yu/A I Het autoverkeer neemt ondanks crisis snel toe. De Poort 1ZOU DOMZUN... «BREEMEN DONDERDAG 2 TUNI 1938 H A A R L E M'S DAG BLAD 2 Aanvragen van nummerbewijzen blijven stijgen. Invloed van de R.A.I. merkbaar. Belangrijke wijzigingen op komst. HET was in 1906 (Jat de Motor en Kijwielwet in werking trad en men een aanvang maakte met liet uitreiken van nummerbewij zen. Mei 1933 begon men in Noord- Holland G Z-nummers af te geven of om het in getallen uit te drukken: in een tijdsverloop van 27 jaar waren in onze provincie 100.000 nummer- bewijzen afgegeven. Op liet oogen- bük, Juni 1938 zijn er reeds li.OOO van deze GZ-nummers in omloop, zoodat in 5 jaar ongeveer de helft van het aantal nummers is uitgereikt als in 27 jaar. De snelle toeneming van het auto verkeer wordt hier wel bijzonder dui delijk door gedemonstreerd. In Zuid-Holland is men het 50.000ste HZ- nummer nog dichter genaderd, zoodat er, ruw geschat in Noord- en Zuid-Holland een kleine 300.000 nummerbewijzen zijn afgegeven. Momenteel ontvangen we ruim 30Ö aanvra gen per dag, zoo deelde de chef van het bu reau dat belast is met de afgifte van nummer bewijzen ter provinciale griffie ons in een onderhoud mede. Heeft de crisis nog eenigen invloed op het aantal aanvragen gehad? Inderdaad is er een tijd een zeer lichte daling geweest, doch van blijvenden invloed is geen sprake, het gemotoriseerde verkeer neemt steeds toe en zal dit, de-crisis ten spijt, ook blijven doen. Het is eigenlijk merkwaardig, hoe "weinig invloed de crisis op het aantal auto's gehad heeft. Er zijn zelfs menschen geweest die door de crisis op 't idee kwamen om met een auto iets te ondernemen, hetzij dat zij als snorder hun brood trachtten te verdienen aan welk bedrijf thans door de gemeentelijke verordeningen een einde is' gemaakt het zij dat zij zand zijn gaan rijden of een rij dende fruitwinkel of iets. dergelijks begon nen. Zooals men ziet zorgt de auto ook nog voor directe werkverruiming!- Wat gebeurt er met de nummers van de auto's die door hun eigenaars worden wegge daan? Gaan deze nummers weer op anderen over? Meestal houdt men de nummerbewijzen vast om ze bij een volgende gelegenheid, wan neer weer tot aankoop van een motorvoertuig wordt overgegaan te kunnen gebruiken. Doet men zijn auto- echter definitief van de hand dan behoort men zijn nummer bewijs naar de Griffie op tè 'sturen waarna het nummer uit de registerswordt afgevoerd. Verder komt het vaak voor dat het nummer- bewijs wordt overgedaan. In de practijk ge beurt dit nogal eens van de firma of N.V. op naam van den directeur of van vader op zoon. Hiertoe is echter een verklaring van afstand van den vorigen houder noodig. Indien deze overschijving door den Commissaris der Ko ningin wordt verleend moet dit beschouwd worden als een gunst. Het is dus niet zooals velen denken, een recht, Stijgt het-aantal aanvragen nog tijdens, den zomer? Inderdaad is er tegen het voorjaar en ook in den zomer bv. op het oogenblik een aanmerkelijke stijging waar te nemen. Deze toeneming is ook zeer sterk merkbaar na de R. A. I. Het schijnt dat vele men schen deze tentoonstelling afwachten om daarna tot den aankoop van een auto over te gaan. De nieuwe wegen-verkeerswet. Kunt u misschien reeds een en ander mede- deelen over de verandering die de nieuwe wegenverkeerswet met zich mee zal brengen t.a.v. het aanvragen van rij- en nummer bewijzen? Hierover is natuurlijk nog niets met zekerheid te zeggen daar de üitvoeringsvoor- schriften van deze wet door den minister van Waterstaat nog niet uitgevaardigd zijn. Wel is men van meening dat de wet die zooals men weet dateert van 13 Mei 1935 waarschijnlijk aan het einde van dit jaar of begin volgend jaar in werking zal treden. Voor het rijbe wijs heeft men thans een verklaring van een arts noodig dat men lichamelijk en geestelijk geschikt is om een motorrijtuig te besturen. Bij verlenging van het rijbewijs, dat 2 jaar geldig is, is'in den regel geen nieuwe verklaring noodig. In de toekomst wordt dit echter an ders. De adspirant-autobestuurder zal name lijk eerst door een apart aangewezen keurings arts volgens bepaalde normen, onderzocht worden. Omtrent de vaststelling van deze normen wordt nader overleg gepleegd. Men begrijpt dat hier nog wel het een ander aan vast zit waardoor de voor velen misschien onbegrijpelijk lang durende termijn vóór de wet in werking kan treden, verklaard wordt. Het rijbewijs zal voor 5 jaar geldig zijn en evenals voorheen door den Commissaris der Koningin in de provincie waar de bestuurder op het tijdstip van de aanvraag woont, worden afgegeven. Het is dus niet meer zooals thans, dat iemand die b.v. in Noordholland uroonachtig is en daar zijn rijbewijs verkrijgt, bij ver- En niet alleen het publiek," ook de politie maakt veel gebruik van onzen dienst en zeker dertig of veertig maal worden wij eiken dag opgebeld om inlichtingen, aldu§. besloot de chef van het bureau. Of de Haarlemsche politie -helderziend is, weet ik niet, maar nauwelijks waren deze woorden gesproken of de telefoon ratelde en de politie te Haarlem vroeg eén inlichting over een bepaald nummer. Prompt werd het antwoord „a la minute" gegeven. Inderdaad vlugger kan het bij een andere regeling moeilijk gaan. AGENDA. Heden: DONDERDAG 2 JUNI Ged. Voldersgracht 22: Tentoonstelling met openbare les R.K. Industrie- en Huishoud school 25 en 79 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Rembrandt Theater: „De roman van een valschen speler", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De Kampioen' en „Submarine", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Warschauer Ci tadel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Bringing up Baby 2.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Opsporing verzocht en „Het duivelseiland der verlorenen" Palestina Diorama's. Schotersmgel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 7—9 uur Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 3 JUNI Bioscopen nieuw programma. Kenaupark 5: Vergadering N.V. Van Wave ten's Graanhandel. 11 uur v m. huizing naar een andere provincie een nieuw rijbewijs aan moet vragen. Heeft men eenmaal een rijbewijs, dan geldt dit 5 jaar voor het geheele land onverschillig waar men woont. Verder zullen vele wagens door de Rijks verkeersinspectie worden .gekeurd wat inder daad een belangrijke verbetering is. Publiek is mef de bestaande regeling vertrouwd. Door welke instanties de nummerbewijzen in de toekomst zullen worden afgegeven, is tot heden niet bekend. Artikel 9 le lid' 1 van de nieuwe wegenver keerswet zegt namelijk: Het is verboden met een motorrijtuig over een weg te rijden ten zij op of aan het motorrijtuig behoorlijk zichtbaar aanwezig is een door of vanwege onzen Minister aan den eigenaar of houder afgegeven kenteeken enz, en het 2de deel van het eerste lid zegt oun.: tenzij door of van wege onzen Minister ter zake van de onder le bedoelde opgave een bewijs is afgegeven enz. Hier wordt de Commissaris der Koningin dus geheel niet genoemd. De mogelijkheid van een verandering lijkt dus zeer groot. Dit zal echter vooral in den eersten tijd vele moeilijkheden met zich meebrengen. Sinds 1906 is men hier geheel op deze af gifte ingesteld en het publiek ontvangt dan ook, mits aan alle voorwaarden is voldaan, binnen 2x24 uur de benoodigde papieren. Het gebeurt nog wel eens dat de voorschrif ten niet precies opgevolgd worden en dan is vaak correspondentie noodig wat natuurlijk allemaal vertraging in de hand werkt. De schuld ligt in zulke gevallen echter bij den aanvrager zelf. Ofschoon dergelijke gevallen voor komen is het groote publiek thans met de bestaande regeling vertrouwd geraakt. Enkele jaren van voorlichting zijn hiervoor noodig geweest en als zelfs nu nog fouten gemaakt worden dan begrijpe men wel, dat bij een nieuwe regeling de kans op het ont staan van een chaos zeer groot wordt. Dit stelsel heeft zijn deugdelijkheid in een meer dan 30 jarige practijk be wezen en men kan dus niet zeggen: het systeem is niet goed. Ook de politie 2 armen -)-_ 2 beenen 10 vingers met wat teenen, 'n hoofd, 'n lijf en nöt zoo wat, lijkt op 'n .mensch! ;naar is liet datl? 2 wielen met een as, 'n beschermer voor Uw jas, 'n raam, 'n stuur en nóx zoo wat, lijkt op 'n fiets! maar is het dat!? Ik wil maar zeggen: Opgelet! D'r komt véél méér bij kijken! Wilt Gij 'n fiets zooals 't behoort, Neem dan 't bekende merk: „De Poort!" Poort-Rijwielen geheel compleet met Electr. Lamp, achterlicht, jasbe- schermer, Spatscherm, enz. 50 Onbeperkte garantie! t U Rijwielen in eenvoudiger uilvoering, ook geheel compleet f 32.50 en f 29.50 RIJWIELHANDEL Alléén: Gen. Cronjéstr. 6 Heeft géén filialen! (Adv. Ingez. Med.) HEDEN JUBILEERT DE HEER H. FERD. KUIPERS. Heden is het 75 jaren geleden dat de bak kerij van den heer H. Ferd. Kuipers aan de Barteljorisstraat 22 werd opgericht. We heb ben over de geschiedenis van deze bakkerij reeds geschreven. We kunnen thans berich ten dat de speciaal ter gelegenheid van het jubileum ingerichte etalage en de kleine ten toonstelling in den winkel zeer veel belang stelling genieten. Heden mocht de heer Kui pers een schat van bloemen ontvangen. Uiteraard ziet in den winkel^ er alles even feestelijk uit. Hedenmiddag is er voor be langstellenden gelegenheid om den heer Kui pers met het jubileum van zijn bedrijf te complimenteeren. „REIZEN ZONDER ZORGEN". Wij ontvingen den Reisgids van de Cebuto- Reisbureaux, die voor 1938 weer een rijk programma biedt van kortere en langere rei zen per autocar in binnen- en buitenland, welke reizen, door de goede zorgen van Cebuto, de passagiers „zonder zorgen" kunnen vol brengen. Er worden niet minder dan 33 verschillen de touringcarreizen door Europa gemaakt en verder kan men nog 14 privéreizen door Ce buto doen samenstellen. Aardige illustraties zullen bij menigeen, die het boekje doorbladert, den lust doen opko men, een of meer der reizen van Cebuto te gaan meemaken. ZOMERPOSTZEGELS. De heer G. D. Gratama, voorzitter van het comité voor de Zomerpostzegels verzoekt ons te melden, dat van heden af de Zomerpost zegels niet meer verkrijgbaar zullen zijn aan het Postkantoor aan den Schoterweg, maar wel aan liet Postkantoor te Bloemendaal. De Bill voors pelt In den nacht snel afnemenden en krim- penden wind opklarend, weinig of geen regen. koud. Overdag matigen, tegen den avond wellicht weer krachtigen Zuid- westelijken tot Zuidelijken wind, gelij- delijk weer toenemende bewolking met tegen den avond kans op regen, zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 767.7 m.M. te Toulouse. Laagste 744.6 m.M. te Shields. De depressie, welke gisteren over de Golf van Biscaye lag, is naar Midden-Engeland getrokken, daarbij toenemende in diepte. Over de Zuidelijke Noordzee en het Kanaal waait een krachtige storm, terwijl over de Iersche zee en Wales een Noordwesterstorm waait. Over Frankrijk, ons land, Bclgié en West- Duitschland worden- koude polaire lucht- massa's aangevoerd. Over Midden- en Oost-Duitschland blijft de temperatuur nog hoog. Op de scheiding van koude en warme lucht, welke van Hamburg over Frankrijk naar Zwitserland loopt, is het regenachtig en zal het vandaag wellicht tot onweer komen. Het passeeren van deze schei ding van koude en warme lucht heeft o.a. te Hamburg 60 en te Groningen 23 m.M. neerslag gegeven. Over de Golf van Biscaye heeft zich een hooge drukgebied ontwikkeld, dat aan zijn westzijde reeds weer door een zeer diepe Oceaan-depressie wordt aangetast. Aanvankelijk zal het weer ten onzent onder invloed van de passage van een rug van hooge drukking, opklaren, met afnemenden wind. Onder invloed van de Oceaan-depressie is morgen in den loop van den dag weer toenemende bewo.llqng te wachten met in den namiddag kans op regen. BAROMETERSTAND: Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: STIENS, Opticien Gierstraat 27 Teh no. 16764 HOOG WATER TE ZANDVOORT Vrijdag v.m. 6.17 uur; n.m. 18.48 uur. Strand berijdbaar van 11.15—16,45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer-. 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Het jubileum van den heer H. Franken Jr. Een receptie en een feestavond. Gisteren was. het een groote dag voor het bedrijf van de N.V, Luxe broodfabrieken II. Franken Jr., want het was 40 jaar geleden dat de heer Franken Jr., die thans nog samen met zijn zoon de directie van het bedrijf voert, in de Groote Houtstraat zijn eerste bakkerij opende. Gistermiddag werd door vele personen ge- .brnik'gemaakt van de geboden gelegenheid, om den heer H. Franken zijn zoon den heer A. J. Franken en de familie met het heugelijke feit van het 40-jarig bestaan van de N.V. Electri- sche Luxe Broodfabrieken H. Franken Jr. te complimenteeren." In totaal kwamen 160 per sonen op de receptie in het H. J. M. V. gebouw waaronder de heeren J. J. Swens en Jhr. Dr. J. C. Mollerus, voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, de heer J. A. A. Ocht- man, directeur van het Gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf, de heer C. Ulrich, voor zitter van de Nederlandsehe vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, bestuursle den van den Haarlemschen Bakkersbond, de Haarlemsche patroonsvereenïging en den Christelijken Bakkersgezellenbond, de hoofd inspecteur van arbeid, de heer J. A, E. Muller, bestuursleden van de Haarlemsche Handelsver- eeniging, Kerkvoogden der Nederlandsch Her vormde Gemeente, bestuursleden van de Wo- ningbouwvereeniging „Voorzorg" enz. Uiteraard kwamen ook talrijke zakenrela ties en vrienden en kennissen de familie Fran ken gelukwenschen. In den loop der middag werden 90 bloem stukken aangedragen. Des avonds was er in het gebouw van de H. J. M. V. een feest voor het personeel. De heer A. J. Franken, zoon van den heer H. Franken, en lid van de directie sprak eenige huldigende woorden tot zijn vader. De heer H, Zuurendonk, bedrijfsleider, voer de het woord namens het personeel. Daarna sprak de jubilaris, de heer H. Franken Jr., zelf, Door het personeel werd tenslotte een revue „Beste Allerhanden" opgevoerd, welke zeer veel succes oogstte. Tot laat in den avond bleef het gezelschap van 370 menschen (het personeel telt reeds 250 personen, doch men had natuurlijk familie meegenomen) bijeen. De avond getuigde van den uitnemenden geest, die er onder het personeel van den heer Franken heerscht, en vormde een vroolijk be sluit van een gedenkwaardigen dag. De nationale zangwedstrijd van Voor den nationalen Zangwedstrijd voor mannen-, gemengde-, dames- en kinderkoren en kwartetten, uitgeschreven door de lieder tafel „Haarlem's Zanggenot" ter gelegenheid de officieele opening plaats waarna het be- van haar 70-jarig jubileum is thans een feestwijzer verschenen. Zondag 12 Juni vindt stuur des middags van 3 tot 5 uur in ge bouw Zang en Vriendschap jubileert. De wedstrijd neemt den volgenden Zondag, dus 19 Juni, een aanvang met de „Hymne an die Musik" welke door de Liedertafel wordt gezongen. Des avonds te 7 uur wordt de wed strijd dan voortgezet. Zaterdagavond 25 Juni, Zondag 26 Juni des middags en 's avonds en Zondag 3 Juli des middags en 's avonds zijn de overige wedstrijddagen. Het feestconcert zal op Zondag 2 October plaats vinden. Hieraan zullen pl.m. 350 zan gers meedoen. De feestwijzer bevat verder den tekst der liederen die door de verschillende koren ge zongen zullen worden, terwijl ook het wed strijdreglement en verschillende bepalingen zijn opgenomen. De voorzitter de heer R. M. v. d. Hart vertelt in een kort voorwoord eenige bijzon derheden over de afgeloopen 70 jaar waar aan wij het volgende ontleenen. Opgericht 12 Augustus 1868 stond de Lie dertafel onder leiding van den heer Hazevoet die zich slechts liet leiden door zijn groote liefde voor den koorzang, zonder daarbij eenig geldelijk voordeel op het oog te hebben, Aan zijn initiatief en zijn liefde dankt Haarlem's Zanggenot haar ontstaan en op komst. Na den heer Hazevoet hebben verschillende dirigenten het koor met meer of minder suc ces geleid op de gladde baan der kunst, zooals de heeren Wiegant, Visser, Henri Pielage, Karei Kerkhoff en Hendrik Andriessen. Zon der in details te willen treden omtrent de re sultaten van hun arbeid, moeten wij erken nen, dat tusschen de leden en de dirigenten de meest hechte band van vriendschap be stond en is blijven bestaan. Bijna allen heb ben er naar gestreefd, vaak met opoffering van persoonlijke belangen, de prestaties van Haarlem's Zanggenot op te voeren. Twee namen, hierboven niet genoemd, ver dienen afzonderlijk in de annalen van ons koor geboekstaafd te worden. Het zijn de hee ren N. H. Andriessen en L. C. Keereweer. Bijna 20 jaren had de eerste de leiding. On der zijn directie hebben wij een grooten bloei gekend en vierde, naast de beoefening van de kunst, de vriendschap hoogtij. Wij. die hem persoonlijk gekend hebben, hebben zelden iemand ontmoet, die zoo innig met een koor meeleefde, waarvan de leden stuk voor stuk tot zijn meest getrouwe vrienden behoor den. Is het te verwonderen dat door dezen toonkunstenaar, die de composities als het ware uit de mouw schudde, verschillende zij ner werken aan de liedertafel wérden opge dragen en dat zijn naam door de „oude garde" met eerbied wordt uitgesproken? De heer L. C. Keereweer heeft nu reeds meer dan 17 jaren de leiding. Zijn ongeëvenaar de capaciteiten als koordirigent, heeft het koor de grootste triomfen doen behalen op zangwedstrijden. De rhytmiek, de dynamische verzorging en de directie zijn steeds van dien aard, dat topprestaties geleverd worden. Veel heeft de heer Keereweer de laatste jaren moeten getroosten om ons koor door de tijden van depressie heen te helperr en op deze plaats wil, ik hem dank zeggen voor zijn vaak vrij willige financieele opofferingen, die, mede er toe bijdroegen, dat wij de moeilijkste tijden te boven kwamen. Voor hem in het bijzonder vind ik het verheugend, dat wij dit 70-jarig bestaan kunnen vieren en met hem hopen wij te beleven, dat de zangers \villen zingen, om dat hun ziel in den zang ligt en omdat de zang den mensch blijmoedig stemt. Verder bevat de feestwijzer nog foto's van de heeren N. H. Andriessen en L. C. Keere weer den vroegeren en tegenwoordigen direc teur, van het bestuur en van de Licderta- fel zelf. De jury van de wedstrijd bestaat uit de heeren: J. Bonset, Theo van der Bijl. L. C. Keereweer, Jos de Klerk, Jan Nieland en Frits Schuurman. NEDERLANDSCH-INDISCH ELFTAL NAAR REIMS VERTROKKEN. 's GRAVENHAGE., 2 Juni. Vanochtend is het Nederlandsch-Indische voetbalelftal met den Parijschen trein van 10.56 uur van het Hollandsche Spoorstation .via Parijs naar Reims vertrokken, waar Zondag in de eerste ronde voor het wereldkampioenschap zal worden gespeeld tegen Hongarije. De stemming onder de spelers en hun ge zelschap was zeer opgewekt. Over het re sultaat van a.s. Zondag wilde men zich echter uiteraard niet uitlaten, maar, merkte de heer Van Bommel op: „De Hongaren zullen het niet cadeau krijgen". OEKRAINSCHE FUNCTIONARISSEN UIT AMBT ONTHEVEN. Uit Moskou 1 Juni: Het presidium van het Centraal Executief Comité der Oekraine heeft de beide vice presidenten van den Raad van Volkscommissarissen Soechomlin en Tiagnibeda uit hun functie ontheven, wegens te kort schieten in hun taak. aA tmn jwte/- Lf" - "~J LEVERTAttTLIRACIET MET DE HOOGSTE CALORISCHE WAARDE HBBSB (Adv. Ingez. Med.) Nieuwsblad van liel Noorden 50 jaar. Het grootste dagblad van onze noordelijke provinciën, het Nieuwsblad van het Noorden te Groningen, viert heden zijn gouden be- staansjubileum. Men spreekt te Groningen van het Nieuwsblad maar ook van „de krant van Hazewinkel" naar den oprichter den heer R. Hazewinkel Jzn., door wiens kranig hard en onvermoeid werken het kleine krantje, dat hij zelf als drukkerspatroon in 1888 stichtte geworden is tot het prachtige bloeiende or gaan met groote stedelijke en provinciale ver spreiding, dat thans zijn halve eeuwfeest be leeft. Voor den ouden heer Hazewinkel, die, on danks zijn 82 jaar nog dagelijks in het be drijf is, waarin hij nu den steun van zijn beide zoons J. en Mr. N. Hazewinkel heeft, is de dag van heden wel van zeer bijzondere be- teekenis. Ongetwijfeld zal het hem en zijn blad niet aan belangstelling ontbreken bij dit ju bileum. Wij van onzen kant wenschen bedrijf en leiders nog een schoone toekomst toe. De directie biedt bij deze gelegenheid zijn lezers een lijvig feestnummer aan, dat dank zij de medewerking van vele autoriteiten en vooraanstaande persoonlijkheden op ver schillend gebied een zeer lezenswaardig ge heel is geworden. Het feestnummer bestaat uit Vier bladen en bevat o.a. bijdragen van den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr, J, Linthorst Homan en den burgemeestèr van' Groningen, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden. BLOEMENDAAL DE HEER S. PRINS 60 JAAR. Zoogls wij meldden viert heden de heer S. Prins, te Bloemendaal., commandant van het Vrijw. Landstormkorps Motordienst, afd. Noord-Holland en Utrecht en Hoofd der Sec tie Wegen als res. luitenant-kolonel, zijn 60en verjaardag. De heer Prins mocht bij deze gelegenheid tal van bewijzen van belangstelling ontvan gen; hedenmorgen te 11 uur waren al 20 bloemstukken ingekomen, o.a. van de korps- bureaux in Den Haag. Voorts stapels brieven en telegrammen van den generalen staf. Hedenmiddag te 2 uur kwamen directie en commissarissen van de N.V. Ned. Basalt Mij. te Zaandam, waarvan de heer Prins de oudste directeur is, den jubilaris zijn door Wiily Sluyters geschilderd portret aanbieden. SPORT EN SPEL Gisteren -vierde de heer H. Franken Jr. den dag, waarop het 40 jaar geleden was dat hij het bedrijf N.V. Electrische Luxe Broodfabrieken H. Franken Jr. met een bakkerij in de Groote Houtstraat begon. Op deze foto zien we den jubilaris tijdens de gistermiddag in het H. J. M. V.-gebouw gehouden receptie, omringd door zijn familie. Rechts van den heer H. Franken Jr. zit diens zoon, de lieer A. J. Franken, die thans ook deel uitmaakt van de directie van het bedrijf. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN HOLLANDIA. Voor de roeiwedstrijden van Hollandia, op 10 en 11 Juni a.s. tc Alphen aan den Rijn te houden, is het totale aantal inschrijvingen niet bijzonder groot. Verscheidene racenum- mers zullen wel vervallen. Er zijn er niet min der dan zeven waarvoor maar één inschrij ving is ontvangen en waarvoor men dus nog kan inschrijven tot op den lotingsdag. En er zijn er vier, n.l. Jonge Skiff B, Twee zonder stuurman, Double scull heeren en Double scull dames (snelstijlroeien) die meteen ver vallen omdat er geen inschrijvingen voor zijn. De belangrijkste nummers zijn m<aar matig bezet. Er zijn twee senior achten (Nereus en Laga), twee senior vieren (Njord en Laga) en twee senior skiffeurs (Poseidon en Die Leythe). De twee (vier deelnemers) is won derlijker wijze het eenige behoorlijk bezette seniores-nummer. Het zou zeer jammer zijn als deze wedstrij den in zoo pittoreske omgeving en met een zoo oude traditie aan belangrijkheid gingen inboeten. De Nederlandsehe wedstrijdsport kan zich toch bezwaarlijk in de toekomst uit sluitend tot de Boschbaan gaan beperken. Voor de stijlnummers is de belangstelling wel bevredigend. Evenals op de Koninklijke komt Het Spaarne in drie dezer nummers uit. De inschrijvingen ervoor zijn: Damcsvier Seniores: Laak, Maas, Spaarne, Vliet. (Dit nummer werd op De Koninklijke door Het Spaarne gewonnen). Damesvicr Juniores: Delftsche Sport, Laak, Dordtsche, Spaarne, Viking, Nereus, Vliet, Hoop, Leythe. (In dit nummer werd Het Spaarne op de Koninklijke nr. 2). Dames Skiff Juniores: Laak. Poseidon. Spaarne, Willem III. Nereus. Vliet, Hou» Leythe. De loting wordt op Dinsdag 7 Juni ga- houden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2