Onze korfballers winnen- Athletiek succes voor Haarlem" in de Trial-meet Hellas Haarlem - Vlug en Lenig Nederlandsche Zwemploeg YATES SCOORT 163! na een feilen strijd van België met 3-4 W A" ANDA'G 30 M E I 1938 i(Van onzen medewerker) ZwaluwenO.K. 6 09 Palvu 1—O.K. 4 0—2 Te spelen: 1 Juni: O.K. 5S.V. 3 7 uur. 2 Juni: Nieuw Flora—O.K. 3 7 uur. 2 Juni: O.K. comb. H.K.B.-twaalftal, terrein Aurora 7 uur. 7 Juni: O.K. 6—S.V. 4 7 uur Oefenwedstrijd H .k. B.-twaalftal. A.s Donderdagavond 7 15 uur speelt- het voorloopig H. K. B.-twaalftal een tweeden oefenwedstrijd tegen een combinatie van Oosterkwartier 1 en 2 op het terrein van H- K. C. ..Aurora" aan den Vergierdeweg. Na afloop van dezen wedstrijd wordt het H. K. B.-twaalftal samengesteld, dat op 12 Juni a.s. zal uitkomen tegen het twaalftal van den N. H. K. B. te Schermerhorn om den Honings-Maizena-beker. Na een spannenden, maar uiterst sportle ven strijd is het aan de Haarlem-ploeg gelukt, Hellas en VI. en L. in deze volgorde achter zich te laten en met zestien punten voorsprong de eerste plaats te bezetten. Bleek de vorige week te Amsterdam reeds de vooruitgang van de Haarlem-ploeg, ook nu waren de prestaties van goed gehalte, waarbij men dan rekening moet houden met den zeer hinderlijken wind. Alleen bij het ver springen was een beslist windvoordeel. Niette min blijft de sprong van Wellerdieck van 7.02 M. zeer fraai te noemen. Vooral op de loopnummers behaalden de Haarlemmers veel punten. Bij de 100 M. kl. A. wist Van Geenhuizen met een feilen eindspurt over zijn clubgenoot Schaap te zegevieren en de eerste in de Zweedsche estafette liep een buitengewoon tactische 300 M., nadat A. van Zonderen op de 400 M. voor een kleinen voor sprong had gezorgd, baarna hadden Van Lier (200 M.) en A. Schaap (100 M.) slechts zorg te dragen, den voorsprong te behouden, hetgeen goed gelukte. Zeer spannend was de 4 x 100 M. kl. A.. waarbij de eerste loopers van Haarlem er niet in slaagden, ten volle bij te blijven, zoodat Van Geenhuizen en A. Schaap al hun krach ten moesten inspannen om den achterstand in te loopen. Slechts eenige meters voor de finish gelukte het A. Schaap, met inspanning van alle krachten den Hellas-man voorbij te komen. Een spannende en fraaie race. Ook op de 400 M. en 800 M. bezette Haar lem door Herfst de eerste plaats. Deze dub bele overwinning van Herfst toont de zeer goede conditie, \^arin deze athleet op het oogenblik is. Figee liep wat zwaar. Op de 1500 M. lieten Van den Berg en Hooge- weg van Hellas zien, hoe men elkaar in zoo'n race helpen kan. Schulz slaagde er dan ook niet in, hen ook maar eenigermate te be dreigen. Ook bij de 3000 M. ging een Haarlemmer, Koopman, als eerste door de finish. Hier ver raste de V. en L.'er Van Houtert door de tweede plaats te bezetten, o.a. voor Paap. Zou V. en L. ook eindelijk weer eens een goeden lange-afstand looper krijgen? Alvorens de veldnummers te bespreken, mag de overwinning van Kok (Haarlem) op de 400 M. kl. C. niet onvermeld blijven, evenals de overwinning van de Haarlem-juniores Kok, v. d. Putten, Kluyte en v. d. Klooster op de 4 x 100 M. kl. C in den keurigen tijd van 48.2 sec. Bij de werpnummers wist V. en L. zijn groo- ten achterstand wat in te loopen, o.m. door toedoen van hun cracks De Bruyn en Hout zager, terwijl Haarlem hier minder op den voorgrond trad. Alleen bij het discuswerpen zagen Kluft en Mulder hun ernstige training beloond met worpen van resp. 36.66 M. en 34 M. Hier zit een duidelijke vooruitgang in. Ook het springen, uitgezonderd het polsstok- hoogspringen, dat met Verkes en Lamoree weer een goed Haarlem nummer was, moet bij de Haarlemmers beter worden. De vertesprong van Wellerdieck (Hellas) is reeds gememo reerd en Jansz (V. en L.) noteerde 1.80 M. bij hoogspringen. Van der Bos (Haarlem) viel hier wat tegen, vooral als men bedenkt, dat hij het vorige jaar bij zijn eersten wedstrijd voor Haarlem te Groningen al 1.75 M. sprong. Van den Klinkenberg bereikte met 1.70 M. een goed resultaat. De uitslagen luiden: 400 M. kl. A. en B. 1. Herfst, Haarlem, 53.1', 2. Jansen, Hellas, 64.6, 3. Figee, Haarlem 54.7. 400 M. kl. C. 1. Kok, Haarlem 56.9, 2. Ariman 'V. en L. 57.4, 3. Nelissen, id. 57.4. 100 M. kl. A. 1. Van Geenhuizen, Haarlem lï.4, 2. A. Schaap, id. 11.6, 3. Van Es, V. en L. 11.7. 100 M. kl. B. 1. Schreuder. Haarlem 11.8, Van Es, V. en L. 12.1, 3. Beintema, Hellas 12.1'. 100 M. kl. C. 1. B. Schaap, Haarlem 11.9, 2. Metz, id. 12.-, Z. Nelissen, V. en L. 12.1. 1500 M. 1. Van den Berg, Hellas 4.43.2, 2. Hoogeweg ld. 4.43.6. 3'. Schultz, Haarlem 4.44.7. Kogelstooten. 1. De Bruyn. V. en L. 14.30 M., 2. Houtzager, id. 12.99 M., 3. Wellerdieck, Hellas 11.93 M. Speerwerpen. 1. Jongh, Hellas 47.45 M., 2. De Coningh, V. en L. 42.40 M., 3. Koeman, Hellas 42.18 M. 800 M. kl. A. en B. 1. Herfst, Haarlem 2.09.3. 2. Eckhardt, Hel las 2.12.6, 3. Wellerdieck, id. 2.15.5. Zweedsche estafette. 1. Haarlem 2.08, 2. Hellas 2.08.2, 3. V. en L. 2.15.5. Verspringen. 1. Wellerdieck, Hellas 7.02 M., 2. De Bruyn, V. en L. 6.69 M., 3. Van Es, id. 6.38 M. 3000 M. 1. Koopman, Haarlem 9.34.8, 2. Van Houtert, V. en L. 9.44.4, 3. Voskuilen, Hellas 9.56.8 4 x 100 M Juniores. 1. Haarlem 48.2, 2. Hellas 48.5, 3. V. en L. 49.5. 4 x 100 M. kl. B. en C. 1. Hellas 46.6, 2. Haarlem 46.9, 3. V. en L. 46.9. 3 x 1000 M. 1. Hellas 8.46.5, 2. Haarlem 8.48.2. Hoogspringen. 1. Jansz, V. en L. 1.80 M„ 2. Butselaar, Hellas 1.70 M., 3. v. d. Klinkenberg, Haarlem 1.70 M. Polsstokhoogspringen 1. Verkes, Haarlem 3.55 M.. 2. Lamoree, id. 3.50 M„ 3. Oorschot, Hellas 3.30 M. Discuswerpen. 1. De Bruyn, V. en L. 45.80 M., 2. v. d. Kluft, Haarlem 36.66 M„ 3. Wellerdieck, Hellas 36.10 Meter. 4 x 100 M. kl. A. 1. Haarlem 44.5, 2. Hellas 44.6, 3. V. en L. 46.7. Einduitslag. 1'. Haarlem 148 punten, 2. Hellas 132 punten, 3. V. en L. 109 1/2 punt. Boekt goede resultaten te Londen Tijdens de Zaterdagavond te Londen gehou den zwemwedstrijden hebben de Nederland- sche zwemmers en zwemsters enkele fraaie successen behaald. De 400 meter borstcrawl dames werd door Riet van Veen gewonnen met niet minder dan 25 meter voorsprong, dus een halve baan, op Margaret Jeffery, de beste Engelsche zwem ster op dezen afstand. De tijd van 5 min. 28,6 sec. van Riet van Veen was. aangezien het hier een 50-meter baan betreft, 'uitstekend te noemen. Doris Storey, de Engelsche schoolslagkam pioene, was op de 100 meter een seconde snel ler dan onze landgenoote Jopie Waalberg. Daartegenover stond, dat Alie Stijl een fraaie zege behaalde op de 100 meter borstcrawl met een tijd van 1 min. 12,4 sec. Emily Gibson, het meisje, waarop Engeland zijn hoop heeft gevestigd voor de toekomst, bleef twee meter bij de A.D.Z.-ster achter. Cor Kint vormde op de 100 meter rugslag een klasse op zich zelf. In 1 minuut 16 sec. tikte zij als eerste aan. Nida Senff werd tweede. De heeren behaalden verscheidene succes sen. Een spannende strijd ontspon zich op de 100 meter rugslag tusschen Scheffer en den Engelschen titelhouder Michael Taylor. Met handslag won onze landgenoot in 1 min. 11,8 sec. Op de 400 meter borstcrawl was de spanning evengroot. Van der Kuil won op het nippertje van den 15-jarigen Jack Hale. Op de 100 meter schoolslag werd Smitshuyzen eerste met een meter voorsprong op den Britschen kampioen John Davies. Algemeen had men verwacht, dat Davies onzen landgenoot gemakkelijk zou slaan, doch de A.Z.-zwemmer vocht om eiken meter en mocht zoo het genoegen smaken, zijn tegenstander te verslaan. Op de 100 meter borstcrawl werd Hoving vrij gemakkelijk eer ste met anderhalven meter voorsprong op Williams. Het cricket-elftal van Rood en Wit. V. 1. n. r.: J. W. A. Klein de Groot, Jhr. B. R. Elias, J. L. Sanders, A. van Baasbank, P. v. Buren. M. Gobets, P. Ligtenstein, A. v. d. Togt, T. Everard, P. C. Hagenaar. (J. van Baasbank ontbreekt.) De oude achten in actie tijdens de, onder groote be langstelling gehou den roeiwedstrijden van de „Koninklij ke" op de Amster- damsche Bosch- baan.. In den Oostelijken tweede klas cricketwed strijd tusschen H.T.C.C. en U.D. heeft onze oud-stadgenoot W. Yates laten zien, dat hij het nog uitstekend kan. Hij scoorde niet min der dan 163 runs n.o.I KON. NED. KORFBALBOND. ZILVEREN NIEUWS V. D. DAGBAL. (Derde ronde). Nieuw Flora—D. D. V. II (5-2) Reeds na 7 minuten is het J. Geels, die aan N. Flora de leiding geeft (10). De weinige D.D.V. aanvallen loopen op niets uit; pas na 40 minuten vergroot Mej. T. Wes- seling den voorsprong (20). Met de vakverwisseling is D.D.V. gevaarlij ker dan N. Flora, maar toch weet H. v. Amers foort den stand op 30 te brengen. Na de rüst is D.D.V. eenigszins in de meer derheid en weet dat in een doelpunt uit te drukken door Altenpohl (31). Nu komt er een groote spanning. D.D.V. is sterk aanval lend. doch zij heeft met pech te kampen. Mej. J. Wesseling is echter fortuinlijker, eerst met een keurig afstandschot, daarna weet zij den stand op 51 te brengen. D.D.V. scoort kort daarna haar tweede doelpunt. Met 52 eindigt deze wedstrijd. HAARL KORFBALBOND. BESLISSINGSPROMOTIEWEDSTRIJD 2e KLAS. Zwaluwen (Hillegom)— Ooster kwartier 6 (0—9) De eerste tien minuten is Zwaluwen meer aanvallend, maar zij kan hier geen succes uit halen. Dan komt geleidelijk Oosterkwartier er beter in; na 15 minuten opent H. Kessens voor Oosterkwartier de score <01). Zwaluwen kan niet verhinderen, dat de score verhoogd wordt, zoodat als de rust komt. Oosterkwartier leidt met 04. Na rust het zelfde spelbeeld. Na 15 minuten is de stand reeds 06. In de beginopstelling lost D. Starink een mooi afstandschot, dat doel treft (07). Bij den stand 0—9 krijgt een Zwaluwspeler een kans om althans de eer te redden: dit mooie kansje wordt echter niet behoorlijk be nut. Met Oosterkwartier in den aanval komt het einde. Zoodat O.K. 6 het volgende seizoen in de 2e kl. H.K.B. mag uitkomen. Onder groote belangstelling is Zondag middag in het Maritime-stadion te Antwer pen de korf balland en wedstrijd BelgiëNeder land gespeeld, die in een kleine 43 overwin ning voor onze landgenooten is geëindigd. De gastheeren hebben wederom bewezen, dat hun spelpeil zich nog steeds in opwaartsche lijn beweegt. Onmiddellijk na het beginsignaal van scheidsrechter Kramer werd er aan beide zij den gevaarlijk aangevallen. Alleen de Neder- landsche aanval bleek onder den paal toch nog wel iets gevaarlijker te zijn, dan die van de Belgen. Onze landgenooten waren ook spoe diger en beter vertrouwd met den ietwat glad den toestand van het terrein. Er werden uitstekende staaltjes korfbal ver toond, maar het schieten was onvoldoende, zoodat doelpunten voorloopig uitbleven. Zoo ontsnapte de Belgische korf bij een keurige combinatie tusschen mevr. MeyerMoos en Visschoonmaker eens aan een doorboring. Er werd in een hoog tempo gespeeld en steeds beter slaagden de Belgen er in, het spel in evenwicht te hoüden. In den Nederland- schen aanval was Visschoonmaker de gevaar lijke man, hij was zeer snel en listig, maar het lukte nog niet erg met schieten. De Belgen kregen een straf worp te nemen, maar deze leverde niets op. Eindelijk, na 28 minuten, slaagde mevr. MeyerMoos er in. na prachtig samenspel met Visschoonmaker. aan Nederland de leiding te geven (01). De Belgen lieten zich hierdoor natuurlijk geens zins ontmoedigen, maai- de Nederlandsche ver dediging was eveneens paraat. In den oranje-aanval liep het goed, maar het leek wel. of er in den Belgischen korf een veer zat, die de in de mand tollende ballen er weer uitwipte. Vooral Visschoonmaker had met zijn prachtige, verre schoten niet veel geluk. De Belgen kregen hierdoor gelegenheid, zich beter in te spelen; het gelukte aan mej. Stevenheydens na uitstekend samenspel met Pennart de partijen op gelijken voet te bren gen (11). Aangemoedigd door dit succes kwamen de Belgen toen fel opzetten. Roth vooral weerde zich geducht: hij bracht den Nederlandschen korf enkele malen in groot gevaar. Het opstel len van de Nederlandsche spelers en speelsters liet in deze periode nogal wat te wenschcn over. hetgeen aan het publiek niet ontging. De rust kwam met 11. een stand, die de verhouding van deze eerste helft wel vrij juist uitdrukte. Na de hervatting kwamen onze landgenoo ten duchtig opzetten. De Belgen hadden niet veel in te brengen; het Nederlandsch twaalftal was sterk in de meerderheid, maar lang duurde dit niet. De Belgen herstelden zich goed en het was weer vooral Roth, die menig applaus verwierf met zijn zuivere schoten op den Nederlandschen korf. Na eenigen tijd was het dan ook deze speler, die van dicht onder den paal aan België door een uitstekend doelpunt de leiding gaf (2—1). Maar na 20 minuten was het toch 22, toen mej. De Graaf zuiver naar Montfrooy door speelde. die zijn kans benutte. De Nederlandsche ploeg kreeg nu eenig over wicht, hetgeen mej. Vlietman na vijf minuten met een fraai doelpunt tot uiting bracht (2—3). De Belgen waren evenwel niet van plan, zich reeds nu gewonnen te geven. Zij hielden taai vol, speelden een vlotte partij en waren dikwijls heel gevaarlijk in den aanval. Zij zetten er alles op. om nog gelijk te maken, maar aan de andere zijde speelde de Neder landsche aanval eveneens uitstekend. Niettemin slaagden de Belgen er in. door een fraaien worp van Janssens den stand wederom gelijk te maken (33). De vreugde in het Belgische kamp duurde evenwel niet lang. Mevr. MeyerMoos maakte zich keurig vrij en bezorgde aan Nederland met een uitstekend schot vlak onder den korf de leiding (34). Het was hard voor de Belgische verdediging, die zich zoo uitstekend had gehouden. De Bel gen verhoogden het tempo; met een laatste krachtsinspanning trachtten zij nog eens gelijk te maken, maar heel veel schoten sprongen van den rand van de mand af of scheerden rakelings over en langs den korf. Het Nederlandsch twaalftal kwam kort voor het einde nog in de meerderheid, maar in den stand veranderde niets meer. In het Nederlandsch twaalftal blonken mevr. MeyerMoos bij de dames en Koper bij de heeren uit. Het tennisteam van Haarlem. V. 1. n. r.: de dames: A. v. Becck Vollen- hoven, I. Adams en Z. Blikslager. De heeren: J. G. H. v. d. Stadt. E. R. V. Rhodius, G. H. Onstcin, J .A. Sturm en J. Dolleman. Animo. Secretaris J- P. Kruger. Twijnderslaan 27. Woensdag 1 Juni a.s. Algemeene Lednver gadering des avonds 8 uur in een der zalen van den H.K.B. Tempeliersstraat. Alle leden worden dringend verzocht te komen. De zomert raining begint Dinsdag 7 Juni. Aanvang 7 uur. UITSLAGEN VAN 29 MEI:

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9