AMSTERDAMSCHE BEURS EAAT/TE IIHtHIEN DONDERDAG 16 JUNI 1938 HA ARE EM'S DAGBEAD 11 Cholera-epidemie in Afghanistan. Twaalfduizend doodelijke gevallen in de afgeloopen tien weken. SIMLA. 15 Juni. In de laatste tien weken zijn 25.000 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 12.000 een doodelijken afloop had den. Andere deelen des lands zijn in mindere mate door de epidemie aangetast. Men ver wacht dat het vroege begin van de moesson uitbreiding der epidemie zal stuiten. (Reuter). BERLIJN 15 Juni (Havas) Vandaag zijn de Berlijnsche predikanten beëedigd. Van de zeshonderd predikanten die waren opgeroe pen, zijn 158 niet opgekomen. Voor de plech tigheid heeft een rechtsgeleerde de aandacht der predikanten gevestigd op het karakter van den eed, welke him niet alleen aan den Führer bindt, doch ook aan de nationaal- socialistische ideologie en de wetten, welke deze heeft ingegeven. De predikanten legden vervolgens den eed af. Zij, die niet verschenen waren, zullen nog eens worden uitgenoodigd, indien zij dan weer niet zullen komen, zullen zij worden ge schorst. De belijdeniskerk heeft zich bereid verklaard op de volgende voorwaarden de eedsformule te doen uitspreken. Zij zou door den staat worden geëischt en niet door het ministerie van eeredienst, zij zou verbonden zijn aan de ordinatie- wenschen. Bij de plechtigheid werd echter gezegd, dat de predikanten geen enkele verklaring be hoefden af te leggen. Valencia viermaal op één dag gebombardeerd. Ernstige verwoesting aangericht; drie dooden en elf gewonden. De luchtmacht van generaal Franco heeft gisteren tal van bombarde menten uitgevoerd. Des morgen half tien hebben vier vlieg tuigen van de rechtschen veertig bommen op Alicante geworpen. De bommen vielen op de berghelling en vernielden een aantal huizen. Zeventien personen werden gewond. Daarna werden bommen geworpen op de omgeving van Valencia, o.a. op de haven van Valencia en op de voorstad Cabanal Grao. De luchtdoelartillerie belette de vlieg tuigen nauwkeurig te richten. Te half vijf in den morgen poogden drie vliegtuigen Barcelona te bombardeeren. doch zij werden door het welonderhouden vuur van de luchtdoelartillerie verdreven. Een half uur later keerden zij terug, het luchtafweergeschut dwong hen evenwel de bommenlast in zee te werpen. Te kwart voor een des middags bombar deerden rechtsche vliegtuigen de haven van Valencia ten tweeden male. Het Fransche schip „Gaulois" werd getroffen en sloeg lek. De bemanning werkte met man en macht om het schip drijvende te houden. Het schip is echter later in de golven verdwenen. Slacht offers zijn niet te betreuren. In de stad wer den twaalf huizen verwoest of geraakten in brand. Drie personen werden gedood en elf gewond. Om vier uur werd de stad opnieuw door vliegtuigen der opstandelingen gebombar deerd, Ongeveer 90 bommen zijn neergeko men op de wijken Grao, Cabanal en Cantar- ranas. Deze vernielden verscheiden huizen. Dichte rookzuilen stegen tot op groote hoogte boven Grao. In de haven werd een Spaansch zeilschip getroffen. I-Iet schip vloog in brand. Te 17.50 uur werd de stad voor de vierde maal gebombardeerd. Acht vliegtuigen wier pen vijftig bommen neer op de wijk Grao. Andere bommen kwamen neer in de nabij heid van het tijdens het vorige bombarde ment in brand gevlogen schip. HET TAXI-CONFLICT TE AMSTERDAM GEëINDIGD? Naar wij vernemen hebben de onderhande lingen tusschen werknemers en werkgevers tot overeenstemming geleid. De wernemers, aan wie de nieuwe voorwaarden hedenmid dag zullen worden voorgelegd, zullen deze zeer waarschijnlijk aanvaarden. Als een werklooze brand krijgt Elk geval wordt te Haarlem afzonderlijk bekeken. Ons werd medegedeeld, dat Maatschappe lijk Hulpbetoon te Haarlem beslag heeft gar legd op een bedrag van f 750, dat door een verzekeringsmaatschappij zou worden uitge keerd aan een werklooze die brand heeft ge had. Er werd bij gezegd, dat Maatschappelijk Hulpbetoon nu wel zou zorgen voor aankoop van meubels enz., maar alleen het allernoo- digste zou aanschaffen om een gedeelte van het geld te kunnen overhouden. Deze handel wijze werd verkeerd geacht, omdat het geval natuurlijk onder de gesteunden besproken wordt, waardoor de meening zou kunnen postvatten dat een werklooze beter doet van zijn steun geen premie voor de brandverzeke ring te betalen, omdat als er eens brand komt Maatschappelijk Hulpbetoon toch be slag legt op het geld dat de verzekerings maatschappij uitbetaalt. Zoo'n handelwijze zou tenslotte ook in het nadeel van de ge meenschap zijn. Tot zoover deze mededeeling. Ons werd van de zijde van Maatschappe lijk Hulpbetoon medegedeeld, dat het hier een bijzonder geval betreft. In het algemeen kan gezegd worden, dat gesteunden het recht hebben om in zoo'n geval het geld dat de verzekeringsmaatschappij uitkeert volle dig te besteden onder controle van Maat schappelijk Hulpbetoon. In het algemeen zal een verzekeringsmij niet meer betalen dan. noodig is om een nieuwe inventaris aan te schaffen die overeenkomt met de verloren gegane. Werkloozen kunnen aan het ge beurde dan ook geen argument ontleenen om hun brandverzekering op te zeggen. Ook in het bijzondere geval wil Maatschappelijk Hulpbetoon en toe medewerken dat de werk looze weer terugkrijgt wat bij hem verbrand is. Er zijn evenwel bijzondere omstandighe den om na te gaan of er geen reden is een gedeelte van de uitbetaalde steun op den be trokkene iemand die alleen woonde te verhalen. Duitschland eu de Oostenrijksche leeningen. Minister Funk acht den plicht tot overneming niet aanwezig. BREMEN, 16 Juni In een hier gehou den rede zeide de rijksminister van economi sche zaken. dr. Funk, o.a. dat het Duitsche rijk niet rechtens verplicht is de juridische erfenis der Oostenrijksche bondsleeningen te erkennen. Funk noemde een aantal gevallen, waarin een dergelijke verplichting door andere landen is afgewezen, o.a. heeft Engeland na den Boerenoorlog de schulden der Boerenrepublie ken niet erkend, terwijl Frankrijk de staats schulden van Madagaskar niet heeft overge nomen. Volgens de practijk van het volkenrecht kan derhalve niet geëischt worden, dat het Duit sche rijk de Oostenrijksche bondsschulden overneemt. Wat nu de garantie verplichtingen der af zonderlijke staten betreft, op het oogenblik worden onderhandelingen gevoerd tot rege ling van deze kwestie,teneinde den weder zij dschen belangen recht te doen. Er is te minder' reden voor ongerustheid of een be dreiging tegenover Duitschland, daar de on derhandelingen doen voorzien, dat de vraag stukken met succes zullen worden geregeld, Duitschland, zoo besloot Funk, biedt thans een goede kans op herstel van een gezond internationaal economisch leven. Noordelijke grens vandaag geheel in Franco's bezit. De „verloren divisie" in hachelijke positie. TARBES 16 Juni. De Navarre troepen van generaal Franco, die de z.g. „verloren divisie" van het republikeinsche leger ach tervolgen hebben hedenmorgen 9 uur de Ge- lapas aan de Fransche grens bereikt, waar door zij de mogelijkheid tot ontvluchting behalve dan over de bergen en gletschers voor de republikeinen hebben afgesneden. Inmiddels zijn 7800 republikeinsche solda ten en 1200 boeren uit het gebergte op Fransch gebied aangekomen. De boeren zijn verder het land ingetrokken. De soldaten werden voor de keuze gesteld of zij naar Barcelona of Hendaye gezonden wilden wor den. Het aantal militairen, dat Catalonië verloor was 8 a 9 maal zoo groot als het aan tal, dat naar het Nationalistische Spanje wil de vertrekken. Verschillende honderden gewonden vluch telingen werden in ziekenhuizen ter verple ging opgenomen. Bertrandt de commandant van de ..verlo ren divisie", houdt nog met pl.m. 1500 man bij de Gelapas stand en poogt den terug tocht te dekken. Zij zijn er van overtuigd, dat de Nationalisten tegen het vallen van den avond de geheele grens in hun bezit hebben. De republikeinen wilden pogen in groepen op Fransch gebied te komen. (United Press). ALFREDO BALDOMTR PRESIDENT VAN URUGUAY. MONTEVIDEO. 16 Juni (Havas). De nationale vergadering heeft Alfredo Baldo- mir gekozen tot president van de republiek. Tot vice-president werd gekozen Cesar Char- lone. Zij zullen hun ambt 19 Juni a.s. aan vaarden. OPENLUCHTDAG lc II. B. S. b. Heden heeft zooals gewoonlijk op het ter rein aan de Spanjaardslaan weer de Open luchtdag van de le H.B.S. b plaats onder lei ding van mej. D. Roos en den heer M. Hout- kooper. De gebruikelijke wedstrijden en spe len hadden vanmorgen plaats, zooals kastie, driekamp, honkbal, veldbal enz. Vanmiddag zouden de wedstrijden worden voortgezet. KLACHTEN VAN EEN WERKLOOZE TE HAARLEM. Een werklooze schrijft ons: Doordat ik indertijd zelf een bedrijf heb gehad, ben ik toen ik steun moest vragen, ondergebracht bij Maatschappelijk Hulpbe toon. Dat is naar mij gebleken is, een nadeel want vaklieden die ingedeeld zijn bij den Werkloosheidsdienst hebben eerder kans weer aan het werk te komen. Ik meldde mij bij voorbeeld aan voor het werk aan de Vleesch- hal, maar toen ik vertelde dat ik steun kreeg van M. H., zakten mijn kansen en werd ik niet aangenomen. Ook particuliere werkgevers geven voorkeur aan ingeschrevenen bij den Werkloosheidsdienst. Zoo iets is onbillijk. Waarom kunnen de werkloozen, die toch in dezelfde omstandig heden verkeeren niet gelijk geschakeld wor den? Verder maakt deze werklooze er aanmerking op, dat werkloozen voor een dag dat zij één minuut te laat op het stempellokaal komen, geen steun uitbetaald krijgen, terwijl het in den afgeloopen winter meermalen is voorge komen, dat de ambtenaren een half uur te laat met het uitbetalen van den steun begon nen, waardoor de werkloozen een half uur in de kou buiten konden wachten. Tenslotte vindt hij het vreemd, dat in de stempellokalen staat dat bij verordening van de brandweer niet gerookt mag worden, ter wijl de ambtenaren in die lokalen wel rooken. Ook m de vestibule van het Proveniershuis mag door de werkloozen niet gerookt worden, maar de portier die daar dienst doet rookt den geheelen dag. Ook aan de loketten in het Proveniershuis mogen de werkloozen niet rooken, hoewel zij zien, dat het personeel in de lokaliteiten wel rookt. Tot zoover dit stuk. Wij teekenen hierbij aan, dat alle werk loozen (van den Werkloosheidsdienst en van Maatschappelijk Hulpbetoon) ingeschreven worden bij de arbeidsbeurs. Onderscheid wordt daarbij niet gemaakt. Vroegere baas jes die steun moeten vragen, vallen, volgens de beslissingen uit Den Haag, buiten de rijks steunregeling, zoodat die alleen via armenzorg dus door Maatschappelijk Hulpbetoon gehol pen kunnen worden. Werkloozen die één keer te laat bij het stempelen komen, worden „gepardonneerd". Bij herhaling wordt evenwel tenzij de werk- 'ooze een gegrond excuus heeft, voor iien dag steun ingehouden. Aangenomen wordt dat een werklooze kan zorgen op tijd lanwezig tezijn. Het rooken in de wachtkamer van Maat schappelijk Hulpbetoon is op advies van de Brandweer verboden. De ambtenaren mogen aan de loketten ook niet rooken. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 16 Juni. Ondertrouwd 16 Juni: T. Rechsteiner en J. W. Mondriaan; S. v. d Meer en W. Bagijn; C. J. Vink en C. A. J. Elfering; F. Brossois en J. P. S. Berends; A. J. B. Ekels en A. A. T. A. v. d. Bergh; C. v d Klugt en A C. Boer; J. H. Bulters en C. H. M. Vocke. Getrouwd 16 Juni: K. Jongkind en G. M. Schouten; W. Landwehr Johan en E. H. R. Robeerst; E. A. Buijtink en A. M. de Goede. Bevallen 14 Juni: E. KoeseOrczik, z.; 15 Juni: M. M. P. Hageman—v. d. Veldt, z.; M. H. G. Spoorv. Elferen, d.; J. P. J. Marchand Redeker, d.; J. C. BreemsDriessen, z.; M. de Lange—Biesheuvel, d.: 16 Juni: M. Schreu- ders—Kokkelkoren, z.; J. M. W. Krielen—v. d. Helm, z.; Overleden 14 Juni: J. Hansen, 57 j., Timor- straat; 15 Juni: C. F. Knipper, 85 j.. Jans straat. LAWNTENNIS. Het Wiinbledon-tournooi. De loting. Uit Londen: Met het gebruikelijke ceremonieel is Woens dagmiddag te Londen de loting geschied voor het Wimbledon tennistoumooi. dat van 20 Juni tot 2 Juli a.s. gespeeld wordt. Over het algemeen is deze loting voor de Nederlandsche speelster en spelers, mej. Rol- lin Couquerque en Hughan, Van Swol en jhr. De Brauw. vrij gunstig verloopen. In het tweede kwart van het tournooi is Hughan ingedeeld. Hij zal in de eerste ronde den Engelschman G. L. Tuckett als tegen stander krijgen. De winnaar van deze partij moet in de volgende ronde tegen den Japan ner Nakano of tegen den Daviscupspeler van Monaco. Medecin spelen. In dit kwart zijn Henkei en Hecht de geplaatste spelers. In het derde kwart komt Van Swol uit. Hij ontmoet in de eerste ronde den beken den speler D. Mc. Phail. Mocht onze land genoot er in slagen te winnen, dan zal zijn volgende tegenstander de Engelschman H. G. N. Lee of de Nieuw-Zeelander A. D. Brown zijn. De geplaatste spelers in dit kwart zijn Menzei en Puncec. Jhr. De Brauw zal in de eerste ronde van het vierde kwart tegen den Britsch-Indi- schen speler Ghaus Mohamed uitkomen. De winnaar komt in de volgende ronde tegen den Franschman Henri Bolelli of den En gelschman L. Brooke Erwards. In dit kwart zijn Kho Sin Kie en Budge de geplaatste spelers. In het eerste kwart, waarin geen Nederlan ders uitkomen, zijn Austin en Mitic de ge plaatste spelers. In het dames-enkelspel is mej. Rollin Couquerque in het tweede kwart ingedeeld. Zij zal in de eerste ronde waarschijnlijk wel weten te winnen van de Nieuw-Zeelandsche speelster mej. Farlane; onze landgenoote moet dan in de volgende ronde uitkomen tegen mej. Riddell of mej. Batt. In haar kwart is Peggy Scriven de geplaatste speelster. In het gemengde dubbelspel heeft mej. Rollin Couquerque. die 'met den Zwitserschen Daviscupspeler Fisher een dubbel vormt, een bye. Vervolgens moeten zij uitkomen te gen mevr. Dprlac en C. N. O. Ritchie: het winnende paar zal daarna ontmoeten of mevr. Wheeler en Von Metaxa óf mej. Chuter en Deloford. Het Nederlandsch-Zwitsersche dubbel is in het topkwart ingedeeld, waarin mevr. Fabyan en Henkei. mej. Miller en Olliff en mevr. Ma- thieu en Mitic de geplaatste paren zijn. In het tweede kwart vormen mej. Wynne en Boussus het geplaatst paar. Hierin komt in de eerste ronde Van Swol. die met mej. Pa- terson speelt uit, tegen de bekende speelster Dorothy Bundy en Musgrove. Het winnende paar zal moeten uitkomen tegen mej. Wilson en den Japanner Abe of tegen mevr. Curtis en Pallada. Hughan zal in het gemengd dubbelspel met het jeugdige Chineesche speelstertje mej. Gem Hoahing spelen. In de eerste ronde krij gen zij als tegenstanders lady Rowallan en STAATSLEENINGEN NENLAND. 4 pet ld. 1933 n 3 pet. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 51/2 pet Dultschl 1930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BAN K - INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, van f 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 353A v. Berkels Patent - Calvé Delft Cert 89% Ned. Ford ex 40 afst. 299 V, Philips Glaeil.Gem.Bezit 2663/, 151%, VORIGE KOERS 131»/, 1291/ KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Gew. Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong B1111 ton n PROLONGATIE. SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika Lijn CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah 6%. 17% 32% 31" 21% 4% 9% 191/. 9% 69% 167% 105% 1183/. 171 101V, 102 100'/, 4401/, '68 623/ 213 282 348/, 263 151% 17»/c 32'/. 31 213/8 323»/;. 9% 9% pl.m 1 45 pl.m 2.00 32 155i/? 17% 32% 31% 213/8 3231/, 9% 9% 34V, 6Vg 17% 31% 3223/. Dl.m 2.15 34»/., 151% 6V4 17% 21% 4% 329*/, 9 63% 280 246 63% 245V| 63% 623/4 244% TER SPOORWEGEN. Southern Pacific. 8%. Wabash Railroad 1% - 1%y Union Pacific Chic Milwaukee - Missouri Kansas Texas KBERS Amsterd Rubber 190 - '91%, 191%, 191% Jell Bat Rubber 125 - ndlsche Rubber 05%4 Lmboe 60 - erbadiadl 87 - totterdam rapanoel) - iandai Rubber '43 - •rean- 54 Java Caoutch. '13% 154 I G. Collins. De winnende combinatie zal uitkomen tegen mej. Burrow en J.N.Har rison of de heer en mevrouw Michell. In het heeren-dubbeLspel spelen Hughan cn Van Swol in de eerste ronde tegen C. H. Betts en J. R. Reddall Het winnende dubbel zal uitkomen tegen het Britsch-Indische dubbel Ghaus Mohamed en S. L. R. Sawney of diens tegenstanders, die echter nog niet bekend zijn. In hun kwart vormen Budge en Mako het geplaatste dubbel. WIELRIJDEN. TRAINING VAN WIELRENNERS. In overleg met de sportcommissie zijn voor- loopig aangewezen om onder leiding van den N.W.U.-trainer G. Schilling op de Stadion wielerbaan te Amsterdam te trainen de vol gende amateurs: J. van Breda, Amsterdam; H. Ooms, Haarlem; J. Derksen. Zwolle; C. Schenk. Amsterdam; J. de Heus. Utrecht: P. W. H. Smit, Tegelen en Chr. Kropman. Nij megen De Grand Prix de Paris. Onder leiding van den heer B. Swaab de Beer zullen aan de Grand Prix de Paris, welke wordt verreden op Zaterdag 2 en Zon dag 3 Juli de volgende amateurs deelne men: J. J. v. d. Vijver. Roosendaal: H. Ooms, Haarlem: Chr. Kropman. Nijmegen; J. de Heus. Utrecht, en J. Derksen. Zwolle. De renners zullen te Parijs worden ver zorgd door den N.W.U.-trainer G. Schilling. VOETBAL. SAMENWERKING IN DE VOETBAL SPORT. Tusschen den Christ. Ned, Voetbalbond, den Ned. Arbeiders Sportbond, de Ned. Voet bal Federatie en de R.-K. Federatie van Voetbalbonden in Nederland hebben bespre kingen plaats gehad op basis van de bevor dering en de behartiging van de belangen der voetbalsport. De besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat een voorloopige contact commissie is tot stand gekomen, bestaande uit: H. Teeuw 'Rotterdam). H. J. Ardon (Dordrecht) B.N.VB.; S. Broekman (Am sterdam), W. F. Klopper (Rotterdam) N.A. S.B H. van Leeuwen (Den Haag); J. Gos- schalk Gzn. (Den Haag) N.V.F.; G. Kruyver (Zaandam); H. Putter (Amsterdam) R.K.F. Deze organisaties stellen zich met de vor ming van deze contact-commissie ten doel. de bevordering van de voetbalsport in het algemeen en de uitbreiding van de speelge- legenheden in het bijzonder. Het secretariaat is gevestigd bij S. Broek man, Sarphatikade 21, Amsterdam C. BLOEMENDAAL ZOMERAVOND EXCURSIE. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde organiseert voor haar leden een avond-excursie op Donderdag 23 Juni a.s. naar het buiten ..Kennemeroord" te Heemstede. FILM- EN CLUBAVOND. De B. V. C. „Bloemendaal" biedt zyn leden als sluiting van het seizoen een film- en clubavond aan op Zaterdag 18 Juni In Vree burg. O.a. zal een film worden vertoond van een door Bloemendaal gespeelden wedstrijd. Voor de ouderen volgt een dansje. IJMUIDEN De staking 111 liet visschcrijbedrijf. Vlaardingschc politie moet bij het vertrek van een logger ingrijpen. Ondanks de staking, welke de Roomsch- Katholieke en de Centrale Bond van Trans portarbeiders in het Haringvisscherij bedrijf hebben geproclameerd, nemen ruim dertig Katwijksche loggers aan de drijfnetharing- visscherij deel. De bemanningen van deze schepen varen op een loonregeling, welk is vastgesteld door de reedersvereeniging voor de Nederland sche haringvisscherij en verdienen in verband met den geringen aanvoer van de „Holland- sche nieuwe", hooge gages, terwijl de betrok ken reederijen de winst in een gemeenschap pelijke kas storten. De stakers stellen bij het binnenkomen of vertrek der loggers steeds pogingen In het werk de bemanning der schepen over te ha len het werk neer te leggen. Wanneer zulks niet gelukt, tracht men meestal langs minder vriendschappelijken weg dit doel te berei ken. Dit is ook Woensdagmiddag geschied. Toen de „Katwijk 58" uit Vlaardingen naar zee wilde vertrekken, hadden zich ruim twee honderd stakers bij dit schip verzameld. Zij trachtten door scheldwoorden en het werpen met steenen de opvarenden tot andere ge dachten te brengen. De politie greep evenwel in en veegde met gummistokken en sabels dc haven schoon, waarna de logger ongemoeid de reis naar zee kon aanvaarden. NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. Gisteren zijn van hier naar de haringvis scherij vertrokken de KW 79. 31 en 141. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 280 Jacqueline Clasine IJM 10 f 2400 595 Clasina Luther IJM 59 f 2220 300 Protinus IJM 85 f 3160 Loggers: KW 76 f 1470; KW 74 f 1460; RO 1 f630; KW 38 f460. Kotters: E 436 f1000; E 45 f160. IJmuiden 16 Juni 1938 Tarbot 6550 cent per K G. Tong 100—73 cent per K G. Heilbot 12880 cent per K G. Griet f30—f 14 per 50 K G. Groote schol f 26 per 50 K.G. Middel schol f 23 per 50 K.G. Zetschol f22,50—f 19 per 50 K.G. Kleinschol f 21,50—f 5,80 per 50 K.G. Bot f 12—f 5 per 50 K.G. Schar f 11,50—f2.70 per 50 K.G. Tongschar f 26—f 24 per 50 K.G. Poontjes f4.80—f2,20 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 18 f 12 per 50 K G. Kleine schelvisch f 13 f6.60 per 50 K f Groo e gul f 12,50f 9 per 50 K.G. Kleine gul f9—f4,80 per 50 K.G. Wijting f5.60—f2.70 per 50 K.G. Makreel f 5,10—f3,80 per 50 K.G. Kabeljauw f60—f26,50 per 125 K.G. Vleet f 1,90 per stuk Leng fl,20 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7