HONKBAL HANDBAL. GYMNASTIEK. DAMMEN LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-CUP. AUTOMOBILISME WIELRIJDEN. MAANDAG 30 MET 1938 H. H. C. wint van Haarlem. Zooals we voorspeld hadden, is't gegaan. H H.C. was tegen Haarlem uitstekend in vorm en Haarlem kon, als gewoonlijk tegen niet in vorm komen. Het gevolg is dat H.H.C. een flinke en alleszins verdiende overwinning behaalde. Beide negentallen hebben een verandering in hun opstelling aangebracht. Bij Haarlem werd Koning als achtervanger geprobeerd en bij H.H.C. Oosterveld. Bij Haarlem is deze wij ziging blijkbaar niet bevallen, want in de vijfde innings ging Kloos weer vangen. Ko ning viel toen uit en werd vervangen door Veenhof. Bij H.H.C. is Oosterveld op zijn plaats gebleven, waardoor J. Baas op het tweede honk stond. Her werpen van De Mon is dezen keer niet bijzonder succesvol geweest. Dat blijkt al wel hieruit, dat hij in acht innings vier en veertig spelers tegenover zich heeft gehad, waarbij er dan nog vier komen in de eene beurt, die Veenhof wierp. Pijnakker, die voor H.H.C. alle negen innings wierp, heeft slechts naar vier en dertig spelers geworpen. De Mon noteerde nog 'wel tien maal drie slag en slechts driemaal vier wijd, maar dat was zijn zwakste zijde niet. Erger was dat hij dezen keer geducht geslagen werd. We noteer den ïi.l. aan H.H.C. zijde dertien honkslagen. Daaronder waren twee slagen van drie hon ken, n.l. van Pijnakker en Oosterveld. Verder drie tweehonkslagen, van Pijnakker, Mulder en Panman. De overige waren slagen van één honk. Mulder en Van Dijk raakten den bal nóg wel eens goed, maar werden toen resp. door G. Hinze en Hunik uitgevangen. De twee honkslagen van Mulder en Pijnakker vielen op oogenblikken dat twee honken bezet wa ren en brachten elk twee punten op. Daar kwam bij dat sommige slagen van H. H. C. bepaald fortuinlijk geplaatst waren endat het veldwerk van Haarlem vrij zwak was. Zes fouten aan dezen kant is wel een beetje veel voor een eerste klasse wed strijd. Bij Haarlem lukte dezen keer vrijwel niets. In totaal kwamen slechts drie honkslagen voor, alle van één honk. Wulfhorst en Lange- reis gaven elk ook wel een goeden tik, maar Alders en Noordhof benutten de geboden vangkans. Bij het goede veldwerk van H.H.C. viel honkloopen wel niet mee. maar Haarlem deed het dezen keer al zeer gebrekkig. Zoo kwamen de punten al zeer langzaam binnen. En dat zij nog binnen kwamen was meer een schuld van H.H.C. dan van de zwarten zelf. Drie van de vier door Haarlem verkregen punten zijn n.l. te danken aan de twee fouten die door H.H.C. gemaakt werden. De slechte aangooi van Van Dijk kwam toen drie honken bezet waren en had tot gevolg' dat alle drie loopers binnen kwamen. Een door Wulf horst geboden, maar niet benutte vangkans had daar mede schuld aan. De cijfers der innings zijn: H.H.C. I: 2 2 3 2 0 1 1 0 1 totaal 12 i Haarlem I: 01 0 030000 totaal 4 E. D. O. I-Ajax I (5-9) E.D.O. en Ajax hebben Zondagmiddag een spannenden strijd gestreden, die geëindigd is met een klein verschil in het voordeel van Ajax. Mede door den schuin overstaanden wind waren de successen der werpers niet buiten gewoon. Bij E D O. waren dat afwisselend Van den Born en Sehijvenaar, bij Ajax den gehee- len wedstrijd Blomvliet. Wat slag betreft staan de werpers van beide zijden precies ge lijk, elk negen maal drie slag. In vier wijd is echter groot verschil want de Ajaxieden geno ten liefst vijftien maal een vrijen loop, tegen E.D.O. slechts één keer. Dat heeft per slot van rekening E.D.O. den wedstrijd doen verliezen. Wel leverde Ajax één honkslag meer, maar daar staat tegenover dat de tik van K. Zand- stra drie honken waard was en Sehijvenaar twee slagen van twee honken leverde, terwijl alle slagen van Ajax niet meer dan één honk golden. Ajax behaalde haar eerste punt pas in de derde innings. Een keurige vang van Augus- tinus. gevolgd door een pracht worp naar het tweede honk deed deze beurt met een dub belspel eindigen toen drie punten behaald wa ren. Toen bezat E.D.O. nog maar één punt, maar zij slaagde er in in de vierde beurt ge lijk te komen. Toen is de strijd een langen tijd schitte rend gelijk op gegaan met het gevolg dat na zeven innings ae stand nog maar 5—5 was. In de achtste beurt wist Sehijvenaar echter geen succes te bereiken. De beurt viel met een goeden vang van K. Zandstra. maar daarna kwamen nog zes spelers aan slag. Vier wijd van Bremer, een honkslag van Koenen en nog eens vier wijd aan Lobberegt deden drie hon ken bezet raken. Een klein tikje van Van 't Huil en een honkslag van Beumer deden vier spelers thuis komen voordat een vang van Hofstra Blomvliet en Beumer deed sneuvelen. Dezen klap is E.D.O. niet meer te boven ge komen. Haar achtste beurt duurde maar kort. (DAMES) Rapiditas—Heracles 1—2 Dadelijk na het begin ontwikkelt zich een vlug spel. met Rapiditas iets in de meerder heid. Goede aanvallen worden ondernomen, maar aangezien de voorhoede van Rapiditas niet compleet was. wordt er niet veel ge schoten. Dan breekt Heracles door: met een goed schot nemen de Amsterdamsche dames tic leiding. (0—1). Na den afgooi gaat Rapiditas er direct met den bal van door. maar stuit steeds op de Heracles-verdediging. Na half time is Heracles het meest in den aanval, doch beide keepsters weten steeds den bal het veld weer in te zenden. Door goed samenspel in de voorhoede weet mej. Maarssen gelijk te maken. (11). Nog éénmaal wordt er door Heracles ge scoord, zoodat de eindstand met een 21 overwinning voor de Amsterdamsche dames komt. (HEEREN). Rapiditas—Heracles (7—4) Met een vrij gehavend elftal bond Rapidi tas den strijd aan. Er ontwikkelt zich een buitengewoon vlug spel. Rapiditas wendt vele pogingen aan, om te scoren, doch dit mis lukt. Na eenig heen en weer gegooi schiet W van Gorkum onhoudbaar in. G—O). Nu neemt Heracles de leiding: de achter hoede der thuisclub heeft de handen vol om de snelle aanvallen te onderscheppen. Voor rust weet W. van Gorkum den stand op 2—0 te brengen. Na de rust komt Heracles geducht opzet ten. maar keeper Baars speelt een goede partij. Eindelijk gelukt het Heracles te scoren. (2—1). W. v Gorkum scoort nog tweemaal (41). Zoo blijft de stand geruimen tijd. Dan brengen de gasten den stand op 4—2. Kort voor'het einde breekt Rapiditas nogmaals door. (52). De eindstand wordt 7r—4. Van den Bom en C. Zandstra werden door Blomvliet gevangen, terwijl Augustinus drie slag kreeg. In de negende beurt maakte geen der par tijen meer punten. Sehijvenaar gaf nog twee maal drie slag, terwijl een worp van Zand stra naar het derde honk Koning deed sneu velen. Bij E.D.O. had Hofstra nog een goede kans doordat. Bremer een vangkans miste. Hij be dierf hem echter door te vroeg te starten toen Kelder in het verre veld werd uitgevangen. Van der Schalie had ondertusschen drie slag gekregen en daarmee was E.D.O. dus uitge speeld. De cijfers der innings zijn: Ajax: 0 3110040 totaal 9 E.D.O.: 100210100 totaal 5 R. C. H. wint van V. V. G. A. R.C.H. heeft Zaterdagmiddag nogmaals voor een verrassing gezorgd. Nu was het tot nu toe ongeslagen V.V.G.A. het slachtoffer. Van beide partijen verliepen vier innings zonder dat ook maar één punt gescoord werd. Van V.V.G.A. kwamen in dien tijd vijftien speler^ aan slag, wat maar even boven het minimum van twaalf is. Vijf van hen kregen drie slag van Van Eek. terwijl hij twee aan den kant zette door een goeden worp naar het eerste honk. Maar ook het werk van de andere spelers was in orde. Er kwam tot zoo ver slechts één fout voor, terwijl de vier ge boden vangkansen alle benut werden. Gesla gen werd Van Eek alleen door Meenhorst, die echter ook nog niet thuis kwam. Bij R.C.H. hadden in vier innings zeventien spelers een beurt gehad. Vier van hen hadden vier wijd gekregen, maar brachten het ook niet tot een punt. Raak geslagen werd er zeer weinig en als de bal al geraakt werd, werd hij gevangen. Gelukkig was R.C.H. in deze beur ten niet. want in de eerste innings viel de der de nul toen er nog drie honken bezet waren en in de vierde bij twee bezette honken. In de vijfde beurt ging V.V.G.A. door goed veldwerk nogmaals voor nul aan den kant. Zelfs de honkslag van Nottrot bracht geen punt, want deze speler sneuvelde nog op het tweede honk door een worp van Kors. Hoewel Van Geloven zelf op het derde honk sneuvelde hielp zijn tweehonkslag Hoogen- doorn over de thuisplaat. Meyer profiteerde van vier wijd en kwam thuis door den tik van Oomen al werd deze zelf in het verre veld uit gevangen. Daarmee stond R.C.H. dus met 2—0 voor. In de volgende beurt ging die voorsprong echter meer dan verloren. Hoogendijk, Kreu- ger en Bouman sloegen nu raak, waarna Be- sanger en Meenhorst ook nog vier wijd kre gen. Pas bij den tienden man maakte een vang van Metten een einde aan het gevaar. Ondertusschen had V.V.G.A. vijf runs be haald. Daarmede was echter alle kruit der gemeente-ambtenaren verbruikt. Zij speelden nog drie innings en eindigden telkens met nul. R.C.H. en vooral Van Eek was onverbiddelijk, al kwam drie slag maar een enkelen keer meer voor. Dank zij dat goede veldwerk kwam zelfs Nelson na een drie honkslag nog niet eens binnen, ofschoon hij de eerste man van de achtste innings was. Honkslagen van Van Eek. Metten, Hoogendoorn en Kaestner met eenige keeren vier wijd van Meenhorst en Besanger hielpen R.C.H. aan voldoende pun ten om den achterstand weer in te halen. Na zeven innings was de stand weer 5—5. Pas in ae negende beurt kwam het winnende punt. Meyer profiteerde eerst van vier wijd en daarna van een door Besanger onbesuisd ge worpen bal. Na hem gingen Oomen en Kors weer op drie slag uit. Kaestner gaf nog een honkslag maar sneuvelde door goed veldwerk van V.V.G.A. onderweg. Daarmee was de strijd geëindigd en had R. C. H. met 6—5 gewonnen. De cijfers der innings zijn: R.C.H. I: 000022101 totaal 6 V.V.G.A. I: 000005000 totaal 5 Overige uitslagen. Z.R.C.: Haarlem II: 1 0 0 4 0 6 5 totaal 16 4 10 0 3 0 5 2 totaal 24 RCH n: Zeeburgia: 2 0 2 7 6 2 totaal 19 7 8 0 1 1 1 totaal 18 H.H.C II Blauw Wit II: 0 1 0 2 0 1 3 3 totaal 10 0 1 0 0 5 1 0 0 totaal 7 D.E.C.: E.D.O. n: 0 0 0 1 5 1 3 1 totaal 11 5 8 4 0 1 5 5 1 totaal 29 E.D.O. III: H.H.C. Hl: 1 1 4 0 2 0 5 3 7 totaal 23 0 1 1 0 1 6 0 6 8 totaal 23 R.C.H IV: Kinheim: 1 0 1 0 0 0 totaal 2 7 2 2 7 6 13 totaal 37 Schoten II: E.D.O. IV: 3 4 3 4 1 1 4 0 totaal 20 4 1 2 2 5 1 2 4 totaal 21 T.H.B. I: R.C.H. III: 0 14 3 1 1 x totaal 19 0 5 0 4 1 8 totaal 18 E.D.O. V: Haarlem III: 7 1 2 6 5 x totaal 21 8 2 2 1 1 6 totaal 20 Geen Nederlandsche dames naar Praag. De training van de Nederlandsche turnsters, die in aanmerking kwamen om voor het K.N. G.V. deel te nemen aan de wereldkampioen schappen, welke eind Juni te Praag worden gehouden, heeft uitgewezen, dat de eigenaar dig samengestelde oefenstof voor onze gym nasten zich niet leent om bijzondere presta ties te verwachten. In dit verband is besloten, dat geen Nederlandsche dames naar de we reldkampioenschappen zullen worden afge vaardigd. Merkwaardige prestatie. In een wedstrijd te Utrecht deed zich een zeldzaam geval voor. Een der spelers kwam een uur en 22 minuten te laat aan om te spelen en moest toen in 8 minuten 45 zetten doen. Hij speelde deze slechts in vier minuten en won zelfs nog de partij! Damclub Haarlem. Voor den onderlingen wedstrijd om het club-kampioenschap hoofdklasse, werden, de volgende partijexi gespeeld of geëindigd: J. Harte!C. v. d. Werff 02 Th. v. Wam el-F. Mollema 20 P. v. WamelP. Mollema Sr. 20 F. MollemaH. W. de Mol 11 H. A. v. 'AbsF. Mollema 11 Th. v. Wamel—P. Mollema Sr 2—0 J. J. P. Kraaijer—C. v. d. Werf 1—1 F. MollemaC. v. d. Werff 20 Th. v. WamelP. v. Wamel l1 C. DikkeboomH. A. v. Abs 20 J. J. P. KraaijerJ. Hartel 20 G. P. Roet—F. Mollema 1—1 De Competitie. Haarlem heeft de knappe prestatie gele verd. Groen Wit te slaan. Het mag dan al in stilte gehoopt zijn, dat zoo iets zou kunnen ge beuren, er werd toch ook heel erg gevreesd, dat aan alle hoop de bodem zou worden ingeslagen. De vijf enkelspelen brachten aan Groen Wit een 3—2 voorsprong. Beide dames-enkelspelen gingen verloren en eveneens het tweede hee renenkelspel. Rhodius en Dolleman wonnen echter met prachtige cijfers hun partijen. Daar de beide heerendubbelspelen door Haarlem werden gewonnen en het dames-dubbelspel verloren was na 8 partijen de stand 44 gelijk geworden. De beide gemengddubbelspelen moesten dus beslissen. Verwacht mocht worden, dat het eerste ge makkelijk zou worden gewonnen en dat ge schiedde ook prompt met 62 62. De beslis sing lag dus in het tweede gemengd-dubbel spel. Werd het verloren dan was de wedstrijd gelijk gespeeld en de kans op het kampioen schap belangrijk kleiner, zooal niet nihil. Werd het gewonnen, dan was ook de wedstrijd ge wonnen en een groote kans op het afdeelings kampioenschap verkregen. Voor Groen Wit tel den eigenlijk dezelfde overwegingen. Het werd dan ook een zenuwsloopende partij waarvan de beslissing eigenlijk in het eind van de tweede set viel, toen Haarlem na 5—5 gelijk, met 7—5 one set all wist te maken, dank zij vooral het fraaie volhouden van mej. A. van Beeck Vollenhoven. De derde set werd door Haarlem met 60 gewonnen; een hooge score, welke zeker niet verwacht werd. Moeheid en een te hooge zenuwspanning hadden v. d. Kruk echter totaal tót een uitgespeelden partner gemaakt, zoodat hij zoo nu en dan niet op de been kon blijven. De beide dames lieten nog het minst van de zenuwen blijken en speelden uitstekend; mej. v. d. Grinten behield haar harde fore hand-drive uitstekend onder controle en mej. A. van Beeck Vollenhoven bleef volkomen zich zelf en varieerde lustig met lobs en drives. T. C. H. behaalde op Ace dezelfde groote overwinning als in den uitwedstrijd. Geen en kele set werd verloren; zelfs geen long set ge speeld. In het totaal aantal games is de uit slag precies gelijk als den vorigen keer: 96 ge wonnen tegen 27 verloren games. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE Haarlem—Groen Wit (6—4) Heerenenkelspel: E. R. V. Rhodius slaat W. Zweedijk 64. 64; J. G. H. v. d. Stadt ver liest van E. v, d. Kruk 79, 26; J. Dolleman slaat Dr. J. Bonke 62, 62. Damesenkeïspel: Mej. A. v. Beeck Vollenho ven verliest van mevr. E. v. Loon 5—7, 26; mej. Z. Blikslager verliest van mej. W. v. d. Grinten 7—5, 1—6, 3—6. Gemengddubbelspel: Mej. I. Adams en E. R. V. Rhodius slaan mevr. E. v. Loon en W. Zwee dijk 62, 62; mej. A. v. B'eeck Vollenhoven en G. H. Onstein slaan mej. W. v. d. Grinten en E. v. d. Kruk 46, 7—5, 60. Heerendubbelspel: E. R. V. Rhodius en J. G. H. v. d. Stadt slaan W. Zweedijk en E. v. d. Kruk 62. 57, 61; G. H. Onstein en J. Dol leman slaan Dr. J. Bonke en G. Groeneveld 9—7, 6—3. Damesdubbelspel: Mej. I. Adams en mej. Z. Blikslager verliezen van mevr. E. v. Loon en mej. W. v. d. Grinten 810, 46 OVERGANGSKLASSE T. C. H.-Aee (8-0) Heerenenkelspel: Erdman slaat Retera 64 60; v. Drlessum slaat v. d. Zalm 63. 63. Damesenkelspel: mej. Kerkhoven slaat mevr. Gaillard 61, 60; mej. de Roos slaat mevr. Arnouts 6—2, 62. Gemengd dubbelspel: mej. de Jong en Erd man slaan mevr. Gaillard en v. d. Zalm 60, 62; mej. Kerkhoven en v. Drlessum slaan mevr. Arnouts en Retera 62, 60. Heerendubbelspel: Erdman en v. Drlessum slaan Retera en v. d. Zalm 63, 64. Damesdubbelspel: mej. de Jong en mej. de Roos slaan mevr. Gaillard en mevr. Arnouts 6—2, 6—1. De Uitslagen. HOOFDKLASSE Thor ILeimonias I 010 Anglo Dutch I—Festina I 8—2 Leimonias IID. D. V. I 46 Het Spiegel IArnh. Ver. I 55 EERSTE KLASSE. Haarlem IGroen Wit I 64 Mattenklopper IPark Marlot I 55 D. D. V. II—Kat I 7—3 Schiedam ILeiden I 82 Rhijnauwen IHilversum I 6—4 Enschede IAlta I 82 Philharmonie IWoburnpark I 100 Venlo IEindhoven I 37 OVERGANGSKLASSE. Park Marlot II—Rood Wit I 4—4 Hilverheide I—Het Spiegel II 5—3 T. C. H. I—Ace I 8—0 Sobri ISiod I 6—2 Woburnpark II—Bast. Bazelaar I 26 Volley IReady 62 Nijmegen IArnh. Bond I 3—5 Daisy IRhijnauwen n 17 Tweede klasse A-N.W. JoyHaarlem 2 17 Beverwijk—T. C. H. 2 6—2 Groen Wit 2Game and Set 53 Tweede klasse B-N.W. T. C. G.Heemstede 44 Alkmaar—T. C. G. 2 4—4 T. C. G. 3—Be Quick 5—3 Animo—Westrust 44 Derde klasse A-N.W. Heemstede 2—Bonzo 2—6 Zaandam—Beverwijk 2 35 ZaandijkT. C. G. 4 62 Be Quick 2Beverwijk 3 6—2 Derde klasse B-N.W. DuinlustHeemstede 3 5—3 Westrust 2T. C. H. 3 08 Algemeene 2Westrust 3 44 AemstelspelersDuinlust 2 35 T. C. H. 4—V. V. G. A. 2 1—7 Heemstede 4Aemstelsp. 2 80 Game and Set 2Tw. Bank 2 26 Bonzo 2—Algemeene 3 35 V. V. G. A. 3—Wimbledon 4—4 Ready 2—Ruïne 0—8 Westrust 4—Joy 3 44 Ruïne 2Nieuwe Meer 4 71 Wimbledon 2Ruïne 3 44 Beverwijk 4—Bakkum 0—8 Animo 2Haarlem 3 17 EERSTE KLASSE gesp. gew. gel. verl. pt. part. Haarlem 5 3 1 1 7 29—21 Groen Wit 5 3 0 2 6 30—20 Park Marlot 5 2 2 1 6 26—24 Mattenklopper 5 0 14 1 1535 OVERGANGSKLASSE. gesp. gew. gel. verl pt. part. Sobri 5 4 1 0 9 31— 9 T. C. H. 5 4 1 0 9 319 Siod 5 1 0 4 2 18—24 Ace 0 0 i 0 0—40 Frankrijk—Italië (3—0) Uit Parijs: Zaterdag is de wedstrijd voor de derde ronde van de Europeesche zone tus- schen Frankrijk en Italië begonnen, Petra (F.) sloeg Taroni (I.) met 6—0, 62, 63; Destre- mea (F.) won met 36, 60, 6—2, 75 van Canapele (I.) Frankrijk leidt dus na den eersten dag' met 2—0. Uit Parijs: Het dubbelspel werd Zondag door Frankrijk gewonnen, zoodat dit land zich geplaatst heeft voor den halven eind strijd der Europeesche zone. waarin het Duitschland tegenover zich krijgt. Bolelli en Pelizza (Frankrijk) sloegen Ta roni en Quintavalle (Italië) 97, 63. 6—4. Stand 30 voor Frankrijk. België—Britsch-Indië (2—1) Uit Brussel: Van den wedstrijd tusschen België en Eritsch Indië die Zaterdag te Brus sel begon, kon wegens het slechte weer slechts het eerste enkelspel verwerkt worden. De In diër Chaus Mahomed zorgde voor een groote verrassing, door Naeyaert met 57, 1—6' 6—3, 61, 97 te slaan, hoewel de Belg in do laat ste set veel last had van kramp. Britsch Indië heeft dus een 10 voorsprong. Uit Brussel: De wedstrijd tusschen België en Britsch-Indië is Zondag voortgezet met het tweede enkelspel en het dubbelspel. Lacroix (B.) won met 64, 63, 4—6, 63 van den Indiër Sawhney; Lacroix en De Bor- man sloegen in het dubbelspel Sawhney en Ghaus Mahomed met 4r—6, 3—6, 6—3. 7—5, 64. De stand is dus thans 21 voor België. Hongarije—Duitschland (2—3) Uit Boedapest: De wedstrijd tusschen Hon garije en Duitschland is Zaterdag voortgezet, de laatste en beslissende set in het enkelspel tusschen Von Metaxa en Gabory, welke bij den stand 31 ten gunste van den Duitscher moest worden afgebroken, werd toch nog door Ga bory gewonnen. De Hongaar sloeg Von Metaxa met 7—5. 6—4. 4—6. 2—6. 6—4. Henkei en Von Metaxa wonnen met 5—7, 6—1, 8—6, 6—3 van Asboth en Dallos. Duitschland heeft dus na den tweeden dag met 21 de leiding. Uit Boedapest: Duitschland gaf het laat ste enkelspel, waarin Henkei met 61 voor stond op Gabor toen de regen een einde aan den strijd maakte, cadeau, zoodat de eindstand 32 voor Duitschland werd. DE DAMESRIT VAN DE K.N.A.C. Mevr. C. M. Blauwkuip—De Baat winnares. In het prachtige heuvelland van Groesbeek en omgeving werd Zaterdag voor de vierde maal de damesrit van de Kon. Ned. Automo bielclub gehouden, welke rit na na 'n sportlie- ven en lang niet gemakkelijken strijd door mevr. BlauwkuipDe Baat uit Amsterdam met ,-La Salie" gewonnen werd. Het parcours voor dezen damesrit had men ditmaal in de omgeving van Groesbeek uitge zocht. Twee jaren achter elkaar was de Automobielclub in het Gooi geweest, waar de terreinen echter niet zoo geaccidenteerd zijn als in het Nijmeegsche heuvelland. Bij hotel „De Wolfsberg" had de sportcom- missie een schitterend traject uitgezet. Over boschpaadjes, die zich slingerden door het hoog opgeschoten hout, moesten de dames over 4900 meter haar weg naar de finish zoe ken. Gemakkelijk was het niet voor de deel neemsters om haar wagen met een 30 K.M. snelheid in het rechte spoor van de smalle zandwegen te houden. Overal was met roode en gele vlaggen aangegeven, hoe de route door de bosschen liep. De groote moeilijkheid was echter, dat op tijd gereden moest worden. De 4 K.M. moesten in precies acht minuten wor- den afgelegd. Men mocht niet te vroeg bin nenkomen en natuurlijk ook niet te laat. In dien men bedenkt, dat de deelneemster voor iedere 1/5 sec, die zij te vroeg of te laat door de finish ging. een strafpunt opliep, zal het duidelijk zijn, dat op dit sterk heuvelachtige terrein, waar zeer veel van de stuurkunst der dames werd geëischt, bijna allen strafpun- ten opliepen, ondanks het feit, dat de tweede inzittende dame ijverig met de chronometer in de hand trachtte den rit zoo regelmatig mogelijk te doen verloopen. Het bleek dan ook dat slechts één van de 42 deelneemsters den afstand inderdaad op tijd had gereden nl. mevr. C. M. Blauwkuip De Baat uit Amsterdam met „La Salie". Ongetwijfeld mag worden geconstateerd, dat deze tijdrit veel moeilijker is geweest dan vorige jaren het geval was. Trouwens, het in de middaguren verreden tweede gedeelte was ook lang niet gemakkelijk. Met start en fi nish op den Wolfsberg moest een op een blinde kaart aangegeven traject ter lengte van 70 K.M. worden afgelegd. Vlak voor den start, die te twee uur plaats had, kregen de inschrijfsters deze kaart in handen. Het was noodig dat men eerst het te rijden traject op de normale kaart bestudeerde, alvorens te vertrekken, opdat het vinden van den weg op minder moeilijkheden zou stuiten. Natuurlijk ging met het oriënteeren veel tijd verloren, doch de tijdsruimte van 2Vs uur was zeker voldoende. Er waren niet minder dan negen geheime route-controles, waar de bestuur ster een stempel ontving op haar controlelijst. Wie niet alle 9 stempels had en dus een controle gemist had, liep tientallen strafpun- ten op. Het parcours liep door de heuvels van Groesbeek naar de weidevelden van Grave, en via Reek. Schayk, Alverna, Hatert en Mook werd de Wolfsberg weer bereikt. Vijf kruispunten lagen in dit gedeelte. Het bleek lang niet zoo eenvoudig, op de blinde kaart den juisten weg en richting te vinden. Vele zandweggetjes waren in het traject op genomen. De dames waren algemeen van oordeel, dat ook dit tweede gedeelte zeer interessant was geweest. Uit sporttechnisch oogpunt was het niet gemakkelijk, hetgeen ook blijkt uit het feit, dat slechts 24 van de 42 ingeschre venen alle negen controles hebben gepas seerd. De overige dames hadden zich één of meermalen in den weg vergist. Mevr. Blauwkuip had geen der controles gemist, zoodat zij als eenige deelneemster den damesrit met 0 strafpunten had geëindigd. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door mevr. LinthorstHoman, werd gewonnen door mevr. A. van DijkKlomp, het dameslid van de K.N.A.C. met de beste prestatie. De uitslag luidt: 1. Mevr. C. M. BlauwkuipDe Baat, Am- erdam met La Salie. 0 strafpunten. 2. Mevr G. J. Olree—Peerèboom, Warns veld, met Chrysler, 5 strafpunten. 3. Mevr. A. Van Dijk—Klomp, Utrecht- met Ford, 6 strafpunten. Wedstrijden te Halfweg. De uitslagen van de wedstrijden op de Halfwegsche wielerbaan luiden als volgt: Wedstrijd voor nieuwelingen over 10 K.M. (50 ronden). 1 C. Portegies, tijd 17 min. 54.4 sec., 2 J. Simonis, 3 H. Veerman, 4 D. Grootes. Achtervolgingsrit over 4 K.M.: C. Bakker (Assendelft) wint van J. Rijneveld (Haarlem) met ongeveer een meter in den tijd van 5 min. 59.2 sec. Klassementswedstrijd over 8 K.M.: 1 Wee- maes 15 pnt., op 1 ronde: 2 W. Bouquet 11 pnt., op 2 ronden: 3 Brizee, 4 Riethoven, 5 Van Rossum, 6 Reuter. Tijd 14 min. 23.6 sec. Landen-omniumwedstrijd: Sprintwedstrijd over 600 M.: 1 Cools (België), 2 Jac. van Eg- mond (Nederland), 3 B. Francken (Zeeuwsch Vlaanderen). Tijdrace over 400 M.: 1 Cools 28.6 sec.. 2 Van Egmond 29 sec.. 3 Francken 30.6 sec. Klassementswedstrijd: 1 Cools 8 pnt., 2 Francken 6 pnt., 3 Van Egmond 4 pnt. Totaal uitslag van den omniumwedstrijd: 1 Cools (België)3 pnt., 2 Van Egmond 7 pnt. 3 Francken 7 pnt. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1 Weemaes- Bakker 2 pnt., tijd 1 uur 23 min. 14.2 sec. Op 1 ronde: 2 Francken-Riethoven 11 pnt., 3 Rijneveld-van Rossum 9 pnt. op 2 ronden: 4 Cools-Reuter 12 pnt., 5 Brizee-Bouquet 6 punten. Vierlandenwedstrijd te Stockholm. NEDERLAND WINT. Uit STOCKHOLM: Op een circuit te Djurs- holm bij Stockholm, dat 30 maal moest wor den gereden, werd Zondag een vierlanden wedstrijd gehouden tusschen ploegen van Ne derland, Zweden, Duitschland en Denemar ken. Deze landenwedstrijd werd gewonnen door Nederland met 29 punten, vóór Zweden, Denemarken en Duitschland. De Zweed Johansson werd winnaar in 3 uur 1 min. 53.6 sec. over 110 K.M., met iets meer dan een minuut voorsprong op Demmenie. Uitslag: 1. Johansson (Zweden) 3 uur 1 min. 53.6 sec.; 2. Demmenie 3 uur 3 min. 0.8 sec., 3. Zwartepoorte 3 uur 3 min. 58.6 sec., 4. Soeren- sen (Denemarken), 5 Smits, 6. Schulze (Duitschland), 7. Bartoskiewicz (Duitschland). 1. Nederland 29 punten, 2. Zweden 22 pun ten, 3. Denemarken 21 punten, 4. Duitschland niet geklasseerd. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een persoonlijken rit voor A- en B-klasse 72 K.M. C-kl. en Juniores 36 K.M. Er waren fraaie prijzen beschikbaar. De A- en B-klassers. die gezamenlijk start ten. zetten er dadelijk een hoog tempo in, wat voor verscheidene renners te zwaar bleek te zijn. Na 35 K.M. kwamen alleen aan den kop A. Bays. J. Klinkenberg. B. de Vries en P. Duyns op 25 M. D. Claassen op 50 M. P. Gruy- ters en C. Siebeling op 3 min. van het peloton. Na 50 K.M. gereden te hebben, gaven ook Gruyters, C. Siebeling en Claassen op, ter wijl er verscheidenen met lekke banden te kampen hadden. De eindstand der A- en B-klasse werd: 1. J. Klinkenberg 72 K.M. in 1 uur 59 min., op 25 M. 2. Duyn; 3. A. Buys; 4. B. de Vries: 5. Schrama; 6. Ekel, andere gaven op of werden niet geplaatst. C-kl. 1. Rusman; 2. Wesselman; 3. Beek huis; 4. Hobbelen; 5. Jouby; 6. Hilterman. Jun. 1. Van Zijl buiten mededinging; 2. Na gelhout; 3. Donkersloot; 4. Van Rooden; 5. Groeneveld buiten mededinging. Hedenavond vergadering, waar tevens de prijzen worden uitgereikt. Excelsior. De vastgestelde clubontmoeting tegen de wielervereeniging Swift uit Leiden vond geen doorgang wegens het regenachtige weer. De opgekomen renners reden nu enkele uren later, toen het weer wat beter was geworden, een trainingspelotonrit over 45 K.M. Er werd flink gereden. Na veel spanning werd de uit slag als volgt: 1. Het peloton bestaande uit de volgende ren ners: C. de Gier, B. Kleinhout, Fr. Jansen, Noding, B. Fennis, tijd 1 uur 21 min. 26 sec. 2. Het peloton B. Matzen. J. Walgien, J. Ban ken. Gelaudie. Terstal, tijd 1 uur 22 min. 9 sec. 3. Het peloton W. Fennis. B. Schell Sr., H. Homeringhouse. J. Jonker. W. Kleef, tijd 1 uur 23 min. 17 sec. 2en Pinksterdag rijden de volgende juniores mee in een open wedstrijd in Midden Beem- ster: W. Kleef. K. v. Maris, P. Gelaudie, E. Zekveld, C. Nodelijk, Terstal, Kleinhout, J. Ver beek. W. Jas. Heden Maandagavond vergadering. H. S. V. „De Kampioen". De tweede rit voor de Zomer Competitie kon wegens het slechte weder niet doorgaan; zoo doende is het programma een week verscho ven. Met de Pinksterdagen geen Clubritten, daar verscheidene leden in open ritten uitkomen. In de ronde van Neyenrode had het lid P. v. d. Heyden een fraai succes door de 3e plaats te bezetten, hiermede den grooten Magneet beker winnend. Andere renners hadden nogal met pech te kampen, zooals in de Ronde van Alkmaar. Op de Boschbaan (lste Pinksterdag) rijden de leden C. de Best, P. v. d. Heyden, Th. Drost en Valkman als amateurs en J. Laan als nieuweling; Dinsdagavond zullen in Utrecht C. de Best. Th. Drost, de Lange en P. v. d. Hey den de kleuren der club verdedigen. Heden, Maandagavond sluit de inschrijving voor de Haarlemsche Federatiewedstrijden van Woensdagavond, voor de Grasbaanwedstrijden in Rijnsburg en voor de Noord-Hollandsche Federatiewedstrijden in Badhoevedorp op de Olympia-baan. In den vervolge zijn de club avonden op Maandag in plaats van Dinsdag avond gesteld. Met ingang van heden is het secretariaat ge vestigd bij den heer W. B. L. Holboom, A. L. Dyserinckstraat 120. De samenstelling van het bestuur is nu als volgt; J. ten Hove, voorzitter; W. B. L. Holboom. secretaris: C. H. Huyboom, penningmeester: H. J. Keizer. 2e voorzitter, F. Kuiper 2e secr.; J. Wiekamp, 2e penningm.; J. Tulleken, commissaris. De Jonge Kampioen. Door het ongunstige weer konden Zondag de clubwedstrijden geen doorgang vinden. Eenige leden reden resp. op de Olympiabaan en de Halfwegsche wielerbaan. Op Halfweg plaatsten H. Veerman en A. de Vries zich resp. 3e en 5e. Op de Olympiabaan was G. Peters in de sprint overwegend de sterkste. C. Bijster werd lste in een klassementswedstrijd. Hedenavond vergadering en inschrijving voor de Federatiewedstrijden van Woensdag a£

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10