Cricket in Engeland SPORT-MEDAILLES Amoy geheel door de Japanners bezet. Schilder was onvoorzichtig Felle vuurzee in Den Bosch. DONDERDAG 12 M E I 193S HAAREEM'S DAGBEAD 9 SPORT EN SPEL De uitslagen van de Dinsdag geëindigde wedstrijden luiden: Australië 5905 tegen Leicestershire 212 en 215 (C. S. Dempster 105). Het is de derde achtereenvolgende in ningsoverwinning der Australiërs. Dempster scoorde de eerste century in dit seizoen tegen de toeristen. Gloucestershire 389 en 206—8 (gesl.) wint van Derbyshire 314 en 142, Lan cashire 5786 (gesl.) wint met innings van Hampshire 277 en 241. Surrey 5219 (gesl.) wint met innings van Somerset 128 en 248. Kent 543 en 1644 wint van Essex 450 en 260 (O'Connor 113). Wright nam in Essex' tweede innings 5—78. Worcestershire 286 en 1986 wint van Sussex 77 en 494 James Langridge 119). Martin 4—51. Notts 253 en 451 wint van Northants 154 en 152. De wed strijd Yorkshire 420 en 390 tegen Oxford 231 en 344—8. (E. J. H. Dixon 108) eindigde in een draw. Walter Hammond's 3de century. De Australiërs maakten in hun vierden wedstrijd van den toer ook met Cambridge korte metten. Voor slechts 120 runs zaten de studenten aan den kant. De eerste 2 wickets vielen voor slechts één run. doch dan zijn het N. W. D. Yardley en J. D. A. Langley die het totaal tot 53 omhoog brengen. Als laatst genoemde door O'Reilly gebowld wordt is het alleen Yardley. die fraai batten laat zien. Waite nam 5—23. O'Reilly 5—55. De Austra liërs verloren Brown voor 3 runs. Bi-adman (100*) en Fingleton (111*) toonden weinig ontzag te hebben voor den Engelschen aan val. De Australiërs die op 2181 staan scoor den reeds 2028 runs voor het verlies van slechts 23 wickets! De stand der overige wed strijden is: Essex 2979 (O'Connor 115*. zijn 2de ach tereenvolgende century) tegen Yorkshire. Derbyshire 316 tegen Lancashire 80. Glou cestershire 4598 (W R. Hammond 116. Neale 109, Wilson 115*). Hammond is wel in schitterenden vorm. hij scoorde tegen Middlesex op Lord's zijn derde centurv van het seizoen. Somerset 114 tegen Worces tershire 1239. Warwickshire 213 tegen Hampshire 862, Oxford 217 tegen de Minor Counties. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN. Eindstand derde klasse. Groep B. Hieronder publiceeren wij den eindstand der derde klasse (groep B> van den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Haar lem en omstreken. gesp. egew. rem. verl. pnt. O. T. Glaser 5 *4 1 0 9 A. Vos 5 3 117 G. Hekelaar 5 2 2 1 6 J. Piek 5 2 12 5 H. A. Hoddenbach 5 0 2 3 2 Rudolf Antonisse 5 0 14 1 O. T. Glaser (lid der HaarlemsChe Dam club) eindigde dus in deze klasse op de eer ste plaats en moet nu met W. van Leuffen (Damclub „Oosterkwartier")die in groep A als eerste eindigde, spelen om het persoon lijk kampioenschap der geheele derde klasse. FLORA—BENNEBROEK. De uitslagen van den vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen de Damclub ,3ennebroek" en „Flora" luiden als volgt: Benneb roek: Flora: J. de RooyM. v. Leeuwen 2—0 A. Ruygrok—B. Troost 11 G. RoestJ. H. Burghout 20 J. ValkmanJ. H. Reedijk 02 G. Hoogeness—A. M. Reedijk 0—2 W. Boll—H. J. H. Nessen 2—0 J. BothA. Kol 20 W. Bos—A. J. Beenders 1i 10—6 WANDELSPORT. COMENIUS HERDENKINGSMARSCH. De vierde jaarlijksohe Comenius-herden- kingsmarsch. die gehouden zal worden op Zaterdag 28 en Zondag 29 Mei door de Bus- sumsche Wandelclub „De Kievit" te Bussum, belooft een succes te worden. Zooals reeds eerder gemeld, heeft de start plaats bij 't Sportpark „Zuid" aan den Voor- meulenweg te Bussum. waar ook de verplich te rust plaats heeft. Als belooning ontvangt elke deelnemer een prachtig uitgevoerd Comenius-bordje. Evenals verleden jaar wordt door de Nu- tricia Fabrieken te Zoetermeer gratis ter ken nismaking chocomelk geschonken. Ook de Fyfes-bananen zullen niet ontbreken. Het zal evenals altijd een groot sport evenement worden. Inschrijvingen te richten tot J. Groeneweg, Keizer Ottostraat no. 121 te Bussum. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Oldenzaal. afstand 156 K.M. Los gelaten 649 met N.O.-wind. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. van Daalen 1. 7, 8. 10. L, Gimbrere 2. 3, 4. 5. 9. 11 12. 13, 14, P. Dik 6. Snelheid 1200 meter per miuut. Uitslag wedvlucht van van Osnabrück, af stand 232 K.M.. Losgelaten 6 uur met westen wind, helder weer. De aankomst is als volgt P. J. van Daalen 1. 2, 10, 12, 15, 22, L. Gim- brère 3. 14. 18. 19, 20. W. Petri 4, 23. A. Sweerts 5, 17. P. Dik, 6. 9, H. Roosdorp 7. 8. 11, J. J Doeglas 13, 21, J. J. Petri 16, le duif 10—12. laatste 10.40 Hieraan was verbonden de eerste kas- vlucht in 1938: le prijs P J van Daalen 2e prijs L. Gimbrère. 3e orijs W. Petri. 4e prijs A. Zweerts, 5e or P. Dik. 6e pr. H. Roosdorp, 7e prijs J. J. Doeglas. VOETRAL. OOKH WntK V" '"TIEN Uit Praag: De Tsjechen bereiden zich ern stig voor op de komende wereldkampioen schappen en op den wedstrijd tegen Neder land. die in de achtste finale te Le Havre wordt gespeeld op eersten Pinksterdag. Woensdag werd voor 25.000 toeschouwers te Praag een wedstrijd gespeeld tusschen een sterke Tsjechische ploeg, bestaande uit de bekende Praagsche profclubs Sparta en Sla- via. en de Wolverhampton Wanderers, die Zaterdag jl. achter Arsenal als tweede in de eerste afdeeling van de Engelsche league eindigden. Het werd een prachtige wedstrijd tusschen twee fraai spelende elftallen. Nadat de Tsjechen door Biean een 10 voorsprong kregen, kwam de rust. In de tweede helft wisten zij door Bradac en Si- munek (2) nog drie maal te scoren, zoodat het einde met een onverwachte 4—0 zege voor de gastheeren kwam. SCHAKEN BLlND-SIMULTAAN-SéANCE VAN KOLTANOWSKI TE BLOEMENDAAL. Ivoltanowski. Aan tien borden. De wereldkampioen blindschaker George Koltanowski heeft Woensdagavond een blind- simultaanséance gegeven voor de Bloemen- daalsche Schaakclub in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Koltanowski is te Antwerpen geboren. Reeds op 18-jarigen leeftijd werd hij schaakkam pioen van Antwerpen; bij herhaling wist hij het kampioenschap van België te beha len. Daar hij veel in het buitenland op tournee gaat, heeft hij echter naar dit kampioenschap niet altijd meegedongen. Het wereldkampioen schap blindschaken heeft hij in Septem ber j.l. heroverd. In Mei 1931 n.l. had Koltanowski door aan 30 borden tege lijk blind te spelen, waaruit hij 20 winstpunten be haalde, terwijl de andere 10 partijen remise werden, zich boven Aljechin geplaatst, die uit 28 partijen 22 punten behaalde. In 1933 echter speelde Aljechin blind-simultaan aan 32 borden, welk recórd in 1937 te Edinburg weer door Koltanowski werd verbeterd en gebracht op 34 partijen, waarvan 24 gewonnen en 10 remise werden. De eigenaardigste prestatie, die op 't gebied van bhndspelen tot heden is geleverd, is wel een alternccrende blind-simultaanséance aan 6 borden, die in Februari 1934 te Antwerpen is gegeven door Koltanowski en Aljechin. Drie partijen werden gewonnen, 2 remise en slechts 1 verloren. Na zijn huidige tournee door ons land, gaat Koltanowski in Amerika séances geven. De séance Te kwart over 8 opende de heer Caro, voor zitter van de Bloemendaalsche Schaakclub, de bijeenkomst met een speciaal woord van wel kom tot den wereldkampioen en tot Mr. Hel- lema, die den Noordhollandschen Schaakbond vertegenwoordigde. Enkele Haarlemsche zus terverenigingen hadden hun demonstratie borden in bruikleen afgestaan, zoodat vier partijen gedemonstreerd konden worden. Met zijn rug naar zijn tegenstanders gekeerd opende de blindspeler de partijen. De heer Caro deed de zetten op de borden en noemde deze op. Vrijwel onmiddellijk na de zetten der zwartspelers klonk het antwoord. Een enkele maal bleef de tegenzet iets langer uit. Een zeldzaam geheugenstaaltje maakten wij mee aan het zeste bord. Hier werd gespeeld: 1. e4, e6; 2. d4, d5; 3. d5:, d5:; 4. Ld3, Pf6; 5. Pe2. Le6; 6. 0—0. Ld6; 7. Lf4, h6; 8. Tel, c5. Onmid dellijk komt de verwonderde vraag: „Waarom speelt mijnheer c5? Deze zet is toch niet goed. Waarom geen rochade of spelen met de g-pion? Nu speel ik Lf3: en zwart is gedwon gen Dd3: te spelen, waarop c5: volgt. Mijnheer zal dan waarschijnlijk Dc5: spelen! Alles ging, zooals de wereldkampioen dit voorspelde. Na ruim een uur werd een pauze aangekon digd. Eerst noemde de simultaanspeler echter enkele willekeurige bordstanden op met een snelheid, of de borden voor hem stonden, waarna ook van een der partijen het geheele verloop werd genoemd. Een luid applaus weerklonk na deze enorme prestatie. Na de pauze werd met hetzelfde enthou siasme verder gespeeld. Te 10 uur maakte de speler aan het tiende bord. H. J. S. Beek een blunder, die hem een stuk kostte, hetgeen on middellijk door den wereldkampioene werd geconstateerd. Deze partij werd opgegeven. De andere negen spelers hielden het veel langer vol. Zooals te begrijpen is, werd de be denktijd steeds grooter. Nu een dan klonk tus schen de opgave der zetten een opmerking over aanwezige dreigingen of offers. Eerst te één uur was weer een partij ten einde en wel aan het eerste bord tegen G. Kroonen (H.S.G.) die remise maakte, onmiddellijk gevolgd door H. Marseille (Bloemendaal) die eveneens re mise maakte. Aan het derde bord speelde J. Zoontjes 'Weenink, Beverwijk). Dit was de eenige speler, die zijn partij wist te winnen en wel iri 29 zetten. De partijen aan het vierde bord, J. Bert (H. S. C.), zesde C. Bolsenbroek. zevende bord W. v. d. Werff werden door den simultaanspeler gewonnen. In verband met het late uur, het was n.l reeds over tweeën geworden, werden de par tijen aan het vijfde en achtste bord. resp. W Hogenbirk en P. A. C. v. d. Bronk. remise ge geven, aan welke borden trouwens geen winst voortzetting voor den wereldkampioen kon worden aangetoond. De heer Caro dankte den wereldkampioen voor zijn zeer interessante séance. Onder de aanwezigen merkten wij nog op den wethouder van onderwijs te Bloemendaal den heer J. Ouwehand. EXAMENS. Bevorderd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam tot arts mej. E. E. M. Lumentut Pare-Pare' en de heeren E. Bremer (Amster dam'. L H. Levie (Gelsenkirchen), Th. R. de Bruin (Maarssen'. en J. van Asperen (Am sterdam); geslaagd voor bet artsexamen °erste gedeelte de heeren E. J. A. M. Blomjous T'iburg' A. Wenderhold (Soerabaja) en G H Stern Hanf 'Hagen. Westphalen). Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Toepassine an stronmspanningslrnen bij onderzoekin gen over cwrosle" de heer B B S T. Boon- stra, geboren te Arnhem. Geslaagd voor het doctoraal examen in de scheikunde de heer E. Smit. Chineesche troepen trekken zich terug. Reuter meldt uit Sjanghai 12 Mei: Uit betrouwbare bron wordt verno men, dat de Japanners het geheele eiland Amoy, met inbegrip van de ver dragshaven, waar den geheelen dag is gevochten, in bezit hebben genomen. De Chineesche strijdkrachten heb ben zich thans naar het vaderland te ruggetrokken. Gemeld wordt, dat allle op Amoy wonende buitenlanders in veiligheid zijn. Domei publiceert een mededeeling over de bezetting van Amoy, waarin wordt opgemerkt dat alle eilanden langs de Chineesche kust, met uitzondering van het eiland Hai nan, dat dichtbij Fransch Indo China is gelegen, thans door Japansche strijdkrachten zijn bezet. Te Swatau dat op ongeveer 200 K.M. ten zuiden van Amoy is gelegen en te Kanton, dat zich op 500 K.M. afstand bevindt, is de staat van beleg afgekondigd. Buitenlundsche oorlogsbodems op het terrein van den strijd Eenheden der Britsche vloot voor dc Oost- Aziatische wateren, oa. de groote kruiser Cumberland, zijn in den afgeloopen nacht uit gevaren naar Amoy. waar reeds een Ameri kaansche kruiser is aangekomen voor de be scherming der op het eiland Koelangsoe wo nende buitenlanders. Volgens een ander be richt zouden Amerikaansche matrozen reeds op Koelangsoe aan land zijn gegaan. Zij zou den er patrouilleeren. Centrale van Rijkspersoneel. Het algemeen bestuur van de Centrale van vereenigingen van personeel in és Rijksdienst kwam op 9 en 10 Mei j.l. in het jaarbeurs gebouw te Utrecht bijeen. In zijn openingswoord wees de voorzitter der centrale, de heer F. Perdok Hzn., op de voor bereiding van een nieuwen aanval in den strijd voor een verbeterde salarispositie, welke het einde nadert. De samenwerkende centra les staan weldra voor een beslissing. Voortgaan van de centrale op den ingesla gen weg acht spr. geboden. De verlies- en winstrekeningen, alsmede de balans werden goedgekeurd. De aftredende functionarissen werden met algemeene stemmen herkozen. Het dagelijksch bestuur der centrale is thans als volgt samengesteld: F. Perdok Hzn.. voorzitter, ('s Gravenhage). P. A. Ravelli, vice-voorzitter ('s Gravenhage) H. Steketee, secretaris-penningmeseter (be zoldigd bestuurder, 's Gravenhage), H. Groe- neveld (Velsen), L. F. van Loo (Den Helder), H. G. W. Munnik (Voorburg) en F. J. A. Schat tenberg (Maastricht,) leden. De redactie van het orgaan „De Centrale" blijft toevertrouwd aan den heer F. Pedok Hzn., redacteur en H. Steketee, H. Groene veld en L. F. van Loo, medewerkers. Bij afbranden niet opgelet. Vier villa's in de asch gelegd. Nabij het station Soestduinen zijn Woensdagmiddag door een feilen brand vier villa's in de asch gelegd. Omstreeks kwart voor vier werd de brand weer van Soest gewaarschuwd voor een uit- slaanden brand in de villa van den heer Welckert, gelegen aan de van Lyndenlaan, nabij het station Soestduinen. De brand was ontstaan doordat een schilder bij het af branden van schilderwerk niet voldoende re kening hield met de droogte van het hout werk en de nabijheid van het rieten dak. Toen de brandweer ter plaatse verscheen viel aan blusschen niet meer te denken. Men bepaalde zich tot het nathouden van een schuurtje, waar zich volgens zeggen goederen bevonden ter waarde van f 20.000. De brand sloeg over op een daarachter gelegen villa, grenzend aan de Beaufortlaan. Al spoedig bleek, dat de brandweer van Soest niet over voldoende materiaal beschikte om het vuur te bedwingen. Omstreeks halt vijf arriveerde de brand weer van Soesterberg en even later die van Amersfoort. Ondertusschen stonden reeds vier villa's in brand, terwijl twee andere ernstig werden bedreigd. Aan het blusschen van de brandende villa's viel niet te denken roodat men zich bepaalde tot het nathouden van de naastgelegen, nog niet door het vuur aangetaste villa's. 1 Omstreeks zes uur was de brand zoover be dwongen. dat voor uitbreiding niet 'meer ge- •eesd behoefde te worden. De inboedel1- iijr j; ieg geheel ve-loren gegaan. De schade wordt door verzekering gedekt Zooals te begrijpen valt, trok de brand zeer veel belangstelling. Weinig kans op heliumexport naar Duitschlaml. Vereischte eenstemmigheid ont breekt in de nationale munitie- com m issie, Roosevelt kan geen bemiddeling verleenen. WASHINGTON, 11 Mei. De kansen dat de export van helium zal worden toegestaan,, zijn sterk gedaald, doordat president Roose velt bekend heeft gemaakt, dat hij zich machteloos beschouwde om te intervenieeren. Ickes en generaal Robert Jackson, rechts kundig adviseur en admiraal William Leahy hebben heden op het Witte Huis over de he- liumlevering van gedachten gewisseld. Na de conferentie zeide Roosevelt, dat de beslissing omtrent deze kwestie door de na tionale munitiecommissie, die samengesteld is uit de ministers van buitenlandsche zaken, oorlog, financiën, marine, binnenlandsche zaken en handel, eenstemmigheid daarover zal moeten beslissen. Niet officieel wordt vernomen, dat van deze zes alleen Ickes tegen zou stemmen hetgeen evenwel, daar eenstemmigheid bereikt moet worden, weinig bemoedigend klinkt voor de kans op export van helium naar Duitschland. (United Press.) „Zaak van militair belang". Een nader bericht meldt: Het helium transport is alleen door de oppositie van Ickes geblokkeerd. Toen deze uit het Witte Huis kwam zeide hij: „Het is een zaak van mili tair belang". Dr. Eckener weigerde van zijn kant om direct commentaar te leveren. Zijn vrienden zeggen, dat hij ten zeerste ontgoocheld is. (United Press.) Anierikaaiiseli protest tegen decreet van Goering. WASHINGTON. 12 Mei. (Havas- A.N.P.) Het departement van staat publiceert den tekst van een op 9 Mei door den ambassadeur der Vereenigde Staten te Berlijn. Wilson, overhan digde nota, waarin de Amerikaansche regeering protesteert tegen' de toepas sing van het door Goering uitgevaar digde decreet, dat bepaalt, dat Jood- sche eigendommen moeten worden geregistreerd om zoo noodig te wor den aangewend „in overeenstemming met de behoeften van het Duitsche bedrijfsleven" De nota vestigt de aandacht der Duitsche regeering op deze aantasting van de verplich tingen door de rijksregeering aangegaan bij het Duitsch-Amerikaansche verdrag van vriendschap en de consulaire overeenkomst van 8 December 1923. „Met het oog op den inhoud en het doel van dit jongste decreet en zijn discrimineerenden aard, aldus de nota, protesteert de regeering der Vereenigde Staten tegen zijn toepassing op burgers der Vereenigde Staten. De regeering der Vereenigde Staten geeft uitdrukking aan de hoop. dat de rijksregee- ring zich na een nieuw onderzoek accoord zal verklaren met genoemde overweging en dat zij spoedig de verzekering zal geven, dat de onder oogen geziene maatregelen niet zullen worden toegepast op Amerikaansche staats burgers". Benoeming van hoogleeraren aan Anisterdamsclie Universiteit. Dr. Van Bouwdijk Bastiaanse volgt prof. Van Rooy op. a Na een comité-generaal, dat twee uur duurde, heeft de gemeenteraad van Amsterdam benoemd tot hoog leeraar in de verloskunde en de leer der vrouwenziekten het hoofd der verloskunde-afdeeling van het St.- Franciscus-gasthuis te Rotterdam, M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van prof. dr. A. M. H. J. van Rooy. Op prof. Van Bouwdijk Bastiaanse wer den uitgebracht 21 stemmen, op nummer 2 van de voordracht, dr. F. C. van Tongeren, waarnemend hoofd der universiteits-vrouwen- kliniek van het Wilhelminagasthuis. 11 stem men, en op dr. I. A. Wijsenbeek, verloskun dige te Amsterdam, die niet op de voordracht voorkwam, 7 stemmen. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van prof. dr. K. R. Gallas, benoemde de raad tot buitengewoon hoog leeraar in de Fransche taal- en letterkunde na de middeleeuwen dr. J. B Tielrooy te Zwolle, terwijl tot gewoon hoogleeraar in de Romaansche philologie, in het bijzonder in de Fransche taal- en letterkunde, benevens het vulgatr-latijn, prof. dr. M. Valkhoff. thans buil ongewoon hoogleeraar. Verder benoemde de gemeenteraad tot ge woon noogleeraar in het belastingrecht dr. P, J. A. Adriani te Amsterdam, tot lector in de Taathuishoudkunde P, Hennipman te 's-Gra- venhage en tot lector ln de bedrijfshulshoud- kunde H. J. van der Schroeff, eveneens te 's-Gravenhage. Brand woedt in twee fabrieken, 's-HERTOGENBOSCH, 12 MEI. Vanochtend om half acht is in Dei Bosch een felle brand uitgebro ken in de lampekappenfabriek er grossierderij in electriciteitsarti- kelen van A. Voets, gelegen ach ter den ouden boomgaard, hoek Westwal. Toen de arbeiders hedenmor gen de fabriek binnen gingen en aan hun werk wilden gaan sloeg een geweldige rook hen tegen. Zij ontdekten een begin van brand in het archief. Spoedig wer den de politie en de brandweer gealarmeerd, doch in korten tijd nam de brand zulk een omvang aan, dat aan blusschen niet te denken viel. Het vuur vond in den grooten voor raad zeer brandbare artikelen gretig voedsel en zette het geheele fabrieks complex in lichter laaie. De brandweer, die kort na het uit breken van den brand aanwezig was, stond voor een moeilijke l ak. Zij tastte het vuur met al haar materiaal aan. Huizenhoog sloegen de vlammen om streeks acht uur op en deelden zich mee aan het nabij gelegen fabrieks complex van de N.V. Nederlandsche sigarenfabriek v. h. Eugène Goulmy en Baar en de portierswoning, gelegen aan den Westwal. die nog tijdig ont ruimd kon worden. Beide fabrieken en de portlerswo- ning zijn reeds grootendeels door het vuur vernield. Om half elf vanmorgen woedde de brand nog steeds voort. Er doen geruchten de ronde, dat de brand ontstaan zou zijn door een kleine ontploffing. Er heerscht in deze dicht bevolkte buurt een paniekstemming. De be woners uit de omgeving vluchten met hun huisraad naar het nabij gelegen Berenwoudhofje, dat eveneens ont ruimd moet worden. De firma Voets is voor een bedrag van tachtigduizend gulden verzekerd. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Maasdam. 11 v. Baltimore te Rott. Burgerdijk n. N.-Orleans, 9, 115 mijl O. v. Land's End. Damsterdijk. 11 v. Rott n. Vancouver. Maasdam (th.) pass. 10 Lizard. Nieuw Amsterdam, n. N.-York 10 (7 nan.) v. Southampton. Lochgoil, Vanc. n. Rott. 7 te Portland (O.) HOLLAND—AFRIKA LIJN Springfontein (uitr.) 11 te Antwerpen Nijkerk (uitr.) 10 te Dar es Salaam. Jagersfontein (th.) 10 van Zanzibar. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (uitr.) 9 v. Dakar. Reggestroom. 11 v. Rott n. Hamburg. HOLLAND- BRITSCH-INDIe LIJN Hoogkerk (thulsr.) 10 v. Antwerpen via Hamburg, p. 11 Vlissingen. HOLLAND -AUSTRALïë LIJN Almkerk (uitr.) pass. 10 Aden. Marken (uitr.) 11 te Fremantle. HALCYON LIJN Rozenburg. Rott. n. Bilbao p. 10 Dungeness. Stad Arnhem n. Vlaard. p. 11 Beachy Head. HOLLAND - OOSI-AZIë I.IJN Serooskerk, 11 v. Hamburg te Rott. Grootekerk (uitr.) 9 te Yokohama. KON NED STOOMBOOT MIJ Ariadne. Piraeus n. Amst. p. 11 Dungeness. Barneveld, Chili n. Amst. p. 11 Dungeness. Hebe. 11 v. Candia n. Malta. Orion, 11 v. Cagliari n. Genua. Breda. Chili n. Amst. via Liverpool 10 van Cristobal. Titus. 11 v. Amjvt. n. Hamburg. Colombia. 11 v. Amst. n. Hamburg. Ganymedes, 11 v. Amst. n. Hamburg. Pluto. 11 v. Amst. n. Kopenhagen. Tiberius, 10 v. Izmir te Malta. Venus, Rott n. Algiers p. 9 Ouessant. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 9 Ouessant. Baarn, Amst. n. Chili 9 v. Callao. Boskoop, Chili n. Amst. 7 v. Valparaiso. Alkmaar. 7 v. Valparaiso te Corral. Barneveld. n. Amst., 19, 80 mijl N. v. L. End Baarn. Amst. n Chili 9 v. Callao. Alkmaar. 7 v. Valparaiso te Corral. Costa Rica. 9 v. Cristobal te Kingston (Ja.) Achilles, 10 v. Cadlx n. Amst. Agamemnon, 11 v. Amst. te Rott. Fauna. 10 v. Livorno n. Civita Vecchia. Hebe, 10 v. Derindje te Calyves. Odysseus, 10 v. Bilbao n. Musel. KONINKLIJKE SHELL. Agatha'. 4 v. Ballk Papan n. Calcutta. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitr.) 10 te Santos. MEIJER EN CO'3 SCHEEPVAART MIJ City of Evansville, 11 v. Taku Bar te Rott. Sarpedon, Japan n. Rott. 10 te Singapare. Benvorlich, Japan n. Rott. 9 v. Hongkong. Deucalion. 10 v. Kobe n. Rott. Theseus, Batavia n. Amst. 9 v. Colombo. Glengarry. Dairen n. Rott. 10 v. Port Said. Glenshiel, Dairen n. Rott. 10 v. Port Said. Polyphemus. Batavia n. Amst. 11 te Suez. Clytoneus, Batavia n. Amst. p. 11 Gibraltar ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (thuir.) pass. 11 Kaap Bon. Kedoe (uitr.pass. 10 Pt. de Galle, Kota Inten, 10 v. Hamburg n. Batavia. Tapanoell, 10 v. Rott. n. Batavia Palembang (thulsr.) pass. 11 Gibraltar. Dempo (uitr li van Suez Soekuboemi 'thulsr.» 10 v. Belawan. ROl I'ELw/iM ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra, 1' v. Rott. te B-Ayres. Alpherat. Hamburg n. Rott. p. 11 Cuxhaven. ST<V AAR'! Ml.i NEDERLAND Salabangka. 10 v. Lor. Maroues n. Macassar Tarakan, 10 v. Amst. te Londen. Bintang (thulsr.) pass. 11 StambouL Marnlx. 10 v Genua. J. P. Coen. 11 v. Amst. n. Batavia. Joh. de Witt, 11 v. Amst. n. Batavia. WUKLLJN. Randwijk, 1 v. Malaga te Liibeck.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7