SftaU in't Hod SPRINGBOK STOOMERIJ „DE PAUW" vm II VOETBALNIEUWS ZEILEN. BILJARTEN. B*ntU?BLoboV GaUM rtt vee. M A A N D A C, 30 MET 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Donald Budge geeft raad aan lawntennis-spelers Leer één slag goed alvorens met een anderen te beginnen Colven in 800.000 liter waterHet Engelsche testteam van 'een grappenmakerGegevens van oude cricketmatches in den H. C. B. gevraagd Schotsche zuinigheid met woorden De meening van Walker en Carabine. Roggeband daaraan kan helpen, wellicht ook zijn er oud-spelers uit de periode 1911 to't en met 1916. die gegevens betreffende de on derlinge competitie-wedstrijden der diverse Rood en Wit-elftallen hebben bewaard. Ook daarop wordt zeer veel prijs gesteld. Het adres van den heer Roggeband is: Prinsessekade 41. De Schotten toonden zich na den wedstrijd tegen Nederland erg zuinig op hun woorden en er was heel wat overredingskracht toe noodig, aleer we Tommy Walker aan de praat kregen. Deze jongeman is wel zeer beschei den en het is even aangenaam als duidelijk te constateeren, dat zijn voetbalroem hem niet naar het hoofd is gestegen. Als zoodanig kan hij velen tot voorbeeld strekken. Walker heeft, als zoovele Schotsche voetballers, hoogere aspiraties, immers hij studeert voor dominee. Sinds den oorlog zijn velen van zijn landgenooten er toe overgegaan, beroepsspe ler te worden, teneinde met het aldus ver diende geld de academische studie te kunnen bekostigen. In 1922 waren het de Chelsea- spelers Wilding en Bell, die voor arts studeer den en wier pogingen ook met succes werden bekroond. Wat Walker in het Nederlandsche spel het meest was opgevallen, was, dat de kanthalfs de vijandelijke buitenspelers hielden, terwijl deze taak bij de Schotten aan de achterspe Iers was toevertrouwd. Bovendien waren de Oranje-mannen er steeds op uit, den bal zoo snel mogelijk af te geven, waar tegenover de Britten juist trachtten, zooveel mogelijk ge bruik van het Ieder en de vrije terreinstrook te maken. Aanvoerder Brown was van meening, dat het resultaat van dezen goeden wedstrijd de ver houding uitstekend weergaf. Slechts de jeug dige linksback Carabine, die na twee semi-in- ternationals tinter-League-matches thans voor de eerste maal in een echten landenwed- strijd uitkwam, was, in verhouding tot zijn collega's, zeer spraakzaam. Het had ook hem verwonderd, dat de Ne derlandsche spelers zoo goed als nooit van het open terrein gebruik maakten, (they do not run into the open space) zij stellen zich met vrij op om den bal van een teamgenoot te kunnen ontvangen, waardoor ze het zich zelf en hun collega's moeilijker maken en zijn veel meer werk moeten verrichten. Ook het onder controle brengen van den bal moet rus tiger geschieden, doch overigens waren zij ge lijkwaardig aan de Schotten. H. K. C. Haarlem. SecretaresseA. M. Brakel, Mr. Cornelisstr. 12. Gespeeld 24 Mei: Haarlem 2—Oosterkwartier 4 23 Onze adsp. A speelden op de series van den Haagschen Bond. Te spelen: voor groote en adsp. twaalftallen zullen vriendschappelijke wedstrijden worden gevraagd. Oefenen Dinsdag en Vrijdagavond voor de rooten Noordersportpark. Donderdags onder eiding voor de adspiranten Noorder Sport park. Zaterdagsmiddags doelen aan de Klever- laan. Bestuursvergadering hedenavond bij H. Arends, Nic. v. d. Laanstraat 36, te 8 uur pre cies. CHRIST. KORFBALBOND. Onder Ons. Wedstrijdsecretaris C. van Huis, van Raep- horststraat 35, Overveen. De utislagen van 28 Mei zijn: Onder Ons I—Tonego II 13 Onder Ons adsp.—Meerlebisch adsp. 23 Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de secretaresse mejuffrouw L. Pull, Nassau - plein 5, Haarlem. Te Parijs worden telkenjare door verschillende beroepen sportwedstrijden georganiseerd. Zoo houden de kolendragers geregeld een snelwandelwed strijd over 4 KM. met een zak van 100 K.G. op den schouder. Zwaar werk. Hoe kan een beginnend lawntennis-speler zijn spel het beste ontwikkelen? Moet hij zich concentreeren op het verbeteren van een bepaalden slag alvorens hij tot de beoefe ning van een volgend onderdeel overgaat, of dient hij het geheele repertoire van slagen tegelijkertijd onder handen te nemen? Deze vraag heeft men den Wimbledon- kampioen en sterksten speler van de wereld Donald Budge voorgelegd en in een Ameri- kaansch sportblad geeft hij daarop een uit voerig antwoord. Zijn op de .practijk gebaseerd oordeel lijkt ons van voldoende belang om er hier iets van te vermelden. „Blijf denzelfden slag zoolang beoefenen, totdat je dezen volkomen meester bent. Dan, en niet eerder, begin je op dezelfde wijze met een tweede onderdeel en wanneer je dan tenslotte overtuigd bent, de techniek van alle slagen grondig te kennen, ga je ze in je spel toepassen. Op die manier ontdek je al spoedig je sterke en zwakke punten. .Laten, we eens veronderstellen, dat je backhand onzeker is. Bepaal je training ge durende eenigen tijd uitsluitend tot dezen slag, tot dat de onzekerheid verdwijnt, tot je zelfvertrouwen krijgt, zoodat het je on verschillig is, of de tegenpartij al dan niet op je backhand speelt. Dat is de eenige weg, om iets te bereiken; bestudeer en ver beter de zwakke punten, totdat ze verdwe nen zijn. Blijf daarna alle slagen regelmatig trainen om te kunnen constateeren, of je ze grondig beheerscht. En merk je dan vroeger of later, dat je forehand-drive niet is, wat het moet zijn, dan begin je, wat dien slag betreft van voren af aan". „Dat lijkt erg eentonig en dat is het ook, maar je kunt het in geen enkele sport tot de topklasse brengen en zeker niet in tennis, als je niet langdurig, geregeld en toegewijd blijft oefenen, al is het soms ook nog zoo vervelend. „Tenslotte nog een belangrijke tip. Bestu deer regelmatig' het spel van ervaren spelers, zonder hun stijl te wilien imiteeren. want dan bestaat de kans, dat men ook hun fouten over neemt. Zij zullen wellicht in staat zijn, deze fouten door goede balans en „touch" in hun spel te niet te doen, doch een ander kan dat niet. Let vooral op het voetenwerk der kam pioenen, dat is een hoofdzaak om succes te kunnen bereiken." Tot zoover Donald Budge. En thans, dames en heeren. maar flink aan den slag. Bij de opening van het golvenbad in het Sport-fondsenbad werd ons medegedeeld, dat het bassin 800.000 Liter water bevat, welke hoeveelheid men in slechts 10 minuten tijds kan laten wegloopen. Het oppompen van deze 800 kubieke meter duurt echter twee uur. Niet ieder zwembad is geschikt voor het aan brengen van een golven-installatie. want het bassin moet een bepaalden vorm hebben. De bodem moet geleidelijk oploopen en eindigen in een vlak, ondiep gedeelte. De achterwand (diepe zijde) moet een verticaal vlak zijn. dat de golf, die zich in deze richting wil voort planten. omkeert en naar het „strand" diri geert. Voeren de schoepen, die de golven veroor zaken, gelijktijdig dezelfde beweging uit, dan wordt over de geheele breedte van het bassin één golf gestuurd, wat op den duur eenigszins eentonig werkt. Teneinde dit te voorkomen is het mogelijk, de schoepen ten opzichte van elkaar ongelijk te laten draaien, waardoor meer de indruk van een natuurlijke, onstui mige zee gevestigd wordt. Zooals men weet, begint de eerste testmatch tusschen de cricketteams van Engeland en Australië op 10 Juni te Nottingham. Hoewel momenteel het terrein nog niet geheel en al i.s uitverkocht, is de belangstelling, zooals steeds, zeer groot. Ook in ons land zijn naar verhou ding vele cricketliefhebbers, die één dezer testmatches gaan bijwonen, waarvoor de tweêde op Lord's het meest in aanmerking komt. Vanzelfsprekend wachten de Engelschen met spanning af, hoe hun elftal zal worden samen gesteld en wie tot aanvoerder zal worden be noemd. In alle bladen worden door voor dit doel speciaal aangestelde medewerkers lange beschouwingen gegeven, waarin telkens weer andere spelers naar voren worden gebracht en waarin op diverse combinatie-mogelijk heden wordt gewezen. Een grappenmaker heeft het volgende team voorgesteld, omdat de be ginletters der namen de opwekkende spreuk: '..We shall win" vormen: Wyatt, Edrich. Smith, Hammond, Ames. Leyland Lanvood, Worthington. Iddon en Nicholls. Weliswaar zijn dit slechts tien spelers, maar zoo nauw moet men niet kijken; dc leuze op zichzelf is toch ook wat waard. Er is welhaast geen tak van sport, waarbij het samenstellen en geregeld bijhouden van statistieken betreffende de prestaties in de diverse onderdeelen zooveel aandacht en tijd vereischt als bij cricket. Daarvan kan de archivaris van den N.C.B.. Drs. B. Kleefstra, meepraten, want het heeft hem maanden langen arbeid gekost, aleer hij uit vergeelde paperassen en tallooze scoringboeken de Ne derlandsche cricket-historie in cijfers en ta bellen had vergaard waardoor men thans de beschikking heeft over een model-standaard werk. De Haarlemsche Cricket Bond wil echter niet achter blijven en secretaris-penning meester A. W. Roggeband, heeft vele gege vens verzameld, beginnende bij het seizoen 1917. Slechts de cijfers van de jaren 1921 en '23 zijn nog niet compleet en ondanks alle naspeuringen ontbreken nog de match-resul taten en prestaties van Haarlem en Rood en Wit (seizoen 1921) en van R.C.H.. Victoria en Rood en wit (seizoen 1923). Misschien is er onder de Haarlemsche cricket-enthousiasten iemand, die den heer In Frankrijk is het groote wielerseizoen op den weg weer in ouiien gang. En daar wordvi. zelfs kampioenschappen voor vrouwen verreden. Ziehier een peloton van de zwakke scxe onderweg. België—Zuid-Slavië (2—2) In het Heyssel-stadion te Brussel speelde het Belgische elftal Zondag zijn laatsten voorbereidingswedstrijd voor de wereldkam pioenschappen tegen Zuid-Slavië. De wedstrijd eindigde met een 22 gelijk spel; bij rust was de stand 11. Bij de Belgen zorgden Capelle en Van de Wouwer voor de doelpunten; rechtsbinnen Matochitch scoorde de twee doelpunten voor Zuid Slavië. Ruim 46.000 voor Anclreolo. Uit Milaan: De befaamde spil van het Italiaansche elftal Andreolo is door de F. C. Bologna „overgedaan" aan de F. C. Milano voor de scomma van 480.000 lire (ruim 46001) gulden). Dit is het grootste bedrag, dat tot nu toe in Italië voor een voetbalspeler is be- taald. Wedstrijden vail de W. V. „Amster dam". Onder groote belangstelling zijn Zaterdag de tweedaagsche zeilwedstrijden van de wa- tersportvereeniging „Amsterdam" op het Nieu we Meer begonnen. Aan de uitslagen van den eersten dag ont- leenen we: N. N. 16 M2. klasse: Afdeeling a: 1. T. Kase- mier (W. V Amsterdam) met Reidhin; 2 Jongsma Jr. (W. V. De Koenen) met Unrest, 3. Van Eyck (W. V. Amsterdam) met Wetter- wille 2. Afdeeling b: l. Janssen (Haarlemsche Jacht club) met Lemmet; 2. van Dusschoten <W. V. De Koenen) met Jan van Gent; 3 Frerker (W. V. Amsterdam) met. Capri. Zondagmiddag zijn op het Nieuwe Meer de tweedaagsche zeilwedstrijden geëindigd. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: N. N. 16 M2. klasse: afdeeling a: 1. Jongs ma (W. V. De Koenen) met Unrest; 2. Van Eyck (W. V. Amsterdam) met Wetterwille 2: 3. Jellema (W. V. Amsterdam met Wetter wille. Afdeeling b: 1. Ross (W. V. De Schinkel) met Toleranz; 2. Snijdelaar (W. V. De Koe nen) met Notes; 3. Janssen (Haarlemsche Jachtclub) met Lemmet. Hoogland Ned. kampioen hoofd klasse klein biljart. Zondagavond zijn de wedstrijden om het Nederlandsche kampioenschap hoofdklasse klein biljart, welke door de B. V. „Wilhel- mina" in „De Unie" te Amsterdam zijn ge organiseerd geëindigd. Het is aan den Alk maarder H. J. Hoogland gelukt, het kam pioenschap te behalen. De eindstand van het tournooi is: gew. gel. car brt. h.s. alg.gem Hoogland 6 0 2776 141 112 19.68 Vreeswijk 4 2718 124 118 21.91 De Bruin 4 1 2466 160 116 15.41 Beekhof 4 U 2514 129 121 19.48 Poyck 4 U 2441 134 146 18.29 Damman 4 0 2522 178 99 14.16 Mulders Sr. 1 0 1673 158 65 10.58 Mulders Jr. 0 0 1540 162 82 9.50 HAARL. KORFBALBOND. Nieuw Flora. Secretaris: P. v. Amersfoort, Cheribonstraat 3. Gespeeld 30 Mei om den Zilveren Bal: Nieuw Flora 1D.D.V. 2 52 Te spelen 2 Juni; Nieuw Flora 2Ooster kwartier 3 8 uur. terrein Van Oosten de Bruinstraat. lederen avond trainen in den tuin van 8 tot 10 uur- Jaarvergadering Ned. Bridgebond In de Zaterdag te 's-Gravenhage gehouden jaarvergadering van den Ned. Bridge-bond trad de heer A. J. E. Lucardie als voorzitter af; hij werd opgevolgd door den heer W. B. Buma, tevoren onder-voorzitter. In diens plaats werd gekozen mr. J. H. van der Meer te 's-Gra venhage. De heer Lucardie. die van de oprichting van den bond af gedurende bijna acht jaren voor zitter was, werd bij zijn aftreden gehuldigd. Hij ontving verscheidene geschenken en werd tot eere-voorzitter benoemd. Daarna werden onder leiding van den nieu wen voorzitter, die deze plannen met een re organisatie-commissie had voorbereid, de in gediende reorganisatievoorstellen behandeld en met algemeene stemmen aangenomen De bond werd nu met ingang van 1 October een federatie van clubs. Het doel van deze reorganisatie is. dat zooveel mogelijk clubs zich zullen aansluiten, en de bond daar door meer dan tot dusverre het centrale punt in bridgend Nederland zal worden. NEDERLANDSCHE YEREENIGING E. H. B. O. Jaarvergadering te Leiden. De Nederlandsche Vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken heeft te Leiden haar lande lijke vergadering gehouden. Aan het jaarverslag van de waarnemend secretaris, den heer Henri L. Boas, ont leenen wij, dat het aantal afdeelingen op 31 December j.l. 142 bedroeg met rond 8400 leden, waarvan ca. 4500 gediplomeerden. Op 31 December 1936 waren deze aantallen respectievelijk 109, 7400 en 3500. Het jaarverslag werd onveranderd goed gekeurd. De ontvangsten bedroegen volgens het verslag van den penningmeester, den heer Boas, i 2573.44, de uitgaven f 1990.91. zoodat er een voordeelig saldo is van f 582.53. Het totale saldo bedraagt thans f 6093.05 Ook dit verslag' werd onder dank goedge keurd evenals dat over het maandelijksch or gaan der vereeniging. Na behandeling der afdcelingsvoorstellen. welke alle werden ingetrokken of verworpen, werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. Deze had tot resultaat, dat gekozen werden in de vacature dr. Meuleman de heer dr. II. W. Berinsohn (Amsterdam) en in de vacature Cohen de heer dr. T. A. Hooftman (Alblas- serdam), terwijl de aftredende leden, de heeren.dr. J. P. van Eip Cs Hertogenbosch), G. de Goederen (Schiedam) en dr. J. A. Mol- huysen (,'s Gravenhage) werden herkozen. Besloten werd de volgende jaarvergadering in Hilversum te houden. NKDERLANDSCH VERBOND VAN- MARKT- EN STRAATKOOPLIEDEN 1EREENIGINGEN OPGERICHT. Donderdag is in „Krasnapolsky" te Am sterdam opgericht „het Nederlandsch Ver bond van Markt- en Straatkooplieden Ver- eenigingen". Het secretariaat is gevestigd bij L. Seegers 2e Helmersstraat 37 huis te Amsterdam (W.) Tel. no. 52759 en 84481. ERNSTIG VERZET TE MIDDELBURG. Zaterdagavond is de omgeving van het station en de loskaae te Middelburg in rep en roer gebracht door twee opvarenden van liet onder Nederlandsche vlag varende jacht „Lady Sheila". Een van hen, die als stuurman vaart, be vond zich met zijn zoon in de wachtkamer van het station. De stifurman was opgewonden en verkeerde onder invloed van sterken drank. Een klei nigheid ontstak plotseling zijn woede en wel in zoo hevige mate ,dat hij dreigde het meubilair in de wachtkamer te vernielen. De restaurateur en enkele andere zich daar be vindende personen liepen klappen van beide mannen op. De politie werd gewaarschuwd, doch toen deze in het station kwam had het stations- personeel de twee vandalen naar buiten ge werkt. De stuurman werd aan boord van het aan de overzijde van het kanaal liggende jacht gebracht. Hiermede was 's mans drift echter geenszins bekoeld. Hij begaf zich naar het kombuis, waar hij een groot mes nam Daar mee begon hij zijn mede-opvarenden achter na te zetten, die hun heil in een vlucht aan wal zochten. Tegen de politic, die ook dit tafereel meemaakte, nam de woesteling een zeer dreigende houding aar.. Met een ijzeren staaf trachtte hij de politiemannen te raken, zoodat deze zich genoodzaakt zagen van hun sabels gebruik te maken. Toen het beide mannen op deze wijze aan boord te heet werd sprongen zij in het kanaal. Het duurde een kwartier voor dit zwemnummer was geëindigd. De politie wilde daarop tot arrestatie van 't tweetal overgaan, maar ondervond hierbij hevig verzet. Alleen onder bedreiging met zijn vuurwapen wist een inspecteur van politie beide wildemannen in bedwang te houden, waarna de arrestatie kon volgen. Op het politiebureau bleek, dat de stuur man vrij ernstige klappen had opgeloopen. Medische hulp moest worden ingeroepen, om dat hem een pees van de hand met den sabel was doorgeslagen. Het doortastend optreden van de politie heeft echter voorkomen, dat de woestelingen door hun optreden slachtoffers hebben ge maakt. HET VERTREK VAN DE „KARIMATA" UITGESTELD. 's-GRAVENHAGE, 30 Mei In verband met het ongunstige weer is het vertrek van den baggermolen Karimata uitgesteld. Indien de weersomstandigheden morgen gunstiger zijn geworden zal omstreeks I uur de sleepreis van Kinderdijk naar Terschelling aangevangen worden. NATIONALE BANK VAN BELGIë VERLAAGT IL4AR DISCONTO. BRUSSEL, 30 Mei (Belga-A.NP.) De Nationale Bank heeft haar dis conto verlaagd van 4 tot 3 pro cent. EEN VROUW WAAGT HAAR LEVEN. lone Reed is dertig jaar oud en de moedig ste vrouw van Hollywood. Haar beroep is het, de beroemdste sterren te vervangen in ge vaarlijke scènes. Als bijv. de naam van Joan Bliondell, de heldin van een dramatische sensatiefilm, met groote letters op de licht reclames schittert, denkt niemand eraan (en niemand weet het misschien ook!) dat de ge vaarlijkste momenten in die film niet door de actrice zelf doch door Ione Reed gespeeld zijn. Ione vervult haar gevaarlijk beroep al tien jaar lang, tot groote verwondering van filmdirecties en collega's. Ze mag nooit zenuw achtig zijn, en zij mag nooit neen zeggen! Nu eens wordt ze in volle vaart uit een auto gegooidr en moet, nadat ze enkele oogenblikken verdoofd door den schok aan den weg heeft gelegen, dezelfde scène nog eens overdoen, dan weer moet ze dansen met een leeuw, die haar plotseling dreigt aan te vallen of zich door een olifant in een boom laten slingeren. Eens op een dag werd een leeuw, waarmee zc speelde, opeens woedend en daar het oogen- blik dat hij woedend mocht worden, nog niet gekomen was, kwam de held, die haar ver loste, niet op tijd. Een oppasser zag echter het gevaar en wist de dappere figurante nog juist op het nip pertje te redden. MEISJE GEVRAAGD. Stoomwasscherjj „HOLLANDIA", Zandvoort. Vrije reis. Aanmelden na 7 uur: Jan Fred. Helmersstraat 21. Haarlem. Voor direct GEVRAAGD FLINKE VERKOOPSTER, boven 18 jaar. N.V. JAKO. Barteljorisstraat 46. NETTE FLINKE JONGEN GEVRAAGD, ter vakopleiding. Vulcaniseerinrichting „HERCULES". Mr. Cornelisstraat 6, Kleverpark. FLINKE, ACTIEVE STADSREIZIGERS GEVRAAGD, voor de verkoop van nieuw, sensationeel artikel, in elke zaak en huis dringend benoodigd, tegen hoge provisie. Aanmelden: morgen van 25 uur, Reyer Ansloslraat 31. GEVRAAGD geroutineerde AUTOMOBIELVERKOOPER voor Haarlem en Omstreken. Brieven met opg. van referenties, leeftijd en verl. salaris onder nr. 9315 Bureau van dit Blad. NET PERSOON GEVRAAGD, welke genegen is in de ochtenduren boekhouding en administratie bij te houden. Brieven met inl .en verl. salaris onder nr. 9303 aan het Bureau van dit Blad. Laat Uw Z O M E R KLEEDING ver zorgen door En U zult TEVREDEN zijn. Colbert Costuum 2.501 Japonnen vanaf ƒ1.50 Regenjassen (incl. Mantel Costuum 2.25 waterpr.) 2.50 Mantels 2.25 Costuum persen ,0.75 GEHEEL GRONDIGE BEHANDELING. - VLUGGE AFLEVERING OOST-IN DIcSTRA AT 74 TELEFOON 1.4.8.8.9 - HAARLEM(W-). - TELEFOON 1.«.8.8.9 „n de Spr.ngbokT s, Jl" «Mm,. Oud. Benut U - FL. 1.20 PER FLESCH T tVWs C I T B E]T E R E VOOR HET BEjTERE MILIEU Kent U reeds K.W.V. roet al coholvrij Kaapsch Druivensap? (95 ct Incl. flesch). Ook een product van de Ko-operative Wijnbouwers Vereeniging te Paarl (Z Afr.J. Koud gesterili seerd, ronder conserveerlnjs- mlddelen en op flesch geïmp. door 0U0 Co. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3