uit rijdende auto. Aan portier zitten morrelen. Nabij „Buitenzorg" te Vorden is Zaterdag avond een eigenaardig ongeluk gebeurd, waar bij het zoontje van de familie B. uit Warns- veld het slachtoffer werd. Doordat het knaapje tijdens een autorit aan een der portieren zat te morrelen, ging dit open, waardoor het kind uit de in volle vaart zijnde auto werd geslin gerd en bloedend op de straatsteenen bleef liggen. De kleine werd in zorgwekkenden toe stand naar de ouderlijke woning vervoerd. De 1 Mei-viering in ons land. De 1 Mei-viering heeft gisteren weer in ons land op de bekende wijze plaats gehad. In Amsterdam hebben de verschillende or ganisaties dit op de in de laatste jaren reeds meer gebruikelijk wordende wijze met mas sale feestbijeenkomsten en in vergaderingen De S.D.A.P. en de Amsterdamsche Be- stuurdersbond hadden een groot Meifeest in het Ajax-stadion georganiseerd, waarvoor on danks het gure weer, veel belangstelling be stond. De Meirede werd uitgesproken door den heer S. de la Bella Jr. Na afloop van het feest vormden de aan wezigen een stoet, die uit het Ajaxstadion naar het Timorplein trok, waar de stoet werd ontbonden. In den Haag is 's middags een optocht ge houden, terwijl 's avonds in de Houtrusthal een bijeenkomst was, waarin dr. W. Banning de feestrede heeft uitgesproken. DE HEER JAN v. AKEN. De heer J. van Aken bereikte Zaterdag in dienst van de Uitgeversmij. J. A. Boom alhier den pensioengerechtigden leeftijd. De directeur v. d. N.V. Boek en Uitgevers bedrijf J. A. Boom ontving den heer Van Aken des morgens op het privé kantoor en sprak hartelijke woorden ten afscheid. Den heer v. Aken werd een gouden horloge met ketting aangeboden. Ook de procuratiehouder de heer W. Oudshoom sprak waardeerende woorden. Vervolgens werd op de afdeeling zetterij waar hij 32 jaar werkzaam was. toegespro ken door den bedrijfsleider, den heer J. Meesters, die hem prees als accuraat en ijve rig vakman. Zichtbaar geroerd dankte Jan v. Aken allen die hem dezen dag tot een onver getelijke hadden gemaakt. CONCERT IN „BETHESDA SAREPTA". Dinsdagavond geeft het Dameskoor, onder leiding van mevr. M. Sybrandi—Halberstadt, een concert in BethesdaSarepta. Behalve verschillende koorwerken worden liederen en trio's gezongen door de dames: M. Baas, M. v. Liemt, E. Sybrandi, A. Thiimann, G. Textor en M. Poldermans. De begeleiding is in han den van de pianiste mej. J. Heyselaar en mej. Regina Tuininga zal ernstige en vroo lijke verzen voordragen. JUBILEUM P. DE VRIES. Op 1 Mei was de heer P. de Vries 25 jaar in dienst bij de firma Gebr. van Voolen. gevestigd aan het Spaarne. Zaterdag aan de zaak en Zondag te zijnen huize ontving de heer de Vries tal van geluk- wenschen, bloemstukken en cadeaux. Ook de firma bedacht den jubilaris met een geschenk. Bevolking bracht bloemen Zaterdag was het reeds vroeg in den morgen in de omgeving van het paleis Soestdijk be langrijk drukker dan op andere dagen. Wan delaars uit Baarn en Soest, fietsers en auto mobilisten uit Gooi en Sticht o.a. de ge- heele Amersfoortsche huishoudschool te zamen vele honderden, hadden zich nabij het paleis opgesteld, in de hoop, in afwachting van de bloemenhulde door de Baarnsche en Soester bevolking, een glimp van de jarige Prinses op te vangen. Tegen elf uur kwamen èn uit de richting Baarn èn uit de richting Soest, met volle mu ziek. een stoet van duizenden menschen uit wijde omgeving, allen bouquetten in de hand dragende, die zich in afwachting, dat de pa- leisklok half twaalf zou slaan, even voor het paleishek ophielden. Om half twaalf marcheerde eerst de Baarn sche stoet den paleistuin binnen, voorafgegaan door den burgemeester en de besturen dei- beide plaatselijke oranjevereenigingen. De koninklijke familie had zich voor één der ramen opgesteld van de ka mer, naast den hoofdingang van de prinselijke woonvertrekken gelegen. In het midden was Prinses Juliana gezeten, gekleed in een licht groene japon, met Prinses Beatrix op haar arm. Achter haar stond Prins Bern- hard, gekleed in donker colbert, ter wijl rechts van de Prinses de Koningin gezeten was en links van haar de Prinses van Erbach. De burgemeester van Baarn en de besturen der oranje-vereenigingen plaatsten de eerste twee bloemenmanden, gevuld met fraaie azalea's, op den stoep van het paleis, waarna mej. van Garderen, namens een groep ouden van dagen, die in een autobus waren meege komen, bloemen deponeerde. Voor deze oudjes hield Prinses Juliana haar dochter nóg eens extra in de hoogte, opdat de oude menschen de kleine vooral goed zouden kunnen zien. Daarna trokken bonte rijen van menschen voorbij, steeds juichende en groetende naar de koninklijke familie, verheugd, dat zij de jonge Prinses thans met eigen oogen mochten aanschouwen. Zoodra de laatsten „van den Baarnschen stoet hun bloemen hadden neer gelegd op den stapel, die intusschen reeds een respectabelen omvang had aangenomen, be gon het défilé van de Soester ingezetenen. Ook de burgemeester van Soest plaatste een groote bloemenmand op den stoep van het bordes, waarna de groote schare Soester inwoners in groote massa bloemen aan de reeds opgetaste hoeveelheid toevoegden Baarn en Soest. maa> ook velen uit de om geving, hebben de jarige prinses dezen ochtend op waarlijk grootsche wijze gehuldigd. Duizenden menschen ware& op de been. Elfjarige dreigt reeds met een mes. Toen hij na een winkeldiefstal gegrepen werd. Een 11-jarige jongen wonende in de Jou- bertstraat te 's Gravenhage, stapte Zaterdag middag een groentenwinkel binnen in de En gelenburgstraat, en zag in een onbewaakt oogenblik kans een greep in de toonbanklade te doen, waarna hij met de buit, bestaande uit enkele guldens, ijlings den winkel wilde verlaten. De groentenhandelaar en zijn vrouw kwa men echter nog op het juiste oogenblik aan snellen, en grepen den jongen vast. Deze pakte hierop een mes, dat op ded toonbank lag. en riep tot de grentenvrouw: „Als je me niet loslaat, steek ik je dood Men kon echter den belhamel het mes ont nemen en de inmiddels geroepen politie bracht hierop den jongen naar het hoofdbureau van politie. Daar werd hem een verhoor afgenomen, waarop de jongen in overleg met den kinder rechter, naar een observatiehuis is gebracht, waar hij is ingesloten. ForDiulieren van voetbalpools in Gereed om naar Engeland te worden gezonden. Dezer dagen heeft het hoofdkantoor voor Nederland van de Engelsche voetbal poolonderneming Murphy een circulaire gezonden aan de over geheel ons land verspreide agenten van die onderneming. In de circulaire werden de agenten uitgenoodigd de ingevulde formulieren, welke de deel nemers bij hen hadden bezorgd, niet langer te zenden aan het oude adres maar aan een nieuw adres aan de Groote Draaisteeg te Rot terdam. Daar heeft de politie alle uit den lande binnengekomen ingevulde formulieren (naar schatting ca. 2000) in beslag genomen. Het nieuwe adres is het woonhuis van een kantoorbediende van het oude hoofdkantoor, dat was gevestigd aan de Van Vollenhove- straat te Rotterdam. Deelnemers, die hun formulieren hebben ingezonden, zullen goed doen er rekening mede te houden, dat hun deelneming ver geefs zal zijn geweest, daar hun formulieren niet naar Engeland gaan. Voor het kantoor zal het geen zin hebben de gelden naar Engeland over te maken, zoo dat de betrokkenen zich voor de teruggave van hun gelden tot het kantoor zullen hebben te wenden. De politie heeft procesverbaal opgemaakt. EENHEID DOOR DEMOCRATIE De Haarlemsche afdeeling van de Neder- landsche Beweging voor eenheid door demo cratie (E. D. D.) houdt Dinsdagavond in café restaurant Brinkmann aan de Groote Markt, haar jaarvergadering. Behalve het jaarverslag 1937 en het finan cieel verslag zal worden behandeld de agenda voor de algemeene vergadering op 14 Mei. Voor deze algemeene vergadering moeten afgevaardigden worden gekozen De 1 Mei-viering der Comm. Partij. Vergadering in den Stadsschouwburg. Ter gelegenheid van den 1 Mei-dag hield de afd. Haarlem van de Communistische Partij Zondagmiddag een vergadering in den Stads schouwburg. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Noordewier, die in zijn openingswoord o.a. zeide: Overal op de geheele wereld komen de ar beiders op dezen dag bijeen. Er zijn landen, waar ze vandaag niet, zooals hier, bij honder den. maar bij honderdduizenden zijn teza men gekomen. Die landen zijn Rusland. Frankrijk en het linksche Spanje. Dat kon ook hier zoo zijn, als de arbeiders maar vilden begrijpen, dat zij niet verdeeld moeten blijven, maar zich aanéénsluiten tot een hecht een heidsfront. Zij, die deze eenheid afwijzen ne mén een groote verantwoordelijkheid op zich. Vervolgens verzocht spr. gezamenlijk de In ternationale te zingen, waaraan door alle aan wezigen staande gevolg werd gegeven. Nadat de declamator eenige verzen had gezegd gaf de voorzitter het woord aan den heer Ko Beu- zemaker. Er is in den loop van den tijd onder zeer verschillende omstandigheden het 1 Mei-feest gevierd, aldus de heer Beuzemaker. Nimmer echter was de toestand te vergelijken met dien waarin wij op het oogenblik leven! Het nieuwe in den toestand is. dat het duidelijker dan ooit blijkt, dat deze tijd antwoord op de vraag zal geven: Wat zal in de toekomst de wereld be- heerschen: fascisme of democratie, oorlog of vrede, barbaarschheid of het ontbloeien van een nieuwe menschelijkheid? Vele arbeiders zijn in dezen tijd hierover pessimistisch gestemd Het heeft geen zin daarvoor de oogen te sluiten. Die stemmingen komen voor en daarom is het juist de taak van de partij, daartegen te strijden en de juiste krachtsverhoudingen aan te toonen. Want hel fascisme is volstrekt niet oppermachtig. Het fascisme is volgens spr. de vrucht van den algemeenen ondergang van het kapitalis me: een laatste poging om het kapitalisme van zijn ondergang te redden. Het boekt daar bij successen voor één oogenblik, maar de maatschappelijke ontwikkeling laat zich niet tegenhouden. Deze gedachte moet den arbei ders bij blijven. Het feit, dat het. fascisme den schijn van socialisme tracht aan te nemen, dat het zich nationaal-socialisme noemt, dat zij den 1 Mei dag tot feestdag heeft geproclameerd, toont haar innerlijke zwakte. Dat is een poging om de groote kracht, die van het socialisme uit gaat. te vervangen. De hardnekkige tegen stand van het Spaansche volk tegen den fas- cistischen inval en de succesvolle strijd der Chineezen tegen het Japansche imperialisme toonen. dat het fascisme niet oppermachtig Is Maar wanneer de arbeiders met succes het fascisme willen bestrijden, moet er eenheid onder hen komen. Zoo is het in Spanje ge gaan, en zoo ging het ook in het Verre Oosten waar de communisten vroeger de grootste te genstanders van Tsjang Kai Sjek, zich on middellijk bij den Japanschen aanval bereid verklaarden, samen te werken met de Kwo- min-tang. om onder de leiding van Tsjang Kai Siek te strijden in het belang van het land. Japan kwam. om China te veroveren, maar het heeft bereikt, dat het groote Chi- neesche rijk voor het eerst in de geschiedenis een nationale en modern georganiseerde staat geworden Zoo is dan de les van dezen 1 Mei-dag: de noodzakelijkheid van eenheid onder de arbeiders in hun gezamenlijkcn strijd tegen het fascistische gevaar. Nadat door alle aanwezigen nogmaals de in ternationale was gezongen sloot de voorzitter de vergadering. Langs Berg en Dal suist de mooie Cebuto-touring- car en voert U langs de mooiste plekjes, brengt U naar de beste hotels en alles is keurig voor U geregeld en iedereen staat voor U klaar. Geen zorgen, geen hotelfooien, en geen gezoek. Cebuto brengt alles in orde. Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - HAARLEM - Tel. 16448 Tl I I K REIZEN ZONDER ZORGEN (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsch Padvindstersgilde. In Februari 1918 werd te Haarlem een meisjesclubje opgericht, dat den naam kreeg van Haarlemsche Meisjes Gezellen. Op 1 Mei d.a.v. vond dit clubje aansluiting bij het Ne- öerlandsehe Meisjes Gilde,.dat~ reeds afdee- lingen had te Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Amersfoort en Leiden. Dit Nederlandsch Meisjes Gilde werd jaren later herdoopt in Nederlandsch Padvindsters Gilde en langs dezen weg komen wij dus tot het feit. dat de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Padvindsters Gilde gisteren 20 jaar bestond Dit jubileum is niet officieel gevierd, nog niet, want de plannen zijn gemaakt om het over eenige weken alsnog te doen. Het clubje is in 1918 begonnen met 14 meisjes, presidente was mej. Keyser. vlce- presidente mevr. Kersbergen, secretaresse mej. C. Vreede, penningmeesteresse, mevr. Thomas. De meisjes tot 12 jaar heetten toen Rozenknopjes, de oudere meisjes Gezellen. Later eerst kwamen de tegenwoordig nog geldende benamingen van Kabouters, Pad vindsters en Pioniers. Thans telt de Haarlemsche afdeeling 82 Kabouters en 90 Padvindsters en Pioniers en deze aantallen zouden nog aanmerkelijk hoo ger zijn wanneer er niet een tekort aan leid sters bestond, waardoor men genoodzaakt is, de nieuwe aanmeldingen voorloopig op wacht lijsten te plaatsen. Het kleine clubje, waarin de dames Romein, Van Calcar en Wentholt ook haar rol als be stuursleden en de dames Heyboer en Schutte als leidsters hebben vervuld, heeft dus in die 20 jaar wel groei en levenskracht getoond. Vooral in de laatste paar jaar is het ledental zeer sterk gestegen. EXAMENS INSTITUUT PONT. Voor de in April gehouden practijk-examens slaagden de volgende candidaten. allen opge leid door het Instituut Pont te Haarlem: Boekhouden: de heer L. van Sambeek. Stenografie Ned.: de dames L. van Diest cn P. van Smaalen. Stenografie Duitsch: mejuffrouw A de Beer. Stenografie Engelsch: mejuffrouw A. de Beer. Machineschrijven snelheidsdiploma: de da mes W. de Beer, P. Muntendam. D. van Oos ten, H. Panjer, J. Steinenböhmer. N. Taconls en A. de Vries Machineschrijven practijkdiploma: de da mes A. de Beer. J. Croese, L. van Diest, N. Doornebos, E. Koppen. P. Neelissen, A. Stam en J. Witkamp en de heeren P. van Buren, J. Cappelhoff en P. Ktihlemayer. Handelscorrespondentie Nederlandsch: de dames W. de Beer. N. Muntendam. D. van Oosten. E. Schrijnemakers. N. Taconis en A. de Vries. ACTIE VOOR „NIET BEZORGEN NA ZES UUR". De Centrale Bond van Transportarbeiders houdt hedenavond in het vergaderlokaal aan de Turfmarkt een bijeenkomst voor het loop- en pakhuispersoneel, ter bespreking van de actie „Niet bezorgen na zes uur". De Trans portarbeidersbond voert thans deze actie in samenwerking met den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Binnenkort zal een manifest tot de ingezetenen van Haarlem worden gericht. KLEUTERSCHOOL ..REHOBOTH" HAARLEM-NOORD. Zaterdagmiddag nam het hoofd van boven genoemde school, mej. H. C. M. van Eek. af scheid van bestuur, personeel, ouders en leerlingen in verband met haar voorgenomen huwelijk. De gymnastiekzaal van de Dr. H. Bavinck- school was voor deze gelegenheid versierd cn geheel gevuld met belangstellenden. De voorzitter, de heer W. C. Bakker, dankte mejuffr. Van Eek voor alles was zij voor de school gedaan heeft en wenschte haar een gelukkigen huweüjkstijd. Ds. Henstra. predi kant bij de Chr. Gereformeerde Kerk. de heer Alta. secretaris van de Schoolver. „Groen van Prinsterer". het waarnemend hoofd der kleu terschool mej. Visse en eenige genoodigden richtten het woord tot mej. Van Eek en tot haar opvolgster mej. D Vrij, die dien middag als nieuwbenoemd hoofd der school werd ge ïnstalleerd. Onder leiding van mej. Visse werden door de leerlingen der school verschillende aardige spelletjes uitgevoerd, die erg in den smaak vielen. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren H. v. d. Weyer en P. J. Jon ge- jan, resp. Inspecteur van het L.O cn hoofd van een opleidingsschool voor V.L.O. Aan het slot dankte mej. Van Eek voor de goede wenschen cn de vele bloemen en ge schenken en niet het minst voor de prettige samenwerking die zij steeds heeft gehad met het bestuur der school

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5