Heeren Hoeden— „Gevangenis zonder tralies." -SPECIALISTEN DONDERDAG 12 HEI '1938 HA'AREEM'S DAGBE'AD Een bijzonder Fransch filmwerk Een vrouw regisseert vrouwen. Een vechtpartij op de binnenplaats van het tuchthuis. Een beeld uit de film Gevangenis zonder tralies (Rembrandt Theater). Rembrandt Het tuchthuis verandert in een opvoedingsgesticht. De Fransche film „Gevangenis zonder tra lies"' heeft nog een andere titel n.l. „Meisjes achter tralies". De eerste geeft de strekking van dit sterke Fransche werk beter weer. want het gaat om de verandering van een particuliere meis jes tuchtschool in een Staatsopvoedingsge sticht. de verandering van „Meisjes achter tralies" in „Een gevangenis zonder tralies". Zulks ondo? clen invloed van moderne humane maatschappelijke stroomingen. Dit filmwerk houdt rechtstreeks verband met den tijd waarin het ontstaan is. Het vormt niet, zoo als dat bij de Amerikaansche films vaak het geval is, een zelfverwijt, een zelfbeschuldiging inzake sociale tekortkomingen en misstanden. Deze film gaat verder en demon streert het genees middel van de kwaal. In het strenge tucht huis. waar een hardvochtige directrice de meisjes met geweld laat boeten voor hetgeen zij in de maatschappij misdeden, verschijnt op advies van den tuchthuisdokter, die de re geering ingelicht heeft een meer humane vrouwelijke figuur, die de leiding overneemt en niet de wet van het geweld, maar de wet van de liefde laat gelden. Dat dit zich zoo een twee drie maar niet voltrekt, laat zich be grijpen. De geheele film is van dit humani- seeringsproces vervuld. Tegen den socialen achtergrond ontwikkelen zich verhoudingen tusschen verschillende menschen. De dokter en de nieuwe directrice kennen elkaar reeds en zij hebben elkaar vroeger beloofd met el kander te zullen trouwen. De dokter wordt echter verliefd op een meisje dat onder het brute geweld van de oude directrice een on handelbaar kind was geworden, doch dat onder de toegewijde zorgen van de nieuwe directrice een hart van goud toont te bezit ten De jonge directrice heeft het welslagen van haar opvoedingssysteem vereenzelvigd met het in dit meisje gestelde vertrouwen, en wanneer haar beschermelinge van den dokter gaat houden, met wien zijzelf in de huwe lijksboot zou stappen, is het duidelijk dat tra gische conflicten niet uit kunnen blijven. Deze worden tenslotte op een zeer zuivere ma nier opgelost. Deze Fransche film doet in haar uitwerking voor geen product uit Hollywood meer onder. De opnamen zijn prachtig gefotografeerd, zoo goed, dat we niet eens meer merken dat ze goed zijn; dat is je ware. De regie van Leo- nide Moguy is voortreffelijk en menige regis seur mag bij deze vrouw in de leer gaan waar het o.a. betreft het hanteeren van vrouwelijke speelkrachten. Want het is onder leiding van Leonide Moguy dat de jonge directrice in de film en het jonge meisje, het beste aan Het treffende profiel van Ginette Leclerc. die Nelly, de beschermelinge van de nieuxve directrice is in de Fransche film Gevangenis zonder tralies". LRembrandt Theater). menschelijkheid ontvouwen wat in hen is. 'k Heb zelden vrouwen in de film zoo lang zien spreken als in deze filmzonder dat zij ook maar even aan overtuigingskracht en natuurlijkheid inboetten. Annie Ducaux speelt de directrice, een naam die nog niet veel zegt. Maar een figuur, die u bij 'blijft, een gezicht, dat zich in uw geheugen prent; het frêle en toch vastbera den gelaat van een vrouw met een sociale roeping, een vrouw vervuld van liefde, die in het streven naar een beter rechtvaardiger lot van haar meisjes tegenover het hard vochtige opvoedingssysteem van weleer, dat haar in de figuur van de oude directrice blijft achtervolgen, van geen wijken weet. En dan haar beschermelinge Nelly! Ginette Leclerc heet zij als actrice. Het doet er weinig toe. In deze film heet zij niet alleen Nelly, zij s Nelly, het door omstandigheden vervormde kind, dat door de gestrengheid van de op voedingsmethoden meer en meer van de menschen vervreemd, en door liefde zij het eerst met wantrouwen tot de ordelijke maatschappelijke verhoudingen en vooral.... tot zichzelf wordt teruggebracht. De groote verrassing van deze film vormen deze twee vrouwen. Zij geven zich geheel. Annie Ducaux aan de uitbeelding van het sociale ideaal van opvoeding door liefde, straftoepassing als genezing. En Ginette Leclerc aan het tot leven brengen van de meisjesfiguur, die het succes van de moderne opvoedingsmethode symboliseert. U moet de natuurlijke geestrijke creaties van deze beide vrouwen, die zich in volle overgave gegeven hebben aan de verwezenlijking van de hoofd figuren uit deze idealistische film, hebben gezien, meer dan dat, hebben ondergaan om te begrijpen wat of film zijn kan. De mannelijke rol van den dokter is zwak. Roger Duchesne is een soort Fransche George Brent en men vraagt zich af hoe of hij de jonge directrice van het instituut ooit een verliefd hart heeft kunnen toedragen, want zij zal toch ook voordat zij directrice werd een idealistisch streven toegedaan geweest zijn. En bij den dokter is geen percent idealisme te bespeuren, 'k Geloof niet dat we het ver- loop van de leven van de hoofdpersonen in deze film symbolisch moeten zien. Het kan niet zonder meer de bedoeling zijn geweest te demonstreeren dat een vrouw met sociale roeping, in dit geval de directrice van het in stituut, beter doet niet te trouwen. Neen, als achtergrond van de film zien we steeds het mini Rubriek voor Vragen DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door e&n specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad. met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen ivaaraan naam en adres ontbrekenworden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden ivorden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe maakt men balkenbrlj? ANTWOORD: Balkenbrij. Kook varkenskop, hart lever, nieren, iets spek en andere ingrediën ten van den slacht in water met zout zeer zacht gaar. Hak of maal al het vleesch fijn en doe het in de bouillon met peper, zout, gemalen nagelen en desgewenscht wat anijszaad, alles naar smaak. Brengt het aan de kook en roer er droog grutte- meel in. Blijf roeren tot het gaar is. De juiste hoeveelheid van het meel bepaalt ge onder het bijroeren. Als het gaar is laat ge hel bekoelen en bakt het daarna, in boter. VRAAG: Hoe kan men een motorolievlek uit een zijden kous krijgen? ANTWOORD: Met een dotje watten en per- olilooraethyleen afwrijven. Direct daarna bedek ken met een laagje magnesia, dat na een uur weer verwijderd wordt. VRAAG: Wat is het reoepl voor caramelpud ding? ANTWOORD: Voor caramel pudding kennen wij geen recept, Voor caramelvla is het recept: 1 L. melk, 1/4 stukje vanille, 30 gr. maïzena. 2 eieren, 150 gr. suiker. Breng de melk aan de kook met de vanille en 50 gr. suiker. Doe de overige 100 gr. in een vrij groote pan en roer ze met een geëmailléer den of houten lepel op een niet f" fel vuur, tot ze caramel geworden is en over de geheele i.pper vlakte begint te schuimen. Giet er dan langzaam maar toch In één scheut door de kokende melk \Q\S SHA& o nt P»)P v OOR ot (Adv. Ingez. Med.) machtige proces van de humaniseering. En op den voorgrond zien wij 'het leven zijn draden spinnen, het leven van personen. Maar het belangrijkste is de achtergrond, waar het gaat om het leven van een groep menschen te verbeteren. Deze film is een demonstratie van het stellen van het algemeen belang voor het.persoonlijk belang. In dit licht moet men het „verhaal in de film" ook bezien. Andere conclusies moet men m.i. daaruit niet trekken. Er is in de film nog een prachtig span meisjes, een onverbeterlijk stel, dat de vroolijike toon in het geheel vertolkt, zonder zich aan charges in het komische te buiten te gaan. Het blijft geheel binnen het film totaal, dat onder leiding van de regisseuse Moguy tot een sterk harmonieus geheel werd. Een film, die ons bij blijft. Uit een grooten stroom, die voorbij gaat. v. H. Heropening Manufacturenzaak Van Vastenhoven. A.s. Zaterdag is het veertig jaar geleden, dat wijlen de heer en mevrouw Van Va stenhoven in het perceel Ostadestraaat No. 4 een zaak in manufacturen oprichtten. Weinig konden zij toen vermoeden, dat hun bedrijf zulk een groote vlucht zou nemen (veroorzaakt door het steeds toenemend vertrouwen van de cliëntèle) dat een paar maal verbouwing noodzakelijk bleek. Zoo werd het vorig jaar nog een groote verbouwing in de diepte van den winkel tot stand gebracht, maar ook dit bleek op den duur niet voldoende te zijn. Toen hebben de oudste dochter en haar man, die nu sinds een geruimen tijd de zaak met dezelfde energie drijven, besloten om ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum een radicale verbetering te laten aanbrengen. Bijna het geheele perceel is nu verbouwd. Alleen het oude dak is ge handhaafd. Maar de zaak heeft nu een mo derne pui gekregen, die reeds van verren af stand de aandacht trekt, ook door de fraaie etalage, die een aanwinst van de Ostadestraat genoemd kan worden. Hedenmiddag is deze zaak, die de oudste in het Kleverpark en ten noorden daarvan is. onder veel belangstelling geopend. Voor' de klanten is ter gelegenheid van deze opening een attractie bedacht, die wel zal inslaan. Voor eiken gulden, die besteed wordt, krijgt men een jubileum-chèque, die recht geeft op twin tig cent aan winkelgoederen bij deze firma. Bo vendien wordt er voor as. Zaterdag eemgroote ballonwedstrijd voor de jeugd georganiseerd. Hij wiens ballon de verste reis gemaakt heeft, krijgt een prijs, want aan den vinder wordt verzocht, den ballon terug te sturen. In den ruimen winkel liggen de fraaie kou sen, tricotages en badgoederen goed overzich telijk in de vitrines geëtaleerd Natuurlijk worden er nog meer manufacturen verkocht, want het devies van de firma luidt: „Van Vas- tenhoven heeft 't envoordeelig". Bij aankoop van EEN NIEUW RIJWIEL brengen wij ƒ15.IN MINDERING voor Uw gebruikt rijwiel (mits in beh. staat). RIJWIELHANDEL „MODERN", GROOTE HOUTSTRAAT 121 - TEL. 11725 (Adv. Ingez. Med.) Wereldmerken zooals STETSON, PENN-CRAFT. BOSTON IA. BORSALINO, HABIG etc. GerouiifteenJ.'vakkundig personeel. PRIJZEN. /6.50 TOT J2Z.50 02.HOUT5TR.eoEK GR.MARKT HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) bij. Klop de eierdooiers, voeg ze roerende bij de maïzena, maar zorg dat alle klontjes weggewre- ven worden. Voeg hierbij, flink roerende, zooveel van de heete vloeistof tot de eierdooiers flink verwarmd zijn. Giet ze in de pan terug en laat de vla, roerende met een garde, doorkoken (3 a 4 minuten). Laat ze dan, af en toe roerende, be koelen en vermeng ze met het stijfgeklopte eiwit, voordat men ze opdient. VRAAG: Hoe houd ik mieren uit de keuken? ANTWOORD: Een mengsel van versclie bak- lcersgist (één klontje ter grootte van een erwt) met honing of keukenstroop (3 volle theelepels) op verschillende plaatsen neerzetten op lage scho teltjes, schoensmeerdekseltjes of iets dergelijks. Het mengsel om de drie dagen vevverschen. RECHTSZAKEN VRAAG: Op hoeveel ziekengeld heeft een "win keljuffrouw recht, die 14 dagen ziek is geweest? Zij verdient 7 per week, ziekengeld 1 pCt. van het loon. De eerste week ontving zij 3 dagen loon van SO pCt.. de andere drie dagen werden noch door den patroon, noch door de verzekering uitbetaald. De tweede week kreeg zij SO pCt. van 7. Is dat alles juist? ANTWOORD: Neen, De patroon is verplicht het aan haar loon ontbrekende over dien tijd bij te betalen. VRAAG: 1. Indien een vrouw de echtelijke wo ning verlaat met medeneming van een kind, kan de echtgenoot dan vorderen, of is hij zelfs ge rechtigd dat kind op te eischen of te doen op- elschen? 2. Kan de vrouw dit kind bij zich houden (zij vertoeft bij haar ouders) tegen den wil van den man? (Aan geen der ouders Is de ouderlijke macht >ntzegd). ANTWOORD: 1. Hij is daartoe gerechtigd, tenzij de vrouw b.v. een acte tot scheiding van Uitvoering door leerlingen van mej. Cor Teves. Een alleraardigste avond. Gisteravond gaven mej. Cor Teves' leerlin gen een uitvoering in de zaal van „de Leeuwe rik". We mogen dadelijk reeds zeggen, liet is een alleraardigste avond geworden, voor oud en jong. „Onder moeder's paraplu" was een van de eerste nummers. De „oude heeren dans" was erg komiek en oogstte bij het jeug dige publiek veel succes. „De toovenaar" was een fijner nummer. Het meiske, dat in 't too- venaarspak stak bracht het er best af. Daarna gingen we een kijkje nemen in Volendam, waar de boertjes en boerinnetjes dansten. „De gouddelvers" was een tooneelstukje dat ons naar „het wilde Westen" verplaatste. Nou zoo wild was het er niet maar de twee Hollandsche jongens, wier avonturen wij zagen, vonden het toch maar beter naar hun goede oude vaderland terug te keeren. De „Bruiloft in Lilliput" liep een beetje spaak. Maar dat hoort bij zoo'n kinderopvoering", 'k Vind, geen kin deropvoering brengt goed het karakter van het kind tot uiting wanneer het zoo nu en dan niet een beetje mis gaat. Want anders wordt het zoo onnatuurlijk en gedwongen correct. Neen, juist het weifelende, het zoo nu en dan even verkeerd doen, geeft de natuurlijke char me aan zoo'n avond. De ouderen onder het publiek voelden dat ook zoo aan, en derhalve amuseerde men zich best. Trouwens, de lilli put bruidegom ('die zijn hoed verloor!) was een poosje ziek geweest en daarom wist hij zijn rol niet zoo goed meer. Hij bezorgde ons daarmee echter een vroolijk intermezzo. De Hongaarsche dans werd zoo keurig uitgevoerd dat deze gebisseerd moest worden. Een ver diend succesje. De Japansche meiskes oogstten ook veel applaus. In de pauze werden mej. Cor Teves zooveel bloemen aangeboden, dat ze armen te kort schoot om deze te dragen. Ook mej. Jouk Jepsen, die eenige solodansen ten beste gaf en met den heer Henk v. d. Wateren de leiding van de dansen had, werd in de spontane hul diging betrokken. Ook de heer v. d. Wateren, die verschillende nummers inleidde ook, ont ving een bloemstuk. Na de pauze volgde een opvoering van het danssprookje „Asschepoester" op de muziek vian W. A. Mozart. Het was alleraardigst, de Wijze waarop Asschepoester werd vertolkt, kon ons erg bekoren. Al met al is het een avond geworden van vreugde, voor de kinderen op het tooneel en in de zaal. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 13 MEI Progr. 1Hilversum I Progr. 2: Hilversum II. progr. 3: 8.— Keulen 9.20 Parijs Radio 11.05 Radio P. T. T. Nord 11.20 Keulen 12.20 Ned. Brussel 1.20 Keulen 2.20 Danmarks Radio 3.20 Keulen 4.20 Parijs Radio 5.20 Keulen 6.10 Fransch Brussel 6.20 Keulen 8.20 London Re gional, ,9.20 Ned. Brussel 10.20 Parijs Radio Progr. 4: 8.— Ned. Brussel 8.20 Diversen 9.35 London Regional 4.20 Droitwich 5.40 London Regional 6.Droitwich 8.40 Diversen of Gram. muziek 9.40 Droitwich 11.20 Diversen. Progr. 5 8.007.00 Diversen. 7.Eigen gra- mofoonplaten concert. Hollandsch programma. 1. Mijn Holland, Willy Derby. 2. Het meisje van de overhaal, Bob Scholte. 3. Bij moeders pappot, Kinderkoor Bel Canto 4. Als je voor een dubbeltje geboren bent, L. Davids. 5. Juffrouw van Dalen heeft een hoedje ge kocht. Lou Bandy. 6. Anne Marie, Bob Scholte. 7. Te laat, Wat denkt U, Avros Kinderkoor. 8. De zesdaagsche, L. Davids. 9. Vader Nep, Willy Derby. 10. Hojo, matrozen die zijn eenmaal zoo, Bob Scholte. 11. Adee, Willy Derby. 12. Oome Piet, L. Davids. 13. Het gaat voorbij, Lou Bandy. 14. Ruim baan, Kinderkoor Bel Canto. 15. Treur dan maar niet, Bob Scholte. 16. Hein de Bruin, L. Davids. 17. Bloemenmeisje, Eigen schuld, Avros Kin derkoor. 18. Diedeldomdie, Willy Derby. 8.0012.Diversen. Giiiiliiiillüiliiiiliiil'iiil ill;if::; i;.': i;i. t ui"1;; /ilT t 'in;;. ü'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiinii tafel en bed of echtscheiding tegen henj zou hebben aanhangig gemaakt en de President van de Rechtbank bevolen zou hebben dat het kind gedurende het geding bij baar zal verblijven. 2. Neen, behoudens het onder 1 bepaalde. VRAAG: Ik heb een maandwoning zonder con tract en heb door omstandigheden 12 April de huur opgezegd. Kan men mij nu ook verplichten de huur over de maand Mei ook te betalen? ANTWOORD: Ja. VRAAG: Mijn dienstmeisje voor dag en nacht vertrekt per 1 Juni 1938. Nu ga Ik half Mei ver huizen naar Amsterdam. Mag het meisje weige ren mee te gaan, ook al worden haar de reis- en en andere onkosten vergoed? ANTWOORD: Ja. DIVERSEN. VRAAG-: Hoeveel schoolgeld moet le Haarlem betaald worden voor één leerlinge op de Middel bare school voor Meisjes? (Inkomen 2250, geen vermogen, geen andere kinderen) ANTWOORD: 32.40 voor den loopenden cur sus. (Er Is een nieuwe verordening in voorberei ding). VRAAG: Hoeveel sigaren en sigaretten mag men naar België meenemen? ANTWOORD: Tien sigaren of 20 kleine sigaren of 25 sigaretten of 50 gr. tabak. VRAAG: Bestaat er te Arnhem of in de on- middelijke omgeving gelegenheid tot kampeeren? Wat zijn de kosten? Idem Utrecht? ANTWOORD: Te Arnhem: Op het landgoed Warnsborn, eigenaresse: Stichting Het Gelder- sche Landschap. Ligging: aan den Bakenberg- schen weg. 0.10 per persoon en per dag. Aan melden bij den bosehwaehtei;, W. van Buuren Ander terrein: boomgaard of bosch, eig. Joh. van Kauterik, Amsterdamscheweg 250, Arnhem. Kampgeld in overleg met eigenaar. Bij Utrecht: Kampoord Soesterberg. Eig.: M. Laming-Wilton. Aan den straatweg Utrecht- Amersfoort. Kosten niet bekend. Terrein van de gemeente Zeist. Van te voren aanvragen bij den boschwachter A. Breevaart, wonende bij de speelplaats, 1.per vergunning, niet langer dan drie dagen. VRAAG* Wat is het adres van de Schoonheids commissie? ANTWOORD: Secretaiüs is Ir. G. Friedhofï, Openbare Werken te Haarlem. Geen kermis tijdens de Sportweek te Haarlem. B. en W. beslissen afwijzend. De Middenstandscentrale ontving van het College van Burgemeester en Wethouders van Haarlem bericht, naar aanleiding van een gezonden request, dat op het verzoek van een kermisexploitant om gedurende de sport week van 1420 Juli, kermisvermakelijkhe den te mogen exploiteeren, afwijzend is be schikt. „VROUWEN VREDESGANG 1938". Het Plaatselijke Comité voor Bloemendaal en Omstreken schrijft ons: Nog één week, en onze groote dag is daar: de 18e Mei, de dag, waarop alle Nederlandsche vrouwen van goeden wille aan haar onverzet- telijken wil tot vrede uiting kunnen geven en hierdoor tegelijkertijd haar afschuw van den oorlog kunnen betuigen. Zij willen een beroep doen op het geweten der menschheid, om het ruwe, wreede oorlogs geweld te staken en te komen tot internatio nale samenwerking in vreedzame oplossing van geschillen. Sluit u in groote getale bij ons aan! DeeLneaningsbewijzen a 10 cents zijn te verkrijgen bij mevr. Oldeman, Hervormde Pastorie te Santpoort (dorp), mevr. Nolthe- nius,, Bloemendaalschestraatweg 123c, Sant poort (St.); mevr. Schriel", Dr. Dirk Bakker laan 14. Bloemendaal; mevr. Van 't Lam, Oranje Nassaulaan 121, Overveen. Vrouwen van Nederland, laten wij sterk zijn in onzen eendrachtigen Vredeswil. D.D.D. zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, ver- frlicht en «terkt de huld- weefieli. Flacons 6 75 ct., f. 1.50 en f. 2.50. GENEESMIDDEL TEGEN HUI Dflfi N D 0 E' N I N E N (Adv. Ingez. Med.) HAGEPREEK. Al vele jaren is het bij de Haarlemsche Remonstranten gewoonte op Hemelvaartsdag in de openlucht samen te komen, als het weer dit toelaat. De laatste jaren geschiedde dit op Elswout. Ditmaal zal de godsdienstoefening van Donderdag 26 Mei op Wildhoef plaats hebben. HET WEZENFONDS. Uitgekomen is het verslag van het Weezen- fonds in 1909 tijdens de. algemeene vergade ring door het Nederlandsch Onderwijzers Ge nootschap opgericht. 1937 bracht geen nieu we weezen, wat op zich zelf reeds een goed bericht is. Die der pupillen zijn in 't afgeloo- pen jaar afgevallen. Twee hiervan, reeds lang meerderjarig, werden toch door het weezen- fonds wegens de crisisomstandigheden gehol pen. Een dezer slaagde voor machinist en no. 3 voor apoth. assistent. Inkomsten en uitga ven vormen een totaal van f3798,47. Aan. belasting „Doode hand" werd f 290 betaald. Het giro saldo was 31 December f 289,01 't kassaldo f 384, bestuursonkosten beliepen f 54,29l De baten van de brandverzekering (het N. O. G. is agent, premies voor het Wee- zenfonds) waren f400. Het hoofdfonds be draagt f 32.000, het reservefonds, waarheen ditmaal f 807,51 werd overgebracht, groeide tot f7689,11. ESPERANTO B EXAMEN. Amsterdam, 16 April. Geslaagd voor het Esperanto B examen van de Fed, van Arb. Esp.: de heer H. W. Fris te Haarlem. BENOEMING. Bij beschikking van den directeur-generaal der P. T. T„ is met ingang van 1 Juli 1938 aangewezen als beheerder van het bijpost- telegraaf- en telefoonkantoor te 's Graven- hage-stationsweg den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst F. Mulder, thans te Haarlem. H. van de Weyer. Veertigjarig jubileum. H. VAN DE WEYER. Op Vrijdag 13 Mei a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de heer H. van de Weyer, in specteur van het Lager Onderwijs in de in spectie Haarlem, zijn loopbaan bij het onder wijs begon. Na op 30 April 1898 de acte van onderwijzer behaald te hebben, was hij achtereenvolgens te Zevenaar en te Arnhem werkzaam. In 1906 volgde zijn benoeming tot hoofd eener school te Winterswijk. Na een viertal jaren als leeraar te Scheveningen werkzaam te zijn ge weest, werd hij hoofd eener school voor M. U. L. O. te Dordrecht. In 1923 kwam de heer Van de Weyer bij het Rijksschooltoezicht, eerst als Schoolopziener te Amsterdam, daarna als In specteur in de inspectie Terneuzen, welke functie hij in 1932 verwisselde voor die van Inspecteur in de inspectie Haarlem. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat er een huldiging door het onderwijzend perso neel in de inspectie Haarlem zou plaats heb ben, doch de familie Van de Weyer had liever geen officiëele huldiging, maar zal gaarne op Vrijdagmiddag 13 Mei van half vier tot zes uur de gelegenheid open stellen, den ju bilaris te zijnen huize, Kleine Houtweg 71, te feliciteeren. Wij zijn er van overtuigd, dat het den heer van de Weyer aan belangstelling dien middag niet zal ontbreken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10