VOETBAL De Wereldkampioenschappen in Frankrijk. Groote overwinning van Zweden op Cuba. LAWNTENNIS ZWEMMEN ZEILEN. VOETBALNIEUWS R. K. Voetbal. HAARLEMSCHE VOETBALBOND MAANDAG 13 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Onbesliste wedstrijd Brazilië-Tsjecho-Slowakije. De Franschen nu ook uitgeschakeld. DE COMPETITIE. Haarlem afdeelingskampioeii eerste klasse. Haarlem—Mattenklopper (8—2) Haarlem heeft met een 8—: overwinning op Mattenklopper 't afdeelingskampioenschap behaald. De 8*—2 eind-uitslag is precies gelijk aLs de overwinning in den uitwedstrijd tegen Mattenklopper, doch de gedetailleerde uit slagen toonen aan dat het thans heel anders geloopen is dan in den eersten wedstrijd. Het heerenenkelspel, dat den vorigen keet- drie winstpunten opleverde, bracht er nu slechts één. Alleen Rhodius handhaafde zich weer tegen de Vries, weer in 3 sets. Behaalde v. d. Stad den vorigen keer'n moeilijke 3-sets- zege op Oudshoorn, thans moest de Haarlem mer in 3 sets capituleeren. Bovendien kon Dolleman het tegen de Koning niet bolwer ken en moest ook na 3 sets zijn meerdere er kennen. Een prettige verrassing brachten echter de dames. Werd de vorige maal uit het drietal speciale dames-nummers slechts één punt behhaald. thans werd alles gewonnen! En dat ondanks het ontbreken van de beide sterkste dames, frl. van Riemsdijk en mej. Adams. Vooral voor mej. A. v. Beeck Vollenhoven is dit resultaat een succes. Deze speelster had in de competitie tot dusver, ondanks goed spel, weinig geluk en in den beslissenden kam pioenswedstrijd heeft zij een groot aandeel in de overwinning genomen. Zij won alle drie nummers. Echter ook voorde invalster mej. Z. Blikslager werd het een succes. De drie sets overwinning op mevr. Luining is een fraaie prestatie te noemen. Na de vijf enkelspelen had Haarlem dus met 3—2 de leiding. De beide heerendubbelspelen werden even eens gewonnen waardoor de stand dus op 5—2 voor Haarlem kwam. In de eerste set moesten Onstein en Kern (de laatste als in valler) nog even wennen, maar wonnen toch met 64 en de tweede set werd vlot met 62 in hun voordeel beslist. Het daarop volgende damesdubbelspel kon dus reeds de beslissing brengen en heeft deze op prachtige wijze gebracht. De vorige maal in 3 sets verloren, werd thans fraai in 2 sets gewonnen en dat nog wel met een invalster voor frl. van Riemsdijk (mevr. T. de Graaf) en met de tot nu toe zoo onfortuinlijke mej. v. Beeck Vollenhoven. De glundere gezichten gaven dan ook duidelijk blijk van de groote voldoening nu het kampioenschap een feit was geworden; onverwacht toch nog door de dames beslist. In de beide volgende gemengddubbelspelen lieten de kampioenen zich van hun beste zijden'kennen; het werden twee klinkende overwinningen, welke den eindstand op 82 voor Haarlem brachten. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. Heerenenkelspel: E. R. V. Rhodius slaat H. de Vries 4- 6—1. J. G. H. v. d. Stadt verliest van W. A. Ouds hoorn 86. 16. 57. J. Dolleman verliest van N. C. de Konin: 4—6, 6—2. 4—6. Damesenkelspel: Mej. A. v. Beeck Vollenhoven slaat mej. A. G. Grooters 6—3, 6—1. Mej. Z. Blikslager slaat mevr. L. Luining 6—4. 2—6, 9—7. Gemengddubbelspel Mej. Z. Blikslager en E. R. V. Rhodius, slaan mej. A. G. Grooters en H. de Vries 63, 62 Mej. A. v. Beeck Vollenhoven en G. H. Onstein slaan mevr. L. Luining en N. C. de Koning 61, 61. Heercndubbelspel E. R. V. Rhodius en J. Dolleman slaan H. de Vries en Kor ff 60. 6—3. G. H. Onstein en J. W. C. Kern slaan N. C. de Koning en W. A. Oudshoorn 64, 62. Damesdubbelspel Mevr. T. de Graaf en mej. A. v. Beeck Vol lenhoven slaan mevr. L. Luining en mej. A. G. Grooters 64, 6—2. We wenschen de Tennisclub Haarlem van harte geluk met dit fraaie succes. Dit is on getwijfeld te danken aan den uitstekenden geest, die in deze club van niet minder dan 130 leden heerscht en die steeds toeneemt. Het is ook een mooi resultaat van het harde wer ken door het actieve bestuur, waardoor wij nu in Haarlem na vele jaren eindelijk weer eens een eerste klas-kampioen hebben gekregen. Haarlem moet nu Zondag aan de Span jaardslaan een promotiewedstrijd voor de hoofdklasse tegen Rhijnauwen uit Utrecht spelen. De Uitslagen. Hoofdklasse Leimonias I—Festina I Eerste klasse: Gr. WitPark Marlot I Haarlem I—Mattenklopper I Kat I—Leiden I D.D.V. IISchiedam I Rhjjnauwen I—Enschede I Woburnpark IEindhoven I Venlo I—Philharmonie I Overgangsklasse. Rood Wit I—Spiegel H Ace ISiod I Volley I—Woburnpark II Nijmegen I—Daisy I Arnh. Bond IRhijnauwen II Tweede klasse A N.W. Beverwijk—Haarlem 2 Tweede klasse B N.W. AnimoHee mstede T.C.G.—Advendo Derde klasse A N.W. Heemstede 2—Twcntsche Bank Het tennisteam van ..Haarlem", dat afdeelingskampioen eerste klas is geworden. V. 1. n. r.: de dames: A. v. Beeck Vollenhoven, I. Adams en Z. Blikslager. De heeren: J. G. H. v. d. Stadt. E. R. V. Rhodius, G. H. Onstein, J. A. Sturm en J. Dolleman. Derde klasse B N.W. DuinlustDeuce 3 6— Duinlust 2Westrust 3 2— Heemstede 4T. H. C. 4 6— Promotiewedstrijd derde klasse A N.W- Alta 4 T.C.H. 3 Competitiestanden. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. part. 6 4 1 1 9 37—23 Groen Wit 6 4 0 9 8 36—24 Park Marlot 6 2 2 2 6 30—30 Mattenklopper 6 0 1 5 1 17—43 Overgangsklasse. gesp. gew. gel. verl. pnt. part. Sobri 6 5 1 11 36—12 T. C. H. 6 4 1 1 9 34—14 Siod 6 2 0 4 4 26—22 Ace 6 0 0 6 0 0—48 De int. kampioenschappen van Frankrijk. Budge cn mevr. Mathieu winnen de finales der enkelspelen. Uit Parijs: Budge heeft op zeer gemakke lijke wijze het heeren-enkelspel der interna tionale kampioenschappen van Frankrijk ge wonnen; hij sloeg in drie sets den Tsjech Menzel. Het spel van den Amerikaan was een klasse beter dan dat van zijn tegenstander; ondanks het feit, dat Budge enkele malen double faults sloeg, speelde hij een prachtige partij. Met 63, 62, 64 werd Menzel ge slagen. Voor de eerste maal heeft mevr. Mathieu het kampioenschap van Frankrijk behaald. In vroegere jaren was de Deensche speelster Hilde Sperling altijd haar meerdere, doch deze kwam dit jaar niet uit. Mevrouw Mathieu sloeg haar lanclgenoote mevr. Landry (de vroegere mej. Adamson van België) met 60, 63 en won daarmede den titel. De belangrijkste uitslagen luiden: Heeren-enkelspel finale: Budge (V. S.) sloeg Menzel (Tsjecho Slowakije) 6—3, 62, 6—4. Dames-enkelspel finale: Mevr. Mathieu (Frankrijk) sloeg mevr. Landry (Frankrijk" 6—0, 6—3. Gemengd dubbelspel halve eindstrijd: Mej. Wynne en Boussus (AustraliëFrankrijk) sloegen mevr. Henrotin en Lesueur (Frank rijk) 6—3, 6—2. Budge en Mako geslagen in het dubbelspel. Op den laatsten dag van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk viel nog een groote verrassing te noteerenDestre mau en Petra sloegen in vier sets de Ameru kanen BudgeMako. Mevr. Mathieu won drie titels; ook in het. damesdubbelspel en in het gemengd dubbelspel werd de Fransche speelster kampioene. De resultaten luiden: Eindstrijden: Damesdubbelspel: Mevr. Mathieu en miss Yorke (Frankrijk—Engeland sloegen mevr. Halff en mevr. Landry "Frankrijk) 6—3. 6—3. Heerendubbelspel: Petra en Destremau (Frankrijk) sloegen Budge en Mako 36. 63, ~i7. 6—1. Gemengd dubbelspel; Mevr. Mathieu en Mitic (FrankrijkZuid-Slavië) sloegen mej. Wynne en Boussus (Australië—Frankrijk 5, 6—3, 6—4. UITSLAGEN WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. Frankrijk—Italië 13 Brazilië Tsjecho-Slowake 11 (na verlenging). ZwedenCuba 80 HongarijeZwitserland 20 De wedstrijd BraziliëTsjecho-Slo- wakije wordt Dinsdagavond over gespeeld. PROGRAMMA DEMI FINALES. (Donderdagavond). ZwedenHongarije Italiëwinnaar Brazilië-Tsjecho- Slowakije. NEDERLAND—FRANKRIJK (0-4) Onder vrij groote belangstelling is Zondag te Bergen-op-Zoom de landenkamp Neder land—Frankrijk gehouden, georganiseerd door de vereeniging Juliana. De gasten won nen zoowel den waterpolowedstrijd 'met 431 als de 4 maal 200 meter estafette en behaalden dus een 4—0 overwinning op onze landgenooten. Aan de uitslagen ontleenen we de volgen de: 200 meter schoolslag heeren: 1 H. Smits- huvzen (A.Z. 1870) 2 min. 50.3 sec.. 2 P. Kruithof (R.Z.C.) 2 min. 57.8 sec. 200 meter schoolslag dames: 1 Jopie Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 5.4 sec., 2 Doortje Hee- selaars 'O.D.Z.t 3 min. 9.9 sec. 400 meter borstcrawl dames: 1 Rie van Veen <R.D.Z> 5 min. 28.6 sec.. 2 Ali Stijl (A. D.Z.t 5 min. 56.8 sec. 100 meter rugslag dames: 1 Iet van Feg- gelen IJ1 min. 16.4 sec.. 2 Cor Kint (Z.V Rotterdam) 1 min. 16.6 sec.. 3 Nida Senff iA.D.Z.) 1 min. 18.5 sec. 100 meter rugslag heeren: 1 H. van Bijster veld (R.Z.C.) 1 min. 17.8 sec.. 2 Aldendor 'A.Z. 1870) 1 min. 18 sec. 3 maal 100 meter wisselslagestafette: her ren :1 D.J.K. 3 min. 40.9 sec.. 2 R.Z.C. 3 mir 45 sec. Dames: 1 A.D.Z. 3 min 59.4 sec.. 2 ZA Rotterdam) 4 min. 1.2 sec. Waterpolo- Nederland—Frankrijk 3- Rust 1—2) 4 maal 200 metei oors'.crawl estafette hf ren Nederland—Frankrijk: 1 Frankrijk 8—0 min. 27.5 sec., 2 Nederland 9 min. 31.7 sec 9—1 6—4 8—2 6-4 6—4 6—4 6—4 8—2 7—1 9—8 7—1 5—3 3—0 S—0 i FRANKRIJK-ITALIë (1-3) Italië was wel voor het grootste gedeelte van den speeltijd in de meerderheid. Een groote fout van beide teams was, dat de bal veel te hoog werd gespeeld, wat, gezien den straffen wind, met alle voetbalregels in strijd was. In de eerste helft was Italië in de meer derheid, zonder daarbij fraai spel te zien te geven. Enkele aanvallen werden goed opge zet, doch zonder eenig resultaat op te leveren. In die eerste helft werden op het Fransche doel vijf corners genomen en daar konden de Franschen niets tegenover stellen. In de tweede helft speelden de Fransehen beter, waarbij zich het merkwaardige feit voordeed, dat Aston zich nu als een der beste spelers ontpopte. De ster van het Fransche elftal was evenwel de kanthalf Bastien, die een klasse boven zijn medespelers uitstak. Na acht minuten nam Italië de leiding, toen Colaussi prachtig in den doelmond schoot en het leder via de handen van keeper Di Lorto in doel ging. Nog geen halve minuut later was de gelijkmaker er al. Veinante passeerde een der Italiaansche backs, Nicolas miste de kans, doch rechtsbinnen Heisserer was er snel bij en de stand was 11. In de tweede helft beheerschten de Italianen het spelbeeld. Na acht minuten hernamen zij de leiding. Uit een voorzet van Meazza kwam het leder bij Piola, die even den bal vrijmaak te en onhoudbaar voor Di Lorto inschoot. Na een half uur spelen werd de wedstrijd beslist. Na samenspel tusschen Piola, Colaussi en Biavatti schoot de Italiaansche midvoor voor de derde maal langs Di Lorto. In den resteerenden tijd oefenden de Fran schen wel druk uit, doch dit mocht niet meer baten, zoodat het einde kwam met een 31 overwinning voor de Italianen. ZWEOEN-CUBA (8-0) Slechts twintigduizend toeschouwers be zochten te Antibes den wedstrijd tusschen Zweden en Cuba. Zweden verraste door zeer goed spel en maakte zoowel voor als na de rust vier doelpunten. Van deze goals scoorden rechtsbuiten Anderson en linksbinnen Wetter- stroem er ieder drie: de rechtsbinnen Nijberg nam ook nog twee doelpunten voor zijn reke ning. De Cubanen vielen sterk tegen; zij waren echter iets gehandicapt door het natte terrein, waarop zij zich niet zoo goed thuisvoelden als de Zweden. HONGARIJE—ZWITSERLAND (2-0) De strijd tusschen Hongarije en Zwitserland te Rijssel werd door 20.000 toeschouwers bij gewoond. Een groot voordeel voor Zwitserland was, dat het veld te Rijssel slechts een breedte van 65 meter had, waardoor de taak van de ach terhoede, waarin Lehmann zijn vorm van Parijs nog overtrof, wel vergemakkelijkt werd. De Hongaren waren voor het grootste ge deelte van den wedstrijd in de meerderheid, vooral in de eerste helft, toen zij in het eerste kwartier niet minder dan zes hoekschoppen kregen te nemen. Het was aan het. sublieme spel van het Zwitsersche achtertrio te danken, dat voor de rust Hongarije slechts eenmaal door Stelzer het doel wist te vinden. Bij Zwitserland speelde de middenlinie uit stekend. Zij steunde de verdediging uitmun tend en vond ook nog tijd den aanval te steu nen; Loertscher, Vernati en Springer waren dan ook volkomen voor hun taak berekend. De Hongaren hadden hun besten man in Korany. die in de verdediging zich op meesterlijke wijze weerde. Even voor het einde bracht Szengeller den eindstand op 20. BR AZILIë—TSJECHO- SLOWAKIJE (1-1) Tusschen Brazilië en Tsjecho Slowakije is het te Bordeaux een ruwe wedstrijd geworden. De ontmoeting eindigde in een 11 gelijk spel. Na de eerste nerveuze aanvallen aan beide kanten zagen de 15.000 toeschouwers, dat Bra zilië langzaam maar zeker, dank zij zeer enthousiast spel. in de meerderheid kwam. Doelman Planicka kreeg zeer veel te doen; vooral de schoten van den midvoor Leonidas en den rechtsbinnen Romeo waren zeer ge vaarlijk. Leonidas was het ook, die een kwar tier voor de rust uit een voorzet van Martin aan Brazilië de leiding gaf '10). Hierna kreeg het spel een ruw karakter. De rechtshalf Jose werd geblesseerd; hij moest eenigen tijd het veld verlaten. Toen hij na enkele minuten weer terug kwam. trapte hij. om zich te wreken, na, waarna hij onmiddel lijk door den scheidsrechter naa' -V kleed kaïr-T werd gestuurd Dit was het sein voo. een aanla. eeniepig- heidjes, welke lang niet altijd door den heer Hertzka konden worden geconstateerd. In de tweede helft nam de wedstrijd een zeer forsch karakter aan. Na 20 min. maakte Nejedly uit een strafschop wegens hands gelijk (1—1) Daarmede was het hek van den dam, want in den resteerdenden tijd ging het zóó onsportief toe. dat de Tsje chische rechtsbuiten Riha cn de Bra- ziliaansche halfspeler Alfonso van het veld gezonden moesten worden. Het einde kwam met gelijken stand. Ook in de verlenging wist geen van beide partijen een doelpunt te maken, zoodat Dinsdag a.s. deze kwartfinale zal moeten worden over gespeeld. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. A. G. O. V. V.-V. S. V. (1-4) V.S.V. WINT DEN BEKER. De bekerfinale welke op het U.V.V.-terrein werd gespeeld tusschen V.S.V. en A.G.O.V.V. eindigde met een alleszins verdiende 41 overwinning voor V.S.V.; zij is daardoor voor een jaar in het bezit gekomen van den beker. Onder leiding van scheidsrechter Boekman en ten aanschouwe van een zeer talrijk pu bliek waaronder ook een 300-tal V.S.V.-sup- porters, begon de wedstrijd. A.G.O.V.V. is het eerst aan het woord; met mooie open aan vallen wordt het V.S.V.-doel al dadelijk be laagd. Na vijf minuten ontstaat een klein misverstand in de V.S.V.-verdediging. waar van Kluin gebruik maakt om te scoren (01). A.G.O.V.V. blijft nog even het beste van het spel behouden. Nadat de A.G.O.V.V.-voorhoede nog een buitenspel doelpunt heeft gescoord, dat geannuleerd wordt, gaan de V.S.V.-ers het gevaar inzien. Er komt ineens tempo in hun spel. Michel weerde zich inmiddels kranig in het doel en hield talrijke zeer goede schoten uit zijn doel. De V.S.V.-aanvallen waren buiten gewoon verrassend van opzet. Nadat Döhring door de A.G.O.V.V.-verdediging heen is ge gaan, faalde deze echter met schieten. Sterk levert dan weer een mooie prestatie. Na Ga briel en Weber gepasseerd te zijn, scoort hij een fraai doelpunt (11). Even later brengt een voorzet van Döhring zulk een verwarring in de A.G.O.V.V.-verdedi ging, dat Weber en doelverdediger beiden ver geten in te grijpen, waardoor Sterk kalm den bal in het doel kan koppen (12). De tweede helft is nauwelijks begonnen, of Sterk straft direct weer een fout van de A.G.O.V.V.-verdediging 1—3) A.G.O.V.V. krijgt geruimen tijd geen voet meer aan den bal; zelfs Weber wordt van het kastje naar den muur gestuurd. Na een voorzet van Döhring weet Bot dan met een hard schot den stand op 14 te brengen. Nog één A.G.O.V.V.-doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Het einde bracht een zeer verdiende V.S.V. overwinning. Na afloop heeft de heer Sajet namens den K.N.V.B. aan den aanvoerder van V.S.V. den beker overhandigd, waarna ook nog de voor zitter van V.S.V. dr. van Leusen, enkele woor den sprak en den heer Sajet dankte. R. HARTSUIKER GAAT DE H. J. C. VERLATEN. Voor hen, die bekend zijn in de Haarlem- sche zeihvereld, maar in het bijzonder wat betreft de Haarlemsche Jachtclub, gaat een bekende en populaire figuur uit dezen krinj verdwijnen. Wij bedoelen R. Hartsuiker, den havenmees ter van de Jachthaven aan het Noorder Buiten Spaarne. die nu ruim tien jaar in deze functie werkzaam is geweest en die thans om gezondheidsredenen zijn post moet verlaten. Veel heeft hij gedaan voor de Jachtclub, die hij langzamerhand ook als zijn club was gaan beschouwen en met wier wel en wee hij in tens jneeleefde. Het bootenmateriaal heeft hij niet alleen met groote vakbekwaamheid, maar ook met de uiterste zorg onderhouden, zoodat het materiaal altijd in uitstekenden toestand verkeerde. Voor de beginnende jonge zeilers was hij een groote steun. Hij leerde hun het optuigen der booten, het reven, het zeilen aanslaan en ver telde hun van de vele ingewikkelde regels van het binnenaanvaringsreglement. Hij stond ze met raad en daad terzijde, altijd een wakend oog over de soms wel wat onvoorzichtigen houdend. Maar ook de ouderen zullen hem niet ge makkelijk vergeten. Niets was hem te veel, altijd was hij bereid, om iedereen te helpen, die met zijn schip moeilijkheden had. Trouw werd hij terzijde gestaan door zijn vrouw. Hoevelen van ons, zijn wel niet eens doornat of als schipbreukelingen op de Jacht haven aangekomen, om dank zij de goede zor gen van Juffrouw Hartsuiker weer spoedig op zijn verhaal te komen. Moge deze stoere werker, nu nog vele jaren van zijn welverdiende rust genieten! Zaterdag heeft dc voorzitter der H.J.C. kolonel C. W. de Visser (links op boven staande foto) afscheid van het echtpaar Hartsuiker genomen ,WilheImina Vooruit"-tournooi. Naar we vernemen, zal de finale voor dit tournooi, waarvoor, zooals men weet, ook Stormvogels zich geklasseerd heeft - de andere finalist is D.W.S. dit seizoen niet meer gespeeld worden. Het ligt in de bedoeling haar in het begin van het volgende seizoen te spelen. Zomeravonclwcdstrijden. De volgende vereenigingen hebben beslo ten een genoegelijkheids-zomeravondcompe- titie te spelen, waarvan de eerste wedstrijden plaats vinden op Dinsdag 14 Juni: D. C- B.S.S.S. (Chr. school Bakenessergr.). V.V.B.C.F.E.S. (Bakkerij v d. Linden). De Sierkan—S.A.C. (Spoor-Ato Combinatie). De Uitslagen. Om het landskampioenschap: Brabantia—V.V.H. 9—1 Promotie-degradatie. H. B. C. II—B. S. M. 3—1 Ingeval het besluit van het bestuur der R. K F. om Teylingen zonder degradatiewed strijden in de 2e kl. der R.K.F. te laten blijven gehandhaafd wordt, moeten H B.C. II en B.S.M. een beslissingswedstrijd spelen. SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. JAARVERGADERING. De jaarlijksche algemeene vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 16 Juli a.s. VOORSTELLEN JAARVERGADERING. Vereenigingen, welke voorstellen aan de jaarvergadering wenschen in te dienen, wor den verzocht, die voorstellen zoo mogelijk voor 24 Juni a.s. aan het Bondsbureau in te zenden. NOTULEN. De notulen der jaarvergadering 1937 zijn in afschrift aan H.H. Secretarissen der ver eenigingen en commissies verzonden. DIPLOMA'S OF MEDAILLES. De vereenigingen wier elftallen het kam pioenschap eener afdeeling hebben behaald worden verzocht schriftelijk mede te deelen of ter herinnering hieraan een diploma (in lijst) dan wel een medaille wordt verlangd TELEFOONNUMMER. Het telefoonnummer van den heer J. Keur Secr. H.V.B. zaken der vereeniging Zand- voort moet zijn 2 6 7 2 en niet 2272 zooais aanvankelijk werd gepubliceerd. BEKNOPT VERSLAG VERGADERING BONDSBESTUUR d.d. 3 JUNI 1938. Met uitzondering van den heer A. Heimig zijn alle bestuursleden aanwezig. De notulen der vergadering van 6 Mei worden ongewijzigd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan brengt de voorzitter de bondswedstrijden te Zaandam en Emmen ter sprake, waarbij hij constateerd dat de beide tournooien ge slaagd kunnen worden genoemd. Over het bereikte resultaat zijn wij tevreden maar niet voldaan zegt spreker, en hij wil hier een woord van hulde brengen aan de spelers voor de prettige geest en het correcte ge drag, de verzorging te Zaandam ten spijt, waar speciaal de maaltijd alleszins reden tot ontevredenheid gaf. Ook andere organi satorische fouten zijn daar aan het licht getreden en spreker stelt zich voor te be- voegder plaatse aan te dringen op een permanente commissie van voorbereiding voor het Vierbonden tournooi. De uit stekende verzorging te Assen en Emmen is het beste bewijs dat het heel anders kan. Conform de voorstellen van de Scheids rechters commissie wordt besloten tot aan stelling van een 15-tal scheidsrechters per 1 Augustus 1938 terwijl eenige scheidsrech ters niet voor een benoeming of herbenoe ming in aanmerking komen. Aan de vereeniging van Leeraren in de Lich. Opvoeding zal een subsidie worden toegekend voor de uitgifte van het jaar boekje. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van een zangkoor een medaille beschikbaar te stellen terwijl aan de Reddingsbrigade voor drenkelingen, gezien het algemeen nut tige karakter dezer vereeniging, een medaille als prijs voor te houden wedstrijden be schikbaar zal worden gesteld. Op een verzoek van een vereeniging om vergoeding van reiskosten als gevolg van haar deelname aan wedstrijden om het Kampioenschap van Haarlem wordt afwij zend beschikt omdat de bestaande regeling zulks niet toelaat. In een nieuw te ontwerpen regeling zal hierin echter voor de toekomst worden voorzien. De heer van Gemerden brengt, namens de Terreincommissie de samenstelling van den inhoud der verba ndtrommels ter sprake welke niet meer aan redelijke eischen vol doet. Nader zal nog geïnformeerd worden hoe die samenstelling zal moeten zijn rekening houdende met de financieele draagkracht der vereenigingen. De heer Scheen deelt ons mede dat hij inlichtingen zijn ingewonnen omtrent het door den Bond in te nemen standpunt bij het eventueel door de A'g. V.V. de Zwaluwen organisee- ren van junioren tournooi. In principe wordt tot medewerking besloten. De heer Boeree brengt de ontwerp-rege ling in overleg voor het adspirantenvoetbal ter sprake dat door de Commissie in overleg met de vertegenwoordigers der vereenigin gen is ontworpen. Behoudens een kleine redactie wijziging wordt het ontwerp goed gekeurd. Besloten wordt de jaarvergadering te houden op Zaterdag 16 Tnli a.s. in de groote <aal van Hotel de Leeuwerik te Haarlem i Kruisstraat) terwijl op 24 Juni een be stuursvergadering zal worden gehouden ter voorbereiding van de jaarvergadering. Hierna sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12