KON. NED. VOETEALBOND TAFELTENNIS Nederl.. -Cricketbond MAANDAG Ï6 MEI 1935 Hermes-D. V. S. en Emma moetenevenals F. V, C. en Hoogezand9 een beslissingswed- strijd voor een plaats in de eerste klasse spelen. Het JSijmeeg- sche Quick weer in de eerste klas DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DWSFeijenoord PSV—Heracles 1—2 1—7 Afdeeling I. Promotie derde klasse: BFCWatergraafsmeer 01 Alkm. BoysZVV 41 Promotie vierde klasse: EVCSDZ 1—3 OosterparkAalsmeer 02 Promotie reserve tweede klasse: Stormvogels 2—KFC 2 4—0 Af deeling II. Promotie tweede klasse: Hermes-D VSEmma Derde klasse A: CeleritasHillinen Promotie Derde klasse: RDMHoek van Holland Afdeeling III. Promotie tweede klasse' Quick—Rigtersbleek Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: HeroDe Valk 1—2 00 4—2 0—2 Afdeeling V. Eerste klasse: HSCLeeuwarden 54 Promotie tweede klasse: FVCHoogezand 0—3 Om den K. N. V. B.-beker. SVV—vsv Helmondia—WV LVV—De Meteoor Sneek—CW AGOVV—Volewijckers HaarlemDe Musschen VUCWageningen 1—3 6—3 3—1 0—1 6—1 5—0 3- -1 RANGLUSTJE5. Afdeeling II. DERDE KLASSE A gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. B. M. T. 20 16 3 1 35 76—39 1.75 Scheveningen 20 13 6 1 32 50—20 1.60 O. N. A. 20 11 3 6 25 58—39 1.25 Hillegom 20 7 5 8 19 47—41 0.95 Postduiven 19 6 6 7 18 30—32 0.95 Tonegido 20 8 3 9 19 4046 0.95 Hillinen 20 7 4 9 18 4446 0.90 R. V. C. 20 8 2 10 18 44—53 0.90 Lugdunum 20 6 2 12 14 39—56 0.70 A. S. C. 20 4 5 11 13 47—66 0.65 Celeritas 19 2 3 14 7 28—65 0.37 AFDEEI.ING V. EERSTE KLASSE. (Eindstand) Be Quick 18 12 3 27 51—24 1.50 G. V. A V. 18 10 6 2 26 56—23 1.44 Veendam 18 9 4 5 22 46—25 1.22 Achilles 18 7 5 6 19 41—38 1.06 H S. C. 18 9 0 9 18 3346 1.— Leeuwarden 18 5 7 6 17 40—37 0.94 Velocitas 18 7 2 9 16 22—26 0.89 Sneek 18 6 3 9 15 23-43 0.83 Heerenveen 18 4 4 10 12 34—58 0.67 Hoogezand 18 3 2 13 8 21—46 0.44 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Heracles 7 6 0 1 12 21—9 1.71 Feijenoord 7 5 2 0 12 187 1.71 D. W. S. 6 0 3 3 3 3—7 0.50 Be Quick 6 1 1 4 3 713 0.50 p. S. V. 6 0 2 4 2 5—19 0.33 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. AFDEELING I. D. O. S. (a) 4 3 0 1 6 12—7 1.50 D. W. V. (a) 4 3 0 1 6 12—9 1.50 Excelsior 4 0 0 4 0 412 0. (a) DOS en DWV moeten een belissingswed- «trijd spelen. AFDEELING II. Hermes-DVS (a) 4 2 1 1 5 11—8 1.25 Emma (a) 4 2 1 1 5 75 1.25 Overmaas 4 1 0 3 2 611 0.50 'a t Hermes-DVS en Emma moeten een be slissingswedstrijd spelen. Afdeeling Hl. (Eindstand) Quick 4 4 0 0 8 15—1 2.— Rigtersbleek 4 2 0 2 2 6—5 1— P. E. C. 4 0 0 4 0 2—17 0— Afdeeling rv Bleijerheide 3 3 0 0 6 135 2.— Miranda 3 1 1 1 3 7—8 1.— De Valk 4 2 0 2 4 8—8 1.— Hero 4 0 1 3 1 3—12 0.25 Afdeeling V. F. V. C. (a) 4 2 1 1 5 9—5 1.25 Hoogezand (a) 4 2 1 1 5 7—5 1.25 G. R. C. 4 0 2 2 2 4—10 0.50 (a) FVC en Hoogezand moeten een beslis singswedstrijd spelen. PROMOTIE DERDE KLASSE. Alkm. Boys 3 2 1 0 5 72 1.67 Bloemendaal 3 1113 5—5 1.— Z. V. V. 4 1 0 3 2 510 0.50 PROMOTIE VIERDE KLASSE. (Eindstand.) Kipperda 4 3 0 1 6 9 6 1.50 S. D. Z. e. v. a 4 2 0 2 4 9—8 1-— 4 1 0 3 2 4—8 0.50 PROMOTIE RESERVE TWEEDE KLASSE. Stormvogels 2—K. F. C. 2 (4—0) De Stormvogels-reserves hebben het niet op beslissingswedstrijden laten aankomen en K.F.C. met een flinke nederlaag huiswaarts gestuurd. Reeds met de rust was de strijd vrijwel be slist. De thuisclub had toen een veiligen 2—0 voorsprong en haar spel had op een veel beter peil gestaan dan dat der Koogers, die het in hoofdzaak van hun enthousiasme moesten hebben. Daairnede bereikten ze wel, dat de IJmuider verdediging op haar qui vive moest wezen, doch uiteindelijk bleven Van Dongen Jongsma es. toch meester van het terrein. Na de rust toonde K.F.C. zich min of meer ontmoedigd en daardoor was de thuisclub verreweg het meest in den aanval. De Back was nu vervangen door Keuris, die met Ver dam een goeden rechtervleugel vormde. Stormvogels maakte ook in deze helft weer twee doelpunten, zoodat ze een alleszins ver diende overwinning behaalde op de Koogers. wat tevens een prolongeeren van het reserve le klasseschap beteekende. De blauw-witten behaalden uit 4 wedstrijden 5 punten, Vriendenschaar 4 punten en K.F.C. 3 punten. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Haarlem—De Musschen (5—0) Dat deze derde-klasser het tot de vijfde ronde heeft gebracht was ons gisteren onbe grijpelijk Want met een 50 nederlaag is die club er goedkoop afgekomen, al was het spel va nden Rotterdamschen keepér uitstekend. Haarlem had Visser voor Van Gooi. Reeds de eerste aanval was raak; zonder dat een der Musschen den bal had geraakt, benutte De Winter een goeden voorzet van Kammeijer (10). De Musschen waren hiermede eigenlijk al geslagen, want wel duurde het lang voordat Smit het tweede doelpunt scoorde, maar het spel dat heta Rotterdamsche elftal liet zien. gaf geen hoop op eenig succes. Voor het doel zijn de Musschen niet doortastend genoeg. Het regend schoten op het Rotterdamsche doel, maar de keeper zorgde er voor, dat het geen débacle wordt. Drie doelpunten van Smit, Van der Hulst en Ninaber brachten den stand op 40. Smit raakte toen geblesseerd; hij werd ver vangen door Urban. Rust 40. In de tweede helft hebben we de Musschen geen miment meer gevaarlijk gezien. Hun eenig wapen was de buitenspelval en daar liepen de Haarlemmers nog al eens in, waar door menige goede aanval verloren ging. Een joede voorzet van Kammeijer werd door Ni- nabci ingekopt (50). Wel kwamen ook hierna voor Haarlem nog talrijke kansen, maar de roodbroeken won den het blijkbaar welletjes en deden het ver der kalm aan. De Rotterdamsche keeper wist zijn doel ver der schoon te houden. Het einde bracht Haarlem een 50 over winning. S. V. V.-V. S. V. (1-3) S.V.V. onderneemt direct eenïge mooi opge zette aanvallen op het V.S.V.-doel welke stranden op den zeer solide spelenden Voet. Dan weet de S.V.V.-voorhoede eenige hoek schoppen op het V.S.V.-doel te forceeren, doch telken male vangt Michel het leder op. De middenlinie van V.S.V. weet dan het spel te verplaatsen, waardoor haar voorhoede in de gelegenheid gesteld wordt, om ten aanval te .rekken. Maar ook de S.V.V.achterhoede bleek uitstekend voor haar taak berekend. Verschil lende aanvallen van de V.S.V.-voorhoede wor den dan ook door de beide S.V.V.-backs tot staan gebracht en verder verdedigt de keeper zijn doel uitstekend. Waneer Sterk dan goed opbrengt en een uitstekenden pass naar v. d. Lugt geeft, weet deze speler met een hard schot te doelpunten (01). S.V.V. komt na dit doelpunt geducht opzet ten doch vooral Voet blijkt moeilik te pas- seeren en daarbij werkt deze uitstekend samen met keeper Michel, zoodat er weinig kans voor een S.V.V.-doelpunt bestaat. Weer worden in middels een tweetal hoekschoppen door Michel goed onderschept. Juist tegen het einde van de eerste helft komt V.S.V. weer meer in den aan val en terwijl v. d. Lugt een mooie kans heeft om te doelpunten blaast de arbiter voor rust. Na de thee is het weer S.V.V. die de eerste 10 minuten het beste van het spel heeft, doch haar voorhoede kan maar geen successen boeken. Maar de achterhoede van V.S.V. is uitste kend op dreef. Invaller Glas laat zien, dat ook hi,j wel voetballen kan. Keurig zet deze zijn vleugelspelers aan het werk. V. d. Lugt krijgt dan den bal toegespeeld van Bot en geeft dezen op zijn beurt door naar den vrijstaanden Döhring, welke onhoudbaar voor doelman Knie doelpunt (0—2). Het spel van S.V.V. wordt dan zeer forsch waartegen de leiding streng optreedt. Verschillende vrije trappen worden tegen S.V.V. genomen. Bij een tegen aanval wordt door een der V.S.V.-achterspelers een overtreding begaan in het beruchte ge bied en de middenvoor van Diggelen benut den strafschop (12). Van den aftrap af plaatst Dohring den bal voor het S.V.V.-doel, v. d. Lugt wordt leelijk door een der S.V.V#'ers omvergeduwd en ook V.S.V. krijgt een straf schop toegewezen, welke Balvers eveneens in schiet (1—3). Na nog eenig heen en weer ge- trap komt dan het einde. HAARL. VOETBALBOND OM DEN H.V.B.-BEKER. Kinlieim—Beverw ijk (4-0) Ook de derde plaatselijke ontmoeting Kin- heim tegen Beverwijk trok vrij veel publiek; ze werd ook ditmaal nog wel met flinke cij fers door de VeLsenaren gewonnen. De 40 uitslag is echter wel wat geflatteerd. De rust kwam met een 1-0-voorsprong door Rem. na een hevige schermutseling voor het Beverwijk- doel. De roodbroeken speelden voor de rust be ter. dan hun tegenstanders, doch waren slechi op schot en vonden Druyven in het Kinheim-doel in een goeden vorm. Na de ruil waren de bordjes echter verhan gen. Kinheim had haar opstelling gewij zigd. Rem stond in de halflinie en Groene- veld linksbinnen; het ging bij Kinheim nu veel beter. De snelle Raaijmakers, die weer rechtsbui ten stond, werd meer in het spel betrokken, De Beverwijk-achterhoede kreeg veel werk, zij kon niet verhinderen dat Raaijmakers na een soloren den stand op 2—0 bracht. Links half dc Ruiter en Maanhout probeerden nog steeds het spel te verplaatsen, doch de Kinheimbacks waren er eveneens beter in, dan voor de rust. Na 20 minuten gaf Verhoofstad en goe den center aan Groeneveld, die ineens en on houdbaar inschoot (3—0). Acht minuten voor het einde maakte Groeneveld aan alle spanning een einde. Hij passeerde op fraaie wijze twee Be- erwijk^rs en schoot daarna on houdbaar in den hoek (40». Door deze overwinning plaatste Kinheim zich in de volgende ronde. HET VIERBONDEN-TOURNOOI TE ZAANDAM. Dc Haarlemmers op de eerste plaats. Zondag heeft op de terreinen van Z.F.C. te Zaandam het jaarlijksch Vierbonden-tournooi plaats gehad. Hieraan werd deelgenomen door elftallen van de Voetbalbonden te Haarlem, Leiden, Amsterdam en van den Noord-Holl. Voetbalbond. Wederom wisten de Haarlemmers (evenals verleden jaar) beslag op den beker te leggen, waarmee we hun van harte gelukwenschen. In de eerste ronde kwam het H.V.B.-elftal uit tegen het vertegenwoordigend elftal van den Amsterdamschen Voetbalbond; na ver lenging werd met 32 gewonnen. Spoedig ging de strijd vrijwel gelijk op. Om beurten waren de doelen in gevaar, maar doel punten bleven voorloopig uit. Eerst na een half uur slaagde Van Laren er in voor Amsterdam te scoren (01). Hierna kwam Haarlem op zetten. waarna Mul de partijen op gelijken voet bracht (11). Kort daarop kreeg Haar lem een strafschop toegewezen, dien Van Gel der in een doelpunt omzette (21). Nog voor rust scoorde Amsterdam den gelijkmaker. Na de hervatting was Amsterdam weer in den aanval; Haarlem moest zich op verdedigen toeleggen. Er was voor de Amsterdammers geen doorkomen aan. In de tweede helft werd er niet gescoord, zoodat het einde met 22 kwam. Een verlenging van twee maal 7Vb minuut was dus noodzakelijk. Een spannende strijd volgde, die eerst 18 seconden voor het einde in het voordeel van Haarlem beslist werd. Toen scoorde Van Gelder. De stand was 32 voor Haarlem. Inmiddels speelde de Leidsche Voetbalbond tegen den Noord-Hollandschen Voetbalbond. De Leidenaren wonnen met 30. De verliezers Amsterdam en Noord-Holland ontmoetten elkaar; de Amsterdammers won nen met 63. De JiJiale. De Haarlemmers hadden reeds een zwaren strijd gespeeld van 105 minuten en Leiden had een rustiger wedstrijd achter den rug. Daardoor waren de Leidenaren in het begin ook beter. Zij vertoonden een goed spel. Het duurde dan ook niet lang, of Leiden scoorde na een doorbraak (01). G. van Gelder slaagde er kort daarop in, de partijen op ge lijken voet te brengen (11). Hierna viel Blok ker uit; hij werd door Beenders vervangen. Röbken heeft een fraaien wedstrijd gespeeld en een belangrijk aandeel in het succes ge had. Weliswaar bleef Leiden over het alge meen sterker en drukte de meerderheid in een doelpunt uit. Rust 12. Na de hervatting was Leiden uitgespeeld; het bleek toen. dat Haarlem over meer uithou dingsvermogen beschikte. Spoedig bracht Van Gelder met een kopbal de partijen op gelijken voet (22>. In het verdere deel van den strijd bleef Haarlem meer in den aan val: Schuiten scoorde nog twee maal. Het einde kwam dus met 4—2 voor Haarlem. Het resultaat was; 1. Haarlemsche V. B.; 2. Leidsche V. B.: 3. Amsterdamsche V. B.; 4. Noord-Hollandsche V. B. Na afloop overhandigde de heer A. de Haan den beker. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Kennemers—R. C. H. (O—O) In een spannenden wedstrijd is het noch den Kennemers, noch aan R.C.H. gelukt om de overwinning te behalen. Een opvallend verschijnsel in deze ontmoeting was het groot aantal keeren, dat het leder tegen het hout werk belandde. Het begon al met een schot van Groot, dat buiten bereik van den Haar- lemschen doelman tegen het houtwerk kwam. Het spel speelt zich verder veelal in het middenveld af en daar beide verdedigin gen er bovendien goed in waren kunnen de doelverdedigers het werk gemakkelijk af. Een voorzet van den linksbuiten springt van den bovenkant van het doel het veld weer ln. zonder dat één der R.C.H.'ers kans ziet om van dit kansje gebruik te maken. Aan den anderen kant besluit Horeman een fraaien aanval met een schot, dat echter juist naast ging. R.C.H. is door haar open aanvallen voor doel gevaarlijker dan Kennemers. bij wie het allemeal te lang duurde om succes te berei ken. De R.C.H.-voorhoede liep echter gere geld in den buitenspelval, waardoor vele kansen op niets uitliepen Vlak voor de rust schiet de rechtsbuiten der bezoekers weer eens tegen de doellat. Na de rust verleenen de doelpalen weer assistentie aan Van Urk bij een schot van den rechtsbuiten, terwijl Groot aan de an dere zijde hard inschiet. De Haarlem-keeper stopt den bal goed. Beide doelverdedigers krijgen nu veel meer werk dan voor de rust, maar passeeren laten zij zich niet. Bij êen schot van Van der Wal juicht de Kennemers-aanhang reeds en ook de scheids rechter wijst naar het midden, maar het blijkt dat het leder in het zijnet terecht is gekomen. Hierover verschilde men van mee ning. maar hoe het ook zij de scheidsrechter herriep zijn eerstgenomen beslissing en gaf geen doelpunt. De Kennemers spelen enthousiast verder, Groot krijgt een goede kans, maar de bal komt langs den uitgeloopen doelman tegen de lat. Wat beide partijen ook probeeren ver andering in den stand komt er niet meer. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Haarlem—Amsterdam (2—1) In voor voetbal minder geschikte weers omstandigheden is het Zaterdag-elftal van den Haarlemschen Voetbalbond er in ge slaagd, een kleine overwinning te behalen. Het veldwerk van het A.VB.-elftal was beter dan van de Haarlemmers, er werden steeds goede aanvallen opgezet, doch ze wisten hun meerderheid slechts in één doelpunt uit te drukken. Vrijwel het grootste gedeelte van den wed strijd is er op de Haarlem-helft gespeeld; ware de achterhoede van de Haarlemmers speciaal P. van Hoven niet zoo goed op dreef geweest had het er slecht voor hen uitgezien. Het Haarlemsch elftal was als volgt: A. Beenhakker, H. Bonke, P. van Hoven, G. J. de Waard, KI. de Koning, A, v. d. Berg, G. Hoek, P. Leyte, L. v. d. Wateren, C. van Dongen, L. Smits. A. V. B. ,dat met den wind in den rug speelde, was direct in den aanval; al spoedig bleek dat de Amsterdammers over een han dige middenvoor beschikten. Hij schepte menige kansen voor zijn medespelers, maar Van Hoven, Bonke en in laatste instantie Beenhakker wisten onheil te voorkomen. Het succes kwam juist aan de andere zijde. Bij Duitschland—Engeland (3—6) Deze, met zooveel spanning tegemoet ge ziene strijd, vond Zaterdag plaats in een ge heel uitverkocht stadion te Berlijn. Het aan tal toeschoouwers bedroeg 110.000, het aan tal toeschouwers bedroeg 110.000, het aan- welke belangstelling deze wedstrijd zich mocht verheugen. Het Olympisch stadion was geheel gevuld toen om 5 uur de beide elftallen op het veld verschenen. Scheidsrechter was de ook bij ons zeer bekende Belg, Langenus, die zich weer uitstekend van zijn taak heeft gekweten. Hapgood wint de toss en verkiest met de zon in de rug te spelen, inderdaad een groot voor deel, want na de rust is de zon verdwenen achter de muren van het stadion. De beide elftallen stellen zich als volgt op: Engeland: Woodley, Sproston, Hapgood, Willingham, Young, Welsh, Matthews,. Robinson, Broome, Goulden, Bastin. Duitschland: Pesser, Szepan, Gauchel, Gellesch, Lehner, Kitzinger, Goldbrunner, Kupfer, Miinzenberg, Janes, Jakob. Engeland moet het dus zonder Arsenal's beroemden middenvoor Ted Drake doen. On middellijk na den aanvang ontkomt Duitsch land aan een doelpunt, doordat doelman Jakob een scherp schot van Bastin weet te keeren. Het is echter uitstel van executie want Engeland blijft voortdurend aanvallen en na circa een kwartier weet Bastin op lis tige wijze met een tactischen boogbal de score te openen. Gelijk in de geschiedenis van het Engelsche voetbal steeds is voorgekomen, doen de spelers het wat kalmer aan en de straf blijft ook niet uit, want na een doel- worsteling maakt Duitschland de gelijkma ker door de rechtsbinnen Gellesch. Nu komt Engeland weer geweldig opzetten en weet het Duitsche elftal geheel terug te dringen. Met zes man wordt er verdedigd, doch niets helpt, Robinson en Broome verhoogen den stand tot 41. In de laatste minuut voor de rust scoort Duitschland nog een tegenpunt. Gedurende de rust bij het Duitsche publiek algeheele teleurstelling. Men had wel wat heel erg gehoopt op een mogelijke Duitsche overwinning, doch een ieder is het nu wel duidelijk dat men meer dan tevreden mag zijn, indien de achterstand niet grooter zal worden. In de rust zochten wij de Ned. hockeyers nog even op, die ook op de tribune zaten en ook zij waren vol lof over het sublieme spel der Engelschen. Men moet het den Duitschers toegeven, zonder zich te laten intimideeren, beginnen ze de tweede helft vol enthousiasme. Het helpt echter niet veel. want na 4 minuten maakt Robinson Engeland's vijfde doelpunt. Engeland speelt rustig verder, de overwinning zeker wetende. Duitschland weet nog te sco ren door den linksbuiten Pesser, terwijl En- eland daar weer een antwoord op geeft door een tegenpunt van Goulden. Deze linksbinnen bemachtigt het leder buiten het strafschop gebied en geeft van daar een dergelijk schot dat de Duitsche doelman Jakob, 's avonds zijn handen nog wel zal gevoeld hebben. Dit was ongetwijfeld het mooiste doelpunt van den wedstrijd. En zoo kwam dan met een 6—3 overwinning, welverdiend voor Engeland het einde. Bij Engeland was de voorhoede het sterkste deel van het team. Het voortdurend wisselen van plaats van de binnenspelers, het vrijloopen, was een voortdurende moeilijkheid voor de Duitsche achterhoede, terwijl de bei de buitenspelers de sterren van het veld wa- •en. In de achterhoede haperde het nog wel eens, hier was aanvoerder Hapgood de beste speler. H. J. SLINGENBERG. BERLIJN, 15 Mei 1938. een uitval van de H.V.B.'ers plaatste v. d. Water den bal voor den goal, van Dongen schoot in en via den paal verdween de bal over de lijn (10). Vlak hierop kwam mid denvoor Wesstra van de A.VB.'ers voor het open doel, óoch hij schoot tegen den paal. Hierna volgden eenige goede aanvallen van de A.V.B.'ers maar de afwerking liet te wen- schen over; tot doelpunten kwam ze niet voor de rust. Na de hervatting een zelfde spelbeeld, een aanvallend Amsterdam en een hardnekkig verdedigend H.V.B.-elftal. Een kwartier voor het einde werkten de H.V.B.'ers zich los; eeni ge goede aanvallen werden opgezet. Uit één daarvan werd een corner geforceerd. Deze goed genomen door Smits, werd door Van Dongen in een doelpunt omgezet (20). De A.V.B. veranderde de opstelling eenigs- zins. Mid-half Vermeulen ging middenvoor spelen en met succes. Na een keurige voorzet van den linksbuiten wist hij vijf minuten voor het einde met een kopbal den eindstand op 21 te brengen. Bouman verbetert Ned. record 800 M. Uit KASSEL: Onze landgenoot Bouman is er Zondag in geslaagd, tijdens internationale wedstrijden te Kassei het Nederlandsch record 800 meter, dat sedert 10 Juli 1923 op naam stond van ir. A. Paulen met een tijd van 1 min. 55.1 sec., te verbeteren en te brengen op 1 min. 54.4 sec. Bouman, die als voornaamsten tegenstan der den Duitscher Rambacher had, bleek uit stekend in conditie te zijn. Hij liep beide ron den in regelmatig tempo en bleef met 0.7 sec. beneden het oude trotsche record van Paulen. Rambacher werd tweede in 1 min. 55 sec. Op de 1500 meter eindigde onze landgenoot Petit als tweede achter Boettcher, die een tijd van 4 min. 1.9 sec. noteerde. Haarl. Tafeltennisbond. Secretaris: J. C. Heek, Oranje Nassaulaan 169. Bestuursvergadering. Zaterdagmiddag 21 Mei, half drie, zal er ten huize van den heer J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, te Over- veen een bestuursvergadering gehouden wor den. Wij verzoeken aan alle bestuursleden, aanwezig te willen zijn. Kampioenswedstrijd. Vastgesteld is de wedstrijd D.W.S.—H.T.T.C. op Dinsdag a.s. in de Pelikaangrot aan de Montelbaanstraat te Amsterdam. Deze wedstrijd wordt gespeeld voor de eerste klasse kamp. competitie. H. C. C. I-ROOD EN WIT. liet Haagsche totaal van 253 be antwoordt Rood en Wit met 196 voor 5, daarmede een zeer goede goede praestatie leverend. Mr. H. v. Manen's 131. Zondag in Wassenaar hebben beide boven genoemde clubs een zeer interessanten strijd geleverd, die uiteindelijk onbeslist bleef, met, we zouden zeggen, de Haarlemmers in een betere positie, hetgeen voor Rood en Wit on getwijfeld ditmaal eindelijk weer eens betee- kent: een goede opening van het seizoen. Een wedstrijd, het aanschouwen ten volle waard en waarin, na het winnen van den toss, H. C. C. het eerst naar de wickets trekt, met E. Schill en van Oven. Hagenaar, die met van cler Togt den aanval vormt, boekt succes, als hij met het totaal op 14, Schill's wicket velt, voor 6 runs. J .v. d. Bosch (5). die zijn plaats in neemt, ziet bij den stand 30, hetzelfde met zijn heiligdom gebeuren, als ditmaal v. d. Togt daarin den bal doet belanden. M. van Oven en H. v. Manen samen voeren den stand op tot 90. W. Kramer, die inmiddels in het vuur is ge bracht heeft succes als Ligtenstein eerstge noemde voor een niet geheel feillooze 39 vangt Met Roes in, dien Kramer eveneens voor zijn rekening neemt voor 8 runs, evenals Jhr. P. ten Bosch (4) gaat de 100 op. vlak waarna ge stopt wordt voor de lunch. Als deze op 145 uit is, kruipt van Manen, die reeds eerder zeer ge lukkig is geweest bij een vrijwel zekere run out, door het oog van den naald, als hij van een uiterst eenvoudigen vang wordt gemist met zijn persoonlijke score op 44het zou den er toen enkele meer worden! Na de lunch vliegt het totaal omhoog, v. d. Togt en v. Baas- bank worden naar alle kanten weggezwiept en een „volle" van laatstgenoemde deponeert van Manen prompt door de ruiten van een verwij derd ge.legen broeikas: prijs! Op 181 is Bakker uit l.b.w. alweer door Kamer voor 18. v. Ma nen, die in een half uur tijds zijn score van 40 tot 80 had opgevoerd nadert thans langzaam maar zeker z'n century. Vrij lang blijft hij op 97 staan, totdat hij eindelijk, precies om half drie zijn 100 volmaakt, om 3 minuten later het H. C. C.-totaal op 200 te brengen. Inplaats van Hagenaar, die voor lunch zéér goed had gebowld weer aan te zetten, brengt aanvoerder Davidson zeer onbegrijpelijk een slowbowler in den aanval, op een moment dat het nemen van wickets geen rol meer speelt, doch het vanzelfsprekend geboden is. het sco ren zooveel mogelijk te verhinderen. De Haag sche batsmen, vooral de volkomen ingespeel de van Manen, profiteeren dankbaar van de gelegenheid hun die eene over geboden, want verder laat Davidson het niet komen. A. v. Baasbank bowlt dan weer verder met Kramer, met wien we, als gezegd, liever Hage naar aan het werk hadden gezien. Kramer neemt zijn vijfde wicket als er 240 runs zijn: v. d. Togt vangt Niks voor 20. Het is dan spoedig gedaan, vlak hiervoor had v. Baasbank succes toen Hagenaar v. Ma nen eindelijk inrekende voor een in zijn •be"^ kenden uiterst aantrekkelijken stijl gespeelïïS 131 (15 vieren); ook Koeleman valt aan zelfden bowler ten slachtoffer, voor 5 do~r Kramer gevangen en dan sluit de innings H. C. C. op 253. Teeuwisse ging run-out voor 2 en de 14 of 15-jarige de Villeneuve, die ru-g later op den dag van zich zou laten zien, bleef met een 2 en een vier not out. Keeper Gobets had heel goed gewerkt achter de palen en slechts 5 byes weggegeven. W. Kramer, die er na een slecht begin hoe langer hoe beter inkwam, noteerde tenslotte de onder deze omstandigheeden gunstige cij fers: 5 voor 77. A. v. Baasbank's 2 wickets kostten 56 runs en Hagenaar, die te weinig is benut, boekte 1 v. 37. A. v. d. Togt met een onwillige pees was ge handicapt en zag zich voor 1 wicket 68 x ge debiteerd. Vermelding verdient nog zeker, de bijzon der fraaie éénhandsche vang van A. v. Baas bank. waarmede hij P. ten Bosch terugzond. Veilig mogen we aannemen, dat de aan van Manen geschonken levens minstens 100 runs verschil in 't H.C.C.-totaal hebben uitgemaakt. Toen om kwart over drie Rood en Wit met P. v. Bueren en J. P. van Baasbank naar de wickets trok, stonden de Haarlemsche bats- men voor een moeilijke taa^; de kans op een overwinning was verkeken; het was nu zelfs zeer de vraag of een nederlaag kon worden ontgaan. Het begin was al niet heel erg bemoedigend want op 19 reeds krijgt van Manen, die zeer goed bowlde, van Baasbank l.b.w. voor 6 runs. Maar den keert de kans: v. d. Togt en v. Bueren beheerschen de situatie volkomen en tiental na tiental punten verschijnen op het scoringbord. Beide batsmen spelen een uitstekende in nings en brengen zonder verder wicketverlies de 100 op een goede praestatie in deze situatie. Bijna leverde de stand tusschen deze twee spelers 100 runs op, doch op 114 sneu velde v. d. Togt, toen het hiervoor genoemd jongmensch, die van aanvoerder van den B'osch tot groot pleizier van het publiek den bal had gekregen, reeds in zijn eerste over succes had: Niks deed een zeer fraaien vang en v. d. Togt kon vertrekken foor een uiterst nuttige 58 (5 vieren 1 drie). De jeugdige Vil leneuve heeft den smaak te pakken: den vol genden bal krijgt hij Kramer l.b.w.! Dan komt A. v. Baasbank op de pitch en in diens gezel schap maakt ook v. Bueren zijn 50 vol om 12 runs daarna eveneens te verdwijnen als hij een laagblijver van ten Bosch wil hoeken. De score is intusschen tot 139 opgeloopen en v. Bueren heeft ongetwijfeld het genoegen ge had. samen met v. d. Togt het gevaar voor een nederlaag in den kiem te kunnen smoren, zijn 62 bevatten 7 vieren en 1 drie. A. v. Baasbank en P. Hagenaar zetten de zaken op de goede manier voort en beiden ja gen den bal diverse malen naar de boundary. Jammer, dat de resteerende speeltijd te kort was, anders hadden de Haarlemmers een flin ke kans gehad, het Haagsche totaal te pas seeren. Thans moesten de Rood en Wit bats- men zich tevreden stellen met het uitspelen van den tijd hetgeen dan ook gemakkelijk ge schiedde, voor het verlies van slechts 5 wickets. Hagenaar werd nog gevangen door v. Manen op Koeleman's bowlen voor een stevige 30 (5 vieren 1 drie) en A. v. Baasbank bleef met een rustige 35 (4 vieren) niet uit. Deze beide bats- men hebben eveneens een flink aandeel in het fraaie resultaat dat Rood en Wit uiteindelijk boekte. Toen om 7 uur werd gestopt hadden de Haarlemmers het mooie totaal van 196 bij eengebracht. De Villeneuve met 2 voor 27 had de beste cijfers met den bal bij de II. C. C. aanvallers. Van Manen met 1 voor 29 bowlde, als gezegd zeer goed en diende met het noodige ontzag behandeld te worden. V. V. y.-H. C. C. 2. Gewonnen door H.C.C. 2 met 61 runs op de eerste innings. V.V.V. eerste innings 62 en H.C.C. 2 123.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10