Voetbal-amateurisme. SPORTBEKERS DONDERDAG 19 MEI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Een enquête van ons blad. Nu het voetbalseizoen practisch weer ten einde is, hébben wij de meening ge vraagd van enkele stadgenooten, beken de figuren in ons voetbalwereldje, om hun meening eens te zeggen over het brandende vraagstuk van het voetbal- amateurisme. Zooals men wellicht reeds weet, is een commissie, ingesteld door den K.N.V.B. thans eveneens doende, het belangrijke amateurvraagstuk te bestudeeren. Eer lang zal haar rapport wel aan de open baarheid worden prijsgegeven. Als eerste laten xcij den heer Keppels, leider van het Nederlandsch Jeugdélftal en voorzitter van de Streekcommissie Haarlem en Kennemerland aan het woord. De heer J. Keppels zegt: Een voetbalvraagstuk, dat momenteel in het brandpunt der belangstelling staat is, wat men noemt, het verstrekken van een vaste geldelijke vergoeding aan de spelers. Een be hoorlijk argument heb ik er echter niet voor kunnen ontdekken. Wat toch is het geval? Geeft men den spelers een vergoeding van, laat ons zeggen, drie gulden per wedstrijd, dan staat daardoor nog geenszins vast, dat dit bedrag inderdaad wordt gebruikt ter bestrij ding van noodzakelijke onkosten. Wordt het niet als zoodanig gebruikt, dan is het bedrag naar mijn meening als loon te beschouwen en dan heeft het amateurisme officieel afge daan. Geeft men zulk een vergoeding alleen aan eerste elftalspelers, dan zou dus een spe ler, wanneer hij door welke reden dan ook niet meer voor het eerste team uitkomt, ook, wat men noemt, een bron van inkomsten mis sen. Ik heb zoo het gevoel, dat de elftal-com missieleden dan van broodroof beschuldigd zullen worden. Er is beweerd, dat men van spelers, die een vergoeding ontvangen, mag verwachten, dat zij meer en beter trainen en dat zij zich extra- moeite zullen geven om in conditie te blijven. Ik kan echter riiet gelooven, dat een speler voor drie gulden een voetbalartist wordt, waar van men. omdat hij betaald wordt, goed spel mag eischen. Neen, dien kant moeten wij niet uit! De beste training is nog altijd een goede club geest. Na afloop van een wedstrijd een uurtje gezellig samenzijn, een bescheiden maaltijd, maar met heel veel geest en humor gekruid, ziedaar, wat ik nog steeds het ideaal vind. Ook maatschappelijk is het zeker niet juist. Voetballen is mooi, goed voetballen is prach tig, maar nog veel belangrijker is op een be hoorlijke wijze in staat te zijn in zijn onder houd te kunnen voorzien, ook als de beenen voor voetbal niet meer geschikt zijn. Onder ditzelfde hoofdstuk wordt ook zoo hier en daar gesproken over het verleenen van hulp aan spelers om een betrekking te vin den. Dit nu vind ik niet zoo onjuist. Voor het zoeken naar een baan worden alle troeven op tafel gebracht, maarde bestuurder van de voetbalclub mag niet helpen. Wat kan er nu toch tegen zijn, dat men een jongen man binnen het raam van zijn opleiding helpt aan het vinden van een werk kring?' Natuurlijk wil ik ook niet .de richting van sigarenwinkels, cafés en dergelijken uit, maar daarnaast is het toch ook te dwaas, dat men een goed clubvriend niet mag steunen bij het verkrijgen van een baan, terwijl die steun voor andere sollicitanten op veel minder voor de hand liggende argumenten wordt gevraagd en verleend Bovendien, er worden zoo hier en daar nog wel eens jongelui afgewezen, omdat men vindt, dat het jongmensch te veel aan sport doet; laat men dan toch die sport- officials. die zich ook interesseeren voor de spelers buiten het groene veld, niet te erg aan banden leggen. Een voetballer, gewend aan discipline, aan passing, matigheid, enz. kan m.i. bij overigens even goede capaciteiten als een niet-voetbal- ler-sollicitant, zeker met wat meer klem om die eigenschappen worden aanbevolen. Ik heb zeker niet de pretentie te meenen, dat de vraagstukken hiermede door mij vol ledig zijn behandeld en toegelicht, integendeel. Vermoedelijk echter zal het eerlang te ver wachten officiëele commissie-rapport over deze kwesties nog wel gelegenheid bieden tot com mentaar en een nadere beschouwing. Eén ding kan echter onmiddellijk worden vastgesteld: beroepsvoetbal volgens het En- gelsche systeem zou in ons land geen levens vatbaarheid hebben en is ook op andere gron den niet aanvaardbaar. Wijnands v. Rensen 't Medaillehuis Schoterw 78 o kaz tel 17256 (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. DAMCLUB „KIJK UIT". De laatste uitslagen waren: Klaver—Vink 2—0 Nieuweburg—v. Rooden 2—0 Tempelmanv. Vliet 0—1 Reier—Spanjaard 2—0 PersoonN.N. 0—2 WarmerdamStrootman 02 Bogaard—Verwaal 20 HAARL. R.K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: Jac. BosseG. Kraak G. ZeeuweE. v. Schie C. HeesakkersJac. Bosse M. HerbenT. v. Wort J. LucasG. Kraak G. BozelaarJ. Lucas P. IJzermansT. v. Wort Th. Bardsma—P. IJzermans T. v. Wort—E. v. Schie E. v. SchieG. Boxelaar 2—0 2- 2—0 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 2—0 1—1 Dinsdag 24 Mei speelt het eerste kwartet van H.R.K.D. I tegen G.S. I uit IJmuiden in het Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg te Heemstede. ZWEMMEN. Wedstrijden „Zwemelub Haarlem" Woensdagavond organiseerde de Zwemelub .Haarlem" onderlinge wedstrijden in Stoop's Bad, die een vlot verloop hadden. Reeds te 9 uur konden de deelneemsters en deel nemers tevreden huiswaarts gaan. De uitslagen waren als volgt: 25 M. schoolslag meisjes t/'rn 13 jaar: 1. Elly Russ 22 sec.; 2. Henny v. d. Broek 22.4 sec.; 3. Adri Perk 23 sec. 25 M. schoolslag jongens t/m 13 jaar: 1. Adré Spaanderman, 21 sec., 2. Jaap Sevensma, 22.6 sec.; 3. Jan de Graaf 24.8 sec. 50 M. rugslag dames: 1. Corrie Kraft, 43.6 sec.; Carry Kleefstra 49 sec.; 3. Lientje Russ 49,2 sec. 50 M. borstcrawl heeren: 1 Klaas Jongert 31.4 sec.; Frenk Polak 31.6 sec.; 3. Gerrit van Goor 31.8 sec. 25 M. borstcrawl meisjes t/m 13 jaar: 1. Henny v. dJBroek 16.8 sec.; 2. Adri Perk 18 sec.; 3. Lida Klant 18.6 sec. 25 M. borstcrawl jongens t/m 13 jaar: 1. Sjoerd Kamminga 17.6 sec.; 2. Jaap Sevensma 18.2 sec.; 3. Jan de Graaf 20.6 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. Bep Schuurman 1 min. 41.4 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. Ru Otto 1 mina 27.2 sec.; 2. Ab v. d. Meer 1 min. 27,2 sec.; 2. Ab v. d. Meer 1 min. 27.6; 3. Joop v. Hemsbergen l min. 28.2 sec.; 4. Maarten Spaanderman 1 min. 32 sec. (b.m.d.) 50 M. borstcrawl meisjes 14 en 15 jaar: 1. Bep Druyf 36.4 sec.; 2. Bep. Sonnevelt 37.2 sec.; 3. Judy Dekker 38.8 sec. 50 M. borstcrawl jongens 14 en 15 jaar: 1. Robbi Vunderink 31.8 sec.; 2. Dick Verdel 34.4 sec.; 3. Reinier Kuit 34.8 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. Bep Druyff 1 min. 26.4 sec. (b.m.d.); 2. Hannie v. Walsum 1 min. 32.8 sec.; 3. Hermien Haase 1 min. 33 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. en 2. Jan Bais 1 min. 8.6 en Hans Polak 1 min 8.6 sec. (b.m.d.) C. C. Zeeman 1 min. 10.2; 4. Ab van Walsum 1 min. 10.6 sec. 50 M. schoolslag meisjes 14 en 15 jaar: 1. Bep Sonnevelt 49 sec.; 2. Leida Schulte 49.2 sec.; 3. Rietje Bückmann 50.4 sec. 50 M. schoolslag jongens: 1. Maarten Spaan derman 41.4 sec. 2. Maurits de Vries 49 sec. Na afloop van deze wedstrijden, reikte de voorzitter, de heer J. M. Broekmeyer, de prij zen uit. POSTDUIVEN. DE UIVER. De vereeniging ,,De Uiver" hield een wed vlucht van Roozendaal. De prijzen werden ge wonnen door: L. Alders 1 5 13 14, C. H. Wil- lemse Jr. 2 11 12 18, A. C. Pieke 3, A. Zegwaart 4 6, W. de Wit 7 8 15 16. K. Koster 9 17 19, A. Lammerse 10. Eerst getoonde duif was te 10 uur 11 min. 49 sec.; laatste te 10 uur 28 min. 32 sec. Ook werd een wedvlucht gehouden van Vil voorde. De prijzen werden gewonnen door: C. H. Willemse Jr. 1 6 10 15 17. J Pieke 2 3 5 9 11 13 20. L. Alders 4 7 16 23, J. Pouke 8 14 24 K. Koster 12 21 22. A. Zegwaart 18 19, A. C. Pieke 25. Eerst getoonde duif was te 9 uur 18 min. 39 sec.; laatste te 9 uur 23 min. 25 sec. H.A.K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorde België), 162 K.M. Het verloop was als volgt: C. Koning 1 4 10 19 30, J. Terhorst 2 14 26. H. J. Petter 3 13 17 37. S Heitlager 5 15 31 35 47. W. v. d. Veldt 6 28 41 53, A. Breeuwer 7 18 20 22 25, F. Bottelier 8 40. C v. d. Lee 9 44, W. de Graaf 11 24 33, D. v. d Molen 12. N. Peetoom 16, J. Breeuwer 21 36. G. Stouten 23 27 29 32 34 38 43. J. Koning 42 45 N. Buurman 48 50 51. C. Schuinhuizen 49, v. d. Walle 52, C. v. Meurs 55 58, A. Tero 56. J. Smit 57. Eerst getoonde duif vloog met een snelheid van 1573 meter en laatste prijswinnende duif 1454 meter per minuut. DE KOERIER. Wedvlucht van Oudenbosch: L. v. Bragt 1 2 3 4 5 11. G. Zomerdijk 6 12 17 18, J. Heer schap 7 8 9 10 13 21 23 24, P. Bank 14 16 22 Th. J. Cramer 15, W. Willemse 19 20. Eerste duif 10-53-8. Laatste duif 11-41-52. Wedvlucht van Roosendaal: Th. J. Cramer 1 11. L. V. Bragt 2 5 6 8 10 14 15 16 18, G. Zo merdijk 3 4 9 17, Looijenga 7, J. Heerschop 12 13, P Bank 19. Eerste duif 10.9.0. Laatste duif 10.19.36 CRICKET IN ENGELAND. Het koude regenachtige weer in Engeland had tengevolge, dat te Cambridge (Cambrid ge—Notts) en te Sheffield (Yorkshire-Essex) in het geheel niet gespeeld kon worden. Te Northampton scoorden Badcock en Brown 126 runs voor Australië tegen Northants in 100 minuten, waarna ook hier van verder spelen afgezien moest worden. Worcestershire scoorde 289 (Gibbons 144tegen Ha^nchire 1—0. Kent 133 te een Gloure-^-"^'— nV °Rn tegen Middlesex 26- 2 Oxf-r: 313 -7 tegen Leicestershire. Surrey 182 tegen Derbyshire 94. Hammond heeft nog 227 runs noodig om zijn 1000 runs in Mei vol te maken, een Drestatie. die slechts door W. G. Grace en W R Ham mond zelf Gloucester). Tom Hay ward (Sui- rey). Hallows (Lancashire) en Don Bradman geleverd is. LAWNTENNIS. NEDERLAND—JAPAN TE SCHEVENINGEN. Dinsdagavond is de Japansche tennisploeg, die tegen Nederland zal uitkomen op de M.E.TS.-banen te Scheveningen te Rotterdam aangekomen. De ploeg bestaat uit de spelers Abe (aan voerder). Nakano en Kuramitsu De Japanners gaan er mee accoord. dat aan Nederlandsche 7""-jr vjjf spelers -itkomen Het promamma iuidt als volgt: Vrijdag 20 Mei. 2 15 uur: Jhr. de Brauw Kuramitsu gevolgd door Hughan—Nakano. Zaterdag 21 Mei 2 uur: Timmer—Abe ge volgd door het dubbelspel HughanVan Swol tegen NakanoKuramitsu. Zondag 22 Mei 2.15 uur: Teschmacher—Kura mitsu, gevolgd door Van Swol—Nakano. VOETBAL. OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. De Tsjechische spelers tegen Nederland. Uit Praag: Voor den landenwedstrijd tegen Nederland, die op 5 Juni a.s. te Le Havre wordt gespeeld, heeft de Tsjechische Voetbal bond de volgende spelers bij het organisatie comité te Parijs opgegeven, waaruit later een definitieve keuze zal worden gedaan: Doelverdedigers: Planicka en Burkert. Achterspelers: Burger. Daucik, Orth en Cerny Middenspelers: Kostalek, Boucek, Kolsky, Kopecky, Kreuz en Moravec. Voorhoede: Riha. Senecky, Zeman, Nejedly, Rado Simunek, Bradac, Puc, Hermanek en Ludl. De spelers Planicka, Burger, Kostalek, Nejedly en Puc zijn in Nederland sinds jaren zeer bekend. De kern bestaat uit oudere mer geroutineerde spelers, die nimmer in een lan denwedstrijd zullen falen, al zijn verscheidene van hen reeds over him hoogtepunt heen. Deze kern is aangevuld met jongeren, die echter over weinig internationale routine be schikken. Men mag overigens wel aannemen, dat de ploeg, welke tegen Nederland zal spe len, meerendeels uit de geroutineerde krach ten zal worden samengesteld. Het blijkt thans, dat Bican, van wien men beweert, dat hij eigenlijk Tsjech van geboorte is, doch nimmer voor Tsjecho Slowakije is uitgekomen, niet in de ploeg is opgenomen. Het opstellen van Bican op de midvoorplaats zou een geduchte versterking van de Tsje chische ploeg hebben beteekend. Doch met het naturaliseeren van Bican schijnt het toch niet zoo vlot te loopem dat men hem in de >loeg voor de wereldkampioenschappen reeds heeft kunnen opnemen. ASTON VILLA VERLIEST IN DUITSCHLAND. Uit Düsseldorf: In het Rijnstadion te Düs- seldorf is Woensdagmiddag voor 60.000 toe schouwers een wedstrijd gespeeld tusschen een Duitsch elftal en de Engelsche profclub Aston Villa, die naar de eerste divisie der Engelsche league is gepromoveerd. Na een fraaien wedstrijd wonnen de Duit- schers niet geheel verdiend met 21, waarbij dient te worden opgemerkt, dat het tweede Duitsche doelpunt een zuivere off side goal was. De eindstand was reeds met de rust be reikt. TSJECHO SLOWAKIJE—IERLAND (2—2). Uit Praag: Men kan niet ontkennen, dat de Tsjechen zich voor de komende wereldkam pioenschappen en dus in eerste instantie voor den wedstrijd in de achtste finale tegen Nederland op eersten Pinksterdag a.s., flink voorbereiden. Woensdag is voor 20.000 toe schouwers te Praag een wedstrijd gespeeld tusschen een Tsjechisch elftal en Ierland. Het werd geen fraaie wedstrijd, daarvoor leende het zware gladde veld zich niet. Voor de rust scoorde Nejedly voor Tsjecho Slowakije, waarna de gasten door Davis den stand weer gelijk maakten. Kort na de rust gaf wederom Nejedly aan zijn land de leiding, maar enkele minuten later had hij het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij van verder spelen moest afzien. De Tsjechen misten toen een van hun beste spelers, maar hielden nochtans moedig stand. Toen evenwel ook nog spil Boucek moest uit vallen, konden de Ieren door hun numerieke meerderheid druk op het Tsjechische doel uitoefenen. Men dacht echter reeds, dat de wedstrijd toch nog in een overwinning voor de gastheeren zou uitloopen, toen Carey in de laatste minuut de partijen weer op gelijken voet bracht, zoodat het einde met een 22 gelijk spel kwam. SILEZISCHE PLOEG—WOLVERHAMPTON WANDERERS (5—4) Uit Kattowitz: Voor 35.000 toeschouwers is Woensdag een voetbalwedstrijd gespeeld tus schen een sterke Silezische ploeg en Wolver hampton Wanderers, de Engelsche profclub, die als tweede in de eerste divisie van de league eindigde. De Polen wonnen met 54. HET INDISCHE VOETBALTEAM AAN GEKOMEN. 's-GRAVENHAGE, 13 Mei. De Neder- landsch-Indische voetbalploeg, welke Neder- landsch-Indië in de wedstrijden om het we reldkampioenschap-voetbal zal vertegenwoor digen is hedenochtend te 10.13 uur te 's-Gra venhage aangekomen. Toen de trein binnenstoomde ging er een krachtig en spontaan „hoerah" op. dat de jongelui, die zich voor de portierramen ver drongen als een hartelijk ..Welkom in Hol land" in de ooren zal hebben geklonken. Vervolgens ging het naar hotel .Duinoord' waar de voetballers door de zorgen van den K.N.V.B. zijn ondergebracht. Nadat men zich hier eenigszins had ge- installeerd, nam voor de verzamelde voetbal Iers en de aanwezigen de heer Van Prooye. voorzitter van den K.N.V.B. het woord. De heer Van Prooye heette in de eerste plaats allen hartelijk welkom in Nederland en ver zekerde dat de K.N.V.B. alles zou doen en ge heel ter beschikking stond om het verblijf in Nederland voor de vertegenwoordigers van het Indische voetbal zoo aangenaam moge lijk te doen zijn. Met de beste wenschen voor succes en voor een aangenaam verblijf eindigde hij zijn toespraak. De heer Van Bommel dankte hierop voor de vriendelijke ontvangst die ten zeerste op prijs wordt gesteld. Hij zcide overtuigd te zijn, dat iedereen er van doordrongen was, dat de K.N.V.B. alles zal doen wat deze voor de voet ballers zal kunnen doen. WIELRIJDEN. HAARLEMSCHE WIELER - FEDERATIE De wielerwedstrijden, welke Woensdagavond door bovengenoemde Federatie op de Heem- steedsche Wielerbaan zouden worden gehou den, zijn wegens het slechte weer uitgesteld Ze zullen nu heden Donderdagavond zeven uur plaats hebben. BILJARTEN. COMPETITIE NED BILJARTBOND. De Haarlemsche biljartclubs, welke in de finale om het kampioenschap van Nederland geplaatst zijn komen a.s. Zondag te Utrecht in hun klasse als volgt uit: In klasse D: Insuiinde" tegen ..H.E.T E.Y" Amsterdam: ,AB C. Vhssingen'' Vlissingen en de Noord-Limburgsche Kernclub". Venlo In klasse E: ..D.ES." tegen „Vondel". Am sterdam; ..De Peperbus". Zwolle en „Concor dia", Gouda. H«l'endocrO Nijv«rd«l Ve'p UaqAfppel Voorjaijrstoclit van de K. N. A. C. Nu zijn de warme voorjaarsdagen gekomen, de dagen, waarnaar wij zoo lang hebben uit gezien. De natuur is ontwaakt, de boomen zijn weer in het teergroene kleed gestoken. Nederland wordt weer bloemenland. Onweer staanbaar worden wij naar buiten gedreven. Te lang sloten wij ons op in de mufheid der vertrekken. De buitenlucht willen wij snuiven, den prikkelenden geur van de dennenbos- schen willen wij voelen, de stilte van de hei. Wij willen weer pic-nicken op romantische plekjes, ons uitstrekken op donzig mos. Voor hen, die er met de auto op uit willen gaan, zendt de K.N.A.C. ons een schema voor een tocht door Midden-Nederland, die op elk willekeurig punt kan worden begonnen en ge ëindigd. De route leidt steeds langs berijdbare wegen, die ons door de mooiste deelen van het Sticht leiden, dwars over de Veluwe, door Twente en den Achterhoek. Als uitgangspunt voor de beschrijving van dezen voorjaarstocht kozen wij Amersfoort. Van Amersfoort over Nijkerk rijdende volgt men den weg over Putten naar Harderwijk <30 K.M.). In Harderwijk bulgen wij af naar rechts en gaan over Staverden naar het wel bekende Uddeler meer (15 K.M.). Dan over Garderen naar Stroe (10 K.M.). Nadat wij al dus de bosschen aan den Noordrand van de Veluwe hebben doorkruist, strekken zich na Stroe. als wij van dit vriendelijke dorpje uit over de Harskamp naar Otterlo rij8bn, groote heidevelden zoowel links als rechts van den weg voor ons uit (10 K.M.). In Otterlo kan men den weg inslaan naar Hoenderlo en rechts den toegang tot het Landgoed ,.de Hoge Veluwe" vinden. Wie een bezoek aan dit land goed niet in de route wenscht op te nemen, rijdt van Otterlo over Schaarsbergen naar het Kasteel Rozendaal. (19 K.M.). Vergezichten van oneindige bekoring vinden wij langs dit gedeelte van onze route en niet zelden zal de automobilist even vaart verminderen of ge heel stilstaan teneinde beter hiervan te kun nen genieten. Van Roozendaal voert de weg naar Velp en dan langs den Rijksstraatweg vla De Steeg en de MIddachter Allée naar Dieren (11 K.M.). Van Dieren vervolgt men zijn weg over Doesburg, (Schipbrug over den IJsel), Laag Keppel en Hummelo (12 K.M.) en men is in het zeer afwisselende en aan natuurschoon zoo rijke gedeelte van Gelderland, dat men doorgaans met den naam ..de Achterhoek' aanduidt. Over Hengelo <Gld.), vla Ruurlo rijdt men naar Groenlo en Eibergen (38 K.M.)dan over Borculo, Diepenheim en Goor naar Holten (37 K.M). Dit gedeelte van den tocht heeft ons over landelijke wegen ge voerd, die ons juist door dit karakter een goe den indruk geven van het landschap, dat wij dwars doorkruisen. Hoewel de wegen uiteraard geen autowegen te noemen zijn, zijn zij toch zeer goed berijdbaar. In Holten kunnen wij genieten van het prachtige uitzicht op den Holterberg. Verder rijdt men nu over Nijverdal en Hel- lendoorn naar Ommen (26 K.M.). Tusschen Hellendoorn en Ommen ligt de Lemelerberg, die den toerist een uitzicht van bijzondere schoonheid waarborgt. Van Ommen uit gaat het nu in Westwaart- sche richting over Dalfsen en Wythmen naar Zwolle <26 K.M.). In Zwolle volgt men de Veerallee en het Bolwerk en rijdt dan over de IJselbrug naar Wezep. In Wezep een scherpe bocht naar links om op den weg naar Heerde te komen. Hier rijdt men langs den rand van het schietterrein van de legerplaats Olde- broek: ook hier kan men van bijzonder fraaie vergezichten genieten <18 K.M.) Van Heerde volge men de route over Epe en 't Soerel naar Nunspeet (15 K.M.) Nog worden helde en bosschen niet verlaten. Wij buigen in Nunspeet Zuidwaarts af naar Vierhouten rij den over Elspeet en kruisen bij Staverden het begin van de bovenomschreven route (16 K.M.). Van Staverden gaat het door het Speulderbosch over Speulde en Garderen naar Oud Milligen (9 KM>. Bij Oud Milligen be reiken wij de laatste étappe van den voor jaarstocht. Hier buigen wij n.l. rechts af cn rijden over Voorthuizen weer naar Amers foort (25 K.M.). Totaal afstand 317 K.M. Zij die dit aantal kilometers voor een dag- toer wel wat geforceerd vinden en niet in de gelegenheid zijn om er twee of meer dagen op uit te trekken, kunnen de beschreven route hier en daar bekorten. Zoo kan men b.v. van Otterlo uit direct over Hoenderlo, Apeldoorn en Deventer naar Holten rijden, om op deze wijze weer op de bovenomschreven route te recht te komen. Hierdoor wordt de tocht aan merkelijk bekort. Het totaal aantal kilometers bedraagt dan 255. Ook kan men b.v. van Amersfoort over Quatre Bras en Woudenberg en Ede naar Ot terlo gaan en van Otterlo uit over Hoenderlo- Apeldoorn-Zutfen en Lochem naar Diepen heim. Men ziet, tal van wegen leiden ons door den voorjaarstuln van Nederland. Ongetwij feld zal de autotoerist, die om welke reden dan ook niet in staat is de geheele door de KJ7.A.C. samengestelde route te volgen, met behulp van dit schema schoone variaties we ten te vinden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 19.15 uur. Londen 8,97 13/16' Berlijn 72.54' Parijs 5.05 3/8. Brussel 30.41. Zwitserland 41,27. New-York 1.80 5/8. Kick Smit, wiens medespelen tegen Schotland Zaterdag a.s. dubieus was geworden door een Zondag j.l. opgeloopen kwetsuur, heeft een dokter te Oegstgeest bezocht en nu alle hoop, dat het nog wel zal lukken. Hedenavond zal hij deelnemen aan de training in Den Haag. Links Smit, in het midden de dokter en rechts Bob Glendcnning, trainer van de nationale oloef. 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e klasse, 4c lüst Trekking van Donderdag 19 Mei 193* Hooge Prijzen ■f i sonn OQB 1000 - 6490 19652 20809 f 400— 4911 200.— 7503 11672 10C.- 1482 4340 5620 6578 8157 10649 11927 12544 13821 16050 18031 19982 21488 Prijzen van 70.— 1184 1383 1591 1628 1756 2000 2022 2265 2464 2584 2613 2621 2734 2814 3232 3521 4042 4274 4288 4367 4609 4726 5082 5178 5201 5210 5294 5420 5917 5918 6000 6133 6459 6764 6783 6839 6884 7288 7304 7550 7569 7795 7916 7956 8130 8140 8155 8197 8359 8450 8532 8575 8724 8832 8978 9218 9506 9880 9966 10047 10113 10163 10342 10435 10910 11125 11196 11198 11550 11622 11662 11751 11758 11780 11940 11983 12200 12333 12448 12565 12608 12974 13030 13120 13270 13423 13506 13591 13729 13776 14068 14562 15000 15015 15046 15098 15162 15195 15319 15828 15924 16113 16189 16248 16316 16359 16680 16882 17022 17136 17245 17285 17505 17558 17738 17839 17864 17877 18120 18148 18323 18330 18533 18558 18916 19114 19263 19332 19532 20247 20529 20605 20618 20720 20724 20761 20942 21170 21367 21506 21639 21659 21751 21793 21946 Nieten 1020 1138 1149 1178 1197 1269 1319 1324 1337 1359 1439 1449 1543 1562 1590 1637 1663 1672 1727 1764 1769 1778 1780 1841 1843 1844 1860 1938 1990 2126 2128 2130 2201 2213 2314 2420 2423 2452 2454 2511 2519 2524 2542 2574 2638 2650 2681 2706 2767 2803 2834 2856 2868 2932 2947 2970 306G 3105 3107 3306 3315 3346 3372 3442 3488 3492 3675 3678 3702 3732 3740 3743 3750 3774 3814 3869 3969 3985 3989 4058 4074 4224 4241 4259 4277 4349 4425 4453 4455 4465 4534 4566 4585 4668 4697 4784 4829 4981 4991 4993 5001 5097 5111 5116 5174 5186 5198 5222 5235 5307 5310 5411 5476 5489 5518 5554 5565 5638 5660 5664 5720 5775 5<£i 5910 5964 6032 6039 6135 6137 6187 6200 6302 6321 6376 6460 6473 6433 6488 6514 6556 6612 6626 6636 6716 6746 6772 6840 6850 6857 6918 6932 6970 6979 6983 701-» 7028 7036 7044 7106 7226 7233 7249 7261 7274 7287 7317 7383 7391 7392 7400 7441 7475 7489 7491 7545 7559 7573 7622 7627 7635 7683 7686 7742 7789 7801 7846 7855 7938 7955 8024 8078 8097 8101 8110 8118 8141 8166 8167 8200 8239 8277 8288 330J 8310 8410 8464 8486 8493 8587 8592 8603 8616 8686 8762 8780 8784 8801 8815 3849 8867 8912 9005 9074 9077 9084 9087 9101 9177 9251 9254 9266 9278 9296 936: 9472 9498 9597 9666 9675 9736 9843 9866 9868 9892 9904 9912 9926 10010 10070 10180 10271 10290 10391 10395 10456 10547 10593 10693 10710 10747 10776 10781 10783 10789 10824 10842 10957 11067 11101 11102 11364 11367 11381 11385 11420 11439 11482 11638 11649 11702 11754 11765 11826 11844 11864 11892 11929 12014 12066 12129 12185 12218 12223 12229 12279 12308 12359 12419 12424 12461 12471 12549 12598 12607 12624 12673 12723 12775 12807 12830 12831 12846 12899 12920 12927 12931 12961 13032 13058 13083 13100 13153 13157 13248 13250 13301 13336 13355 13391 13412 13422 13428 13476 13604 13613 13627 13670 13607 13698 13728 13743 13791 13840 13874 13893 14063 14113 14133 14169 14214 14217 14243 14270 14275 14315 14316 14342 14428 14473 14482 14500 14548 14559 14586 14614 14659 14678 14779 14791 14794 14806 14834 14855 14862 14913 14916 14929 15023 15085 15109 15151 15186 15208 15294 15309 15310 15360 15460 15528 15531 15588 15658 15693 15788 15793 15829 15839 15862 159C3 15933 15955 16025 16041 16073 16123 16168 16183 16253 16259 16274 16350 16352 16376 16421 16423 16497 16597 16606 16640 16674 16682 16704 16822 16827 16849 16863 16876 16897 16911 16912 16970 16990 17000 '7029 17101 17108 17122 17137 17162 17296 17340 17450 17454 17498 17534 17568 17574 17580 17707 17735 17745 17756 17860 17880 17924 17929 17964 8055 l&Otc 18109 18154 18289 18302 18482 18542 '580 18612 18630 18634 18659 18693 18708 18730 '0« 18925 1896' 19039 19130 19206 19270 19273 '276 19352 19353 19362 19414 19474 19527 19646 J679 19688 19731 19915 19925 19967 20025 20063 10070 20100 20233 20319 20355 20450 20469 20480 .0527 2062C 20645 20682 20686 20708 20849 20870 30874 20940 20976 21021 21049 21152 21167 21251 21J85 21350 21388 21402 21413 21417 21480 21481 21579 21634 21654 21679 21719 21838

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7