Eliiiinmm f90.- GENIET VAN DE ZON H.D. WOENSDAG 8 JUNI 1938 BAX RE EM'S DAGEEAD HEEMSTEDE. De gas- water- en electriciteits- bedrijven maakten in 1937 242.875.60 winst. Een belangrijke meevaller. De winsten, die 'de gas-, water- en electrici- teitsbedrijven van Heemstede over 1937 heb ben gehaald, zijn thans definitief vastge steld op f 242.875.60. Daarmede zijn zoowel de raming als de winsten van het vorige jaar belangrijk overschreden. In de drie voorafgaande jaren, 1934, 1935 en 1936 bedroegen de gezamenlijke winsten van deze bedrijven respectievelijk f 195.158,37: f 204.568,39 en 212,211,07. Ook in deze jaren nam de winst, die uit de bedrijven in de ge meentekas vloeit, dus regelmatig toe maar de stijging over 1937 is veel grooter geweest. Dit wordt toegeschreven aan de eenigszins betere financieele omstandigheden van een groot aantal verbruikers, waardoor vooral op den electrischen stroom niet meer zoo sterk be zuinigd wordt als voorheen gebeurde. Voor 1937 was de winst geraamd op f 208.434.06. Deze raming is door de werkelijke uitkomsten dientengevolge met f 34.441.54 overtroffen, 'n meevaller die belangrijk grooter is dan die van 't vorige jaar,toen bewerkelijke winst ruim zeventienduizend gulden meer be droeg dan de raming. Voor het loopende jaar is een winst begroot van f 230.594.72. Waar dit winstcijfer in 1937 reeds met ruim f 12.000 is overtroffen en het aantal afnemers intusschen weer is toegenomen, laat het zich aanzien, dat ook over het loopende jaar _de werkelijke winst boven de ramingen zal uitkomen. Wat de afzonderlijke bedrijven betreft, maakte het waterbedrijf een winst van f 31.925.22. In de drie voorafgaande jaren be droeg deze winst achtereenvolgens f 18,922,98, f 24.682,36 en f 28.207,14. Hierbij is de toene ming over 1937 dus vrijwel gelijk aan die van de vorige jaren. Voor 1938 is de winst be groot op f 33.731.50, dus f 1800 hooger dan in 1937 bereikt kon worden. Het electrieiteitsbedrij fdat evenals de waterleiding alleen distributiebedrijf is maakte een winst van f 133,004.81. In 1934, 1935 en 1936 waren de winsten van dit be drijf resp. f 103.294.56, f 110.646,26 en f 116.201,11. Bij dit bedrijf nam de winst in het laatste jaar dus veel sneller toe dan in de vorige jaren. Voor 1938 is de winst be groot op f 125.049.22, dus niet hooger maar juist achtduizend gulden lager dan in 1937 gemaakt werd. Ook hierbij kan dus verwacht worden, dat de werkelijke uitkomsten over het loopende jaar weer gunstiger zullen zijn dan de begrooting. Tenslotte het gasbedrijf. Dit is geen distri butie- maar een fabricagebedrijf en hierbij wordt de winst dus niet alleen door het de bet maar mede door tal van onzekere facto ren beïnvloed. Dit bedrijf heeft over 1937 een winst gemaakt van f 77,945.57. In de drie voorafgaande jaren waren de winsten achter eenvolgens f 72,940.83, f 69,239.77 en f 67.802,82. Nam in deze drie jaren de winst op het gas regelmatig af, oogenschijnlijk is daarin over 1937 een sterke verbetering ge komen. Deze conclusie is echter niet juist. Over 1937 zijn nl. extra-afschrijvingen achterwege gelaten, die tezamen met enkele andere maatregelen de uitgaven ongeveer f 16.000 ten opzichte van voorafgaande jaren verlaagden, Zouden deze maatregelen niet zijn getroffen, dan zou de winst natuurlijk dit bedrag kleiner zijn geweest. De eigen lijke winst, die op de gasfabricage is behaald, is dan ook ongeveer f 6000 minder dan die in 1936. Dit is een gevolg van het dalend gasver bruik per aansluiting, van hoogere steenkolen- prijzen enz. enz. Al deze factoren waren bij het vaststellen van de raming bekend. Daar om werd de winst op niet meer dan f 61,194.31 begroot. Ten opzichte van deze raming is de werkelijke winst dus f 16,751,26 meegevallen. Voor het loopende jaar wordt de winst ge raamd op f 71,814. Dé werkelijke winstcijfers over 1937 doen dus reeds verwachten, dat ook de ramingen voor 1938 zullen worden overtroffen, maar daartoe is nog te meer grond aanwezig, omdat de rentelast, die op de bedrijven rust, be langrijk is verlicht door de conversie van een aantal leeningen, die ten behoeve van de bedrijven zijn gesloten. Globaal berekend beteekent deze lastenverlichting voor de drie bedrijven tezamen ongeveer f 16.000 per jaar. HEEMAF STOFZUIGER met den beroem den S.K.A. motor één model één prijs .VERKRIJGBAAR te HAARLEM J. KETTMANN, Van Zeggelenplein 11. (Adv. Ingez. Med.) RAAD HEEMSTEDE. Conversie van geldleeningen. goedgekeurd. Gistermiddag vergaderde de Raad van Heemstede onder voorzitterschap van burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn. De zitting die slechts kort duurde was ge wijd aan: Conversie van geldleeningen. B. en W. stellen aan den raad voor aan te gaan de volgende geldleeningen: a. f 558.000, af te lossen in 33 jaar, tegen een rente van 3 1/4 pet., koers 100 pet. b. f 200.000, af te lossen in 10 jaar, tegen een rente van 2/z pet., koers 100 pet. c. f 238.200. af te lossen in 10 jaar, tegen een rente van VA pet. koers 100 pet. De opbrengst van de onder a en b genoem de geldleeningen kan benut worden voor ver vroegde aflossing van de 3 3/4- pet. geldlee ningen, oorspronkelijk groot f 302.000, f 250.000 en f 240.000, waarvan het restant bedraagt resp. f 289.000, f 240.000 en f 229.000 of totaal f 758.000. De onder c genoemde geldleening kan wor den aangewend voor vervroegde aflossing van het restant der: VA pet. geldleening. oorspronkelijk groot f 1-65.000. na aflossing 1938 per resto groot f 65.000. De looptijd van dit restant bedraagt nog 13 jaar. 3 pet. geldleening, oorspronkelijk groot aan strand, bos en hei. En als u nu reeds bij Hoen derdos de kolen besteld hebt tegen de voordelige voorjaarsprijzen, geniet u dubbel! Doe* 't nog heden ^^^TELEFOON 11979 (Adv. Ingez. Medj f 157.400, na aflossing 1938 per resto groot f 137.400. Looptijd 8 jaar. Verschuldigde boete 1 pet. 3 pet. geldleening, oorspronkelijk groot f 39.800, na aflossing 1938 per resto groot f 35.800. Looptijd 10 jaar. Verschuldigde boete 1 pet. Het rente voordeel van deze conversie be draagt over het eerste jaar f 1516. Met het reeds eerder genoemde bedrag van f 5290.— vormt dit tezamen f 6806. Hiertegenover komt een evenredig aandeel der verschuldig de provisie van de nieuwe geldleeningen en van de hierboven vermelde boete voor ver vroegde aflossing, welk evenredig aandeel over het eerste jaar is te stellen op ongeveer f 665.zoodat het netto voordeel voor 1939 is te stellen op ongeveer f 6140. Namens de financieele commissie deelde de heer H. M. van Unen (V.B.) mede dat de commissie met algemeene stemmen haar goedkeuring aan de voorstellen kon hech ten. De heer Van Unen bracht voorts dank aan B. en W. voor de wijze waarop ze deze conversie van leeningen geregeld hadden. De Raad nam hierna met algemeene stem men de voorstellen van B. en W. aan. De berooving te Zwanenburg Dader geeft zich aan bij de politie. In verband met de enkele weken geleden te Zwanenburg gepleegde berooving van zekeren v. O., wien een bedrag van f 200 werd af handig gemaakt, vernemen we, dat de dader de 30-jarige timmerman S. uit Amsterdam zich Maandag te Hoofddox-p bij de politie aanmeldde. Hij was naar het buitenland uit geweken, had aldaar verschillende plaatsen bezocht en niet veel meer van het geld over. De man legde een bekentenis af en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. LEGER DES HEILS. Donderdagavond 8 uur zal er in de zaal van het Leger des Heils een bijzondere sarnen- komts plaats hebben. Kolonel Beekhuis, die aangesteld is als commandant van het Leger des Hells van Ned. Oost Indië, zal met me vrouw Beekhuis afscheid nemen van de Haarlemsche troepen en vrienden, waar ze eertijds medestreden als soldaten voordat ze officieren waren van het leger. De kolonel heeft in den loop der jaren belangrijke func ties bekleed. Eerst was hij veld-officier, waar na hij het commando kreeg als hoofd van de divisie der Noord Hollandsche troepen, om deze aan te voeren in den Heilsstrijd. Ver scheidene jaren was hij hoofd der kweek scholen in ons land. Bijna twee jaar was hij chef-secretaris van Nederland. Majoor Kolder van Amsterdam zal de leider der samenkomst zijn. DOOR INSPANNING UITSPANNING. Met het oogmerk om ook gedurenden de zo mermaanden het contact met de leden te behouden geeft bovengenoemde vereeniging op Zaterdag 11 Juni a.s. in de H. K. B. een éénacter-avond, waarbij onder leiding van den heer Arie Mouritz de volgende stukjes ten tooneele gebracht zullen worden. „Chaine Anglaise" van J. B. Schuil, „De Generale Re petitie" van D. Couveé, „De Sigaar" en „Her mannetje is overspannen" beiden door Jan van Ees. Na afloop is er bal o. 1. v. den heer W. Schroder, muziek door „De Marinucci's". ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 9 Juni 1938 des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Px-ogramma: 1. Toccata G. Muffat. 2. Preludium en Fuga Es gr. t. J. S. Bach. 3. Pastorale Offertolre. F. de la Tombelle. 4. Preludium in den vorm eener Chaconne. Ch. V. Stanford. 5. Rhapsodie sur des Cantiques bretons. C. Saint-Saëns. 6. Sonata da chiesa. H. Andriessen. Tema con variazioni e finale. 4 Daar let IJ nooit op.' Het ventiel wel misschien, maar de nippels, waarmee de spaken vastgeschroefd zijn, toch niet. En dat zijn juist van die klei* nigheden, waar het op aan komt Die zijn prachtig in orde bij een Germaan. 'ii GERMAAN daar heb je wat aan (Adv. Ingez. Med.) KERKNIEUWS. HET BEROEP VAN DR. K. II. MISKOTTE NAAR AMSTERDAM. Op a.s. Vrijdagavond zal een bijeenkomst in de Oosterkerk plaats hebben van Wijk VI der Ned. Herv. Gemeente (Amsterdamsch kwartier) naar aanleiding van het beroep van den predikant dier wijk Dr. K. H. Mis- kotte naar Amsterdam. Naar wij vernemen zal Dr. Miskotte in die bijeenkomst worden toegesproken. De wijkbewoners willen hem doen weten, dat zij allerminst onverschillig tegenover zijn te nemen beslissing staan, maar dat zij hem gaarne als hun wijkpredi- kant willen behouden. Bovendien zijn. er bui ten de wijk en zelfs buiten Haarlem velen, die hem om zijn prediking bijzonder waardeeren en die zijn vertrek naar Amsterdam buiten gewoon zoudexx betreuren. Het Oosterkerk koor vei-leent aan deze bijeenkomst zijn me dewerking. JUBILEA BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Zondag 5 Juni vierde de heer J. Roos, zün 25-jarig jubileum als rangeerder aan het goe derenstation 'der Nederlandsche Spoorwegen te Haarlem. Zaterdag overhandigde de Haar lemsche Stationschef den jubilaris namens de directie een oorkonde en een enveloppe met inhoud, en namens het personeel een klok. Gisteren vierde de eerste seinhuiswachter H. Dorlandt zijn 25-jarig ambtsjubileum. De In specteur der N.S.. de heer H. v. d. Meulën, over handigde den jubilaris een oorkonde en een enveloppe met inhoud. De stationschef ontving den jubilaris op zijn kantoor en bood hem daar namens het per soneel een boekenkast aan. CREMATIE GEERTRUIDA CARELSEN. Naar wij vernemen zal de crematie van het stoffelijk overschot van mej. A. G. de Leeuw, van wie onder den schuilnaam Geertruida Cax-elsen talrijke boekexx zijn verschenen, heden te Westerveld plaats vinden na aan komst van trein 15.14 uur. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtibank te Haar lem is op Dinsdag 7 Juni weer geen enkel faillissement uitgesproken. Wegens geibrek aan actief werd opgeheven het faillissement van L. J. W. van Haaff, huis schilder, wonende te Haarlemmermeer, Slo- terweg 252. Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Sicca- raa te Haarlemmermeer. Op grond van verzet werd vernietigd het faillissement van J. B. Crambie, handelaar in grafische artikelen, wonende te Amsterdam Curator Mr. J. Verlooy te Heemstede. Wegens het verbindend worden der Uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. H. P. Steenken, huisvr. A. Gx*oot, wonen-de te Haarlem. Jan Gijzenkade 314. Curator Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. (Na vei'zet.) 2. De Vennootschap onder firma Keyzer en Keur, gevestigd te Zandvoort. Curator Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 3. P. Keyzer, annemer, wonende te Zand- voox-t, van Ostadestraat 20. Curator Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 4. W. C. Lasschuit, handelaar in sanitaire artikelen, wonende te Haarlem. Ouratrxce Mevx\ Mr. J. H. G. Schutte Struick te Heemstede. 5. J. Kloos, kantoorbediende, wonende te Haarlem. Curator Mr. L. S. Romellngh te Haarlem. Beroepsgeheim. BERT LOVEN De conferentie in het privékantoor van de firma Hudig and brown had haar hoogte punt bereikt. Mijnheer Hudig sloeg met zijn vuist op het eiken blad van zijn schrijf bureau en briesehte: „Ik geef je de verzekering Brown, als het nog langer zoo doorgaat, dan kunnen we over eerx maand de zaak sluiten". Zijn compagnon knikte zwijgend. „We hadden het dadelijk moeten weten", vervolgde Hudig", dat het publiek tegenwoor dig afwijzend staat tegenover alles wat nieuw en onwaarschijnlijk is. „Maar oxxs nieuwe electrische ontharxngs- apparaat is toch niet zoo nieuw meer? Het heeft tocih al meer dan vijf jaar zijn bruik baarheid bewezen?" „Alles goed en wel", mopperde Hudig, „maar de menschen willen er toch niet aan. Kapita len hebben we uitgegeven voor reclame en wat is het resultaat? Drie of vier apparaten per dag worden door onze reizigers verkocht. Moeten we daaxwan ons kantoor-personeel be talen? Moeten we daarvan alle onkosten dek ken die we voor het beroerde artikel hebben gemaakt? En wat blijft er dan voor ons zelf over?" Wexktuigelijk legde hij zijn hand op zlJn buik, om aan te duiden, dat hij op deze manier binnenkort de buikriem wat vaster aan kon hal-en. Brown haalde de schouders op. „Zouden onze reizigers wel moexte doen, om het apparaat te verkoopen?" De ander ging in zijn stoel zitten en keek zijn compagnon aan. Dacht je nou, dat ik dat al niet lang had ondex-zocht? Ik heb het detectivebureau „Ar gus" oxxze vertegenwoordigers laten volgen, maar geexi enkele van hen, heeft de zaak ver onachtzaamd. Ze deden allemaal hun best maar het artikel wil niet. dat is alles. .Het is precies genoeg om ons vandaag oi morgen te noodzaken het faillissement aan te vragen", gromde Brown mismoedig. Konden we maar het een of ander middel beden- kPMijnheer Hudig gaf geen antwoord. Hij had de krant opgenomen en zat nu met aandacht te lezen. Plotseling gooide hij het blad op het bureau. Brown pakte het op en zocht naar iets. wat zijn compagnon aanleiding had ge geven eensklaps papier en inkt te grijpen en te gaan schrijven. Onder de advertenties las hij met aandacht de volgende annonce: Biedt zich aan een jongeman als vertegen woordiger. Werkt geheel zonder risico voor groote firma's en volgens een geheel nieuw verkoopsysteem. Gegarandeerd succes. Brieven enz. „Dat moeten we hebben", juichte Hudig. toen hij het antwoord op de advertentie ge reed had. Geheel zonder risico en gegaran deerd succes.... wat zouden we nog meer verlangen?" Hüj liet het briefje onmiddellijk wegbrengen en een dag later werd er gebeld. Het was de sollicitant en mijnheer Hudig gaf zijn com pagnon een knipoogje. De jongeman heette Jackson. Hij was klein en mager en niets in zijn voorkomen deed vermoeden, dat dit nu de man was, die overredingskracht genoeg zou blijken te bezitten, om me-t succes het electrische ontharinigsapparaat te verkoopen. Huidig zette hem den toestand uiteen, maar vergat niet erbij te vertellen, dat al zijn reizi gers niet in staat waren, gezamenlijk meer dan drie of vier stuks per dag te verkoopen. Jac'kson haalde minachtend de schouders op. „Iedereen noemt zich tegenwooxdiger reizi ger", lachte hij smalend. „Maar alvorens ik erop uittrek, wat is het salaris en de pro visie?" De compagnons keken elkaar aan. Salaris? Daar hadden ze heelemaal niet aan gedacht. .Luister eens, jongeman", zei Hudig, „laten we zeggen, dat u eex-st bewijzen vaxi verkoop kracht geeft, alvorens we u salaris kunnen geven. U krijgt dertig procent van den ver koop". Jaokson knikte. „En nu de apparaten?", vroeg hij glim lachend. Brown verdween even en kwam dadelijk weer terug met een doosje, waarin tien in strumenten zaten. „Kijk eens, mijnheer Jackson. Als u deze tien exemplaren vandaag verkoopt, dan kun nen we over u tevreden zijn. De prijs is vijf tien shilling per stuk". De jongeman haalde glimlachend de schouders op. „Wat dacht u, mijnheer? Dat ik voor vijf en veertig shilling per dag ging werken?" De compagnons keken 'eikaar verbaasd aan. „Hoeveel dacht u er dan te verkoopen, mijnheer Jackson?", vroeg Hudig een beetje wrevelig over den toon, welken de jongeman aansloeg. „U mag blij zijn, als u deze tien stuks kwijt raakt". „Geef mij maar tien van deze paketten. Honderd moet ik er vandaag verkoopexx". Hudig en Brown keken elkaar even glim lachend aan. De jongeman was bepaald niet goed snik, mar er was niets te verliezen en dus gaven ze hem de gevraagde apparaten. En een lijst met adressen. Die Heeït den lijd. Als a soms eens teveel haast hebt om uw beurt af te wach ten bij een kruispunt, dan is 't een prettige zekerheid, dat er een Andere wagen voor u klaar staat, die steeds den tijd heeft en altijd rustig z ij n >eurt afwacht Jackson stond op en reikte den heeren de hand. „Tot vanavond, heeren. Tegen vijf uur kom ik de orders brengen". Weg was hij. Op straat raadpleegde hij de adressen en zette koers naar het eex'ste huis, dat stond aangegeven als de woning van Adaxns.. Hij belde aan en wachtte. „Goeden morgenmijnheer Adams thuis?" vroeg hij met een innemend lachje aan de dienstbode. „Jawel, mijnheer. Wien kan ik zeggen, dat er is?" Adams! zei Jackson zonder blikken of blozen. Het meisje keek even verwonderd, maar ging niettemin de boodschap overbren gen. Een minuut later was ze terug. „Of u maar binnen wilt komen, vraagt mijnheer". Ze liet hem in eexx zijlkamertje. Even later ging de deur weer open en mijnheer Adams trad binnen. Hij keek hem oplettend aan. „Mijnheer Adams?" zei hij vragend. „Ik ken u toch niet. U bent toch zeker in de familie?" „Ik geloof het niet, mijnheer Adams", zei Jackson langs zijn nexxs weg. „Een toevallige ixaamsovereenkomst. Ik kom echter met iets wat u bepaald nog meer zal interesseeren, dan familiekwesties. Hij haalde een exemplaar van het Hudig and Brown electrische ontharings- apparaat te voorschijn en een kwartier latex- stond hij buiten met een order van drie stuks in zijn notitieboekje. Een voor mijnheer, een voor mevrouw en een voor Jetty, die aan het tooneel was. Aan het volgende adres was de naam Clayton en het was verwonderlijk met hoeveel gemak en met hoe weinig moeite Jackson telkens van naam veranderde. „Goeden morgen", zei hij aan het volgende adres. „Kan ik mijnheer Woodward even spreken?" „Wie kan ik zeggen, dat er is?" „W-oodwardHarry Woodward „Hoe zei u? „Hax-ry Woodward", herhaalde Jackson met een strak gezicht. Tien minuten later was hij weer op weg naar het volgende adres en de namen met orders in zijn boekje namen omvangrijke vor men aan. Toen het tegen vijf uur liep, wandelde hij kalm naar het kantoor vaxi Hudig and Brown en legde op het privékantoor zijn orderboekje op het schrijfbureau van de compagnons, die met groote verbazing het uitgebreide aantal bestellingen cor troleerden. „Zeventig adressen bezocht", zei Jackson gemoedelijk. „Vijf en negentig stuks geplaatst. Een blunder vandaag, maar morgen zal ik 't dubbele zien te halen, heeren De beide heeren keken hem aan, alsof hij een bovennatuurlijke verschijning was. „Maareh.... eh.... mijnheer Jackson stamelden Brown en Hudig tegelijk", hoe levert u 'm dat?. Jackson lachte bescheiden. „Niet iedereen die zich ex-voor uitgeeft, is vertegenwoordiger, maar ik heb een speciale methode, die ik echter als een beroepsgeheim bewaar, maar de hoofdzaak is voor u, dat ui verkoopt, nietwaar?" YUCCA FILAMENTOSA, DE PALMLELIE. De Yucca is een plant, waarvan we gemak kelijk kunnen zeggen, waar ze niet thuis hoort: niet in een border vol vaste planten, niet op een perkje, niet tusschen steenen. Een echte solitair-plant is het, die op haar best uitkomt op het gazon, vrijstaand, met wat donkerde boomen of struiken als achtergrond. En dan komt ze op haar gunstigst uit; een mooie plant, met de typische puntige, harde bladeren en in Juli de bloemstengel met was- bleeke hangende klokbloemen. Vroeger werd ze veel toegepast op de buitenplaatsen en dan in combinatie met subtropische planten als Canna, Caladium, Mxxsa of Eucalyptus; alle maal dingen die een moderne stads-tuinlief- heb'ber nauwelijks meer van naam kent, maar die op die ouderwetsche buitenplaatsen met de vele ruimte en het gerief van 'n oranjerie zoo best thuishoorden. Yucca filamentosa. Intxxsschen, al raken de buitenplaatsen meer en meer ontvolkt, de Yucca zal zelfs in onze veel kleinere tuinen nog een plaatsje kunnen en ook moeten vinden. En we zullen er geen spijt van hebben, mits we de plant maar een haar passend plekje geven. Yucca is familie van onze Dracaena en dat is wel te zien aan het grijsgroene, harde blad. Feitelijk komt ze uit het midden van N.-Ame- rika en ze komt zuidwaarts voor tot de Zui delijke staten en Mexico. Er zijn dus Yucca's in soorten: echte sterke, die tegen kou kunnen en subtropische. Nu, de laatste kun nen we hier wel buiten bespreking laten, dat zijn de soorten die thuishooren op bezittingen met kas en oranjerie. Maar Yucca fxlamen- tosa is een sterke, die we zelfs gex-ust winter hard mogen noemen, als we er een beetje verstandig mee omgaan. Raar genoeg heet de plant hier ook „Palmlelie" maai' ze heeft noch met 'n palm, noch met een lelie iets uit1 te staan. Dat „filamentosa" wil zeggen draad achtig en het slaat op de lange, zijde-ach- tige witte draden aan de bladranden. Alle Yucca's zijn zonneliefhebbers, dus ook deze filamentosa. In ons klimaat moet ze bovendien beschut staan; in vetten, diep- bewerkten en vochtopgevenden grond. Krijgen we in Maart zoo'n Yucca van den kweeker thuis dan zit die mooi in het blad, maar als we de plant -dan gezet hebben, sterft het blad in 99 van de 100 gevallen af. Denkt u nu vooral niet dat dit érg is; in Mei, Juni komt uit het hart van de plant weer een scherpe punt voor den dag; het nieuwe blad. Zeer zware exemplaren vormen dan dit eerste jaar van planting al een bloemstengel, maar is dit nog niet zoo, dan kunt u er toch zeker van zijn dat uw Yucca volgend jaar gaat bloeien en -dat voortaan regelmatig zal doen. Met een dergelijke exotische gast in onzen tuin moeten we een beetje geduld hebben en wachten tot ze zich thuisvoelt. Ook buiten den bloeitijd is de Yucca met haar typisch blad de moeite waard en een groepje van drie planten bijeen is zeer decox-atief. Al spreekt het vanzelf, dat de plant op haar mooist is, wanneer de één meter hooge bloemstengel vol puntige klokken staat. Is onze tuin nogal koud of onbeschut, dan moeten we in het najaar, zonder het blad af te snijden, een rietmat of een wal van droog blad om de plant heen leggen, zoo hoog, dat er niets meer bovenuit steekt. Als we er dan ook nog een omgekeerde mand overheen zet ten, zal onze Yucca zelfs een strengen winter goed doorkomen. L. S. MANNENZANGVEREENIGING „ELEC- TRISCH MATERIEEL N. S." De maunenzanigvereeniging „Electrisch Materieel N. S." te Haarlem (dirigent K. Zeil maker) behaalde op het natoionaal zangcon- coux-s te Eibergen (Gld.) op 6 Juni j.l. een le prijs in de le afd. mannenkoren met 323 pun ten, tevens een eereprijs voor het hoogst aan tal punten in de afdeel-ing. Verplicht werk .Ontwaak! schoone Zee" van Isr. J. Olman). De jurylieden waren: Leo S-meets, Doe- tinchem; Otto de Vaal, Rotterdam; J. Brugge, Deventer. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 9 JUNI. Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum n. Progr. 3: 8.00 Keulen. 10.50 Parijs Radio. 11.05 London Regional. 12.20 Parijs Radio. 1.20 Ned. Brussel. 2.20 London Regional. 4.20 Keu len. 5.20 Ned. Brussel .6.35 Fransch Brussel. 7,20 Ned. Brussel 7.50 London Regional. 8.50 Parijs Radio. 10.50 Keulen. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 12.50 Keulen. 1,20 Droitwich. 6.40 London Regional. 7.00 Droitwich. Progr. 5: 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen grarnofoonplatenconeertOrgel (Reg. Dixon) en Pianomuziek (Gh. Kunz), afgewisseld met zang. 1. Blackpool, Songmixture No. 10, Reg. Dixon; 2. Pianomedley no. 7, Charley Kunz; 3. Waltz selectie, Reg. Dixon; 4. Piano Medley No. 14, Charley Kunz; 5. You try somebody else, Elsie Carlisle; 6. Calling me home, Joe Petersen; 7. To be worthy of you. Elsie Car lisle; 8. Fifty years of songs, Reg. Dion; 9. Pianomedley 17, Charley Kunz; 10. Dixon- hits no. 14, Reg'. Dixon; 11. Pianomedley, Charley Kunz. 8.00—12.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10