LAWNTENNIS SCHAKEN KANOSPORT GOLF KEGELEN WIELRIJDEN. HANDBAL DAMMEN SCHIETEN" KORFBAL MAAXDAG 'f6 MEI 1938 DE COMPETITIE. Haarlem is er in geslaagd, op de Matten klopper een stevige overwinning te behalen, al is het in enkele partijen letterlijk en fi guurlijk warm toegegaan. Rhodius had in zijn single heel wat moeite met H. de Vries, welke zich een uitnemend speler toonde en eerst na 3 sets capituleerde. Het heerendubbelspel, dat Rhodius met Dol leman en de Vries met Korff speelde, ging ook voor de Hagenaars verloren, zelfs in twee sets, maar de tweede set bracht toch een long set dank zij vooral het goede spel van De Vries. En nogmaals ontmoetten Rhodius en De Vries elkander, namelijk in het semengd dubbelspel, dat slechts na 3 long sets beslist werd, maar weer ten voordeele der Haar lemmers. J. v. d. Stadt had het in zijn enkelspel heel moeilijk tegen Oudshoorn. De Hagenaar speelt niet brillant, maar als een muur zoo vast. Dank zij uitstekend spel van v. d. Stadt, die ondanks achterstand telkens in iedere set, een prachtige ausdauer en veel fighting spirit toonde, werd deze partij door den Haar lemmer gewonnen. De familie Van Riemsdijk had eveneens een prachtigen dag. Jhr. B. v. Riemsdijk won met de veelzeggende cijfers 61, 61 van F. Korff en zijn zuster frl. L. van Riemsdijk met 64. 62 van mevr. L. Luining. Slechts mej. A. v. Beeck Vollenhoven kon het, ondanks alleszins behoorlijk spel, niet tot overwinningen brengen. Het is voor deze speelster wel ontmoedigend, doch ook hier zal stug volhouden tot successen moeten leiden. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse. Mattenklopper-Haarlem (2—8) Heerenenkelspel: H. de Vries verliest van E. Rhodius 2—6, 6—3, 3—6. F. Korff verliest van Jhr. B. van Riemsdijk 1—6, 1—6. W. Oudshoorn verliest van J. v. d. Stadt 7—5, 5—7, 3—6. Damesenkelspel: Mevr. L. Luining verliest van frl. L. van Riemsdijk 46, 2—6. Mej. A. Grootes slaat mej. A. v. Beeck Vol lenhoven 6—4. 2—6, 6—3. Gemengddubbelspel Mej. A. Grootes en H. de Vries verliezen van frl. L. van Riemsdijk en E. Rhodius 8—10. 7—5, 2—6. Mevr. L. Luining en N. de Koning verliezen van mej. A. v. Beeck Vollenhoven en G. H. Onstein 3—6, 2—6. Heerendubbelspel H. de Vries.en F. Korff verliezen van E. Rhodius en J. Dolleman 3—6, 57. W. Oudshoorn en N. de Koning verliezen van J. v. d. Stadt en G. H. Onstein 2—6, 3—6. Damesdubbelspel Mevr. L. Luining en mej. A. Grootes slaan frl. L. van Riemsdijk en mej. A. v. Beeck Vol lenhoven 6—2, 4—6, 6—2. Sobri-T. C. H. (4-4) T.C.H. levert met Sobri wel een nek-aan- nek-race. Het vermoeden in het overzicht van Zaterdag uitgesproken, dat de heeren over een eventueele overwinning van T.C.H. zouden beslissen, is wel bewaarheid. De beide heeren enkelspelen gingen kansloos voor T.C.H. ver loren. Daarentegen rehabiliteerden de heeren zich weer in het heerendubbelspel dat met 75, 75 door T.C.H. gewonnen werd. Van de drie specifieke damesnummers ging alleen het tweede - enkelspel verloren. Het eerste dames enkelspel van mej. v. Kerkhoven en het da mesdubbelspel van mej. de Jong en mej. de Roos werden echter met goede cijfers ge wonnen. Van de beide gemengddubbelspelen werd het eerste gewonnen en het tweede verloren. In alles demonstreert zich dus wel de gelijkwaar digheid van deze beide teams; met spanning Dr. Euwe speelt in het Noord- wijksclie tournooi mee. Naar wij vernemen zal dr. M. Euwe deel nemen aan het internationaal schaaktour- nooi, dat van 8 tot 27 Juni te Noordwijk zal worden gehouden. In totaal zullen tien spelers deelnemen, waarbij het reeds zeker is, dat be halve dr. Euwe ook Spielmarm, Keres, Schmidt,Tartakower, Sir G. A. Thomas, Landau en dr. Bernstein in het tournooi uit komen. Uitnoodigingen zijn ook verzonden en Elis- kases en Bogoljubow, doch deze meesters heb ben de invitatie nog niet aangenomen. Het blijkt thans wel, dat het Noord wij ksche tour- nooit zeer sterk bezet is. B. J. van Trotsenburg overleden. In den ouderdom van 64 jaar is te Amster dam plotseling overleden de heer B. J. van Trotsenburg, voorzitter van den Kon. Ned. Schaakbond en voorzitter van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap. De overledene, die leeraar was aan de ma- chinistenschool te Amsterdam, bekleedde sinds 1931 het voorzitterschap van den K. N. S. B. Hij was een der oudste leden van het V. A. S., reeds 36 jaar lid, waarvan vele jaren voorzitter. Nog Zaterdagavond werd de heer Van Trotsenburg in het Amsterdamsche Schaakhuis gehuldigd voor zijn verdiensten in verband mei/ het behalen van het club kampioenschap van Nederland. Hij trad dit seizoen n.l. op als leider van het eerste tien tal. Kaïiopagaai-bctrouwbaarhcids- tocht door de Zaanstreek. Zondag hebben de Haarlemsche Kano Ver- eeniging (H.K.V.) en Kanovereeniging „Trek vogels" ingeschreven voor een betrouwbaar- heidstocht van Zaandam naar Purmerend, Jisp, Wormer, Wormerveer en vandaar naar Zaandam terug. Reeds vele malen heeft de Zaanstreek de aandacht opgeeischt voor deze bijzonder spor tieve verrichtingen. Ook ditmaal bleek dui delijk uit de groote belangstelling, dat de Kano-sport de aandacht weet te boeien. Hoewel het parcours van 38 K.M. zwaar is, kan de Kanovereeniging „De Geuzen" Zaan dam als organisatrice terug zien op een zeer geslaagden dag, daar geen enkele uitvaller genoteerd werd en de stemming en het ver loop uitermate voortreffelijk waren. De Kanovereeniging „Trekvogels" heeft met 19 deelnemers beslag gelegd op den uitge loofden eereprijs. Het is de tweede maal dat deze vereeniging dit succes behaalde in twee opeenvolgende jaren. kan het verdere verloop van deze competitie- afdeeling tegemoet worden gezien. Momen teel heeft T.C.H. nog de leiding. Zoowel Sobri als T.C.H. hebben een gelijk aantal punten, maar T.C.H. heeft een beter „doelgemïddelde", dank zij één (zegge: één!) gewonnen partij meer tegen Siod. Er behoeft slechts een klei nigheidje te geschieden, bijvoorbeeld het spe len met een invaller, om de balans ten gunste öf van T.C.H. öf van Sobri te doen doorslaan. In ieder geval zal T.C.H. goed -doen om in iederen wedstrijd in elke partij en in iedere slag het hoogste te geven aan doorzettings vermogen. De gedetailleerde uitslag luidt: Heerenenkelspel: J. L. v. Heek slaat C. A. Erdman 63, 6—2. D. Lucas slaat Ir. J. A. v. Driessum 63. 63. Damesenkelspel Mej. Röell Engelman verliest van cnej. F. Kerkhoven 36. 36. Mej. T. Wellink slaat cnej. N. de Roos 61, 6—3. Gemengddubbelspel Mej. R. Bothe en J. Nijland verliezen van mej. M. de Jong en C. A. Erdman 26. 46. Mej. T. Wellink en D. Lucas slaan mej. F. Kerkhoven en Ir. J. A. v. Driessum 7—5. 6—3. Heerendubbelspel: J. L. v. Heck en D. Lucas verliezen van C. A. Erdman en Ir. J. A. v. Driessum 57, 57. Damesdubbelspel Mej. Röell Engelman en mej. T. Wellink ver liezen van mej. M. de Jong en mej. N. de Roos 3—6, 1—6. De Uitslagen Hoofdklasse Thor IAnglo Dutch I 1—9 Festina ILeimonias I 0—10 .D.V. I—Arnh. Ver. I 8—2 Leimonias IIHet Spiegel I 6—4 Eerste klasse. Park Marlot IGroen Wit I 6—4 Mattenklopper IHaarlem I 2—8 Leiden I—Kat I 3—7 Schiedam I—D.D.V. II 6—4 Alta IHilversum I 2—6 Enschedé I—Rhijnauwen, I 6—4 Eindhoven I—Woburnpark I 8—2 Philharmonie I—Venlo 7—3 Overgangsklasse. Hilverheide IPark Marlot II 6—2 Het Spiegel nRood Wit 3—5 Sobri I—T.C.H. I 4—4 Siod IAce I 8—0 Woburnpark IVolley I 1—7 Bast. Bazelaar IReady 4—4 Daisy INijmegen I 3—5 Rhijnauwen IIArn. Bond I 7—1 Tweede klasse AN.W Haarlem 2-T.CH. 2 4—4 Joy—Beverwijk 1—7 SwiftGame and Set 7—1 Tweede klasse BN.W. Advendo—T.C.G. 0—8 Heemstede—Animo 4—4 Pr. Beatrix—T.C.G. 2 4—4 T.C.G. 3—Rood Zwart 3i WestrustFestrina 3 5—3 Derde klasse AN.W. BonzoReady 3—5 Tw. BankHeemstede 2 6—2 Bevenvijk 2Juliana 5—3 T.C.G. 4Advendo 2 4-4 Beverwijk 3Groen Wit 3 6—2 Derde Klasse BN.W. Heemstede 3—Deuce 3 2—6 S.M.N.Du in lust 6—2 T.CjH. 3—Nieuwe Meer 2 8—0 Westrust 2Swift 2 7—1 TjC.H. 4Heemstede 4 8—0 Game and Set 2—Bonso 2 3—5 RuïneW imbl edon 7—1 Ruïne 2—Westrust 4 7—1 Wimbledon 2Incasso Bank 4—3 (afgebroken) Thomas 2—Ruïne 3 0—8 BakkumHaarlem 3 5—3 Beverwijk 4Animo 2 1—7 Kcnnemcr Golfclub. Op de bannen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is Zondag de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker uit geloofd door den heer Beels van Heemstede, 18 holes handicap medalplay, waaraan door 17 spelers(sters) werd deelgenomen. Winnaar werd A. E. Thierry de Bye Dolle man (16)^ 68. Verder waren er goede scores van: Ir. T. F. Hubrecht (5) 69, H. v. d. Stadt (20) 73, D. Bangert (18) 73, mevr. Nielsen (16) 74. H. Kendrlck Jones (12) 74. Om den Golf bek er. Aan den wedstrijd om den Golfbeker te Zandvoort namen 36 dames en heeren deel. De uitslag luidt: 1 Mejuffrouw R. M. de Kadt (15) 4 up. 2 Mevrouw Buma (4) 2 up. 3 W. Muller (21) 2 up. 4 J. Kakebeeke (18) 1 up. 5 mevrouw H. Smidt van Gelder (18) 1 up. 6 mevrouw E. A. Veltman (24) 1 up. Amateurs—Professionals (5—7) Zondag is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd gespeeld tusschen amateurs en professionals. De ontmoeting was tevens bedoeld als oefening voor het Internationale Golftournooi. dat met Pinksteren op deze ba nen zal plaats vinden. De uitslagen luiden: Foursomes. Mr. A. Kerkhoven en O. van Zinnicq Bergman winnen van P. Witte en H. King met 3 en 2. Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen en M. Wetselaar winnen van W. Ragless en C. Cra mer met 3 en 1. F. W. de Haan en W. van Lanschot win nen van A. en-W. van Dijk met 2 en 1. II. W. Jordaan en G. M. Del Court van Krimpen verliezen van D. Oosterveer en H. Lambert met 4 en 3. Singles. Mr. A. Kerkhoven wint van W. Ragless met 2 en l. Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen verliest van P. Witte met 2 up. O. van Zinnicq Bergman verliest van D. Oosterveer met 2 en 1. M. Wetselaar verliest van C. Cramer met 3 en 2. H. W. Jordaan verliest van H. King. W. van Lanschot verliest van A. van Dijk met en 3. F. W. de Haan wint van W. van Dijk met 2 en 1. Jhr. w. Snouck verliest van H. Lambert met 7 en 5 Invitatie Bondentournooi. De uitslagen van het Zondag te Breda ge houden invitatiebondentournooi luiden. 1. Breda 578 hout; 2. Eindhoven 550 hout; 3. Rotterdam 546 hout; 4. Den Bosch 545 hout; 5-Tilburg 542 hout; 6. Delft 501 hout. Hoogste bondenwerper was A. van Heeswijk met 75. De Franscliiuaii Laurent wint Bordeaux—Parijs. Uit Parijs: De groote klassieke wegwed strijd van Bordeaux naar Parijs over een af stand van 572 K.M. is Zondag gewonnen dooi den Franschman Laurent. Tot vlak voor de finish te Parijs leverden de Franschman Lau rent en de Belg René Walschot een moorden de nek-aan-nek race, maar in de eindsprint bleek de Franschman nog over iets meer kracht te beschikken. Hij kwam als eerste over de eindstreep na 16 uren en 16 minuten 10 seconden achtereen te hebben doorgereden. Slechts 22 sec. latei- kwam Walschot als tweede binnen. H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd een individueele rit gehouden over 50 K.M.. Hoewel tien leden amateurs op diverse banen moesten rijden, kwamen hier voor 12 A-klassers en 14 B-klassers aan den start. De A-klassers vertrokken te 8.30 uur en 10 minuten later de B-klassers. Bij de A-klasse werd direct een scherp tempo ingezet onder leiding van Valkman. Verscheidene uitloop pogingen werden ondernomen, doch zonder succes. Eindelijk gelukte het aan v. d. Hey- den, v. d. Nes en J. Bos, weg te komen; deze drie renners bereikten in genoemde volgorde met grooten voorsprong de finish. Ook bij de B-klasse werd steeds gedemar reerd. Hier wisten op het allerlaatst Bakker, Eldik, Schenk, Laan en Keizerswaard eenigen voorsprong te verkrijgen. Een premie, uitge loofd door den heer L. Quist, werd gewonnen door P. v. d. Heyden voor den besten tijd. De uitslagen waren: A-klasse: 1. v. d. Heyden tijd 1.24.30; 2. v. d. Nes op een kwart lengte; 3. J. Bos als no. 4 kwamen gelijk aan Terburg, Jansen. Valk man, Scheidier. v. Rooyen tijd 1.32.10. Vervol gens als No. 9 Huyg; 10. de Lange; 11. S. Bos; 12. Esveld pech. B-klasse: 1. P. Bakker tijd 1.31.45: 2. Eldik; 3. Schenk; 4. Laan; 5. Keizerswaard; op 500 meter 6. v. d. Anker; 7. D. Ris: vervolgens 8. T. Jansen; 9. de Winter; 10. Burggraaf; 11. Klanderman pech. A.s. Dinsdagavond vergadering. Dan sluit onherroepelijk de inschrijving voor de Fede ratiewedstrijden op de baan, De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een koppelrecordrit laten verrijden voor A- en B-klasse over 37& K.M. Uitslag: 1. J. RoordaA. de Vries 1 uur 3 min. 14 sec.; 2. G. PetersC. Bijster 1 uur 5 min. 11 sec.: 3. A. Veen—P. Peters 1 uur 9 min. 8 sec. C-klasse 25 K.M. 1. T. v. d. Heijde—K. Neeft 46 min. 30 sec.; 2. J. Keisers—Weijers 47 min. 10 sec. Op de Halfwegsche wielerbaan reden 7 le den mee in verschillende wedstrijden. G, Peters wist beslag te leggen op de eerste plaats bij de nieuwelingen. Hedenavond vergadering, in het clubgebouw. Woensdagavond 18 Mei te 7 uur, eerste fe deratiewedstrijden op de Heemsteedsche wie lerbaan. Hedenavond inschrijven voor deze wedstrijden. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar re- cordwedstrijden voor den Wynand- en Van Rensen-beker voor A-kl. De B-kl. reden voor den Rodius Bungen- beker over een afstand van 60 K.M. De C-kl. reden een wedstrijd individueel over 60 K.M. De junioren ZVA K.M.. de vete ranen een koppelrecord over 37J4 K.M. De uitslagen luiden als volgt: A-kl. 60 K.M. record 1 S. Jonker. 1 uur 37 min. 58 sec., 2 J. v. Maris 1 uur 42 min. 53 sec.. 3 C. de Geer 1 uur 45 min. 16 sec., 4 W. Fennis, pech 1 uur 53 min. 20 sec. Overige renners opgegeven. B-kl. 60 K.M. record: 1 J. Bunken 1 uur 48 min. 4 sec., 2 H. v. Es 1 uur 48 min. 33 sec., 3 J. Jonker 1 uur 49 min. 30 sec. Lasschuit en H. v. Dijk hadden met lekken banden te kampen. C-kl. 60 K.M. Na een felle eindspurt wist Verbeek op schitterende wijze te winnen. 2 W. Kleef op banddikte, 3 Fr. Jansen, 4 B. Kleinhout. 5 Homringhausen. 6 P. Gelaudie. Uitslag junioren 37 1/2 K.M.: 1 E. Zikveld, 2 K. Noordelijk, 3 Boudewijn. Veteranen koppelrecord 37 K.M. Het koppel W. Jas-P. Gelaudie wist te win nen met een tijd van 1 uur 12 min. 30 sec., 2 het koppel B. Schel Sr.-Phillippo tijd 1 uur 17 min. 30 sec.. Hedenavond 8 uur vergadering. Achilles. Zondag werd door bovengenoemde vereeni ging. een trainingsrit verreden. A kl. 45 K.M. Juniores 22>/2 K.M. Aan dezen rit waren nog enkele premies verbonden, zoodat het aan spanning niet ontbrak. Het verloop der rit ten was als volgt: 1ste ronde: 1. van Rooden; 2. Jaspers; 3. Nagelhout; 4. Donkersloot, allen met miniem verschil. 2de ronde: 1. Donker sloot; 2. Nagelhout; 3. van Rooden; 4. Jas pers. 3de ronde: 1. Jaspers; 2. v. Rooden; 3. Nagelhout: 4. Donkersloot. 4de ronde: 1. Donkersloot: 2. Jaspers; 3. Nagelhout: 4. van Rooden. 5de en laatste ronde: 1. Jaspers 22Vó K.M. in 47 min. op Vz wiel 2. van Rooden; 3. Donkersloot; 4. Nagelhout op 300 M.; 5. Hil- terman, anderen gaven op door pech of an derzins. Bij de A klasse verliep de strijd geheel anders. Omdat eenïge renners 's middags moesten rijden op de Halfwegsche Wieler baan, was de opkomst niet zoo groot. Daarom reden A-. B- en C-klasse gezamenlijk. In de lste ronde kwamen door op kop 1. Claassen; 2. Klinkenberg; 3. Rusman; 4. Hobbelen; 5. Gruyters; 6. Jouby; 7. Koppen, de anderen volgden op 400 M. In de 2de ronde hadden Klinkenberg en Claassen een voorsprong van 200 M. op Rusman, Hobbelen en Jouby. Gruy ters gaf op door pech, de rest volgde oo 500 M. In de 3de ronde had Klinkenberg zich los gemaakt van Claassen die een achter stand had van 100 M., daar achter Rusman en Jouby, de anderen hadden inmiddels opge geven. Deze volgorde bleef zoo tot de 9de ron de. Klinkenberg had zijn voorsprong weten te vergrooten, terwijl Rusman en Jouby zich weer bij Claassen gevoegd hadden. Dit drie tal stevende met flinke snelheid op de eind streep af. waar de sprint de beslissing gaf ten voordeele van Rusman voor Jouby en Claassen. Eindstand: 1. Klinkenberg 45 K.M. 1 uur 25 min. op 400 M. 2. Rusman; 3. Jouby; 4, Claassen. HEEREN. Rapiditas-Turnlust (Den Haag) (4-7) Direct ontwikkelt zich een vlug spel, met Rapiditas in de meerderheid. Er worden keu rige aanvallen ondernomen, doch het schieten is niet zuiver. Met een ver schot neemt Ra piditas de leiding (10). Nu gaat de strijd even op en neer. De rechtsbuiten van Tum- lust lost een schot, dat door den keeper Baars goed wordt gestopt. Meteen gaat Rapiditas er van door; dan weet W. van Gorkum te scoren (20). Even voor rust wordt de stand nog op 30 gebracht. Na halftime is Rapiditas wat uitgespeeld,, waarvan Turnlust profiteert. Door een fout in de achterhoede wordt de stand op 31 gebracht. Turnlust komt er steeds beter- in waardoor Rapiditas alles op de verdediging zet. Dit gelukt echter niet. Tenslotte verliest het Haarlemsche elftal nog met 74. DAMES. Rapiditas-Turnlust (6—0) Van het begin af tot het einde nam Rapidi tas de leiding. Goede aanvallen worden on dernomen, doch de keepster van Turnlust ver richt goed werk. Daardoor worden vele scho ten gestopt. Mej. Poorter geeft aan Rapiditas de leiding (1—0). Even komt Turnlust op zetten, doch de verdediging van Rapiditas heeft niet veel werk om den bal weg te wer ken. Een goede aanval wordt weer opgebouwd; ■mej. Poorter heeft maar voor het inschieten (20). De stand wordt voor rust op 40 ge bracht. Na rust hetzelfde spelbeeld. Rapiditas is steeds in den aanval. Vele goede schoten wor den gelost, zoodat de stand opgevoerd wordt tot 60, waarna de scheidsrechter het einde fluit. Rapiditas 2-»OIympia (2—2) De Rapiditas-reserves bonden den strijd aan tegen een Amsterdamsch elftal. Aanvan kelijk ging de strijd goed tegen elkaar op, waarna Rapiditas eenigen tijd de leiding neemt. Dit weet zij in twee doelpunten uit te drukken. Vóór rust is de stand 20. Direct na rust is Olympia het meest in den aanval. Haar middenvoor brengt den stand op 21. Even voor het einde weet Olympia nog gelijk te maken (2—2). TWEE DUITSCHE OVER WINNINGEN. De heeren winnen met 22—2, de dames met 6—0. In het stadion te Aken zijn Zondag de handballandenwedstrijden tusschen Duitsch- land en Nederland, zoowel voor dames als heeren, gespeeld. In beide gevallen verloren onze landgenooten. De heeren leden een ge voelige 22—2 nederlaag en de Duitsche dames zegevierden met 60 over de Nederlandsehe. De wedstrijd der heeren was tamelijk een zijdig. De Duitschers waren voortdurend in de meerderheid. Pas toen het 40 stond, ge lukte het N. Berkhout, een Nederlandsch doel punt te maken. Na de rust was het dc Utrechtenaar Bun ter, die doelman Luedicke voor de tweede maal wist te passeeren. De 22 Duitsche doel punten .werden gemaakt door Kritzkot (9), Daun (6), Braselmann en Fechtenhoeve (ieder 3) en Fischer. De Nederlandsehe dames deden het heel wat beter. Vooral in de eerste helft boden onze speelsters uitstekend tegenstand, de wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Aan beide zijden werd fraai spel vertoond, maar de Nederlandsehe dames wisten toch niet te doelpunten. De Duitsche speelsters konden dit wel: door schoten van de dames Imbecke en Dahl- kowski kwam de rust met een 20 voorsprong. In de tweede helft kwam de Duitsche ploeg sterk in de meerderheid, wat in nog vier doel punten van de dames Stang, Kuehnel, Golk en Imbecke tot uitdrukking werd gebracht. Districtbond Noord-Holland N. D. B. Zaterdagmiddag vergaderde in Hotel Ken- nemerhof de Districtsbond Noord-Holland van den N. D. B. onder leiding van den heer K. de Jong. Na het openingswoord las de secretaris de notulen voor, die werden goedgekeurd. Punt 3 van de agenda was de prijsuitreiking; prijzen werden uitgereikt aan de damclubs „Het Noor den" en „Ons Genoegen", die deze in de afge- loopen Haarlemsche competitie veroverd hebben. Voor de Noord-Hollandsche competitie werd aan D. C. IJ. 3 een prijs uitgereikt voor het behaalde kampioenschap tweede klas. Damclub Beverwijk kreeg een prijs voor het behaalde kampioenschap eerste klas, met de complimenten van het bondsbestuur voor de behaalde plaats in de hoofdklasse. IJmuiden I kreeg een fraai wandbord als prijs voor het behaalde kampioenschap van de hoofdklasse. Een ingrijpend voorstel noemde de voorzit ter punt 4 van de agenda: exploitatie van „Het Damspel", op de algemeene vergadering op Hemelvaartsdag van den N. D. B. Lang en breed werd over dit onderwerp ge discussieerd; tenslotte werd aangenomen het voorstel te ondersteunen, daar dit het alge meen belang en den groei van den N. D. B. ten goede komt. De Haarlemsche Damclub en Damclub Haar lem wenschten aangeteekend zich van de stemming te hebben onthouden, zulks op grond van onvoldoende voorlichting. Daar twee bestuursleden hebben bedankt, werden voor den tijd van drie maanden ge kozen de heeren H. A. v. Abs en P. H. Meure. In de algemeene jaarvergadering welke in Augustus a.s gehouden wordt, zal worden voor zien in de vacatures van de heeren Kroon, Haarlem en Weert, Zaandacn. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze prettige buitengewone ledenvergadering. Wedstrijden gewestelijke landstornicommissie. De gewestelijke landstormcommissie „Stel ling van Amsterdam" heeft Zaterdag schiet wedstrijden georganiseerd, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Schutters le en 2e klasse: 1. Uithoorn 232 p.. 2. Afdeeling Hoofddorp 232 p., 3. Afdeeling Diemen 231 p. Bijzondere wedstrijd voor koningschutters: 1. H. G. Smit. Amsterdam 148 p.. 2. Th. P. Meiman. Aalsmeer 147 p.. 3. B. H. Isings, Am sterdam 146 p. Eerebaan wedstrijden: l. J. Tater Nieuw-Vennep; 2. A. Klooster man. Amsterdam West. De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland. Blauw WitDeetos 55 Westelijke eerste klasse. Promotie-degradatie. Koog ZaandijkD.D.V. 63 AchillesGymnasiasten 17 Tweede klasse. SpartaOlympia 64 Promotie-degradatie. Avanti—K.V.D. 3—4 BaerneOosterpark 25 Blauw Wit HI—Vesta 7—4 Om den Zilveren Korf. B.E.P.—Swift 0—4 Sport VereentVolharding 06 H.B.S.—H.S.V. 3—3 Om den Nieuws v.d. Dagbal. Amsterdam-Z. II—BI. Wit IV 8—1 Nieuw FloraAdos 32 ZwaluwenBilthoven n 23 Gymnasiasten II—Ready II 8 ZILVEREN NIEUWS VAN DEN DAGBAL. (Tweede ronde.) Nieuw FIora-Ados (3—2) In de eerste oogenblikken is Nieuw Flora sterk in den aanval; dan komen eenige aan vallen van Ados. Beurtelings zijn de korven in gevaar. Na een half uur weet H. van Amersfoort den korf te vinden (10). Onmiddellijk daarna profiteert een speler van Ados van een fout in de Flora-verdedi ging (11). De vakverwisseling brengt voor beide par tijen een keurig aanvalsspel waarbij J. Geels na een. goede doorbraak aan Nieuw Flora de leiding hergeeft (21). Na de rust speelt Ados beter dan N. Flora, doch zij weet dit overwicht niet in doelpun ten uit te drukken. J. Geels bezorgt aan N. Flora echter na 20 minuten een 31 voor- voorsprong. Nu krijgt N. Flora het zwaar te verduren, want de Ados-aanvallen zijn zóó talrijk, dat de verdediging der thuisclub de handen vol krijgt. Tot ongeveer 10 minuten voor het einde houdt zij stand, maar dan verkleint een Ados-speler den achterstand tot 32. HAARL KORFBALBOND Animo. Secretariaat J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld Zondag 15 Mei: Aurora 4Animo 0—8. Te spelen Zondag 22 Mei Oosterkwartier 6Animo. Aanvang 10 uur. Vertrek om 9.15 uur van het Emmaplein. Oefenen: Baterdagsmiddags van 2—4J/2 uur. De Oosthoek. Secretaris: P. van Oosten, Harmenjans- straat 23. Gespeeld: Zondag 15 Mei: Eensgezindheid 1Oosthoek 1 13. Lagere serie's. Te spelen Zondag 22 Mei Meerlebosch 1 Oosthoek 1 2 uur. Nachtegaalstraat). Sport Vereent 4Oosthoek 2 10 uur. Vertrek 915 uur van het Soendaplein. Oosthoek 1 vertrekt 1.30 uur van het Soen daplein. H. K. C. Haarlem. Secretaris A. M. Brakel, Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 15 Mei: Always Ready 1—Haar lem 2 33 (bekercompetitie). Te spelen Dinsdag 24 Mei: op ons terrein aan het Noordersportpark van 79 uur: Haarlem 2—Oosterkwartier 4 (bekerwed strijd). AdspirantenHiervoor zullen wij vragen voor a.s. Zaterdag te spelen Haarlem b tegen Haarlem c. die uitgesteld werd op ons verzoek. Deze wedstrijd wordt dan gespeeld aan de Kleverlaan. Aangenomen als lid mej. M. Boxs. Oefenen: Van heden af oefenen de groote leden Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 7—9 uur op het Noordersportpark. Adspiranten oefenen Donderdagsavonds van 7_9 uur op het Noordersportpark en Zater dagsmiddags van 24'/2 uur aan de Klever laan. Feestavond voor de adspiranten. Zaterdagavond hield de H.K.C. Haarlem in het gebouw „Olympia" een feestavond voor haar adspiranten; het is een zeer geslaag de avond geworden. Het programma, dat 12 nummers omvatte en dat geheel door de jongens en meisjes zelf in elkaar was gezet was van zeer afwisselen den aard. Muziek, tooneel en zang, alles werd met veel enthousiasme en soms op waarlijk verbluffen de wijze voor het voetlicht gebracht. Zelfs de conférenciers waren niet vergeten; zij kwe ten zich op behoorlijke en geestige wijze van hun taak. De tooneelstukjes brachten mede door het aardige spel menigmaal de aanwezigen tot een schaterlach; vooral „Het levende beeld" oogstte veel succes. Ook werd nog tijd gevonden voor een spelle tje, waar oud en jong aan meedeed. Veel te vroeg kwam het einde van dezen prettigen avond. Een der ouders van de adspi ranten dankte namens de jongens en meisjes de leiders en leidsters en bood hun bloemen aan. Oosterkwartier 4—T.H.B. 2 (2—0) O. K„ dat jnet elf spelers verscheen, heeft den wedstrijd, ondanks numerieke minder heid, verdiend gewonnen. Plooyer, die zijn tegenspeler herhaaldelijk te snel af was maakte eerst 10. na ver keerd uitplaatsen, en vervolgens na rust met een keurigen doorloopbal 2—0. Daarna kwam in den T.H.B.-aanval door O.K.'s onvoltalligheid een dame vrij. die op advies van haar aanvoerder bleef schieten, maar daarbij geen succes boekte. Ook de blauw-witte aanval wist den korf niet meer te vinden, zoodat met 20 het einde kwam. Hierdoor promoveert O.K. IV naar de eer ste klasse H.K.B. CHRIST. KORFBALBOND. Onder Ons. Wedstrijdsecretaris: C. v. Huis. van Raep- horststraat no. 35, Overveen. De uitslagen van 14 Mei zijn: Onder Ons IIIjsvogels IV 1 Onder Ons adsp.THB adsp. 11 Onder Ons traint Woensdagavond 7 uur aan de Zanderijvaart te Overveen. Onder Ons adsp. Dinsdagavond 7 uur.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12