m Lr~*(S£ 6 rana) AKKERTJE (/oedi TABLETTEN T 111M vKodak „VERICHROME" film H.D.-1 OVERHEMDEN WIM WORM GARAGE RABO V R TJ D A "G 3 J UNI '1938 H A" A REE M'S DAGBEAD 6 ARROND. RECHTBANK. Jeugdige inbrekers. Drie Zaandammer jongens van 16 tot 18 Jaar stonden terecht omdat zij zich aan ver schillende inbraken hadden schuldig ge maakt. Er waren drie feiten ten laste ge legd. ofschoon er wel zeven waren gepleegd. De jongens hadden zich als volleerde inbre kers gedragen, want zij hadden zelfs een brandkast opengebroken door het openscheu ren van den achterwand, het instrument waarmee ze dat hadden gedaan, hadden zij zelf vervaardigd. De hoofddader was een 17-jarige jongen, die met een der beide anderen, die een jaar ouder was, in twee fabrieken had ingebroken en met den anderen jongen in een dier fa brieken. De eerste inbraak geschiedde op 26 No vember, toen de jongens door het verbreken van een ruit waren binnengekomen. Zij had den zich een trommel met eenig geld, een horloge en wat vreemde munten toegeëigend. De volgende inbraak, waar ook weer toe gang was verschaft door uitsnijden van een ruit. leverde als buit eenige glassnijders op. De derde inbraak thans door den hoofd dader met den derden jongen gepleegd, had weer de eerste fabriek voor operatieterrein en was de belangrijkste; toen was de brand kast opengebroken, waar echter geen geld in aanwezig was. slechts eenige post- en rente zegels. Over de jongens waren rapporten uitge bracht, waaruit bleek, dat de jongste, schoon uit een behoorlijk milieu, geheel uit de goede richting was geraakt, zoodat voor hem een ter beschikkingstelling van de Regeering werd aanbevolen: een voorwaardelijke straf heeft geen zin. De andere jongens, die door den eersten waren meegetroond, waren min der ver afgedwaald, zoodat een voorwaar delijke straf voor hen in overweging werd gegeven. In overeenstemming met dit rapport eLsch- te de Officier tegen den hoofddader ter be schikking stelling der Regeering en tegen de beide anderen 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Het verloren bankbiljet. Een juffrouw kwam te Zaandam in het kantoor van het gasbedrijf om gaspenningen te koopen. Zij nam voor f 11.40 en haalde om ze te betalen twee briefjes van f 10 uit haar portemonnaie. Zij dacht er toen niet aan, dat er drie en geen twee briefjes, in elkaar ge vouwen in haar portemonnaie waren ge weest, zoodat zij. na van de f 20 geld terug ontvangen te hebben, vertrok. Ze ging naar den slager, waar ze met f 10 een rekeningetje wilde betalen en zag toen, dat zij het derde tientje niet meer had. Ze vermoedde toen het briefje in het gaskantoor verloren te hebben en herinnerde zich dat een persoon, die achter haar had gestaan, opeens den voet jjrtikfrtjpecL-' E|| (Adv. Ingez. Med.) vooruit gezet had, alsof hij iets met dezen wilde bedekken. Voor alle zekerheid ging zij nog eerst naar huis om te vragen of zij zeker drie biljetten had meegenomen en toen haar moeder dit bevestigde, ging ze naar het gaskantoor te rug, waar zij van den employé, die haar te woord had gestaan, vernam, dat deze gezien had. dat de persoon, die achter de juffrouw had gestaan en dien hij met name kende, een bankbiljet van f 10 had opgeraapt en in zijn zak gestoken. De juffrouw ging dien man opzoeken en vroeg naar haar bankbiljet, maar toen zei de man er niets van te weten. „U heeft toch wat opgeraapt", zei de juf frouw. „Opgeraapt", vroeg de ander en deed of hij nadacht, waarop hij zei: O, ja, ik had een bonnetje verloren". En daar bleef het bij. Ook nu. voor de rechtbank hield hij vol, een kasbonnetje hebben opgeraapt, dat uit zijn portemonnaie was gevallen en geen bankbiljet en hij liet zich zelfs door de ver klaring van den bediende, die uitdrukkelijk beweerde, dat het een bankbiljet van f 10 en geen kasbon was geweest, niet van de wijs brengen. De bediende was zeer positief, zoo zelfs, dat hij aanvankelijk gevreesd had, dat het biljet uit zijn kas was geraakt en zijn kas is gaan natellen, waarbij hij ontdekte, dat er geen f 10 ontbrak. Vandaar, dat hij, toen het meisje even later terug kwam. hij haar on middellijk geloofde, toen zij vertelde een bankbiljet verloren te hebben. Het meisje was er ook zeker van, dat zij het biljet nergens anders verloren kan heb ben. De Officier van Justitie was er van over tuigd, dat verdachte zich het biljet had toe geëigend en vond het heel dom van ver dachte. dat deze zoo hardnekkig bleef ont kennen. Dat maakte een voorwaardelijke straf on mogelijk. Geëischt werd 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Stomps, de verdediger, achtte mogelijk, dat verdachte de dader niet was, schoon hij niet veel lichtpunten zag. Hij verzocht de rechtbank er rekening mee te houden, dat het voor iemand, die als eerlijk bekend staat, heel moeilijk is te belijden, een keer zich te hebben vergeten. Uitspraak 16 Juni. Spoorstaven en ijzeren platen. Het zijn nu niet de artikelen, die het veel- vuldigst worden gestolen, maar in een tijd, waar het ijzer koperprijzen maakt, lijkt een diefstal van spoorstaven en ijzeren rijplaten, zooals bij bouwwerken gebruikt worden, niet zoo onaannemelijk. De Zaandammers, die zich voor diefstal van dergelijke artikelen hadden te verant woorden. beweerden echter, dat het hun vol strekt niet om oud ijzer te doen was ge weest, ja dat diefstal geen oogenblik had voorgezeten en toch behoorden de spoorsta ven aan den Staat en de platen aan een par ticulier, die geen van beiden toestemming hadden gegeven om ze weg te halen en te verkoopen Ziehier het verhaal, dat door den eenen verdachte ten beste werd gegeveen. Een goede foto van goede vrienden Zorg er voor dat uw toestel ge laden is met een nieuwe „Veri- chrome" film, want een goede camera is een goede film waard! Elk detail komt er dan scherp op, zelfs al werkt het weer niet mee! Verkrijgbaar bij alle Kodakhandelaren (Adv. Ingez. Med.) Hij had van zijn oom eenig geld te vorde ren en kon dat niet, krijgen. Die oom had van zijn verdachte's grootvader veel mate riaal geleend en nu had grootvader hem verdachte gemachtigd zooveel van dat ge leende materiaal op te zoeken en te ver koopen, dat de schuld er door vereffend kon worden; grootvader moest hebben, wat er overschoot. Nu sprak verdachte er met een kennis over, die ook iets aan die familieverhoudingen af wist en die zou hem helpen zoeken. Die ken nis vond de ijzeren platen en zei, dat ze wel van oom zouden wezen en hij zag ook spoor staven, waarvan hij dat wel niet zoo gemak kelijk kon beweren, omdat oom geen spoor staven gebruikte, maar de kennis meende, dat hij oom wel eens in de nabijheid had gezien, waar de spoorstaven lagen, schoon dit "Ml'':.:! :ii!ll;'i'M!n Het Kt uismysterie. Mr. Archibald Hitchens, zaakwaarnemer van beroep, stond op het punt zijn gastheer te verlaten. Hij was een klein, mager heertje met sluwe oos;en en een bolhoed op. „Nou, wat denk je er van?" vroeg Ben nington, die in de persoon van Hitchens de reddende engel had gezien. „Durf je ,'t aan?" „Jawel", knikte de zaakwaarnemer, „maar ik beloof niets. Ik heb Mr. Tompson nooit ontmoet". Bennington glimlachte. „Het is zoo eenvoudig", zei hij met na druk. „Wanneer Billy of ik zelf naar het gesticht ga, bereiken we het tegendeel van succes en wordt Tompson alleen achterdoch tiger. Jij bent vreemdeling voor hem en slaagt, daar ben ik zeker van. Maar denk er goed aan, dat je niet rechtstreeks over de kluis gaat praten. Meer langs een omweg, be doel ik. Je brengt het gesprek bijvoorbeeld opnou, laat 's kijken, op een donkere put of op een gangkast of iets dergelijks. In elk geval op een ruimte, die afgesloten kan worden. Wanneer je woorden dan tot hem doordringen, is de kans groot, dat hij in eens aan de kluis denkt en zonder inleiding de lettercombinatie verklapt. Vergeet niet, dat hij de eenige is, die het raadsel van het ingewikkelde slot in z'n hoofd heeft. Zonder zijn hulp staan we machteloos en kunnen we naar de duiten fluiten, Wanner je de com binatie te weten komt, krijg je één derde van de inhoud en je weet, dat er voor een ton gouds aan waarde is. Succes, oude rakker en tot morgenavond. Het bezoekuur is van 3 tot half 5 en Tompson is gewend achter in het park een pijpje te rooken en naar de eendjes te kijken. Nogmaals, hij is absoluut ongevaar lijk Archibald Hitchens nam zijn hoed en grijnsde. „De zaak is in goede handen", zei hij ar- ticuleerend. „Mr. Edward Tompson, meneer? Even kijkenJa, hier heb ik hem al. Num mer 313 van paviljoen P. Ik zal even voor u hooren". De beleefde concierge greep de huistele foon en Mr. Hitchens leunde op zijn wandel stok en tuurde door de hooge vensters naar buiten, waar kleine groepjes verpleegden druk babbelend in de richting van het park ver dwenen. „Verpleegde Edward Tompson is een kwar tier geleden het park ingegaan, meneer", kwam de concierge vertellen en glimlachend voegde hij er bij: ..De patiënt is gewend naar den eendenvijver te gaan. Daar vindt u een bank, die van een boomstam is gemaakt. Tien tegen een. dat hij daar zijn pijpje zit te rooken. U kunt zonder gevaar met hem pra ten. Mocht u eventueel hulp noodig hebben, roept u maar. Tijdens het wandeluur is een groot aantal bewakers op onopvallende ma nier over het park verdeeld". „Ik dank u", zei Hitchens vriendelijk en begaf zich in de richting van den aangewezen vijver. Telkens passeerde hij groepjes pratende en lachende verpleegden en zonder moeite vond hij de bank Inderdaad zat daar de gezochte, een lang. schraal man van middel baren leeftijd, keurig in een donkerblauw cnlbertcostuum gestoken met een anjer in de revers. Hij rookte een pijp en keek met een op Rijksgrond was met prikkeldraad afgezet, doch dat was geen bezwaar meende hij. Op aanwijzing van den kennis had ver dachte, door hem geholpen, de platen en staven weggenomen en voor f 50 verkocht. De kennis gaf het toe en zei, dat hij ge meend had met ijzer van oom te doen te heb ben, schoon hij er niet veel meer bewijs voor had dan dat hij dacht, dat 't zoo was. Hij had ook wat van de f 50 gekregen. De oom van den eersten verdachte ver klaarde. dezen geen geld meer schuldig te zijn, maar gaf toe van grootvader materiaal geleend te hebben. De Officier van Justitie vond den kennis eigenlijk het meest schuldig, want die had, al dan niet opzettelijk, den ander wijs ge maakt, dat het ijzer van diens grootvader was en deze had een machtiging gegeven om het weg te halen. De kennis heeft er voordeel van getrokken, terwijl hij met de heele zaak niets uitstaande had. Zijn goede trouw om trent de identiteit van het ijzer is niet aan te nemen en daarom vorderde de Officier tegen hem een gevangenisstraf van 3 maan den. Tegen den anderen verdachte, die min of meer te goeder trouw geweest kan zijn, werd 4 maanden voorwaardelijk geëischt. De steekvlam. Toen men bezig was in een dubbele villa te Santpoort, die nog in aanbouw was, een verwarmingsinstallatie aan te brengen, ont stond er brand aan het dak, dat van stroo was en in vlammen opging. Bij onderzoek bleek, dat ter plaatse waar het dak was be gonnen te branden, een monteur met een steekvlam had gewerkt en nu moest die monteur voor het veroorzaken van brand door schuld terecht staan. Hij zei, dat voor de verwarmingsinstallatie een pijp door het bovenste plafond moest gebracht worden, waar hij ongeveer een hal ven meter onder den kap uit den zoldervloer zou komen. Die pijp ontmoette bij het door steken een obstakel in den vorm van een - :i vergenoegd gezicht naar de langzaam weg- kringelenden blauwe wolkjes. „Goeden middag, meneer", groette Archi bald. „Mag ik even naast u komen zitten? Tjonge, tjonge, wat een prachtig weertje, vindt u niet? „Dat is het", antwoordde de ander en lichtte even zijn gleufhoed. .Neemt u plaats, me neer, er is ruimte genoeg". „Ja", merkte hij na een korte pauze op, „ruimte is er genoeg hier. U moet weten, dat ik meubelfabrikant van beroep ben. Wij fabriceeren hoofdzakelijk stalen kasten voor winkelinrichtingen en magazijnen". Dat is de moderne eeuw", luidde het lachend gegeven antwoord. „Alles is van staal tegen woordig". „Zindelijk en practisch en wat de ruimte aangaat is een stalen kast voordeliger dan een houten kast", legde Archibald uit. „Ruimte is alles, meneer. Gisteren hebben wij juist een nieuw model ontworpen en voor de grap heb ik me even in zoo'n nieuw soort stalen kast laten opsluiten. Ik zal u zeggen, dat het me een oogenblik benauwd te moede werd. Ik had het gevoel of ik in een enorme brandkast was opgeslotenAlles donker om me heenHebt u verstand van brandkasten, meneer?" Mr. Tompson streek zich peinzend langs z'n glad geschoren kin en schudde het hoofd. Archibald Hitchens stak' behoedaam de lin kerhand in zijn broekzak, waar hij een pot lood en papier gereed hield. In spanning lette hij op het gelaat van den man naast hem. „Neen", zei deze, „van brandkasten en kluizen heb ik geen verstand". „Dat is jammer", vervolgde Hitchens ge haaid. „Ben mooi vak, meneer. En een kluis is een buitengewoon nuttig meuibelMen kan er voor tonnen gouds in stoppen en de omderne kluizen hebben een geheim slot met een lettercombinatie, zoodat het voor een buitenstaander volkomen onmogelijk wordt de deur te openen. (Groep C", mompelde Mr. Tompson en staarde zijn buurman op zonderlinge wijze aan. Archibald slaakte een zachte uitroep van vreugde, tooverde het papiertje voor den dag en schreef er „groep C" op. „Laatst heb ik iets wonderlijks gelezen", vervolgde hij gemoedelijk. „Maar hm verveel ik u met mijn gepraat?" „Integendeel", verzekerde Tompson en mompelde iets van „tusschen 30 en 35". „Tusschen 30 en 35, zei u?", fluisterde Hit chens koortsachtig „Dat verhaal, meneer, dat wam derlij ks", verzocht Tompson en deed een haal aan zijn pijp. „Ik luister, meneer". „Ja", begon Hitchens en noteerde vlug tus schen 30 en 35"; „Ja dat las ik in de krant. Het ging over iemand die teekenen van claustrophobic vertoonde. U weet natuurlijk wat dat is? Dat is de vrees zich in een af gesloten ruimte te bevinden. Nou, die man..." „42 R.", merkte Tompson, nagenoeg on hoorbaar op. Archibald kleurde van blijdschap. Hij had niet gedacht? zoo spoedig succes te zullen oogsten. Hij nam het polloodje weer en no teerde „42 R". Toen wierp hij z'n sigaret in het zand en trapte het eindje uit. Wat zien ze er schattig uit in het nieuwe Novana. Ook voor de allerkleinsten zijn er de aardigste Novana-modellen! In mooie Pasteltinten. waschecht. Voor groot en dein is Novana de aangewezen dracht! i wol. kunstzijde en katoen GEEN GOED ZOO GOED ALS ONDERGOED (Adv, Ingez. M94J anker en daar wilde de monteur met een steekvlam een stukje afbranden. Hij moest dus de punt van de steekvlam door het gat in het plafond brengen en het ijzer tusschen plafond en zoldervloer wegbranden. Hij was van oordeel, dat hij hierbij geen brandgevaar veroorzaakte. Gevraagd, hoe hij dan verklaarde, hoe juist boven de punt van de steekvlam het rieten dak was gaan bran den, zei hij, dit niet te kunnen verklaren. Omdat hij voor het dak geen brandgevaar duchtte, had hij ook geen jongen met een bak water naar den zolder gestuurd. De heer Roelofsen, brandweerdeskundige te Zaandam, verklaarde, dat de hitte aan de punt van een steekvlam zeer groot is en dat loodrecht boven die punt op tamelijken af stand er van 50 of 60 c.M. nog zoo'n groote hitte aanwezig kan zijn, dat hout en riet in brand geraken. Deskundige achtte een andere oorzaak dan de steekvlam bui tengesloten. De Officier van Justitie schaarde zich aan de zijde van den deskundige en meende, dat verdachte verzuimd had voldoende voor zorgsmaatregelen te nemen, zoodat hij schul dig is aan den brand. Alle omstandigheden in aanmerking ge nomen, vorderde de Officier echter geen hechtenis maar een geldboete van f 250 subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 16 Juni. Uitspraken van de Rechtbank. Valsch vleeschkeuringsstempel. Een slager uit Zwanenburg had terecht gestaan voor het maken van een valsch vleeschkeuringsstempel en het gebruik ma ken daarvan. De Officier van Justitie had 6 maanden gevangenisstraf tegen hem ge- eischt. De rechtbank sprak hem vrij van het ma ken of doen maken van het stempel, maar veroordeelde hem voor het gebruik maken er van tot een maand gevangenisstraf. Een valsch accept. Een persoon, die betrokken was geweest bij een bouwonderneming te Heemskerk, had terecht gestaan, omdat hij een valsch accept" zou hebben opgemaakt en bij een notaris in gediend, die een rekening courant had op gemaakt, welke den man een te hooge vor dering verschafte. De Officier van Justitie had 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Mr. Stomps pleitte vrijspraak subs, een voorwaardelijke straf. De rechtbank sprak hem vrij. Enorme keuze Heeren-Modemagazijn - ANECANC 27 (Adv. Ingez, Med.) „Ruimte, altijd ruimte", merkte hij af wezig op. „Zonder ruimte kan dat peukje niet doorsmeulen. Daar moet zuurstof voor noodig zijn en in' een ruimte zonder inhoud is geen zuurstof. Een ruimte zonder inhoud is dus een inhoudlooze ruimte en „Dat geval van claustrophobie, meneer: verzocht Tompson. Plotseling stond hij op, verontschuldigde zich en wandelde haastig weg. „Verdraaid mompelde Hitchens spijtig en keek op z'n papiertje. „Zou ik nu alles hebben?, vroeg hij zich nieuwsgierig af. Als dat zoo was, had hij z'n honorarium gauw verdiend! In elk geval kon hij al vast deze gegevens aian Bennington zenden en des noods volgende week hier terug komen. Wan neer Hij schrok op en gaf een kreet van schrik Twee handen legden zich stevig op zijn schouders. Opkijkend zag hij twee mannen in grijze linnen pakken. Verplegers. „Ga maar even met ons mee", verzocht een der mannen vriendelijk. ,Het is hier vlak bij". „Wat moet dat beteekenen?", riep Hitchens en rukte zich los. Maar de mannen grepen hem opnieuw en in een oogwenk hadden ze zijn handen achter zijn rug. Ongemerkt voer den ze hem naar een achterdeur van het gebouwencomplex en enkele minuten latex- stond de kleine beduusde zaakwaarnemer in uit een ruim vertrek, waar zich twee mannen witte jassen bevonden. „Hier is hij, dokter", sprak een der ver plegers. Het zelfde oogenblik ging een andere deur open enMi'. Tompson trad binnen. Hij nam een doktersjas van de kapstok en trad langzaam op Hitchens toe. „Wie ben je eigenlijk?", vroeg hij lang zaam. Hitchens, Archibald Hitchenssta melde de kleine man. „Maar wie bent u?" „Rustig, ga zitten, meneer Hitchens", klonk het kalm. „Wie bent u en met welk recht ben ik hier gebracht?" brulde Hitchens, die iets begon te begrijpen. „Ik wil weten wie u bent. Bent u Mr. Tompson of bent u dat niet?" ,Mr. Tompson", klonk het verwonderd. „Wel neen. Welke meneer Tompson bedoelt u?" „Mi". Edward Tompson, nummer 313 van paviljoen P", zei Hitchens prompt. De gewaande Tompson zette groote oogen op. Toen leunde hij tegen den rand van de tafel en sloeg de armen over elkaar. „Waarom zei u van die dwaze dingen op de bank bij den vijver?", informeei"de hij streng. „Omdat ik dacht, dat u die Mr. Edward Tompson was". „AhMaar die ben ik niet. Mr. Tompson verliet de bank. toen ik mij naast hem zette. U bent hem gepasseerd, toen u naar de bank toeliep". „Salamanders!", stiet Hitchens verbou wereerd uit. „Dus u wilt zeggen, dat die op merkingen van u over 30 en 35 en groep C en zoo. niets met Mr. Tompson te maken hadden? Wat bedoelde u daar dan mee?" „Dat is mijn zaak", antwoordde de man in de witte jas met een onbewogen gezicht ..Dat zijn. laat ik zeggen, medische vakge heimen. U kunt vertrekken, Mr. Hitchens, alles moet op een misverstand berusten: neemt u mij niet kwalijk, dat ik u hier heb laten brengen". Hitchens kreeg een buitengewoon onaan genaam voorgevoel. Toen lichtte hij zijn hoed en liep achtenvaarts naar de deur. En met de kruk in de hand, vroeg hij aarzelend„Wie wie bent u dan?" De lange man in de witte jas glimlachte „Controleerend geneesheer van paviljoen P", zei hij rustig. Neem dadelijk 'n en wèg is Uw kiespijn, dank zij de bijzondere samenstelling die daaelijk élke pijn verdrijft! Wei- ?er namaak. Let op het AKKER-merk. er koker van 12 stuks 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. (Adv. Ingez. Med.) De Lichthoeve te Santpoort. We ontvingen het Juni-nummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende kin dertehuis van dien naam aan de Kweekers laan te Santpoort. De administrateur, de heer Stoelenga, doet uitvoerige mededeelingen over een gezamenlijk Pinkster-uitstapje naar Gar deren, waar men in een tent op de hei, die alvast „Lichthoeve-hei" genoemd wordt, zal bivakkeeren. Onze lezers weten, dat het de wensch van de Zusters is, om de .iichthoeve" zoo spoedig mogelijk naar Gardeiren te ver plaatsen. Daarvoor is de opbrengst noodig van den verkoop van een huis te Wassenaar, dat daarvoor geschonken is. Verder doet de admi- nistrateur rekening en verantwoording van de binnengekomen giften in geld en natura. De directrice, Zuster J. Th. Kuyck, schrijft weer een schets op de titelpagina, ditmaal ge titeld: „Betje". PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE 1 RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 4 JUNI 1938. •Progr. I. Hilversum I. Progr. II. Hilversum II. Progr. Hl. Keulen 8.00, 8.20, 8,30, 8.50, 9.35, 10.05. Parijs Radio 10.20, 11.05. Diversen 11.20. Keulen 12.20 n.m. Brussel Ned. 1.20 n.m., 1.30 n.m„ 1.50 n.m. Keulen 2.20 n.m., 2.30 n.m. Brussel Fransch 3.35 n.m, Keulen 4.20. Londen, Regional 6.20 n.m. Brussel Fransch 7.05 n.m. Brussel Ned. 7,20 n.m. Keu len 7.50 n.m., 8,20 n.m. Brussel Ned, 10.20 n.m„ 10.30 n.m. Parijs Radio 11.20 n.m. Progr. IV. Brussel Ned. 8.00, 8.20, 8.40, 8.45, 9.00. Diversen 9.2010.35. Londen Regional 10.35, 10.50, 11.05. National programme. 11.20, 12.20 n.m., 12.50 n.m.. 1.20 n.m., 1.40 n.m., 2.00 n.m., 2.20 n.m., 2.50 n.m., 3.35 n.m., 4.04 n.m., 4.20 n.m. Londen Regional 4.50 n.m. National programme 5.20 n.m., 6.20 n.m., 6.50 n.m. 7.05 n.m„ 7.50 n.m., 8.20 n.m., 9.20 n.m. Londen Regional 9.40 n.m. National pro- gramme 9.55 n.m., 10.35 n.m., 11.35 n.m. Progr. V. 8.0012.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekprogramma. 8.00—12.00 Diversen. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 17266 BETROUWBARE AUTO'S 0 v. zelfrijders (zonder chauffeur) 0 p. dag, week, maand en langer Onze wagens zijn AllRisk verze kerd en voorzien van triptiek. Uitsluitend modellen 1937 en 1938 (Adv. Ingez, Med.) STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). Aanwinsten. Algemecnc werken: Documentatiegids voor Nederland. Rechtswetenschappen Juristenblad, Nederlandsch, vanaf 1936. Mededeelingen aan landeigenaren-ver pachters betreffende de nieuwe pachtwet. Staat. De nieuwe; handboekje over staats- problemen. Opvoeding en onderwijs. Gilcraft. Verkenningsspelen. Pei-soonlijkheidsonderwijs; gedenkboek voor L. Groeneweg, hoofd van de Hillegomschool te Amsterdam. Rapport van het Nutsseminarium naar aan leiding van de proef in Sept. genomen met taal- en rekenwerk in den geest van het rapport Bolkestein; (door Kohnstamm en van Veen). Sleutel, Een tot het kinderhart; resultaat van een onderzoek naar den geest en de praktijk van het onderwijs in de Ver. Staten van Amerika en andere landen. Natuurlijke Historie. Beebe. Zee-geheimen. Kunst: Beschrijving van de vervaardiging van clichés (en van stereotypieën en matrijzen). Boer. De. Jan Toorop. Döcker. Terrassentyp: Krankenhaus; Erho- lungsheim: Hotel; Bürohaus; Einfamilien- haus; Siedlungshaus; Miethaus und die Stadt. Planter.ga. De academie van 's Graven- hage en haar plaats in de kunst van ons land; gedenkboek. Ridder, De. Valerius de Saedeleer en Zuid- Vlaanderen. Nederl. en in het Nederl. vert. romans. Cobb. Kogels en kruisen. Cronin, De citadel. Hamsun. August. Karawajewa. Fabriek. Ott, Artiesten. Veenendaal, Van. Gestroomlijnde wereld, j

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10