n h h a IInd Doopstoet trekt in stralende zon door de Weer een hoogtijdag, straten der residentie. Ook kleinigheden zijn van belang {1 Zoo'n Maatcostuum van De Faam SCHINDELER In de Kerk. ERWOOD DONDERDAG 12 MET 193S HA'ARE EM'S DAGBEAD 2 Vervolg van pag. 1.) Dc Fairy Fox machines zijn open militaire toestellen, zoodat de Koning in vliegpak den tocht had moeten maken. Het eerste werk van Zijne Majesteit was zich te ontdoen van dit vliegpak. Toen traden H.M. de Koningin en Prins Bernhard den Koning, die het generaals uniform droeg, tegemoet. Een korte begroeting volgde, eerst door de Koningin en den Prins, daarna door de andere autoriteiten. Allen begaven zich vervolgens naar het platform. Inmiddels waren de hofauto's over het vlieg veld gereden en stelden zich voor het terras van de Aero-club op. In de eerste auto nam de Koningin met Koning Leopold en Prins Bernhard plaats. Daarna kwamen eenige auto's met het gevolg van de Koningin en met de heeeren van den eere-dienst van Koning Leopold. Onder luid gejuich van de tallooze belang stellenden reed de stoet om den hangar heen en vervolgens in de richting van Den Haag. Via het Bezuidenhout, langs den Hertenkamp en over het Lange Voorhout werd naar het Paleis Noordeinde gereden. Ten paleize. Te ruim half elf kwam de stoet bij het pa leis Noordeinde aan. Toen de beide vorsten en hun gevolg bij het standbeeld van Willem den Zwijger waren uitgestegen, inspecteerde de Koning, begeleid door de Koningin en gevolgd door Prins Bernhard en het gevolg, de eerewacht. Toen de vorsten, die zich op het bordes even omkeerden om den groet van het publiek te beantwoorden, door den hoofdingang verdwe- Olympia Portable in 4 modellen vanaf 65.- Vraagt inl. of demonstr. Zijlstr. 90, Tel. 11161 OfttAoifhutSa (Adv. Ingez. MedJ nen, rees aan den mast op het dak de Belgi sche koninklijke standaard naast den oranje standaard onzer Koningin. Eenig oogenblikken gaan voorbij. Dan op nieuw een losbarstend gejuich. De geweren gaan weder omhoog en de Brabanconne klinkt. Voor een der ramen van het paleis is Ko ning Leopold verschenen en naast hem ver schijnt thans ook de Koningin. Prins Bernhard ziet men nog juist op den achtergrond. Het publiek juicht, terwijl de Koning dc Brabanconne rechtop aanhoort. Als het volkslied is verklonken, groet hij met zijn generaalspet. Het is een kleurrijk gezicht op het zonovergoten plein: het glinsterend staal der militairen, de wuivende zakdoeken, de vlaggen, het oranjeen daar, achter het raam, de vorsten van twee bevriende buurlanden. ;-t r' Het doopkleed. Jurk, mutsje, kussen en sluier vormen éen geheel, bestaande uit zeer fijne en rijk be werkte Brusselsche kant. Het doopkleed werd besteld door Koningin Emma voor den doop van Koningin Wilhelmina en ook prinses Juliana is er in gedoopt. Prinses Beatrix is zoodoende de derde generatie, welke in dit kleed den doop ontvangt. De kantsoort is genaamd Point d'Angle- terre en in de voorbaan van de jurk bevindt zich het koninklijke wapen met het devies „Je Mantiendrai" in point de gaze. Het point d'angleterre is een kantsoort, waarvan de tulle geheel met den naald ver vaardigd is evenals de zich daarin bevinden de jours. Er zijn bloemen van uiterst fijne kloskant in verwerkt. De kleur is. gezien den ouderdom, niet wit, doch is van een natuur lijk zacht-crême. Het doopkleed, dat door de firma „A la belle Dentellière" aan het Noordeinde is gerei nigd en opnieuw opgemaakt, is met strikken van ivoire satijnen linten gegarneerd en het mutsje bestaat uit point de gaze met brides. Onder de doopjurk is een onderjurk van crème satijn. Langs den weg. Langs het Voorhout en den Kneuterdijk ging het naar het in zomerweelde badende Buitenhof, waar naast infanterie-gelederen eenige afdeelingen van de Koninklijke Marine en van de koloniale reserve de laatsten met- hun ruim schaduwende grijsgroene bamboe- hoeden op de afzetting verzorgden. Breede menschenmassa's wachtten daar de nadering van den koninklijken stoet af. De stafmuziek van het 6de regiment infanterie uit Breda, die in de bocht ter plaatse van het koningstandbeeld is opgesteld, speelt onder leiding van den kapelmeester A. C. van Leeu wen af en toe een vroolijken marsch. Een batterij van filmers en persfotografen, voor wie een houten podium is getimmerd, zorgt voor de vereeuwiging van het meest aanschouwenswaardige. Er heerscht een volmaakte orde en miiltaire discipline, waardoor dc taak van de gemeen tepolitie zeer gemakkelijk wordt gemaakt. Voor de kerk. Tegen tien uur bezetten de militairen het derde halfreglment huzaren en de wiel rijders de zoomen van de Riviervischmarkt waar de ingang van de Groote Kerk is. Stram en forsch staan de militairen in het gelid en onberispelijk zijn de strakke lijnen van de mannen die de eerewacht hebben be trokken. Commandolfe weerklinken en gewe ren worden ln rust gezet. Geleidelijk wordt het terrein gezuiverd van menschen die er uit hoofde van hun slechts particuliere belangstelling niets te maken hebben. Een aardig moment is het, wanneer de de putatie oud-Hollandsche kolonisten van het eiland Amager in Denemarken, in hun sier lijke en weelderige oud-Hollandsche kleeder dracht voor den ingang van de kerk aan komt. Zij hebben Hollandsche en Deensche vlaggetjes in de hand en wuiven daarmee naar hun landgenooten, die hartelijk en luid terug juichen. Langzamerhand komen ook de genoodig- den voor de kerk aan en komen dientenge volge de fotografen en filmoperateurs meer in actie dan tot nu toe. Spoedig reeds schalt uit de verte de muziek van de mariniers en niet lang daarna daveren de klanken van de uitstekende kapel en verschijnt het kranige corps in strakken pas. Eindelijk schijnt het groote oogenblik aan gebroken. Plechtig en ingetogen beginnen dc klokken te luiden en in de verte wordt het gedruisch van den naderenden stoet hoor baar en ziet men de bereden politie die de cortège vooraf gaat. De militairen springen in het gelid en uit de verte schalt het kla- roengeschetter van de herauten. Het is nu vijf minuten over half twaalf. Allereerst verschijnen de galarijtuigen, daarna de huzaren, en ten slotte de gouden koets, ontvangen door een stormachtig ge juich en een Wilhelmus. De Prinses en de Prins stappen uit. De Prinses draagt op haar toilet niet het lint van het grootkruis en had ook geen arm band. Zij droeg haar kind De baby wordt voor het portaal van de kerk zorgzaam in de armen gelegd van de ver pleegster van Prinses Beatrix, jonkvr. Feith. die de kleine Prinses naar binnen draagt. Het wachten is daarna op de aankomst van Koningin Wilhelmina en Koning Leopold, die vijf minuten later kwamen. f Vertrek gonden koets van het Noordeinde. Zeven minuten over elven. In den rechterzij vleugel van het peleis ver schijnen achter de ramen der eerste verdie ping Koning Leopold, Koningin Wilhelmina, Prinses Alice en Prins Aschwin, die het ver trek van de gouden koets gadeslaan. Dit is het teeken voor gejuich en dit ge juich sterft niet meer uit voordat de gouden koets is voorgereden en het gaat nu alles zeer snel de opperhofmaarschalk, jhr. Bo- reel van Oldenaller, aan den ingang is ver schenen. Daar is zij. Het volk ziet zijn Prinses en jucht en jubelt Zij groet terug. Even zien wij haar gestalte op het bordes, gekleed in een lang, teer groen gewaad met een toque met afhangende gele Paradijsveeren. Prins Bernhard draagt grootkruis der Kroonorde. Daar is de Prins, achter de Prinses, in zijn uniform van kapitein der gre nadiers. De Prins draagt het groot kruis der Belgische kroonorde, welke onderscheiding hem zoo juist door Koning Leopold is verleend. Wij zien de Prinses instijgen, en naast haar ter linkerzijde neemt Prins Bernhard plaats. En dan een kort moment, maar een hoofdmo ment. Uit het donker van de paleis hal verschijnt voor het eerst, en nog wel als hoofdpersoon, Prinsesje Beatrix officieel voor haar volk. Zij weet het echter nog niet en, beseft, rustig liggend in den arm van haar verpleegster, jonkvr. Feith, nog niet, waarvoor dit volk juicht en jubelt. Een seconde en het publiek ziet het prinsesje, of liever de lange doopjurk, in de armen van Prins Bernhard, die het overgeeft aan Prinses Juliana. Beide ouders zitten gebogen over hun ouderweelde en schikken het doopkleed. Zoo gebogen over hun lie veling zitten zij nog, als de gouden koets zich in beweging zet. En tusschen de haag van enthousiaste jui- chers door gaat de koets naar de Paleisstraat en. goud-glinsterend in de zomerzon, ver dwijnt zij voor de oogen van het publiek. Het Wilhelmus klinkt nog na, dat de Koninklijke Militaire Kapel heeft ingezet. Dan keert de rust weer terug' en de aandacht richt zich op de paleisdeur, waaruit straks H. M. de Konin gin en Koning Leopold zullen vertrekken. Vertrek van den stoet der Koningin. VOOR het paleis Noordeinde ziet de me nigte intusschen het is half twaalf ge worden reikhalzend uit naar het volgende groote moment, het vertrek van den stoet waarin de Koning der Belgen en de Koningin der Nederlanden, gevolgd door de andere vorstelijke personen, zich naar de Groote Kerk zullen begeven. Daar klinkt eensklaps gejuich op: H.M. dé Koningin is met haar gast in den ingang ver schenen, uitgeleide gedaan door den opper hofmaarschalk, jhr. Boreel van Oldenaller. Een kort bevel heeft geklonken en stram staat de eerewacht, het geweer presentee- rend. De regimentsvaandels der grenadiers en jagers neigen ter neder. De koninklijke militaire kapel zet de Brabangonne in. De beide Majesteiten beantwoorden even den groet van het juichende publiek. Als de beide vorstelijke personen in de auto hebben plaats genomen verschijnt Prinses Armgard, die als andere grootmoeder van het jonge Prinsesje eveneens hartelijk wordt toe gejuicht, tezamen met Prinses Alice van Groot-Brittannië. Beide Prinsessen nemen in de tweede auto plaats. De Vorstin van Er- bach-Schönberg en Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg volgen dan in de derde auto en de Hertogin van Mecklernburg stapt tezamen met de Gravin van Kotzebue en Prins Aschwin in de vierde auto. Prinses He lena van Erbach-Schönberg en Graaf Kotze bue sluiten den stoet in den vijfden wagen. Terwijl het gejuich der menigte hen na klinkt, verdwijnt de stoet door de Paleis straat. met een in vergelijking met den stap voets rijdenden eersten stoet vrij groote snel heid. (Voor den Kerkdienst zie men pag. 5.) WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.97 7/8. Berlijn 72.52. Parijs 5.05 1/4. Brussel 30.40. Zwitserland 41.19. New-York 1.80 7/16 12 uur: Londen 8.97 15gl6. Berlijn 72.53. Parijs 5.05 1 4. Brussel 30.47. Zwitserland 41.19. Kopenhagen 40.05. Stockholm 46.20. Oslo 45.10. New-York 1.80. Praag 6.29. Italië: a. vrije lire 9.55; b. reisliere 8.55; c. bankpapier 7.80. TENTOONSTELLING „FLORA". De Speeltuinvereeniging „Flora" houdt in haar gëbouw aan de Jasmijnstraat een ten toonstelling van onschoolsch werk. dat dooi de kinderen van dezen speeltuin is vervaar digd. De tentoonstelling is geopend Zaterdag middag 14 Mei van 58 uur en Zondag 15 Mei van 10—12 uur v.m. en van 3—8 uur na middag. DEN HAAG, 12 Mei 1938. (Speciale correspondentie Er zijn twee mogelijkheden: óf den doop van het Prinsesje Beatrix in de kerk bij wonen. óf het sprookje in de gouden koets herbeleven en den tocht van het Prinsesje volgen met Vader en Moeder te midden van officieren en huzaren, van wit gekouste lakeien en prachtig gekleede hof dignitarissen. Of de stille, vrome plechtigheid in liet hooge schip van de Groote Kerk. óf den fraaien stoet door de stad, den stoet van koninklijken glans in de zomerzon, die vandaag de stad in haar warmte omvat. Ik koos de plech tigheid in de kerk en dus moest de gouden koets mij ontgaan. Voordat de stoet van het. witte paleis vertrekt en het Wilhelmus door duizenden der doopelinge ten groet zal wor den gezongen, moet men in de kerk aanwezig zijn. Maar alvorens de koelte van de kerk te betreden, wordt de stad verkend, die zoowaar op dezen vroegen morgen reeds in een zo- mersche hitte bevangen ligt. Na alle vorige hoogtijdagen van verloving en huwelijk in ons Vorstenhuis, die tot ko ninklijke stoeten aanleiding gaven en de be langstelling hadden van heel het volk, is het tafereel, dat Den Haag op dezen dag biedt, welvertrouwd. Het is de sfeer van tienduizenden menschen die al heel vroeg een plaatsje veroverd heb ben met klapstoeltjes en proviand, met vlag getjes en oranje nationaal en met warme dekens, noodig voor het op de straat door waakte deel van den nacht, die kil was en die is overgegaan in zomersche hitte, doch die tevens tot een last worden voor de menschen die voet aan voet en arm aan arm staan. Om negen uur is het al heel vol. De men schen hebben hun plaatsen reeds ingenomen. Wie nu nog van de partij zou willen zijn, zou vergeefsche moeite doen: er is geen kiertje en geen gaatje meer open. Er zit zoowaar al een eenzaam heer in een winkel-étalage. Die etalage met allemaal keurige, gouden salon stoeltjes voor keurige Haagsche salondames en -heeren bestemd ide geëerde clientele van het oude huis van ouden roem en deftigheid) zal omstreeks half elf vol zitten. Dan zullen met veel „pardons en excuseer" alle dames en heeren hun stoeltjes gevonden en bezet heb ben en achter het solide spiegelglas een vreemde uitstalling vormen. Nu zit er tus schen zes leege stoeltjes één heer. Eén heer in zijn beige jasje, waarin Haagsche heeren op Meï'sche dagen zich gaarne hullen. Een heer in een stoelenétalage! Wanneer hem gisteren een vermogen gebo den was, om zóó te gaan zitten, hij zou het geld met verontwaardiging van de gehand- schoende hand hebben gewezen. Nu zit hij er triomfantelijk en heel vroolijk in de zon. de ebbenhouten rotting tusschen de magere Haagsche heerenknieën en geniet van de vele dure plaatsen buiten de menigte. Dit is een tafereeltje. Er zijn er meer op zulke dagen. Vaders en moeders met nu al ongedurige spruiten, koop lieden met speldjes en vlaggetjes en choco- ladereepen tegen ontstellend lagen koers; heeren met hooge hoeden, glanzende hooge hoeden, die zich nu reeds kerkwaarts bege ven, militaire formatie en politiebeweging, die zich sterker manifesteert naarmate de dag vordert. Het paleis aan het Noordeinde, met den wapperenden koninklijken standaard op het dak, ligt nog in rust, maar op het kleine voor plein met zijn bronzen ruiter hoog te paard en den ouden kastanje, reeds majestueus in het blad. staat een groote menigte, voorbeel dig van rustig geduld en in blijde afwachting van liet indrukwekkende, dat komen gaat. Men wil wel uren wachten op de gouden koets en het kleine witte doopelingetjc met het jonge ouderpaar, op grootmoeder Wilhelmina en den Koning der Belgen. Wanneer ik mij in de richting van de kerk ga begeven, stroomen d»e auto's daar al heen. Men ziet steken en degens, ridderorden en grootkruislinten. Het tafereel, dat wij nu reeds kennen van den huwelijksdag van. Prinses Juliana en Prins Bernhard, den dag. die nu zijn hoogsten zegen beleven gaat. Dan wordt de koelte van de kerk betreden en de lichte schemering van dat majestueuse interieur valt, na de stralende stad in de zon, als een diepe rust om mij heen. Buiten staat het volk te wachten op het sprookje, dat komen gaat. Binnen nemen al lengs de genoodigden hun plaatsen in, in af wachting van het groote, plechtige oogenblik. Tsjeclio ^Slowakije Ook de Poolsche minderheid eischt autonomie. Uit Praag: De Poolsche nationale minder heid in Tsjecho-Slowakije heeft openlijk be kend gemaakt, dat zij autonomie opeischt, als laatste minderheid in Tsjecho-Slowakije, die dit verlangt. De Poolsche eisch vertegen woordigt alle Poolsche burgerlijke partijen. Zij vragen: beslissenden invloed in admi nistratie van gemeenten en districten, waar Polen gevestigd zijn, het zelfde in de econo mische politiek, proportioneel aandeel in de staatsopbrengsten voor uitgaven in hun ge bied en herstel van schade aan leden van de Poolsche minderheid berokkend sedert de in lijving bij Tsjecho-Slowakije in 1919. Vol gens de officieele volkstelling in 1930 omvat de Poolsche minderheid 80.000 personen, die voornamelijk in dc drie Silezische distric ten wonen. Brutale bloemendiefstal in Haarlemmermeer. Daders gearresteerd. De Bilt voorspelt: Zwakken, later toenemenden Zuidooste lijken tot Zuidwestelijken wind. aanvan kelijk licht bewolkt, later toenemende bewolking, in het Zuidoosten weinig of geen regen, overigens kans op regen, aanvankelijk iets warmer, overdag iets koeler. BAROMETERSTAND: Hoogste 772.9 m.M. te Posen. Laagste 747.7 m.M. te Thorshavn. Het gebied van hoogen luchtdruk nam in beteekenis toe. doch verplaatste zich Oost waarts. zoodat de kern thans over Noord- Duitschland ligt. De Oceaan-depressie trok Noordoostwaarts en breidde haar invloed over het geheele Wes telijke deel van de Britsche eilanden uit. Hier waaien krachtige Zuidwestelijke winden, ter wijl een regenfront zich Oostwaarts beweegt en hedenmorgen over Wales lag. Ook langs de Noorsche kust waait het nog krachtig uit het Zuiden, de bewolking is hier nog zwaar, met plaatselijk regen. Overigens heerscht in het geheele waarnemingsgebied rustig helder weer. De temperatuur is vrijwel overal geste gen, de ochtendtemperaturen zijn echter op het vasteland nog ver veelal onder normaal, doch zullen in den loop van den dag sterk stijgen. Verwacht wordt, dat het regenfront ons land morgen zal bereiken, zoodat de be wolking wel zal toenemen en regen waarschijnlijk is, behalve in het Zuid oostelijke deel van ons land. De wind zal Zuidelijk blijven en later wellicht iets toenemen. De nacht zal zachter zijn, doch overdag zullen de temperaturen niet zoo hoog oploopen als vandaag. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: STIENS. Opticien Gierstraat 27 Tel. no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 2.06 uur; n.m. 14.28 uur- Strand berijdbaar van 7.00—12.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer; 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Flink optreden van een landbouwer. In den afgeloopcn nacht bemerkte een landbouwer aan den Spieringweg nabij den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer, dat een tweetal mannen op zijn land bezig was bloemen te ontvreemden. Hij zag dat ze een getrokken en bijeengepakt. Toen ze gereed groote partij tulpen enz. uit den grond hadden stonden om met de buit te vertrekken, trad de landbouwer, gewapend met een geweer, te voorschijn. Hij nam hen mee naar den in de omgeving wonenden rijksveldwachter v. D. die onmiddellijk tot arrestatie overging en de ongewenschte bezoekers naar Hoofddorp overbracht, alwar ze in voorloopige bewaring werden gesteld. De mannen. S. en v. H.. die afkomstig uit en geen onbekenden van de politie bleken te zijn. werden hedenmorgen ter beschikking van de Justitie gesteld. Nog steeds het meest ideale kleedingstuk voor ieder Heer. h JÉ Vooral wanneer kunstenaars in hun vak zich geheel en al willen geven om pasvorm en snit te laten beantwoorden aan figuur en uiterlijk van den drager. Uw ideaal bereikbaar voor f 49.- (Adv. Ingez. Med.) Kabinetsrecoiislructie in België? Twee ministers zouden uit de regeering treden. BRUSSEL, 12 Mei (A.N.P.) Na de gisteren in de Kamer gehouden stemming, waarbij geconstateerd kon worden, dat een gedeelte der rechter zijde geweigerd heeft haar vertrouwen aan de regeering te schenken, was vanochtend het gerucht in omloop, dat beide ministers, die in de regee ring het conservatieve katholieke element vertegenwoordigen zich ge desavoueerd beschouwen en minister president Janson zouden vragen hun ontslag te willen verleenen. ONGELUK OP HET VLIEGVELD VAN ARUBA 's-GRAVENHAGE, 12 Mei. De K.L.M. ver neemt uit Curacao: Toen Woensdag de vliegtuig-bestuurder André de la Porte met de Lockheed Super Electra „Parkiet", op het vliegveld van Aruba geland was, maakte het vliegtuig tijdens den uitloop tengevolge van het zoogenaamde blok- keeren van een der wielen een onverwachte beweging, waardoor het linker-landingsgestel en de linkervleugel beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ïndië viert de doopplechtigheid. BATAVIA, 12 Mei (Aneta/A.N.P.) De ge heele stad is in vlaggentooi ter eere van de doopplechtigheid voor Prinses Beatrix. SALATIGA, 12 Mei Aneta/A N.P.)Te Salatiga is het Beatrixmonument van de Per- serikatan Pensioenen Boemipoetra heden of ficieel overgedragen aan de gemeente Sala tiga. De voorzitter der vereenlging van gepen- sionneerden hield een redevoering, waarin hij getuigenis aflegde van de gevoelens van trouw en aanhankelijkheid aan het vorstenhuis. De burgemeester sprak een woord van dank. BEGIN VAN BRAND IN EEN GARAGE. Hedenmorgen kwart over elf werd de Heem steedsche brandweer gealarmeerd voor een brand in garage Overvest aan de Zandvoort- schelaan. Men was hier bezig geweest met het repareerén van een auto. Daar men verzuimd had de accu af te zetten maakte een draadje contact, waardoor een vonk ontstond. Een lekbakje onder de auto raakte in brand en ook de auto vatte vlam. Men slaagde er in met zand het vuur te blusschen. De brandweer die zeven minuten na het alarm aanweziv wa* behoefde niet op t.p tre den luist bij kleeding! Een costuum van Schindeler, in alle onderdeelen ver zorgd, goed en kloek gemaakt, rijk uitgevoerd, elegant belijnd 17.90, 19.50 enz. Op zoo'n pak moet U zich nu eens tracteeren!! HEeren Kleeding Onderneming Gen. Cronjéstr. 1, Haarlem, Telcf. 16045 Wat Schindeler biedt, vindt z'n weerga niet! (Adv. Ingez. Med.) (Van een onzer redacteuren). E doopplechtigheid is weer voorbij. Het zijn indrukwwekende momen ten geworden in de Groote Kerk. De vraag, die zoovele gemoedelen gespannen heeft gehouden, of onze kleine prinses Beatrix tijdens de doopsbediening zou huilen of niet, is nu beantwoord. In de plechtige ruimte van de Groote Kerk heeft het kindergeschrei geklonken. Tien voor 12 uur ongeveer schreed de Koningin aan den arm van Koning Leopold van België, gevolgd door Prinses Juliana en Prins Bernhard, uit dc consistoriekamer de kerk binnen. Koning Leopold in uniform met een blauwe sjerp om, zette zich op de voor hem bestemde plaats. De Koningin, gekleed in een donkerpaars toilet met een sierlijke donkerpaars gepluimden hoed op, iels verder, waar vier zetels gereed stonden. Met een handgebaar noodde zij haar beide kinderen en prinses Armgard hier plaats te nemen. De Prinses zette zich naast de Koningin; zij was gekleed in een lichtgroene robe met sleep en droeg een lichtgroenen hoed met een sier lijk neerwaarts gebogen pluim. Prins Bernhard ging aan de linkerzijde van Prinses Juliana zitten en daarnaast zette prinses Armgard, die een grijs toikdroeg met een parelgrijzen gepluimden hoed, zich neder. Prinses Alice zat aan de rechterhand van ko- nin gLeopold in een grijs toilet met een rose sjerp; daarachter zat prins Aschwin. Ds. Blauwendraad opende de „liturgie ter gele genheid van de doopbediening van H. K. H. Prinses Beatrix" met de zegening. De ge meente zong daarop Psalm 100, het eerste vers. Na de Schriftlezing verz nken de aanwezi gen in het gebed daarop klonken de woorden van Ds. Blauwendraad's preek door de ruimte van de kerk. Vlug daarop naderde het groote momentonder het gezang der gemeente schrijdt de dame du palais van H. M. de Ko ningin, Mevr. H. Snouck Hurgronje, uit de consistoriekamer de kerk binnen, met op haar handen dragend het omsluierde kussen met prinses Beatrix. Het is dan omstreeks vijf minuten voor half een. als het koorgezang inzet. Ds. Blauwen draad spreekt eenige woorden en dan klinkt plotseling' in de plechtige ruimte van de kerk het eerste kindergekraai. Prinses Juliana ziet naar haai- dochter, prins Bernhard glimlacht even. Dan wordt de kleine prinses in de han den van haar moeder overgedragen, de sluier is intusschen opengeslagen. Het gekraai gaat over in geschrei en tijdens de plechtige woor den van Ds. Welter's doopbediening klinken de kreten van de prinselijke baby voort. Ook nog wanneer de dominé zijn handen zegenend uitstrekt over de kleine prinses, die dan door hare moeder staande wordt gedragen. Dan heeft de doopplechtigheid zich voltrok ken en behooren deze historische momenten tot het verleden. Koning Leopold geeft Ko ningin Wilhelmina den arm en zij. en Prinses Juliana, die haar kind op de armen blijft dra gen, Prins Bernhard en de andere vorste- lijkepersonen verlaten de kerk. Buiten is het prachtig zomerweer en wanneer Prinsse Ju liana met haar kind buiten de kerk ver schijnt, wordt zij door de menigte met gejubel begroet. De gouden koets zet zich weer in beweging. En dan stroomen allen, die de plechtigheid hebben bijgewoond, ook de kerk uit. Een ieder rept zich op een glimp van het Prinselijke Paar en de kleine Prinses Beatrix op te vangen. En terwijl de toren van de Jacobs Kerk naar den wolkenloozen blauwen hemel oprijst, rijdt in haar schaduw de gou den koets terug op de weg naar het paleis. \Jw Sc chrijfmachine In Standard en Portable modellen Vraagt demonstratie. J.M.GERDING N.Gracht35 TELEF. 12455 HAARLEM I (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. H e d e n: DONDERDAG 12 MEa. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 urn. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: 33ste leer lingen-uitvoering Haarlem's Muziek-Instituut, 7.30 uur. Luxor Sound Theater: „Het verliefde spook" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Weensche amusements film „Artistenbloed", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De gevangene van Zenda" en „De man die twee maal leefde". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Blauwbaard's achtste vrouw", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarnc Theater: „Het mysterie van de zwevende parel" en „Swcet Music". Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Palestina Diorama's Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 13 MEI Restaurant Brinkmann: Ledenvergadering H. O. V. Frans Hals Museum: Tentoonstelling „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Bioscopen nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2