AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 17 MEI 1938 HAAREEM'S DAGBLAD 9 IAAT/TE JERICUIIN Vrijmetselaarsloge „Vicit Vim Virtus" 150 jaar. Bijzonderheden uit haar geschiedenis. Men schrijft ons: Op 12 Mei j.l. was het 150 jaren geleden dat aan de Loge „Vicit Vim Virtus" de constitutie- brief door het Grootoosten der Nederlanden werd uitgereikt, waardoor zij de bevoegdheid verkreeg, zelfstandig als Loge op te treden. Dit feit zal op Zaterdag 21 Mei door de Loge feestelijk worden herdacht. Des middags 3 uur zal in het Logegebouw een feestloge worden gehouden; een groot aantal Loges van ande re plaatsen zal zich daarbij doen vertegen woordigen door hun voorzittende Meesters of hun plaatsvervangers; verscheidene andere magonnieke corporaties zullen afgevaardig den zenden. Ook zal een deputatie uit het hoofdbestuur der Orde aanwezig zijn. Deze feestloge zal worden gevolgd door een recep tie, die van 4% uur tot 5'/- uur zal worden ge houden, waar ook niet-ordeleden van hun be langstelling kunnen doen blijken. Des avonds wordt de feestdag met een diner voor leden en genoodigden besloten. Een week later, op 28 Mei, wordt dan nog een feestavond gegeven voor leden en huisge- nooten. De Loge Vicit Vim Virtus begon in 1788 haar arbeid in het logement „De oude gouden Leeuw", dat toen in de Zijlstraat gevestigd was. Daarna hield zij haar vergaderingen in de Concertzaal in de Kruisstraat, thans Hotel Funckler; vervolgens verhuisde zij naar een der bovenhalen van den schouwburg aan den Jansweg. In 1876, toen de geheele Orde het merkwaardige feit herdacht dat de Groot meester-Nationaal. Z.K.H. Prins Frederik der Nederlanden gedurende 60 jaar aan het hoofd der Nederlandsche Orde van Vrijmetselaren stond, nam het zwervende leven der Loge een einde en werd het eigen gebouw aan de Rip- perdastraat betrokken. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de Loge een gedenkboek uitgegeven, dat alleen voor de leden van Vicit Vim Virtus en magon nieke corporaties bestemd is, en waarin de geschiedenis over de vervlogen 150 jaren uit voerig is beschreven. Het vermeldt o.a. tal van treffende voorbeelden, waaruit blijkt, dat aan maatschappelijk werk zeer veel werd gedaan en dat met vrijgevige hand werd geschonken, als er nood viel te lenigen.' Verschillende fondsen werden in het leven geroepen waaronder b.v. een, door een der leden van de Loge, L. E. Gerdessen, in 1833 gesticht, n.l. het Schuurman Schimmel van Outerenfonds, uit de baten waarvan nog ieder jaar behalve een bepaald bedrag om de ver pleegden uit het Stads armen- en ziekenhuis een genoeglijken dag te bereiden en om aan 400 leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen in Haarlem een prettlgen dag te ver schaffen. studietoelagen worden geschonken aan studeerenden op H.B.S.. Gymnasium, Universiteit. Handels-Hoogeschool enz. Dit fonds is wel geen instelling van de Loge Vicit Vim Virtus, maar de stichter heeft bepaald, dat het bestuur rekenplichtig is aan het da- gelijksch bestuur van Vicit Vim Virtus; Gede puteerde Staten van Noord-Holland stellen tenslotte de rekening in ontvangst en uitgaaf vast. Onder de namen der leden van Vicit Vim Virtus zijn er. die mannen van grooten invloed zijn geweest en die het hunne er toe bijdroe gen om in de maatschappij een geest van broederschap te brengen. Eenmaal is een der leden van Vicit Vim Virtus tot Grootmeester der Orde in Nederland gekozen. Het was W. P. Barnaart, die van 1812-1815 aan het hoofd der Orde stond en die in de dagen van ons vernietigd volksbestaan de zelfstandigheid der Nederlandsche Broederschap wist te hand haven. Verder mogen hier nog genoemd wor den Mr. J. W. Willekes Mac Donald, die 19 jaren voorzitter was; F. Lieftlnck, die bijna 20 jaren de leiding had, en die als lid dei- Tweede Kamer de zaak der Vrijmetselarij op voortreffelijke wijze verdedigde. Verder C. Sorgdrager, die 25 jaren bestuurslid der Loge was, waarvan 10 jaren voorzittend Meester. Onder zijn voorzitterschap was het aantal leden der Loge boven de 160 gestegen, wat afbreuk deed aan de intimiteit. Splitsing werd noodzakelijk; deze kwam dan ook met aller medewerking in 1926 tot stand, zoodat er twee nieuwe Loges werden opgericht: ..Kennemer- land" cn Ad Lucem et Pacem". Ook deze Loges vergaderen in het gebouw in de Ripperda- straat. En zoo zal dan a.s. Zaterdag voor de leden der Loge Vicit Vim Virtus een feestdag wor den. Het zal de feestvierende Loge zeker niet aan belangstelling ontbreken. JUBILEUM K. TIJSTERMAN. De receptie, welke de heer K. Tij sterman, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubi leum Maandagmiddag hield, was zeer druk bezocht. Vele ambtenaren kwamen hun jubileerenden collega hun gelukwenschen aanbieden. Vooral uit binnenscheepvaartkringen was de belangstelling zeer groot, zooals bleek uit de grootsche bloemenhulde hem door verschil lende expediteurs afzonderlijk of door eenigen tezamen gebracht. Talrijke brieven en ge lukstelegrammen kwamen, ook van die zijde, binnen. De schepen voerden de vaderlandsche drie kleur ter eere van den jubilaris. Het was een fantastisch kleurrijk schouwspel. Ook van de zijde der politie (de jubilaris bracht een groot deel van zijn ambtelijke loopbaan in politiedienst door) kwamen schriftelijke gelukwenschen binnen. AANBESTEDING NIEUWE HERV. KERK. Ir. F. C. J. Dingemans, architect B. N. A., heeft heden. Dinsdagmorgen, in het catechi satielokaal van de Ned. Herv. Kerk aan de Kloosterstraat te Haarlem-Noord, namens en voor rekening van de commissie van beheer der kerkelijke goederen en fondsen, van de Ned. Hervormde Gemeente te Haarlem-Noord onder Protestantsche aannemers aanbesteed: Het bouwen van een kerk met pastorie, bij gebouwen. kosterswoning enz. met bijkomende werken, op een terrein aan de van Egmond- straat te Haarlem-Noord. Er waren 25 inschrijvingen. Laagste in- schrijfster .was de firma Broertjes te Heem stede voor f 70.800. PARKEERVERBOD. B. en W. van Haarlem hebben bepaald, dat men op de rijbanen ter weerszijden van het voor parkeerterrein bestemd middengedeelte van de Ged. Oude Gracht tusschen het Ver wuift en de Kleine Houtstraat met mo torrijtuigen. rijwielen op meer dan twee wie len of rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, niet mag stilstaan, anders dan tot onmiddellijk uit- en inladen of ult- of instappen van personen of het onmiddel lijk laden of lossen van goederen. Tocli politieke gisting in Mexico? MEXICO-STAD, 17 Mei. Niettegenstaan de verscheiden dementi's van officieele zijden vermeerderen zich te kenteekeningen, dat er onlusten bestaan. Nadat het garnizoen van den staat San Luis Potosi werd versterkt worden thans dergelijke maatregelen in den naburigen staat Guana- jato getroffen. Doordat de autoriteiten de spoorlijnen hoofdzakelijk voor militair ver voer gebruiken is het goederenverkeer op verschillende lijnen aanzilenlijk vertraagd. De minister van oorlog, Manuel Camacho, die tegenover United Press toegaf, dat er verster kingen naar San Luis Potosi waren gezonden verklaarde, dat het aantal dier troepen niet, zooals de buitenlandsche pers verluidt 20.000 man zou bedragen doch veel geringer is. Generaal Cedillo verblijft op het oogenblik op zijn bezitting in San Luis Potosi en staat onder controle der regeering. Als reden voor de militaire maatregelen der regeering gaf de minister „locale wrijvingen en wrijvingen onder arbeiders" op. Hij voegde daaraan 'toe: „Mocht het werkelijk tot onlusten komen dan is de regeering daarop voorbereid. 53.000 man goed gedrilde soldaten staan ter beschikking der regeering. Daarbij komen nog 500.000 man reservisten uit kringen van arbeiders en boe ren". President Carenas heeft aan een lunch aan journalisten medegedeeld „Generaal Ce dillo is niet in opstand gekomen. De geruch ten over onlusten in den staat van San Luis Potosi zijn vaLsch en de vrees daarvoor is ongegrond". (United Press) Havas meldt nog, dat de nieuwe geruchten over een „staatsgreep van fascistische strek king met buitenlandschen steun" ditmaal bun oorsprong vonden in de op 14 Mei verrichte arrestatie van zes Amerikaansche vliegers, die er van beschuldigd worden vliegtuigen naar Mexico te hebben overgebracht. De bestem ming dezer vliegtuigen was Las Palomas (San Luis Potosi). Eerst meende men. dat deze vliegtuigen bestemd waren om naar Spanje te worden uitgevoerd, doch thans acht men het waarschijnlijker, dat zij bestemd waren voor generaal Saturnino Cedillo, die eigenaar is van een „estancia" te Las Palomas. Overigens schijnt, zoo vervolgt Havas. on danks het officieele dementi uit Mexico be vestigd te worden, dat buitengewone maat regelen werden genomen in den staat San Luis Potosi. waar een soort staat van beleg zou zijn afgekondigd, daar de regeering van de gelegenheid wenschte gebruik te maken om de aanhangers van generaal Cedillo te ontwapenen. Ten opzichte van de gearresteerde vliegers wordt een zeer groot stilzwijgen in acht geno men. Men weet slechts, dat een hunner te New York werd gearresteerd en de vijf anderen te Houston (Texas). Houston bevindt zich op on geveer 1000 K.M. van den staat San Luis Potosi. Men meent te weten, dat generaal Cedillo het bevel zou voeren over ongeveer 18.000 ge wapende voeren, waartegenover de regeering maatregelen heeft genomen om den staat San Luis Potosi te verdedigen tegen aanvallen uit de lucht. De Oud-Katholieke Kerk ingewijd. Hedenmorgen om half elf begon de plech tige inwijdingsdienst van de nieuwe Oud- Katholieke Kerk aan den Kinderhuissingel, die geleid werd door den Bisschop van Haar lem Z.D.H. Mgr. H. T. J. van Vlijmen. Onder de aanwezigen merkten wij op den burgemeester Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, de wethouders M. A. Reinalda, A. G. Boes en E. v. d. Wall. den gemeente-se cretaris mr. Th. A. Wesstra, den gemeente- architect ir. Friedhof, eenige kerkelijke be sturen, leden van den Bisschoppelijken Raad enz. De bisschop kwam met ceremonarius, Thu- rlfer, misdienaren. Acolythen, sub-diaken, diaken en assistent, consecrator, myterdra- ger en stafdrager de kerk binnen. De bisschop van Deventer, de aartsbis schop van Utrecht en the Bishop of Buffalo zetten zich terzijde van het altaar en woon den den dienst verder als belangstellenden bij. De bisschop van Haarlem knielde met de geestelijkheid voor het altaar en sprak ver volgens. Daarna zong de gemeente Psalm 131 met antiphoon, en werd een litanie gebeden. Na het aanheffen van een lofzang, die door het koor en de gemeente gevolgd werd ging de bisschop met de geestelijkheid de kerk rond en besproeide deze met wijwater. Bij het altaar teruggekeerd sprak mgr. v. Vlij men eenige gebeden. Daarop werden psal men 83 en 121 met hun antiphones gezon gen. Vervolgens ging de bisschop over tot de inwijding van predikstoel en altaar. Met staf en mijter ging de bisschop tot het altaar op, doopte den duim van zijn rechterhand in het hem toegereikte wijwatet en teekende vijf kruisen op het altaar. De gemeente zong „Groote God daal op ons bidden". Onder dit gezang ontdeed de bisschop zich van mijter en staf. reinigde zijn handen en deed wierook in het wierookvat, waarmede hij het altaar bewierookte. Nadat de handelingen verricht waren wendde mgr. Van Vlijmen zich tot de aanwe zigen, en heette allen welkom, inzonderheid B. en W.. den architect van het gebouw spr. dankte aannemers, opzichters en arbei ders de O. K. geestelijkheid en afgevaar digden van bevriende kerken, o.a, de Angll- laansche kerk. In de aanwezigheid van .het gemeentebestuur zag spr. den wil van de bur gerlijke autoriteit om samen te werken met de kerkelijke machten. In 1910 nam pastoor Prins, later bisschop van Haarlem, met twee heeren van Thiel het initiatief tot het stichten van een kerkbouw- fonds. De beide heeren van Thiel zijn nog in leven, een van hen zelfs nog in functie. Zij mogen dus het resultaat nog beleven, aldus mgr. v. Vlijmen Wij hebben nu een kerk gebouwd, die tevens een bescheiden kathedraal genoemd mag wor den want kathedraal beteekent: zetel van den bisschop en wij zijn daar innig dank baar voor. Godsdienst kan men ook buiten de kerk beleiden, doch wij zijn stervelingen en moeten het ons daarom gemakkelük maken door in een kerk bijeen te komen. Wii hebben nog niet overwonnen en daarom hebben wij nog kerken noodïg. 302 jaar geleden werd onze vorige zolderkerk ingewijd. Hoe deze inwijding ook geschied mag zijn, burgemeester, schout en schepenen zijn er niet tegenwoordig ge weest. Dat is nu anders geworden. De bis schop besloot men den oprechten wenseh dat het God moge behagen nu nog gescheiden kerken zoo te doen worden dat zij meer en meer een zullen worden. Na zijn toespraak begaf de bisschop zich met de geestelijkheid naar de sacrlstv en bracht vandaar het Hpilie» Sacrament naar de kerk Hierna werd de zegen gegeven en werd de inwijdingspleehtieheid besloten met gezang. Na afloop maakten velen gebruik van de ge legenheid om den bisschop van Haarlem en Ide geestelijkheid ln het gelijkvloers gelegen vergaderlokaal te complimenteeren. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 17 Mei. Ondertrouwd 17 Mei: P. P. van Doorn en F. v. d. Berg. Getrouwd 17 Mei: W. Lodder en D. Radsma. Bevallen 14 Mei: A. C. AlbrachtStevens, d„ D. Stroosma—Koetsier, d.; M. C. E. Peck— Schotel, d.: 16 Mei: N. MensinkHoogerbeets, z.;J. M. MeijerHeijboer, z.; E. B. F. v. d. MondeStaubesand, d.; C. Willemsende Vries, d.; G. Galjaard—Schouten, d.; M. W. v. DijckSmit, z.; A. E. M. van Gerwen— Westen, z.; 17 Mei: A. SchoutenPhilippo, z.j E. DawideitJonker, d. Overleden 15 Mei: E. v. d. Meijde Groot, 64 j., Haze pa terslaan; A. de Vries, 62 j Gasthuisvest; 16 Mei: T. Harding, 74 j., Zo- c herstraat. HOLLAND—AMERIKA LIJN Veendam, 17 te Rott (8 v.m.) verw. Volendam, Rott. n. N.-York p. 15 Liza*d. Edam, 15 v. Rott. te Philadelphia. Beemsterdijk (th.) 14 te N.-Orleans. Tiradentes, 14 v. N.-York n. Rott. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 15 te Londen. Damsterdijk, Rott. Vanc. 15 te Londen. Nieuw Amsterdam, 16 te New-York. Spaarndam (th.) 14, 1050 m. v. Scilly. HOLLAND—AFRIKA LIJN Nijkerk, 16 v. Rott. te Beira. Heemskerk, 16 v. Hamburg te Amst, Springfontein (uitr.) p. 14 Beachy Head. Jagersfontein (th.) 14 v. Mombassa. HALCYON LIJN Stad Zwolle, Vlaard. n. Bilbao p. 14 Oues- sant. Flensburg, 16 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Amsterdam. 15 v. Vlaardingen n. Lulea HOLLAND -AUSTRALIè LLIN Marken (uitr.) 16 te Adelaide. HOLLAND—OOST-AZlè LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 16 v. Hongkong. Grootekerk (thuisr.) 16 v. Hongkong. KON NED STOOMBOOT MIJ Perseus, 16 v. Aarhuus te Amst, Achilles, 16 v. Napels te Amst. Nereus, 16 v. Stettin te Amst. Stella, 16 v. Rott. te Amst. Ajax, Amst. n. Kopenhagen p. 16 Holtenau. Ariadne, 15 van Amst. te Hamburg. Aurora, 14 van Lissabon n. Portimao. Barneveld, 14 v. Amst». n. Hamburg. Bennekom, 16 v. Hamburg te Antw. Cottica, Amst. n. Paramaribo p. 14 Dung. Crijnssen, Amst. n. Barbados 14 v. Dover. Deucalion. 14 v. Yerakini n. Izmir. Fauna, 14 v. Napels te Tunis. Ganymedes, 15 v. Hamburg te Amst. Hermes, 15 v. Beyrouth n. Famagusta. Irene, 14 v. Kopenhagen te Amst. Mars, 14 van Susak n. Bari. Oranje Nassau, 15 v. Curagao n. P. Cabello. Oberon, Amst. n. W.-Indie p. 14 Dungen. Orpheus, 14 v. Danzig n. Amst. zPluto, 14 v. Kopenhagen n. Stettin. Rhea, 15 van Bourgas n. Varna. Saturnus, 15 Malta te Piraeus. Theseus, Amst. n. Gdynia p. 15 Holtenau. Titus, 15 v. Hamburg te Amst. Triton, Rott, n. Gibraltar p. 15 Dungeness. Trajanus 14 v. Lissabon n. Amst. Van Rensselaer (th) 16 v. Havre. Venus. Rott. n. Algiers p. 13 Gibraltar. Vulcanus, Rott. n. Tanger p. 15 Beachy Hd. Costa Rica, v. Barbados te Cristobal. Bodegraven, Amst. n. Chili 14 te Cristobal. KON HOLLANDSCHE LLOYD Montferland (thuisr.)) 15 v. Montevideo. Zaanland, 15 v. Hamburg fee Amst. Eemland, 17 te Amst. Amstelland (uitr.) 15 te Montevideo. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ Calohas, Japan n. Rott. 14 v. Manilla. Stad Zaandam, 16 v. Velsen n. Vlaard. Bencruachan, Hongk. n. Rott. 15 te Antw. Clytoneus, 15 v. Batavia te Amst. Alcinous, 15 v. Batavia en Amst. te Londen. Eurylochus, 15 v. Batavia n. Amst. te Ldn. CONDUCTEUR VALT VAN DE TRAM. Een conducteur van dc N'.Z.H.T.M. de heer Kruys had hedenmorgen het ongeluk van de tram ZandvoortAmsterdam te vallen. De tram reed op de Kampervest teer hoogte van het wachthuisje, toen de conducteur, die op dc treeplank stond, er af viel en op de straat terecht kwam. Hij kreeg een hevig bloedende wond aan het gelaat, die zich echter erger liet aanzien dan ze was. Nadat ter plaatse de eerste hulp was ver leend, werd de conducteur naar de Maria- stichting vervoerd en aldaar verbonden. Daarna kon hij te voet naar huls terug keeren. HEEMSTEDE JUBILEUM BIJ DE POLITIE. Donderdag 19 Mei zal de heer A. Willem sen den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaren in dienst kwam bij de politie alhier. Vooral de lataste jaren is de a-s. jubilaris een goede bekende geworden in Heemstede, en niet enkel bij inwoners onzer gemeente, maar ook van velen daarbuiten. Immers, elke be zoeker van ons mooie Groenendaal kent hem, deels om zijn vriendelijke hulpvaardigheid, deels ook om zijn streng optreden tegen allen die ons mooie wandelbosch willen misbrui ken door ongepaste handelingen of vandalis me. BLOEMENDAAL De villa „Sorgh-Vliet". Bij de in de vorige raadsvergadering gehou den bespreking inzake .Aankoop van villa Sorgh-Vliet" ten behoeve van wegverbree- ding", is ter sprake gekomen een adres van de Busken Huëtstichting van 19 April 1938, hou dende het verzoek, de villa tegen nader over een te komen voorwaarden aan deze Stichting in bruikleen te geven om daarin haar bezit tingen onder te brengen en daarin te stichten een museum van Kenr.emerlandsche geschie denis en kunst, zulks voor een proeftijd van twee jaren. De Raad wilde met het besluit tot aankoop van „Sorgh-Vliet" ten behoeve van wegver- breeding nog niet vastgelegd zien dat de villa afgebroken zou worden. Jhr. Quarles van Ufford meende, dat al een belangrijke verbetering voor het verkeer mo gelijk is. met behoud van de villa. B. en W. zijn evenwel van meening, dat ter plaatse een afdoende verbetering niet moge lijk is met behoud van de villa. Op een aan den Raad overgelegde teekening A is aangegeven tot welke verbreeding men komen kan als bet woonhuis blijft staan. Oo een andere teekening B ls aangegeven welke verbreedine B. cn W op dat punt nood zakelijk achten. Indien tot deze verbreeding wordt overre^an zal het woonhuis gesloopt ir"v»ten worden. Mocht de Raad een verbreeding. als op tee kening A aangeeeven is. voldoende achten en tot behoud van de villa „Sorgh-Vliet" be sluiten, dan stellen B. en W. voor dit pand te verhuren aan de Busken-Huët Stichting en daarvoor een huursom te bedingen van f 800 per jaar. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 19 Mei 1938, des namiddags twee uur in het Raadhuis te Overveen. WIJZIGING EN AANVULLING BOUW VERORDENING. B. en W. stellen den Raad voor vast te stel len een verordening tot wijziging en aanvul ling van de Bouwverordening. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. M. M. Kenbeek-Belltz, d. A. M. van Haaster-Meskers, d. Th. Hulsbosch- Warmerdam, z. Ondertrouwd: J. A. Frltzlln en A. J J. Bcijer. M. Cchmeelnltkl en Dr. Cohn ge noemd Kühn. R. Dufour en H. van Hall. Getrouwd: J. van der Hoeven cn R. Tul- nlnga. Overleden: H. C. P. Bosch, 71 J. cchtg. van J P. Thijsse. F. A. J. Randoe. 78 J-. overle den te Haarlem. A. Th. de RooiJ, 45 j. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 1250 Alkmaar IJM 31 f 3360 350 Maria IJM 95 f 2030 580 Eveline IJM 115 f 2800 Loggers: KW 76 f 1650. Kotters: E 142 f360; E 436 f 690. IJmulden 17 Mei 1938. Tarbot 90—72 cent per K.G. Tong 7298 cent per K.G. Heilbot 90—70 cent per K.G. Middel schol f30—f24 per 50 K.G. Zetschol f30—f28 per 50 K.G. Kleinschol f26—f5.80 per 50 K.G. Bot fll per 50 K.G. Schar f9.50—f 1.75 per 50 K.G. Tongschar f 26f 15 per 50 K.G. Poontjes f3,80f2 per 50 K.G. Middel schelvisch f 15f9 per 50 K.G. Kleinmlddel schelvisch f 14f 9 per 50 K.G. Kleine schelvisch f8.50—f9.10 per 50 K.G. Groote gul f 9f 6.50 per 50 K.G. Kleine gul f9.50—f3.80 por 50 K.G. Wijting f3.90—f2.80 per 50 K.G. Makreel f3,60—f2.40 per 50 K.G. Kleine heek f 7 per 50 K.G. Kabeljauw f 40f 18 per 125 K.G. Vleet f L25f 0,55 per stuk Leng f 1,15—f 0,70 per stuk Koolvisch f 0.50f 0,15 per stuk VERWACHTE VISCIIAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Maria van Hattem IJM 1. Vangst: 900 m. makreel, 50 m. varia, totaal 950 m. En Avnt IJM 8. Vangst: 700 m. makreel, 60 m. braadschelvisch, 35 m. platvisch, 30 m. radio. 50 m. wolf en poon. 10 m. gul en kabel jauw, totaal 910 m„ benevens 230 stuks stijve kabeljauw. Haarlem IJM 9. Vangst: 145 m. wijting, 90 m. braadschelvisch, 80 m. gul cn blanke kool visch. 60 m. koolvisch. 1170 m. makreel. 5 m. wolf. totaal 1550 m„ benevens 130 stuks stijve kabeljauw. Christine IJM 2. Vangst: 45 m. schelvisch. 115 m. braadschelvisch. 55 m. radio. 335 m. makreel. 45 m. gul en kabeljauw. 40 m. plat visch. 50 m. wolf en poon. 15 m. koolvisch, totaal 700 m.. benevens 380 stuks stijve ka beljauw. Ewald IJM 48. Vangst: 45 m. schelvisch. 160 m. braadschelvisch, 25 m. radio. 40 m platvisch, 60 m. kabeljauw en gul, 25 m. kool visch, 140 m. makreel, 25 m, varia, totaal 520 m., benevens 380 stuks stijve kabeljauw. VORIGE KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m 1.80 pl.m 1.45 pi.m 2.00 Dl.m 215 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. ld. 1933 n 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5% pet, Duitschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 28 31% 150% 125% 132% 32 32% - 28% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever 38% 293'/, 2801/2 157% 37% 278% I52v; 37% 2771/a 152 151% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel U. S. Steel Kennec Copper 6% 20% 35% 30% 4% 6% 20% 34% 32% 25»/, 6% 20% 35% 33% 323/. 24y, 20% 348/8 328/8 20J* 34& PETROLEUM. Per lak Petr Continental Oil 3251/2 9% 19% 9% 25 9% 9% 324% 79% 9% 323% 79% 9% 9% 3531/, 9% 9% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong 70 168 - - - PROLONGATIE. - - - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn 107% 119 107% 110% 105 110% 107 1028/, CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden 430 145 153 414 63% 228 428% 4271/, TABAKKEN. Deli Maatschappij 231 2S4 286 '30% 286% J64 229 - - viER. SPOORWEGEN. Southern Pacific. Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas 1% 1% - 954 (BERS. \msterd Rubber Jell Bat Rubber ndische Rubber «•ndpnv lemboe erbadladi Rotterdam Tapanoell landar Rubber >rean<*°r 08% 17% 0V 5% «51/ >2% 56 C4% il 6% 180% 207i/2 207 207% 207'/.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7