f 19." HET SPORTGESPREK De Kleeding Verkoop Centrale voor f 4, DONDERDAG 16 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 VAN DE WEEK. Dr. Th. de Crauw. „De opkomst van de tennissport in dit rayon gedurende de laatste twaalf jaar", zei Dr. Th. de Crauw, secretaris van het district Haarlem van den N. L. T. B., „is in hoofdzaak te danken aan het competitie- spelen, dat voor de ontwikkeling de grootste drijfveer is geweest. Vroeger was de Haarlemsche Lawn Tennis Club eigenlijk de eenige officiéél erkende ver- eeniging, daarna ont stonden T. C. H., T. C. S. B. (dat later opgegaan is in Heemstede) en Har telust. De banen bij Stoop's Bad vorm- den vrijwel de eerste i IB Igfk goede gelegenheid 8 - - '■maümi om te spelen, eerst later ontstonden de groote tennispakken, zooals Rijnegom, I Kennemer Lyceum, J Groen endaal, Wimble- I don, Brederode en ver leden jaar Eindenhout, zoodat er thans rij kelijk gelegenheid is om op goede banen van gemalen baksteen, die uitstekend verzorgd worden, het spel te be oefenen. Voor grasbanen, zooals men die in Engeland vindt, is de grond, evenmin als de grassoort, hier geschikt." „Houdt het spelpeil gelijken tred met de toeneming van het aantal clubs en spelers?" „Het spelpeil in ons rayon was een tijdlang voortdurend stijgende, de laatste jaren is het echter stationair en zelfs terugloopend; in het algemeen zijn er weinig veelbelovende jongeren. En onze voornaamste zorg geldt juist de jeugd. Daarvoor worden jeugdwed- stijden en -kampioenschappen georganiseerd en ook de, meestal zeer spannende schoolwed- strijden voor leerlingen van Middelbare Scholen, die jaarlijks op de banen van het Kennemer Lyceum worden gehouden, beant woorden aan dit doel. Er ontpopten zich bij deze wedstrijden vele spelers en speelsters met aanleg, doch de laatste jaren is dit ver minderd. Dat is vermoedelijk het gevolg van te veel variatie in sportbeoefening geduren de het tennis-seizoen. immers het spel eischt constante, regelmatige oefening en de volle ambitie, indien men er iets in wil bereiken. Ook deoverdekte banen zijn voor die oefe ning wel geschikt, al is een zekere rust periode gedurende de wintermaanden wel gewenscht. Men beschikt thans in ons land en ook in Haarlem over zeer goede oefenmeesters, al.is hun aantal nog voor uitbreiding vatbaar. Zij zijn in het bezit van het desbetreffende N. L. T. B.-diploma, wat een waarborg is voor hun capaciteiten en geschiktheid. Er wordt ech ter ook gewerkt door zoogenaamde oefen- meesters, die daar niet voor in aanmerking komen en het is derhalve zaak, er tegen te waken, dat speciaal de jongeren van het be gin af direct onder goede en deskundige lei ding komen." „Hoe gaat die opleiding der jongere spe lers in haar werk?" „Zij, die daarvoor in aanmerking komen, worden door een Bondstrainer opgeleid op kosten van den Bond. De bedoeling is, dat zij eenige uren per week onder leiding oefenen. Deze regeling geldt voor het geheele land. Hiervoor kunnen uit den aard der zaak alleen de uitblinkers in aanmerking komen. Bij school- en jeugdwedstrijden is gelegenheid, de jonge spelers te observeeren. Ook de ver- eenigingen kunnen de aandacht van het Districtsbestuur vestigen op veelbelovende jonge krachten en daar de samenwerking tusschen de clubs en het Districtsbestuur niets te wenschen overlaat, zal iedere toe komstige Budge wel gauw gesignaleerd zijn." ,,U sprak over een teruggang van het spel peil. Is dit een algemeen verschijnsel? Aan welke factoren is dat te wijten?" „Het spelpeil in de competitie vertoont een iets dalende lijn, met uitzondering van de Haarlemsche Lawn Tennis Club, waar dit jaar een merkbare verbetering is te consta- teeren. T. C. H., hoewel het vorig seiz-oen ge degradeerd, handhaaft zich op hetzelfde peil. Om een groot speler te worden, spelen ver schillende factoren een rol. In de eerste plaats moet men een uitgesproken aanleg hebben en bovendien al zijn tijd beschikbaar kunnen stellen. Dit laatste nu is in ons land niet mogelijk, getuige Van Swol, die voor ons land in de Davis-Cup-matches uitkwam en die enkele dagen later zijn doctoraal examen moest afleggen. Alleen wanneer de maat schappelijke positie iemand veroorlooft, al zijn tijd aan de voortdurende beoefening van het spel te wijden, kan men zich tenslotte met succes met de sterkste buitenlandsche spelers meten en zich op dat peil handhaven. Hoewel het resultaat van de match tegen Frankrijk alleszins eervol was, is ons verte genwoordigend tennis lang niet zoo goed als in den glorietijd van Timmer en Diemer Kool. De jaarlijksche tournamenten vormen een belangrijken factor voor de verbetering van het spelpeil. In ons rayon worden hoofdzake lijk B-tournooien gehouden; Eindenhout or ganiseert ditmaal echter ook een A-af- deeling." „Wat is uw oordeel omtrent handicap- wedstrijden?" „Deze zijn inderdaad heel aardig, maar de groote moeilijkheid is, om de handicap juist vast te stellen. Is men in een bepaald district eenmaal zoover, dan kan men op interessante en spannende matches rekenen." „Is het scheidsrechterswezen georgani seerd?" „Er bestaat een Scheidsrechtersbond voor groote wedstrijden en dito-tournooien; voor het overige wordt de rechtspraak op bevre digende wijze door de leden der vereenigin- gen zelf uitgeoefend." ATHLETIEK. SCHOOL ATHLETIE WEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag zullen op het Haarlem-ter rein, dat door het bestuur der H.F.C.- „Haarlem" beschikbaar is gesteld, school- athletiekwedstrijden gehouden worden, waar bij schoolploegen in Noord-Holland (Amster dam uitgezonderd) zullen strijden om een plaats in de finale 'voor den Moormanprijs. Behalve ploegen uit Hoorn, Alkmaar en Zand- voort zullen, wat betreft Haarlem, de vol gende scholen vertegenwoordigd zijn: 1< H.B.S. b, 2e H.B.S. b en het Christelijk Ly ceum. Ook de meisjes zullen in het strijdperk treden en wel voor een finaleplaats voor de GerritsenVan Kempenbeker. De jongens moeten het volgende program ma afwerken: 100 M. vèrspringen, kogelstoo- ten en 4 x 100 M. estafette. Iedere jongen moet aan elk nummer deelnemen, zoodat éér. zijdigheid vermeden wordt. Het programma van de meisjes is: 80 M., kastiebal, vèrsprin gen en 5 x 80 M. estafette. De wedstrijden be ginnen te drie uur, v WATERPOLO. D. W. R.—NEREUS (1—0) (DAMES) Wanneer scheidsrechter v. d. Velden begin nen laat, ontspint zich direct een gelijk op- gaanden strijd. Langzamerhand komen de Waterratten-dames iets in de meerderheid; de Zaansche doelverdedigster moet herhaal delijk handelend optreden. Eindelijk moet zij voor een goed schot van mej. Leunis zwichten (1—0). Ook na de rust wegen de partijen goed te gen elkaar op. Wanneer de Nereus-dames eeni- gen druk op het Haarlemsche doel uitoefenen, weten de Waterratten-dames het spel toch weer te verplaatsen, maar er wordt niet meer gescoord. DE WATERRATTEN—STAR (4—1) Onmiddellijk zijn de Waterratten in den aanval; een ver schot van De Vries vliegt ra kelings naast. Arendsen in het Utrechtsche doel moet herhaaldelijk handelend optreden. Een verren aangooi van De Vries slaat Kollerie keurig ineens door; hij geeft Arendsen geen schijn van kans (1—0) De Star beantwoordt dit doelpunt met een gevaarlijken aanval; wanneer Seubring uit het water gestuurd wordt, weet Dorresteyn uit den strafworp ge lijk te maken (11). Onmiddellijk zijn de Wa terratten weer in den aanval; zij hebben in deze periode geen geluk, als schoten van Kol lerie rakelings over en naast gaan. Na de hervatting zijn de Haarlemmers weer direct voor het Utrechtsche doel: met een fraai achterwaartsch schot weet Kollerie aan ae Waterratten opnieuw de leiding te geven 21). De Waterratten zijn nu voortdurend in de meerderheid; de Star-keeper weet eenige schoten van Veenstra keurig te stoppen. Toch kan hij niet verhinderen dat Kollerie den voorsprong vergroot (3—1). Wanneer na een corner de bal bij Kollerie komt, brengt deze den eindstand op 4—1, OM DEN „IN MEMORIAM D. E. VAN LEERSUMPRIJS". Zondagmiddag 26 Juni zal in de zwemin richting aan de Kleverlaan een waterpolo- tournooi worden gehouden van de Haarlem sche Zwem- en Poloclub „De Waterratten" waarvoor, zooals gemeld is als prijs de „In memoriam D. E. van Leersumprijs" beschik baar is gesteld. Deelnemende clubs zijn H.P.C.. H.V.G.B., V.Z.V. uit Velsen, Haarlem en D.W.R. Er zal een halve competitie gespeeld worden. Verder zullen de dames van D.W.R. een wedstrijd spelen tegen „De Rest van Haar lem"; de adspiranten komen uit tegen die van H.P.C. byshire 160—2, Oxford 368 (Eagar 125* tegen Lancashire 41—1. Surrey 5128 (Whitfield 198, Berry 104) tegen Cambridge. Sussex 296 (A. J. Holmes 133m tegen Notts 43—2. ALLEEN TOT EN MET 50 JUNI V.A. f 1,00 P- week Jongens Plusfourpak, leeftijd 9 jaar, Jongens Gabardine jas, samen Komt U eens passen? U slaagt zeker bij Telef. 17273. Schagchelstraat 19 C, naast Slagers Verfhandel (Adv. Ingez. Med.) HANDBAL. NEDERLAND EN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE BERLIJN. De technische Bondshandbalcommissie van het K.N.G.V. heeft reeds voorbereidende maatregelen getroffen inzake de deelneming van Nederland aan de wereldkampioen schappen te Berlijn. Ongeveer dertig spe lers uit alle deelen van het land zijn uitge- noodigd op Zaterdag 18 Juni naar Utrecht te komen, waar verschillende selectiewed strijden zullen worden gespeeld. Er zullen een a- en een b-elftal worden gevormd, waarna het definitieve Nederlandsche elftal met reserves wordt gekozen. Dit team wordt Zondag 19 Juni aan een krachtige training onderworpen; het speelt in de middaguren een oefenwedstrijd tegen een sterke combinatie, vermoedelijk het Utrecht sche elftal. Op Zondag 26 Juni komen de spelers en reserves wederom naar Utrecht, waar hun hetzelfde programma wacht. Bovendien zullen de spelers enkele malen per week plaatselijk getraind worden. Deze training duurt tot 6 Juli, het tijdstip van ver trek naar Berlijn. Ook op 3 Juli zal waarschijnlijk te Utrecht nog centraal getraind worden. BONDSHANDBALVERGADERING K.N.G.V. Te Utrecht werd de Bondshandbalvergade- ring gehouden van het K.N.G.V. onder leiding van den heer H. Drenth,. De aftredende bestuursleden werden herko zen. De contributie van de vereeniging werd verhoogd in verband met de steeds omvang rijker wordende organisatie. Getracht zal worden de baten van 't trainingsfonds op te voeren, wat dringend noodig is door het groote aantal internationale wedstrijden, dat gespeeld wordt. Het persoonlijk lidmaat schap voor scheidsrechters werd ingesteld. Het aantal districten werd tot vijf uitgebreid, waarbij het westelijk district zal worden ver deeld in A. en B. Besloten werd tot het in stellen van een jaarlijksche vergadering voor de vereenigingen uit de plaatselijke afdeeliiv gen. CRICKET IN ENGELAND. BRADMAN SCOORT WEDEROM EEN CENTURY. Woensdag begon op Lord's de wedstrijd van de Gentlemen tegen de Australiërs, die in hun eerste innings 397 scoorden. In de eerste 6 overs van Stephenson en Macindoe wist het Australische openingspaar slechts één run te maken. Bradman sloeg zijn 7de century van den toer bijeen. Hij werd voor 104 door Va lentine op het voortreffelijk bowlen van Meyer (5—66) gevangen. Mc. Cabe ging met zijn score op 79 c. Wilson b. Stephenson. Gibb deed aan leg 3 uitstekende vangen die de innings van Brown (30) Fingleton (38) en Barnett (2) beëindigden. Badcock (b. Brown) scoorde 31 en White bleef met 42 not out. De Gentlemen verloren daarna 2 wickets voor 23 runs. De stand van de overige county-matches is als volgt: Kent 428. waarvan de 51-jarige Frank Woolley wiens laatste seizoen dit is' 136 en Fagg 190 zijr. derde century in 4 matchen, tegen W -rcestershire 60-3. Yorkshire 343 (Levland 127. Smailes 117) tegen Gla morgan 80. Essex 611 iegen Somerset 290 Gloucestershire 209 tegen Middlesex 148—2 (Edrich 102'). Hampshire 313 tegen Der- behangt De Befrang- centrale in de Gier straat EEN HEELE KA MER van 10 rol, met inbegrip van het be hang en rand Enorme keuze. BEHANCCENTRALE GIERSTRAAT 63 - TELEFOON 18401 (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. Het int. tournooi te Noorrlwijk. De vijfde ronde. De uitslagen van de partij, welke Woensdag in de vijfde ronde van het internationaal schaaktournooi te Noordwijk gespeeld zijn, luiden: Sir G. A. Thomas—Bogoljubow afgebroken. Eliskases wint van Landau. SchmidtKeres afgebroken. Euwe wint van Tartakower. Spielmann verliest van Pirc. De stand van het tournooi is thans: 1. Eliskases 4 punten. 2 Euwe 3 Va pnt. 3. en 4. Keres en Sir G. A. Thomas, ieder 2V2 put. plus 1 afgebroken partij. 5. Pirc 2V2 pnt. 6. Bogoljubow 2 pnt. plus 1 afgebroken partij. 7. Schmidt 1V2 pnt. plus 1 afgebroken partij. 8. 9. en 10. Landau, Spielman en Tartakower ieder 1V2 pnt. DE OLYMPISCHE DAG NADERT. Het N.O.C. is tevreden over den verkoop van de plaatskaarten. Voldaan zal het pas zijn als een uitverkocht Stadion het hoofd nummer van het programma, den voetbalwedstrijd tusschen Nederland en Nederlandsch-In- dië, aanschouwen zal. (Van onzen specialen verslaggever) Het Nederlandsch Olympisch Comité is tot nu toe tevreden over den kaartverkoop voor den Olympischen Dag, die op Zondag 26 Juni a.s. in het Stadion te Amsterdam georgani seerd wordt. Voldaan zijn de leden van het Comité echter nog niet. Goed tien dagen vóór den olympischen Dag had het Stadion eigenlijk uitverkocht, behooren te $ijn. En dit is niet hefgeval. Men zou het stellig moeten betreuren, in dien op 26 Juni niet minstens 50.000 toe schouwers zich opmaken voor den gang naar het Stadion, vooral nu het Comité er in ge slaagd is een voetbalwedstrijd te organisee- ren tusschen een Nederlandsch elftal naar gehoopt mag worden met een voorhoede waar „schot" in zit en het Nederlandsch- Indische elftal. Hoe men het ook keert of wendt, deze voetbalwedstrijd is ongetwijfeld de hoofdschotel van het menu. dat voor 26 Juni gereed gemaakt is. En het. zou werkelijk jammer zijn indien een Stadion, dat gapin gen vertoont, het antwoord zou zijn op het accepteeren door Indië van de invitatie om een Nederlandsch elftal te ontmoeten. Het is een merkwaardigheid van het Ne- derlandsch-Indisch elftal, dat het een ho mogeen. ook een zich één voelend team vormt, waarin jonge mannen van verschil- lende-afkomst en waar het op aan komt ook van verschillend ras samenspelen. Ne derlanders, Javanen. Sumatranen. Chineezen, Ambonneezen. Dat is iets wat wel geen an der land ter wereld, ook geen kolonie, geeft, In dezen tijd van rassenstrijd en rassen haat een symbool van de mogelijkheid van samengaan zonder strijd, een symbool dat de aandacht verdient en dat voor Nederland karakteristiek is. Daarom alleen mag de belangstelling voor den Olympischen Dag nog wel eens extra geprikkeld worden, ook al omdat het zoo goed als zeker is dat Prins Bernhard aanwe zig zal zijn. Hij en laten wij hopen tiendui zenden landgenooten zullen op 26 Juni en thousiast het aantrekkelijk programma zien verwerken, genietend van den voetbalwed strijd en van de athletiek, met den strijd tus schen twee der beste Europeesche sprinters Strandberg en Osendarp, het wielrennen en de hippische sport. (Nadruk verboden). VOETBAL. Halve finales wereldkampioen schappen. Financiëel succes verzekerd. Uit Parijs: Voor de halve eindstrijden van het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal, welke hedenavond worden gespeeld, zijn de scheids- en grensrechters aangewezen. De wedstrijd in het Pare des Princes te Parijs tusschen Zweden en Hongarije zal geleid wor den door den Franschman Leclercq. die ook den wedstrijd tusschen Nederland'en Tsjecho Slowakije gefloten heeft. Als grensrechters zijn voor dezen wedstrijd aangewezen onze landgenoot dr. Van Moorsel en de Italiaan Carpi. In den wedstrijd te Marseille tusschen Italië en Brazilië zal de Zwitser Wuethrich als scheidsrechter optreden, daarbij terzijde gestaan door de grensrechters Beranek (Wee- nen) en Maranco (Frankrijk). Het financieele succes van deze wereld kampioenschappen is verzekerd. De Fransche Voetbalbond heeft uitgerekend, dat er na af trek van alle kosten een batig saldo van een millioen franc over zal blijven. DAGBLADEN-COMPETITIE. Woensdagavond is met bovengenoemde competitie weer een begin gemaakt. De strijd gaat nu tusschen Haagsche Courant, Leidsch Dagblad en. H.'s D. De directies van deze bla den stellen weer een wisselbeker beschikbaar die drie keer achter elkaar of vijf maal in totaal moet gewonnen worden. De Haagsche Courant en het Leidsch Dag blad speelden Woensdag in Den Haag hun eer- sten wedstrijd. Er werd door beide partijen flink gespeeld, vooral door de Haagsche Crt.. die voor de rust drie maal wist te scoren. Da delijk na de hervatting maakten de Leide- naars er 31 van, maar zij waren verder niet gelukkig met schieten. Tegen het einde wisten de Hagenaars er nog- twee doelpunten aan toe te voegen. Zoo kwam het einde met 51 voor Den Haag. HENGELEN. ONDER ONS Bovengenoemd college hield Zondag zijn openingswedstrijd in de Leidschevaart. Groene Rak. De vangst was bevredigend. De prijzen werden behaald als volgt: Brand le pr„ 2e Haasbeek Jr., 3e H. v. Zuidam, 4e Broertjes. 5e Blok, 6e de Vries. 7e Leuven. 8e v. Ek. 9e v. Ek, 9e Monné. 10e v. d. Werf. Leuven werd winnaar van den Zuidambe- ker voor den grootsten visch: 25 cM. Na afloop reikte de voorzitter de prijzen uit in het clubhuis aan de Brouwersvaart. WÏELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond een trainingswedstrijd. 50 K.M. was de afstand voor de A-. B- en C-kl. De junio ren reden 37,.'.• K.M. Het le klassement luidt als volgt: l. J. Smit 5 p. 2. B. Kleinhout 4 p„ 3. Verbeek 3 p., 4. J. Lasschuit 2 p.P 5. J. Jas 1 p. 2e kl.: 1. J. Smit 5 p.. 2. R. Verbeek 4 p... 3. Kleinhout 3 p.. 4. J. Jas 2 p., 5. J. Banken 1 punt. 3e kl.: 1. J. Smit 5 p.. 2. B. Kleinhout 4 p.. 3. C. de Gier 3 p4. K. Verbeek 2 p.. 5. W. Kleef 1 p. 4e en laatste klassement: 1. J. Smit 5 p„ 2. Kleinhout 4 p.. 3. J. Jas, 3 p., 4. W. Kleef 2 p.. 5. J. Banken 1 p. Totaal uitslag 1. J. Smit 20 p.. 2. Kleinhout 15 p., 3. Verbeek 9 p., 4. J. Jas 6 p.. 5. W. Kle»f 3p.„ 6. C. de Gier 3 p., 7. J. Banken 2 p., 8. J. Lasschuit 2 p.. 9. Fr. Jansen, H. en G. van Dijk (pech), tijd 1 uur 25 min. 30 sec. Uitslag Junioren: 1. Groen. 2. Zekveld. 3 Nodeüjk. Di> clubontmuetin-i Germania Aru- ■.cerdam is uitgesteld. Nu wordt er a s. Zondag gereden tegen de wielervereeniging Swift uit Leiden. .Vertrek 8 uur van het Plein. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. De Zwaluw hield een wedvlucht van Val- kenswaard. De prijzen werd als volgt behaald H. v. d. Eijkhof 1 8 13 16 20; W. Bakker 2 9 10 11 12 14 17. M. Riebeek 3 15 18 19: J. Las schuit Jr., 4 5 7; J. Luiten 6. Wedvlucht van Waver. Uitslag: W. Bakker 1 3 5 8 10; J. Lasschuit Jr., 2 7 11; M. Riebeek 4 9 14 15 16 18; H. V. d. Eijkhof 6 13 17 19 20: J. Luiten 12. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtgids" hield een wedvlucht van Waver (België) over een afstand van 186 K.M De eerste prijswinnende duif maakte een snelheid van 977.57 meter en de laatste een snelheid van 905.04 meter per minuut. De uitslag luidt: G. J. Kors 1 14; J. Zwart 2 4 18; Chr. Geisler 3 17 22; Joh. v. d. Pol 5 8 9 11 16 20 28 30 35; R. N. Heiloo 6; P. J. Ver- putten 7; J. v. d. Brand 10 15 26; P. H. Boe ree 12 en 33; A. J. Leurs 13 23 25; Ed. van Bree 31; Chr. Reiber 21 34; H. J. Philippo 24 27: P. M. Kok 29: J. J. Vrugt 31; G. Jimmink 32; J. W. Borst 36 DE KOERIER. Uitslag der wedvlucht van Migennes: L. v. Bragt 1 2 8 13; J. F Heerschop 3 6 9 10 12, Th. J. Cramer 4 7; W. Looienga 5 11. Epernay: L. v. Bragt 1 5 9 10 11: Looienga 2: Th. J. Cramer 3 12; J. F. Heer schop 4 8 13; J. v. d. Wal 6 7. HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Het programma kon in Alkmaar niet regel matig worden afgewerkt. Een excursie van het R.K. Lyceum bracht verwarring. Uit de nog gespeelde wedstrijden bleek duidelijk dat het tweede negental van de 2de H.B.S. B te Haar lem ver boven het Alkmaarder peil stond. Dit negental komt dus in de in llaarlem te spelen tweede ronde evenals het eerste negen tal van de R.H.B.S. Alkmaar. Doordat zich alsnog een negental van de H.B.S. A te Haarlem liet inschrijven kon het eerste negental van het R.K. Lyceum te Alk maar nog geplaatst worden. Op 29 Juni komen dus twee Alkmaarsche negentallen in Haarlem honkballen. OLYMPISCHE DAG. De gymnastiekuitvoering. Aan de opmarsch en de korte gymnastiek uitvoering, welk ter gelegenheid van den Olympischen Dag op 26 Juni a.s. in het Olym pisch Station zullen worden gehouden, nemen 1600 turnsters deel. Overal wordt in eigen kring met de oefeningen ijverig gerepeteerd. Zondagmorgen is er een generale repetitie en selectie, zooclat een uitstekende uitvoering gewaarborgd is. De belangstelling voor den Olympischen Dag blijkt niet gering te zijn. De bonden en clubs hebben reeds voor een groot bedrag aan plaatsen besteld; tlians is men begonnen met den algemeenen voorverkoop, behalve voor de eere-loges, welke reeds uitverkocht zijn. Bij het Nederlandsch Olympisch Comité (Nieuwe Uitleg 26 te 's-Gravenhage) en den Kon. Ned. Voetbalbond (Van de Spiegelstraat 21 te 's-Gravenhage; kunnen nog kaarten worden besteld. Te Amsterdam zijn de plaatsen ver krijgbaar aan het bureau en aan de voorver koop-adressen. HENGELEN. HET KARPERTJE. Zondag hield bovengenoemd college een wedstrijd voor leden en donateurs. Wij publi ceerden daarvan den uitslag in ons blad. Men gelieve als no. 2 echter te lezen: N. v. d. Aar en als no. 5 mevr. N. v. d. Aar. BILJARTEN. DE ..MOLLERUS-SCHAAL". De jaarlijksche wedstrijden om de fraaie, zilveren ..Mollerus-schaal", geschonken door den voorzitter van den Nederlandschen Bil jartbond. Jhr. Dr. J. C. Mollerus. tusschen de biljartclubs B.C Haarlem en HE.T.E.IJ te Amsterdam nemen a.s. Vrijdagavond in het clublokaal van de Haarlemsche vereeniging, •afé Metz ir. de Barteljorisstraai, een aan vang. Hierbij worden interessante partijen gespeeld, o.a. tusschen P. de Leeuw en G. W. Metz op groot en klein biljart. Elke club komt met 8 spelers uit. LAWNTENNIS. HET Vi 1MHLEDON-TOLRNOOI. DE GEPLAATSTE SPEELSTERS EN SPELERS. Uit Londen; Voor het Wimbledon-tennis- tournooi. dat op 20 Juni a.s. begint, zijn de volgende speelsters en spelers in deze volg orde geplaatst: Dames-enkelspel: Helen Wills 'Vereenigde Staten). Alice Marble (Vereenigde Staten), Jadwiga Jedrze- jowska 1 PolenV mevrouw Sperling (Dene marken). mevrouw Mathieu Frankrijk). Kay Stammers (Engeland', mevrouw Fabyan Vereenigde Staten) en Peggy Scriven (En geland). Heeren-enkelspel: Budge (Vereenigde Staten). Austin (Enge land). Menzel iTsjecho-Slowakije)Henkei Duitschland)Puncec (Zuid-Slavië). Mitic Zuid-Slavië), Hecht (Tsjecho-Slowakije) en Kho Sin Kie (China). DAMMEN. D.O.S. Met ingang van 21 Juni a.s. is het club lokaal van bovengenoemde vereeniging ver plaatst naar Jansstraat 55 (bovenzaal W. Ooms). De clubavond blijft op Dinsdag van 812 uur. De autolocht voor ouden van dagen. Vierde verantwoording van ingekomen giften. Mevr. W.—B. f.10; V. f2.50; Mr. d. J. f2,50; G. fl; Mevr. P.—B. f10; L. f2,50; Not. W. f 10; W. f2.50; Not. K. f 10; Abattoir f 12,05; lijst Wisbrun en Liffmann f3.40; lijst Gerzon f3.50; Rotaryclub f25; N. f2.50; nagekomen gift van de Politie f0,25; H. f5; D f5; B. f2.50; v. d. H. f2.50; B. f2,50; P. fl; Regen ten Jacobs Godshuis f 10. Totaal f 127,20. Dc penningmeester van het comité teekent hierbij aan: Nog. een klein stootje en wij zijn er. Wie helpt mede? Giro 20365 van Hotel Lion d'Or. ADVIES- EN KLACHTENBUREAU VOOR WERKLOOZEN. De heer A. Westhof deelt, ter aanvulling van zijn ingezonden stuk „Werken of steun trek ken?" in ons blad van Woensdag, mede. dat hij n d e r t ij d secretaris was van het advies- en klachtenbureau vari het Werkloozen Strijd Comité. Hij is dus geen secretaris van het on langs opgerichte advies- en klachtenbureau van de Onafhankelijke vereeniging van werk loozen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rotterdam n. Tampico 15 te Antwerpen. Leerdam. .14 v. Rott. te N.-Orleans. Nieuw Amsterdam, N.-York n. Rott. 17 (1 n.m. G.T.) te Plymouth verw. Spaarndam, 13 v. Philadelphia n. Boston. Statendam, 15 v. Rott. n. New-York. Burgerdijk, 12 v. Galveston n. N.-Orleans. Boschdijk, 15 v. N.-Orleans te Rott. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 11 v. San Franc. Maasdam, Rott. n. N.-York 13. 110 mijl Z. v. Valencia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 13 te Sydney. Aagtekerk, 15 v. Londen te Schiedam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk, 15 v. Hamburg te Amst. Springfontein (thuisr.) 15 van Zanzibar. HALCYON LIJN. Flensburg, 14 v. Rott. 11. Narvik. Stad Dordrecht, 14 v. Vlaard. n. Lulea. St. Maassluis 16. v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Zwolle (tta.) 13. 150 mijl ZW v. Niton. Maasburg. 15 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLL. BRITSCH INDIë LIJN Hoógkerk (uitr.) vertr. 16 van Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 15 v. Port Said. Serooskerk (uitr.) 15 v. Port Said. KON HOLL. LLOYD. Montferland, 15 v. Amst. n. Hamburg. Zaanland, 14 v. Amst. te B.-Ayres. Waterland (thuisr.) 13 te Santos. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Baarn, Chili n. Amst. 13 te Balboa. Telamon, 9 v. N.-York te Barbados. Bodegraven, Chili n. Amst. 12 v. Valparaiso. Ariadne, 14 v. Thessaloniki n. Stamboul. Hercules, 14 v. Haidar Pascha te Bourgas. Orion. Malta n. Rott. p. 14 Finisterre. Trajanus, 14 v. Tunis n. Alexandrië. Triton, 14 v. Bari n. Tunis. Venus, Varna n. Amst. 13 te Algiers. Vulcanus, 14 van Kymassi te Izmir. Hermes, 15 v. Amst. n. Hamburg. Iris, 15 v. Amst. n. Kopenhagen. MEIJER EN CO.'S SCHEEPV. MIJ. Melampus. Amst. n. Java 15 v. Sabang. Rhesus. Batavia n. Amst. 15 te Belawan. Phrontis, Batavia n. Amst. 15 te Havre. Calchas, Japan n. Rott. p. 15 Gibraltar. City of Pittsburg, Saigon n. Rott. 15 v. Lon den via Antwerpen. City of Wellington, Hongkong n. Rott. 12 v. Colombo. Memnon. Japan n. Rott. 14 te Hongkong. Alcinous, Amst. n. Batavia 14 te Liverpool. Philoctebes, Japan n. Rott. 15 v. Singapore. Eurymedon, Batavia n. Amst. 15 v. Liverpool. Benarty, Japan n. Rott. 14 v. Manilla. Helenus, Rott. n. Japan 14 van Singapore. Radnorshire, Japan n. Rott. 14 van Kobe. ROTTERD LLOYD. Soekaboemi, 15 v. Rott. te Londen. Sibajak, 15 v. Batavia te Rott. Garoet (uitr.) p. 14 Perim. Kota Radja, N.-Orl. n. Macassar, p. 14 Fern. Nor. Palembang (uitr.) p. 14 Finisterre. Dempo (thuisr.) 15 v. Colombo. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Ma.rnix, (uitr.) 14 v. Suez. Poelau Tello (uitr.) 15 te Antwerpen. Simaloer, 14 v. Hamburg n. Batavia. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 14 Quessant Chr'. Huygens (toeristenr.) 15 te Amst. Joh. de Witt, 15 v. Batavia n. Amst. Saleier, 15 v. Batavia te Amst. WIJK LIJN. Randwijk. 15 v. Rott. n. Thamshavn. Katwijk. 15 v. Rott. n. Bilbao. Zonnewijk. Sorel n. Rott. p. 15 Beachy Head. Haulerwijk, 14 v. Huelva n. Rott. Stolwijk, 15 v. Vivero te Rott. KONINKLIJKE/SHELL. Mirza. Haifa n. Antw. p. 14 Oeussant. Agatha, 12 v. Pladjoe te Batavia,

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13