POLITIEKE BESPREKINGEN TE ROME. Dickie en de Verborgen Schat Brand op Fransch passagiersschip. Carl von Ossietzky overleden. Tandheel k. Instituut IR ALM) P O NT D F. ft D A G 5 M F T 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Geen nieuwe verdragen tusschen beide landen. Koloniale vraagstuk en Spanje. Bij de gisteren tusschen Mussolini en Hitier Behouden besprekingen is aldus meldt Reuter uit Rome volgens ambtenaren van beide zijden, niets gebleken van een verzwak king van de as RomeBerlijn. In deze her nieuwde verzekering kan men echter zooiets als bezorgdheid zien. Terwijl de Italianen in hun geheel genomen het bericht van den Anschluss met ontsteltenis hebben ontvangen, verklaren welingelichte Italiaansche kringen, dat de stra tegische positie aan den Brenner er niet door verzwakt is. vooral als Hitier zich houdt aan zijn belofte, niet de Oostenrijksche zijde van de greas te zullen versterken. Centraal-Europa. In Duitsche kringen erkent men volgens Reuter niet. dat het vraagstuk der Sudeten Duitschers besproken is. tenzij in zuiver con sultatieven zin. Men verklaart, dat het behalve Tsjecho Slowakije en Duitschland, geen enkel land aangaat. Sommigen gelooven echter, dat Mussolini, hoewel ten slotte wel bereid, tegenover een gematigden Duitschen eisch een politiek van neutraliteit in acht te nemen, aan Frankrijk en Engeland diplomatieken steun zal verleenen bij hun streven om tot een ..modus vivendi" te geraken, waardoor de kwestie zooal niet ge regeld. dan toch uitgesteld zou worden. De gebeurtenissen sedert de laatste ontmoeting der beide dictators hebben de positie van Italië versterkt. Geen nieuwe verdragen. In Duitsche kringen wordt volgens Reuter met nadruk verklaard, dat geen nieuwe ver dragen tusschen beide landen zullen worden gesloten. De erkenning van de solidariteit tus schen Londen en Parijs door Duitschland en "talië moet worden vervolmaakt door de er kenning van de as RomeBerlijn door Frank rijk en Engeland. Het eenige vraagstuk, dat tusschen deze beide groepen moet worden ge regeld is de koloniale kwestie en men hoopt, dat dit geen groote moeilijk heden zal opleveren. Het schijnt, dat Hitler de koloniale kwestie op den voorgrond wil plaatsen bij zijn bespre kingen met Mussolini. Het Tsjechische vraagstuk komt blijkbaar op de tweede plaats. Ook is men in Duitsche kringen van mee ning dat een overeenkomst tusschen Berlijn en Parijs zeer wel mogelijk is. niettegenstaan de het FranschRussische verdrag, doch men schijnt wel eerst een overeenkomst met En geland tot stand te willen brengen. Volgens United Press weet men in welingelichte kringen te Rome dat be sprekingen tusschen Hitler en Mus solini geopend zijn met betrekking tot Spanje, waaruit zich wellicht een an dere kwestie zal ontwikkelen. Naai* verluidt wenscht Hitier te weten, hoe spoedig Mussolini voornemens is zijn troepen terug te trekken, hoeveel en op welke wijze hij Franco's vooruit zichten beoordeelt en ten slotte welke gemeenschappelijke houding Italië en Duitschland aan moeten nemen ten opzichte van Engeland als Franco een volkomen overwinning behaalt. De Giornale d'Italia schrijft over de be sprekingen. die op het oogenblik te Rome ge voerd worden: Te Berlijn weet men. dat Italië belang stelt in alle groote Europeesche problemen en zijn buitenlandsche politiek op twee hoofdpunten baseert: dc Middellandsche Zee. zoowel als het Dor.au-bekken en den Balkan. Te Rome weet men, dat Duitschland als groote Euro peesche mogendheid in elk gebied van Oost- Europa. het Donaubekken en den Balkan aanwezig is. Hierop zijn de richtlijnen ge bouwd voor de eerbiediging der wederzijd- sche belangen en de samenwerking. Dit is reeds vastgelegd in de protocollen van Ber lijn, die een overeenstemming van belangen in Europa en vooral in het Donaubekken vaststellen. Over het Britsch-Italiaansche accoord schrijvende zegt het blad: Het accoord be oogt een opheldering en kalmeering der be trekkineen tusschen twee groote Europeesche mogendheden en. is derhalve volkomen in overeenstemming met de functies van de as Rome-Berlijil. De politieke toenadering tot Engeland Is overigens ook met de doelstellin gen met Duitschland in overeenstemming. Contact tusschen de generale staven. De speciale correspondent van Havas meldt dat het eerste contact tusschen de generale staven tot stand is gekomen parallel aan het onderhoud tusschen Hitler en Mussolini. Volgens de eerste inlichtingen uit over het algemeen welingelichte bron zou men het oog hebben op geenerlei speciaal militair ac coord, maar zou men van beide kanten het voornemen hebben het militaire contact voort te zetten op alle gebieden, die onder de landsverdediging vallen. Diner in het Quirinaal. De Koning van Italië heeft gisteravond in het Quirinaal ter eere van Hitier een diner aangeboden, waaraan de hoogste Italiaan sche autoriteiten en de den Führer verge zellende rijksminister, rijksleiders en staats secretarissen met hun dames aanzaten. De koning richtte een toespraak tot Hitier. waarin hij. na zijn gast welkom te hebben eeheeten. wees op de talrijke en diepe ver wantschappen van geest en arbeid, die het nieuwe Italië met het nieuwe Duitschland verbinden en die de vriendschap tusschen de beide volken innig en hecht doen zijn. Deze vriendschap is en zal ook in de toekomst zijn een werktuig in dienst van den Europeeschen THEEBELASTING DOOR HET BRITSCHE LAGERHUIS GOEDGEKEURD. LONDEN. 3 Mei (Reuter). Het Lagerhuis heeft met 229 tegen 129 het labouramende- ment verworpen, waarin voorgesteld werd de belasting op thee te verlagen tot vier pence. Met 227 tegen 129 stemmen werd het regee- ringsvoorstel, waarbij de thee met acht pence belast, wordt, goedgekeurd. Ook dc nieuwe rechten op ingevoerde films werden aanvaard. vrede, waarvoor de Duitsche en de Italiaan sche regeering zoo vol vertrouwen samen werken. Ook Hitier legde in zijn dankwoord den na druk op de nauwe verbondenheid die tusschen de beide volken bestaat in hun opvattingen en doelstellingen, en op de wederzijdsche vriendschap. Deze vriendschap, aldus de Führer, is niet slechts een garantie voor de veiligheid der beide volken, zij blijft ook een sterke waarborg voor den algemeenen vrede. Geschenk van den Führer. Het D.N.B, meldt nog, dat de Führer bij zijn bezoek aan het Vene- tiaansche paleis aan Mussolini een Zeiss-óbservatorium heeft aangebo den, waarvan hij de schenkingsoor konde overhandigde. Voorts stelde Hitier den Duce een fraai boek met foto's van Mussolini's bezoek aan Duitschland ter hand. alsmede een copie van de Olympia defilm .Peest der volken" ..feest der naties". Instructies voor de fascistische partijleiders. Uit volkomen betrouwbare fascitische bron verneemt United Press, dat Mussolini voor Hitler's aankomst den fascistischen lei ders opgedragen heeft ervoor te zorgen, dat de ontvangst van den Führer „gematigd en waardig" zou zijn en iedere poging tot wilde demonstraties te voorkomen. De fascistische functionarissen kozen met zorg burgers uit en gaven hun nauwkeurige instructies omtrent hun gedrag. Men deelt United Press mede dat Mussolini Hitler's bezoek beschouwt als een formeele „restitutie" van het bezoek, dat Mussolini aan Duitschland gebracht heeft, en dat is dan ook de reden, dat hij wenschte dat de ontvangst officieel, gematigd en waardig verloopen zou. Scènes van massaal enthousiasme moesten vermeden worden. Dit moet dan ook de re den geweest zijn, dat de menigte zich niet buitensporig gedroeg. De fascistische func tionarissen, die zich bezighouden met de le den van de Duitsche nationaal socialistische partij hebben dezelfde instructies gekregen. Griek en land Arrestatie van communisten. Ten besluite van een onderzoek van zes maanden heeft de politie in het geheele land 80 communisten gearresteerd, waaronder drie ex-afgevaardigden. Onder de gearresteerden bevinden zich leden van het politieke bureau der communistische partij en van de confe deratie van Grieksche communistische jeugd. (United Press). Fascistische jeugd demonstreert voor Hitler en Mussolini. Parade met mitrailleurs9 karabijnen en babytanks. Hitier spreekt de in Italië vertoevende Duitschers toe. ROME. 4 Mei. Hedenmiddag heb ben Hitler en Mussolini een parade van 52.000 leden der fascistische jeugd geïnspecteerd bij het vliegveld van Centocelie, vijf mijl buiten Rome. Om 4.25 in den middag kwamen zij daar aan. Starace wachtte hen te paard op. Een eerewacht van musketiers stond gereed en de hooge persoonlij kheden passeerden een eerepoort van dolken op hun weg naar den observatietoren, vanwaar zij de parade aan schouwden. Op een commando van Starace begroetten de twee en vijftig duizend jongeren den Führer en II Duce, waarop de muziek het Duitsche en het Italiaansche volkslied speelde. In gevechtsformatie vlogen oorlogsvliegtuigen boven het veld. Sommigen sleepten zweef vliegtuigen die boven het veld bleven ma noeuvreeren. Ook Graziani en De Bono waren aanwezig. Toen Hitier hen opmerkte, ging hij op hen toe en begroette hen hartelijk. Verder op den middag paradeerde nog een bataljon Libysche soldaten. De jeugdorganisatie voerde de parade uit met 48300 karabijnen, 463 kleine mitrailleur geweren. 180 groote mitrailleurs, 100 baby tanks, 28 stuks geschut, 200 motorfietsen be wapend met mitrailleurs en 20 zweefvliegtui gen. 4.000 hoorns bliezen het saluut, toen Hitler en Mussolini om 5.45 het veld verlieten. Toespraak tot 6.000 Duitschers. Hitier begaf zich in Rome naar de Massen- tius basiliek, waar hij 6.000 Duitschers, die in Italië verblijven, toesprak. Hij verklaarde in zijn rede, dat de ontvangst in Italië hem zeer getroffen heeft. Hij was dankbaar op dit oogenblik tot Duitschers te kunnen spreken en de banden tusschen hen en het Duitsche rijk nauwer te kunnen aanhalen. Onverwacht verscheen Mussolini. Hij sprak zelf niet, doch werd hartelijk verwelkomd door den Nazileider voor Italië Et tel. De menigte barstte daarop driemaal in een luid gejuich uit. Het viel op, dat bij deze bijeenkomst geen Duitsche geestelijken aanwezig waren, hoewel dezen een der grootste kerkelijke groepen in Rome vormen. (United Press) Monument voor Masaryk beschadigd. Volgens het D. N. B. werk van „agents provocateurs". Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Praag dat volgens een bericht van het Tsjecho-Slo- waaksche persbureau in den afgeloopen nacht in Moravisch Schöneberg het monu ment voor Masarijk beschadigd is, doordat de kin van het beeld is afgeslagen en op het voetstuk met roode verf een hakenkruis is ge- schilderd.Het hakenkruis is door de politie ver wijderd. er is een onderzoek ingesteld. Vol gens het Duitsche Nieuwsbureau neemt men aan, dat de beschadiging het werk van „agents provocateurs" is Onlusleii op Jamaica. Stakers overvallen bureau van een plantage. LONDEN 4 Mei. De minister van kolo niën, Ormsby Gore, heeft in het Lagerhuis mededeelingen gedaan over onlusten op Ja maica. Deze hebben hun oorzaak gevonden in een eisch tot loonsverhooging, die op 29 April gesteld was door de arbeiders van een particuliere plantage. De directie wees de eischen af. Den daarop volgenden Maandag plunderden drieduizend stakende arbeiders de bureaux van de maatschappij, die eigena resse is van de plantage, en vielen het politie personeel aan met stokken, steenen enz. De politiemannen openden het vuur. Vier personen werden gedood, negen gewond. Drie en negentig personen werden in arrest ge steld. Het schijnt, dat de onlusten een vol komen lokaal karakter hebben gehad en be perkt zijn gebleven tot de plantage. Gedenksteen voor de moordenaars van Dollfuss. Onthuld in militaire kazerne te Rossau. WEENEN, 4 Mei. In de militaire kazer ne van Rossau is heden voor Planetta en Hol- zweber, die bij den moord- op Dolffuss be trokken waren, een gedenksteen onthuld. „Een ander kruis in Rome"". Bittere woorden van den Paus. Uit Castel Gandolfo, 4 Mei: Terwijl de Os- servatore Romano voortgaat geen woord te schrijven over -de reis van Hitier naar Rome. heeft de Patis een toespeling vol bitterheid gemaakt over de aanwezigheid van Hitler in een rede, die hij gisteren heeft uitgesproken tegenover 436 jonggetrouwde paren, die hij tegelijk met kardinaal Lavitrano heeft ont vangen, evenals een aantal deelnemers aan het congres te Florence betreffende het christelijke Oosten. Na den zegen des hemels voor de aanwezige geloovigen te hebben afgesmeekt, zeide de Paus: „Gij moet dit goede, dat wij u toewen- schen dat wij van de goedheid van God ver wachten. verdienen door uw trouw aan het Christelijk leven en door uw gebeden. Want droeve zaken doen zich voor, zeer droeve za ken. zoowel ver van ons als nabij. Ja, zeer droeve zaken en onder deze droeve zaken moet men wel rekenen het feit, dat Rome, op den dag van het feest der H. Kruisvinding, de tce- kenen opricht van een ander kruis, dat niet het kruis van Christus is. Gij weet voldoende, wanneer ik u zeg, hoezeer het noodig is te bidden, te bidden en te bidden, opdat "ook de barmhartigheid Gods in haar vollen omvang geschiede". Geheele interieur van de Lafayette' moet als verloren worden beschouwd. Woensdagavond is te Le Havre brand uitgebroken aan boord van de mail boot „Lafayette". Het vuur ont stond. toen een machinist in de ma chinekamer een brander aanstak. Het sloeg over naar de bergplaats van stookolie. Ondanks alle pogingen, in het werk gesteld door de brandweer van de stad en die van de maat schappij, tastten de vlammen ook het weelderige interieur van het schip aan. Dertig brandweerlieden, die aan boord waren gebleven, werden door de vlammen afgesneden en konden slechts met groote moeite gered worden. Het geheele interieur moet als verloren worden beschouwd. De scha de is aanzienlijk. Het vuur woedt nog voort: de brandweer moest haar po gingen opgeven. De „Lafayette", een schip van de „Compagnie Générale Transatlan- tique, is in 1929 te St.-Nazaire ge bouwd. Het meet 25.178 ton. Een der bekendste Duitsche pacifisten. Trouw aan zijn ideaal tot het einde. De bekende pacifistische schrijver Carl von Ossietzky, winnaar van den Nobelprijs voor den vrede, is gister middag in een sanatorium te Berlijn aan hersenvliesontsteking overleden. De militante Duitsche pacifist. Carl von Ossietzky was op 2 October 1887 te Hamburg geboren. Reeds betrekkelijk vroeg kwam hij in contact met de vredesbeweging. De toentertijd zeer geruchtmakende Zabernzaak bracht hem er nl„ toe lid te worden van een vredesveree- niging in zijn geboortestad. De spoedig daarna uitgebroken wereldoorlog, waarin hij als kor poraal meestreed, versterkte hem nog in zijn pacifistische overtuigingen. Als assistent- hoofdredacteur werkte hij na den oorlog aan de Deutsche Volkszeitung, terwijl hij tezamen met Berthold Jacob trachtte zijn politieke overtuigingen te belichamen in een partij, de Republikeinsche Partij, die echter een misluk king werd. Als pacifistisch publicist bleef hij echter actief. Zelfs zag hij zich gedwongen zijn functie aan de Deutsche Volkszeitung neer te leggen, aangezien hij daarin niet voldoende ruimte vond voor het propageeren van zijn pacifisme, dat steeds meer zijn levenstaak werd. en waarvoor hij een geschikt orgaan vond in het blad „Nie wieder Krieg", waarvan hij een der stichters was en waaraan hij sinds 1924 regelmatig medewerkte. Een tweede spreekbuis voor zijn overtuigingen vond hij in het veelverspreide en links georiënteerde week blad de Weltbühne, dat in 1926 onder zijn leiding als hoofdredacteur kwam te staan. Stelling tegen de herbewapening. Zijn pacifisme leidde er toe, dat hij een krachtige actie voerde tegen de herbewapening, hetgeen oorzaak werd, dat hij in 1929 van hoogverraad werd beschuldigd, omdat hij in die Welt bühne een artikel had gepubliceerd, waarin hij licht wierp op de zoo streng geheim gehouden militaire Duitsche activiteit op luchtvaartgebied. Het proces duurde geruimen tijd en in 1931 pas werd hij schuldig bevonden en veroor deeld. In December 1932 echter reeds herkreeg hij zijn vrijheid op grond van de toen afge kondigde amnestie. In concentratiekamp. Toen de nationaal socialisten het bewind in Duitschland in handen namen, weigerde Von Ossietzky uit te wijken. In den nacht van den Rijksdagbrand werd hij gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht, waar hij drie jaren zou blijven, om pas ontslagen te worden in verband met zijn uiterst zwakke ge zondheidstoestand, die opneming in een zie kenhuis te Berlijn noodzakelijk maakte. In hetzelfde jaar kende het Noorsche comité hem den Nobelprijs voor den vrede toe, welke prijs hem door een oneerlijk vertrouwensman nog afhandig gemaakt is. Met den vollen inzet van zijn hartstochtelijke persoonlijkheid heeft Ossietzky zijn leven lang gestreden voor zijn idealen, tegen den oox-log. EXAMENS. Bevorderd aan de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Jo seph Freiherr von Hormayr" mej. M. P. Prim geb. te 's Gravenhage. Geslaagd voor het doet ex. in de pharma- cie de heeren ir. Th. Gijsinck en L. M. F. van de Lande, en voor het doet. ex. in de natuur kunde de heeren M. J. Goudeket en B. Blaisse (cum laude). Bevorderd tot arts de heeren G. L. Crietee (Haarlem); S. L. Fransman (Amsterdam); J P. van Nieuwenhuize (Rotterdam), M. Lim burg (Amsterdam) en L. Burema (Groningen) Geslaagd voor artsexamen le ged. de heeren J. J. Kerremans (Wouw), R. B. W. F. M. Die pen (Tilburg), J. Adler (Nuernberg) en A. P. van der Wey (Sneek). ONZE DACEIIJKSCHE KINDERVERTELLINC Kapitaal in krotwoning gevonden. Zeep in bankpapier ingepakt. In een krotwoning te Meppel, welke dooi de bewoners wegens afbraak moest worden verlaten, heeft men dezer dagen een zeld zame vondst gedaan. Terwijl men onder het schamele huisraad zocht, of er nog iets was. dat de moeite van het meenemen waard was, vond men een oud onooglijk kistje, dat boordevol zilvergeld was: guldens en rijks daalders, waarvan de meeste zwart zagen van verwaarloozing. Toen men verder ging zoe ken, vond men op alle mogelijke plaatsen geld, verder een aantal nieuwe japonnen, de kens enz., en een partij huishoudelijke arti kelen. Ook waren er een aantal stukken zeep en toen men één stuk uitpakte, bleek om de zeep zelf bankpapier gewikkeld te zijn. In totaal moet men voor een bedrag van bijna tienduizend gulden hebben gevonden. De bewoners, een 89-jarige man en zijn 45- jarige nicht, die al jarenlang door Maat schappelijk Hulpbetoon werden onderhou den, wisten niets van het bestaan van deze schat af. Het heele kapitaal is blijkbaar door een zuster van den man, die in 1936 is over leden, gehamsterd. HET 16 RIJKSSTRAATWEG HAARLEM-NOORD TELEFOON 16726, heeft zijn tarieven VERLAAGD en berekent thans voor geheel GEBIT 32.00 Ze hadden al wel meer dan een kwartier geloopen, toen Flapoor zich omdraaide en Dickie aankeek. Nu moeten we oppassen, gromde hij. Als de Baardmannen ons in de galen krijgen, dan zijn we nog niet gelukkig! Dus kalmpjes aan, dan breekt het lijntje niet. Vooruit, voorwaarts! En trouw volgde Dickie Flapoor. Hij zou eigenlijk veel meer lust hebben om zoo gauw als het maar mogelijk was rechtsomkeert te maken en er vandoor te gaan, maar hij wist wel, dat dit nu niet meer mogelijk zou zijn, omdat hij den weg niet zou kunnen vinden. Nou en je kon altijd nog beter in een bosch verdwalen dan in deze donkere onderaardsche kelders. Zoo moest hij Flapoor dus wei volgen, maar hij deed het niets graag. Wat zou die haas dan eigenlijk ook willen? Zou er iets moois te zien zijn bij die Baardmannen? Plotseling draaide Flapoor zich om. We zijn er haast, nu niets meer zeggen, dan zal je alles wel zien! fluisterde hij. Pas op, kijk daar heb je twee Baardmannen!! Voorzichtig koek Dickie om een hoekje. En ja, hoor, daar stonden twee kabouters. met garantie. PIJNLOOS TREKEN INBEGREPEN. Plaatje met 1 tand2.50 Iedere tand meer 1.75 Poreelein- of zilvervulling 2.50 Goud vullingen 9.00 Goudkroon 15.00 Pijnloos trekken tand of kies ƒ1.50 MONDONDERZOEK KOSTELOOS. SPREEKURENiederen morgen 9—12 uur, behalve Donderdag. Iederen middag IV*4 uur. behalve Vrijdag en Zaterdag. AVONDSPREEKUREN: DINSDAG en DONDERDAG 7—9 uur. Behandeling uitsluitend door Ned. mond- en tandartsen. (Adv. lngez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 6 MEI HILVERSUM I. 1875 M. en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gramofonmuziek 9.30 Gelukwen- schen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgen wijding 11.—Gramofoonmuziek 11.15 Zang met pianobegeleiding, en Gramofoonmuziek 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonmuziek 2.30 Christ. Lectuur 3.— Gramofoonmuziek 3.30 Orgelconcert en Gramofoonmuziek 4.45 Gra mofoonmuziek 5.30 Declamatie 6.Gramo foonmuziek 6.25 Tuinbouwpraatje 7.— Berich ten 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage 8.— Berichten ANP. Herhaling SAS-Berichten 8.15 NCRV-Orkest 9.— Causerie „Zij, die omdolen". 9.30 Pianovoordracht 10.Berichten ANP 10.05 Vervolg orkestconcert 10.45 Sportpraatje 11.— Gramofoonmuziek Ca. 11.50-1200 Schrift lezing. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Gra mofoonmuziek 12.30 Kovacs Lajos-orkest. duo „Ja" en Gramofoonmuziek. 2.Voor tuinlief- hebbers. 2.30 AVRO-Dansorkest en solisten. 4.— Gramofoonmuziek. 5.Voor de kinderen. 5.30 Zang en orgel. 6 De Ramblers. 6.30 Po litiek Radiojournaal. 6.506.55 Gramofoonpla» ten. 7.— Causerie „De geestelijke grondslagen der democratie". 7.20 Berichten ANP. 7.30 Be richten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.— Het Hol lands instrumentaal kwintet. 8.40 Causerie „Reclasseering". 9.VARA-Orkest 10.Fan tasia en solisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Zang en piano. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.— Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.4010.50 Pianosoli 11.10 Orgelconcert 11.40 Tommy Kinsman en zijn Band. 12.20 Decla matie. 12.301.20 Pianovoordracht 2.10 Lou dens Symphonie-Orkest, koor en solisten 4.05 Gramofoonmuziek 4.20 Het Bronkhurst-trio. 4.40 Troise's Mandoline-orkest en solist. 5.20 Berichten. 5.45 Parlementair overzicht 6.05 Orgelspel 6.35 Big Bill Campbell en zijn en semble. 7.20 BB'C-Orkest 8.20 Berichten. 8.40 Causerie ..Our new listeners". 8.55 Variété-pro gramma. 9.40 Frank Walker's Octet. 10.20 Mi chael Flome en zijn Band. 10.5011.20 Dan», muziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50—8.05, 9.10 10.20 en 11.35 Gramofoon muziek 12,50 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek 2.05 Pianovoordracht 2.20 en 3.35 Zang 4.20 Het Zagrebs kwartet. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel 9.50 Gramofoonmuziek. 10.2011.50 Orkest concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 6.30 Orkestconcert 12.10 Omroepsextet 1.30 Populair concert. 3.20 Omroeporkest. 5.20 Zang en piano 6.30 Gra mofoonmuziek 6.50 „Glückliche Reise". operet te. 8.20 Voor soldaten 9.35 Gramofoonmuziek 10.2011.20 Stedelijk Orkest van Essen en so list. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Ora- roepdansorkest 12.50—1.20. 4.90 en 5.20 Gra mofoonmuziek 6.20 Zang 7.20 Omroepsympho- nie-Orkest 7.50 Radiotooneel 8.35 Omroepsym- phonie-orkest (Vervolg). 9.30—10.20 Omroep- dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Oni- roepsalonorkest ensoliste. 5.35 Gramofoonmu ziek. 5.50 Pianovoordracht. 6.35 Gramofoon muziek 9.45—10.20 Dansmuziek (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30Gramofoonmuziek. 7.20 Gevarieerd programma. 8.20 H. Fröhlich's orkest en Hans Bund's pianoduo 9.20 Berichten 9.50 Luit en orgel. 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Omroep- 4 Jcleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6