Zekerheid en Veiligheid! UTRECHT WOENSDAG 4 It'll 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 DE HAARLEMSCHE SPORT WEEK IN 1938. Vele sport-cvenementen in voorbereiding. De voorbereidingen voor de Haarlemsche Sportweek 1938 zijn thans in een stadium gekomen, waarin wat meer medegedeeld kan worden over de gebeurtenissen, die tijdens deze week zullen plaats hebben. Zooals be kend is, wordt de sportweek gehouden van 14 tot 20 Juli as.; het middelpunt daarvan zullen de nationale zwemkampioenschappen vormen, die op 15 en 16 Juli plaats hebben in de zweminrichting aan de Kleverlaan. Verder komt er een reeks van sportgebeurte nissen, die zeker veel belangstelling zullen trekken, omdat naar zooveel mogelijk afwis seling is gestreefd. Op initiatief van de zwemvereeniging ,,De Waterratten", die in samenwerking met de gemeente de Nederlandsche zwemkampioen schappen organiseert, is er een Centraal Co mité van Uitvoering gevormd. Verder werd een groot comité benoemd, waarin iedere tak van sport twee vertegenwoordigers heeft Het Centraal Comité bestaat zooals men weet uit de heeren ir. P. H. Lefèbvre, voorzit ter, wethouder E. v. d. Wall, plaatsvervan gend voorzitter, G. Voogd, S. Staal, C. S. Th. van Gink, B. W. Lasschuit, S. Hooy en M. J. Vink. Laatstgenoemde zal het secretariaat waarnemen, dat gevestigd is bij de afdee- ling Lichamelijke Opvoeding ten Stadhuize. Er zijn reeds verschillende subcommissies gevormd, waarin de vertegenwoordigers der sportorganisaties te zamen met de leden van het Centraal Comité, die in iedere sub-com missie vertegenwoordigd zijn. de technische zaken zullen behandelen, om het programma op goede wijze tot uitvoering te kunnen brengen. Reeds is een voorloopig programma vastgesteld, dat natuurlijk nog voor kleine wijzigingen en aanvullingen vatbaar is, maar dat toch in groote lijnen is goedgekeurd, zoo als het Centraal Comité het aan de vertegen woordigers der sportorganisaties heeft voor gelegd in een vergadering, die Dinsdagavond ten Stadhuize is gehouden en die zeer druk bezocht was. Ook de wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes. was daar tegenwoordig. Het voorloopig programma werd in groote lijnen aanvaard. De inzet is een groote sport- optocht op Donderdagavond 14 Juli door de stad. die een feestelijk karakter zal hebben. Deze stoet van sportief Haarlem zal door de binnenstad trekken van de Dreef af, langs het Stadhuis, waar het gemeentebestuur op het bordes het voorbij trekken zal gadeslaan. Voor den volgenden avond is een groot watersportfeest georganiseerd op het Noor der Buiten Spaarne tusschen Kloppersingel en Jan Gijzenvaart, waar o.m. kanosport en eventueel motorbootraces zullen plaats heb ben. De Zaterdag en Zondag blijven gereser veerd voor de Nederlandsche zwemkampioen- schappen, waar het puikje van de zwemmers en zwemsters in ons land aanwezig zal zijn om te trachten de eere-titels te bemachtigen. De Maandagavond is bestemd voor de wieler sport. Zoo mogelijk zal getracht worden weer een criterium in den Hout te organiseeren of anders wielerwedstrijden op een der open bare wegen, waarbij gedacht wordt aan Delft laan of Dreef. Dienzeifden avond zullen op de openbare pleinen, Leidscheplein, Junoplantsoen, Tey- lerplein. Pretoriaplein, Groote Markt. e.d. turndemonstraties plaats hebben, die op Dinsdagavond herhaald zullen worden, met een wisseling der deelnemende groepen wat de stadgedeelten betreft, waar zij demonstree- ren. Na afloop op dezen Dinsdagavond zal, wanneer de duisternis is ingevallen, een groo te gondelvaart door de singels en grachten plaatshebben met verlichte en versierde vaartuigen, waaraan alle watersportvereeni- gingen zullen deelnemen. Men hoopt ten slotte op Woensdagavond 20 Juli een pakkende slot-demonstratie te orga niseeren op een geschikt terrein, men heeft daarbij o.m. aan het Haarlem-terrein ge dacht, om daar een groot aantal takken van sport korte doch pakkende en interessante demonstraties te doen geven, waarbij aan de athletiek en de verschillende openluchtspelen een groote plaats zal worden ingeruimd. Dit alles is de voorloopige opzet. Het Centraal Comité van Uitvoering heeft reeds de toezegging van het gemeentebestuur voor wat de medewerking der verschillende takken van dienst betreft, zoodat verwacht mag worden, dat deze sportweek niet alleen een krachtige propaganda zal zijn voor de sport, maar ook voor de stad Haarlem. Want de propaganda zal niet alleen gericht worden tot de Haarlemsche burgerij, maar ook tot hen in den wijden omtrek, zoodat Haarlem, naar men hoopt en verwacht, een ware feest- week tegemoet zal gaan. Internationaal tonrnooi te Noordwijk. In de eerste helft van Juni Reeds geruimen tijd is het bestuur van de Noordwijksche Schaakclub bezig met het or ganiseeren van een internationaal tournooi, dat begin Juni in die badplaats zou worden gehouden en waarvoor eenige der sterkste bui- tenlandsche meesters een uitnoodiging zouden ontvangen. Naar wij vernemen zijn deze plannen op het oogenblik in zulk een stadium gekomen, dat aangenomen mag worden, dat het tournooi doorgang zal vinden. Uitnoodigingen zijn o.a. gezonden aan de beide Esthlanders Keres en Schmidt, aan dr. Tartakower, sir G. A. Tho mas, Spielmann, dr. Bernstein, Eliskases en den Nederlandschen kampioen Landau. Alle meesters hebben de invitatie nog niet aanvaard, doch de definitieve bezetting van tien spelers zal wel niet veel van deze namen afwijken. Hans Ktmoch treedt als wedstrijdleider op. Het tournooi zal op 7 of 8 Juni beginnen, dus na den wedstrijd EngelandNederland, die te Londen wordt gespeeld en die tien da gen zal duren. TAFELTENNIS. Haarl. Tafeltennisbond. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Beslissing Kampioenschap 3A. De wed strijd Shot 2—T.O.G. 2J, zijnde de beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de derde klasse A is gewonnen door Shot 2. De uitslag was 55 (sets 1311). Wij wenschen de ver- eeniging Shot van harte geluk met dit succes. Kampioenscompetitie. Van den heer L Horn, landscompetitieleider, werd nog geen programma ontvangen. Zoo spoedig zullen wij dit na ontvangst bekend maken. Reina-ivissellcranswedstrijden. De wed strijden om den Reina-wisselkrans zijn nog niet verspeeld. Het is nog niet zeker of Haar lem deelneemt. De Sportweek van de vereeniging D.W.R. In de commissie van voorbereiding zal de H.T.T.B. vertegenwoordigd worden door de heeren: W. F. Kruyff en J. C. Heeck. Adresverandering. De heer J. Jansen, be stuurslid van den H.T.T.B., is verhuisd van Elzenplein 18 naar Canninefatenstraat 44. Haarlem-Noord. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Jaarvergadering. In tegenstelling met voorgaande jaren zal de algemeene ledenver gadering dit jaar omstreeks begin Juni gehou den worden, in verband met de vervroegde jaarlijksche algemeene ledenvergadering van den N.T.T.B., die medio Juli plaats heeft. Wedstrijden om den N,T.TJ3.-cup. Van de vereeniging T.O.G. vernamen wij. dat zij deze wedstrijden zal organiseeren in haar club lokaal aan de Badhuisstraat te Haarlem. De wedstrijden zullen gehouden worden tusschen de tien sterkste spelers van Nederland waar van de winnaar voor een iaar houder wordf van den N.T.T.B.-cup een zilveren wissel- schaal. Wij wenschen de vereeniging T.O.G veel succes met de wedstrijden BestuursvergaderingAan alle bestuurs leden en den wedstrijdleider wordt verzocht aanwezig te willen zijn tijdens de bestuurs vergadering op Vrijdag 13 Mei as. ten huize van den heer J. C. Heeck. VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. DWSHeracles Be Quick—PSV Afdeeling I. Promotie twee klasse: DWV—DOS (terrein Stadion) Promotie derde klasse: WatergraafsmeerBaarn ZVVBloemendaal Promotie vierde klasse: RipperdaEVC AalsmeerDJK Promotie reserve tweede klasse: Vriendenschaar 2Stormvogels 2 Afdeeling II. Promotie tweede klasse: Hermes-DVSEmma Promotie derde klasse: Hoek van'HollandBMT Derde klasse A: RVCONA TonegidoPostduiven Afdeeling UI. Promotie tweede klasse: PECQuick. Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: BleijerheideHero De ValkMiranda Tweede klasse C: PalemigSittard Groene Ster—Maurits Afdeeling V. Promotie tweede klasse: Hoogezan d—GRC OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Vierde ronde: De KennemersCW AllianceDe Meteoor. HeerenveenVW Blauw WitSneek LeeuwardenVolewijckers VSVHRC Eilermark—VUC Vijfde ronde: SVWDFC (Sportkr.) van J. W. van Dartelen; W. van Pelt wint van Joh. Fabel: A. de Jong remise met Joh. Fabel. Eerste klasse: H. J. van Berk wint van L Kisch; G. A. Ottolini remise met J. H Me ure: A. Smit wint van N. Broertjes: J. Kroon wint van A. Smit; J. Dienske Jr. wint van K Olij; J. Kroon wint van P. L. Schrijnemakers; J. H. Meure wint van N. Broertjes. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uit slagen Hoofdklasse: P. H. Meure wint van J. van Looij. Eerste klasse: G. Bakker wint van A. Kiel. Tweede klasse: I. Ravensbergen wint van J. Helmer; Th. Tolenaars remise met C. van Wageningen. Derde klasse: G. van Es wint van W. Bouw; H. A. Hoddenbach wint van Rud, Antonisse; J. H. Klaverstijn remise met G. van Es. SCHAKEN. WIELRIJDEN. ACHILLES. In het ons toegezonden verslag van den wedstrijd voor nieuwelingen op de Alkmaar- sche Wielerbaan werd gemeld, dat H. Koe- lemij. lid van Achilles, als no. 2 eindigde. Dit is onjuist. Hij was no. 1. BILJARTEN. DE „HEINEKENS-BEKER". De wedstrijden om bovengenoemden wis- selprijs bij de biljartclub ..D. E. S." zijn be gonnen in haar lokaal „Bolwerk" met de bil jartclub „Insulinde" uit Haarlem op bezoek. Het resultaat der eerste 6 partijen was: „Insu linde" 525 en „D. E. S." 582 De laatste 6 par tijen hadden tot uitslag: „Insulinde' 670 en „D. E. S." 642 caramboles, waardoor de eind uitslag luidde: „Insulinde" 1195 en „D. E. S." 1224 punten, zoodat „D. E, S. won met 29 caramboles. Dinsdagavond kwam „V. O. G." uit Am sterdam tegen „D. E. S." uit met haar eerste 6-tal. De resultaten van deze wedstrijden wa en alsvolgt: (De spelers van „V. O. G." staan bovenaan) pnt. brt. h.s. gem. G. Lijmer 200 26 33 D. A. de Foeljaeger 190 26 25 7.30 Ninaber D. Deker Scholtens H. Tuninga J. Knop W. Out Hoogvorst D. Boeré 50 125 93 150 135 85 90 75 75 10 14 8 11 0.66 0.80 2.15 1.60 2.30 2.0' 1.21 1. Luttelhuis 93 62 6 1.09 Meyer 100 62 8 1.20 Bij deze eerste ontmoetingen behaalde ..V. O. G." 703 caramboles en ,.D. E. S." 668. Vrij dag as. komen de Amsterdammers met hun 2e zestal. DAMMEN. PERSOONLIJKF KAMPIOENSCHAPPEN Pa "LEM EN OMSTREKEN. Maands ond werden de wedsi ijden on de persoonlijke kampioenschappen van Haar lem en Omstreken voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. J. van Kesteren wint van J. Poppen; P. J. van Dartelen—P. G. van Engelen afgebroken; J. B. Sluiter Jr. wint CRICKET. R. C. IT. IN 1938. Evenals in het vorig seizoen zal R. C. H. ook dit jaar met slechts één elftal deelnemen aan de cricketcompetitie van den Haarl. Cricket bond. Vorig jaar eindigde zij gelijk met Bloemen daal op de eerste plaats, doch moest in den beslissingswedstrijd de vlag strijken. Belangrijke wijzigingen komen er in de sa menstelling van het elftal niet, zoodat met vrij groote zekerheid mag worden aangeno men. dat het ook nu weer als een der sterkste elftallen in den H. C. B. start. Met spelers aLs G. van Musscher, die voor de beste battingsprestatie in den H. C. B. een prijs mocht ontvangen, verder Segerius Blankenstein, Paape en Zonneveld zullen ze ker weer de noodige runs gescoord worden. De bal zal weer gehanteerd worden door H. 'van Zonneveld, J. Blankenstein en Kamoen; Paape kan zoo noodig hierin nog zijn steun verleenen. Den steun van A. van Roon zal men moeten missen. Uit de volgende spelers zal R. C. H. haar elftal samenstellen: G. v. Musscher, H. v. Zonneveld, J. Segerius, J. Blankenstein J. Paape, H. Scheen, W. v. Brussel, C. Scheffer, T. Kamoen, W. Kok, G. Veen, J. Nieman. Mogelijk kan R. C. H. nu er weer eenige opleving te bespeuren is, het volgend jaar weer haar plaatsje in den N. C. B. innemen ROOD EN WIT IN 1938. .Rood en Wit" zal ook dit seizoen wederom met drie elftallen in den Ned. Cricketbond aan de competitie deelnemen. De proef met twee tweede elftallen in de tweede klasse is het vorige seizoen goed bevallen, zoodat weder om twee tweede teams zijn ingedeeld, waarbij 2a het sterkst is gehouden, teneinde de kans te vergrooten. in een volgend seizoen weder om in de overgangscompetitie te kunnen uit komen. Het eerste elftal zal niet regelmatig de be schikking hebben over W. Yates, die sedert het vorig seizoen voor „U.D." in Deventer uit komt. doch als U.D. niet speelt, mag hij voor zijn oude club uitkomen. Dit gebeurt meer in de Cricketcompetitie. Ook W. Kramer zal wegens studieredenen slechts in Mei en aan het eind van het seizoen beschikbaar zijn en P. Lammerts van Bueren zal niet meer gere geld spelen. In Yates en Kramer verliest Rood en Wit twee goede aanvallers, vooral Yates zal dik wijls zeer noode gemist kunnen worden. Mr. F. A. Davidson, die zich ook dit seizoen weder met de leiding heeft belast, kan overi gens met zijn team tevreden zijn; spelers als A. en J. P. van Baasbank, A. v. d. Togt, P. C Hagenaar en P. Lichtensteyn zijn. met A, v. Baasbank, v. d. Togt en Hagenaar aan 'het hoofd ieder goed voor eenige tientallen runs, G. Menalda van Schouwenburg is een uitste kend fielder en indien M. Gobets achter het wicket goed op dreef is, zal ook die plaats goed zijn verzorgd. Indien Yates en Kramer afwezig zijn, zal het in den aanval hoofdzakelijk van Hagenaar en Van der Togt moeten komen, met A. van Baasbank als wisselbowler. De aanval geeft dan ook inderdaad zorgen, in de naaste toekomst zal aan dit punt dan ook de meeste aandacht dienen te worden besteed. A.s. Zondag ontvangt een volledig Rood en Wit, (met J. Klein de Groot voor Yates H.B.S. I, de sterkste overgangsclub, uit Den Haag. Een zeer interessante wedstrijd, die het aan schouwen ten volle waard kan zijn. waarbij we niet alleen voor de spelers maar ook voor het publiek op zomerweer hopen. De tweede elftallen van Rood en Wit zullen als volgt samengesteld zijn: Ila: H. v. d. Berg. aanvoerder: Jhr. H. van Tets. J. Klein de Groot, (bowler), P. Sanders, (wicketkeeper). P. Freni. A. Berendsen. (bow ler), J. W. Adriaans, (bowler), T. Everard. L. Groen. R. Kramer, J. Goossens, (bowler). lib; A. Kapteyn den Bouwmeester, aanvoer- der (bowler), Jhr. B. Th. Elias, A. Poederbach, wicketkeepertF. Preni, J. W. Francken, (bowler), H. Kleintjens. (bowler), W. Meeuwen oord, (bowler). A. Hackenitz, W. van Zijl, M. Bruin, (bowler), P. Struyck. CRICKET IN ENGELAND. De Australiërs wonnen hun eersten wed strijd tegen Worcestershire met innings en 77 runs. Ook in de 2de innings van Worcester speelde het openingspaar Hon. Lyttelton <35 en Buil (69) zeer goed. Bij den stand 140—4 moest het spel een uur vóór de lunch wegens regenval onderbroken worden. Op 74 viel het eerste wicket als Lyttelton op square leg door Brown op White's bowlen gevangen wordt. Bij den val van Bull's wicket c. Mc Cormick b. Fleetwoord Smith was de grootste tegen stand gebroken. Fleetwood Smith nam wickets v. 38, daarmede zijn eindcijfers op 11 v. 136 brengend. De scores luidden: Australië 541, Worcestershire 268 en 196. In de overige wedstrijden kon wegens regen niet gespeeld worden. Yorkshire 339 en 21—1 tegen M. C. C. 325 en Oxford 229 en 690 te gen Gloucestershire 445 eindigden in een draw. In het verslag van 3 Mei is een zetfout ge slopen. Mc. Cormick bowlde in zijn eerste 3 overs 19 no-balls. Abusievelijk stond 90 no- balls vermeld. KINDERUITVOERING LEERLINGEN iMARG. KORTEWEG. Zaterdag 14 Mei a.s. wordt een kinderuit voering gegeven door leerlingen van Marg. Korteweg te Aerdenhout, leerares piano, in hot.-rest. „Boekenroode" Heemstede-Aerden hout. De opbrengst van den programmaverkoop komt ten goede aan dc afd. Haarlem van „Kinabu" (Uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten) Beide staan ze in het blazoen van de „Utrecht". Ze zijn het symbool van het hechte bol werk van rust en betrouwbaar heid, dat de „Utrecht" voor U kan zijn. Een oude, sterke Maatschappij is de „Utrecht". Ilaar waarborgen zijn zéér groot: Veiligheid voor UI Vraagt, wanneer U voor „later" zorgen wilt, inlichtingen over „verzekering met recht op winst aandeel". (In de laatste 15 jaar kwam aan deze verzekeringen een extra-bedrag van ruim 81 /4 millioen gulden ten goede LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ OPGERICHT 1883 „UTRECHT" TE UTRECHT (Adv. Ingez. Med.) Brand in de Drappenierstraat. Woonhuis uitgebrand. In den afgeloopen nacht te 1.10 uur werd brand gemeld in het percel Drappenier straat 8. bewoond door den 34-jarigen koop man A., die niet aanwezig was. Een buur man. cie den brand ontdekte, alarmeerde onmiddellijk de brandweer, die het vuur met twee stralen op de waterleiding aantastte. Zij kon echter niet verhinderen, dat de woonkamer, de keuken en de zolder geheel uitbrandden. De brand werd vermoedelijk veroorzaakt doordat de brandende potkachel is gespron gen en gloeiende kolen er uit zijn geval len. De heer A. had 's avonds half zeven zijn woning verlaten om een kaart-avondje bij een vriend in Haarlem-Noord door te bren gen. Hij had toen niets onregelmatigs ont dek!. Te drie uur kwam hij terug en vond zijn woning uitgebrand, Hij is tegen brand schade verzekerd. Niettegenstaande het nachtelijk uur be stond er veel belangsteling. CAUSERIE OVER HULP BIJ ONGELUKKEN TIJDENS WEDSTRIJDEN. Voor leden en genoodigden van de Haar lemsche Scheidsrechtersvereeniging hield de heer G. de Lugt Dinsdagavond in Café- Restaurant „Suisse" aan den Rijksstraatweg een causerie over het onderwerp: ..Eerste hulp bij ongelukken en de scheidsrechter". De strekking van zijn betoog kwam hierop neer, dat wanneer er bij een wedstrijd een ongeluk plaats heeft en er op dat moment geen deskundige hulp aanwezig is, de scheids rechter er voor dient te zorgen, dat ondes- kundigen op het gebied van eerste-hulpver- leening van den patiënt moeten afblijven Wanneer men niet weet. wat gekneusd of ge broken werd, is het zeer gevaarlijk, om het slachtoffer te wrijven of naar een andere plaats te brengen. Er moet onmiddellijk hulp gehaald worden, waarbij er voor moet worden gezorgd, dat de patient toegedekt wordt. Bij belangrijke wedstrijden is gewoonlijk onmiddellijk hulp bij ongelukken aanwezig, maar bij minder belangrijke gebeurtenissen op het sportterrein, waarbij weinig of geen publiek aanwezig is, kan niet spoedig hulp aanwezig zijn. Alleen de scheidsrechter kan leiding geven en hulp bieden, maar dit laat ste mag alleen, wanneer hij op dit gebied deskundig is. Spreker acht het dus noodzakelijk, dat de scheidsrechter een cursus in E. H. B. O. volgt. Zijn prestige zal daardoor zeker ook winnen. De voorzitter, de heer J. H. Luyken, bracht den spreker een warm woord van dank. RONDGANGEN DOOR HAARLEM De Erven F. Bohn N.V. alhier hebben voor de Vereeniging ..Haerlem" een aardig boekje uitgegeven: „Rondgangen door Haarlem". Het is van een zeer bevoegde hand; samenstelster van deze „rondgangen" is n.l. mevr. J. M. Sterck—Proot. Het is een handig, vlot geschreven gidsje, met korte, geschiedkundige bijzonderheden. De schrijfster brengt ons op en om de Groote Markt, op en om Bakenes, naar het weste lijk deel het Zuidoosten en het Noorden der oude stad. De tekst wordt verduidelijkt door verschillende plattegronden. Wie met dezen gids als handleiding wan delingen door Haarlem heeft gemaakt, kan zeggen, dat hij „de oude stad" kent! VEREENIGING VAN HUISEIGENAREN „HET EIGENDOM". De vereeniging „Het Eigendom", afdeeling Harlem van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren, hield Dinsdagavond een praatavond onder voorzitterschap van den heer J. G. Hoffmann. Mr. L G van Dam. belastingconsulent tp Haarlem, hield een inleiding over: „De huls- pigenaar eir de belastingen". Spreker gaf een uiteenzetting van de voor naamste bepalingen van Grondbelasting. Personeele Belasting Inkomstenbelasting en Vermogensbelasting, waarbij hij, zoowel voor huizenexploitant als belegger verschil van toepassing der bepalingen uiteenzette 477ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lüst Trekking van Woensdag 4 Mei 1938 Hoogc PrUien 100.- 3649 Prijren van 65.— 1340 1450 1524 1617 1902 1944 2090 2280 2659 2742 2933 3040 3200 3462 4129 4543 4595 4643 4649 4686 4749 494S 5166 5798 5960 5984 6103 6311 6420 6898 7190 7247 7311 769° 8053 8748 8756 8852 9W0 9116 9184 9383 9425 9476 9481 9681 10209 10299 10598 11141 11533 11582 11684 11705 11851 12121 12369 12406 12709 12872 13206 13209 13249 13295 13297 13352 13353 13551 13659 13806 14271 14308 14804 14919 15014 16385 16848 17213 17884 18007 18139 18236 18308 18351 18394 18416 18484 19094 19645 19953 20619 20745 21065 21094 21137 21227 21520 21568 21652 Verbeteringen: 4e Klasse 2e Lijst: 11762 m. U762 met f 200, 17607 met f 200 m. t. 17607. HOLLAND—AMERIKA LLJN Lochmonar, Rott. n. Vanc. l te L. Angeles. Voiendam, 3 (8 n.) v. N.-York te Rott. Edam, n. New-York, 2, 210 mijl W. v. Land's End. Tiradentes. 2 v. Rott. te Baltimore. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 3 te Ldn. Boschdijk, Rott-, n. Tampico 2 te Havana. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rott. 1 v.Tampa HALCYON LIJN. Maasburg, 3 v. Narvik te Vlaard. Flensburg, 3 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Schiedam, 3 v. Narvik n. Rott./Vlaard. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 1 v. Madras. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr) 3 te Bordeaux HOLLAND—OOST-AZIè LIJN Gaasterkerk (uitr.) 3 van Singapore. Meerkerk (uitr.) pass. 3 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Titus, Venetië n. Amst. p. 2 Finlsterre. Stella, 3 van Malta n. Rott. Trajanus, 3 v. Bari te Catania. Oberon, Patras n. Amst. p. 3 Ouessant. Euterpe, 3 van Bordeaux te Amst. Ganymedes, Bourgas n. Rott. p. 3 Gibr. Van Rensselaer, 2 v. Paramaribo n. Amst. Douro, 1 v. Pto. Barrios n. Amst. Odysseus, 2 v. Rott. n. Pasajes. Hercules. 3 v. Hamburg te Amst. Merope, 3 v. Amst. naar Hamburg. Medea, 1 v. W.-Indië te N.-York. Oranje Nassau, 2 v. W.-Indië te N.-York. Achilles. 2 v. Napels n. Malaga. Breda, 30 van Arica n. Mollende. Colombia, Barbados n. Amst. p. 2 Azorcn. Hebe, 2 v. Thessaloniki n. Stamboul. Heider. 3 v. Antwerpen te Amst. Juno, 2 v. Stamboul n. Catacolo. Mars, 2 van Genua n. Palermo. Perseus, 3 v. Stettin te Amst, Telamon, 3 van N.-York n. L. Guayra. Rhea, 2 van Algiers n. Malta MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Eurylochus, Batavia n. Amst. p. 2 Gibraltar. Benvorlich, 1 v. Yokohama n, Rott. Glenfinlas, Japan n. Amst. 30 to Singapore. Flintshire. Japan n. Amst. p. 1 Gibraltar. C. of Pittsburg n. Rott. 3 v. Singapore ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 3 (2 n.) van Gibraltar. Sibajak (uitr.) 3 te Singapore. Garoet, 3 v. Batavia to Rott. Palembang (thulsr.) 3 v. Port Said Indrapoera, 4 (7 n.m.) te Rott. verw. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (uitr.) 1, 40 mijl O. van Niton. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tabion (thuLsr.) 2 van Singapore. Tajandoen (uitr.) 3 te Antwerpen. Johan van Old. (uitr.) 3 v. P. Said Tabinta, 3 v. Amst. n. Batavia. Enggano (thuisr.) 2 te Algiers. WIJKLIJN. Haulerwijk, Morphou n. Rott. p. 2 Finlsterre Naaldwijk, Nordenham n. Bilbao p. 2 Ouess.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7