Geuzenbaai Felle binnenbrand in centrum der stad. KT K A N D X "G 9 MET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD g (A/anneer de Geuzen Geuzenbaai gekend hadden, dan zouden de Geuzen Geuzenbaai gerookt hebben. ••••f uze. aai (Adv. Ingez. Med.i Borgstellingsfonds voor Kennemerland. Gegevens uit het jaarverslag. In het jaarverslag van het Borgstellings fonds voor Kennemerland (loopende over het tijdvak 1 October 1936—1 Jan. 1938) wordt al lereerst een overzicht gegeven van het tot standkomen van het fonds. Daarin wordt her innerd, dat het oorspronkelijke plan van één Borgstellingsfonds werd losgelaten en ver vangen door een plan, dat voorzag in een Fonds voor consumptieve credieten alleen voor de stad Haarlem en een Fonds voor produc tieve credieten, bestrijkende het geheele ge bied van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstreken. Op 17 Juni 1936 werd de Acte van Oprich ting en Stichting van het Borgstellingsfonds voor Kennemerland verleden. In den loop van het jaar werden twee plaat selijke advies-commissies opgericht, te weten te Aalsmeer en te Velsen, welke laatste aan het eind van het verslag-jaar nog niet offi cieel was geinstalleerd. Het Fonds begon zijn werkzaamheden op 1 October 1936, doch werd eerst op 13 Septem ber 1937 erkend. Men vond den Adjunct-Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken bereid om, nevens het secretariaat, ook de leiding van het Fonds op zich te nemen. Mede omdat haar adjunct bij het Fonds betrokken was, stond de Kamer toe, Al» een burcht tegen zijn indringers, zoo is elk Junghans polshorloge tegen schade lijke elementen beschermd. Volmaakt Hofdicht gesloten! Dat, èn de stalen bodem garandeert U een klokje van lan gen levensduur en blijvende precisie. Een «eer gewaardeerd geschenk. ffjUUR*** (Adv. Ingez. lied.) dat het bureau in haar gebouw werd gevestigd en dat van haar personeel werd gebruik ge maakt. Behalve de financieele voordeelen, welke aan deze regeling zijn verbonden, is de nauwe samenwerking tusschen Fonds en Ka mer van veel belang. Wanneer besloten wordt den aanvrager een credlet te verleenen, wordt dit crediet be schikbaar gesteld door de Nassau-Bank N.V., te Haarlem, (in het verslagjaar nog Boaz-bank geheeten) terwijl het Borgstellingsfonds borg blijft. Het is echter de gewoonte van het Fonds om te zorgen, dat de aanvrager, zoo mogelijk, bovendien nog een zekerheid stelt, welke eerst wordt uitgewonnen, voordat het Fonds voor betaling in aanmerking komt. Zooveel moge lijk wordt getracht derden in het sanee- rings- en controleeringswerk te betrekken. Wanneer een zaak een boekhouder of accoun tant heeft wordt deze, indien eenigszins mo gelijk, met de saneering en het toezicht be last. Moet in een zaak een boekhouder worden aangesteld, dan wordt ook deze ingeschakeld bij het toezicht. Herhaalde malen is ook reeds zeer prettig met advocaten samengewerkt, die na overleg met het Fonds een geheele zaak met de crediteuren regelden, waarna het Fonds een crediet verleende. De voordeelen van deze manier van werken zijn zeer groot. Allereerst wordt het Fonds populair bij menschen, die vroeger uit vrees voor concurrentie dikwijls afzijdig ten opzichte van het werk der Fond sen stonden. Ten tweede gaan de bovengenoemde perso nen er steeds meer toe over zaken bij het Fonds te brengen, omdat zij inzien dat het de redding van hun cliënt kan beteekenen, wat tevens hun eigen voordeel is. Tenslotte betee- kent deze werkwijze een groote besparing aan arbeid voor het Fonds. Men ontvangt na een enkele bespreking dikwijls de zaak kant en klaar voor een crediet uit handen van een ac countant of advocaat. Zeer dikwijls ook blijkt, dat alleen de saneering reeds voldoende was en dat de hulp van het Fonds zich beperkte tot het houden van toezicht. Ten opzichte van de behaalde resultaten wordt de zaak moeilij ker, daar men in de door het departement ver langde staten zeer veel gevallen, die gesa neerd werden, niet zal aantreffen, omdat zij door anderen geschiedde, terwijl het Fonds slechts af en toe eenige aanwijzingen gaf. Het aantal in behandeling genomen schrif telijke aanvragen bedroeg in het tijdvak 1 Oc tober 19361 Januari 1938 219 stuks Mondelinge adviezen werden zeer veel ver strekt. Het totale aantal daarvan bedrog naar schatting meer dan vijf honderd. Van de 219 schriftelijke aanvragen om hulp werden er 38 door saneering van het bedrijf, bespreking en accoord met crediteuren e.d. geholpen. Aan 18 aanvragers werd een crediet verstrekt. Het totaal der verstrekte voorschot ten bedroeg op 1 Januari 1938 f 4681.10. 't Groote aantal afwijzingen vindt zijn oor zaak in diverse factoren: Allereerst de voorwaarden, waaronder hulp wordt verleend. Teveel wordt vergeten, dat bij de steunverleening het weer gezond maken der bedrijven op den voorgrond behoort te staan. Het geven van geldelijken steun dient eerst op de tweede plaats te komen. Dit begin WEEK-ABOIVNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE sel is gebleken juist te zijn. In vele gevallen zou het geven van een crediet den aanvrager reddeloos ten onder gebracht hebben, omdat een voorschot geven beteekent, een nieuwe last op 't bedrijf leggen, welke last in vele gevallen niet kan worden gedragen. Het is dan ook niet moeilijk iemand geld te geven, doch men moet zóó geven, dat de aanvrager ermede geholpen is. Het is nu merkwaardig, dat alle aanvragers zonder uitzondering geld vrageft en de meesten zeer verwonderd zijn als er andere oplossingen voor hun moeilijkheden gevonden worden. Ook de capaciteiten en antecedenten van de om hulp vragende zaken dienen van dien aard te zijn, dat de mogelijkheid tot herstel van het bedrijf hierdoor niet wordt uitge sloten Het bovenstaande is de ondergrond, waarop de bepalingen der Handleiding voor Kleine Borgstellingsfondsen, uitgegeven door de Re geering, rusten. Met ingang van 1 Januari 1938 zijn de be palingen ruimer geworden en kunnen reeds drie jaar bestaande zaken geholpen worden, terwijl ook bijstand mogelijk is bij het over nemen van zaken. Het grootste aantal afwijzingen Is te wijten aan het gebrek aan levensvatbaarheid der on dernemingen. Handelskennis ontbrak bij zeer velen der aanvragers. De indruk wordt gevestigd, dat velen in den „boom"tijd na den oorlog zaken zijn be gonnen en bij hun patroons zijn weggegaan, verlokt door de hooge winsten, die de gevestig de middenstandsbedrijven maakten. Zoolang de conjunctuur hoog was ging dat goed, maar toen de depressie kwam, bleek weldra, wie wel en wie niet in staat was zijn eigen stuurman te zijn. Tot degenen, die beter geschikt zijn voor matroos dan voor kapitein, behoort het grosse der aanvragers. Wat betreft de hulpverleening op andere wijze dan met geld, wordt aan iedereen op zijn verzoek, indien mogelijk, hulp verleend, on geacht of hij aan alle eischen voldoet. Speciaal op dit terrein, het eigenlijke ter rein van het Fonds, is bevredigend werk ver richt. Hier staat voorop, dat het Fonds de be langen van allen, die bij een bepaalde zaak betrokken zijn, behartigt. Dus zoowel van de crediteuren als van den debiteur. Onderzocht wordt was voor alle betrokkenen als de meest gewenschte oplossing moet worden beschouwd. Dit is niet zoo moeilijk als het schijnt, aange zien de belangen van crediteur en debiteur meestal samen gaan, al denken ze ook van niet. Het executeeren b.v. van een debiteur, wiens zaak nog levensvatbaar is, maar die momenteel niet in staat is zijn geheele schuld af te doen, is voor beide partijen nadeelig, ter wijl het in leven houden van een zaak, die toch niet meer te redden valt, voor den debi teur niets dan jammer en ellende en voor den crediteur steeds groeiend verlies medebrengt. Het lastige punt is het beoordeelen der levens vatbaarheid. Hier is de uiterste voorzichtig heid geboden. Het Fonds heeft zich langzamerhand ook ontwikkeld in de richting van een adviesbureau voor den middenstand. Niet zoo, dat kostelooze juridische adviezen gegeven worden waardoor men de hulp van rechtskundigen zou kunnen ontberen, doch meer in algemeenen zin en vooral op economisch terrein. Doordat de per soon van den secretaris van het Fonds en die van den adjunct-secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken dezelfde is, en dergelijke adviezen, zij het in geringere mate, ook door de Kamer worden verstrekt, is thans dikwijls niet meer uit te maken of men door de Kamer van Koophandel of door het Borgstellingsfonds ge holpen wordt, Een scheidingslijn is niet te trekken. Dit geldt trouwens iii mindere, mate voor de geheele hulpverleening zonder het ge ven van credieten. Thans rest nog de vraag of de gesteunde ge vallen inderdaad afdoende geholpen zijn. In verband hiermede moet ook de opmerking be sproken worden, als zou een bedrag van f 500 per geval te weinig zijn. Wat het laatste be treft, gelooven wij niet, dat deze som vergroot dient te worden, afgescheiden nog van het feit, dat de geldmiddelen dit momenteel niet zouden toelaten. Het grootste deel der aan vragers heeft nooit over een bedrag van f 500 de beschikking gehad en had dit bedrag ook niet noodig. Wanneer er bij deze kleine be drijfjes meer moet worden gegeven, blijkt dat er eigenlijk geen zaak meer is. Komen er aan vragers, die grootere bedragen noodig hebben, dan kan het Fonds bij uitzondering tot f 1000 gaap. Voor hoogere bedragen bestaat het rijks-crediet, dat loopt van f 500 tot f 10.000 en dat door de Nederlandsche Middenstands- bank wordt beheerd. Hoe gaat het nu verder met de gesteunde bedrijven? Definitieve gegevens hieromtrent zijn niet bekend, daar het Fonds nog te kort bestaat om reeds nu blijvende resultaten te kunnen aanwijzen. Wel kan worden gezegd, dat de gesteunde bedrijven al betalen ze hun credieten terug, nog nieit als gered kunnen credieten terug, nog niet als gered kunnen de hulp zeer moeilijke tijden door. Elke on voorziene moeilijkheid brengt ze weer op den rand van den afgrond. Verschillende gevallen zijn dan ook door den Secretaris niet losge laten. maar in administratie gehouden. Aqtotsch«p. v.d. WaalS(lr..3B. H««rlea (Adv. ingez. bied.) OPMERKINGEN VAN LEZERS. GEBRUIKT UW FIETSSLOTEN Een lezer maakt de opmerking, dat er in den laatsten tijd veel rijwieldiefstallen in Haar lem voorkomen. Inzender meent, dat aan deze diefstallen de bezitters der rijwielen de meeste schuld hebben. Zeer dikwijls gebeurt het toch. dat wielrijders, die een slot op hun fiets hebben, daarvan geen gebruik maken als zij de fiets slechts korten tijd onbeheerd laten staan. De Zomerzegels van dit jaar. Verkrijgbaar van 16 Mei tot en met 15 Juli. Gelijk in vorige jaren het geval is geweest zullen ook dezen zomer en wel gedurende het tijdvak van 16 Mei tot en met 15 Juli a.s. op de postkantoren zomerzegels verkrijgbaar worden gesteld, met een toeslag boven de frankeerwaarde, welke ten goede zal komen voor de helft aan sociale doeleinden (tuber culose- en kankerbestrijding, steun aan on gehuwde moeders) en voor de helft aan cul- tureele doeleinden, t.w. het verleenen van opdrachten op cultureel gebied ter tege moetkoming in de huidige nood der cultu- reele werkers. De zegels zijn geldig tot 31 December 1943 en verschijnen dit jaar/, in 5 frankeerwaar- den, n.l.: iy2 cent met een toeslag van 1% cent 3 cent met een toeslag van 2 cent 4 cent met een toeslag van 2 cent 5 cent met een toeslag van 3 cent 12V2 cent met een toeslag van 3!2 cent. De nieuwe zomerzegels dragen de volgende beeltenissen: 1 y2 cent. grijsbruin, Marnix van St. Alde- gonde (15381598), vertrouwde hulp van Prins Willem van Oranje en veelzijdig let terkundige. 3 cent, groen: ds. O. G. Heldring (1804 1876), aan wiens menschlievendheid het te danken is, dat in Zetten de bekende inrich tingen verrezen, waar verwaarloosde meisjes en ongehuwde moeders een liefderijke ver zorging vinden. 4 cent, bruin: Maria Tesselschade, de doch ter van Roemer Visscher (15941649), be gaafde tijdgenoote van onze groote, 17de eeuwsche dichters, aan wier beroemde, litte raire bijeenkomsten in het „Salich Roemers- huys" en op het Muiderslot zij glans en luis ter bijzette. 5 cent, groen: Rembrandt Harmenszoon van Rijn (16061669), Nederland's grootste schilder. 12V2 cent, blauw: Hermannus Boerhaave (16681738). Leidsch hoogleeraar in de ge neeskunde. plant- en scheikunde, wiens ver maardheid als veelzijdig geleerde bijkans le gendarisch is. De afmetingen zijn dezelfde als die van de zomerzegels van vorige jaren. De beeltenis van Marnix van St. Aldegonde is vervaardigd door Kuno Brinks, die van ds. Heldring en Rembrandt door S. H. Hartz en die van Maria Tesschelschade en Boerhaave door mevrouw E. Reitsma Valen, c.a. Ook bij deze uitgifte heeft de heer W. van Konijnenburg zijn voor lichting en aanwijzingen gegeven ter bevor dering van de eenheid der serie. Heerenmodemagazijn grootendeels uitgebrand. Zaterdagmiddag tegen zes uur heeft wederom een felle brand gciooed, ditmaal in het centrum der stad. Het Heerenmodemagazijn Sevillaaan den Kruisweg hoek Parklaan viel aan de vlammen ten prooi. De bedrijfsleider, de heer P. Nolle, had juist een klant geholpen, en wilde eenige kleeding- stukken terugbrengen naar het achter den winkel gelegen magazijn, waar behalve een zacht brandende haard ook een petroleum kachel stond te branden. Hij struikelde over een matje en viel tegen de kachel, die hij in zijn val meesleepte. De petroleum stroomde er uit en vatte dadelijk vlam. Met groote snel heid greep het vuur om zich heen. De heer Nolle waarschuwde onmiddellijk zijn vrouw en twee kinderen, die zich in het boven den winkel gelegen woongedeelte bevonden. Hij poogde nog den brand te blusschen. maar dat bleek onmogelijk. Daarop liet hij een der kinderen bij buren de brandweer waarschu wen de eigen telefoon was door het vuur onbereikbaar en begaf zich weer naar boven ditmaal om een papegaai en een kanarie te redden, uit vrees, dat de brand zich naar de bovenverdiepingen zou uitbreiden. Toen hij de trap afkwam hadden de vlammen, aange wakkerd door den tocht tusschen de gespron gen ruiten van het magazijn en de openstaan de winkeldeur, zich reeds tot in den winkel uitgebreid. Met moeite kon de heer Nolle door de dichte rookwolken de deur be eiken en op straat komen. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch uit het magazijn sloegen reeds groote vlam- (Adv. Ingez. Med.) „WOODBROOKERS IN HOLLAND" Zakencursus te Barchem Opnieuw heeft de Vereeniging „Woodbroo- kers in Holland" een Zakencursus uitgeschre ven op 2, 3 en 4 Juli te Barchem (Gld.i, toe gankelijk voor degenen, die op economisch terrein hun werkkring vinden. Het thema luidt: ..Leiding in de hedendaagsche maat schappij". De voordrachten worden gehouden door mr. J. Bierens de Haan over „Zin en noodzaak van leiding", ds. A. M. Brouwer over .Leiding in de democratie", Ir. A. H. Ingen- housz over .Leiding in het bedrijfsleven", prof. dr. C. A. Mennicke over „Leiding en op voeding der massa", Ds. F. Kleyn, de cursuslei der, sluit het geheel met een lezing over „Ge hoorzaamheid". Zondagmorgen 3 Juli wordt een godsdienst oefening geleid door prof. dr. M. C. v. Mou- rik Broekman. Een programma met alle na dere gegevens is aan te vragen bij den direc teur: dr. W. Banning te Bentveld. (Adv. ingez Medj De 12de Districts Landdag van Rotary International. De 12e Districts-Landdag van Rotary Inter national wordt Vrijdag 13 en Zaterdag 14 Mei te Amsterdam gehouden. Op Vrijdag zullen verschillende lunches en excursies worden gehouden terwijl de Land dag Zaterdag geopend wordt door Ir. D. H. Stigter, voorzitter van de Amsterdamsche Rotary Club. Het eerelid van de Rotary Club te 's-Graven- hage Mr. J. A. N. Patijn zal een toespraak houden evenals de president van de Rotary International Maurice Duperrey. Des middags worden verschillende inleidin gen gehouden en wel door oud-gouverneur Mr. B G. Wildervanck de Blécourt uit Zutphen, door den heer J. de Boer uit Utrecht en door prof. mr. dr. H. Westra eveneens uit Utrecht. De landdag wordt besloten met een feestmaal tijd in Hotel Krasnapolsky. Tot de oprichting van de Rotary Club, die nu uitgegroeid is tot een internationale or ganisatie. werd in 1905 de stoot gegeven door een advocaat te Chicago, Paul Harris. Hij vormde een club van vooraanstaande zaken lieden. die elke week bijeenkwamen in het kantoor van een hunner en wel bij ieder om beurten, waardoor de naam Rotary Club ont stond. Uit dezen vriendenkring is een organi satie gegroeid, die zich met- verrassende snel heid over heel de wereld uitgebreid heeft. De formuleeririg, het doel van Rotary, is in vier stellingen samengevat. Het is omschreven als: het aankweeken en aanmoedigen van den wil om te dienen (het Dienst-ideaal) bij al wat ondernomen wordt. In het bijzonder wekt Rotary op: 1. Velen te leeren kennen ten einde velen te kunnen dienen. 2. De toepassing te bevorderen van hoog staande beginselen in het zaken- en beroeps leven: de waarde te erkennen van eiken nut tigen arbeid en eiken werkkring te verheffen tot een middel om de gemeenschap te dienen. 3. Het dienen toe te passen in ieders per soonlijk. maatschappelijk en zakelijk leven. 4. Internationale waardeering. verdraag zaamheid en vrede te bevorderen door een wereldbond van zaken- en beroepsmannen, vereenigd door het dienstideaal. Een paar Nederlanders, die in Amerika met Rotary hadden kennis gemaakt, waren daar mee zoo ingenomen, dat zij besloten ook hier een Rotary Club op te richten. Daarmee was de basis gelegd voor de eerste Nederlandsche Club. die in 1922 te Amsterdam werd gesticht. Op Amsterdam volgde in 1923 Utrecht, in 1924 kwamen Rotterdam en den Haag en thans telt ons land 29 Clubs met een kleine duizend leden. Rotary International telt thans 114 distric ten in 84 staten, ruim 4500 Clubs met een kleine tweehonderdduizend leden. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichame lijke opvoeding hield Zaterdagavond een ledenvergadering in hotel „Lion d'Or", onder voorzitterschap van den heer R. Verwers. Deze gaf een uitgebreid overzicht van de voor genomen Sportweek, die van 14 tot 20 Juli in Haarlem wordt georganiseerd. Besproken werden de Vaardigheidsproeven voor de Lagere Scholen in Haarlem en Om streken. De proeven zullen met toestemming van B. en W. te Haarlem worden afgenomen op Vrijdag 27 Mei as De heer Nieuwenweg zal in Haarlem als leider optreden, geas sisteerd door collega's, onderwijzers en ande ren. Voor de Omstreken zijn de data nog niet bepaald. De Lighaluitvoering op het terrein van H.F.C. „Haarlem", Schoterweg, Haarlem- Noord. zal gehouden worden op Zaterdag avond 25 Juli. De Schoolzwemwedstrijden worden bepaald op Zaterdagmiddag 9 Juli; de estafettewed strijden hebben plaats om het Dr. Merens- diploma voor jngens; de meisjes strijden om 't bezit van het H.O.Z.-dipdoma. De leden der afdeeling werden op gewekt de zwemwedstrijden mogelijk te ma ken door het schenken van een geldelijke bijdrage en het beschikbaar stellen van eenige prijsjes HOWELL-DRIVE B.C. „HAARLEM 1932". Zaterdagavond had een Howell-drive plaats in de Sociëteit ,De Vereeniging". eeorganiseerd door de Bridgeclub ..Haarlem 1932". De wedstrijd werd geleid door den heer Koster. Er werd gespeeld in drie groepen van vijf tafels en toen spoedig na het einde de uitslag kon worden bekend gemaakt, bleken de vol gende paren een prijs te hebben behaald; In groep A werden No. 1 de heer en mevr. van Veen met 72 m.p., No. 2. mevr. Unie en de heer ir. de Kadt met 62t'2 m.p.. terwijl de derde prijs verdeeld móest worden tusschen de dames Bouman en Salomons en de heeren Slutzer en Brandtsen met elk 58 m.p. In groep B was het resultaat No. 1 de heeren B. Jolink en W. N. J. Bakker met 61 m.p. No's 2 en 3 waren mevr. Breed en den heer M. Frankenthal en de heeren F. S. Noordhoff en J. F. H. Pruschen met elk 60 m.p. Tenslotte was de uitslag in groep B: No. 1 de heer en mevr. Ph. Immer met 65 m.p., No 2 de heer en mevr. H. M v. d Worm met 62 V2 m.p. en No. 3 de heeren Smit en de Bruin met 62 m.p. Toen de voorzitter, de heer Noordhoff een slotwoord sprak, waarbij hij den heer Koster voor zijn medewerking dankte, kon hij terecht gewagen van een zeer geslaagden avond. Zaterdagmiddag brak brand uit in het maga zijn van de heerenmodezaak „Sevilla" aan den Kruisweg. Het magazijn brandde geheel uit. Tijdens het nablusschen. men omhoog. Met twee slangen op de water leiding werd het vuur bestreden. De brand was eerder dan men verwachtte gebluscht. Hoewel ook uit de vensters van de bovenverdiepingen de rook naar buiten kwam en men het ergste vreesde, waren alleen de winkel en het magazijn, alsmede de trap aan getast. Reeds na ruim een half uur kon de brand weer inrukken: alleen het nablusschen nam nog geruimen tijd in beslag. Een groote ravage bleek echter aangericht. Het magazijn was geheel uitgebrand. Ook de winkelruimte kreeg zeer zware brandschade. De geheele goederenvoorraad was vernield. Het mag overigens een wonder worden genoemd, dat de groote etalageruiten onbeschadigd zijn. gebleven. De eigenaresse, de N.V. „Sevilla" was tegen bedrijfschade en gedeeltelijk tegen brand schade verzekerd. Begrijpelijkerwijze trok de brand op dit drukke uur veel belangstelling. Een groote menschenmenigte, die door de politie op een afstand moest worden gehouden, sloeg het blusschingswerk gade. Het tramverkeer langs den Kruisweg was geruimen tijd gestagneerd. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING De afd. Haarlem van de R.-K. Middenstands vereeniging organiseert Donderdagavond 12 Mei in rest. Brinkmann een vergadering waar de heer G. Alders zal spreken over: Organisa tie op Middenstandsgebied. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN HAARLEM Op Vrijdagavond 13 Mei zal Ds. M. v. d. Voet, predikant van Haarlem-Noord, spreken over: „De reorganisatie der kerk". De bijeenkomst vindt plaats in de groote zaal van het Wijk- gebouw Ged. Oude Gracht 104. Een Busken Huet Museum? Een prijzenswaardig voornemen. Wij geven hierbij de afbeelding van een bibliotheekkamer, (naar een ontwerp van dr. H. P. Berlage, uitgevoerd door ,,'t Binnen huis", dat bestond van 1904—1928 en waar van de heer Jac. van den Bosch, voorzitter der Busken Huet Stichting, destijds directeur was) zooals die in haar geheel te zien is ge weest op de Baufach Ausstellung in Leipzig in 1913. Later zijn de samenstellende deelen verspreid geraakt; het schoorsteenstuk is aan gebracht in een der vertrekken van de villa „Sorgh Vliet" te Bloemendaal. de vroegere woning van Busken Huet. Zooals men weet.' bestaat er kans, dat bedoelde villa zal worden ingericht als Busken Huet Museum, door de goede zorgen van de Busken Huet Stichting te Bloemendaal. Komt het zoover, dan hoopt de heer v. d. Bosch alle andere samenstellende deelen van de bibliotheek (zooals de boekenkasten en de wandschilderingen op eterniet van prof. R. N. Roland Holst) waarvan bekend is. waar zij zich bevinden, weer bijeen te kunnen krijgen, opdat de bibliotheek in ..Sorgh Vliet" zoo vol ledig mogelijk kan worden opgesteld. Een prijzenswaardig voornemen! Moge het uitgevoerd kunnen worden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13