TWEEDE VERKIEZINGSDAG in Tsjecho-Slowakije RUSTIG VERLOOPEN. SCHUDT UW LEVER WAKKER THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Moorddadig bombardement op Kanton. fcADM M A A N D A G 30 M E I 1938 HAAKEEM'S DAGBLAD 4 Winst voor de Sudeten-Duitsche Partij en de Tsjechische Nationalen. ok het vervolg der gemeen teraadsverkiezingen heeft een rustig verloop gehad. Op den verkiezingsdag zelf deed 2ich geen enkel incident voor. Wel is het in den nacht van Zaterdag op Zondag tot een botsing gekomen tus- schen aanhangers van Henlein en de mocratische Sudeten Duitschers. Men heeft den indruk, dat het re sultaat van deze verkiezingen dat van de vorige week bevestigt. De eerste belangwekkende uitslagen zijn die van Stecken in het Duitsche eilandje van Iglau, in het Zuidoostelijke centrum van Bo- hemen. De Tsjechen hebben daar tien zetels veroverd tegen acht in 1931, de Duitschers kre gen er acht in plaats van tien in 1931. In Napajdela, een industriestad in Slowakije, waar zich gasmaskerfabrieken bevinden, na bij Zlin de stad van Bata, hebben de sociaal democraten 12.4 procent der stemmen verkre gen tegen 11 procent in 1931, de agrariërs kre gen 15 procent in plaats van 27.5 procent, do communisten 13.2 procent in plaats van 10.6 procent, de handwerkers 18.6 procent tegen 14 procent. In Friewaldow in Silezië hebben de „Henleinisten" 14.302 stemmen gekregen te gen 3550 in 1931, de sociaal democraten kre gen hier 432 stemmen. In Friedland in Noord- Bohemen kreeg de partij van Henlein 3.489 stemmen, d.w.z. 83 procent in plaats van 2821 of 68 procent. De Tsjechische partijen kregen hier 364 stemmen tegen 318, de communisten 260 tegen 385 en de Duitsche sociaal demo- craten 98 tegen 172. In Janof, in Moravië heeft de partij van Henlein 492 stemmen of 65 pro cent tegen 372 of 53 procent der stemmen ge kregen. De Duitsche sociaal democraten kre gen hier 260 stemmen of 34 procent in plaats van 46 procent. In de stad Jablonec of Gablonz, bekend om haar glasindustrie, hebben de Henleinis ten 18.566 van de 23.141 stemmen verworven, hetgeen 79 pet. bet eekent tegen 77 pet. bij de vorige verkiezingen. De communisten kregen 805 stemmen tegen 1192 bij de vorige verkie zingen. de Tsjechen 3193 tegen 2441. de Duit sche sociaal-democraten 566 tegen 959. In het industriecentrum Vej'oert in Noord- Bohemen behaalden de Henleinisten 6549 van de 7581 stemmen, tegen 3871 in 1931. De communisten kregen 574 tegen 1497. de Duit sche sociaal-democraten 253 tegen 1356. de Tsjechische partijen 205 tegen 511 stemmen. Stemmen van communisten en Duitsche sociaal-democraten gingen dus in groote massa naar de Sudeten Duitsche partij. Het zelfde valt waar te nemen in de industrie streek Liberec (Reichenberg), waar Heinlein bijna twee derden van de stemmen der com munisten kreeg. In Zuid-Moravië wonnen de Henleinisten stemmen van de Duitsche so ciaal-democraten. In Silezië was het percen tage voor Henlein hooger: te Cervena Voda bedroeg het 93 pet. Op het Tsjechische platteland ls bijna geen stemmenverschuiving waar te nemen. In be langrijke plaatsen zijn de nationaal-georien- teerde socialisten vooruitgegaan, in kleine plaatsen de boeren. Bijna overal hebben de communisten een gevoelige nederlaag gele den. In de Hongaarsche streken hebben de autonomisten een nederlaag geleden. De Henleinisten hebben zich gehandhaafd, doch geen winst behaald. In Sub Karpathisch Rus land hebben de nationaal georienteerde so cialisten en de communisten gewonnen. De nationaal georienteerde socialisten win nen gemiddeld 25 procent, terwijl op het platteland de Boeren-partij vooruitgegaan is. In het Poolsche gebied is geen groote ver schuiving merkbaar. De autonomisten hebben wat verloren, doch in het autonomistische kamp wonnen de radicalen. Alle Tsjechische partijen behalve de communisten zijn hier vooruitgegaan. Dit wordt verklaard door den aanwas der Tsjechische bevolking aan de Poolsche grens. Troepen van de Oostenrijksche grens teruggetrokken. Volgens te Weenen ontvangen be richten zijn gedurende het weekeinde Tsjecho-Slowaaksche troepen met het geschut van de grens terugge trokken. Botsing in Noord-Bohcmen. Uit Praag. 29 Mei: In den afgeloopen nacht om twee uur is de Tisova op de noordweste lijke grens van Bohemen een botsing ont staan tusschen leden van de partij van Hen lein en democratische Sudeten Duitschers. Er volgde een vuurgevecht waarin een aan hanger van Henlein ernstig werd gewond en drie andere lichte verwondingen opliepen. De gendarmerie en de leden van den douanepost kwamen onmiddellijk tusschenbeiden. Vijf en zeventig personen werden aangehouden voor het instellen van een onderzoek. Tisova ls een plaatsje met 1800 inwoners, waarvan slechts vijf Tsjechen. Amcrikaansche Slowakcn te Rosenberg aangekomen. De Amcrikaansche Slowaken. die het origi- Gc lier aal Cedillo op weg naar Texas. Mexicaansche rebellenleider geeft een verklaring van de mislukking van den staatsgreep. Uit San Antonio 29 Mei: Vrienden van generaal Cedillo hebben me degedeeld. dat de generaal wil trachten Texas te bereiken, waar reeds verscheidene van zijn familieleden een toevlucht hebben gezocht. Tijdens zijn vlucht voor de regeeringstroe- pen heeft generaal Cedillo zich ergens opge houden om enkele Amerikaansche persagent schappen door middel van de radio een inter view toe te staan. Hij heeft hierin verklaard in staat te zijn gedurende jaren weerstand te bieden aan de federale troepen, want de opstand is reeds maanden tevoren voorbe reid. Hij schreef het mislukken van den staatsgreep toe aan het feit dat de bevolking van San Luis Potosi niet tegen de federale troepen willen strijden. (Havas). neel van het verdrag van Pittsburgh hebben meegebracht, zijn Zaterdag te Rosenberg, de woonplaats van den leider der Slowaaksche autonomisten, pater Hlinka, aangekomen, waar zij door Hlinka werden ontvangen. Deze nam het orgineel van het verdrag van Pitts burgh in ontvangst en stelde de juistheid van zijn handteekeningen vast. Hlinka las daarop een brief van wijlen president Masaryk voor. waarin deze zich in 1929 tegen de geldigheid van het verdrag van Pittsburg uitsprak. Josef Husjek, het lid der Slowakendelegatie die eveneens destijds zelf het verdrag ondertèe- kend heeft, verklaarde, dat de Amerikaan sche Slowaken nog even trouw aan het accoord zijn als in 1918, toen het werd on derteekend. Goebbels keert zich tegen de mogendheden. Praag en niet Berlijn moet z.i. tot de orde geroepen worden. Dr. Joseph Goebbels. Te Maagdenburg-Anhalt is Zondag het nationaal socialistische congres gehouden, dat o.a. door Hitier en Goebbels werd bijge woond. De Führer nam te Dessau de revue af over 50.000 partijmanschappen. In een rede over de buitenlandsche politiek zeide Goebbels o.a.: Wij genieten den vrede in ons eigen volk, maar deze vrede is niet afhankelijk van den goeden wil der andere volkeren. Het goedgewette Duitsche zwaard is zijn beste bescherming. Wij verlaten ons niet op de phrases der pacifisten en op de instel ling van Genève maar op onze eigen kracht. Wij hebben .trouwens vrienden in de we reld. Thans omvat ons land 75 millioen in woners en dat resultaat hebben wij tot stand gebracht zonder een schot te lossen zonder oorlog te voeren (langdurige toejuichingen). Het wonder van het Duitsche bloed, dat zich vereenigt met het Duitsche bloed, heeft ons in staat gesteld dit te bereiken. „Waar is toch die Oostenrijksche mensch, dat denkbeeld van den oudkanselier van Oostenrijk, vroeg Goebbels. Hij is in duizend atomen uiteengevallen. Hij is niet zichtbaar meer en kan niet meer gevonden worden. Wat wel geconstateerd kan worden is, dat Duitschland werkelijk een groote mogend heid is, welker levensbehoeften door de an dere mogendheden in overweging moeten worden genomen. Over de tegenwoordige crisis sprekende, noemde Goebbels deze ..een periode van poli tieke hoogspanning'', waarna hij zich wend de tot degenen, die Duitschland een grooten vredesverstoorder noemen. Duitschland. al dus Goebbels. wil zijn levensbehoeften reali- seeren. Nadat het een groote mogendheid is geworden, gelooft men het met raadgevingen van broederschap aan boord te kunnen ko men en het te verwijten den vrede te ver storen. Wii willen den vrede maar met vitale rech ten. Wij willen een vriendschap wel. maar zij moet wederkeerig zijn en haar grondslag vinden in de billijkheid. Dat ziet men wel door onze vriendschap met Italië. Wij willen geen vriendschap, die onze lankmoedigheid tracht uit te buiten. In felle bewoordingen keerde Goebbels zich vervolgens tegen wat hij „de oorlogsstichters" te Praag. Moskou. Parijs en Londen noemde. Hii verbaasde zich ironisch er over. dat men Duitschland bewijzen van vredelievendheid vraagt, na de talrijke vredelievende verkla ringen van Hitier. „Om den vrede tot stand t brengen zijn vredelievende daden noodig en geen redevoeringen De beste vredesdaden bestaan in de opheffing van de onrechtvaar dige clausules van het verdrag van Versail les". Toch zou men. aldus Goebbels verder, geen lichtvaardig spel moeten spelen met den vrede. Spreker protesteerde tegen de grens- schendingen door militaire Tsjecho-Slowaak sche vliegtuigen. „Een volk van dertien mil lioen gedraagt zich tegenover een volk van 75 millioen. alsof het zelf het volk van 75 millioen was". De berichten over de samen trekking van Duitsche troepen aan de Tsje cho-Slowaaksche grens hadden volgens hem ten doel de bewegingen der Tsjecho-Slo waaksche troepen te verbergen. „Wanneer er iemand tot de orde moet worden geroepen, dan is dat niet Berlijn, maar Praag. Door het tegenovergestelde te doen, versterkt men de ontoegeeflijkheid van Praag". GENERAAL TRONCOSO GESNEUVELD. Officieel wordt uit Barcelona medegedeeld, dat generaal Troncoso. die onlangs uit Frank rijk was gezet, na de duikbootenaffaire te Brest, in een der jongste gevechten aan het front der Pyreneeën is gesneuveld. BARON ROTHSCHILD TRACTEERT IN WEENSCHE GEVANGENIS. Baron Louis de Rothschild lid van het bankiershuis die te Weenen wordt gevan gen gehouden, koop dagelijks worstjes, die hij onder zijn medegevangenen laat verdeelen, aldus weet Reuter te melden. Baron de Rothschild bevindt zich sin^s einde Maart in hechtenis. Politieke gevange nen mogen van hun eigen geld extra voedsel koopen ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Lever pilletjes bp apothekers en drogisten. L U.75. (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe wandaad van Amerikaan sche kidnappers. Lijkje van Peter Levine gevonden. Zondagavond heeft de politie op het strand te Davonport Neck bij New Rochelle (V.S.) het in staat van ontbinding verkeerend lij&'e van den twaalfjarigen Peter Levine, die sinds 24 Februari werd vermist, ontdekt. Eenige dagen na de verdwijning van den jongen aldus meldt Havas had zijn va der, een advocaat te New-York, een brief ontvangen, waarin een losgeld van 60.000 dollars werd geëischt. Vergeefs heeft de advocaat geprobeerd in contact te komen met de „kidnappers". Op 2 Maart ontving hij een nieuw schrijven, waar in 30.000 dollars werden geëischt. Ook toen is het Levine niet gelukt onderhandelingen met de ontvoerders van zijn zoon aan te knoopen. Te water geworpen. United Press verneemt nog uit New Rochelle: De politie heeft den indruk, dat de jongen levend naar Long Island vervoerd is en wel kort na zijn ontvoering. De bandieten hebben zich later blijkbaar van hem willen ontdoen en hun slachtoffer verzwaard met gewichten, waarschijnlijk in het water ge worpen. Later moeten de gewichten losge raakt zijn, waarop het lichaam bovengeko men is. De doctoren hebben verklaard, dat er verscheidene dagen mee gemoeid zijn, voor zij hun onderzoek naar de doodsoorzaak geëindigd hebben. Men heeft onmiddellijk de ouders van het jongetje gewaarschuwd. De tijding had, ook na deze maanden van mar telende onzekerheid, een verpletterende uit werking. De luchtbombardementen in Spanje. Spaansche nota aan Londen en Parijs. De Spaansche ambassade deelt den tekst mede van een nota, welke is overhandigd aan de ministers van buitenlandsche zaken van Frankrijk en Engeland. De nota is geteekend door Del Vayo, den minister van buitenland sche zaken. Zij herinnert aan de bombarde menten op open steden als Barcelona, Alme- ria en Guernica, en geeft uiting aan de ver wondering, dat de regeeringen van Frankrijk en Engeland, die in Februari j.l. het initia tief namen om de republikeinsche regeering en de opstandelingen op te wekken een einde te maken aan het bombardeeren van open steden, niet het recente bombardement van Alicante door de „luchtmacht der overwel digers van Spanje" veroordeeld hebben. In de nota wordt van de Britsche regeering regee ring een concrete verklaring geëischt over de gevoerde onderhandelingen, welke ten doel hadden de toepassing van oorlogsmethoden tegen te gaan, „die behalve het leed, dat zij het Spaansche volk berokkenen, een schande zijn voor de menschheid". De republikeinsche regeering, zoo besluit de nota, zou gaarne van de Engelsche regeering vernemen, dat zij maatregelen zal nemen om een herhaling van misdaden als zoojuist nog tegen Alicante zijn gepleegd, te verhinderen. Duizend dooden, meer dan drieduizend gewonden. NADAT Kanton Zaterdagmorgen op heftige wijze door Japansche vliegtuigen was bestookt, werd de stad Zondagmorgen op nieuw door de Japansche luchtmacht gebombardeerd. Voor zoover men kan nagaan hebben de beide bombardementen in totaal duizend dooden en ruim drieduizend gewonden geëischt. Honderden inwoners van de stad vonden den dood in hun houten huizen, die in korten tijd bij groote aantallen door het vuur werden vernietigd. Engelsche mariniers aan den dood ontsnapt. De correspondent van United Press te Kanton was op zijn rondgang door de stad getuige van vreeselijke tafe- reelen. Overal weerklonken uit de puinhoopen de kreten van gewonden, duizenden trachten in booten te ontvluchten, doch vele dezer vaartui gen sloegen tengevolge van over belastheid om; tientallen vluchtelin gen moeten hierbij verdronken zijn. Dichte rookwolken hangen boven de stad en uit de dichtbevolkte wijk Kinyuan stijgen vlammenzuilen omhoog. Verscheidene re geeringsgebouwen zijn in dit stadsgedeelte in de asch gelegd. Ook de wijk Tungsjan. waar de welgestelde Chineezen wonen, heeft het zwaar te ver antwoorden gehad. Acht groote villa's werden met den grond gelijk gemaakt. Bovendien werd een drietal schoolgebouwen onder schooltijd door bommen getroffen. Veertig vliegtuigen boven de stad. Het tweede bombardement werd ten uit- voergebracht door 40 Japansche vliegtuigen, die plotseling boven het industrieterrein van de stad verschenen. Geen drie kwartier, voordat dit bombardement Zondagmorgen in zette. hadden twee honderd Engelsche mariniers het Wongsja-station, dat eveneens door bommen getroffen is, in de richting Hankau verlaten. Zij bevonden zich op weg naar deze stad om ingeval van een Japanschen aanval op Hankau het leven van de Britsche onderdanen en de Engelsche bezittingen te beschermen. Het Wongsja-station ligt aan het kruispunt van de lijn Hankau—Kanton en den spoor weg, die van Kanton naar Kauloen leidt, waarlangs de verbinding van Hongkong loopt. De mariniers waren reeds gisteren te Kanton aangekomen. Zij konden echter hun tocht niet voortzetten, daar het traject als gevolt van de luchtraid van gistermorgen in het ongereede geraakt was. Britsche marine-officieren beschouwen de jongste Japansche luchtaanvallen „minstens als 'n onmvriendelijke daad". Men vestigt er de aandacht op, dat het slechts aan de om standigheid, dat de mariniers reeds om 10.20 in plaats van om elf uur 's morgens van het Wongsja-station vertrokken, te danken is, dat onder de Britsche soldaten niet vele slachtoffers gevallen zijn. Juist op genoemd station zijn de eerste bommen van dezen aanval terechtgekomen. Het stationsgebouw en verschillende bijge bouwen zijn vrijwel met den grond gelijk gemaakt. Een mogelijkheid om in de onmid dellijke nabijheid van een veilige schuil plaats te vinden, bestond niet. De Britsche consul heeft een protest inge Kreymborg zegt niet, dat die robbedoezen van jongens hun Waarborg-pak niet stuk kunnen krijgen. Maar wèl, dat elk Waarborg-pakje sterk is en mooi. alléén bij KREYMBORG (Adv ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC diend bij de Japansche autoriteiten en ge- gewezen op het gevaar, dat buitenlanders geloopen hebben, doordat de piloten ook boven de concessie vlogen. Zaterdag zijn tal van projectielen aan de grens van de con cessie ontploft. De Japansche aanvallen hebben de auto riteiten te Hongkong weer voor nieuwe pro blemen gesteld. In de afgeloopen twee dagen zijn te Hongkong 9.000 vluchtelingen aan gekomen. Het meerendeel van deze geheel uit hun evenwicht geslagen on.gelukkigen, bezit niets. (United Press). Na de kabinets wijziging Waarnemers te Kanton zijn, vol gens Reuter van oordeel, dat de jongste luchtaanvallen op Kan ton, de voorbode zijn van een toe neming der Japansche oorlogsbedrij vigheid als gevolg van de kabinets wijziging. v:Tv md» (Adv. Ingez. Med.) PRDEEAMMA De wandeling naar het slot duurde niet zoo erg lang en toen Thijs een paar keer om zich heen had gekeken, wist hij. dat hij nu niet ver meer uit de buurt van koning Zilverdraad kon zijn. En ja hoor, toen hij nog wat verder doorliep, zag hij opeens het slot voor zich liggen. Tjonge, klein is anders, zou ik zeggen! grinnikte Thijs, terwijl hij nu wat langzamer voortliep. Ik geloof, dat ik nog nooit zoo'n groot kasteel gezien heb. Het beniewt me meer dan ik zeggen kan, wat er eigenlijk gebeurd is daar op het kasteel en waarom die koning juist de hulp van Sim ingeroepen heeft Enfin dat zal ik dan wel hooren als ik er eenmaal goed en wel ben. Zoo liep hij weer door, totdat hij eindelijk aan de deur van het kasteel was aangekomen. Tjonge, die deur was van zwaar hout gemaakt, natuurlijk zoo stevig voor aanvallen van vijanden Nou, die zouden heel wat moeite hebben om die deur open te krijgen! Met beide vuisten klopte Thijs op de deur, die spoedig geopend werd. DINSDAG 31 MEI 1938. HILVERSUM 1, 1875 M. en 415,5 M. KRO - uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.1; Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.3o Religieuze causerie. 12.— Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (1.00—1.20 Gra mofoonmuziek). 2.Voor de vrouw. 3. Gramofoonmuziek. 3.10 Declamatie en gra mofoonmuziek. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.— Berichten, hierna. K. R. O.-Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.— KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.05-KRO-Melodisten en so list. 7.Berichten. 7.15 Liturgische causerie 7.35 Sportpraatje. 8.— Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Stedelijk Orkest van Maas tricht en soliste. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Leert zwemmen". 9.40 KRO-orkest 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.0512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO-uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berich ten). 10.— Morgenwijding. IC.15 Gramofoon muziek.. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11. Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. (Om 1*2.15 Berichten). 12.30 Gramofoon muziek. 1.— Omroeporkest. 1.45 Gramofoon muziek. 2.— Omroeporkest en oslist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lo Manna en zijn Khihene Hawaiins, het kwintet van de Nederlandsche Jazz-Liga en solisten. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest en solist. 6.30 Causerie „Leeren samenleven". 7. Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zang- lust". 7.30 Causerie „Hoe men zijn neus achternaloopt". 8:— Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Disco-nieuws 11.Berichten A.N.P. Hierna: Jean Marcu's orkest. 11.3012.00 Robert de Kers en zijn „Cabaret Kings". DROITWICH, 1500 M. 12.05 Orgelspel. 12.35 Nieuws uit het Im perium. 1.05 Gramofoonmuziek.. 1.35 Sport- reportage. 1.502.20 Frank Res en zijn or kest. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 De Radio Romancers en solisten. 5.20 „The Alphas". 6.05 Sportreportage. 6.20 Berichten. 6.45 BBC- Northern orkest. 7.20 BBC-Variété-orkest en solist. 7.55 Literaire causerie. 8.20 Radiotoneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „My best news story". 10.Concert. 10.30 Kamermuziek. 11.30 De Grosvenor House Dance-Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.- platen). RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 8.559.05; 10.10 en 11.20 Gramofoon muziek. 12.40 Giardino-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Pianovoordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Vioolvoordracht. 5.20 Locatelli- orkest. 8.35 Pasquier-Trio. 9.05 Radio- tooneel. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 en 8,50 Omroep- Amusementsorkest. 12.20 Omroepkleinorkest en pianoduo. 2.30 Vroolijk concert. 3.35 Gra mofoonmuziek. 4.20 Omroeporkest en so listen. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst en Omroepdans- orkest. 12.203.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest en gramofoonmuziek. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Ysaye- concours 1938. 5.20 Omroeporkest en Gra mofoonmuziek. 6.50 Jazzmuziek, (gr.pl.) 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Omroeporkest en solist 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Cello en piano. 6.35 Gramo foonmuziek. 6.50 Omroepdansorkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50—10.50 en 11.0011.20 Ysaye-concours 1938. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 A. Lutter's orkest en solisten. 8.20 Om roeporkest en solist. 9.20 Politiek dagblad overzicht. 9.35 Omroeporkest. 10.20 Berichten 10.50 Trio-concert. 11.05 Berichten 11.20 Zie Keulen om 8.50. 12.20—2.20 Zie Keulen. (1.15— 1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6