Het Nichtje van buiten Wie niet sterk is, moet slim zijn. Een der bewonderaar sters van den rit der Engel- sche coachingclub te Lon den, had zich afdoende tegen den regen beschermd De nieuwelingen aan den start voor de „Ronde van llpendam", welke Maandag voor de derde maal. werd verreden Door het gezelschap _De Waagspelers" te Haarlem zal een schimmenspel worden opgevoerd, dat tot onderwep heeft het Huis van Oranje. - Een der aardige episoden, voorstellend het Prinselijk Paar tijdens een tochtje op de tandem Tengevolge van den Westerstorm daalde het water in het Buiten IJ te Amsterdam Maandag zoo sterk dat vele schepen en visschersfuiken droog kwamen te liggen Het blusschen van brandbommen tijdens de demonstraties van wege den luchtbeschermingsdienst te Maastricht De verbinding Amsterdam Den Haag. De viaduct bij Klinkenberg onder Sassenheim in den nieuwen autoweg Den Haag Amsterdam, is zoover gereed, dat de tram reeds kan passeeren Een „gewichtige" inzending op den centralen fokdag van stamboekvarkens in de overdekte veemarkthallen te Den Bosch ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Provinciale Commissie ter bevordering van de varkensfokkerij in Noord Brabant Zestig jaar was Maandag het echtpaar C. Steman en M. Steman Bosland te Nieuwendam getrouwd en zestig jaar reeds wonen zij in het zelfde huisje aan den Nieuwendammerdijk De mislukte staatsgreep van generaal Cedillo in Mexico. Cedillo aan den dagelijkschen srbeid op het land, achter den ploeg, toen hij nog geen machts-aspiraties koesterde FEUILLETON door LADY TROUBRIDGE. 34) Beatrice Winsley vond, dat zij haar ziens wijze handig naar voren gebracht had en keek mrs. Seton aan met een blik van iemand wiens bedoelingen ten eenmale verkeerd zijn uitgelegd. „Mammie, we kregen pech met den wagen. Het was zijn schuld niet en de mijne ook niet. Ik heb niets gedaan dat niet goed was." Linet keek haar moeder smeekend aan. Doch mrs. Seton hield haar hand op om Linet te doen zwijgen. „Wacht even, lieverd", zei zij voor zij zich tot haar schoonzuster wendde. „Waarom zou Linet niet van gedachten mogen veranderen, Beatrice?" vroeg zij vriendelijk. Onder den directen blik van die grijze oogen bloosde mrs. Winsley even. „Maat het schandaal, Helen...." „Daar ben ik niet bang voor, Beatrice. Als het een ongeluk geweest is, kun je daar nie mand verantwoordelijk voor stellen. Om op "rond daarvan met iemand te trouwen, zou belachelijk zijn en dat zou den indruk wek ken. alsof er iets was, waar zij bang voor zou moeten zijn". Mrs. Winsley was eenigszins onthutst toen zij deze opvatting vernam en begon een uit voerig verhaal over Linet's ondankbaarheid en haar eigen onveranderlijke goedheid en edelmoedigheid tegenover het meisje. Doch mrs Seton was uitermate sensitief, waar het haai- kind betrof en zij meende achter al deze beschuldigingen iets te ontdekken, dat tante Beatrice niet onder woorden bracht. „Waarom was je er zoo op gesteld, dat Linet getrouwd zou zijn, voor ik terugkwam?" vroeg zij zonder omwegen. „Is er soms nog een re den, die je me niet hebt verteld?" „Zij plaatste zich tegen mijn kind en haar geluk, als je het dan wilt weten." Het was niet mrs. Winsley's bedoeling geweest, dat te zeg gen, doch de grijze oogen van mrs. Seton sche nen haar ertoe te dwingen. „Ik wil daar ver der niets meer over zeggen. Linet kan het je wel vertellen, als zij dat wil, maar zij zal de waarheid van mijn woorden niet kunnen ont kennen. Beide vrouwen keken Linet aan. Toen stond mrs. Seton op. „Natuurlijk zal Linet het me vertellen", zei zij ernstig. „Intusschen Beatrice, dank ik je zeer voor alles, wat je gedaan hebt. Daar zal ik je altijd dankbaar voor blijven." Er was iets in den toon van mrs. Seton, dat duidelijk te kennen gaf, dat zij dit onder houd als geëindigd beschouwde en mrs. Wins ley, die zich had voorgenomen veel langer te blijven, voelde zich gedrongen op te staan en te vertrekken. Als zij dit wenschte kon Li net's moeder een uiterst waardige houding aannemen. Dat gebeurde nu ook. Mrs. Seton stak haar hand uit ten afscheid en zei: „Zie je, ik ken Linet, zooals jij haar niet zult kennen en daarom weet ik ook, dat zij niet in staat is Tanis op eenigerlei wijze te kwetsen. Want dat bedoelde je toch, is het niet? Maar zij is nog heel jong.... te jong waarschijnlijk voor jouw wereld. Zij is beter op haar plaats bij mij thuis". „Dat ben ik met je eens, Helen" zei mrs. Winsley hatelijk. Zij was er niet ingeslaagd Helen haar zienswijze bij te brengen, zoo als zij zich had voorgesteld, doch zij was vast besloten het laatste woord te hebben. „Linet past heelemaal niet in de uitgaande wereld van Londen en wat dat idee van haar be treft, een rijk huwelijk te doenze doet verstandiger als zij dat maar heelemaal uit haar hoofd zet. Geen man", vervolgde tante Bearice, die in de deur bleef staan en haar laatste woorden hatelijk en duidelijk uitsprak, „wil een meisje, dat niet knap is, geen geld heeft en er bovendien door een avontuur een twijfelachtige reputatie op na houdt. Meer heb ik niet te zeggen, Helen". „Dat hoop ik Beatrice", zei zij snel. „Je hebt al te veel gezegd". En hoewel mrs, Winsley de deur zoo luid zij kon achter zich dichtsloeg, moest zij zichzelf bekennen, dat zij met die laatste be schuldiging er niet in geslaagd was, Linet te kwetsen. Toen zij weg was, knielde Linet bij haar moeder's stoel neer en keek haar met haar blauwe oogen openhartig aan. „Ik heb Tanis nooit iets bewust in den weg gelegd, maar er zat wel wat waars in, wat tante Beatrice zei". Er mrs. Seton boog zich voorover en ving de gefluisterde woorden: „Torquil Rowant" op. Toen Linet alles tot in de kleinste bijzonder heden verteld had, sloeg Helen Seton haar arm om het meisje heen en trok haar naar zich toe. Het was schemerdonker geworden in het kleine vertrek. „Ik begrijp het wel", fluisterde zij. „Maar Linet, lieverd, je moet dapper zijn en al de gedachten aan lord Rowant uit je hoofd „Maar dat kan ik niet, dat kan ik niet", snikte Linet wanhopig. „Ik houd zoo ver schrikkelijk veel van hem, Mammy, ik kan er niet tegen op." De oogen van de moeder hadden een zachte en tegelijkertijd strenge uitdrukking, toen zij over het gebogen hoofdje heen in de verte tuurde. „O ja, dat kun je wel, Linet". zei zij vrien delijk. ,En dat moet je ook. Een man in zijn positie al is hij niet te goed voor jou dal is geen enkele man kan, zooals tante Bea trice hatelijk opmerkte, er niet aan denken met mijn kleine meisje te trouwen. Wij zijn maar eenvoudige menschen, Linet en ik ver wijt me nu, dat ik het ooit heb goedgevon den je een kijkje in de groote wereld te laten nemen, waar je toch nooit in kunt leven. Je moet nu met mij meegaan naar huis en alles vergeten, alsof het nooit gebeurd is". Een beetje angstig wachtte zij op het ant- woodd en zij was opgelucht, toen Linet het hoofd ophief en haar met betraande oogen aankeek. „Ik zal alles wel vergeten, Mammy", be loofde zij bevend. „Net alsof er nooit iets gebeurd is." Doch toen Linet naar Carrie's flat ging om haar koffers te pakken en om den laatsten nacht onder dat gastvrije dak door te bren gen voor zij den volgenden morgen met haar moeder terugging, zat mrs. Seton alleen in de vallende schemering en dacht na over de eerste reine liefde van haar dochtertje. Hoe onmogelijk het was, het weg te willen praten met veel woorden; alleen de tijd kon hier helpen. Zij leed om haar kleine meisje. „Mijn arme kindje, fluisterde zij in het donker. „Als die liefde maar niet zoo spoedig gekomen was en niet op zoo'n wreede wijze". Later op den avond was Linet in Carrie's flat bezig haar koffers te pakken. Met de avondjurken, die zij die weken gedragen had, pakte zij haar droomen en fantasieën in. Pakte ook de herinneringen in, vroolijke en treurige. Die tafzijden jurk met de rose roos jes. Die had zij gedragen op het bal bij Lady Keyne, toen zij Nick Rowant voor het eerst ontmoet had en later gesoupeerd had met Torquil. Met het japonnetje over haar arm gingen Linets gedachten, onwillekeurig terug naar dat kleine tafeltje in die groote eetzaal, waa Torquil haar over die vaas met rozen had iangekeken en gevraagd had: „Waarom hebt u toch zoo verschrikkelijk het land aan me, Miss Seton?" Zij kon zich nu niet voorstellen, dat zij ooit het land aan hem gehad had en al peinzen de legde Linet het jurkje tusschen vloeipa pier. Vreemd, dat zij niet van het eerste oogenblik af geweten had, dat deze man mei zijn zelfverzekerde houding, zijn blonde haai en zijn resoluten mond, eens alles voor haai zou beteekenen. Met moeite rukte Linet zich los van deze gevaarlijke, verboden gedachten. Het was niet waarschijnlijk, dat zij Torquil Rowant ooit weer zou zien en het was daarom waan zin te denken aan den klank van zijn stem en de uitdrukking van zijn grijsgroene oogen Het was verstandiger aan haar belofte aan mammy te denken en aan de terugreis naar huis en aan al de lieve, bekende dingen, die haar daar zouden wachten. Linet was klaar met pakken en bezig de labels te schrijven, die zij noodig had voor de treinreis. „Miss L. Seton, The Thatched House Lower Hartnell" schreef zij met drukletters, toen de bel bij de voordeur ging en zij hield even op om te luisteren. Carrie was uit dineeren en het dagmeisje had voor Linets eten gezorgd en was toen ook weggegaan. Er zat niet anders op, dan dat zij zelf open ging doen en voor zij beneden was, werd er voor de tweede maal, ongeduldig gebeld. Wie het dan ook mocht zijn, hij scheen haast te hebben. Toen Linet de voordeur opende, deed zij uit louter verbazing een stap achteruit. „U", ontsnapte haar, toen zij in het gezicht keek van Torquil Rowant. Hij kwam de kleine hall binnen. „Ik moet me werkelijk verontschuldigen, dat ik op dit uur kom", zei Torquil en er klonk een lichte verlegenheid in zijn stem. „maar ik hoopte, dat u thuis zoudt zijn, om u een boodschap "an Nick over te brengen". Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14