v R IJ D X G 10 JUNI 1938 Spaansche bombardementen op buitenlandsche schepen. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! 4 Op de Brisbane" vijf dooden, waaronder twee Engelschen. Bij Castellon zouden tien opvarenden van een buitenlandsch vaar tuig gedood zijn. Over het bombardement op het Fransche schip „Brisbane" in de ha ven van Denia verneemt Reuter na der, uit Madrid, dat hierbij yijf opvarenden werden gedood, vier. waaronder de kapitein, ernstig ge wond en zes licht gekwetst. Vastgesteld is, dat zich onder de dooden twee Engelschen bevinden, n.l. Edwards, een waarnemer van de niet-inmenging en Bullock, een scheepsagent. Een Fransche torpedojager is gisteroch tend te Alicante aangekomen om een onder zoek in te stellen naar aanleiding van dit bombardement. Hierbij voegde zich des avonds nog een andere torpedojager. Zes'gewonden zijn aan boord van de oor logsschepen gebracht. Gistermiddag zijn de döoden op het kerkhof van Denia begraven. Uit het voorloopige onderzoek is gebleken, dat de „Brisbane" getroffen is door vier bom men, waarvan twee brandbommen, en dat het aanvallende rechtsche watervliegtuig vervol gens twee- tot drieduizend mitrailleurkogels op het schip afzond. Het schip is op het strand gezet. In den zijwand bevindt zich een groot gat. De „Brisbane" is een Fransche boot van 2451 ton. Zij was negen dagen geleden uit Algiers naar Valencia vertrokken. Inmiddels wordt uit Madrid een nieuw ernstig bombardement op een schip gemeld. Op 15 K.M. ten Noor den van Castellon is n.l. een vaartuig van onbekende nationaliteit getroffen. Volgens de eerste berichten zijn bij dit bombardement tien personen ge dood en negentien gewond. Bovendien verneemt Reuter uit Valencia, dat gisterochtend vroeg het Britsche schip „Stanray" nabij Alicante door een watervliegtuig met mitrailleurs werd beschoten. Hierbij werd niemand getroffen. De gezagvoerders van zeven Britsche sche pen. welke in de haven van Barcelona lig gen, hebben den Britschen consul een pro test overhandigd, tegen de aanvallen van vliegtuigen op hun schepen. Zij hebben den consul verzocht dit protest door te zenden naar het Foreign Office te Londen. Het deel van de Britsche pers, dat Cham berlain door dik en dun volgt, schenkt aan de bombardementen in de Spaansche wate ren minder aandacht dan aan de overige po litieke gebeurtenissen. Het schijnt, dat zij beangst zijn de pas verworven vriendschap met Italië te schaden en de overwinning van Franco in den weg te staan, waardoor het in werking treden van het Italiaansche-Britsche verdrag zou worden vertraagd, aldus Havas. De meer gematigde conservatieve bladen beijveren zich hun lezers kalm te houden, ter wijl de oppositiepers zeer verontwaardigd is. Het orgaan van Lord Rothermere, de Daily Mail, ruimt weinig plaats in voor de inciden ten. De eigenaar vraagt of, de getroffen sche pen wel „Èngelsch" zijn. Hij herinnert er aan, dat het Board of Trade schepen, waarvan het grootste deel van de bemanning niet Engelsch is, niet erkent als Engelsche schepen. De- Daily Express schrijft in gelijken zin. De schepen, welke naar de Spaansche wate ren gaan, kennen de gevaren, welke hieraan verbonden zijn en berekenen het voordeel. Bovendien zijn deze schepen zelden Engelsch, op de vlag na, welke zij voeren. Sommigen hebben Grieksche eigenaars. De koninklijke marine kan hen niet verdedigen. De Times daarentegen is van meening, dat de schepen recht hebben op bescherming, aangezien de jongste aanvallen geen nor maal risico meer zijn. Italiaansch perscommentaar. De energieke reactie der Britsche openbare meening op de bombardementen op Britsche schepen door de rechtsche Spaansche lucht macht hebben eenigen indruk gemaakt te Rome, waar men niet zonder ergernis consta teert, dat deze bombardementen hun uit- Ecuador geeft alle schuld aan Peru. Zal Amerika bemiddelen? Het ministerie van buitenlandsche zaken van Ecuador verklaart in een officieele mede- deeling, wederom, dat de schuld voor het re cente grensincident op Peru berust. De con centratie van Peruaansche troepen aan de grens is ondanks het protest van Ecuador uitgevoerd. Ecuador, dat slechts zijn grens- garnizoenen voor het geval van een aanval heeft versterkt, zal een oorlog niet provocee- ren. aldus de officieele verklaring. Volgens berichten uit Washington zou Ecuador het voornemen hebben de regeering der Vereenigde Staten te verzoeken vriend schappelijk te intervenieeren in het conflict met Peru. werking niet gemist hebben in zekere con servatieve kringen, die Franco het best gezind waren, aldus Havas. De Italiaansche bladen laten de mogelijkheid door schemeren van een op handen zijnde actie van het Londensche kabinet in de verschillende Europeesche hoofdsteden. Zij schrijven de Britsche regee ring verscheidene plannen toe, in het bijzon der het plan tot bijeenroeping van een con ferentie der staten, die de conventie van Nyon hebben onderteekend. In een artikel van de Londensche corres pondent schrijft de „Tribuna", dat men zich in Engeland ten onrechte verontwaardigt over het bombardeeren van „een paar koop vaardijschepen". Hieraan wordt toegevoegd, dat de Britsche reeders en kooplieden wel weten, dat „men niet in den regen loopt, zon der nat te worden". Ten slotte schrijft het blad: „Het anti fascisme is er in geslaagd zich aan te dienen onder den dekmantel van de vaderlands liefde en het zou ijdel zijn te willen verheelen, dat de incidenten der laatste dagen Franco veel sympathieën hebben doen verliezen, die hij had weten te verwerven in rechtsche Brit sche kringen. De Duitsche „Angriff" schrijft, naar United Press meldt, het volgende: „De actie tegen de vijandelijke havens wordt steeds meer gesystematiseerd. Eener zij ds verwacht men, dat de vijand een aan zienlijk aantal eskaders jachtvliegtuigen bij Barcelona, Alicante en Tarragona gereed moet houden en daardoor de frontbewape ning moet verzwakken. Anderzijds wil men, zonder om het alarm in de Engelsche pers te bekommeren, door het 'bombardeeren zon der aanzien des persoons van alle handels schepen, die in de roode havens binnenloopen de risico-premies zoo opdrijven, dat de roode opdrachtgevers, omdat zij den wapen- en voedselsmokkelaars van te voren betalen moe ten, gebrek aan middelen krijgen. Indien deze tactiek met succes bekroond blijft, zullen nog slechts drie wegen, alle over de Pyreneeën naar Catalonië open zijn". Lindbergh vestigt zich op zijn eiland. Laat de Oceaanvliegcr er laboratoria bouwen? Kolonel Lindbergh heeft met zijn gezir. zijn intrek genomen op het Betonsche eilandje Illiec, dat mevr. Alexis Carerel voor hem ge kocht heeft. Illiec is gelegen nabij het eiland St. Gildas, dat het eigendom is van dr. Carrel. Men schrijft den beiden huurlieden het voor nemen toe uitgebreide laboratoria in te rich ten voor het voortzetten van hun proefne mingen op wetenschappelijk gebied. Lord Nuffield's „ontvoerder" voor het gerecht. Thornton had een uitvoerig plan opgesteld ...Doch zijn „medewerker" verried hem OXFORD, 9 Juni. De behandeling van de zaak tegen de ontvoerders van Lord Nuffield is begonnen. De openbare aanklager, Parham. verklaarde bij de opening, dat het hier een poging tot ontvoering betreft om een losprijs te verkrijgen. Thornton wordt er mede van beschuldigd, dat hij gepoogd heeft majoor Arthur G. Ramsden over te halen hem te helpen. Thornton, aldus Parham, heeft con tact gezocht met Ramsden. Hij wist, dat deze in geldverlegenheid zat en bood hem aan: „Ik weet een middel om aan geld te komen. Ik heb Nuffield reeds een tijd lang gadegeslagen. Op hetzelfde schip ben ik met hem naar Australië gereisd. Het moet gemakkelijk zijn hem te ontvoeren, want iets dergelijks is in Engeland nog nooit geprobeerd. De eenige moeilijkheid is, dat zijn privé-secretaris Hobbs altijd bij hem is." Daarop schetste de aanklager het plan: „Nuffield moest per auto aan boord van een jacht gebracht worden waar Ramsden op hem moest passen. Nuffield zou gedwongen worden drie brieven te schrijven, n.l. een aan de bank om de uitschrijving van een credietbrief aan dr. Webb te bewerkstelligen, een aan zijn se cretaris, dat hij een week afwezig zou blijven en den derde aan Thornton, waarin hij 'hem als „dr. Webb" identificeeren moest. Ramsden stelde zich begin Mei met de politie in verbinding, doch bleef met Thornton „sa menwerken" om de politie op de hoogte te houden. Met dichtgeplakte oogen aan land... De verdere bijzonderheden van het plan waren, dat men voornemens was Nuffield vrij te laten als de „coup" gelukt was. Men zou hem dan geboeid en de oogen dichtgeplakt met pleisters aan land zetten. Thornton had zich als Amerikaansch journalist voorgesteld en Nuffield gevraagd hem een onderhoud over liefdadigheid toe te staan. Hij wilde, dat Nuf- field hem het Wingfield ziekenhuis zou laten zien. Ook was gerekend met de mogelijk heid, dat Nuffield bij de ontmoeting niet alleen zou zijn. Voor dat geval was een brief opgesteld, waarin te lezen stond, dat Nuffield hem, zonder iets te laten merken, moest volgen anders werd hij doodgeschoten. Op dit punt wekte de verklaring van Rams den onder het publiek, dat grootendeels tot de elite behoorde, groote sensatie. Thornton zou namelijk voornemens geweest zijn Lord Nuf- field. als deze eenmaal aan boord gebracht was. chirurgische instrumenten te laten zien en hem te dreigen, dat hij hem zonder narcose zou opereeren. Dadelijk nadat Ramsden aan boord zou komen, moest hij de radio aanzet ten. Indien Thornton in de bank gearresteerd zou worden, moest hij de zee opvaren en Lord Nuffield over boord werpen. De credietbrief zou luiden op 100.000 pond. De zitting is verdaagd tot Maandag. Het verzoek van Thorntontegen borgstelling in vrijheid gesteld te worden, is afgewezen. (United Press). De opstand in Brazilië. Majoor Soarcs dos Santos veroordeeld. Uit Rio de Janeiro, 9 Juni. In verband met den opstand der Inte- gralisten van 11 Mei j.l. is thans vonnis gewezen tegen majoor Soares dos Santos. De beklaagde werd vrij - gesproken van opruiing van zijn regi ment doch wegens 't verspreiden van alarmeerende berichten veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand en 21l/s dag. De regeering heeft een nieuwe wet uitge vaardigd op de uitwijzing van vreemdelin gen. Volgens deze wet zal uitwijzing geschie- dei op grond van een reeks gewone misdaden en voorts ook van vergrijpen tegen de souve- reiniteit van den staat, tegen de sociale en de politieke orde, de openbare orde en de mo raal, benevens tegen de nationale waardig heid en de volkshuishouding. Buitenlanders, die langer dan 25 jaar in Brazilië woonach tig zijn of wier kinderen Braziliaansch on derdaan zijn, kunnen niet worden uitgewe zen. Had Mc Call medeplichtigen? Dreigbrief schrijver ontkent schuldig aan de ontvoering te zijn Losgeld geheel teruggevonden. MIAMI, 9 Juni. Edgar Hoover heeft medegedeeld, dat de geheele som van het losgeld voor Jimmy Cash ge vonden is. Naar verluidt zijn vier man nen in verband met deze zaak gearres teerd en wel op grond van aanwijzin gen van Mc Call zelf, die blijft looche nen, dat hij zich aan de ontvoering of de moord schuldig gemaakt heeft. Mc Call wordt gevangen gehouden op de dertiende verdieping van den wolkenkrabber van Miami, het hoofdkwartier der G-men. In Princeton is de verontwaardiging hoog opge laaid, overal drommen menschenmassa's sa men en er is een duidelijke tendenz in de rich ting van een lyneh-psychose waarneembaar. Reeds hoort men herhaaldelijk de bedreiging uiten, dat Mc Call, als men hem in handen kon krijgen, gelyncht zou worden. Ms Call is getrouwd doch heeft geen kinde ren. Hij is de zoon van den vroegeren prediker van de Nazareth-kerk en de broer van den tegenwoordigen voorganger. Verhoor dat dagen duurde. De verdachte is verscheidene dagen achtereen door de G-men verhoord. Langen tijd heeft hij gezwegen. Ein delijk bekende hij, dat hij de brieven geschreven had. Zelfs wist hij zooveel van de misdaad, dat hij Hoover en de G-men naar de plaats kon brengen, waar het lijkje verborgen lag, ongeveer 1 mijl van het ouderlijk huis van Jimmy Cash. Het lichaam van het kind verkeerde in vree- selijken toestand. Nog slechts weinig meer dan het skelet was over en slechts aan de wit-rose pyjama kon men vaststellen, dat dit inderdaad Cash' zoon was geweest. Nog is niet vastgesteld, hoe het kind om het leven is gekomen. De autopsie heeft geen been breuken getoond. Mogelijk is het knaapje ge wurgd. Het losgeld werd gevonden in een boomgaard, een mijl verwijderd van de plaats, waar het knaapje gevonden is. (United Press) Het proces te Luik. Wed. Becker verweert zich met groote handigheid. In de zaak tegen de wed. Becker te Luik heeft de president van het Hof Donderdag bekend gemaakt, dat hij een schrijven heeft ontvangen, onderteekend door mevr. Dau- mens. De president gaf daarbij uiting aan de verontwaardiging, die bij hem gewekt is, daar het hier een misplaatste grap betreft. Thans wordt vernomen, dat er sprake van zou zijn vandaag of morgen over te gaan tot de opsporing van den schrijver van dezen met „mevr. Daumens" onderteekenden brief. De zitting werd gistermiddag gekenmerkt door het feit, dat reeds bij den aanvang van cwee kanten nieuwe personen zich civiele partij gesteld hebben. In het eene geval ge schiedde dit voor de ouders van mej. Stevart, in het andere voor de moeder van mevr. de wed. Oastadot. In beide gevallen wordt één franc schadevergoeding met rente geëisoht. Het verhoor van de verdachte is intusschen voortgezet. De weduwe Becker bleef het hoofd bieden aan de vragenreeks van den president, waarbij zij zich met groote handigheid van zekere punten der beschuldiging wist vrij te pleiten. Tot aan het einde van de zitting heeft zich geen enkele incident voorgedaan. Men verwacht, dat ook de geheele Vrijdag nog besteed zal worden aan het verhoor en dat het hof Zaterdagmiddag geen zitting zal houden. De rechter van instructie in de zaak Becker zal eerst Maandag gehoord worden. Op vreemde vliegtuigen wordt oogenblikkelijk gevuurd. Fransche regeering neemt maatregelen tegen grensschending. MAURRAS LID VAN DE ACADéMEE FRANcAISE. Charles Maurras, de politieke leider van de Action Francaise, is met 20 tegen 12 stemmen en vier onthoudingen gekozen tot lid van de Académie Francaise. Daladier. De Fransche minister-president Daladier heeft in de Kamer naar aanleiding van op merkingen van eenige leden ten aanzien van de vluchten van vreemde vliegtuigen boven het zuidelijk deel des lands o.a. verklaard, dat voor het oogenblik nog niets gezegd kan wor den omtrent den oorsprong der vliegtuigen, die 26 bommen hebben laten vallen. De scher ven zijn door technici verzameld. Zij dragen inscripties, die goed dienen te worden be studeerd. Dit delicate werk kan ernstige con sequenties medebrengen. Het onderzoek ge schiedt in het arsenaal van Toulouse. Hoe de conclusies der met het onderzoek belaste technici ook moge uitvallen, aldus Daladier, bij voorbaat zal ik haar aanvaarden. Het belangrijkste is de aan de grens geno men maatregelen te voltooien om een einde te maken aan de lankmoedigheid, welke reeds te lang heeft geduurd. Batterijen luchtafweergeschut hebben waar schuwingsschoten gelost of seinen gegeven. Voortaan zal, zoodra een vliegtuig, van welke nationaliteit dan ook, de grens zal overkomen, direct het vuur worden geopend. Ik zelf, aldus Da- dadier, heb daartoe opdracht gege ven en ik heb de zekerheid, dat de bevelen zullen worden uitgevoerd. Sportcostuums 9.75,12.50, 14.75, 17.50, Lichte zomercostuums 19.75, 23.en hooger Sportcolberts vanaf 5.90. Flanellen en Fresco pantalons vanaf 1.65 Méén bij KREYMBORG (Aav. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Het duurde een heelen tijd, voordat Thijs eindelijk iets in de gaten kreeg, maar toen hij lang genoeg gewacht had, hoorde hij opeens weer gestommel bij het venster en toen hij koning Zilverdraad en Krekel nogmaals gewenkt had, zich flink te verstoppen, kroop hij heelemaal weg achter het gordijn, want nu had hij een hoofd boven het kozijn zien uitkomen. Hij wist nog niet, of hij den indringer kende, maar dat zou hij wel bemerken! Weer duurde het een tijdje voordat Thijs 'iets hoorde, maar eindelijk meende hij toch een paar woorden te hooren, die de indringer bij zichzelf mompelde: Mooi, nu weet ik tenminste zeker, dat er niemand in de kamer is. Ik kan nu mijn kans wel wagen, zou ik denken. Vooruit, vlug er op af! Het gestommel werd harder en eindelijk werd Thijs voor zijn wach ten beloond, want hij zag een klein mannetje de kamer binnen komen, die op zijn teenen liep om zoo min mogelijk lawaai te maken. Tjonge, dacht Thijs het is een kabouter en hij lijkt wel iets op Zwartmuts! Maar hij is het toch niet! Wal zou die kerel willen, hier? Ik denk toch niet, dat kabouters er veel voor voelen een kroon te stelen. Het zou toch geen Baardman zijn? Tekort aan geschoolde arbeiders in Duitschland. Gevangenen worden tewerkgesteld. Het tekort aan geschoolde arbeiders heeft den Duitschen autoriteiten aanleiding ge geven tot in de gevangenissen toe arbeids krachten te recruteeren, welke voor de in dustrie noodig zijn. Een circulaire van den arbeidsdienst regelt de tewerkstelling van gevangenen. Een onderzoek heeft aangetoond, dat thans meer dan 8000 geschoolde metaalarbeiders in de gevangenissen opgesloten zijn Lijkeu der beide Simkofs gevonden. Opgedolven uit de zandgroeve te Bouviers. Zooals men zich zal herinneren zijn op 20 April j.l. twee zoons van den in Frankrijk ver- toevenden Russischen dokter Simkof, 11 en 18 jaar oud, op geheimzinnige wijze verdwenen. Het laatst waren zij gezien, toen zij zich be vonden bij een zandgroeve te Bouviers. Ver schillende veronderstellingen werden gemaakt, men dacht aan ontvoering, vlucht of moord. Tot twee keer toe werd de zandgroeve door zocht, echter zonder resultaat. Donderdag werd opnieuw gegraven. Ditmaal werd het stoffelijk overschot van beide jongens een half uur na elkaar gevonden. VLIEGONGELUKKEN IN TSJECHO- SLOWAKIJE. Donderdag hebben zich in Tsjecho-Slo- wakije twee ernstige vliegtuig-ongelukken voorgedaan. Nabij Nitra in Slowakije is een jachtvliegtuig neergestort, waarbij de twee inzittenden gedood werden. Bij Jenc in Bohe- men is een tweede jachtvliegtuig bij een noodlanding zóó ongelukkig neergekomen, dat de beide inzittenden ernstig gewond werden. mMm r iisEum PGOGKAMMA ZATERDAG 11 JUNI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten!. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.00—1.20 Gramofoonmuziek en om 1.15 Berichten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuur. 4,00 Berichten, gramofoonmuziek. 4.15 KRO-Melo- disten en solist. (4.455.00 Gramofoonmu ziek). 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO-Nach- tegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Het H. Priesterschap (III)". 7.35 Actueele aetherflit- sen. 8.00 Berichten A.N.P., Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Internationale sportrevue. 10.55 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de Continubedrijven. 12.00—1.45 Gramo foonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 2.00 Cause rie „Reizen en trekken". 2.15 Amateurs-uit zending. 3.00 Reportage. 3.15 Gramofoonmu ziek. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramo foonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel spel. 5.30 Uit de Roode Jeugdbeweging. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.05 Herha ling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P. en VARA-Varia. 8.20 Schaaknieuws. 8.25 De Ramblers, Esmeralda-Septet, „The Four Bleu Stars", VARA-Kinderkoor „De Merels", spre kers en solisten. 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 C. Steyn's accordeonorkest. 11.00 Schaak nieuws. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht. 11.50 BBC-Welsh or kest en soliste. 12.50 Sportreportage. 1.00 Reg. King's orkest. 1.40 Sportreportage. 1.55 Dans muziek (gr.pl.) 2.35 Sportreportage. 2.50 Het Gershom Parkingtonkwintet. 3.35 Sportre portage. 3.50 Orgelspel. 4.20 De Karl Caylus Players. 4.50 Sportreportages. 5.05 Gramo foonmuziek. 5.20 Roy Fox en zijn Band e. a. 5.50 Sportreportage. 6.00 Vervolg van 5.20 6.20 Berichten. 6.45 Sportreportage. 7.00 Hazell's Fabrieksorkest en solist. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Uit Amerika: Weekoverzicht. 9.55 Pianovoor dracht. 10.05 BBC-Theater-koor en -orkest en soliste. 11.05 Uit Parijs: Declamatie: 11.20 Vincent Norman en zijn Band. 11.30 Billy Merrin en zijn „Commanders" e. a. 12.10— 12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.109.30 en 10.05 Gramofoonmuziek. 12.35 Cantrelle-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.20 en 4.05 Zang. 5.20 Vroolijk programma. 6.05 en 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-pro gramma. 10.25 Symphonieconcert. 11.20—1.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Danzi- ger Landesorkest. 12.20 Weensch Kamer orkest. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Geva rieerd concert. 7.30 Openluchtconcert. 8.20 Gevarieerd concert. 11.20 Folk wangkamer orkest, -koor en -dansgroep. 12.20 Eugen Jahn en Theo Heldt met hun orkesten. 2.20—3.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Brus- selsch Instrumentaal kwartet. 3.20 André Felleman's orkest en Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Pianovoordracht. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest, ge mengd koor en solisten. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Vervolg van 8.20. 10.30 Gramofoonmu ziek. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Conservatorium-orkest van Hoey m.m.v. solist. 5.00, 5.35 en 6.00 Gramofoonmuziek. 6.35 Vioolvoordracht. 7.05 Pianovoordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroepklein- orkest. 9.35 Cabaretprogramma. 10.30 Omroep- dansorkest en soliste. 11.20—12.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert. 8.20 Gevarieerd con cert. 10.20 Berichten. 10.40 Hoorbericht 10 50 Blaaskwartet. 11.05 Berichten. 11,20 De Te- gernseer Musikanten", het Omroepdansoi kest en pianoduo. 12.20—2.20 Nachtconcert (<r opn.). (1.15—1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6