KYRI CRICKET fi DAMES-CRICKET Cricket in Engeland 25 e, tueowe CsuCUtekzH.df KORFBAL MAANDAG 13 JUNI 1938 HA ARE EM'S DAGBEAD NEDERL CRICKETBOND. ROOD EN WIT-H. C. C. I. Nadat Van Baasbank den toss had gewon nen, trekt Rood en Wit naar de wickets. Het openingspaar P. v. Bueren en J. Sanders zit na elf runs reeds aan den kant, doch dan we ten Yates en A. v. Baasbank den Haagschen aanval weerstand te bieden en de score lang zaam maar zeker op te voeren. Als beide spe lers na eenige overs zijn ingespeeld leggen zij er het hout op en jagen zoodoende het totaal snel omhoog. Prachtige cuts van Yates en square-cuts van Van Baasbank en o.a. een magnifieke drive rechtvooruit van eerstgenoemde, zijn een lust om aan te zien. De 50 is spoedig ge noteerd en eerst op 87 heeft de inmiddels in den aanval gebrachten Rutgers met zijn slows succes als Yates aan de boundary door van Oven voor een schitterende en uiterst nut tige 56 wordt gevangen. Zijn innings bevatte één zes en 7 vieren. A. v. d. Togt is wel heel onfortuinlijk als een bal ver aan leg van de pads van v. d. Bosch in het wicket komt, ter wijl v. d. Togt, buiten zijn crease stond. Rutgers vangt op eigen bowlen dan P. Hage naar een krachtige 14 (3 x vier) en bolwt voor lunch ook P. Ligtenstein voor 8; inmid dels was C. Bakker er in geslaagd, Van Baas bank voor een nuttige 32 '5 vieren) gevangen tc krijgen na een eenigszins angstigen slag. Na de iuch-pauze sluit ae R. en W.-innings dan ook spoedig op 136. J. Klein de Groot 6. J. van Baasbank 4 en M. Bobets 7, (ieder één vier). Met de lunch zijn er 114 runs, echter met nog slechts vier wickets in handen, waarna dus van de staart-batsmen niet veel meer verwacht mag worden. M. Rutgers met 4 voor 33 deed met zijn slows het beste werk in den Haagschen aanval. C. W. v. Bakker was snel en vrij gevaarlijk: 3 voor 35 noteerde hij. Mr. H. van Manen was vooral in het begin zeer scheef, boekte slechts 2 wickets waar voor hij 49 runs op zich zag slaan. Elk dezer aanvaller bowlde 15 overs. In 3 overs nam P ten Bosch: 1 voor 11. Na deze betrekkelijk lage score wordt ten minste verwacht, dat de H. C. C. bastmen het Rood en Wit totaal gemakkelijk zullen pas- seeren en aangezien er nog ruimschoots tijd is. zelfs mogelijk de thuisclub nogmaals in zullen sturen voor een eventueele 3-punten overwinning P. C. Hagenaar en W. Yates starten echter perfect en na slechts 5 runs zijn J. v. d. Bosch, die met E. Schill opende en Roes zonder ge scoord te hebben, reeds door hen teruggezon den. Als Schill 9 runs heeft, boekt Hagenaar wederom succes: ook deze batsman gaat l.b.w. op zijn bowlen. 3 voor 31! Er zit iets in de lucht. Op 40 en 50 resp. vallen de beide vol gende wickets: v. d. Togt neemt P. Niks (2) voor zijn rekening en Yates pikt keurig M. v. Oven in voor 5. J. v. d. Luur komt dan sa men met v. Manen die al eenigen tijd op de mat staat en na een rustig begin neemt van der Luur het spel dan in handen en Van der Togt gaat achter elkaar prachtig voor zes over de leg-boundary en fraai voor vier door de covers. Waar tot dusverre de Haagsche batsmen uiterst voorzichtig den zeer goeden Rood en Wit aanval behandelden, wordt het tempo van dat moment af flink opgevoerd en van 50 runs wordt het totaal in een oogen- blik tijd op 80 gebracht. Nog één over wordt er dan voor de theepauze gebowld door Yates en zoowaar slaagt hij er in met een zeer mooi gepitchten bal het uiterst waardevolle wicket van H. van Manen met zijn tweeden bal te nemen. Dat was het keerpunt in de Haagsche innings, waarmee Yates zijn elf tal naar alle waarschijnlijkheid aan de over winning heeft geholpen. Vier wickets heeft H. C. C. dan nog in han den met nog 57 runs benoodigd voor de over winning. Nog is alles mogelijk en vooral, waar J. v. d. Luur nog aan de wickets is, van wien het meeste gevaar dreigt, is er nog zeker een kans voor de Hagenaars. Joop van der Luur speelt een schitterende innings en zet na de thee de zaken op den zelfden voet voort, thans met C. Bakker als partner. Nadat deze een paar gelukkige geplaatste slagen juist buiten bereik der fielders heeft zien gaan, vangt Everard hem goed op leg met één hand op Yates' bowlen voor 12. (7 voor 98). Eén run later krijgt Van der Togt Jhr. P. ten Bosch l.b.w. voor 1 run. Acht wickets zijn neer! Nog 38 runs heeft H. C. C. noodig en de kans voor de thuisclub stijgt! Maar van der Luur gaat onverstoorbaar verder en jaagt het leer weer een paar maal tegen en eenmaal voor zes over de boundary. Van 100 en 110 wordt het zonder verder wicketverlies 120 en zelfs 125. Van der Luur speelt prachtig en weet kranig stand te houden. Op het juiste oogenblik neemt van Baas bank dan Yates uit den aanval ten gunste van P. Hagenaar. Deze neemt z'n aanloop, een goed gepitchte bal volgt env. d. Luur speelt, hem in de lucht waar Klein de Groot op extra-cover zijn plicht doet. De Hagenaar is uit, na een sublieme 46 gescoord te hebben. J. v. d. Luur strandde in het gezicht van de haven! Drie ballen daarna maakt Hagenaar er een eind aan als Teeuwisse (5) voor zijn wicket gaat staan en de umpire voor de laatste maal zijn hand op steekt. Het einde van de zen aantrekkelijken wedstrijd brengt een uiterst verrassend resultaat waarbij Rood en Wit haar bijzonder fraaie overwinning met 10 runs volkomen verdiende. Hagenaar en Yates met resp. 4 voor 33 en 4 voor 34 hebben uitstekend gebowled. A. v. d. Togt stond hem zeer goed ter zijde en nam de twee overige Haagsche wickets voor zijn rekening voor 49 runs. Het veldwerk van de Haarlemmers was actief en goed verzorgd. Het klinkt eenigszins vreemd, maar, van haar 4 wedstrijdpunten heeft Rood en Wit er5 op de beide Haagsche teams veroverd! Een aardige cricket-puzzle voor de lezers. De scores waren: Rood en Wit: P. A. L. van Bueren b. Bakker Mr. P. ten Bosch 6 J. L. Sanders, c. Mr. H. van Manen 0 W. Yates. c. M. von Oven, b. Rutgers 56 A. van Baasbank, c. Teeuwisse, b Bakker 32 A. v. d. Togt, st. Jhr. v. d. Bosch, b. Mr. H. v. Manen 0 P. C. Hagenaar, c. en b. Rutgers 14 P. Ligtenstein, b. Rutgers 8 J. W. A. Klein de Groot, b. Mr. H. van Manen 6 J. van Baasbank, c. Bakker, b. Rutgers 4 M. Gobets, c. Jhr. v. d. Bosch, b. Bakker 7 T. Everard, not out 0 extra's 3 136 Bowlingcijfers: Mr. H. van Manen, 2 voor 49, Mr. P. ten Bosch 1 voor 11, C. W. V. Bakker 3 voor 35, M. Rutgers 4 voor 38. II. C. C. I: E. J. A. Schill. l.b.w. Hagenaar Jhr. J. van den Bosch, l.b.w. Hagenaar 0 M. Roes, b. W. Yates 0 Mr. H. van Manen, b. W. Yates 36 P. Niks, b. A. van der Togt 2 M. A. von Oven, b. W. Yates 5 J. J. van der Luur, c. Klein de Groot, Hagenaar 46 C. W. V. Bakker, c. Everard, b W. Yates 12 Mr. P. M. ten Bosch, l.b.w. v. d. Togt 1 W. P. Teeuwisse, l.b.w. Hagenaar 5 M. Rutgers, not out 0 extra's 10 126 Bowlingcijfers: P. C. Hagenaar 4 voor 33, W. Yates 4 voor 34. A. van der Togt 2 voor 49. V. V. V.-HAARLLEM. Wederom heeft Haarlem een nederlaag ge leden, nu tegen het Amsterdamsche V.V.V., doch er kan onmiddellijk aan toegevoegd worden, dat de uitslag evengoed in het voor deel van Haarlem had kunnen uitvallen. In ieder geval was de nederlaag slechts klein en het vertoonde cricket heel behoorlijk. Dit blijkt wel uit de totalen 159 en 138, die wel niet zoo erg hoog lijken, maar dat komt om dat het wicket zeer moeilijk was door de vele ballen die in het geheel niet opkwamen. De Amsterdammers waren 's morgens eerst gaan batten, doch begonnen op het bowlen van Abendanon en Middelink vrij zwak, want op 32 waren reeds de wickets van Alandt, Engel en Stuyvenberg gevallen. De Haarlem mers, die toen dachten dat hiermede de groot ste tegenstand gebroken was. kwamen echter bedrogen uit, want de jeugdige Roodenburg liet hierna zulk fraai batten zien, dat hij telkens applaus van het vrij talrijke publiek kreeg. Met groot gemak bespeelde hij eiken bowler en opvallend goed getimed waren zijn drives, die hem menige boundary opleverden. Herhaaldelijk trachtte captain Kleefstra, door het veranderen van den aanval, hem in moei lijkheden te brengen, doch geheel zonder fouten bleef Roodenburg doorspelen. Zijn batten stak wel zeer ver uit boven dat van v. d. Laan, die de innings had geopend en die Roodenburg langen tijd gezelschap hield. Ais openingsbatsman mag deze v. d. Laan zijn nut hebben, maar daar is dan ook alles mee gezegd, want hij speelt zóó uitgesproken ver dedigend, dat hij zelfs op de meest slechte ballen niet tracht te scoren. Het gevolg is dan ook dat de meeste runs van den kant van zijn bat af moeten komen en daar hij ze meestal wel goed raakt,komen de runs dus sporadisch. Al is dit batten dus niet fraai,, zijn nut heeft 't toch zeker, vooral in dezen wedstrijd, want eerst nadat genoemde spelers de score van 32 tot 101 hadden gebracht, kon het wicket van v. d. Laan voor 20 worden ingerekend. Ook hierna bleef Roodenburg de score flink op voeren. doch veel steun kreeg hij niet meer en tenslotte ging hij zelf nog zeer ongelukkig uit toen een niet opkomende bal van Abendanon zóó weinig de off stump raakte, dat alleen een bail iets uit den oorspronkelijken stand kwam te liggen. Roodenburg had een prachtige 67 gescoord. De hierna inkomende batsmen trachtten het nog wat te forceeren, hetgeen alleen aan Grootmeijer na een keer gemist te zijn ge lukte, zoodat het totaal nog 159 werd. Haarlem had dus tot taak, 160 runs te maken en de Haarlemmers hebben inderdaad getracht deze runs te maken. Het was jammer dat het openingspaar Healey—Mulder reeds vcor 0 was verdwenen, doch daarna herstelden de gebroeders De la Mar het verlies zoodanig, dat de kans op de overwinning er tot het einde toe is geweest. De la Mar Jr. was niet gelukkig toen hij na een vlotte 32 gescoord te hebben een korten bal van Van Stuyven berg juist in de handen van de square leg hoogte. Voogd ging zeer ongelukkig door een mis verstand run out; Kleefstra onderging even daarna ongeveer hetzelfde lot, als de jongste De la Mar. Dus weer drie wickets neer, die met wat geluk nog heel wat runs op hadden kunnen leveren. Abendanon, die ook met bowlen reeds zulk nuttig werk had gedaan, hield H. de la Mar langen tijd gezelschap en smaakte zelfs het genoegen de 100 op te brengen, doch toen hij voor een goede 18 werd gevangen, was de grootste tegenstand ge broken. Wel lukte het aan Wessel, door snel en goed runnen 'n tijd lang de gemoederen in be weging te houden, doch zijn verblijf aan de wickets was helaas niet lang genoeg om Haar lem de overwinning te bezorgen. Eerst met den laatsten man op de mat werd H. de la Mar bij een poging om het te forceeren door Van Wermeskerken gebowled. Het totaal was 138, zoodat Haarlem slechts met 21 runs had verloren. De scores waren: Innings van V.V.V. W. 'v. d. Laan, c. Mulder, b. Abendanon 20 Chr. Engel, c. H. de la Mar, b. Middelink 7 C. E. Alandt, bowled Middelink 14 A. van Stuyvenberg, l.b.w. Abendanon 2 W. Roodenburg, bowled Abendanon 67 W. Engel, bowled Abendanon 12 J. Alders, bowled H. de la Mar l H. Jeuken, c. H. de la Mar, b. Abendanon 2 A. v. Wermeskerken, not out 5 J. C. Grootmeyer, c. Mulder, b. Abendanon 16 W. Schoevaart, bowled Abendanon 0 Extra's 13 Totaal 159 Bowlingcijfers: O. M. R. W. O. Abendanon lC'/2 3 45 7 J. Middelink 15 1 47 2 H. de la Mar 13 1 36 1 H. Hurkmans 12 3 12 0 J. de la Mar 10 6 0 Innings van Haarlem: H. Healey, l.b.w., b. Jeuken 0 J. Mulder, l.b.w., b. van Stuyvenberg 0 J. de la Mar, c. J. Grootmeyer, b. v. Stuyvenberg 32 H. de la Mar. bowled Van Wermeskerken 62 J. Voogd, run out 5 B. Kleefstra, c. Grootmeyer, b. Jeuken 6 O. Abendanon, c. Alandt, b. Roodenburg 18 A. Har tog, bowled Jeuken 0 D. Wessel, bowled Van Wermeskerken 7 J. Middelink, c. Alders, b. Jeuken 1 H. Hurkmans, not out 0 Extra's 7 Totaal 138 Bowlingcijfers: O. M. R. W. H. Jeuken 21 6 35 4 A. v. Stuyvenberg 7 2 26 2 W. Roodenburg 9 1 30 1 A. J. v. Wermeskerken 12y2 3 40 2 V. R. A.-Hermes-D. V. S. Deze wedstrijd werd buiten verwachting door V. R. A. gewonnen met 141 runs op de eerste innings. V. R. A. 204 voor zes; Hermes-DVS 63. H. c. c. 2—v. o. c. De Haagsche reserves hebben dezen wed strijd gewonnen met 109 runs op de eerste innings. V. O. C eerste innings 112; H. C. C. II eerste innings 221 voor 5 (gesl.) V. O. C. tweede Innings 80 voor 6 (gesl.) Ranglijst eerste klasse. S a a a V a ES I ■Jj "c bD bD bD a 6 2 1 2 1 0 9 5 1 2 0 2 0 8 6 3 0 1 2 0 7 5 3 0 0 2 0 6 6 3 0 0 3 0 6 6 2 0 1 2 1 4 5 2 0 0 2 1 3 5 1 0 0 3 1 1 H. C. C. 1 V. O. C. H. C. C. 2 Hermes-DVS V. V. V. Rood en Wit V. R. A. Haarlem Ajax—Rood en Wit 2. Gewonnen door R. en W. 2 met 82 runs op de le innings. Ajax le innings 96 (J. Thiesie 27„ F. Dukker 10. j. Pelser 12), J. w. Franken 3— 24, J. B. Meeuwenoord 140. O. Cleveringa 6—11. R. en W. le innings 178 (R. Kramer 11, A. H. v. d. Berg 16. L. Groen 39. O. Cleve ringa 14. A. Berendsen 26, jhr. H. v. Tets 43) F. Gehrels 3—87, H. Pelser 5—61. R. Veen- derink 17. Ajax 2e innings 48 voor 6 (opgeg. door R. en W.) (H. Pelser 16). J. W. Franken 17, J. R. Meeuwenoord 3—4, A. Berendsen 216. HAARL. CRICKETBOND H. C. B.-elftal—Flamingo's. Na het winnen van den toss trok de H.CJB. het eerst naar de wickets, maar zooals de laatste jaren gebruikelijk is. zat het elftal weer voor een schijntje aan den kant. Dank zij het bowlen van Jhr. J. van den Bosch sloot het totaal op 79. A. J. van der Sluijs 14. G. van Musscher een goede 19. J. Goosens 19 en W. Kruijff 14. P. de Ruig 1 voor 12. L. J. Sodderland 4 voor 23, A. van der Togt 2 voor 22, A. van Baasbankk 2 voor 0 en Ruijckhaver 0 voor 1. De oud-wicketkeeper van V.R.A. K. Leeser, die zijn plaats achter de palen weer eens had ingenomen, werd ernstig in het gezicht ge wond. en moest zich onder doktersbehande ling stellen. De Flamingo's hadden niet veel moeite met den H.C.B.-aanval en vooral J. Berendsen werd door A. van Baasbank danig onder han den genomen. In een over sloeg van Baas bank op Berendsen 4 zessen en een twee. Wat «ie aanvoerder van het H.C.B.-elftal Drs. W. F. Bok ook probeerde niets hielp en op 192 hadden allen een beurt gehad. Van Baasbank 47. Schill 29. Van der Togt 16, Van Tets 10, De Ruig 33 en Sodderland 25, Van der Mejj 2 voor 52, Lageraar 4 voor 17. Van der Sluijs 1 voor 7. Elfers 1 voor 35, Hetem 1 voor 13 en Goosens 1 voor 0. De Flamingo's wonnen met 113 runs. Haarlem 4—Haarlem 5. Haarlem 4 batte eerst en scoorde 24 runs. P. de Lugt 5 voor 13, Alsinger 1 voor 1 en P. Kruijt 3 voor 4 in 10 overs, waarvan 7 maidens. Haarlem 5 sloot op 93 voor 3. H. Peschar 15. P. Kruijt 31, Elisinger 13 n.o. en J. J. Mijer 20 n.o. (4 maal 4). Van der Lijke 2 voor 22, Kammeijer 0 voor 26. Onkenhout 1 voor 30. S. C. H. C.—Ned. Dameselftal. OEFENWEDSTRIJD TE BILTHOVEN. Bij dezen tweeden oefenwedstrijd van het Ned. Dames elftal, dat aan het einde van deze maand twee wedstrijden zal spelen in Enge land, verkozen de gastheeren, die den toss wonnen, te fielden. Mevr. Kappelhoff (A.C.C.) en C. v. d. Vooren (Kampong) openden de innings voor de dames, doch beiden hebben spoedig een beurt gehad (resp. 2 en 3). Met de volgende batswomen in: Fl. Gillissen (Quick) en D. Roos (R. en W.) gaat het beter. Als de eerste voor een gedul dige 11 runs gebowled is, krijgt de laatste achtereenvolgens tot partner L. Rutgers (Kampong), die al dadelijk zeer fraai uitge- vangen wordt en de dames M. ten Have (R. en W.), M. Haalmeyer (A.C.C.) en T. Goeting (R. en W.), die samen 10 runs aan het totaal toe voegen. Dan is de beurt aan mej. Roos om te verdwijnen, als zij voor 43 gebowled wordt. De laatste 3 batswomen scoren nog 2 runs (L. Akkers (Quick) 1, H. de Groot (R. en W.) 1 en H. Faber (Quick) 0 not out), waarna de innings met inbegrip van 12 extra's op 83 sluit. De bowlingcijfers waren: Ligthart 1—16, v. Oorde l8, Tuchscherer 327, C. Das 520. De heeren worden eenigszins verrast door het goede bowlen van de dames. Alleen drie batsmen weten in de dubbele cijfers te komen en wel Tuchscherer met 17, C. Das, die be houdens een moeilijke kans, toen hij nog slechts 1 run had, een kanslooze 44 scoorde en Obbink met 12. De andere 8 spelers maakten samen slechts 17 runs, zoodat met inbegrip van 6 extra's de heeren op een totaal van 96 komen, waardoor zij een kleine overwinning behaalden. De bowlingcijfers van de dames waren: M. Haalmeyer 646, M. ten Have 1—27, T. Goe ting 0—14, L. Akkers 2—3. Na afloop van dezen wedstrijd werd het team opgesteld, dat Zaterdag 25 Juni en Zon dag 26 Juni in Kent een tweetal wedstrijden zal spelen tegen Comp en Essex. Het team zal er als volgt uitzien: D. Roos (R. en W.) cap tain. L. Rutgers (Kampong) wicketkeepster, M. Haalmeyer. A. Kappelhoff, E. Lambers en A. Verslu.vs 'A.C.C.). L. van Dongen, L. Ak kers, Fl. Gillissen en H. Faber (Quick), H. de Groot, T. Goeting en M. ten Have (R. en W.). De dames C. Huismans, C. v. d. Vooren (scorer) en N. Sa'oelson (umpire) zullen het team begeleiden. Een Engelsche record-score van 6588 (gesl.), Paynter 216 not out. Australië 138—3 (Bradman 51) Sportlievend Engeland beleeft glorierijke dagen. Er zijn op Trent Bridge records in test cricket gebroken: de eerste innings van En geland is. gelet op het feit. dat er nog nimmer 4 centuries in één innings in testcricket ge scoord zijn geworden, wel waard in zijn ge heel afgedrukt te worden. Hutton l.b.w. b. Fleetwood Smith 100 Barnett b. Mc. Cornick 126 Edrich b. O'Reilly 5 W. R. Hammond, b O'Reilly 26 Paynter not out 216 Compton b, Badcock b. Fleetwood Smith 46 Verity b. Fleetwood Smith 3 Simfield l.b.w. b. O' Reilly 6 Wright not out 1 K. Fames did not bat. Extra's 27 Totaai 6588 (gesl.) Mc Cornick 32—3,. 108—1. O'Reilly 569, 1643, Fleetwood Smith 499, 1544. FERIK ROND (Adv. Ingez. Med.) Engeland scoorde op de 5 Australische bow lers in 188 overs met een gemiddelde snel heid van 77 runs per uur. Het totaal is het hoogste door Engeland in de 140 tusschen Engeland en Australië, sinds 1876. gespeel de testmatches, gemaakt. In 1928 scoorde Engeland te Sydney 636 en in 1934 te Man chester 6279. Behalve de reeds vermelde recordstand voor her 1ste wicket (219) in Engeland, vestigden Paynter en Compton een nieuw record door 206 te maken voor het 5de wicket. Het vorige stond op naam van L. C. Braund en R. G. Foster. 192 te Sydney in 1903. Slechts R. E. Forster en W. R. Hammond scoorden in Australië een dubbele century te gen de Aussies. Paynter is de eerste batsman die in Engeland tegen Australië de dubbele cijfers haalde. Philip Mead van Hampshire scoorde in 1921 op den Oval 182 not out uit 4038. Compton evenaarde de unieke pres tatie van Hutton door met een century tegen Australië te debuteeren. Hij is met zijn 20 ja ren de jongste batsman die een honderd te gen Australië bijeeensloeg. Paynter en Compton verhoogden Zaterdag dooi' fraai batten de score van Zaterdag' (422-4) met 65 runs. Paynter bood Barnett op Mc. Cabe's bowlen met zijn score op 88 een stump- kans. Overigens vormde het batten van den kleinen snelvoetigen lefthander het glanspunt van den dag, dat het publiek in verrukking bracht. Toen O'Reilly voor Mc. Cabe ging bowlen scoorde Paynter in de eerste over 14 runs (4 44 2). Met de score op 472 maakte Paynter zijn century vol en 10 runs later volgde Compton. Met zijn totaal op 102 (15- 4 gaf Compton op Fleetwood Smith een zwiep naar leg waar Badcock aan den rand van de boundary een fraaie vang deed. De jonge Middlesex-speler batte feilloos. Het wicket bleef ook op den 2den dag zooals het op de eerste geweest was. Fleetwood Smith bowlde 49 overs, hoogstens een dozijn ballen. „Spinde" zooals de bowler dat wenschte. Op een normaal wicket in Australië bedraagt het percentage 70. Met Ames samen werden voor het 6de wicket 90 runs gescoord. In 2 uur tijds werd het totaal met 176 runs verhoogd. Bij de theepauze bedroeg de score 579—6, Paynter 163 Paynter blijft heer en meester over den Australischen aan val. Ovaties volgen bij Paynter's 183ste run, de 200ste het passeeren van de 600 en 650 en het wordt een zegetocht voor den Lancashire- batsman naar het paviljoen als Hammond op 6588 de innings sluit. Paynters 216* bevatte 1x6. 1x5 en 26 x4 aan boundaries en hij deed er 5V2 uur over. Bradman liet Fingleton en Brown de in nings openen. Farness nam de eerste over, Hammond de 2de. Bowler en fielders zetten er alles op om nog voor het einde van den 2den dag de Australische kopwickets te ver overen. Op 30 zet Hammond de leg-bread bowler Wright (Kent) aan. Hij heeft onmid dellijk succes door Fingleton (9) op 34 te bowlen. 'Brown bat voortreffelijk en zijn partner Bradman wordt in de laatste over voor de theepauze door Wright op eigen bowlen gemist. In een half uur tijds heeft Bradman er 51 en zonder wicketverlies ko men de 100 op het bord. (Engeland boekt toch, terwijl het licht langzamerhand slechter wordt, twee belangrijke successen. Sinfield krijgt Bradman op 51 staande door Ames achter het wicket gevangen en als korten tijd daarna door een 2de vang van Ames thans op Fames' bowlen Brown's uitstekende in nings (48) beëindigd worden, heeft Australië bij het verstrijken van den speeltijd 3 wickets voor 138 runs verloren (Mc Cabe 19*, Ward 0*), De stand in de Zaterdag begonnen county- matches is als volgt: Derbyshire 3398 (Smith 122) tegen Kent. Middlesex 105 faalde tegen Yorkshire. Leyland veroverde 4 wickets voor 15. Lancashire 468—5 Wash- brook 124, Hopwood 127, zijn tweede achtereenvolgende century) tegen Glamor gan. Gloucestershire 237 tegen Leicestershire 95—2. Sussex 227 tegen Hampshire 29—1. Notts 171 tegen Somerset 101—4. Surrey 270 tegen Essex 19—1 (gestaakt wegens slecht licht). Free Foresters 485—7 (B. H. Valen tine 111) tegen Cambridge University. KON. NED. KORFBALBOND. OM DEN NIEUWS V. D. DAGBAL. Nieuw Flora wint den bal. Er ontwikkelt zich dadelijk een spannend en snel spel, doch Amsterdam-Zuid speelt te roekeloos: daardoor gaan er eenige kansen verloren. N. Flora weet na 5 min. de leiding te nemen door mej. T. Wesseling (01). Na een kwartier is het J. Geels, die den stand op 02 brengt. J. Thuis vergroot den voorsprong tot 03. Na de rust gaat het spel in snel tempo ver der. Er wordt echter door beide partijen niet meer gescoord. Zoo komt het einde met een 3—9 zege voor N. Flora. De wedstrijd Amstelodamum-Gymnasiasten eindigde in een overwinning voor eerstge noemde met 42. Dus speelde N. Flora tegen Amum II in de finale. Beide partijen zijn in de beginne een wei nig zenuwachtig. N. Flora zet alles op den aanval, doch voorloopig wordt er niet ge scoord. Vlak voor de rust opent J. Geels de score (10). Een minuut daarna is het de zelfde speler die N. Flora een 20 vorosprong bezorgt. De bal belandt dan bij Seelemeijer, die met een fraai afstandschot scoort (21). Na de rust speelt N. Flora iets beter, doch mej. T. Veen ca. kunnen er niet in slagen dit overwicht in doelpunten uit te drukken. Onder groote spanning komt het einde. N. Flora heeft een prestatie geleverd door het winnen van den Zilveren N. v. d. Dagbal. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Za terdag 18 Juni te 7 uur in KrasnapoLsky te Amsterdam. Animo. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Zondag 19 Juni doet deze club mee aan de seriewedstrijden van Rozenburg te Rotterdam De eerste wedstrijd vangt aan pl.m. 12 uur. Vertrek per autobus van Emmaplein om 9 uur v.m. Terug ca. 9J/2 uur nun. Aangenomen als lid mej. T. Slobbe. Een vriendschappelijke wedstrijd wordt aangevraagd. Trainen Dinsdagavond van 79 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat. De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: Koog ZaandijkBlauw Wit 52 RozenburgDeetos 08 Promotie-degradatie Groen ZwartHercules II 61 Rohda IIIAmersfoort 72 K. Zaandijk III—Gr. Zwart II 37 Om den Zilveren Korf SportiefWesterkwartier 50* Om den Nieuws v. d. Dagbal. Demi-finales. Nieuw FloraA'dam Zuid II 30 Gymnasiasten IIAmstelïodamum H 24 Finale. Nieuw FloraAmstelïodamum II 21 Reglementair. HAARL KORFBALBOND. De Oosthoek. Secretaris P. van Oosten Harmenjansstr. 23. Wedstrijdsecretaris A. Hensen, Dr. Shcaepman straat 23. Eiken Dinsdagavond oefenen van 79 uur Noordersportpark. Aller opkomst gewenscht. H. K. C. Haarlem. Secretaris: A. M. Brakel, Mr. Cornelisstraat 12 Gespeeld adsp. 11 Juni Aurora BHaarlem B l2, Aurora cHaarlem c 01. Te spelen Dinsdag 14 Juni Haarlem 2 T.HJ3. 2 voor de comp. om 7 uur Noorder sportpark. Te spelen Zondag 19 Juni Haarlem-comb. tegen Watervliet 1 en adsp. A tegen Water vliet, vertrek per fiets gezamenlijk van het Soendaplein om half één. Trainen: a.s. Vrijdag beginnen onze groote leden te trainen onder leiding van den heer Brauckmann om 7 uur, Noordersportpark, (zie hiervoor de speciale circulaire). Komt allen! Dinsdagavond vrij oefenen cvoor de grooten, adspiranten trainen Donderdags, Noorder sportpark, onder leiding.. Zaterdagmiddag aan de Kleverlaan vrij oefenen. Ledenvergadering is 22 Juni bij Suisse, Rijksstraatweg om 8.15 uur. N. H. K. B.-H. K. B. (2-1) Op het gemeentelijk sportterrein te Scher- merhorn werd dit jaar de gebruikelijke ont moeting tusschen de twaalftallen van den N. H. K. B. en den H. K. B. gespeeld om den Honmg-Maizena-beker, welke ontmoeting in een verdiende 21 overwinning voor den N. H. K. B. eindigde, al dient hieraan te wor den toegevoegd, dat de tweede aanval van den I-I. K. B. met zeer veel pech te kampen heeft gehad. Als scheidsrechter Hazemaker, die den wed strijd correct leidde, te twee, uur de twaalf tallen in het veld roept, blijkt, dat het twaalf tal van den H. K. B. door zeer vele en veel te late afschrijvingen aanmerkelijk is gewijzigd en wel als volgt: Verdediging: Dames: G. Beun (AR) B. de Graaf (Oosterkw.) Heeren P. Hofwegen (TI-IB) H. Tolk (W.vliet) Midden: Dames: T. Knape (AR) Th. Hand- graaf (Oost.kw.) Heeren: L. de Groot (AR) G. Starink (Oost.kw.) Aanval: Dames: T. Lasschuit (Haarlem) A. Ligtvoet (Haarlem) Heeren: T. Luikel (Oost. kw.) J. Poelgeest (Oost.kw.) Er waren dus in het H. K. B.-twaalftal vier spelers opgesteld, die geen oefenwedstrijd hadden gespeeld, zoodat een 21 nederlaag zeker niet slecht te noemen is. Bij het begin was de N. H. K. B. het meest in den aanval, maar de Haarlemsche verdedi ging weet van geen wijken. Na vijf minuten mist de N. H. K. B. een mooie kans. Het Haarlemsche middenvak komt er thans veel beter in, zoodat de Haarlemsche aanval eenige fraaie kansen krijgt, maar deze aanvallen le veren niets op. Beurtelings verkeeren de resp. korven in gevaar, maar de verdedigingen we ten doelpunten te voorkomen, speciaal de Haarlemsche aanval krijgt door het uitsteken de middenvakspel kans op kans, maar hoe vooral Luikel ook zwoegt het wil niet vlotten en met blanken stand is het rusten. Na de rust is de N. H. K. B. die voor de rust wel iets was afgezakt onmiddellijk in den aan val en na 5 minuten weet Bakker na keurig samenspel den N. H. K. B. de leiding te geven (10). T. Luikel weet na keurig samenspel een minuut later fraai gelijk te maken (11). Na de vakverwisseling komt de N. H. K. B. er beter in; nu krijgt de Haarlemsche verde diging het zwaar te verantwoorden, maar voorloopig weten Starink c.s. doelpunten te voorkomen. Er wordt thans sneller gespeeld en ook het nieuwe Haarlemsche middenvak gaat beter spelen, zoodat ook de Haarlemsche aan val zeer fraaie kansen krijgt. Na ongeveer een kwartier krijgt Mej. de Graaf een mooie kans, maar de bal gaat rakelings naast. Even later denkt men. dat Haarlem de leiding zal nemen, als Mej. Beun keurig aangeeft aan Hofwegen, maar de bal springt van den rand van den korf terug; ook Tolk krijgt hierna nog 'n kans, maar de bal gaat wederom naast. Hierna komt een N. H. K. B. offensief en na 25 minuten spelen weet Schekkerman van ach ter den paal fraai in te schieten en leidt de N. H. K. B. met 21. Dit wordt Haarlem te bar; ze gooit er een schepje op zoodat de N. H. K. B. verdediging veel werk krijgt, maar door zeer veel pech zonder resultaat en spe ciaal in de laatste 5 minuten is de bal steeds in den Haarlemschen aanval. Onder groote spanning met Haarlem steeds in den aanval, komt het einde van dezen pret- tigen wedstrijd, waarin alle speelsters en spe lers van Haarlem hebben gezwoegd, om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Na afloop reikte de heer Klomp, na vooraf dank te hebben gebracht aan het bestuur van de organiseerende vereeniging, den f raaien be ker voor een jaar uit aan den aanvoerder van het N. H. K. B. twaalftal. Hij bracht dank aan het H. K. B.-twaalftal, dat voor het spelen van dezen wedstrijd riaar Schermerhom was ge komen. De heer Ligtvoet dankte namens den H. K B. voor de prettige ontvangst en bracht b-halve aan het N. H. K. B. twaalftal ook hulde aan de Haarlemmers voor hun kranigen tegen stand.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10