HET NED. INDISCH VOETBALTEAM - Het Nichtje van buiten De leerlingen der R.H.B.S. aan de Pontsteeg te Deventer betrokken Woensdag hun nieuwe school. In optocht ging het derwaarts De tram- en buslijnen der hoofdstad worden op kaart gebracht voor de tentoonstelling betreffende het verkeers wezen in het R.A.I.-gebouw te Am sterdam De Hertogin van Kent woonde deze week in Mansion House te Londen, voor het eerst sinds den dood van haar vader, de ver gadering bij der organisatoren van de Alexandra Rose Day, waarvan de Hertogin presidente is Een natte hindernis wordt genomen tijdens de cross country der Kon. Militaire Sportvereeniging, welke Woensdag te Amersfoort in tegenwoordig heid van Z. K. H. Prins Bernhard werd gehouden Wat gebeurt er in Mexico? Een suggestief nummer" in wording voor ^0^'ttï den licht-optocht oyer de boulevards van gr0ot défilé der gemilitari- Pariis seerde afdeelingen J I r. voor president Lazaro Cardenas Het nieuwe motorschip -Vlieland", dat a.s. zomer voor het directe post- en passagiersvervoer tusschen Harlingen en Vlieland In gebruik zal worden gesteld, maakte Woensdag zijn proefvaart. Het schip in zijn element Na hun aankomst in de Residentie voelden de Ned. Indische voetbal spelers zich op den eersten dag van hun verblijf in Nederland reeds dadelijk thuis Z. K. H. Prins Bernhard heeft Woensdag de cross country der K.M.S.V. te Amersfoort bijgewoond. De vorstelijke bezoeker FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 25) „Trek dat japonnetje uit, kindje", zei zij vriendelijk, „en berg het zorgvuldig op tot morgen en dan moet je er even mee naar Carrie om den hals wat te laten veranderen, dan kun je het als avondjurk dragen. We kunnen die japon niet voor één enkele gele genheid koopen. En nu hebben we verder een rustigen avond en gaan vroeg naar bed. want Tanis en ik hebben morgen een liefdadigheids middag en zij moet werkelijk bijtijds naar bed. Jij gaat niet mee", voegde zij er overbo dig aan toe. „De kaarten waren te duur". „Dat begrijp ik, tante Beatrice. Dat heb ik ook geen oogenblik verwacht. Linet kon er niets aan doen, maar zij droeg haar hoofdje iets meer opgericht en haar ge kwetste trots klonk in haar stem door.Maar zulke demonstraties waren ten eenenmale aan mrs. Winsley verspild. Mrs. Winsley hoorde of zag noont iets, dat zij niet wenschte te zien. Den volgenden dag dronk Linet alleen thee in den grooten salon. Het was nu een geheel andere Linet, dan het linksche, slecht- gekleede meisje dat daar eenige weken gele den, ook alleen, had theegedronken. Zij dacht aan dien dag, terwijl zij den grooten. zilve ren theepot hanteerde en handig thee zette, zooals zij dat tante Beatrice zoo dikwijls had zien doen. Linet dacht aan het oogenblik. dat de deur open ging en Lord Rowant binnengekomen was. Wat had zij hem toen slecht gekend en hoe weinig had zij gegist, wat er onder die zwijeende. bedaarde houding verborgen lag, die haar toen zoo boos maakte. Van hem dwaalden haar gedachten naar zag nooit iets, dat zij niet wenschte te zien. lijke weken. Het was werkelijk ontzettend aardig van tante Beatrice, dat zij haar al deze pretjes bezorgd had. En de Ascot-races moesten nog gehouden worden. En tochHaar nieuwe verwanten ston den haar heden nog geen stap nader dan op den dag, dat zij hier gekomen was en zij had niet den indruk, dat zij iets meer van haar waren gaan houden. Vagelijk was zij zich de reden bewust, waarom tante Beatrice den laatsten tijd dikwijls zoo hatelijk tegen haar was en waarom Tanis haar ternauwernood een woord waardig keurde. „Ik ben in den weg", dacht Linet zielig. Hoe weinig lord Rowant ook met haar ge sproken had, zij waren jaloersch op elk woord en op eiken blik, die hij haar schonk. „Ik heb mijn best gedaan", dacht zij, alsof zij in haar binnenste hem smeekte, niet zoo onredelijk te zijn. „Ik ben nooit, nooit aardig tegen hem geweest, behalve den laatsten keer". En het was niet altijd eenvoudig geweest hem zoo te behandelen en het begon steeds moeilijker te wordenhet werd bijna on mogelijk. En plotseling, als door den blik sem getroffen, werd het Linet duidelijk waar om dat zoo was Niet Marcus was het, dien zij liefhad... of ooit lief zou hebben. Zij had Torquil haar hart geschonken. En Torquil Rowant was de man, op wien Tanis haar zinnen gezet had. Bij deze plotselinge ontdekking sloot zij even de oogen en opende deze juist weer op het oogenblik dat er iemand de kamer bin nentrad. Een ondeelbaar oogenblik meende Linet. dat het Torquil zelf zou kunnen zijn Toen zag zij Marcus en zijn luchtiger, glim lach. „Ik ben op een verschrikkelijke bijeenkomst je 'tante tegengekomen en die vertelde me, dat je alleen thuis was", zei hij, terwijl hij naast haar op de groote. sofa ging zitten. „Ik heb dus de rest van de vertooning er maar aan gegeven en nu ben ik hier om uit te vinden, of je misschien iets zachter tegenover mij gestemd bent." Dus tante Beatrice had dit tète a tête ge arrangeerd! Dit was een onderdeel, voelde Linet. van haar geheimzinnige plan, Marcus aan te moedigen, hoewel de juiste toedracht van de zaak Linet nog steeds niet geheel en al duidelijk was. Zij schonk echter thee voor hem en praatte op de gewone schertsende wij ze, die hij zoo leuk vond, tot hij er van door drongen scheen, dat haar booze bui over was. Toen het theegerei was weggeruimd en zij weer alleen waren, kwam hij terug op haar koele houding, dien dag van de trouwerij en hoe ellendig hij dat gevonden had. „Dat heeft me doen inzien", zei hij eenigs- zins schoorvoetend, „dat het beter is, dat de de dingen voor het vervolg op een ande ren leest schoeien, zoodat je dat niet meer kunt uithalen." „Een anderen leest?" herhaalde Linet, ter wijl zij zich afvroeg, wat er nu zou komen. „Ja," eèn conventioneeleeen engage ment. Het zal een verduiveld lang engagement worden, lieve kind, want het zal wel heel lang duren, voor ik zoover ben, dat ik jou naar het altaar kan leiden, maar het lijkt me toch be ter, dat we de wereld er van in kennis stel len en een advertentie in de krant zetten. „Tot huwelijk hebben besloten, etcci teerde hij spottend. „Marcus, houdt op". Linet moest hem den mond snoeren. „Zie je, ik kan me niet met je verloven, en ik kan niet met je trouwen Het superbe zelfvertrouwen van Marcus kon deze weigering eerst niet bevatten. „Waarom ben je veranderd?" vroeg lij. .Tot nu toe heb j* nooit het land aan ne gehad, is het wel?" „Ik heb je altijd graag mogen lijde^ Ik heb gedacht, dat ik van je hield, maar is niet zoo. Dat weet ik nu". „Maar LinetDit tegenstribbelen maak te, dat Marcus werkelijk een oogenblik ernstig werd. Hij sloeg zijn arm om haar heen en was er zeker van, dat zijn aanraking meer zou kunnen doen dan zijn woorden en voor Linet zich los kon maken, kwam tante Bea trice het vertrek binnenschrijden. Zij deed niet, alsof zij deze omarming niet zag: „Moet ik jullie mijn zegen geven?" vroeg zij vroolijk. Marcus trok haastig zijn arm terug en stond op. „Ik hoop het, mrs. Winsley", zei hij be minnelijk, „doch Linet kan u dat beter uit leggen". „Wel, mijn lieve, kleine nicht, ik snak ex- naar de verklaring te hooren en ik ben blij, dat Marcus ons een poosje alleen gelaten heeft", zei tante Beatrice op bijna moeder- lenken toon. „Wat is het toch een charmante jongen en wat zullen jullie gelukkig zijn, sa men. Het doet mijn hart goed, zoo iets te zien", voegde zij er aan toe. Doch Linet stond recht voor zich uit te staren. „Er valt niet veel te vertellen. Marcus heeft me ten huwelijk gevraagd en ik heb „neen" gezegd." Er kwam een harde trek op het gelaat van tante Beatrice. „Je hebt „neen" gezegd?" herhaalde zij on- geloovig. „Dan kan ik je alleen maar zeg gen. dat je inderdaad een buitengewoon dom kind bent en dat het het beste is, dat je de zaak nog eens grondig overlegt, voor het te laat is". „Het is al te laat, tante Beatrice". „Te laat? Wat bedoel je? Waarom is het te .aat?" „Omdat. Toen zweeg zij, overtuigd dat het doelloos was verder te praten. Hoe had zij ooit kunnen denken, dat zij eenigen uitleg zou kunnen geven; dat zij ook maar zou kun nen zinspelen op haar hopelooze liefde voor een anderen man. Als tante Beatrice daar ooit achter zou komen Linet rilde bij die gedachte. Gelukkig trad Tanis op dat moment de kamer binnen en na tuurlijk had Mrs. Winsley daarna voor nie mand anders oogen, dan voor haar dochter. Tanis negeerde de geladen atmosfeer vol komen en overhandigde haar moeder de proe ven van haar laatste portret. „Ik dacht, dat je die wel zou willen zien, moeder". Zij spi-ak met bestudeerde onver schilligheid, doch haar oogen glinsterden bij het zien, van een fraaie weergave van haar eigen elegante en knappe verschijning. „Zij zijn prachtig!" fluisterde Mrs. Wins ley en in haar stem kwam de trots en de triomf, die zij op dat oogenblik gevoelde, dui delijk uit. Alle gedachten aan het booze ge sprek met Linet, waren voor het moment op den achtergrond gedrongen en zij bekeek de foto's nog eens critisch om te bepalen, welke daarvan gekozen zou worden. Terwijl moeder en dochter aan het beraad slagen waren, sloop Linet behoedzaam de kamer uit en slaakte een zucht van verlich ting, toen zij den overloop bereikt had. Het was haar bijna te machtig geworden en Ta nis was juist op het goede oogenblik binnen gekomen. Zoodoende had Mrs. Winsley geen gelegenheid gehad haar te dwingen het aan zoek nog eens in overweging te nemen. „Maar ik wil niet met hem trouwen", dacht Linet en klemde haar handen vast ineen. Doch ondanks die dappere woorden, gevoel de zij zich vrij hulpeloos. Zij was bij Mrs. Winsley in huis en stond onder haar hoede. Mammy was ver weg, ergens op zee, en was niet te raadplegen Mammy kon haar nu niet te hulp komen, en Linet wist maar al te goed, dat tante Beatrice oneindig veel geraf fineerder was dan zij, Linet. Een ding gaf haar echter moed. .(Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9