f59.- CRICKET COLF PAARDENSPORT SCHAKEN GYMNASTIEK. VACANTIE1938 WATERPOLO DINSDAG 14 JUNI 1938 MA AUT.F.M'S DAGBLAD 7 Haarlem 3-V. V. V. 3 b. Haarlem 1ste innings 67. V.V.V. lste innings 126 runs. Haarlem 2de innings 56. V.V.V. wint dus met innings en 3 runs. Haarlem 2—U. V. V. Haarlem lste innings 71 (P. Kruyt 15, P. de Lugt 13, J. Fortgens 18). Bowlingcijfers: C. Gravendaal 4—33, M. Luyk 4—31. U.V.V. lste innings 157 (L. v. Woersem 14, J. Hendriks 28, C. Gravendaal 52, KI. Huberts 23 M. Luyk 10). Bowlingcijfers: J. Fortgens 229, P. de Lugt 1—46, A. v. d. Bergh 3—25, J. de Boer 3—35. Haarlem 2de innings 78 voor het verlies van 4 wickets (P. Kruyt 14, P. de Lugt 20. J. Fort gens 18*. J. Plas 16). Bowlingcijfers: C. Gravendaal 014. M. Suyk 04, J. van Beest 424. H. Braggaer 0—32. Haarlem verloor dus op de lste innings met 76 runs. OVERGANGSKLASSE. H. B. S.-C. V. H. Gewonnen door H.B.S. met innings en 38 runs. H.B.S. 201 voor 5 gesloten, waarvan Everard 19, Snel 67 n.o., Van Katwijk 13, Huin der 24 en v. d. Vegt 47. Bowlingcijfers C.V.H.: Roodt 1 voor 49. Zeeuwe 0 voor 19, Langeraar 1 voor 45 en Van Roon 2 voor 53. C.V.H. lste innings: 95, waarvan Van der Sluis 44, Keyzer 20. Bowlingcijfers H.B.S.: v. d. Vegt 3 voor 16. Wunder 4 voor 24, Taverne 2 voor 5. Tweede innings C.V.H.68, waarvan Van der Sluit 11 en Roodt 39. Bowlingcijfers H.B.S.: Everard 1 voor 9, v. d. Vegt 1 voor 3, Huinder 5 voor 21, en Wunder 3 voor 29. (Adv. Ingez. Med.) Kcnnemer Golfclub. Zaterdag en Zondag is op de banen van .ie Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de maandelijksche wedstrijd gehouden. Om den Damesprijs moeten mevr. De Vlugt (22) en mevr. Strauch (23), beiden met 69, overspelen. Den Heerenprijs won P. Blankevoort (18) 72. Handicap-competitie. Kennemer—Hilversum II 5—3. Op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club werd gisteren de handicap competitie wedstrijd Kennemer-Hilversum II gespeeld, die eindigde in een overwinning voor Kennemer 5—3. Uitslag foursomes: P. A. Cramerus (12) en J. W. Cramerus (13) spelen all square met E. Lefebvre (11) en J. Nienhuys (13). Mr. M. Sanders (8) en S. H. van Geuns (20) verliezen van C. Dekker (9) en F. C. Strauch (14) met 2 down. M. Ritsema (12) en M. Rinkel (18) verliezen van F. C. Nurse (14) en A. Simpson (17) met 4 en 2. Uitslag singles: Mi-. M. Sanders (8) verliest van C. Dekker (9) met 8 en 7. P. A. Cramerus (12) wint van E. Lefebvre (11) met 1 up. M. Ritsema (12) verliest van F. C. Nurse (12) met 5 en 3. J. W. Cramerus (13) wint van J. Nienhuys (13) met 1 up. M. Rinkel (16) wint van F. C. Strauch (14) met 2 en 1. S. H. van Geuns (20) verliest van A. Simp son met 3 en 1. POSTDUIVEN. HAARLEMSCHE POSTDUIVENBOND. Evenals vorige jaren is het centrum voor het concours van St. Vincent wederom gevestigd bij bovengenoemden bond. Het concours heeft plaats op 24 Juni a.s. De datum van inkorven is op 20 Juni a.s. in het gebouw van ,.De Luc.htgids" te Haarlem. Alle liefhebbers van Haarlem, al of niet bij den Haarlemschen bond aangesloten, kunnen hieraan deelnemen. Het inkorven geschiedt tusschen 7 en 8 uur. Voor dit concours is weder disponibel de wisselbeker, uitgeloofd door den heer J. Uiten- boogaard, medaillehuis, Schoterweg te Haar lem. Inschrijf bil jetten en reglementen zijn van Vrijdag af te verkrijgen aan het secretariaat van den Bond, P. H. Boeree, Bakenessergracht 47 te Haarlem. DE SNELVLIEGER. Door „De Snelvlieger" werd een wedvlucht gehouden van Waver, afstand 185 K.M., waaraan met 186 duiven werd deelgenomen. Losgelaten te 8.30 was de aankomst der eerste duif te 10.36.23 en de laatste prijswinner te 10.51. De prijzen werden behaald als volgt: A. Sweerts 1 3 20 23 34.36 37; P. Dik 2 13 27; L. Gimbrère 4 7 12 16 22 28 32; P. J. v. Daa- len 5 15 18 19 33 35; W. Petri 6 10 14 21; J- J. Petri 8 9 11 30; H. Roosdorp 17 24 25: J. J. Douglas 26; L. Hamaker 29 38; C. Neder- koorn 31. DAMMEN. NATIONAAL HOOFDKLASSE CLUB KAMPIOENSCHAP. De te Almelo gespeelde wedstrijd tusschen de Damclub „Zwart-Wit" (Almelo) en de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" (Am sterdam) eindigde in een 164 overwinning voor de Amsterdammers, waardoor „Gezellig Samenzijn" beslag legde op het Nederlandsche hoofdklasse-clubkampioenschap. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NOORD-HOLLAND. Voor den eindstrijd om het persoonlijk hoofdklasse kampioenschap van Noord-Hol land hebben voor het district Haarlem en omstreken ingschreven A. de Jong (Damclub „Oosterkwartier") en P. H. Meure (Haarlem- sche Damclub). De partij De Jong-Meure zal Woensdag avond a.s. in het clublokaal der Damclub ..Haarlem" worden gespeeld. PERSOONLIJK 3e KL. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN. Voor den eindstrijd om het 3e klas kam pioenschap van Haarlem en Omstreken heb ben zich thans de volgende vier spelers ge classificeerd; O T. Glaser en C. B. de Laat (beiden Haarlemsche Damclub) A. de Vos (Damclub Oosterkwartier") en H. van Leuf- fen (Damclub „Het Noorden"). CHRIST. KORFBALBOND. Ouder Ons. Wedstrijdsecretaris C. van Huis. Van Raephorststraat no. 35 Overveen. De laatste competitiewedstrijd van Onder Ons II Legen Ijsvogels IV te Den Haag is niet doorgegaan, wegens te laat komen van Onder Ons II. waarna toch nog een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld werd, dien Ijsvogels IV met 30 won. De Juniores brachten het er beter af en behaalden den lsten prijs met de Juniores wedstrijden te Sassenheim. Geprobeerd zal worden Woensdagavond nog een vriendschappelijken wedstrijd tegen een H.K.B.-twaalftal te spelen. Het concours-hippique te Bussum. Zaterdagmiddag werd het concours-hippique te Bussum geëindigd ten aanschouwe van eenige duizenden bezoekers uit alle deelen des lands. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende Springconcours (zwaar): 1. Lottka van mevr. Passmann—Gosselaar Beerta, Den Haag, berijder C. Dietrich 0 ft. 1 min. 23 sec. 2. Fakir van Amslerdamsche Rijtuig Mij., bereden door v. d. Vaart. 8 ft. 1 min. 33 sec. 3. Clou der Fer van L. Uyttendaal (Breda), bereden door Nic. Uyttendaal 8 ft. 1 min. 42 sec. Concours Tuigpaarden, tandem: 1. H. M. Bultman te Heemstede. Springconcours (zwaar) voor amateurs: 1 It. De Bruyne met Ernica, 4 ft. 1 min. 20 sec., winnaar van den door H. M. de Koningin be schikbaar gestelden prijs; 2. D. H. Pasman met St. George, 4 ft. 1 min. 26 sec.) 3. kapt. Tonnet met Barnabas .Rijschool Apiersfoort) 4 ft. 1 min. 45 sec. De landenwedstrijd tusschen Nederland en België werd door den Belgen gewonnen. De prijzen werden uitgereikt door luit.- .eneraal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het Veldleger en mi', dr. A. baron Röell, Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Met de Brabangonne en het Wilhelmus werd dit internationale concours-hippique gesloten. „HET WITTE PAARD". De uitslagen der-laatste partijen waren: lste klas: W. KosterM. Vermeer 10 Th. de LoozeC. P. Emans 01 J. de LangeP. Hoogewerf 01 2de klas: J. WijfjesC. Hoogewerf 01 N. J. W. Hoogland—H. Stol voort 0—1 G. Th. v. d. StoopA. v. d. Kamp 01 ReeuwijkJ. Wijfjes 1—0 H. StolvoortC. Hoogewerf 10 G. HaackTh. C. van Schie 1—0' HONDENSPORT. TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Op de Honden ten toonstelling, die 1112 Juni in Amsterdam gehouden werd. boekten de leden van de Kynologenclub „Kennemer- la,nd" de volgende successen: De heer Keur kreeg met zijn Barzois Stepn- jakov's Iwan len prijs, uitm. reservekam- pioensprijs Stepnjakov's Olga le hprijs uitm. kampioensprijs. Mevrouw Honhof met haar Barzoi „Koezj- ma" len prijs uitm. De her W. v. Haaren en mevrouw L. v. Haaren-Spies kregen met hun Holl. her dershonden „Erik v. Purmerstein" en „Benno v. Purmerstein" den kampioens- en reserve- kampioensprijs. De heer S. G. H. de Graaf met zijn boxer „Arbit" het diploma „zeer goed". Mevrouw C. P. Gunckel-Dekking met haar jonge gladharige foxterriers Pico of You len prijs uitm. met reservekampioens- prijs en met Monocle of You len prijs uitm. De Japannees van den heer J. A. C. Zil- lesen kreeg len prijs zeer goed en mevrouw R. C. P. Boerlage met haar Pekingees Tjing's Chut len prijs uitm. Er zijn in Haarlem en omstreken veel mooie honden .zooals thans weer gebleken is. In September hoopt de Kynologenclub Kennemerand" in Haarlem een tentoonstel ling te organiseeren. Rashonden uit alle plaatsen en landen zullen er welkom zijn. HENGETEN. HET KARPERTJE. Zondag hield bovengenoemd college een wedstrijd, waarvoor de heer Blomaerts een beker beschikbaar stelde. Deze werd de eer ste maal gewonnen door J Deen met een visch van 34 c.M. 2 N. v. d. Ra 57 st.. 3 R v. d. Aar 56, 4 Antonisse. 5 mevr N. v. d. Ra. 6 P. Steenken. 7 P. v. Steijn. 8 Schaap. 9 v. d. Meulen. 10 mevr Deen. 11 Hartman. 12 C. v. Steijn. 13 Treuren. Leden: 1 H. Eland. gr. visch. 2 M. Eland 51 st,, 3 A. v. Aar, 4 C. v. d. Aar. 5 D v. Steijn 6 Groffer. 7 F. v. Steijn. 8 Nieuwhuis. Na afloop werden de prijzen door den voor zitter in het clubgebouw uitgereikt. DE MORGENSTOND. Zondag hield „De Morgenstond" te Haar lem-Noord haar eersten onderlingen wedstrijd op wit visch in de Nauernasche Vaart. De prijzen werden gewonnen als volgt: lste prijs grootste P v. d Smissen. 2de meeste P Brouwer. 3de grootste J. v d Smis sen, 4de meeste H. Ladru. 5de grootste H. v. d. Smissen, 6de meeste N.N., 7de grootste A. Fabel. V.A. f 1-00 p. week Modern costuum n. m. samen Gabardine of tweedjas n. m. Vraagt eens vrijblijvend coupeursbezoek met stalen, u belt 17273 of brieven aan Telefoon 17273 De Kleeding Verkoop Centrale Schagchelstraat 19 c naast Slager's Verfh. (Adv. Ingez. Med.) De K. T. K. in Juni. Het programma van den Kennemer Turn kring voor de tweede helft van Juni is dit jaar bijzonder uitgebreid. De eerste gebeurtenis, tevens eerste ondpr deel van de V. V. V.-feesten in Zandvoort, vindt Zaterdag 18 Juni plaats in het Noorder- bad aldaar. Zwemwedstrijden voor den K. T. K. worden dan gehouden onder leiding van den heer J. A. B. van Pagée. Op het program ma staan voor adspiranten 25 M. schoolslag en vrije slag, benevens 3 x 25 M. estafettp. Voor de leden tellen 50 M. vrije slag, 50 M. rugslag, 100 M. schoolslag. 3 x 50 M. wisselslag (persoonlijk) en 3 x 50 M. estafette. In de daarop volgende week, en wel op 21 en 24 Juni, vinden onder leiding van de hee- ren P. J. Wagemans en J. M. Duijff de eerste wedstrijden plaats van de athletiek-competi- tie. Wat dames aangaat komen daarin uit in de le klasse 3 ploegen en in de 2de klasse 19 ploegen. De heeren leveren in de le klasse 4, in de 2e klasse 5 en in de 3e klasse 6 ploe gen. Tien vereenigingen nemen aan de com petitie deel. Zaterdag 25 Juni neemt de K. T. K. deel aan de Lighal-uitvoering, en den daaropvolgen- den dag werken zijn dames mede aan den Olympischen dag. Het programma voor Juli belooft nog druk ker te worden dan dat voor Juni. Onderlinge wedstrijden van „Bato". Bovengenoemde vereeniging hield in haar oefenlokaal aan de Badhuisstraat haar jaar- lijksche onderlinge wedstrijden. Zooals ver wacht mocht worden wist bij de heeren F. W. Guit onbedreigd het kampioenschap te beha len. Bij de dames was er veel strijd tusschen de dames Swart—De Vos en FortgensSmal; ae laatste verdedigde voor de zesde maal haar titel van vereenigingskampioene; thans moest zij dien echter afstaan aan haar twee rivalen, welke beiden met een gelijk aantal punten eindigden. De voorzitter van Bato, den heer G. H. O. v. d. Wall, stelde namens de vereeniging voor de damesafdeeling een nieuwen beker beschikbaai». De uitslagen luiden als volgt: Meisjes af«L: 2e gelid 1. R. Jonker 50 p.; 2, M. Peuschgens 49 p.; 3. v. Dusselman 46,/2 P- 3e gelid: 1. D. Martin 50 p.; J. Coers 48 p.; 3, N. v. Sprakelaar 46,/z p. Oudste Meisjes: le gelid: 1. H. G. Land wehr 52'/2 p.: 2. J. C. Landwehr 49!/2 p.; 3. L, Koelemij 49 p. 2e gelid: 1. A. Apetz en A. Ha gen 48V2 p.; 2. H. G. v. Tongeren 48 p.; 3. E. A. Vierwind 47J/2 p. 3e gelid: 1. T. J. v. Ton geren 53V2 p.; 2. E. Lans 50Yz p.; 3. H. v. Ton geren 49 y2 p. Te verwerken was vrije oef., Brug, Ringen. Evenwichtsbalk, Rek, Paardvolt en Paard sprong. Jongens afd. le gelid: 1. W. Swart 48y2 p., 2. P. Luiting 47 p.; 3. P. Bax 45 p. 2e gelid: 1 B. Koelemij 47y2 p.; 2. J. v. Houten 45Y> p.; 3. F. Tholen 44»/2 p. 3e gelid: 1. D. Boulenois 44y2 p.; 2. P. v. Leen 44 p.; 3. A. Blauw 42 p. Te verwerken was Vrije oef., Brug, Rek, Ringen, Paardvolt en Paardsprong. Heeren afd. le gelid: 1. F. W. Guit 50 p.; 2. C. A. Guit 44y2 p.; 3. J. D. de Kruyff 44 p. 2e gelid: 1. A. M. Prent en A. Korth 40'/2 p.; 2. Chr. Fehres 38 p.; 3. H. E. Deen 37 p. 3e gelid: 1. F. Hoogland 38V2 p.; 2. J. G. L. v. Leeuwen 38 p.; 3. W. Barnard 35y2 p. Te verwerken was Vrije oef., Hoog Brug, Hoog Rek, Ringen, Paardvolt en Paardsprong! Dames afd. le gelid: 1. C. W. Swart en P. Vos 57y2 p.; 2. Mevr. Fortgens—Smal 55 p.; 3. D. Segerius 49Yz p. 2e gelid: 1. S. Keur 45'/o p.; 2. A. Blei 44y2 p.: 3 g. v. Dam 43y2 p". 3e gelid: 1. N. Steenken 47 p.; 2. F. Kuypers 42 p.; 3. E. Starink 39y2 p. Junioren. 1. L. de Graaf 52y2 p.; 2. T. Toepoel 49y2 p.; 3. R. Keur 47 p. Te verwerken was Vrije oef., Ringen, Brug, Rek, Evenw.balk, Paardvolt Paardsprong. WANDELSPORT. MARSCH TE ZAANDAM. De W. S. V. „De laatste Loodjes" te Zaan dam schreef Zondag een marsch uit van 65 K.M. Hieraan werd deelgenomen door de Haarlemmers C. F. v. d. Klashorst en Th, IJzermans, die dezen zwaren tocht binnen den vastgestelden tijd volbrachten. Deze tocht werd gehouden als training voor de a.s. Vierdaagsche te Nijmegen. Het parcours ging van Zaandam, langs het Kanaal, naar Beverwijk en Wijk aan Zee via den ouden Zeeweg, nieuwen Zeeweg terug naar Bever wijk, waar de eerste rust werd gehouden. Ver der naar Heemskerk, Castricum, door den 'polder naar Uitgeest. Krommenie voor de tweede rust. Toen naar Assendelft door de ge- heele Zaanstreek, naar de Julianabrug. via den nieuwen Rijksweg naar Zaandam terug. Haarlem's Dagblad GRATIS naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts 1 y2 cent voor portikosten boven den gewonen abonnementsprijs. De voordeelen hiervan zijn le U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. Doordat Uw abonnement blijft door gaan. behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering, n en ander geldt alléén voor vacantie- bressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD". Overzicht. We zijn getuige geweest van den belang rijken eerste klasse wedstrijd H. P. C.—D. W. R. De bezoekers wonnen deze plaatselijke ontmoeting volkomen verdiend. Het komt ons voor, dat H.P.C. op het oogenblik nog niet op volle kracht speelt. Vooral in tactisch op zicht schoten Braam c.s. te kort. een spelon- derdeel, dat in vorige seizoenen Juist het sterkste punt was. D.W.R. kan op een goeden wedstrijd terug zien. In het bijzonder de achlerhoede is ons meegevallen. Het Y. schijnt ook dit jaar weer grootsche plannen te hebben. Haar plaaisgenoote Dol fijn kreeg klop met- 5—1. De nieuwe eerste klasser Star moet zijn eersten competitie wedstrijd nog speien. Gezien het goede spe'. van dit team op den polodag te Utrecht zal Star zich ongetwijfeld weten te handhaven H. Z. en P. C. klopte de Maas met 110! In de tweede klasse heeren hebben V.Z.V en Haarlem zich tot dusverre goed geweerd V.Z.V. won den uitwedstrijd van H.V.G.B. met 52, H.V.G.B. speelde voor de rust fraai en was ongetwijfeld sterker dan de Velsenaren In ae tweede helft werd het uithoudingsver mogen minder. Enkele spelers konden hun man niet meer volgen. V.Z.V. veranderde den achterstand in het bovengenoemde resul taat. Haarlem won van het met invallers spe lende A. Z. 1870 met 3—0, een behoorlijk re sultaat, dat den oud-eerste-klasser moed geeft De dames van Haarlem brachten het er minder goed af. H.P.C. won in Stoop met 4—0. Met een volledige ploeg hadden Hermien Haase c.s. het er ongetwijfeld beter afge bracht. In de reserve tweede klasse ioet vooral Haarlem 2 goed werk. Reeds twee overwinningen zijn behaald. In de andere af- deeling geeft D.W.R. 2 den toon aan. H.P.C. 2 won, zooals wel te verwachten was, op over tuigende wijze van U.Z.C. 3. Het programma voor de komende week is als volgt: Dinsdag 14 Juni 1938: Star—Het IJ. HaarlemH.V.G.B. Haarlem 2H.V.G.B. 2. H.V. G. B. 3—V.Z.V. 2 Woensdag 15 Juni 1938: D. W. R.Nereus (dames). D. W. R.—Star. H P.C. 3—A.Z. 1870 2. Donderdag 16 Juni 1938: H. P. C. H.D Z. (dames). D. J. K. 3-H.P C. 3 Nereus 2Haarlem 2. R.Z.C. 2—D.W.R. 2. Vrijdag 17 Juni 1938 NereusHaarlem. Dolfijn—H.P.C. Dolfijn 2—H.P.C. 2. De D.W.R.-dames krijgen tegen Nereus een moeilijke opgave. Het spel der Haarlemsche dames tijdens de wintercompetitie was even wel van dien aard, dat de wij in haar ernstige kampioenscandidaten zien. Nereus zal waar schijnlijk een kleine nederlaag lijden. De H. P. C.-dames spelen Donderdag tegen de H.D.Z. de club van Moeder Triebels. Jaren achter een is deze vereeniging kampioen van Ne derland geweest: in 1937 degradeerde zij Wij zijn benieuwd hoe de dames Kann c.s. zich tegen deze Amsterdamsche dames hou den. De heeren van D.W.R. spelen Woensdag aan de Houtvaart tegen Star. De bezoekers lijken ons sterk genoeg om een gelijk spel te beha len, tenzij H. J. Kollerie weer ouderwetsch op schot is. H.P.C. trekt naar Dolfijn. Dat wordt een zege voor het team van Braam, want Dolfijn heeft veel aan kracht ingeboet- Voor de tweede klasse staat de plaatselijke ontmoeting Haarlem—H.V.G.B. op het pro gramma, die Dinsdagavond in Stoop's open bad wordt gespeeld. Wij vreezen voor de be zoekers het ergste, want in de tweede helft zal zich wel weer het gebrek aan uithoudings vermogen wreken. T11 memoriam D. E. van Leersum. DWR-TOURNOOI OM EEN WISSELPRIJS. Om den naam van wijlen den heer D. E. van Leersum, die zooveel voor de zwemsport heeft gedoon an die eenige jaren voorzitter is geweest van de Haarlemsche Zwem- er Poloclub „De Waterratten" levendig te hou den. hebben de spelers van het eerste zeven tal van deze club, dat het eerste klasseschap van den K.N.Z.B. heeft veroverd en hun trai ner, de heer G. Voogd, het plan opgevat een wisselprijs beschikbaar te stellen voor het houden van een j'aax-lijksch waterpolo-tour- nooi. Op Zondag 26 Juni zal voor den eersten keer om dezen wisselprijs gestreden worden. Poloclubs uit Haarlem en omgeving zullen deelnemen. MOTORWÏELRIJDEN. Wedstrijden op Duinrell. Het geleek er veel op, alsof de K.N.M.V. Zon dag een sterrit naar Wassenaar had georgani seerd, want uit alle deelen van het land waren de motorrijders naar het fraaie Wassenaar- sche landgoed Duinrell gekomen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende Junior esklasse: Boven 350 cc.: 1. H. de Wit, Broek, op Lan- gendijk, op Ariel, in 66 min. 23 sec.. 2. R. Jan sen, Haarlem, op Sarolea, in 66 min. 53 sec. De rest uitgevallen; w.o. ook H. van Weeren uit Leiden op B.S.A.. die langen tijd aan den kop had gelegen. Seniores: Tot 125 cc. 62.4 K.M.: 1'. J. S Verkerke, Amersfoort op Eysink 119 min. 3.6 sec., 2. J. Schravendijk, Haarlem, op D.K.W. 120 min 27.2 sec. Van 125—250 cc. 76.8 K.M.: 1'. J. Bovee, Amersfoort, op Velocette in 2 uur 16 min. 24.6 sec., 2. Chr. van Zutphen. Utrecht, op Ex celsior, 3. A. H. Beels, Haarlem, op Matchless. STANLEY WOODS WINT DE JUNIOR T. T. Doodelijk ongeluk. Uit Londen: De Engelsche Tourist Trophy motorwedstrijden zijn Maandagmiddag be gonnen met het verrijden van de Junior T.T.. ëen race voor motoren van 350 cc klasse •over een afstand van 425 K.M. De ook in ons land bekende renner Stanley Woods werd winnaar in 3 uur 8 min. 30 sec. Hij reed met een gemiddelde uursnelheid van 135.312 K.M en bereed een Velocette. welk merk sedert 1931 de zege in de 350 cc klasse steeds aan Norton had moeten overla ten. Ook de tweede plaats werd Maandag middag door een Velocette-rijder bezet, nl. Ted Mellors, die met bijna vier minuten ach terstand op Stanley Woods arriveerde in 3 u. 12 min. 20 sec. én 'n gemiddelde snelheid van 132.6 K.M. behaald had De eerste Nor- tonrijder de Engelschman Prith. eindigde ditmaal op de derae plaats. Helaas eischte ook deze motorwedstrijd een slachtoffer. De Nortonrijder Moore, die voor het eerst van zijn leven aan de junior deel nam, viel ln de derde ronde in volle snelheid en was onmiddellijk dood. (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGEN- TALLEN. De Jeugdcommissie voor het rayon Haar lem van den Neaerlanaschen Honkbalbond organiseert ook dit jaar weer wedstrijden voor schoolnegentallen van middelbare scholen. Voor deze wedstrijden is indertijd door den minister van onderwijs een zilveren medail le als wisselprijs beschikbaar gesteld. Ingeschreven hebben achttien negental len, waardoor het programma vier Woens dagmiddagen in beslag neemt. Woensdag 15 Juni wordt de eerste serie in Alkmaar gespeeld. Daaraan nemen deel zes negentallen uit Alkmaar, één uit Hoorn en het tweede negental van de Tweede H.B.S. te Haarlem Woensdag 22 Juni wordt, de eerste ronde 1? Haarlem gespeeld, waarin tien negentallen uitkomen. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Protest van Brazilië. Uit Parijs wordt aan de Tel. gemeld, dat Brazilië na afloop van de match tegen Tsjecho Slowakije een protest heeft ingediend tegen het uit het veld sturen van twee zijner spelers tijdens de match. Maandagmiddag is de Jury d'Appel, samengesteld uit de leden van het uit voerend comité van de FIFA, bijeengekomen, doch heeft geen beslissing kunnen nemen, daar zij niet voltallig was. De beslissing zal later bekend worden gemaakt. Planicka geblesseerd. Blijkens een bericht uit Bordeaux aan de Tel. kan Planicka, de vermaarde keeper van Tsjecho Slowakije, wegens een ernstige bles sure hedenavond niet in den wedstrijd tegen Brazilië meespelen. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN „DE WATERRATTEN". Woensdagavond 15 Juni a.s. speelt D.W.R. tegen Star uit Utrecht en het dameszevental tegen Nereus uit Zaandijk De wedstrijden worden gespeeld in de ge meentelijke zweminrichting aan de Houtvaart en zullen te 8 uur beginnen CRICKET IN ENGELAND. Australië scoort 411 runs in dc lste en 102-1 in de 2de innings. Mc. Cube's 232 bet glanspunt van den interessanten strijd. Cricket „the King of games!" Is er schoo ner sport denkbaar dan er in deze eerste test match op Trent Bridge te zien gegeven wordt? Hoe het resultaat van deze match ook mag zijn, een Engelsche zege dan wel een draw. een uitslag die indien er geen regen valt de meest waarschijnlijke is, de 140e testmateh, tusschen Engeland en Australië gespeeld, zal in de crickethistorie als de wedstrijd van den Australiër Mc. Cabe opgeteekend worden, on danks het fraaie spel van Paynter, Barnett, Hutton en Compton. Maandagmorgen werd de eerste innings der Australiërs bij een stand van 138-3 (Mc. Cabe 19 en Ward Ox) op het bowlen van Farnes en Wright vervolgd. Van de 273 runs op dezen derden dag door Australië voor het verlies van 7 wickets gescoord, nam Mc. Cabe er niet min der dan 213 voor zijn rekening. Om Mc. Cabe's meesterschap over den Engelschen aanval la ter te doen uitkomen laten wij de scores van de na Mc. Cabe inkomende batsmen volgen: Mc. Cabe c. Compton b. Verity 232 Ward b. Farnes 2 Hasset-t c, Hammond b. Wright 1 Badcock b. Wright 9 Barnett c. Wright b. Farnes 22 O'Reilly c. Paynter b. Farnes 9 Mc. Cormick b. Wright 2 Fleetwood Smith not out 5 Extra's 21 Het 4de wicket viel op 144. het 5de op 151, het 6de op 194. De stand voor het 7de wicket leverde 69 runs op. voor het 8ste 56, voor het 9de 19 en voor het 10de 77. Van deze laatste 77 runs scoorde Mc. Cabe er T2! De Australiër scoorde zijn laatste 125 runs in 80 minuten met 22 x 4. 13 x 2 en 9 x 1. Hij vocht vrijwel alleen tegen een met meesterhand door Ham mond geleiden Engelschen aanval, die zich voor 100 pet, gaf en door perfect en scherp fielden gesteund werd onder de voor een bats- man meest ongunstige omstandigheden, want de val van Mc. Cabe's wicket op het critieke moment zou de kans op een nederlaag voor Australië in belangrijke mate verhoogd heb ben. Hij trachtte geen tijd te winnen doch joeg de ballen kansloos met een ongeëven aarde snelheid door het net van fielders heen naar de boundary. In totaal had hij 230 mi nuten voor zijn 232 (1 x 6 en 34 x 4) noodig. Farnes had met 37-11-106-4 de beste bowling cijfers Hammond 19-7-44-0. Sinfield 28-8-51-1 Wright 39-6-153-4 en Verity 7-0-36-1. Met een achterstand van 247 runs kreeg Australië den fo'/>w-on. Het openingspaar Fingleton-Brown scoorde daarna 98 runs in 140 minuten. Verity die langen tijd achtereen bowlde, bleek moeilijk te bespelen te zijn. Een fraaie eenhandsche vang van Hammond in de slips op Edrich's bowlen maakte een einde aan de innings van Fingleton (40). Brown (51 not out) bracht de 100 op Uit de score op 102-1 (Bradman 3 not out) was de speeltijd van den derden dag verstreken. Het ziet er naar uit dat Australië met een achterstand van 145 runs en nog 9 wickets in handen op den vierden dag ongeslagen zal blijven. De stand van de county-matches luidt: Somerset 298 en 52-0 wint van Notts 171 en 178. Andrews nam in totaal 10 wickets voor 87 runs. Yorkshire 173 en 84-3 wint van Midd- lessex 105 en 148. Lancashire 564-9 tegen Gla morgan 163 en 145-1. Leicestershire 413 (Geary 105) tegen Gloucestershire 237 en 134-4 Wor cestershire 383x tegen Northants 164 en 190-5 'Brooks 102x) Surrey 270 en 219-4 tegen Essex 124 Sussex 270 en 165 tegen Hampshire 209. Derbyshire 437 wint van Kent 167 en 184. Free Foresters 636-7 (Killlck 124. Valentine 111) tegen Cambridge University 424-4 (Thomson 106, Gibb 144x)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11