AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TEjBERICHIIN Een Tooneel-Enquète. - ZATERDAG 21 MET 193S HAARLE M'S DAGBLAD 17 Praag treft maatregelen voor de binnenlandsche orde. Lichting reservisten opgeroepen PRAAG, 21 Mei. In den ministerraad van hedennacht werd besloten een lichting reservisten op te roepen. In verband daarmede wordt ver klaard, dart deze maatregel genomen werd om de binnenlandsche zeker heid te garandeeren. (United Press). Spaansch goud en zilver naar Amerika. PERPIGNAN, 21 Mei. Agence Radio meldt, dat gisterenavond om 8.24 uur Fransche vrachtauto's met een lading van 200.000 K.G. goud en zilver uit Barcelona aan het grensstation Le Pertus zijn aangeko men. Deze auto's waren een paar dagen ge leden met levensmiddelen naar Barcelona ge zonden. Men heeft ze daar met goud- en zilverstaven geladen, die via Le Havre naar de Ver. Staten zullen worden gezonden als betaling voor leveringen van Noord-Amerika aan Barcelona. Ondertusschen is de kostbare lading reeds te Port Vendre aangekomen, vanwaar zij per Fransch schip naar Le Havre zal worden gezonden om vandaar naar de Ver. Staten te worden verscheept. De Fransche mobiele garde bewaakt thans de lading. (United Press.) TULPENWEEK EINDIGT ZATERDAG 21 MEI. „Haarlem's Bloei" schrijft ons: De tulpenweek eindigt Zaterdag 21 Mei. De tulpen hebben zich bijna zonder uitzondering goed gehouden en op groote schaal is door deze tulpenweek nog weer eens aangetoond, dat deze bloem zich uitmuntend leent om aan de étalage iets feestelijks te geven. Velen hadden bijzondere zorg aan hun étalages besteed en een goed gekozen plaats voor een of twee bouquetten tulpen inge ruimd. Er waren, dank zij de medewerkende bloembollenkweekers, naast de bekende soor ten ook tulpenvariëteiten beschikbaar ge steld, die nog weinig algemeen zijn. De bloemwinkeliers, die voor deze Tulpen week hun medewerking gaven, hebben zich alle moeite gegeven de tulpenbouquetten aan trekkelijk op te maken. Hélaas was het niet mogelijk de tulpenweel- de in de étalages ook te doen domineeren in het algemeene straatbeeld. Daarvoor moesten de vazen meestal te ver naar achter in de étalage worden geplaatst om èn in de étalage èn de tulpen tot hun recht te doen komen. Wanneer ook het straatbeeld in de bloe- menweken feestelijk kan worden betrokken, zonder 't geheel te schaden, zal hierop 't stre ven der organisators volgend maal zeker vóór alles gericht zijn. Gerzon's Modemagazijnen wijzigen dividend niet. Aan het jaarverslag over 1937 van Gebr. Gerzon's Modemagazijnen ontleenen wij het volgende: In de eerste vier maanden van 1937 kon eenige stijging in de omzet worden ..geconsta teerd, In de resteerende maanden van 1937 was dit .ofschoon in iets mindere mate, ook verder het geval. Maar van de verwachte op leving kan in geenen deele worden gespro ken. Sinds de devaluatie heeft er vergeleken bij 1936, een stijging in absolute zin van de prij zen van grondstoffen en fabrikaten plaats gehad en mede onder den invloed daarvan was ook een stijging in de algemeene on kosten te constateeren. Met eenige bezorgd heid zien wij dan ook thans het eventueel tot wet verheffen der aanhangige voorstellen betreffende sociale verzekeringen tegemoet. Onze Indische filialen vertoonden in 1937 naar verhouding een grootere vermeerdering in den omzet dan onze zaken in Nederland. In de achter ons liggende maanden van 1938 kunnen wij nog eenige stijging in den omzet in totaal genomen vermelden; de Indische zaken geven ook hier een gunstiger beeld te zien dan de Nederlandsche. Of dit laatste zoo zal blijven, zal van de ontwikkeling der toestanden in Indië afhangen; de mededee- lïngen, waarover wij dienaangaande beschik ken. zijn echter niet geheel geruststellend. De netto-winst bedraagt f 220.697 (vorig jaar f 222.715). Van deze som komt aan de houders van preferente aandeelen f 132.060 (onv.) en aan de gewone aandeelhouders f 88.637 790.655). Aan de houders van preferente aandeelen kan na aftrek van het voor dividendbelasting verschuldigde, worden uitgekeerd een divi dend van 6 pet. (onv.) Aan de houders van gewone aandeelen kan uit het voor hen beschikbare bedrag, ver meerderd met het onverdeelde dividend 1936 en na aftrek van het voor dividendbelasting verschuldigde, een dividend van 4 pet. (onv.) worden uitgekeerd, waarna een onverdeeld dividend van f 6456 (v. j. f 5859) op nieuwe rekening kan worden gebracht. DE INVLOED VAN RADIO, FILM EN SPORT. Over den invloed van radio, film en sport op de belangstelling voor het tooneel zijn de meeningen van hen, die de verschillende vragen van de enquête in het Maandblad „Ons Tooneel" beantwoordden, verdeeld. De meesten zien in radio en films ernstige con currenten en velen noemen ook de sport als een concurreerende factor. Louis van Gasteren voegt daar niet ten onrechte de revue aan toe, van Praag en Engers de bridge avonden. S. den Hertog echter gelooft niet dat dit ernstige concurrenten van het echte tooneel zijn; Bob Geraedrs ducht de radio niet wel echter de reclame-tournées der radio ver eenigingen, Mr. H. M. Planten meent dat een goed stuk in een goede bezetting en met prima décors het tegen alle vijanden op kan nemen. Henk Bakker vindt een minderwaar dige tooneelvoorstelling en deze uitspraak verdient zeker alle aandacht de zwaarste concurrent van het goede tooneel Als het publiek zich in den schouwburg ..bekocht" gevoelt, zal het daarna voor tijden het theater müdep Wat er tegen deze concurrentie gedaan moet worden? Adolphe Engers geeft dit merk waardige antwoord: „de regeering moet er iets op vinden, waardoor het volk, laten we het noem „gedwongen" wordt den schouwburg te bezoeken". ..Nou, nou!", zijn wij geneigd daarop te antwoorden. Jaap van der Poll meent, dat de dagbladen hier een taak te ver vullen'hebben door voor de kunstenaars de zelfde reclame te maken als voor de voetbal lers en de zwemsters. Het repertoire. Over het repertoire zijn de meeningen hoe kan het anders? zeer subjectief. De too- neelspelers hebben er meer lof voor over dan de publicisten en schrijvers. Carpentier Al- ting bijvoorbeeld zegt, dat over het algemeen het beste van binnen- en buitenland wordt opgevoerd, Van Prag meent, dat het zóó goed is, als het maar zijn kan, Louis van Gaste ren vindt het beter veelzijdiger dan 40 jaar geleden. Van Gasteren beklaagt zich over de censuur, die de vrije uiting 'belem mert, waardoor de beste en interessantste stukken ongespeeld blijven. H. J. van Wielink zoekt in het volgens hem niet goede repertoire een der voor naamste oorzaken van de crisis. Hij wil stuk ken. die de problemen van dezen tijd „de werkelijke" behandelen en herinnert aan Heijermans. Dr. Ritter vindt het repertoire over het algemeen weinig oorspronkelijk, Ben Albach geeft als zijn meening. dat het te genwoordige Nederlandsche repertoire zelden van persoonlijk inzicht en hoogstontwikkel- den smaak getuigt en betreurt het. dat het .klassieke repertoire nagenoeg geheel ver waarloosd wordt. Mr. H. M. Planten wil zoo veel mogelijk romantiek en stukken met een geestelijke strekking. Merckelbach moet niets hebben van intellectueel tooneel. Henk Bak ker eischt in de eerste plaats „du théatre". Cruys Voorbergh tenslotte ziet het heil in het tooneel zelf. in zoo verre, dat de spelers zelve de stukken moeten schrijven, zooals een Molière, Shakespeare en Ben Jonson het deden. De toegangsprijzen. Over de toegangsprijzen is er groot verschil in het oordeel van de tooneelspelers en dat der publicisten en zulks is waarlijk geen won der. daar de tooneelspeler beter dan ieder ander weet, dat er van de prijzen bij de te genwoordige exploitatiekosten onmogelijk iets af kan. In dien geest luiden dan ook cle antwoorden van alle acteurs. „Als de men- schen het willen zien en beleven, betalen zij het 5-voudige", schrijft Cruys Voorbergh en hij verwijst naar de zesdaagsche en de inter nationale voetbalmatches. Dr. p. H. Ritter. die buiten de tooneelpraktijk staat, acht evenals H. J. van Wielink de prijzen veel te hoog. Henk Bakker is van meening. dat de groote massa het bezoek aan een thea ter als een te groote luxe zal beschouwen, zoolang men zich niet voor f 1.50 alle rech ten inbegrepen een goede plaats in den schouwburg kan verzekeren en hij wil extra- kosten voor plaatsbespreken afschaffen. Bij voor-verkoop bij voetbalwedstrijden geeft men reductie inplaats van dat men extra- kosten vraagt. Ben Albach schrijft terecht, dat de toegangsprijzen zeker niet te hoog zijn, vergeleken met het buitenland en met wat het publiek vroeger betaalde. De belangstelling van het jongere geslacht. Dat de belangstelling van het jongere ge slacht voor het tooneel zeer gering is. daar over heerscht weinig verschil van meening. Alleen Mr. M. H. Planten meent uit het feit. dat de jeugd overal zelf tooneel speelt, te mogen concludec-ren, dat er wel liefde voor het tooneel bij de jongeren is. H. J. van Wie link ziet in den grooten toeloop naar de schoolvoorstellingen eveneens een gunstig teeken. Alle anderen echter klagen over de zeer geringe belangstelling voor het tooneel bij het jongere geslacht. Wat te doen om hierin verbetering te brengen? De meesten.zien heil in jeugdvoorstellingen voor scholen en jeugdorganisaties maar velen waarschu wen terecht om vooral niet enkel of voornamelijk zware klassieke stukken voor de jeugd te doen opvoeren. A. den Hertog en van Praag gelooven niet. dat de jeugd van vroeger meer naar het too neel ging dan tegenwoordig en Louis Saalborn meent, dat de interesse op den duur wel zal komen. Opmerkelijk is het antwoord van Chariva- rius, die en wij hooren hierin den paeda- goog en oud leeraar met liefde voor het too neel pleit voor lessen in den vorm van too- neelstukjes bij het taalonderwijs, eenvoudige scènetjes, te spelen aan de tafel voor de klas. met geen andere requisieten dan een boek of een glas. Door de talen naar die methode te onderwijzen kweekt men, volgens hem, bij de jeugd belangstelling voor het tooneel De critiek, Tenslotte nog eenige uitspraken over de critiek. Het meest drastisch drukt Adolphe Engers zich uit. „Over het algemeen allerbelabberdst" zegt hij kort en bondig. Nu, daar kunnen wij critici, het mee doen. Rob Geraerds, die reeds critiek schreef, toen hij nog leerling van de H. B. S. was. en het dus weten kan, schrijft: „Over het alge meen ondeskundig en in vele gevallen bevoor oordeeld". Cruys Voorbergh is al evenmin over de cri tiek te spreken. „Niets dan goeds van de tooneelcritiek!" schrijft Elias van Praag en ik druk hem daar voor aan mijn borst. Van Henk Bakker lezen wij: „De hemel schenke ons meerdere tooneelcritici, die tot oordeelen bevoegd zijn en de theater-techniek verstaan" en hij voegt hier tusschen 2 haak jes aan toe „Gelukkig, zij bestaan, maar zij zijn schaarsch". Ik ben er van overtuigd, dat elke criticus tot zelfs de recensent van de Purmerendsche Bode die laatste regel als op hem toepasselijk beschouwt. Jan Fabricius schrijft: .Er wordt hier en daar in Nederland bevoegde critiek geleverd, zoo goed als in één ander land, dat ik heb leeren kennen." Maar om de critici niet al te pedant te maken, laat hij er op volgen: „Ook is het waar, dat in Nederland,'veel meer dan bijvoorbeeld in Engeland „critieken" worden geschreven, die geen schouderophalen waard zijn." Ben Albach pleit voor korte verslagen na de première en een meer bezonken oordeel in een wekelijksch feuilleton, en met volkomen instemming laat ik hier volgen deze opmer king van A. den Herteog. dié als „Guido" de Critieken in de Haagsche Post schrijft „Welwillende critieken doen meer schade aan het tooneel dan de slechte. Want een teleur gestelde toeschouwer die er ingeloopen is, wacht langer met den volgenden gang naar den schouwburg dan hij die gewaarschuwd werd en één stuk overslaat." Tenslotte Hermar» Rouber's antwoord. Hij chreef enkel H'er zw'jrr ;k. Van een tooneelspeler een verstandig woord en als criticus zal ik zijn voorbeeld volgen en dus.... zwijg ik. J. B. SCHUIL. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hans. zoon van L. N. den Older en L. M. A. van den Born. Overleden: Alida M. Wesselmann, geb. Bakker, oud 76 jaar, wonende te Voorburg; Willem H. van Pelt, oud 55 jaar, wonende te Rotterdam; Hendrik Drewes, oud 38 jaar, wo nende te Amsterdam. BENNEBROEK BLOEMENDAAL OPLICHTER AANGEHOUDEN De politie heeft alhier aangehouden en in arrest gesteld den 53-jarigen J. v. L., verzeke ringsagent, wonende te 's Gravenhage, ver dacht van verduistering. Uit het onderzoek is gebleken, dat hij quitanties voor zijn firma ontving en deze niet afdroeg. Ook maakte hij gefingeerde verzekeringsaanvragen op, om de premies hiervan machtig te worden, waarvan verschillende personen de dupe zijn geworden. De aangehoudene zal ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld. HEEMSTEDE „EENSGEZINDHEID" JUBILEERT. Ter gelegenheid van haar 35-jarig jubileum organiseert de Harmonie „Eensgezindheid" een groot festival met marschwedstrijden op het R.CH.-terrein, en een Kermesse d'Eté aan de Sportparklaan tegenover het R.C.H.-ter- rein. Concert op het Raadhuisplein. Maandag 23 Mei van 810 zal de jubilee- rende vereeniging een feestconcert geven op het Raadhuisplein, onder leiding van haar directeur, den heer Ph. S. Viessing, waarbij het volgende programma wordt uitgevoerd. 1. Jubileummarsch Viessing Nic. Gerharz 2. La Gracieuse. ouverture Ph. S. Viessing 3. Ballet Marion S. Viessing a Prélude, b. Rigandon, c. Badinage, d. intermezzo, e. Gavotte, f. Rondo finale. 4. Fuanita, wals Max Guillaume Pauze 5. Sempre Avanti, marsch Nic. Gerharz 6. Uit de oude doos, potpourri. 7. Chant du son. wals S. Viessing 8. Heinzelmannchens wachtparade Noack 9. Voorwaarts-Marsch W. Ciere Kermesse d'Eté. Woensdagmiddag om 12.30 opening van de Kermesse d'Eté die geplaatst wordt op het auto-parkeerterrein aan de Sportparklaan. Er zullen verschillende der meest moderne ker misvermakelijkheden komen, zoodat jong en oud daar wel eenige prettige uren kan door brengen. Deze Kermesse d'Eté is Woensdag en Hemelvaartsdag geopend tot des avonds 11.30 uur Het festival, waaraan wordt deelgenomen door Hoofddorp's Fanfaregezelschap. Harmo nie „Apollo" uit Haarlem. Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" uit Leiden. Fanfare gezelschap „Kunst na Arbeid" uit Bennebroek, Harmonie „St Michael" uit Heemstede heeft plaats op het R.C.H.-terrein a s. Donderdag. De officieele ontvangst van de diverse ver- eenigingen heeft plaats in het Raadhuis, door het Gemeentebestuur van Heemstede. Tus schen 12 uur en half 1 zullen de verschillende vereenigingen met muziek naar het Raadhuis optrekken en zich op de volgende plaatsen op stellen: Hoofddorp's fanfaregezelschap aan de Javalaan, Harmonie Apollo aan de Blauwe brug. Harmonie Werkmans Wilskracht uit Leiden en Kunst na Arbeid Bennebroek aan de Glipperbrug, (marcheerend door Groenen- daal). Harmonie Euphonia aan de Lanckhorst- laan en St. Michael aan de Kerklaan. Nadat de feestelijke ontvangst op het Raad huis heeft plaats gehad, zullen de gezamen lijke korpsen, onder leiding van den heer Ph S. Viessing op het Raadhuisplein de feest- marsch ten gehoore brengen, waarna ook weer gezamenlijk en met muziek naar het R. C. H - terrein gemarcheerd zal worden, voor deelne-» mnig aan de festival en marschwedstrijden. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pet. ld. 1933 II 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5 Vz pet. Dultschl. 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) - BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpïj. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzü&'Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Glaeil.Gem.Bezit Unilever SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamscbe Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong Bllliton n •ROLONGATIE. MEK SPOORWEGEN. Southern Pacific. Wabash Railroad Onion Pacific Chic Milwaukee Missouri Kansas Texac 'BBEKS Amsterd Rubber Dell Bat Rubber Indische Rubber '<endeng Lemboe Serbadladl totrerdam Tapar.oeli 'reaiv - --«e» Java Caoutch. Sumatra Rubber VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m 10.35 pl.m 10.45 pl.m 11— pl.m 11.15 - - - - 28Vp 328/4 - - 1518/4 - - 162 130 131 - 1388,4 - 371/* 58 361/4 36 ?5s/g 2951/, 278 2701/4 268 267 1521/9 152 1513/4 1517? 106 1171/9 1177? 117 V? 1173/4 721/, - 1071/., 104 102 - 421 436V' 422 421 Mt»8/^ - - 1523/4 - 617, - 2261/4 228 228 226 284 284 264 265 6% 18'A 18% 187/, '88/4 337/p 341/,, 34%, 34 V 8/4 - 328/4 325/B 32* 32* - 32% 32* 23* 231/, 23* 41.- J19V. 19 19 518*/- 79 7974 9V. 91/, 9* 87/, 18 9% 91/4 97/4 91/4 76 - - - iy* - l'/s 88/4 1% - - - 841/., •83y4 1821/.. 110 - 104 - - 1031/. •56 155 79 8 91/ 4 - 14? 43 108 108 l77»/4 1758/4 267V 151V, 1171/4 187* 34 32»/. 23% 4171/4 8% 9* 181V 79 143 IJMUIDEN Het conflict in cle liaring- visscherij. Vrijdagavond vond in Katwijk een door den Modernen Bond uitgeschreven vergadering plaats voor haringvisschers. die ook toegan kelijk was voor Christelijken en R.K. geor- ganiseerden en voor ongeorganiseerden. In de drukbezochte vergadering werd het. woord gevoerd door de heer Klinkenberg, voorzitter der Katwijksche afdeeling en J. van der Meulen. lid van het hoofdbestuur van den Centralen Bond. De bekende motie, die ook in Vlaardlngen Is aangenomen, werd ook in deze vergadering aanvaard en tevens werd besloten van Maan dagmorgen 7 uur af te gaan posten. Maandag komt de eerste „Hollandsche nieuwe". Naar wij vernemen is de logger KW 151. die Donderdag naar de ha- ringvisscherij is vertrokken, op de te rugreis met 28 kantjes haring. De log ger wordt Maandag in IJmuiden ver wacht. VERWACHTE VISCH AAN VOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Walrus, IJM- 24. Vangst: 360 m. makreel, 40 m. wijting, 175 m. braadschelvisch, 65 m. koolvisch 15 m. gul. 35 m. schelvisch. 25 m. platvisch, 35 m. wolf en poon. totaal 750 m., benevens 200 stuks ijskabeljauw en 550 stuks stijve kabeljauw. Adelante. IJm. 19. Vangst: 30 m. schelvisch, 25 m. koolvisch. 90 m. braadschelvisch, 30 m. platvisch. 15 m. wijting. 50 m. wolf en poon, 90 m. makreel, totaal 330 m.. benevens 1000 stuks ijskabeljauw en 250 stuks stijve kabel jauw. Erin. IJM. 12. Vangst: 30 m schelvisch. 135 m. braadschelvisch. 35 m. platvisch, 45 m. radio, 20 m. gul, 60 m. wijting. 60 m. kool visch. 700 m. makreel. 35 m. wolf en poon, to taal 1120 m.. benevens 300 stuks ijskabelj, 180 stuks stijve kabeljauw en 20 stuks leng. Gerberdlne Johanna, IJM. 38. Vangst: 400 m. makreel, 150 m. braadschelvisch, 30 m. schelvisch, 40 m. platvisch, 70 m. koolvisch, totaal 690 m„ benevens 700 stuks ijskabeljauw en 125 stuks stijve kabeljauw. Delft, IJm. 17. Vangst: 35 m. schelvisch, 700 m. makreel, 30 m. varia, 25 m. platvisch. 125 m. braadschelvisch, 90 m. radio, 20 m. wijting, 70 m. koolvisch en kabeljauw, totaal 1095 m. benevens 750 stuks stijve kabeljauw. Tarbot 7854 cent per K.G. Tong 78—46 cent per K.G. Griet f26—f 13 per 50 K.G. Kleinschol f 17.50—f 5,30 per 50 K.G. Bot f3.70 per 50 K.G. Schar f3,50—f 1,60 per 50 K.G. Poontjes f4.70—f3,70 per 50 K.G. Groote gul f 6,80f 6 per 50 K.G. Kleine gul f 7—f 3 per 50 K.G. Wijting f3.90—f2.10 per 50 K G. Kabeljauw f39—f 19 per 125 K.G. Vleet f 0,24 per stuk BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. v. d. Heide en F. C. J. Sweeris, toekomstig adres Narcissen weg 97; P. A. van Vuuren en A. A. Heijnen, toek. adres Kanaalweg 75; Chr. Bakker en W. Prinsse; W. A. M. de Vries en I. M. de Groot, toek. adres Boeweg 3; C. Tol en B. Limmen, toe. adr. Populierenlaan 45a; A. Bosman en A. v. d. Sluis, toek. adres Noordenvijkweg 63a; W. Wagter en M. Wernke, toek. adres Nar- cissenweg 7. Getrouwd: P. van de Wakker en M. Porte- gies;H. Sint en S. Koorn; S. Haver en C. Kalk man; C. J. Versteeg en M. Sonneville; P. J. Stam en S. H. Numan, Bevallen: G. P. v. d. Molen—Kampman, d.; M. J. WoltermanHoogewerf, d.; J. C. Kok Meijer, z.; M. J. HergardenDoerburg, z.; M. G. van SomerenNiesten, z.; J. M. Stet Heiloo, d.; M. C. van der Wurf—Veldhuis, d.; C. G. Kloes—de Goede, d.; G. v. d. WelSan- berg, d.; G. W. HarmsVriendjes, d. Overleden: K. Bakkum, 81 j„ geh. met L. Knap, Wolff en Dekenstraat 13; M. S. C. Rae- makers, 45 j., geh. met P. H. Huijbrechts, Julianaweg 28; D. Swler, 79 j„ wed. v. R. Bak ker, Scheijbeecklaan 5; E. Teunissen, 70 j„ geh. met Adrianus A. F. Koenen, Peperstraat 17 BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 21 Mei 1938. Bevallen: 18 Mei. E A. MilatzZegers, z.; 19 Mei, M. C. C. NicolaasSteman, z.; M. E. A. v WieringenHollenkamp, z.; 20 Mei, A. J. Kerkerv. Roode. d.; 21 Mei. J. Bijster Fennema, d. Overleden: r9 Mei C. J. SabelisCaptijn, 43 j Patrimoniumstraat; 20 Mei, A. P. de Doel- dcr, 40 jEendrachtstraat: H. EmondtKoo- men, 58 j.. Berkenstraat; J. H. 6 mnd.. z. v. J. H. Prins, Kamperlaan; 21 Mei. M. v. Dam, 44 j„ Kamperlaan. VELSEN Bevallen: M. de SmitRollfs of Roelofs, d., P. Potterstraat 18. IJmuiden; J. v. Noordenne —Scholder, z., Marconistraat 112, IJmuiden; G. A. Keuterde Groot. z„ Tusschenbeeksweg 20, IJmuiden; J. v. Osv. d. Veer, d„ Wilhel-' minakade 13rd„ IJmuiden; C. Rozemeljer Bank, z.. Eendrachtstraat 22, Velsen-N.; J. C. KruitboschSchoon, z., Tulpenstraat 30, Santpoort: G. DijkstraBosscher, d., Hagelin- gerweg 22. Santpoort: C. D. KooijKorporaal. d„ Hagellngerweg 68, Santpoort.. Overleden: M. R. Kool. 88 j„ echtgenoot van L. G. Mahns. 'Pr. Steynstraat 33, IJmui den; M. C. Heljstek. 63 j echtgenoote van A. N ij man, Biezenwcg 96, Santpoort: G. A. v. d. Heisteeg. 39 j echtgenoote van F. G. Starre- veid, Hagellngerweg 295. Santpoort: J. Mig- geis, 21 j.. ongeh.. Kruidbergweg 37, Santpoort. Ondertrouwd: R. L. Verboom en N. M. Ef- fern. Amsterdam: J. Boot en G v. Dam. Haar lem: N. Hommes en M. W v. Willigen. Bever wijk A. van der Vlerk en A. Koopenaal. Over- bildtweg 13. Santpoort, Hoofdstraat. Sant poort: H. Zwaan en A. Bos. Lorentzstraat 16, Conradstraal 12, IJmuiden; H. Bakkernes en J. van de Scheur, Fr. Halsstraat 58. IJmuiden, Fr. Halsstraat 50. IJmuiden; C. de Niet en A. Castricum. Engelmundusweg 58, IJmuiden. Gehuwd: J. Kartman en Th. J. v. d Aar. Be verwijk: J. Uitcrmark en J. C. Bol. Haarlem mermeer: J P. v. Ewijk en M. G. Jacobs. Haarlem N. Verheugd en M G. Scheenaard. Hoofdstraat 53. Santpoort; P. Castricum en J. v. d. Brink, Noorderlaan 41, Velsen-N.; D.' Blok en S. H. Zuidervaart, Beverwijk; H. Blok en J. Visser, Elzenstraat 7, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 19