Derde verkiezings-Zondag in Tsjecho-Slowakije. 2400 typografen te Haarlem bijeen. THIJS, REDDER I DEN NOOD! HAANDAG 13 JUNI 1938 HAARLE M'S DAGBLAD Ernstige incidenten deden zich niet voor. Vooruitgang der regeeringspartij, Slowaken en Sudeten-Duitschers. Van 8 uur 's morgens tot 5 uur 's middags hebben Zondag in Tsjecho- Slowakije de verkiezingen plaats ge had in het derde gedeelte, waaron der meer dan 8000 gemeenten be grepen waren. In vele gemeenten waren echter z.g.n. eenheidslij sten opgesteld, zoodat een eigenlijke verkiezing niet plaats had. Volgens een zegsman van de Su deten Duitschers waren o.a. in 900 van de 2000 gemeenten in het ge bied der Sudeten-Duitschers, waar gestemd werd, eenheidslij sten inge diend door Henlein's partij, zoodat de candidaten automatisch gekozen zijn. In het algemeen is het opgevallen, zoo meldt United Press uit Praag dat er druk gestemd is. Vooral valt dit te zeggen van Reichenberg enPressburg. In de laatste stad had Henlein's partij, die daar weinig aanhangers telt, het parool gegeven, zooveel mogelijk op de auto- nomische partij der Slowaken, de partij van Hlinka, te stemmen. In het algemeen kan men zeggen, dat de verkiezingen rustig verloopen zijn. Slechts op enkele plaatsen is het tot incidenten ge komen. Zoo o.a. is in Staab gevochten tus- schen Tsjechische soldaten en Sudeten- Duitschers. De Duitschers waren bezig, ver- kiezingsplakaten aan te brengen. Ook in Griinwald viel een incident voor. Een Sudeten-Duitscher was bezig een plakaat aan te brengen, toen hij werd aangevallen en geslagen door tegenstanders. In den nacht op Zondag is het in Reichenberg tot een in cident gekomen. Toen zijn nl. communisten slaags geraakt met Sudeten-Duitschers. Drie Duitschers zouden daarbij gewond zijn. De Sudeten-Duitsche partij heeft medegedeeld, dat zij voornemens is te protesteeren tegen de wijze, waarop in Iglau en Pressburg gestemd is. Tal van niet-stemgerechtigde personen zouden daar hun stem hebben uit gebracht op de Tsjechische partijen. De partij der Sudeten-Duitschers zal vragen, dat de verkiezing in beide steden herhaald wordt. Havas meldt hierover nog, dat in Iglau aan hangers van Henlein, die de geldigheid der verkiezing betwistten, „en masse" de stem- bureaux wilden binnendringen. De politie dreef ze uiteen en ging over tot huiszoekingen in lokalen der Duitsche en Tsjechische par tijen. Bij een der pogingen der Henleinisten te Iglau een bureau binnen te dringen, is Hott, de lijstaanvoerder van de Tsjechische Natio- nalen, die zich in het lokaal bevond, door een beroerte getroffen en overleden. Hott was een neef van president Benesj. De stad ging in verband met dit feit in rouw. Uit het onderzoek, dat onmiddellijk te Iglau is ingesteld en dat nog niet gereed is, is nog volgens het Tsjechisch persbureau Ceteka niets gebleken van onregelmatigheden. Alles ls overeenkomstig de wet verloopen. Te Sumperk in Moravië hebben zoo vervolgt dit bureau de aanhangers van Henlein gede monstreerd. De politie moest verscheidene ma len samenscholingen verspreiden, waarbij een aantal personen werd gewond, waaronder vijf politiemannen. Een aantal arrestaties werd verricht, de arrestanten werden later weer vrijgelaten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt nog uit Bodenbach. dat Tsjechen daar een arts heb ben aangevallen en mishandeld. Havas bericht, dat in 3235 gemeenten met een Tsjecho-Slowaaksche meerderheid en 160 gemeenten met een Hongaarsche meerderheid geen verkiezingen zijn gehouden, omdat de partijen tot overeenstemming gekomen waren over de verdeeling der zetels, of omdat er maar een lijst met candidaten was ingediend. In werkelijkheid zijn, tezamen met de Sudeten Duitsche gemeenten, waar niet gestemd werd, slechts verkiezingen gehouden in 3829 ge meenten; waarvan 2560 Tsjecho-Slowaaksche, 891 Duitsche, 5 Poolsche, en 373 Hongaarsche. Behalve te Bratislava (Pressburg) waar een zeer gemengde bevolking- woont. blijkt uit den -uitslag van de verkiezingen, voor zoover tot nu toe bekend, dat de communisten een groot aantal stemmen hebben verlo ren. De sociaal-democraten en de Tjechische regeeringspartij zijn iets vooruit gegaan. Ook de Slowaaksche volkspartij van mgr. Hlinka, is vooruitgegaan doch heeft nergens meer dan veertig tot vijf en veertig procent van de stem men behaald, De parij blijft derhalve Gocring op inspectie langs den Rijn. Verstrekingen te Kchl in oogenschouw genomen. Het Fransche blad Le Temps publiceert het volgende uit Straatsburg ontvangen tele gram: „Goering, de rijksminister van lucht vaart, is Zaterdagochtend om half elf onver wacht te Kehl aangekomen op de Duitsche Rijnbrug tegenover Straatsburg. Komende, van Karlsruhe begaf Goering, die vergezeld was van verscheiden generaals, zich direct naar de Rijnbrug,waar hij gerui- men tijd de onlangs door de Rijksweer aange brachte versterkingen inspecteerde. Van Fransche zijde kon men zien, dat Goe ring en zijn gevolg zich weer naar hun auto's begaven om den inspectietocht voort te zetten". COUREUR RIJDT OP TOESCHOUWERS IN. Tijdens de races om den grooten automo- bielprijs te Rio de Janeiro is een door een Braziliaan bestuurde auto op de menigte in gereden. Er werden vijftien personen gewond Twee hunner hebben zware kwetsuren op- geloopen. wel de sterkste Slokaawsehe partij, doch niets rechtvaardigt haar bewe ring het geheele Slowaaksche volk te vertegenwoordigen. In de plaatsen van eenige beteeke- nis, heeft de Sudeten-Duitsche partij ten opzichte van 1935 slechts weinig vooruitgang geboekt, en het verkre gen succes blijft volgens Havas ver ten achter bij de resultaten, die men in de kringen der partij had verwacht. Zoo heeft de partij in het district Asch, het hoofdkwartier van Heinlein 81 pet. behaald. In den loop van den nacht is het optimisme, dat zich in Duitsche officieele kringen te Praag toonde, na het bekend worden van de eerste uitslagen der verkiezingen in Tsjecho- Slowakije, afgenomen. Toch verklaart de Vöykiscvhe Beobachter. dat de „eenheid van de Sudeten weerstand heeft geboden aan de terreur van de Tsjecho-Marxisten". Verder constateegrt het blad, dat het aantal Tjechi sche stemmen in het Sudetenland is toege nomen en het schrijftdat thans de regeering te Praag ofwel zal besluiten de eischen van de Sudeten-Duitschers in te willigen, ofwel de oude politiek der mindedheden zal voortzetten welke het schip van staat zonder twijfel mee zal sleuren in de draaikolken van de bolsje wistische chaos." Rudolf Hess acht Tsjecho- Slowakije een gevaar voor den vrede. Catastrofe slechts door het optreden van Hitier voorkomen, zegt de plaatsvervanger van den Fiihrer. Rudolf Hess. In tegenwoordigheid van Adolf Hitler heeft Rudolf Hess tijdens een betooging te Stettin, die door 500.000 personen uit Pommeren be zocht werd, een redevoering uitgesproken, waai'in hij o.a. zeide: Hoe armzalig zijn de menschen daarbuiten in de wereld, die gelooven, dat Adolf Hitler zou kunnen streven naar oorlog en vernieling. Hij kent den oorlog, hij weet. dat deze het einde zou beteekenen van zijn vredelievende plannen. Hij weet dat een Europeesche oorlog het einde zou beteekenen van de cutluur van Europa. Ik wilde, dat allen, die verantwoorde lijke posten bezetten bij andere volken, den oorlog even goed zouden kennen als hij en er zich evenzeer van bewust zouden zijn wat een oorlog voor het lot van Europa beteekent. Bijna nooit heeft men zoo lichtvaardig gespeeld met het lot der volken als in deze laatste weken, in welker middelpunt een staat stond, die slechts dank zij de „leugen van Versailles" bestaat en die dank zij deze leugen de wereld in opwinding vermag te brengen. Helder en duidelijk staat het vol gende voor aller oogen. Ten eerste: deze staat is klaarblijkelijk niet bij machte orde en rust binnen zijn gren zen te handhaven. Ten tweede: deze staat is geworden tot een haard van gevaren voor den vrede in Europa. Het beteekent een bedreiging van den vrede in Europa, wanneer men plotse ling mobiliseert. Maar deze staat mobiliseert niet alleen, blik semsnel heeft hij aan de grenzen tusschen hem en zijn nabuur een toestand opgeroepen, die practisch een soort oorlogstoestand is. De eene provocatie van den nabuur is op de andere gevolgd. Als motiveering voor dit ge vaarlijke optreden is de wereld bekend ge maakt, dat Duitsche troepen zich in de rich ting van de grens zouden bewegen. Een niet bewezen, volkomen onwaar gerucht is dus vol doende om te spelen met een afschuwelijken oorlog. Aan niemand anders dan aan den Führer hebben Europa en de wereld het te danken, dat dit spel niet tot de catastrofe heeft geleid. Als dank daarvoor hebben wij beleefd, dat in ieder geval in het openbaar door een groot deel der radiozenders, door communiqué's in de pers enz. een stroom van laster en feiten verdraaiingen uitgegoten is tegen hem, wien alleen het te danken is, dat Europa niet in vlammen staat. Voortgaande verklaarde Hess, dat de Vol keren zelf even weinig als ooit den oorlog willen. Ten slotte waarschuwde spreker er tegen „Duitschland's vredelievendheid voor zwakte 'te houden". Vliegongeluk in Afrika. Leider van het tsetse-onderzoek in Tanganyika omgekomen. Havas verneemt uit Nairobi, dat in Tanga nyika op 50 mijl van Singida een vliegtuig neergestort is. De drie inzittenden kwamen om het leven. Een der inzittenden was de directeur van het tsetse-onderzoek in Tanga nyika, Swinnerton. De machine was door het bestuur van Tan- ganvika gecharterd en werd sinds Woensdag jl. vermist. Zaterdag pas slaagden vliegtui gen der Royal Air Force na uitgebreide on- derzoekingen er in het toestel te ontdekken. IDe beide andere inzittinden waren een bota nicus en de bestuurder. (Adv. Ingez. Med.) Franco's troepen reeds in Castellon Albocacer Zaterdag gevallen. De Nationalistische toepen van ge neraal Araud zijn Zaterdagmorgen vroeg Albocacer binnengedrongen. De opmarsch naar het stadje ging zeer snel in zijn werk. Daarna be zetten de Nationalistische troepen het dorpje Borriol. Volgens een bericht van United Press uit Burgos zijn zij op het oogen- blik reeds in de buitenwijken van Castellon aangekomen, waar hevig gevochten wordt. Het schijnt, dat de laatste dagen in dezen sector door de troepen van Franco duizen den gevangenen gemaakt zijn. Men rekent te Burgos op een spoedigen val van Castellon. Behalve Albocacer en Borriol zijn aan het Oostelijk front de dorpen Tornesa, Villanen en San Juan del Moro in handen der recht- schen gevallen. Mc Call naar de gevangenis overgebracht. Twee misdrijven, waarop de doodstraf staat. Uit Miami, 11 Juni. McCall de ontvoer der en moordenaar van Jimmy Cash, is Za terdag overgebracht naar de gevangenis van Miami. Hij wordt voortdurend bewaakt daar men voor zelfmoord vreest. Hij wordt be schuldigd van moord en ontvoering, twee mis drijven waarop in Florida de doodstraf staat. VERDACHTE IN HET LUIKSCHE PROCES BLIJFT ONTKENNEN. In de zitting van Zaterdagmorgen heeft de president van het Hof het verhoor van de we duwe Becker geëindigd. Vastberaden bleef zij op de haar gestelde vragen antwoorden, waarbij zij voortging met de voor haar be zwarende getuigenissen te loochenen. Geen enkele bekentenis kwam over haar lippen. De verdediging heeft nieuwe conclusies ge deponeerd, waarover het hof in zijn zitting van heden zal oordeelen. Aan het einde van de zitting van Zater dag bracht de rechter van instructie zijn rap port uit. Hij schilderde het karakter van de wed. Becker en wees op de talrijke tegen strijdigheden, welke zich tijdens de instruc tie, die ruim zeventien maanden heeft ge duurd, hebben voorgedaan. Op 20 en 24 JUNI 's middags uitsluitend toegankelijk voor congresleden. (Adv. Ingez. Med.) Vijfjarig bestaan van de C. B.V. Gisteren werd te Haarlem de zgn. 5de C.B.V.-dag gehouden, waarmede tevens het feit van het 5-jarig bestaan van de Commissie ter Bevordering van de vakstudie uitgaande van den Alge- meenen Nederlandschen Typografen bond gevierd werd. 2400 typografen kwamen uit alle deelen van het land in onze stad bijeen om een bijeenkomst in het Gem. Concertgebouw te houden en een kranslegging bij het standbeeld van Laurens Jansz. Coster op de groote Markt bij te wonen. De bijeenkomst in het concertgebouw werd groepsgewijs door de helft der aanwezigen 's morgens, door de anderen 's middags bij gewoond, en ingezet met orgelspel van Joh. Jong op het pijplooze Hammond-orgel. Er werd een tableau uitgevoerd „De C.B.V. heet U welkom", vervaardigd door de Alnetybo te Haarlem. De Amsterdamsche jeugdgroep voerde eenige zeer aardige dansen uit. De heer A. H. G. Blankenstein, voorzitter van de C.B.V,. dankte de Alnetybo Haarlem en „Haarlem's Bloei" voor haar medewerking, waardoor de C.B.V.-dag tot stand heeft kunnen komen. Vervolgens overhandigde een woordvoerder van de Amsterdamsche Alnetybo aan den voor zitter van den Haagschen Alnetybo den C.B.V.-eereprijs. Daarna had een huldiging plaats van de C.B.V. (De Commissie ter Bevordering van de Vakstudie) door de Alnetybo's. Den heer A. H. G. Blankenstein, werden een klok, een oor konde en bloemen aangeboden. De Bondvoorzitter, de heer B. Ponstein nam daarop het woord. Spr. zeide dat dank zij de voortvarendheid van den vaktechnischen dienst de C.B.V. bij de viering van het eerste lustrum een feest kan organiseeren, waaraan alle ty pografen deelnemen. Dat voor dit feestelijk samenzijn de stad Haarlem werd gekozen heeft twee redenen, aldus spr. Dat geldt eenerzij ds het feit, dat wij als feestvierende typografen ons op gewijden grond bevinden in Haar lem stond de wieg van Laurens Janszoon Cos- ter. Maar ook. omdat wij het gouden jubileum onzer Haarlemsche afdeeling nog eens willen nafuiven. Voor het belangrijke, aandeel, dat onze Haarlemsche vrienden in de voorberei ding van dezen C.B.V.- dag hadden, past een woord van dank. Spr. releveerde de omstandigheden waar onder de C.B.V. was opgericht. ,Ons hoofdbestuur aldus spr. heeft gedaan wat in gegeven omstandigheden geboden was: een vaktechnische dienst opgericht voor eigen leden. Wanneer wij oog hebben voor hetgeen onder de bezielende leiding van de C.B.V. tot stand gekomen is en ons rekenschap geven van het feit. dat in 52 plaatsen van ons land een Alnetybo-studieclub bestaat, meen ik niet te overdrijven wanneer ik zeg, dat onze C.B.V. in den korten tijd van haar bestaan gegroeid is tot dè richtinggevende grafische organisatie op vaktechnisch gebied in het Nederlandsche bedrijfsleven. Gaarne wilde spr. voor het front der troe pen een woord van dank en bewondering uiten aan het adres van de C.B.V.-leiding, en een woord van hulde aan de honderden en honder den stille medewerkers in het land. Namens het hoofdbestuur sprak de voorzit ter de hoop uit, dat het élan van een breede schare der leden zich onverzwakt in de C.B.V. zal demonstreer en. Het werk van den vak technischen dienst is geen aesthetische lief hebberij. doch draagt in sterke mate bij aan het bereiken der verwachtingen, welke de vak bond zich stelt. Hier geldt de ongeschreven wet: de economische mogelijkheden van het bedrijf worden mede bepaald door zijn tech nische resultaten. De Bondsvoorzitter overhandigde namens het hoofdbestuur de C.B.V.-leiding een bloe menhulde. Na een opmarsch der Amsterdamsche en Haarlemsche jeugdgroep werd een revue opge voerd „In pastei gevallen", die zeer in den smaak viel van het publiek. Het V.A.R.A.- orkest verleende medewerking en voorts Emmy Arbous en Bert van Dongen. leden van het V.A.R.A.-tooneel, The Retichini's en Peter Pech. Op de Groote Markt. Des middags vond een kranslegging plaats bij het standbeeld van den uitvinder van de boekdrukkunst Lourens Jansz. Coster op de Groote Markt. Alle 2400 typografen en hun gezelschap verzamelden zich op het plein rondom het beeld. De Bondsvoorzitter de heer Ponstein, beklom het spreekgestoelte. Wij staan hier aan den voet van het stand beeld van den man, aldus spr., waarvan de Nederlandsche geschiedenisboeken leeren, dat hij in 1423 de boekdrukkunst heeft uit- on ;elijksche kindervertelling Thijs moest nog voortdurend lachen om den sprong, dien de kabouter genomen had, toen de koning zoo hard nieste. Het heeft niets om het lijf koning Zilverdraad. Ik heb onder- tusschen een plannetje gemaakt, toen ik daar zoo achter het gordijn stond. Indien we er achter willen komen, wie de dief is. wel majesteit, dan geloof ik, dat die kabouter ons meer kan vertellen! Daarom heb ik zoo gedachtals ik dien kabouter eens volgde en eens ging kijken, waarheen hij ging en als ik dat dan wist, ik hem eens vroeg, of hij iets van den diefstal afweet? Lijkt U dat geen goed idee? Koning Zilverdraad dacht een oogenblik na, knikte dan goed keurend met zijn hoofd. Dat is het zeer zeker, ridder IJs! Doet U maar, wat U goed dunkt! Ik vind alles best. Mooi. Majesteit ridder IJs neemt dan nu afscheid van U. en tot ziens' Vaarwel, ridder IJs! En succes! Thijs maakte een diepe buiging en haastte zich door het venster naar buiten, om den kabouter te volger gevonden. Dat wil zeggen, dat de naam van Lourens Janszoon Coster en daarmede in één adem die van Nederland verbonden werd aan de nuttigste gave. welke de mensch heid geschonken kon worden: verbreiding en verdieping der menschelijke gedachte door het gedrukte woord. Door het toepassen van de losse letter werd de boekdrukkunst een machtig wapen in den strijd voor mensche- lijkheid en recht: de bevorderaar van kunst en wetenschap: de onuitputtelijke bron voor allen, die naar waarheid en kennis dorsten. Om uiting te geven aan ons gevoel van eerbied en bewondering, staan wij thans hier voor het standbeeld van den man. door wiens vernuft de boekdrukkunst zijn voor de menschheid zegenrijke taak kon aanvangen. Wij, leden van den Algemeenen Nederland schen Typografenbond, voelen ons zijn na zaten en dienaren, die een zij het beschei- dene rol hebben te vervullen bij de ver vaardiging van boek, krant en tijdschrift, al dus spr. Nevens de behartiging van de rechtstreek- sche materieele belangen der boekbewerkers om de verzorging hunner sociale behoeften, geeft de bondsleiding zich veel moeite, zijn leden op te voeden tot vakbekwame arbei ders. Spr. richtte een woord van dank tot het ge meentebestuur van Haarlem. Spr. hoopte dat het huldebetoon er toe bij zal dragen, dat ve len zich in dezen tijd tot het goede boek wen den, teneinde hierin het geestelijk evenwicht te hervinden, dat bij velen in de baaierd van actueele en schokkende gebeurtenissen ver loren dreigt te gaan. In naam van den Algemeenen Nederland schen Typografenbond, in het bijzonder van de Commissie tot Bevordering der Vakstudie, legde de Bondsvoorzitter n krans neer bij het beeld van den uitvin... _-r van de boek drukkunst. Wethouder A. Reinalda nam vervolgens het woord en dankte den bondsvoorzitter der ty pografen voor de aan B. en W. van Haarlem gerichte uitnoodiging het lustrum van de CJ3.V. bij te wonen. Spr. onderstelde dat met de kranslegging bij het monument van Lourens Jansz. Coster tevens al diegenen gehuldigd werden, die in den loop der tijden, kunst, wetenschap en historie na. de boekdrukkunst hebben ge diend. Spr. releveerde, dat de Typografenbond één der vroegst ontstane vakorganisaties in ons land is. en sprak zijn vreugde er over uit dat deze organisatie nevens de maatschappe lijke verheffing van haar leden te bewerk stelligen tevens aandacht schenkt aan den opbouw van het typografenbedrijf. Spreker bracht een woord van hulde voor het werk, dat de organisatie voor het Nederlandsche volk heeft verricht. Hiermede was een eind gekomen aan de plechtigheid op de Groote Markt. Tot slot van den 5den C.B.V.-dag gingen de typografen en gezelschap naar IJmuiden, alwaar zij een rondvaart per stoomboot maakten door 's werelds grootste sluizen. PROGRAMMA DINSDAG 14 JUNI 1938. HILVERSUM I 1875 M. Jaarsveldzender 415.5 M.) KRO-Uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.15 Be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.— Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 2.Voor de Vrouw. 3.— De KRO-Melodisten. 3.45 Berichten, gramofoon muziek. 4.KRO-Kamermuziek. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.— KRO-Orkest. 5.45 Geluk- wenschen. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.15 Zwem les. 6.30 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 7.Berichten. 7.15 Causerie over de pyg meeën van West-Afrika. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 Ste delijk Orkest van Maastricht. 9.Reportage 9.30 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Andberto en zijn Italiaansch orkest. 11.2012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM H, 301,5 M. AVRO- uitzendinf g. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.30 Berich ten). 9.— Gramofoonmuziek. 10.— Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 En semble Willy Kok. 11.Wenken voor de huis houding. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.15 Het Lyra-Trio. 2.— Omroep orkest. 2.40 Declamatie. 3.— Jetty Cantor's ensemble en gramofoonmuziek.. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Kinderhalfuur. 5.30 Omroep orkest. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroep orkest. 7.— Vvro-dansorkest. 7.35 Causerie „Internationale problemen van deze tijd". 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. Gramo foonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.15 Radiotooneel. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.— Berichten A.N.P. Hierna schaaknieuws 11.1512.00 Daismuziek (Gr.pl.) DROITWICH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Whinyates Strijkkwartet. 12.35 Reportage. 1.05 Gramofoonmuziek.. 1.35 Causerie „An Ame rican on Dartmoor". 1.50—2.20 Gramofoon muziek. 4.20 Jack Hill en zijn orkest m.m.v. soliste. 5.20 Palis Pertis' Zigeunerorkest m.m.v. solisten. 5.50 Reportage. 6— Gramofoonmuziek 6.20 Berichten. 6.45 Reportage. 7.— BBC.- Harmonie-orkest m.m.v. soliste. 8.— Causerie „The poet laureateship". 8.20 BBC-Theater- koor en -orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „My best news-story: Front page fight". 10.— Sectie van het Boyd Neel Strijk orkest en solisten. 10.30 Causerie „Your visit to Scotland". 10.45 Het Orkestre Raymonde 11.3512.20 Joe Kaye en zijn orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroep-Amu- sementsorkest. 8,50 Vervolg concert. 12.20 Om roeporkest. 2.30 Populair concert. 3.50 en 4.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Solistenconcert. 7.35 Omroeporkest. .850 Hermann Hagestodt's dansorkest, orkest van de Rijksarbeidsdier.st en solisten. 12.203.20 Weensch Kamerorkest citherkwartet en boerenkapel. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- salonorkest en gramofoonmuziek. 1.30 Om- roepdansorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepansorkest en gramofoonmuziek. 6.50 Omroepsalonorkest. 7.20 Gramofoonmu ziek. 8.20 „The two Cavelli's" en soliste. 9.20 Nationaal Orkest en solist. 10.30—11.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roepsalonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Vioolvoordracht. 6.25 6.35 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepork- '50 Koor van de Kathedraal te Straatsk;: solist en het Straatsburgs Omroepoi1 -st 10.05 en 10.30 11.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6