Vvikcdk Omzetbelasting wet-peri kelen. WOENSDAG IS MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD It De voorgestelde wijzigingen in het ontwerp. Verschillende verbeteringen aangebracht. Zij, die gehoop hadden, dat wij binnen zeer afzienbaren tijd van de Omzetbelastingwet verlost zouden worden, hebben zich deerlijk vergist. Kortgeleden is een -wetsontwerp inge diend tot herziening van deze wet, die in 1933 tot stand kwam ter stijving van 's lands mid delen. Reeds toen werd het stelsel eener z.g. „eenmalige" belasting ingevoerd, instede van het telkenmale belasten van eiken omzet van goederen. Dat stelsel wenscht de Regeering niet te verlaten, doch wel wil zij aan een aan tal in de praktijk gebleken bezwaren tegemoet komen. Een „technische" herziening, die ech ter wel zeer ingrijpend is en mede oorzaak is, dat deze belasting met ingang van 1 Januari 1939 niet zal vervallen, doch ons bedrijfsleven in ieder geval nog zal blijven belasten tot 1 Januari 1944. Met betrekking tot de in het thans inge diende ontwerp van wet voorziene wijzigin gen spelen in hoofdzaak een zestal beweeg redenen een min of meer zelfstandige rol. Ie. De wenschelijkheid om zooveel mogelijk te voorkomen, dat voor de heffing van de belasting zekere, al of niet opzettelijk met het oog op de heffing gekozen, vormen van bedrijfsuitoefening zonder voldoende grond in een meer voordeelige positie komen dan andere vormen van bedrijfsuitoefening, ten gevolge waarvan de belastingheffing de bestaande concurrentie voorwaarden kan verstoren. 2e. De wenschelijkheid om den binnen- landschen fabrikant voor de heffing van de belasting niet te doen achterstaan bij den buitenlandschen producent. 3e. De wenschelijkheid om de opbrengst van de belasting te verhoogen door belastinghef fing ook in die gevallen, waarin zulks thans niet mogelijk is, doch niettemin volgens de be doeling van den wetgever of in redelijkheid behoort te geschieden. 4e. De wenschelijkheid om, zoowel in het belang van de belastingschuldigen, met name in dat van de kleinere fabrikanten, als in het belang van de belastingadministratie, de thans in vele gevallen plaats hebbende be lastingheffing door middel van aanslagen waarbij min of meer belangrijke bedragen achteraf nog met groote moeite moeten wor den betaald of met dwang moeten worden in gevorderd, te vervangen door een wijze van heffing, waarbij de belasting, althans niet lang na de belastbare levering, in den regel door middel van plakzegels, moet worden vol daan. 5e. De wenschelijkheid om een wettelijken grondslag te geven aan in het belang van zekere takken van het bedrijfsleven getroffen bijzondere regelingen. 6e. De wenschelijkheid om enkele op zich zelf staande gebreken in de wettelijke regeling weg te nemen en daarin enkele aanvullende bepalingen op te nemen, daaronder begrepen de wenschelijkheid om zekere wijzigingen aan te brengen in de tabellen a en b. Opleveren van goederen in roerenden staat. Tot de belangrijkste wijzigingen, welke thans zijn voorgesteld, behoort o.m. de nieuwe rege ling van artikel 2 der bestaande wet, het z.g. opleveren van "goederen in roerenden staat. Teneinde zich van een en ander een duidelijk inzicht te kunnen vormen, zij een voorbeeld aangehaald. Terwijl de maatkleermaker, die in opdracht van een klant een costuum vervaardigt van stof, gekozen uit zijn voorraad, en dit vervol gens aflevert, over den vollen prijs van het costuum belasting moet voldoen, kan geen be lasting worden gevorderd van den kleermaker, die van door den klant aan hem verstrekte stof over welke stof in den regel wel belas ting zal zijn betaald een costuum vervaar digt en dit vervolgens oplevert, aangezien in dat geval geen eigendomsovergang van eenig goed plaats heeft. In het eerste geval wordt derhalve de be lasting mede berekend over het uiteraard in verhouding tot den prijs van de stof belang rijke maakloon van den kleermaker, hetgeen in het tweede geval achterwege blijft. Het is duidelijk, dat voor zulk een verschil in behandeling geen grond kan worden aan gevoerd. Het behoeft voorts weinig betoog, dat onder die omstandigheden het'verlangen om belas ting te besparen, belanghebbenden er licht toe voert, zoo mogelijk de in de tweede plaats ver melde handelwijze te volgen. Behalve schade voor 's rijks schatkist be- teekent een en ander ook ja vooral be voordeeling van bepaalde vormen van be drijfsuitoefening boven andere. Vorenbedoelde ongelijkheid bij de belasting heffing komt in verscherpten vorm tot uiting in gevallen, waarin de verstrekte stof van omzetbelasting is vrijgesteld, doch het afge werkte product belast is, zoomede in gevallen, waarin de stof naar een maatstaf van yier ten honderd, doch het afgewerkte product naar een maatstaf van tien ten honderd is belast. Bovenstaande overwegingen hebben er toe geleid, in het ontwerp met levering krachtens overeenkomst van koop en verkoop gelijk te stellen elke oplevering van een werk in roe renden staat, zulks onverschillig of bij die gelegenheid goederen in eigendom worden overgedragen of niet. Uitzondering lijdt die bepaling enkel in ge vallen, waarin de opdrachtgever zelf als fa brikant van het werk moet worden aange merkt gelijk b.v. het geval is, indien groothan delaars in papier dat papier in loondienst doen bedrukken en vervolgens afleveren. Instede van belastingheffing terzake van de oplevering van het drukwerk door den drukker behoort in die gevallen de omzetbe lasting over de aflevering door den groothan delaar te worden geheven. Uitbreiding belastbaarheid van eigen gebruik. De bestaande redactie van artikel '3 der Om zetbelastingwet heeft ten gevolge, dat het be schikken over in het bedrijf voortgebrachte, vervaardigde of bewerkte goederen, ten be hoeve van het fabrikantsbedrijf zelf onbelast blijft. Hierin schuilt o.m. een bevoordecling van het grootbedrijf boven de kleine onderne mingen, terwijl belangrijke baten aan 's lands schatkist voorbij gaan. Daarbij dient ook nog aandacht besteed te worden aan die gevallen dat fabrikanten hun producten niet verkoo- pen, doch verhuren of in anderen vorm aan derden het genot daarvan verschaffen. In het thans voorgestelde artikel 3 is het eigen gebruik van de fabrikanten negatief omschreven. Het is niet meer benerkt tot het particuliere gebruik van den fabrikant, maar het omvat ook alle gebruik vair zelf vervaar digde, voortgebrachte of bewerkte goederen ten behoeve van het fabrikantsbedrijf of ten behoeve van andere bedrijven van den fabri kant. In deze gevallen zal in het vervolg be lasting geheven worden. Verkoopmaatschappijen. De omzetbelasting wordt in beginsel gehe ven naar de door de fabrikanten voor hun producten werkelijk bedongen verkoopsprij zen, zulks onverschillig of aflevering door hen plaats heeft aan groothandelaren of klein handelaren, dan wel rechtstreeks aan parti culieren. Om onbillijkheden te voorkomen, kan de Minister van Financiën krachtens artikel 4 der wet een splitsing van het bedrijf toe staan in een fabrieks- en een handelsafdee- ling. Wordt een dergelijke vergunning geweigerd, dan kan-de fabrikant niettemin onder be paalde omstandigheden zonder nog een schijnhandeling te verrichten splitsing van zijn bedrijf verkrijgen en derhalve belasting heffing ontgaan door de „handelsafdeeling" onder te brengen in een afzonderlijke ven nootschap. Teneinde het bezwaar van het ontgaan van belasting door de oprichting van afzonderlijke verkoopmaatschappijen op te heffen, is in een artikel 4bis het bedrijf van een handelaar dat, ten opzichte van het bedrijf van den fabri kant of van de bedrijven van de fabrikanten van wie de handelaar zijn goederen middel lijk of onmiddellijk in hoofdzaak betrekt, niet als onafhankelijk en wezenlijk zelfstandig kan worden beschouwd, voor de toepassing van de wet en de daarop gegronde bepalingen tot fabrikant gestempeld. Voor de goederen van bedoelde verkoopmaatschappijen moet derhalve omzetbelasting worden betaald. Plakzegels. Met behoud op den bestaanden voet van heffing van de belasting door middel van ze geling van facturen, wordt de aanslagregeling vervangen door een andere wijze van heffing. Deze nieuwe wijze van heffing is vervat in de onder artikel VI voorgestelde nieuwe lezing van artikel 11 der wet. Dit artikel verplicht den fabrikant, voor ge vallen, waarin tot dusverre een aanslag werd opgelegd, de belasting te voldoen door middel van plakzegels, welke hij hecht aan een for mulier. dat binnen veertien dagen na afloop van het tijdvak, waarover de belasting wordt voldaan in den regel een kalenderkwartaal moet worden ingeleverd bij den inspecteur der accijnzen binnen wiens ambtskring hij ge vestigd is, of bij een door den Minister aan gewezen ambtenaar (b.v. ontvanger der ac cijnzen). Een aanslag behoeft dan aan den fabrikant niet te worden opgelegd. Uiteraard is wel noo- dig, dat de inspecteur controle oefent op de juistheid van het op het formulier voldane bedrag aan belasting, waartoe dan ook. blij kens het vijfde lid van artikel 11. de fabrikant, op het formulier de noodige gegevens ver strekt. Blijkt den inspecteur dat niet, niet volledig of niet tijdig de verschuldigde belas ting is voldaan, dan kan hij ingevolge arti kel 12 (nieuw) den belastingschuldige een aanslag opleggen. In het.nieuw voorgestelde artikel 31bis wordt met geldboete strafbaar gesteld.de fa brikant of handelaar, die aan belasting on derworpen goederen ten verkoop aankondigt, of schriftelijk ten verkoop aanbiedt op een wijze, geschikt om bij het publiek of bij den- gene, tot wien de aankondiging of het aan bod is gericht, den indruk te vestigen, dat ter zake levering of invoer van die goederen geheven of te heffen omzetbelasting of bij zonder invoerrecht niet, of niet geheel, te zij nen laste zal worden gebracht Het wetsontwerp brengt verder een nieuwe redactie van tabel A en enkele wijzigingen in tabel B. De Minister is overtuigd, dat de hierboven bedoelde voorzieningen voor vele groepen van het bedrijfsleven, doch in'het bijzonder ten bate van takken van kleinbedrijf, een belang rijke verbetering bij den bestaanden toestand beteekenen. De voorgestelde wijzigingen zullen naai de meening van den Minister een bate voor 's rijks schatkist afwerpen van eenige mil- lioenen guldens. MOLLERUS. JUBILEUM M. VAN DOORN. Heden is het 25 jaar geleden dat de heer M. van Doorn, chef onderh. monteur bij de N.Z.H.T.M., bij genoemde Maatschappij in dienst trad. De heer Van Doorn had den dag vrij en ontving te zijnen huize bezoek van den direc teur der N.Z.HT.M., ir. W. J. Burgersdijk en ir. B. Nugteren. chef van Exploitatie, die hem gelukwenschten en het gebruikelijk geschenk der directie, een enveloppe met inhoud, over handigden. Voorts kwamen nog vertegenwoordigers van het Jubileumfonds den jubilaris geluk- wenschen en hem een geschenk en een oor konde aanbieden. AANBESTEDINGEN. Namens het ministerie van defensie werd hedenmorgen te Haarlem aanbesteed: Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken ten oosten van Haar lem en in den Haarlemmermeerpolder. Laagste inschrijver: J. Kalf te Beverwijk voor f 2380. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen te Den Helder, laaagste inschrijver W. Veenstra, Den Helder voor f 14922. Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Laagste inschrijfster fa. Gebr. Schram te Beverwijk voor f 5740. BLOEMENDAAL OVERPLAATSING ONDERWIJZERS. B. en W. stellen den Raad voor, met ingang van 1 Juni 1938: den onderwijzer D. J. Ver kerk over te plaatsen naar de Julianaschool en den onderwijzer J. Buys naar de Harten- lustschool. VERMINDERING HUUR AERDENHOUT SCHE KLEUTERSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor. het bedr an de huur van het voor kleuterschool be stemde gebouw aan de Juliana van Stolberg laan te Aerdenhout-, te brengen van f 700 oi f 625 p. j. (met ingang van 1 Januari 1938). C ONVER SIELEENING. B. en W. schrijven aan den Raad: Met inachtneming van een opzeggingster mijn van drie maanden kan vervroegd wor den afgelost het op 1 Juni as. nog uitstaande bedrag ad f 170.000 van de 3 1 4 pet. geldiee- ning, oorspronkelijk groot f 206.000, aange gaan bij raadsbesluit van 18 Februari 1937. Bij vervroegde aflossing is van het af te lossen bedrag een vergoeding van één pro cent extra rente verschuldigd. Ter aflossing dier leening kan de gemeente tegen pari-koers en een rente van 2 pet. 's jaars, door bemiddeling, tegen een provi sie van 11'8 pet., opnieuw leenen bij de N.V. Deli-Maatschappij gevestigd te Amsterdam. De nieuwe leening zal een looptijd hebben van 5 jaar. zijnde gelijk aan den nog restee- renden looptijd der af te lossen geldleening. De gelden moeten l Augustus a.s. worden op genomen. Het financieel voordeel van bovenbedoelde conversie bedraagt gedurende die 5 jaar in totaal ongeveer f 4000. Wij stellen u voor, tot conversie over te gaan. VERGOEDINGEN BIJZ. ONDERWIJS. B. en W. stellen voor. aan eenige inrich tingen van bijz. onderwijs de wettelijke ver goeding toe te kennen en afwijzend te be schikken op de aanvrage van het bestuur der Bloemendaalsche Schoolvereeniging. voor zooveel betreft vergoeding van de jaarwed de van N. Baay. BIJZONDERE OVEREENKOMSTEN MET GROOTE GAS VERBRUIKERS. Artikel 18 der „Gasverordening bepaalt, dat de prijs van het gas door den Raad wordt vast gesteld en dat met vei'bruikers van gas boven een door B. en w. te bepalen hoeveelheid bij zondere overeenkomsten kunnen worden aan gegaan, krachtens welke het gas boven vooraf vast te stellen hoeveelheden tegen lageren prijs geleverd wordt. Bij raadsbesluit van 20 Juni 1935 zijn de prijzen voor het laatst vastgesteld: a. op f 0.09 per M3 bij verbruik minder dan 25 M3 per maand; b. op f 0.06 per M3. plus f 0.75 per maand vast recht bij verbruik van 25 M3 of meer doch minder dan 100 M3 per maand; c. op f 0.05 per M3, plus f 1.75 per maand vast recht bij verbruik van meer dan 100 M3 per maand. Bijzondere overeenkomsten met grootver bruikers worden aangegaan bij een afneming van 5000 M3 of meer per jaar. s Nu komt het voer, dat er gasverbruikers zijn die meer dan 5000 M3 in een jaar ver bruiken. doch nagelaten hebben een bijzon dere overeenkomst aan te gaan. Deze verbrui kers zijn dan verschuldigd f 0.05 per M3, plus f 1,75 per maand aan vast recht. Om het grootverbruik van gas aan te moe digen, stellen B. en W. thans voor om bij af neming van meer dan 5000 M3 in totaal per jaar, niet meer te laten betalen dan f 0.05 per M3, dus dan het reeds betaalde vast recht ie restitueeren. AANDUIDING VAN WEGEN. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een verordening tot wijziging der ver ordening tot vaststelling van de namen dei- openbare wegen in de gemeente Bloemendaal Art. 1 luidt: De aanduiding van den volgenden weg on dergaat eenige wijziging té weten: die van de Ernst Casimirlaan wordt: voor zooveel be treft het Oostelijk deel, van de Oostelijke grens der tennisbanen van de N.V. Wimbledon tot de Prins Hendriklaan. Volgens het voorgestelde art. 2 zullen de vol gende wegen vervallen, te weten: de Nuys- senbruchlaan, van de Spiegelenburghlaan tot de Houtvaartkade en de Klimoplaan, van de Nuyssenburchlaan tot de Munterslaan. AANVULLING BEBOUWINGSVOOR- SCHRIFTEN. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een aanvulling der Bebouwingsvoor schriften voor de gronden rondom den ge- meentewerf te Overveen van den dienst van P.W.. aan den Zeeweg .aan den Brouwers- kolkweg en aan den Tetterodeweg. BEVERWIJK DE HARDDRAVERIJ TE ZANDVOORT. De harddraverij op de Zandvoortsche boule vard. welke as. Zondag wordt gehouden be looft een mooi succes te worden voor de draf- sport. Zooals wij reeds berichtten is de tech nische organisatie in handen van het bestuur van de Beverwijksche Harddraverij-vereeni- ging ..Prins Bernhard". Hoewe! de inschrijving eerst heden sluit, waren gisteravond bij den heer A. Blom alhier voor deze draverij reeds 22 paarden ingeschre ven. Onder de inschrijvingen zijn vele dravers, die op de korte baan talrijke prijzen wonnen, ook reeds in dit nog jonge drafseizoen. Onder de inschrijvingen troffen wij o.m. aan Y Kemel, Xerxes, Hannover Brother, Barones K, Xyphias. Quita. Zonnestraal. Aura V, Fan fare, Fatina. Zora, Blue Band en Queen Ethel. Wanneer het weer zijn onmisbare medewer king wil verleenen belooft het Zondag in de badplaats een paardensportdag te worden bij uitnemendheid. SANTPOORT VERBETERING HAGELINGERWEG. We maakten de vorige week melding van de vreugde der Hagelingerwegbewoners over het feit, dat de autobussen weer over dezen weg reden. Hun vreugde is echter van korten duur geweest, want met ingang van gisteren is de Hagelingerweg weer voor het doorgaand ver keer afgesloten in verband met een grondige verbetering, welke een deel er van zal onder gaan. De autobusdienst IJmuidenHaarlem loopt nu weer via Rozenstein (Rijksweg- Hoofdstraat). De dienst HaarlemSantpoort via Bloemendaal is tijdelijk doorgetrokken tot Driehuis. NIEUWE HUIZEN IN DE VELSERBROEK- STRAAT. De minder fraaie aanblik, dien de Velser- broekstraat, gezien van de Hoofdstraat, op levert. zal binnen afzienbaren tijd verdwijnen Aan beide kanten van de Velserbroekstraat zal een flink aantal huizen worden gebouwd: aan het toekomstige plein aan de Hoofdstraat zullen drie winkelhuizen verrijzen. Wannee? de modderpoel ter plaatse verdwenen zal zij: en een passende verlichting is aangebracht i zal van een groote verbetering -gesproken kunnen worden. TURN VEREENIG ING „SANTPOORT". Op 3 Juli a.s. zal de turnvereeniging „Sant poort" (T.V.S.) op het terrein der R.C. Brede- rode weer haar jaarlijksche openlucht-demon stralie geven. De T.VB-estafette, nu reeds eenige jaren op straat gehouden, zal dit jaar eveneens op het R.C.B.-terrein worden ge organiseerd. WIE MIST EEN 2-PERS. KANO? Bij de politie alhier zijn inlichtingen te be komen over een 2-pers. kano, die in de Delft werd gevonden. OVERVEEN BU URTYEREENIGING. Over de excursies van bovengenoemde vereeniging kan medegedeeld worden, dat van de directie der Drostefabrieken bericht werd ontvangen, dat momenteel de fabriek niet in volle werking is, zoodat een bezoek in dezen tijd van het jaar een teleurstelling voor de bezoekers zou zijn. Maar in Septem ber is een bezoek aan te bevelen. Het ligt in de bedoeling een bezoek te bren gen aan Heineken's Bierbrouwerijen te Am sterdam. HEEMSTEDE EXCURSIE NAAR WESTERVELD. De afdeellng Heemstede van de Vereeni ging voor Facultatieve Lijkverbranding or ganiseert op Zondag 29 Mei a.s. een excursie ter bezichtiging van het crematorium te Wes- terveld, het columbarium, den urnentuin enz. De deelnemers vertrekken daartoe met den trein van 14.04 van Haarlem. Behalve leden der afdeeling kunnen ook andere belangstel leden aan deze excursie deelnemen. TOT NOTARIS BENOEMD. Bij K. B. van 14 Mei is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Utrecht, ter standplaats de gemeente Utrecht (vacature P. A, Lens): G. W. Vaags, candidaat-notaris te Heemstede. VERKOOP GROND VAN „VALKENBURG". B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen voor de gemeente te verkoopen aan den heer J. L. Böhm te Heemstede een perceel grond groot pl.m. 100 M2., gelegen achter en grenzende aan het perceel Camp- laan no. 49, tegen den prijs van f 10 per M2. AGENDA R AADS VERD ADERIN G De agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag 19 Mei a.s. is nog aangevuld met de volgende punten: 11. Verkoop Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor. 12. Verkoop grond terrein Valkenburg. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terus te ontvaneen bijMunnink. Binnen weg 189, armband; C. Hounlet, rijwielbewaar plaats Postkantoor, geldstukje: Engel Binnen weg 74, portemonnaie met inhoud; v. d. Heijde, Zandvoorter Allee 6, hondenpenning; H. J. v. Wensen, Schouwbroekerstraat 4, rljwielbelas- tingmerk; v. Duijn, Bleekersvaartweg, gouden ring; Heemsteedschedreef 56, postduif; Ar- mand, Spaarnzichtlaan 33. vulpen; bureau van politie, zilveren armband; v. Looy, Binnen weg 180, vulpen; Th. Commissaris, Kruisweg 1224, te Haarlemmermeer, auto buitenband; Kuipens. Adr. de Jongestraat 34. te Haarlem, das; Bureau van politie, schoolétui, garnituur best. uit meetlint potlood enz. en bruine hand schoen; J. A. A. Moone. Iepenlaan 46, hand schoen; Bureau van politie, grijze dameshoed. EEN JUBILEUM BIJ „PLANTSOENEN". Woensdag 25 Mei zal de heer J. C. v. d. Berg. voorman bij „Plantsoenen", den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam bij de gemeente. Aanvankelijk als bosch- en plantsoen werker aangesteld, werd hij op 1 Jan. 1921 bevorderd tot tuinman en op 1 Januari 1928. na 't overlijden van den heer Wallet, volgde zijn bevordering tot voorman over de afdeellng bosch- en plant soenen. Direct na de opening van Groenen- daal als wandelbosch ln Juli 1913 bekleedde hij ook de functie van boschwachter tot in 1933 deze functie werd opgeheven. Voor wat de plantsoenen betreft, Is er in Heemstede wel veel veranderd. Bij zijn aan stelling kon er van plantsoenwerker nog maar weinig sprake zijn. Een klein plantsoentje op het Oranjeplein en enkele in het Haarlem merhoutpark. waren vrijwel de eenige; doch met den snellen groei van Heemstede en de moderner bouwindeeling der gemeente, werd ook meer zorg besteed aan de plantsoenen. Maar ook de lanen en straten met de vele boomen en boomsoorten vroegen veel aan dacht. Waar de wegen te smal waren voor het moderne verkeer, moest gerooid of verplant worden en het laatste eischte groote vak kennis. En die kennis had de heer v. d. Berg voldoende opgedaan bij zijn vorigen patroon, den heer P. v, Empelen. En als men rekent dat er in Heemstede naar schatting ongeveer 8000 boomen langs de wegen staan, krijgt men eenig idee van de groote zorgen van den aan staanden jubilaris. Van den aanleg van belangrijke werken onder directe leiding van den heer v. d. Berg noemen wij o.a. een groot deel van den Heemsteedschen Dreef, het Julianaplein en den nieuwen aanleg van de Openbare Be graafplaats, terwijl de reorganisatie van Groe- nendaal niet onbelangrijk genoemd mag wor den, ook al zijn niet alle bezoekers het eens met die reorganisatie. De heer v. d. Berg verstaat ook de kunst, met personeel om te gaan, dat onder zijn lei ding zoowel in Groenendaal als aan plant soenen werkt. Ook staat hij zeer goed aange schreven bij zfjn collega's en superieuren, wat Woensdag 25 Mei wel tot uiting zal komen. Het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor. Verkoop aan het Rijk voor 65000? B. en W. schrijven aan den Raad: Zooals wij u reeds hebben laten weten, heeft de Minister van Financiën ons te ken nen gegeven dat de Staat ten behoeve van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, van de gemeente zou willen koopen het post-, telegraaf- en telefoon gebouw aan de Raadhuisstraat, welk gebouw indertijd ten behoeve van genoemden dienst werd gesticht en aan den Staat verhuurd tot 30 Juni a.s. Bepaalde motieven op grond waarvan het gebouw gemeente-eigendom zou moeten blijven, zijn naar ons oordeel niet aanwezig. Over bedoelden verkoop zijn onderhande lingen gevoerd die er toe hebben geleid dat overeenstemming is verkregen omtrent den eigendomsovergang van het gebouw voor een bedrag van f 65.000. Op dit bedrag werd de waarde van het gebouw met bij behoorenden grond door de aangewezen deskundigen van het Rijk en de gemeente geschat. Wij stellen u voor tot den verkoop voor genoemd bedrag over te gaan. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHANNES CHRISTIAAN HESSEN betuigen wij onzen welgemeen- den dank. Uit aller naam: J. C. HESSEN Jr. Haarlem, 18 Mei 1938 A. L. Kruseman Oogarts VERHUISD naar Van Eedenstraat 16 HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT WAARSCHUWING Komt U eerst onze sorteering 2e h. rijwielen eens bekijken, voor dat zij u een waardeloos prul verkoopen. Als wij u een Fongers aanbieden, dan is het ook een Fongers e n solide gegarandeerd - Wij zijn meer dan 25 jaren gev. Wij verruilen, verhuren, repa- reeren en hebben een eigen emallleerinrichting. Zie onze étalage. - A. KOELEME1JEK. Breestraat 3 Telef. 12647 Noodhulp gevr. te Bloemendaal, goed k. koken en werken, v.g.g.v. Loon 10.- p. w. Uitv. brieven ond. nr. 9237 aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD een werk-kamermeisje, leeftijd tusschen 30-40 jaar. Intern, v. g. g. v., voor Hotelbedrijf. Omtrek Haarlem. Br. no. 9224 bur. van dit blad Gevraagd LEERMEISJE voor opleiding in het stoffenvak. MUNDHEIM, Barteljorisstr. 14. Keuken-werkmeisjes 2de, 3de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v., gevraagd en aangebo den. Boogaard's Plaatsingbureau l Jansstraat 56, Tel. 14170. TANDARTSEN KLINIEK Rijksstraatweg 12 8^-9^ Do. 5-6 Ma. Di. Wo. Vr. 7-8 Ma. Di. Wo. Do. Heer, wonende ln aardig huis op goeden stand te Beverwijk, zoekt Juffrouw of Weduwe met eigen inkomen, om een ge deelte van zijn huis te bewonen en de huishouding te verzorgen, tegen nader overeen te komen condities. Een kind is geen be zwaar. Br. no. 9226 bur. v.d. blad WINKELJUFFROUW gevraagd, voor brood- en ban ketbakkerij te Zandvoort. Sala ris 12 met kost. Vereischten goede getuigen en met het vak bekend. Br. no. 9223 bur. v.d. bl. FLINKE WERKSTER gevraagd, voor direct, voor den Vrijdag. Br. no. 9230 bur. van dit blad Mevrouw VERKADE, Vinken baan 3, Bloemendaal, vraagt te gen half Juni een tweede meisje P.G., voorzien van goede getui gen. Terstond gevraagd prima KLEERMAKERSKNECHT Aanm. DEDEN, Kennemerlaan 71, IJmuiden. JONGSTE MANNEL. BEDIENDE gevraagd op Notariskantoor te Haarlem, kunnende typen. Br. no. 9225 bur. van dit blad NET LOOPMEISJE GEVRAAGD 14-17 jaar. Aanmelden tot 6 uur WIENER MODE, Wagenweg 44. WINKELHUIS TE HUUR Gevraagd met mooie woning. Huurpr. pl.m. 10 p. w. Br. Boekhorststr. 8, Den Haag. Spoed gew. Een pittig moccastaafje, bedekt met zachtsmelten- dc melkchocolade. Een op vallend lijne smaakcombi natie! Per ons 25 ct. en in mooie doozen van 75 ct. TE HUUR Gevraagd Heerenhuis, op goeden stand, 8 tot 10 kamers. Br. m. prijsopg. en ligging nr. 0235 B. v. d. Blad. TE HUUR Gevraagd VRIJ HUIS Of BENEDENWO NING .I-Iuurpr. 25 a 30 p. m. Br. nr. 9234 Bur. van dit Blad. TE HUUR GEVRAAGD: WINKELHUIS, gesch. v. melk zaak, liefst Haarlem (N.)Br. m. prijsopg. en ligging nr. 9236 Bureau van dit Blad. Te Koop Dameskapsalon, wegens gezond heidsredenen. omtrek Haarlem. Brieven no. 9228 bur. van dit blad TE KOOP Gevraagd eenige blokken nieuw gebouwde perceelen. Br. no. 9231 bur. van

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3