,H' Aan allen! RAADSELS BRIEVENBUS V RIJD "AG '10 JUNI 1938 IIA A R E E M'S BSGBCAD Ï2 ET jachtseizoen is weldra weer gesloten" zoo las ik onlangs en rk j| maak me sterk, dat jullie bij het -7.7 lezen van dezen zin. net als ik zullen denken, dat hier gedacht wordt- aan de jacht op hazen en konijnen en wilde eenden. Maar dan hebben jullie het ook net als ik glad mis. Hier was sprake van de jacht op walvis- schen. In een vroeger ..Aan allen" n.l. in dat van 14 Aug. '36 heb ik het gehad over onze walvischvangerij in vroeger eeuwen en 'k heb jullie toen verteld, dat men tegenwoordig op walvischvangst gaat naar de Zuidelijke IJszee Er wordt thans maar door weinig landen aan deze visscherij deelgenomen, n.l. Engeland, Noorwegen, Rusland en Japan, terwijl Duitsch- land ook plannen schijnt te hebben om zich aan deze visscherij te gaan wijden. Om te voor komen dat het in de Zuidelijke IJszee zal gaan als in de Noordelijke, dat n.l. in betrekkelijk korten tijd de walvisschen hier zoo goed als uitgeroeid zullen zijn, hebben de verschillen de landen, die deze visscherij beoefenen een overeenkomst aangegaan, waarin bepaald is hoeveel schepen van elk land aan de vangst mogen deelnemen en in welken tijd van 't jaar er niet gevangen mag worden. Dit was vooral noodig omdat de jacht van nu heel wat ver schilt met die van vroeger. Toen werd de vangst uitgeoefend met kleine schepen. Zoodra men een walvisch ontdekte, ging men in een sloep, waarin zich een harpoenier bevond, het dier achterna en trachtte het den harpoen in 't lichaam te gooien, later gebruiktke men een harpoenkanon. Tegenwoordig heeft men aan boord van de walvischvaarders flinke motor booten waarin men het dier achtervolgt. Ter wijl het vroeger nog al eens gebeurde, dat de gedoode walvisch in de diepte verdween en dus verloren was. voorkomt men dit tegen woordig, door het gedoode dier vol lucht te pompen. Moest men vroeger den gevangen walvisch langszij van het schip van het spek ontdoen, tegenwoordig wordt het dier langs een hellend vlak achter in het groote schip getrokken. Deze opening is tijdens de vaart van het schip door een groote. zware roldeur goed afgesloten. Het schip begint nu te lijken op een groot abattoir en een chemische fa briek. Het spek wordt nu afgesneden en onmid dellijk uitgesmolten. Niet alle deelen geven even goede traan, zoodat men voor de ver schillende soorten ook verschillende tanks aan boord heeft. Na het spek komt de rest aan de beurt. Het vleesch wordt in blik ge conserveerd; het is een goedkoop en uitste kend voedir gsmiddel. Ook wordt er vleesch- extract uit bereid en de minder gewenschte deelen worden verwerkt tot walvischmeel (dierlijk voedsel) en guano. Dit laatste wordt ook bereid van de beenderen. Terwijl men vroeger hoogstens 25 vaten traan van een walvisch kreeg, wordt tegenwoordig gemid deld 75 vaten per walvisch gekregen. Boven dien gaat er nu zoo goed als niets van het dier verloren, terwijl vroeger behalve de traan alleen het balein waarde had. W. B.—Z. IN ARTIS door W. B. Z. We zijn met vader in Artis geweest, O jongens, dat vond ik een reuze-feest. Wat zijn die olifanten Toch eenige klanten. De olifantmoeder liep met haar zoon En spreidde al haar kunstjes ten toon. Ze greep iedere noot 't Zij klein of groot, En zoonlief kreeg ook steeds zijn deel, Maar de oppasser zei: Niet al te veel. Een olifantenkind mag niet gulzig zijn, Al is zijn maag niet zoo heel erg klein. Van de olifanten zijn we naar den vijver gegaan, Dat was er niet zoo hel ver vandaan. Daar zwommen eenden en zwanen Daar nestelden flamingo's en pelikanen. We hebben natuurlijk nog veel meer gezien Dat vertel ik je een volgend keertje misschien Jongens, wat is Artis toch fijn Ik wou, dat ik daar iedere week een dagje mocht zijn. KOM MAAR ZUS! door W. B.-Z. Kom maar zus. Het water is fijn, Doe niet zoo flauw Dan vind ik je klein Kom maar zus, Het water is warm, Stap nu vooruit Geef ons maar een arm. Kom maar zus, Je wordt heusch niet nat 't Geeft immers niet, Of 't water wat spat. Hoera zus! Zeg, vind je 't niet fijn Samen met ons In 't water te zijn? C3r Deze raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftijd 10 jaar en ouder.) Onderstaande- woorden zijn bijeen gevoegd door lettergrepen van plaatsen in Utr~echt. Voeg de goede lettergrepen eens bij elkaar. Tienjaars. Hoberg. Venveid, Jutdrie, Faas- bergen. Soestu, Dijktrecht. Ten vrees. Kowijk. Denmont, Woufoort.. Bergdenleus. 2. (Ingez. door Cellist) Twee boomen, die thans in bloei staan, be vatten 17 letters. 1 2 5 4 is het tegengestelde van goed. 3 3 7 is een deel van den dag. 6 8 9 10 11 is een getal. 12 15 13 16 is een meisjesnaam. 14 is 7. 17 is 9. 3. (In^ez. door Poppenmoedertje.) Mijn geheel is een schuilnaam van 15 letters. Met 12 3 heeft ieder meisje gespeeld. 4 5 6 is schrijfmateriaal. 7 8 9 10 11 12 kunnen wij moeilijk missen. 14 15 13 is een meisjesnaam. 4. (Ingez. door Eureka.) Wat bij Adam 't eerste wordt verteld, Dat wordt bij Eva 't laatst gemeld. 5. (Ingez. door Machteld.) Strikvragen. a. Welke boog wordt dagelijks door ieder ge bruikt? b. Welk onderscheid is er tusschen 2 x 2 en een augurk.? c. Wie kan naar buiten komen zonder zijn huis te verlaten? 6. (Ingez. door Mosplantje.) Trapezium raadsel. HM' In M II I Ml M I I Maak van deze letters een rijmpje dat uit woorden en 2 regels bestaat. Het rijmpje be- ;int met zuur en eindigt met goed. AFDEELING II. (Leeftijd 9 jaar en jonger) 1. (Ingez. door Eureka.) Verborgen dieren. Wat een vlegel is die nieuwe buurjongen. Mag ik al fluiten moeder? Toe Jan sla krachtiger op die spijker. Dat praten hindert mij, Liesje. 2. (Ingez. door Cellist.) Mijn geheel is een aardige tijdpasseering van 17 letters. 1 2 7 8 18 kan van touw zijn. 3 4 is groente. 9 8 7 5 is een bloem. 6 16 17 is een waterbron. 14 13 12 11 is niet hier. 15 is 5. 10 11 12 13 14 gebruikt moeder bij 't naaien. 3. (Ingez. door Poppenmoedertje.) Ik ben een jongen uit een dagelijksch ver haaltje en 'k ben tevens een schuilnaam en besta uit 6 letters. 1 2 3 4 is een jongensnaam. 5 6 lusten we 's zomers graag. 4. (Ingez. door de Ruyter.) Neem uit iederen zin één woord, zoodat er een spreekwoord wordt gevormd. Ik heb je in geen tijd gezien. Is er iets gebeurd? Ik had geen geld om te reizen. 5. (Ingez. door Mosplantje.) Verborgen meubels. Ei- waren in onze broeikas tal van cactussen. Hoeveel bedraagt het getal? Verban kan iedereen wel spelen. Ik lok de vogels met stukjes. 6. (Ingez. door Marietje.) Kruisraadsel. X X X X medeklinker niet droog is 's Maandags in Haarlem een woord, dat prettig be teekent. een medeklinker. Van boven naar beneden en van links naar rechts moet je hetzelfde woord lezen. RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. a. Omdat hij geen oogen in zijn rug heeft, b. De letter E. c. De thee, want de koffie moet trekken. 2.Geduld. 3. Baar, haar. paar, klaar. 4. Main. 5. Hopenopenpen. 6. Hengel, stengel, engel, egeL AFDEELING II 1. Wimpelwimper 2. Geduld overwint alles. 3. Anjer. Korenbloem, papaver. 4. a. Er zijn meer witte schapen dan zwarte, b. 5 vingers: c. banknoten. 5. Juni. 6. Eland, os, koe, kat. Goede oplossingen ontvangen van: Kerkje 6 Welp 6. Kaboutertje Slim 6 Feetje Rozerood 6 Beery 6 Lollypop 6 Welp 6 Joice 6 De kleine Boots man 5 Vrouwtje Ulebuut 6 Inepien 6 Made liefje 5 Moeders Huisknechtje 4 Prinses Enge- lientje 5 Mickey Mouse 6 Anjertje 6 Viooltje 6 Eureka 6 De kleine Gichelaar 6 Poppenmoeder tje 6 Goudsterretje 3 Dikkerdje 4 Rietsangertje 5 Goudsbloempje 6 KorenbLoempje 5 Duikster- tje 6 Moeders Schat 5 Cellist 5 Vaders Oudste 5 Lindebloesem 6 Iris 5 Zonnepit 6 Eikeldopje 6 Dieseltje 5 Boerinnetje 4 Gymnast 6 Par kier tje 3 RUILRUBRIEK l|ill||illl||||lll||llllll|llllll|lill|||||||]|ll!ll||||||llllllN DE KONING VAN HET BERENEILAND Wonderlijke plannen van een romantischen journalist. Er zijn wonderlijke menschen op de wereld en één hiervan was een jeugdig journalist uit Frankfort aan de Main. Hij had een klein beetje geld overgespaard en het berichtjes voor zijn krant schrijven over branden, tentoonstellinkjes, nieuwe za ken. die geopend waren enz. enz. begon hem vreeselijk te vervelen. Daarom besloot hij te gaan reizen, heel ver weg het Noorden in. en avonturen te gaan beleven! En dat was niet genoeg, neen. hij wilde geen gewoon mensch blijven, maar koning worden; dat had hij zich muurvast in z'n hoofd gezet En weet je, wat hij toen deed? Hij reisde in het jaar 1900 naar het Bereneiland, een woest stuk grond in het hooge Noorden en nam dit eiland kort en goed in bezit. Een griezelig ko ninkrijk: koud en nevelig en steeds omringd van pakijs. Geen enkele boot doet het eenzame eiland aan en er wonen in de rotsachtige wil dernis slechts drie meteorologen en een tele grafist. die hun tijd zoekbrengen met het op nemen en doorseinen van weerberichten. Toen het „Koninkje" uit Frankfort het Be reneiland ln bezit nam, was het z.g. „nie mandsland"; geen staat, ter wereld voelde iets voor zoo'n troostelooze bezitting. En dus kon hij gerust zijn gang gaan. Hij sloeg een paar palen in den grond en bevestigde tegen alle JAN FEHRES, Lindenstraat 34, Haarlem-N. heeft: 38 Haka, 6 Vader Haas, 3 Bussink, 4 Hans de Torenkraai, 1 van Franken, 1 Flora's Hondenbrood, Smit f 4.26, Rewo f 5.03. Hiervoor gaarne terugDroste, Vim. Radion en Sneeuw wit. EEN LIEF POESJE. ZWEMGRAAG, Langendijkstraat 32 wil een lief poesje van 3 maanden weggeven. Wie heeft voor Hilmos, D. E., Fino. A. Heyn. Dobbelman, Bussink en Vader Haas terug: Droste, Sunlight, Verkade, Kwatta, Haka, Hille Vecom. J. Mauritspl. 8, Overveen. GEORGE HELLENBERG heeft voor Een- denhoedstertje 't gevraagde versje naar Delft laan 75 gebracht. Daar mag ze het komen halen. KERSTROOSJE, Kleverlaan 44 Haarlem, heeft: 22 Onze groote rivieren, 64 Hille. 5 Tjoklat, 12 D. E. punten, 5 Scholten, 15 Funke 13 Weegschaaltjes, 4 IJsendijke, 8 Paula. 6 Everlasting, 5 cent van Amerongen, 2 Leupen, 1 Dobbelman, 2 Vim, 1 Radion, 10 Stark, y2 van Houten, 2 Haust, 1 Suchard, 42 C. Ja/mins Kwartjes Bons. Hiervoor gaarne terug Haka en Droste. VISITEKAARTJES-WEDSTRIJD Oplossingen ontvangen van: Inepien oud 9 jaar, De kleine Bootsman oud 6 jaar, Joice oud 9 jaar, Anjertje oud? Dik kerdje, oud 9 jaar, Poppenmoedertje oud? WIST JE AL, DAT. In Brazilië ieder beroep zijn eigen edelsteen heeft? De apothekers dragen er een topaas, de dokters een smaragd, de advocaten een robijn de leeraren een turkoois. Als je 200 K.M. per uur kon loopen, je in 80 dagen bij de maan zou zijn? En in Amerika reeds visitekaartjes van on breekbaar glas worden gebruikt? het menschelijk lichaam genoeg forfor bevat om 2200 lucifers te maken? De beroemdste echo ter wereld, bij het Kil- larmeymeer in Ierland, de woorden die men spreekt, honderd maal herhaalt? Wollen dekens niet alleen tegen de kou. maar ook tegen de warmte beschermen? De Bedouinen in de woestijn b.v. kruipen onder een wollen deken, als de zon te fel schijnt! ]iiii,ii:;iii jiii'ïiipni'ü'i niniiü ;wi lüMiii'iiiiriüüi'ii-mi-rri "Tii'mii ii'mwiwifriiraiii boomen bordjes met „Verboden toegang". Een oppervlakte van bijna 100 K.M.2 be schouwde hij als zijn eigendom en hij vaar digde een proclamatie uit, waarin hij aankon digde, dat het eiland voor bergbouw, jacht en visscherij zou worden gebruikt en meteen richtte hij toen maar een regeeringspaleis op. bestaande uit drijfhout. De deuren lagen hoog zoodat vossen en beren niet binnen konden wandelen. En van dit paleis, voerde een keu rig geplaveide straat door de wildernis. Ze liep in niets uit en de wandelaar die haar ten einde liep. stond plotseling voor een steilen afgrond, die loodrecht in zee daalde. Daar donderde de branding; huizenhooge schuim- massa's spatten tegen de rotsen en reusachtige kille wolkgevaarten omcirkelden dag en nacht de klippen. Doch van den rotswand bengelde een lange touwladder; dat was de opgang tot het „regeeringspaleis". Al spoedig trok het dwaze geval de aandacht. Verschillende Pool reizigers ontmoetten den nevelkoning", zoo als hij algemeen genoemd werd en vertelden van hem en zijn plannen in de bewoonde we reld. Doch niemand slaagde erin hem van zijn voornemen af te brengen. Toen hij zijn residentie zoover in orde had gemaakt liet hij door een ingenieur het ge steente onderzoeken en nu bleek, dat het eiland veel kolen bevatte. Dit maakte den „nevelkoning" dol van opwinding hij waande zich al schatrijk en dacht er geen oogenblik Brieven aan de Redactie van de Klnder-Af- deeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG—ZEEMAN. Delftlaan 7 5. THE LITTLE GARDENESS. Hartelijk dank oor je geestige kaart uit Scheveningen. Wat zul je daar genoten hebben met de Pinksterdagen. Ben je nu weer thuis? MACHTEED. Hoe heeft je vader 't in Er- melo gehad? Vond hij 't spel niet prachtig? Is je familie uit Z. nog overgekomen? Toen ik versje schreef, had ik al een voorgevoel, dat mooie Pinksterdagen zouden krijgen. KERSTROOSJE. Na al je moeite had je Snip en Snap zeker verdiend. Ik ken dat boek v. Anke Servaes niet. Speelt 't weer in een zieken huis? INEPIEN. Dat is vast een heerlijk dagje in Zand voort geweest. Ik herinner me Prinses At- lalanta en Goudskopje nog heel goed. Vertel me eens wat van ze. Wat heb je snoezig postpa pier gekregen. DE KLEINE BOOTSMAN. Naar welken speeltuin ben je geweest? Ben je ook op bezoek bij grootmoeder geweest? Wat voor plantje bracht je mee van de Luilak? Je hebt maar een heex-lijke vacamtle gehad. VROUWTJE ULEBUUT. Je hebt gelijk: ge niet maar zooveel je kunt van 't mooie zomer weer. Die zoete inval was ook een vroolijke in val hè? Is de juffrouw nu beter? Nu voortaan niet kibbelen, aLs de inktpot in de buurt is. Waar ga je op school? JOICE. Wat zal moeder blij zijn geweest met dat bombonsohaaltje. Jij kunt goed een ge heim bewaren. Is de fietstocht naar 't Brouwers- kolkje nog doorgegaan? Hoeveel meisjes gingen er mee? ELSJE D. Ik kan me voorstellen dat je later spijt had van je vlugge oordeel. Gelukkig, dat je het toch nog goed hebt kunnen maken. Het was beelemaal niet kiinidera'cMig, dat je iets weg moest slikken, toen je het verhaal te hooren kreeg. Nu weet ik wel, wat je jezelf hebt voor genomen. RIETZANGERTJE. Zitten er veel bloemen aan 't anjer-plantje? Wat heeft eraan gescheeld? Nu is het veel te mooi weer om ziek te worden DIKKERDJE. Grootvader vond het zeker wel heel erg prettig, dat moeder op zijn verjaar dag kwam. Heeft zus goed op alles gepast? GOUDSTERRETJE. Nog heel hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Is het een heerlijke dag geweest? Wat heb je met Padvindstertje ge kocht op de luilak-markt? MEVR. G.E. Hoe gaat "t nu met Poppen moedertje? Ik hoop, dat ze me de volgende week zelf weer kan schrijven. Gelukkig maar, dat de dokter nu weet wat het is. Ik wensoh haar vaSi harte beterschap. DE KLEINE GICHELAAR. Wat zal jij met Pinksteren gegicheld hebben met die twee nichtjes. In den winkel kun je zeker fijn verstop pertje spelen. EUREKA. Zijn Anneke en Elsje lang geble ven? Heeft Anneke toch haar boterham opgege ten? Is de foto leuk uitgevallen? Ben je Woens dagmiddag bij Joice geweest? ZWEMGRAAG. 't Deed me genoegen weei eens wat van je te hooren. Heb je gisteren pret tig bruiloft gevierd? Gingen de voordrachten goed? Wat zijn jullie fortuinlijk geweest in Naar- den. Waar bestonden die 10 prijzen uit? Nu ver lang jc natuurlijk naar 24 Juni VIOOLTJE. Nu zwèm je zeker alle dagen ii de Houtvaart. Gezellig voor jc. dat je nichtjes dan meegaan. Willen ze dezen zomer hun zvv diploma halen? KNëHET. Je raadsels zijn goed. Verhuizen kost tijd. Daar weet ik alles van. G. H. Je raadsel is goed. Dank voor de post zegels. Een rujl-aanvraag moet op een afzonder lijk blaadje papier geschreven worden. Denk je daaraan de volgende keer? MICKEY MOUSE. Hoe gaat 't nu broer? Van wege die bof boften jullie geen van allen en broertje 't allerminst. KORENBLOEMPJE. Hartelijk gefeliciteerd met 't nieuwe broertje. Hoe gaat 't met den klei nen Gijs? Of noemen jullie hem Bertus? GOUDSBLOEMPJE. Moet je nog veel oefe nen voor 23 Juni? Wat een prettig vooruitzicht dat schoolreisje naar Ouwehands-dierenpark. Ga je ook wel eens naar Friesland? VADERS OUDSTE. Dat is een mooi school feest geweest. De jubilaris zal er zeker nog lang met genoegen aan terugdenken. CELLIST. Je hebt dus prettige Pinksterda gen achter den rug. Hoe ziet je orchidee eruit? Ik heb nooit geweten, dat je die op de Luilak markt koopen kon. MOEDERS SCHAT. Wat krijgt moeder nu groote kinderen, die er zoo samen op uit kun nen gaan. Die broer is een handige koopman Jouw cactusplantjc is ook niet te duur geweest. DUIKSTERTJE. Hebben 'jullie de rollen goed gekend? Bedoel je die loten van Haarlem- Noord? Op ons nummer is dan geen prijs geval len. PARKIETJE. Heb jc al in je prijs gele zen? De duinbloemen hebben zeker niet lang.ge leefd. Ze zijn wel mooi. maar niet sterk. GYMNAST. Was 't een dikke paling? Wat heb je ermee gedaan? Wanneer is de gymnastiek- uitvoering? Doe jij er ook aan mee? BOERINNETJE. Poes heeft zich bij jullie zeker echt thuis gevoeld. Hoe gaat 't nu met jooi? Heb je van den dokter een zalfje gekregen? DIESELTJE. Je mag de raadseloplossingen wel korter opschrijven. Wat zal zusje het protti; vinden, dat je iederen dag met haar gaat rijden. Dus nu heb je ook met Zwerngraag kennis ge maakt. Kranig hoor, dat jij moedier met Pinkste ren hebt vervangen. Een heerlijk vooruitzicht, dat je in de vacantie naar Friesland gaat. Waar gaat Jan kampeeren? W. BLOMBERGZEEMAN. Delftlaan 75. aan, dat de exploitatie van die kolenmassa's veel en veel te duur zou worden. Niemand mocht een voet op het eiland zet ten, zóó bang was hij dat anderen hem zijn koningschap zouden willen betwisten. Tezamen met drie „soldaten", die tot de tanden gewa pend waren, bewaakte hij zijn grondgebied en iedere verdachte robbenvanger werd ontvan gen metgeweren, die overigens niet gela den waren! Zijn grootste triomf beleefde de avonturier in de tweede maand van zijn re geering, toen hij zoowaar een Russisch oor logsschip overwon. De kruiser „Soetljana' kwam naar het Bereneiland om daar puur voor de aardigheid de Russische vlag te hijschen. Doch de commandant zag tot zijn schrik dat het eiland al een eigenaar had en vluchtte ijlings voor de ongeladen geweren op zijn schip terug en lichtte het anker. Dit voor val is geen verzinsel; zelfs in de aanteekenin- gen van den bekenden Poolreiziger Fridtjof Nansen wordt de geschiedenis in kleuren en geuren verteld. De regeering van den „nevelkoning" vond overigens een roemloos einde. Na drie maan den, toen de Poolnacht begon te dreigen, zag hij wel in dat hier voor hem geen schatten waren weggelegd. Hij verliet dus het eiland en keerde naar Frankfort terug. De sporen van zijn kortstondig verblijf zijn chter nog op het eiland te vinden. Als je zoo eens dien kant uitkomt, kijk dan goed uit naar den touwladder van het Beren eiland! IN 'T KABOUTERLAND. door W. B. Z. In 't kabouterland, Waar de kachel nu nog brandt. Omdat 't zoo lang koud is geweest. Viert men nu het Lentefeest. De elfjes komen op bezoek, Eten mee kabouterkoek, In 't kleine kabouterhuis, Voelen zij zich spoedig thuis. Ze eten soep van klinkklaar mos, 's Morgens pas geplukt in 't bosch. Ze drinken er kastanjewijn. Die smaakt er zoo reuze fijn. Aan 't dessert nog beukenoten Met veel bloemensap begoten, 't Wordt een heerlijk Lentefeest, Zooals 't nimmer is geweest. De meester verklaart in de klas de beteeke- nis van enkele vreemde woorden. „Traditie,' zegt hij is iets, dat van vader op zoon overgeërfd wordt, Wie van jullie weet een zin. waarin dit woord voorkomt?" Frits steekt den vinger op. „Ik weet er een meester," zegt hij. „toen ik gisteren in den peereboom klom heb ik m'n traditie gescheurd." Een langslaper. Dat is de kolibri. de klein ste vogel. Hij slaapt van alle vogels het langst. WIE IS DE STERKSTE? door W. B.—Z. Een groote meneer Met een degen op zij Liep eens te wandelen Alleen in de wei. Daar was er een zwaan Op zijn nest juist gezeten En gaf aan zijn kindren Wormpjes te eten. Wie zag hij daar dicht langs zijn nestje gaan? Wie bleef daar zoowaar ook nog stille staan? De zwaan werd zoo kwaad, Hij wist zich geen raad. Hij liep regelrecht naar den grooten meneer En beet in zijn broek telkens weer, telkens weer. De zwaan kreeg een klap, Maar deed toch weer hap. Dat bleef zoo maar duren. Ik weet niet hoe lang. De zwaan bleef maar kwaad En 't meneertje werd bang. Als je nu eens naar 't. weiland wil gaan, Misschien zie je beiden dan nog wel daar staan. POSTZECELRUBRIEK. 1909-' 17 Gorreo Aereo 5 10 25 30 50 1P. 1922-29 2c 5 5 10 10 15 20 25 25 30 40 50 1P. 4 10 Aanvulling XV. De frankeerzegels van 1909'17 verschenen met opdruk „Correo Aereo"; het zijn de vol gende zegels; 5 c. (groen) 10 c. (roestrood). 25 c. (blauw), 30 c. (groen), 50 c. (blauwgroen) 1 P. (karmijn), Grootte 28 x 24 mM. In 1922 '29 verscheen weer een nieuwe serie frankeer zegels, de lage waarden hebben de beeltenis van Koning Alfonso XTLI in een versierde lijst met bovenaan de kroon, daaronder staat „Cor- reos" en „Espana". De hoogere waarden geven een grootere afbeelding van den Koning (zij aanzicht). Over de geheele zegel bovenaan staat de landsnaam, De waarden zijn 2 c. (olijfgroen) 5 c. (lila) 5 c. (roodkarmijn) 10 c. (roodkarmijn), 10 c. (geelgroen) 15 c. (blauw groen) 20 c. (violet) 25 c. (roodkarmijn) 25 c. 'blauw) 30 c. (sepia) 40 c. (blauw) 50 c. (oranje) 1 P. (grijszwart) 4 P. (wijnrood) 10 P. (bruin). Grootte 28 x 24 mm. De expressezegel (vliegend paard met wa pen) van 1905 verscheen in 1925 wederom in dezelfde waarde van 20 c. (rose) dus andere kleur. Grootte 30 x 48 man. Zie het schetsje. N.B. Willen de leden van Hoofdgroep B en groep 2a, 4 (oud nummer) en groep 15 even nagaan waar de zending blijft steken. Ik heb deze nog niet terug gezien. Denk erom, indien ik ze niet terug krijg worden alle leden van die groepen geschrapt. De goeden moeten dan met de kwaden lijden. Rustenburgerlaan 23.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14