Het Nichtje van buiten Drie Engelsche setters, die den eersten prijs behaalden op de hondenshow, welke door de kynologenclub .Den Haag" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in het Kurhaus te Scheveningen werd georganiseerd Een felle brand heeft de olieslagerij der firma Van Vollenhoven te Amersfoort geheel vernield. De aangerichte schade is enorm tiet hootdnummer, „oude vieren van de Varsity op de Amsterdamsche Boschbaan werd gewonnen door Laga. Een overzicht de finisch tijdens dezen strijd aan Te Woerden had Zaterdag de onthulling plaats van een „Prinses Beatrix-monument". Een overzicht tijdens de plech tigheid, welke werd verricht door den burgemeester, den heer H. G. van Kempen Ritmeester C. F. Pahud de Mortanges, tot voor kort belast met speciale diensten bij het 4de Halfregiment Hu zaren te Deventer, is benoemd tot commandant der School voor Reserve officieren der cavalerie te Amersfoort De ploeg van Laga die het hoofdnum mer van de Varsity op de Boschbaan te Amsterdam won, kreeg na de fraaie prestatieeen welverdiende hulde Na zijn geslaagde kabinetsformatie doet de nieuwe Belgische minister-presi dent Paul Spaak den journalisten eenige mededeelingen FEUILLETON LADY TROUBK1DGE. Men had den bruidsmeisjes gezegd kwart over twee aan St.-Hilda's te zijn in West- minster en mrs. Winsley had den wagen om precies kwart voor twee besteld, omdat zij wel eens opgehouden konden worden door de menschenmassa, die zich altijd om de kerk verzamelde, als er een deftige trouwpartij plaats vond. Doch lang voordat dc wagen voor kwam. had Linet al die wazige blauwe jurk aangetrokken en was bezig de glanzende hoofdtooi op haar golvende bruine haren te bevestigen. Aan de kerk zou haar een bouquet overhan digd worden en op het oogenblik viel er dus niets anders voor haar te doen dan in haar ci°en kamer te wachten tot Tanis klaar zou zijn, die beloofd had haar te zullen waar schuwen. Wachten beteekendc denken. En den ken hield verband met Marcus en de dingen, die hij haar gisteren door de telefoon gezegd had toen hij haar had opgebeld om haar zijn excuses aan te bieden over zijn houding m de nachtclub. Alleen.hij had haar geen ver ontschuldiging aangeboden! Linet had zich verbaasd over de lucntigneid, waarmee, hij dat alles opgevat had, terwijl zij zich voorbereid had op de nederigste verzoe ken om hem te willen vergeven. „Lieverd, neem dat geval van gisteravond niet al te tragisch op, hoor". Dat was he. eeni ge. wat hij gezegd had en hij had haai ver weten, dat zij weggelnopen was en hem „m een steek gelaten had", zooals hij zien uit drukte. Die ruzie was lang niet zoo ernstig geweest, als zij zich wel verbeeld had en was geëindigd met een rondje van den Ame- „Zie je nu wel, dat het verschrikkelijk kin derachtig van je was, om er zoo maar vandoor te gaan, als of een wolf je op de hielen zat". Het had geen zin gehad met hem te praten en het was waar, dat de lichtzinnige wijze, waarop hij het geheele geval behandelde haar min of meer het gevoel gaf, dat zij zich dom had aangesteld, maar toch was er iets in haar, dat zich heimelijk tegen deze wijze van spreken verzette. Tenslotte had zij, tegen zijn zin, een eind aan het gegsprek gemaakt en haó zij nauwe lijks gereageerd op zijn enthousiaste be lofte. ook op de bruiloft aanwezig te zullen zijn. Het was Linet volkomen onmogelijk te be grijpen. dat een man van de wereld als Mar cus wei eens ongelijk zou kunnen hebben. Het eenige. wat zij kon doen als zij elkaar van daag ontmoetten, was hem te toonen, hoezeer hij haar gekwetst had. hoewel hij de diepte daarvan nooit zou kunnen peilen, evenmin als hij ooit zou weten, hoeveel jeugdige droomen hij dien nacht verstoord had. Intusschen be sloot zij niet te veel aan hem te denken, want dat zou de vreugde van de bruiloft voor haar slechts verminderen. Zij stak de broche met haar initialen, een gift van den bruidegom aan de bruidsmeisjes vast, verschoof nog eens haar golvende haren, die aan weerszijden van dat betooverende halve, maantje te voorschijn kwamen en keer de zich om, op het oogenblik dat Tanis het vertrek binnenkwam, Tanis zag er absoluut anders uit dan gewoonlijk. Zij maakte een ze- dizen en schuchteren indruk en slechts de vuurrode lippen en de uitdrukking van haar donkere oogen weerspraken dit ,U- Paal me zelf in zoo'n kinderachtige jurk", kondigde zij kortaf aan. „Maar we doen beter met nu maar te gaan, want anders windt moeder zich weer op, zooals gewoonlijk". Zij was nauwelijks beleefd en Linet vroeg zich verwonderd af, wat zij in vredesnaam gedaan had, dat haar nichtje weer die vijan dige houding had aangenomen van de eerste dagen van Linet's verblijf op Ladogan Ter race. nu ongeveer een maand geleden. Doch er was geen tijd meer om daar over na te den ken. Haastig stapten zij in den wagen, die stond te wachten en reden naar de kerk van St.- Hilda. Onderweg stopten zij even om Baba en Fanella Blake af te halen. De wagen was nu gevuld met bruidsmeisjes in lichte blauwe japonnetjes, die honderd uit te babbelen haddn en zelfs Tanis ontdooide een beetje, toen zij zag, dat de bereden politie de menigte terugdrong. Het waren meest vrou wen die zich gretig voorover bogen om toch vooral een glimp op te vangen, als de bruidsmeisjes zouden uitstappen. In de kerk lagen de bouquetten op haar tc wachten. Heerlijk geurende gele rozen, waar de dauw nog op parelde en die saamgehou den worden door lange zilveren linten en een doorzichtigen blauwen strik. Ook de elegante menigte die de banken vul de, zat in ritselende gewaden en zacht pra tend in afwachting, tot de hoofdpersoon, het witte bruidje, zou komen. „Pamela is laat", fluisterde Baba, toen het orgel een zacht tusschenspel liet hooren. „Dat heb ik wel geweten. Zij is nog nooit van haar leven op tijd geweest". „Kijk eens naar Justin!" Tanis liet haar blik door de kerk glijden. „Hij ziet absoluut groen van nervositeit, dat zij hem laat wach ten. Daar zal hij later toch aan moeten wen nen". Naast Linet stond een klein paartje, dat Mrs. Winsley bijna berouw kreeg van haar Pamala's sleep in hun mollige handjes zou dragen. Zij kregen van hun kinderjuffrouw nog een paar laatste instructies en hun ronde blauwe oogjes keken heel ernstig bij de waar schuwing tante Pamela's sleep niet te stevig vast te houden, maar die ook niet te laten vallen en waren sterk onder den indruk van de verantwoording, die op hen rustte Toen schaarden de bruidsmeisjes zich in het gelid, want een dame van koninklijke bicede werd door den broer van Pamela naar binnen geleid en Tanis, een blik op de open deur werpend, zei: „Daar komt zij. Wij zullen ons een beetje aansluiten. Het begint direct." Koorknapen in hun witte gewaden kwamen langzaam binnen, terwijl het orgel zachtjes >peelde. Pamela St.-Keyne. een slank figuurtje in het wit gekleed, kwam de kerk binnen en bleef even staan, terwijl haar sleep waaiervor mig werd uitgespreid en de satijnen slippen door de kinderen werden vastgehouden. Toen liep zij langzaam, aan den arm van haar va der, naar het altaar, waar de lange bruide gom haar, vergezeld van zijn bruidsjonker, op wachtte. De stemmen der koorknapen klonken in een ontróerenden lofzang en de bruidsmeisjes volgden haar twee en twee en iedereen keek naar dit liefelijke schouwspel. Door het reusachtige, gekleurde venster viel een zonnestraal op Linet's hoofdje en deed het zilveren halve maantje goudachtig glan zen. Ook haar glanzende haren hadden een gouden gloed en zelfs Beatrice Winsley ont kwam niet aan de betoovering, die er op dat oogenblik van het slanke meisje uitging, dat met gebogen hoofdje luisterde naar de eerste gebeden, terwijl ze de gele rozen losjes tusschen haar gevouwen handen hield. Zij zag er zoo jong en bekoorlijk uit, dat plan Marcus en Linet samen te brengen, ook al was het heelemaal niet zeker, dat dit tot Linet's geluk zou zijn. Eigenlijk had zij slechts één gedachte, namelijk een slagboom te plaatsen tusschen haar nichtje en den man, dien zij voor Tanis gestemd had, doch nu zij de woorden van de trouwformule weer hoorde, kreeg zij plotseling gewetenswroeging. Dit nichtje van Arthur was zoo jong. Het was wreed, haar zoo te laten trouwen, voor zij gelegenheid gehad had haar eigen hart te leeren kennen. Zij was besloten de geheele geschiedenis uit haar hoofd te zetten toen een zonnestraal eens klaps Lady Rowant5s gestalte belichtte, die in een der voorste banken zat. Een oogenblik wendde deze het hoofd om. om naar de kinde ren te kijken en fonkelden de juweelen van haar collier. De Rowant-juweelen.de ju weelen, die bijna wereldberoemd waren en die Tanis eens zou dragep, als alles liep, zoo als zij zich dat voorsteldeAls Maar misschien waren zij niet verstandig genoeg te werk gegaan. Ergens scheen er ge vaar te dreigenen Tanis had haar dui delijk genoeg gewezen, waar dat gevaar school. Mrs. Winsley knielde met de ande ren neer om de bruidshymne te zingen „Oh volmaakte Liefde", en zwoer een duren eed. dat de juweelen nooit Linets jeugdig halsje zouden sieren, zoolang zij, Beatrice Winsley nog iets in te brengen had. De inhoud van het lied ontging Mrs. Wins ley op dat moment geheel en al en zij luister de slechts naar die stem in haar binnenste, die haar misplaatste moederliefde vertolkte. Linet moest en zou met Marcus trouwen en zij wilde er niet meer aan denken, hoe be- tooverend het kind er uitgezien had, toen die zonnestraal door het gebrandschilderde ven ster naar binnen had geschenen. Toen de bruidsmeisjes de trap op snelden van Lady Keyne's huis in Belgrave Square, keek de gastvrouw, die in de deur opening van den salon stond om de brullofst- gasten te verwelkomen, haar glimlachend na. „Een bijzonder aardige trouwerij. Zoo vrien delijk van de zon om door de breken op het oogenblik, dat ze de kerk verlieten (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14