Automatisch De Sleutel Specialist Internationale muziekwedstrijd te Brussel ZATERDAG 14 MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Druk bezochte receptie van den heer H. van de Weyer. De receptie die de inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem, de heer H. van de Weyer in verband met zijn 40-jarig onderwijsjubileum gistermiddag hield, was zeer druk bezocht. Meer dan 400 personen kwamen den jubi laris gelukwensehen. Namens het gemeente bestuur van Haarlem waren aanwezig de wet houders A. G. Boes en W. J. B. van Liemt en de gemeente-secretaris mr. Th. A. Wesstra. De gemeentebesturen van Bloemendaal en Heem stede waren resp. vertegenwoordigd door Wet houder J. Ouwehand en burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn en wethouder dr. E, A. M. Droog. Voorts waren aanwezig chefs van de afd. Onderwijs te Haarlem. Heemstede en Bloemendaal, de heeren J. Pijzelman, T. M. A. Schelling en S. Huynink. Verder kwamen o m. hun gelukwensehen aanbieden: Commissaris E. H. Tenckinck, de hoofdinspecteurs van po litie G. A. Drayer en M. Woud, inspecteur de Ridder en inspecteur A. Berentsen van Heem stede. de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L.O. te Haarlem, dr. H. Sterringa. in specteur van het L.O. in de inspectie Zaandam, de heer G. Ch. Dun. inspecteur van het LO. te Alkmaar, de heer Th. Lancee en mr. A. Beets namens de commissie van toezicht op het L.O. te Haarlem, pater N. Th. Vlaar O.E.S.A. en pater P. ter Haar, rector en conrector van het R.K. Lyceum, ir. M. Maas. directeur van Open bare Werken, de heer Chr. van de Bilt. oud- Kamerlid en vele hoofden van scholen en on derwijzers uit Haarlem. Heemstede, Bloemen daal. Zandvoort en Bennebroek, voorts be stuursleden van de Ver. Veilig Verkeer te Haarlem van de St. Augustinusvereeniging, bestuursleden van de vereeniging voor M.U.L.O. onderwijs en van het N.O.G. Ook talrijke bloemstukken, geschenken, brieven en tele grammen waren binnengekomen. Vreemdelingen in gevaar. Liever zelfmoord dan uitleiding. Men schrijft ons: Ook in Haarlem heeft zich dezer dagen het allen die van goeden wille zijn ontstel lende feit voorgedaan dat een politiek vluch teling trachtte door zelfmoord aan de ver schrikkingen eener uitleiding naar Duitsch- land, een verkapte uitlevering te ontkomen Bedoeld wordt het geval van den bijna veertigjarigen D. die wegens linksche sym pathieën onmiddellijk na het begin van het Hitler-regiem in Duitschland werd gevan gengenomen en ongeveer twee jaar aldaar in een concentratiekamp doorbracht. In het voorjaar van 1937, vervolgd wegens zooge naamde voorbereiding van hoogverraad, wist hij te ontvluchten en naar Nederland uit te wijken. Hij woonde in Amsterdam zonder arm lastig te zijn en later in Zaandam. Door een zuiver toeval (een verkeersongeluk! kwam de politie aldaar te-weten, dat hij geen pas had. die deze man ook niet kon hebben, en op- 30 April werd hij naar het Huis van Bewaring in Haarlem overgebracht. Aldaar heeft hij den volgenden dag ge tracht, bevangen door de helaas in Neder land krachtens opgedane ervaringen ge rechtvaardigde angst om naar Duitschland te zullen worden teruggevoerd, een eind aan zijn leven te maken door zijn pols door te snijden. Dit is, doordat de dienstdoende be ambten het bemerkten niet gelukt, en de pols is door een arts gehecht en verbonden. ONZE STAD S IvWEEKERIJ. Tot en met 22 Mei open voor publiek. De belangstelling van het publiek voor de Stadskweekerij aan de Kleverlaan blijkt zoo groot te zijn, dat de termijn van openstelling voor het publiek nog is verlengd tot en met Zondag 22 Mei a.s. VAC ANTI EBON IN BOUW EN SCHILDERS BEDRIJF. De in 1936 ingevoerde nieuwe regeling op de verstrekking der vacantiebonnen in het bouw bedrijf, heeft zoo zeer aan haar doel beant woord. dat niet alleen steeds meer plaatsen in het land het voorbeeld van Utrecht, Rot terdam en Haarlem hebben gevolgd, maar, dat hier in Haarlem ook de georganiseerde werkgevers en werknemers in het schilders bedrijf, na gepleegd overleg, nu bij die con trole worden betrokken. Voor belanghebbenden brengen wij nog eens in herinnering, dat elke werknemer in het bezit moet zijn van een vacantiebonnen- boekje, waarin voor elke week dat hij gewerkt heeft een bon geplakt moet zijn. Ontbreekt een bon, dan moet uit een stem pel van de arbeidsbeurs of eventueel van de oi'ganisatie der werknemers dan wel (nl. indien hij buiten het bedrijf heeft gewerkt) uit een aanteekening van den betrokken werk gever, in het bewuste weekvakje blijken, dat hij in die week inderdaad niet in het bouwvak werkzaam is geweest. CONCERT R.K. ORATORIUMVEREENIGING. Bezoek van den Poolschen consul. Naar wij vernemen zal het concert van a.s. Dinsdag waar o.m. 't Stabat Mater van Szyma- nowski zal worden uitgevoerd, worden bijge woond door den Poolschen Consul te Amster dam dr. B. H. Binsky. EXAMENS. EINDEXAMENS DER GYMNASIA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft bepaald dat de eind examens der openbare en aangewezen bijzon dere gymnasia en afdeelingen gymnasium van Lycea voor zoover het mondeling gedeelte betreft dit jaar zullen worden afgenomen op de hieronder voor elke school aangegeven dagen en de navolgende gecommitteerden aangewe zen onder wier toezicht deze examens zullen worden afgenomen: bij de eindexamens van het gem. gymnasium te Haarlem op 3, 4, 7, 8. 9. 10, 11, 13, 14 en 15 Juni: gecommitteerden: dr. G. J. Thierry te Lei den; dr. J. P. B. de Josselin de Jong te Oegst- geest; dr. C. J. Gorter te Groningen aan wie zal worden toegevoegd op 9, 10. 11 13, 14 en 15 Juni dr. F. J. J. Buitendijk te Groningen: bij de eindexamens der afdeeling gymna sium van het R.K. lyceum voor meisjes te Haarlem op 7 en 8 Juni; R.K. lyceum voor jongens te Haarlem op 9, 10 en 11 Juni; Chr. lyceum te Haarlem op 13. 14, 15, 16, 17 en 18 Juni: Kennemer lyceum te Bloemendaal op 27, 28. 29 en 30 Juni en 1 Juli; gecommitteerden: dr. W. E. J. Kuiper te Amsterdam; dr. M. Valkhoff te Amsterdam (behalve op 7 en 8 Juni); dr W. H. Keesom te Leiden: aan wie zullen worden toegevoegd: up 13 en 14 Juni dr. J. Th. Strengers, lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en op 24. 25 Juni en 1 Juli dr. A. E. van Arkel hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. SLOTEN SLEUTELS REPARATIES VERKOOP VAN ALLE SLUITMATERIALEN LANGE VEERSTRAAT 10 Vertegenwoordiger VAN BLERK BRANDKASTEN gaat U voor naar een specialist Dus voor Sleutels Uw Radio Stofzuiger Naaimachine Lange Veerstraat 10 - G. B. ALDERS Telefoon 11493 Haarlem Vier maanden legen chauffeur geëisclit. Op rijwielpad twee arbeiders doodgereden. De officier van justitie te Middelburg heeft Vrijdag vier maanden gevangenisstraf ge- eischt tegen den 28-jarigen bakker A. C. D. S. uit Tilburg, die op Maandag 14 Maart onder de gemeente Kloetinge met zijn auto op het rijwielpad kwam en twee daar rijdende werk- looze arbeiders, van R. en S. uit Goes, heeft aangereden, waardoor eerstgenoemde onmid dellijk. de laatstgenoemde den volgenden dag is overleden. Aav iiu/t.. Mea.j Gedachte van Eugène Isaye verwerkelijkt Nederlandsche deelneming EUGèNE YSAYE, de beroemde Belgische violist, heeft zijn geheele leven gewijd aan de idee een groote internationale muziekwedstrijd te organiseeren, waar de kunstenaars van morgen hun kans zouden krijgen. Eerst na zijn dood heeft men door een stich ting van Koningin Elisabeth zijn idee kunnen verwezenlijken. De Belgische Koningin-Moe der heeft de Muzikale Fondatie, welke haar naam draagt een groot bedrag geschonken, dat geheel moet worden bestemd om de onkosten voor de organisatie van de internationale wedstrijd, te bestrijden. Het concours van dit jaar voor pianisten zal zoo dicht mogelijk bij de sterfdag" van Eugène Ysaye, Maandag as. te Brussel aanvangen en bij die gelegen heid willen wij weergeven, wat de directeur van C Fondation Reine Elisabeth, de heer Houdret, ons ondanks zijn drukke bezigheden over de stichting en haar doel, heeft kunnen vertellen. Gelijk men weet werd het vorig jaar een viool-wedstrijd gehouden. Eenige tijd ge leden besloot men voortaan ook prijskampen voor pianovirtuozen en orkest-dirigenten te organiseeren. De candidaten voor de piano-wedstrijden die dus volgende week beginnen, moeten min stens 15 jaar en hoogstens 30 jaar oud zijn. De bedoeling is natuurlijk alleen debutanten, die een onmiskenbare aanleg verraden, een kans te geven. En wanneer wij de lijst der mededingers bekijken, zien we, dat Duitsch land, Frankrijk, Engeland en Italië het groot ste deel der concurrenten hebben geleverd, terwijl België er evenveel heeft als Nederland. Ons land wordt vertegenwoordigd door Ar nold Juda uit Amsterdam, Johannes Kolvers Hilversum, Arthur Prick van Wely, Nijmegen, Thehna van Breemen, Rotterdam en Jacobus van Overbeek uit Breda. Ruslaijd. dat het vorig jaar zulke voortreffelijke mededingers zond, neemt nu met vier jonge kunstenaars aar het concours deel; de Vereenigde Staten slechts met twee en de andere kleide landen met een of eveneens twee musici. De helft van de jury-leden is op voorstel van buitenlandsche regeeringen aangewezen. Nederland wordt door den bekenden Haag- schen pianist Paul Frenkel vertegenwoordigd. De andere leden van de jury zijn beroemde solisten, zooals Ignaz Friedman, Walter Giese- king, Nicolaï Orloff, Arthur Rubinstein, Wal ter Rummel enz. enz. Behalve de eer zijn er aan het concours niet te versmaden prijzen verbonden, welke de winnaars in vele gevallen zullen toestaan hun studies op onbekrompen wijze voort te zetten, Er zijn in het geheel 12 prijzen, de eerste de Grand Prix International Eugène Ysaye, ver gezeld door een beurs groot 50.000 francs, aan geboden door Koningin Elisabeth, de tweede prijs is frs. 25.000, afkomstig van den minis ter van Instructie, De andere tien belooningen bestaan uit sommen gelds van frs. 20.000 tot 4000. De jeugdige kunstenaars zullen zich aller eerst van Maandag 16 Mei tot Zaterdag 21 Mei in het Muziekconservatorium aan de schif- tingsproeven onderwerpen. Er wordt van hen verlangd, dat zij een compositie van J. S. Bach uitvoeren, gekozen uit een door de commis sie aangeduid aantal werken; vervolgens een sonate, drie maanden van te voren door de stichting aangegeven en een sonate naar keuze van den mededinger. Zij die deze proef met goed gevolg hebben doorstaan komen in den eindstrijd, welke na een week rust op Zondag 29 Mei, 30 en 31 Mei in het Théatre de la Monnaie de aandacht van een talrijk en geestdriftig publiek zal trekken. Het reeds zeer gedunde aantal concurrenten zal een concerto met orkest-begeleiding spelen, gevolgd door zes stukken naar keuze van den executant, waaronder een werk van een Belgischen com ponist. Ten slotte een onuitgegeven toonzet ting met orkest-begeleiding, die door de stich ting aangewezen zal worden en die men in de week van rust heeft kunnen instudeeren. Door deze laatste taak realiseert men het best het idee van den meester Ysaye. Men geeft hier een jong kunstenaar, die nog zeer gevoelig is voor nieuwe indrukken, een nieuw kunstwerk in handen, waarmee hij alleen wordt gelaten, ver van eiken leeraaar en buiten het bereik van raadgevingen. Welk een verrassende re sultaten zal men op deze wijze kunnen uit lokken De Ysaye-prijskampen maken Brussel ge- Een automobilist, die 'n auto gaat in halen. welke reeds bezig te een derde automobiel voorbij te komen, pleegt eer. tt—'"ïaar O"" te hinderlijk ren 'o.ns ge.uji ijk) -aaium heef: ac wei net verboden; mitsdien: ,,geen drie rijdende ottto's naast elkaar bij het Inhalen". durende de maand Mei tot een centrum van muziek. Op de groote hotels in de binnenstad wapperen de vlaggen van de landen, die ver tegenwoordigers en jury-leden uitzonden en avond aan avond maakt zich een talrijk pu bliek op de concerten te bezoeken, welke ter inleiding van het concours worden gegeven. Voor muziekliefhebbers is de Belgische hoofd stad, die op kunstgebied toch reeds veel biedt, in dezen tijd het verleidelijkste oord, dat men zich kan denken. De symphonische concerten onder leiding van Igor Strawinsky en Belgi sche dirigenten, zooals Defauw en André, wor den afgewisseld door recitals van Wanda Lan- dowska, Sulima Strawinsky, G. Benvenuti, Arthur Rubinstein, Nicolai Orloff, Ignaz Friedman, en dan noemen wij nog slechts de allerbelangrijkste namen. J. GRESHOFF. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het bureau van politie, uit sluitend "tusschen 11 en 13 uur. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; Stofbril, Radsma, Kruisweg 6a. Woordenboekje, Politiebureau Smedestraat; Collier-hanger,. Timmer, Kennemersteeg 3 zwart; Horloge, Clavaux, Zaanenstraat 99; Hond, Glas. Ripperdastraat 14; Ketting met slot. Politiebureau Smedestraat; Muts, De Liefde, Allard Piersonstraat 30; Portefeuille met in houd; Driessen. Tetterodestraat 69 rood; Portemonnaie, Klok. Oranjeboomstraat 138; Koperen ring; v. Bijnen. Marnixstraat 73 zwart; Rijwielplaatje; Pool, Maarten van Heemskerkstraat 29 rood; Schoen, Verloop, Brouwersstraat 58; Sjaal, Huis. Rolland straat 3; Schoen, Perukel, Doelstraat 7. Bood schappentasch, Betjes, Papentorenvest 14 rood; Schooltasch met boeken, Franken, Lange Raamstraat 27 rood; Vulpen, Horst man, Schalkwijkerstraat 167. CHRIST.-HIST. VROUWENGROEP AFD. HAARLEM. Vrijdagavond hield de Christ.-Hïst. Vrou wengroep afd. Haarlem haar laatste leden vergadering van het winterseizoen in een dei- zalen van het Ned. Herv. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht. De presidente mevr. H. H. E. Sterringa van Raven opende de vergadering met schriftle zing en gebed en riep den aanwezigen een hartelijk welkom toe in het bijzonder den spreker den heer J. J. Wallien. Na enkele mededeelingen gaf de Presidente het woord aan mej. H. M. E. Bijkerk, die verslag uitbracht over de Afgevaardigden Vergadering van het Centraal Bestuur in Den Haag, die 16 Febr. jd. plaats gevonden heeft. Na het huishoudelijk gedeelte kwam de spreker de heer J. J. Wallien aan het woord, die het onderwerp „De Vrouw en de Politiek" voor de dames inleidde. Spreker beperkte zijn onderwerp door te spreken over de Vrouw met Christ, inslag en de Politiek. Zoowel in het verleden als in het heden hebben juist vrouwen dikwijls zoo'n grooten invloed op de politiek gehad. Spre ker lichtte dit toe met eenige voorbeelden. Verder behandelde spreker het verband tus- schen de Vrouw en de Politiek. Hij wees er op dat niet in de eerste plaats de wettelijke stemplicht het belangrijkste voor de vrouw in de politiek is, doch haar indirecte invloed op haar omgeving en huisgezin. Verder stelt spreker zich de vraag of het wenschelijk is. dat de vrouw zich met de politiek bemoeit? Zeer zeker. Door zich te verdiepen in vraag stukken als Regeeringsstelsel, Verhouding van Kerk en Staat, Werkloosheidsvraagstuk, Ver houding arbeid tusschen man en vrouw. Ver houding van man en vrouw in het huwelijk, Nieuwe wet op huwelijksgoederenrecht enz,, is ook voor de Christenvrouw een taak weg gelegd, Nadat de heer Wallien nog eenige vragen had beantwoord, bedankte de presi dente hem voor zijn leerzame inleiding, waarna met dankgebed werd geëindigd. VOORBEREIDEND L. O. OP GEREF. GRONDSLAG. De Vereeniging voor Voorbereidend Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag „Rehoboth" kwam 11 Mei j.l. in jaarvergade ring bijeen onder leiding van den heer W. C. Bakker, die in zijn openingswoord er op wees. dat het jaar 1937 zich kenmerkte door een krachtige actie tot het opvoeren van de inkomsten ten einde de verkregen bezittin gen te kunnen exploiteeren. Uit de jaairver- slagen bleek, dat door die actie het ledental was toegenomen en dat de rekening over het afgeloopen jaar sluitend was. Zal ook in de toekomst de exploitatie van de drie kleuter scholen kunen worden voortgezet, dan moe ten zich nog meer leden aangeven Een voortgaande actie zal daartoe worden ge voerd. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd, terwijl aan den penning meester décharge werd verleend voor het door hem gevoerde geldelijk beheer. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren G. van Eek, H. J. Heule en A. P. Si mons. Mej. Hageman gaf een overzicht van den gang van zaken op de 3 scholen. In 1937 werden deze door ruim 340 leerlingen be- zoch t FRANS BASTIAANSE 7EVENTIG JAAR Fvins TV .tinsrise, wiens l'chtaansprekende zangerige verzen tot het beste behooren, dat geschreven is door de onmiddellijk op de tachtigers volgende generatie, viert heden zijn zeventigsten verjaardag. Ontvanger mag geen beslag leggen op gelden in rekening-courant. Uitspraak van den Hoogen Raad. De ontvanger der directe belastingen te Rotterdam had eenige dwangbevelen ter zake van verschuldigde gemeentelijke inkomsten belasting uitgevaardigd tegen zekeren van D. wonende te Brussel. Toen deze gelden niet binnenkwamen, heeft de ontvanger een vordering, als bedoeld bij ar tikel 7 van de wet van 22 Mei 1845 gedaan aan de Incasso-bank, waarbij van D. in rekening courant stond, doch de Incasso-bank voldeed niet aan deze vordering. Daarop legde de ontvanger executoriaal be slag onder de Incasso-bank ten laste van Van D en hij dagvaardde de bank ten einde ver klaring te doen van hetgeen zij verschuldigd mocht zijn of worden aan Van D. De bank verweerde zich tegen die vordering onder meer op grond, dat, hoewel Van D. van haar in rekening-courant circa f 13.500 te vorderen had, zij aan de vordering niet be hoefde te voldoen en niet mocht voldoen, om dat zij als deposito-bank geen houdster van pennipgen was voor den belastingschuldige in den zin van genoemd artikel 7. Zoowel de rechtbank te Rotterdam als in hoogcr beroep het gerechtshof ln Den Haag ontzegden aan den ontvanger zijn vordering. Thans heeft de Hooge Raad overwogen, dat de rechtbank op goede gronden heeft voorop gesteld, dat art. 7 de daarin omschreven ver plichting niet legt op alle schuldenaren van den belastingschuldige, doch alleen op hen, die, voor zoover zij niet uitdrukkelijk in het artikel genoemd worden, gezegd kunnen wor den gelden ten behoeve van den belasting schuldige onder zich te hebben, terwijl even zeer terecht is geoordeeld, dat een bank, die over de bedragen, welke zij in rekening-cou rant aan haar cliënten verschuldigd is. de vrije beschikking heeft om deze vruchtdragend te maken en dan ook daartegenover aan die clienten rente vergoedt, die bedragen niet ten behoeve van die clienten onder zich houdt. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het ingestelde cassatie-beroep verworpen. Hertog en hertogin Aclolf Friedrich van Mecklenburg ver I rokken. Koningin deed Haar gasten uitgeleide. Met den nachttrein naar Berlijn hebben de hertog en hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg Vrijdagavond om 7 minuten voor 7 de residentie verlaten. De Koningin deed haar gasten tot op het perron van het Staatsspoorstation uitgeleidde. Kwart voor 7 hield een auto met den ko ninklijken standaard voor den looper naar de koninklijke wachtkamer stil. De hertog stap te het eerst uit. daarna de Koningin en ten slotte de hertogin. Na een kort oponthoud in de koninklijke wachtkamer betrad het gezelschap het per ron. De hertog en hertogin deukten de le den der hofhouding de hand en liepen naar hun wagon. Toen nam Hare Majesteit de Ko ningin afscheid van haar gasten en twee mi nuten later zette de trein zich in beweging. De Koningin wuifde nog enkele oogenblikken haar gasten na. waarna Hare Majesteit met de leden van haar gevolg naar het paleis Noordeinde terugreed. N. V. V.-vergadering gesloten. Verschillende wenschen geformuleerd. Nadat Donderdagochtend de heer E. Kupers een inleiding had gehouden over: „Onze eischen op het gebied der sociale verzekering" is Donderdagmiddag de slotzitting gehouden van de zeventiende algemeene vergadering van het N. V. V. Aangenomen werd o.a. een voorstel van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden om stappen te doen bij de regeering teneinde te bereiken, dat wettelijke maatrege len worden getroffen ter bevordering van het afsluiten van collectieve contracten. Aangenomen werd eveneens een voorstel van den Alg. Ned. Bond van Huispersoneel waarin wordt uitgesproken, dat ook het huis personeel onder sociale wetten als Ziektewet en Ongevallenwet behoort te vallen. Groote instemming vond een voorstel van den Bond voor de Kledingindustrie, door welks aanneming het congres zich uitsprak tegen het voorontwerp Rorame in zake het verbod van vrouwenarbeid. In aansluiting op de Dinsdag gehouden in leiding van den heer Hiemstra werd een voor stel van den Landarbeidersbond aangenomen waarin wordt uitgesproken dat van overheids wege maatregelen dienen te worden getroffen om de loonen van de daarvoor in aanmerking komende werknemersgroepen op een redelijk peil te brengen. Op voorstel van den Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond sprak het congres als zijn meening uit. dat invoering van een wettelijke vacantie- regeling urgent is. De voorzitter van den Bond van Ned. On derwijzers Van Sluys verdedigde een voorstel om er bij de regeering en parlement op aan te dringen de dri-jarige ambachtsschool ten spoedigste te herstellen, terwijl het hoofdbe stuurslid van denzelfden bond, de heer Van Driel. een rede hield waarin hij scherpe critiek oefende op de te groote klassen en een voor stel verdedigde om in het belang van het on derwijs en ter vermindering van de werkloos heid onder het onderwijzend personeel ten spoedigste over te gaan tot verbetering van de leerlingscha'.en. TV-icte voor«tePlpr w°rdpn nnder aoplaus •nr~°r.omen evcnah °en voorstel van den iransportarbeidersbond i. z. de wenschelijk- heid. mede met het oog op de groote werkloos heid in Nederland, van wettelijke regeling vut den arbeidstijd voor all* arbeiders. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Het zevenjarig zoontje van den heer P. Rochart is Vrijdagmiddag te Hardinxveld door een vrachtauto van J. van Gelderen uit Gorinchem overreden en gedood. BAZAR TEN BATE DER EERSTE HEEM STEED SCHE SPEELTUINVER E EN IGING Zondag en Maandag 15 en 16 Mei zal er in het clubhuis der Eerste Heemsteedsche Speel- tuïnvereeniging aan den Meerweg een bazar met attracties georganiseerd worden, waar van de baten ten goede komen aan deze speeltuin vereeniging. Daar men ook de beschikking heeft over het clubhuis der R.K. Speeltuinvereeniging heeft dit lokaal nu een oppervlakte van 19 bij pl.m. 5 M. waardoor er volop gelegenheid is, er iets aardigs van te maken Toen wij er Vrijdagavond even een kijkje namen, was men reeds druk bezig aan de voorbereiding. Er komen verschillende stands met voorwerpen, deels door de kinderen ver vaardigd op de hulsvlijtcursussen, deels ge schenken van ingezetenen welke te koop wor den aangeboden. Een stand met de. talrijke prijzen voor een verloting zal zeker de aandacht trekken en tot het koopen van loten aanmoedigen. Hier onder zijn vele voorwerpen, door winkeliers geschonken. Indien de loten verkocht zijn, zal de trekking reeds Maandagavond plaats hebben. In een aparte stand zijn tentoongesteld de voorwerpen, dezen winter op de huisvlijt- cursussen vervaardigd, als houtsnijwerk, le derwerk. raffiawerk e a. Met een rad van avontuur, grabbelton en eenige sjoelbakken zijn verschillende fraaie voorwerpen te winnen. Een radio-instaliatie en gramofoon met ge luidversterker zal voor wat muzikale afwis seling zorgen. Een apart zaaltje is ingericht als t-hee- schenkerij. Zondagmiddag om 2 uur is dc officieele opening. Verder is de bazar geopend Zondag en Maandag. /CHEEP/ AA? HOLLANB-AMERIKA LIJN Beemsterdijk, 11 v. Galveston te New-Orl. Veendam (th.) te Plymouth verw. HALCYON LIJN Stad Amsterdam, 13 v.Popel te Vlaard. St. Zaandam, n. Velsen p. 13 Dungcn. Stad Maassluis, 12 v. Vlaard te Narvik. Maasburg. 13 v. Narvik n. Rolt.. St. Vlaard. n. Wabana p. 12 Prawlc Point. St. Schiedam, n. Morphoubaai p. 11 Beachy Head. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 12 v. Aden. Meerkerk (uitr.) 13 v. Suez HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 12 te Mombassa. Heemskerk, 13 v. Rott. n. Hamburg. Springfontein (uitr.) 13 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom, 12 v. Rott. te Ham bur* Ceres (uitr.) 13 te Winnebah. Maaskerk (uitr.) 13 te Freetown. Jaarstroom (uitr.) 13 te Konakri. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 9 v. Balik Papan n. Calcutta. Agnita, 4 van Curasao n. Engeland, 22 in Engeland verw. Mirza, 2 v. Curasao n. Spezia. waarsch. Haifa, Pauillac, Rouaan KON NED STOOMBOOT MIJ. Stella, 13 v. Malta te Rott. Saturnus, 13 v. v. Malta n. Piraeus. Cottica, 13 v. Amst. n. Paramaribo. Crijnssen, 13 v. Amst. n. W.-Indlö. Hermes, 13 v. Tel Aviv n. Haifa. Odysseus, 13 van Musel te Oporto Achilles, Napels n. Amst. p. 13 Finlsterre. Perseus, 13 v. Gothenburg te Aarhuus. Orion, 13 van Cagliari te Genua. Vesta. Olhao n. Tunis pass. 13 Gibraltar. Helder, Amst. n. Chili p. 13 Terceira. Oberon, 13 v. Amst n. W.-Indië. Vulcanus, 13 v. Amst. n. Rott. Theseus, 13 v. Amst. n. Gdynia. Alkmaar, 11 van Corral n. Sant Antonio. Poseidon, 11 v. Paramaribo te N.-York. Aurora, 12 v. Rott. te Lissabon. Boskoop, 11 v. Arlca n. Mollendo. Fauna, 12 v. Napels n. Tunis." Ganymedes, 12 v. Amst. te Hamburg Irene, 12 v. Kopenhagen n. Amst. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 13 Holtenau. Rhea, 12 v. Izmir te Stamboul. Titus. 13 v. Amst. te Hamburg. Triton, 13 v. Amst. te Rott. Enterpe, 13 v. Bordeaux n. Amst. Astrea, 13 v. N.-York n. Port au Prince. Costa Rica, 10 v. Kingston Ja. n. Port Limon. KON HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (uitr.) 11 v. Las Palmas. MEIJER EN CO '8 8CHBEPV AAK'! MIJ City of Lyons, Kobe n. Rott. 12 v. Osaka. Glenogle, Dalren n. Rott. 12 v. Shanghai. Stentor, Amst. n. Batavia p. 11 Gibraltar. Aeneas, Rott. vla Londen, 12 520 mijl ZW van Land's End. Perseus, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Poloydorus, 12 v. Amst. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLYOD. Buitenzorg, 13 v. Hamburg te Rott. Baloeran (th.) 13 v. P. Said. 17 te Mars verw. Kedoe (uitr.) pass. 12 Sagres. Kota Inten (uitr.) pass. 12 Ouessant. Palembang (thuis.) pass. 12 Finisterre. Slantar (uitr.) 12 te Genua. Sitoebondo (uitr.) 12 van Singapore. ROTTERDAM--ZU1D-AMERLK A LlJN Alphacca (thuisr.) 12 te Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta (uitr.) 12 v. Suez. Enggano (thuisr.) 12 v. Liverpool. Johan van Old. (uitr.) 12 te Colombo. Tajandoen (uitr.) pass. 11 Gibraltar. J. P. Goen (uitr.) 13 van Southampton. W1JKLIJN landwljk. 12 van Liibeck naar Danzig Stolwijk. Bilbao n. Rott. p. 13 Ouessant. Naaldwijk, Bilbao n. Rott. p. 13 Ouessant. Winterswijk, 13 v. Hernosand te Chatham, Beveiwljk, 13 v. Genua te Morphouba*1

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9