Colporteurs Ruime Belooning Er is geen Wild West Terschelling. Bach-Concert. Haringvisschers maken nieuwe eischen bekend Over Dieren. Spec.Meubel Aanbieding Centraal Middenstands Bureau Leerling Verkoopster fithta hl. èmtlset Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming Ongedipl. Verpleegster Vcor slechts f 4600.— DINSDAG 21 JUNI 1938 HAARDEM'S DAGBtAD II De Karimata wil met-gezien zwelgen. Terschelling, Maandag. Wie denkt, dat het dorpje Terschelling se dert de Karimata-goudgraverij omgetooverd is in een Wild West stadje u weet wel uit zoo'n film van Tom Mix waar bizarre vreem delingen gaan en komen, hun paarden voor de cafés aan den paal binden en in vervaarlijke stofwolken gehulde postkoetsen door de nauwe straten voortjagen, heeft het mis. Het kleine dorp is heelemaal niet vervuld van bioscoop-cowboy-romantiek. De huisjes, die om de haven in de witzan- derige rust gerangschikt zijn met den robus- ten Brandaris als middelpunt, zijn nog altijd even vriendelijk. De Torenstraat is de Toren straat, met de verlengde Torenstraat, de eer ste, de tweede en de derde Torendwarsstraat. De boompjes zijn groen, en de wind speelt door de bladeren. De menschen op straat spreken over het mooie weer. Op de leugen bank aan de haven, waar de oude zeelieden heftig zouden moeten discussieeren over het al dan niet slagen van de Karimata zitten twee deftige dames uit ce rusten. En zij vinden het warm. Een ijscoman zoekt hier zijn parkeer plaats. De Karimata ligt heel ver In zee, bijna een uur gaans met de sleepboot, die dagelijks werk volk haalt en brengt, en is nauwelijks als een vlek aan den horizont te zien. Dichter bij is het eigen strand van Terschel ling met de poppige vacantiehuisjes en de lui mige onder de windstreelingen kuilende duinen. In een dorpswinkel koopt iemand een dood gewoon souvenirtje. Voor het hotel „Nap" parkeeren drie auto's achter een groot deftig bord met de letter P. In de ochtenkrant staat dat er op de Ne- derlandsche trams, balcons, in de treincoupé's en huiskamers gefluisterd, verondersteld, ge fantaseerd en geredetwist wordt over de Ka rimata, over het goud van de Lutine. dat nietes en welles op den zeebodem ligt. Bijna onzichtbaar, van Terschelling af. plekt de Ka rimata vaag aan den einder. Een auto schrikt de in de warme zomerzon dommelende straten van het dorp op. Een auto met steenen, om een huis te bouwen Voor liefhebbers van het romantische avon tuur van de „Karimata", die intusschen niets anders doet dan prozaisch modder opslurpen, diene dat zij heusch niet zoo één twee drie op het Hollandsche goudeiland komen. De boot. die van Harllngen komt, doet er twee uren en een kwartier over voordat ie in Terscheilling is. En daarvoor moeten Lutinetoeristen nog eenige uren in de bus van Alkmaar over den af sluitdijk doorgebracht hebben, misschien 't in Den Oever bestaan hebben dat de bus daar voor café Zomerdijk wel stopt maar menschen die daar zijn moeten, pas 500 meter verder „aan den dijk mag zetten", vanwege een ver- voerverbod, en voorts de schrik te boven zijn gekomen dat op de Harlingerboot een rekening voor wegenbelasting op Terschelling gepresen teerd wordt a f 0.10 (zoodat men voor een dubbeltje aan Terschellingche wegen verslij ten mag). En dan is hij of zij op Terschelling. Bijna onzichtbaar, als is ze heelemaal niet te zien, ligt de Karimata als een beetje uitge- vlekte stip, met twee afgeronde stippen links en rechts van de sleepbooten. Daar wenkt dan in de verte die romantische zeeschuimer, die op jacht is naar de verborgen goudschat. De baggeremmers slurpen ordinair als ze boven komen en hopeloos zakelijk likken ze al het lekkers uit het bord zeesoep van vader Nep- tunus en ze laten staan wat ze niet lusten. Kan het meer onopgevoed? 'k Wensch u veel geluk, adspirant Terschel lingbezoekers en Karimata-bewonderaars! Maar als u naar Terschelling gaat vergeet u dan niet een heel erg groote en heel erg ver re verrekijker mee te nemen. Anders zult u moeten volstaan met een Ka rimata briefkaart uit een Terschellingschen winkel of de foto uit het avondblad: dat U in tusschen ook op Terschelling krijgen kunt! v. H. MUZIEK Haarlem's Gemengd Koor. Het is een vaak waargenomen feit dat in onze oude St. Bavo muziek des te beter tot haar recht komt, naarmate de kerk meer ge vuld is. Dan wordt de anders zoo hinderlijke galm gereduceerd tot een mate van intensi teit, die het onderscheiden ook van betrek kelijk snelle toonopvolgingen in het orgelspel niet meer stoort. Vol was de Groote Kerk bij het Maandag avond door H. G. K. gegeven concert zeker, stampvol zelfs. Alle geregelde en voor de ge legenheid toegevoegde zitplaatsen waren in genomen. En, zooals te verwachten was, bleef de uitwerking van het orgelspel nu niet bij de ook in andere omstandigheden imponeeren- de en tot bewondering dringende macht en verscheidenheid der klanken, maar kwam ook in de talrijke snelle 32sten-figuren van Bach's Preludium in b kl. t. elke toon vol doende duidelijk tot den hoorder. George Robert speelde het, evenals later de groote Fantasie in g kl. t. met volkomen beheer- sching der materie, en wanneer ik opmerk, dat de veelvuldige aankoppeling van scherpe, schrille snijdende registers in de diskant mij niet aangenaam aandoet, dan moge onze or ganist dat als een impressie van zuiver per soonlijken aard beschouwen. Bij de samenwerking met den solozang hield Robert het majestueuze orgel terecht bescheiden, al zou de prachtige en volumi neuze stem van mevr. Jo Vincent zich ook tegen een veel zwaardere dan de gebezigde registreering volkomen hebben kunnen hand haven. En de klank der obligaat-viool was in de aria uit Cantate no. 58 „Ich bin vergnügt" zeker veel te bescheiden, zoodat de hoorder zich moest inspannen om er althans iets van te vernemen. We hebben reeds vroeger meer malen kunnen bemerken dat de toon van Jan Hoeben's in zalen weinig draagkracht hefeft; de acoustiek onzer Groote Kerk eischt nog in veel hooger mate een machtiger in strument. Bovendien had de violist zich ach ter het rugpositief van het orgel opgesteld, zoodat de klank der viool daardoor nog tegen gehouden werd. Jo Vincent's voordrachten bereikten hoogtepunten in de Aria uit Can tate no. 80 „Komm in mein Herzens Haus" en in het lied „Lïebster Immanuel". Voor den zang van H. G. K. bleek de acoustiek in de gefigureerde deelen van den Motet „Jesu meine Freude" ongunstia. De Koralen waren meerendeels mooi van klank, maar reeds in den aanvang, bij het eerste koraal, toonde het koor neiging tot te-laag- intoneeren en die neiging veroorzaakte in het met „Weg mit allen Schatzen" beginnende deel een zakking van bijna een heele toon. Ook in de derde strofe van ,Nun preiset" zakte het toonpeil. Het a-capella zingen brengt moeilijkheden mee, waarmee een oratoriumkoor uit den aard der zaak niet ge- he.el vertrouwd is te achten. Zeer mooi klonk de koorzang vooral in no. 6 c van het pro gramma. „Ich freue mich in dir", zoodat we reden hebben om van meerdere beoefening van den a-capella-zang door H. G. K. nog schoone resultaten te mogen verwachten. K. DE JONG. „DE OOSTHOEK". Een programma vol afwisseling. De Overijselsche-Geldersche-Drentsche- Vereenlging „De Oosthoek" houdt Zondag 26 Juni een avondexcursie naar het Sportfond- senbad, waar dan het golvenbad in werking is. Op Zondag 17 Juli wordt voor de leden met hun gezinnen een boottocht georganiseerd door de mooie Vecht naar Hilversum. Tevens staat nog op het programma een autobustocht en vóór het winterseizoen een lezing met lichtbeelden. Voor de viering van het jaarfeest (11-jarig bestaan) worden plannen beraamd voor de opvoering van een tooneelstuk. KRING BLOEMIST-WINKELIERS. De jaarlijksche vergadering en réunie van den Kring Bloemist-Winkeliers zal dit jaar in Haarlem en Zandvoort worden gehouden, en wel Dinsdag 12 Juli in Café Brinkmann, Groote Markt. „STICHTING NOORD-NEDERLAND- VLAANDEREN". De eerste bijeenkomst der Haarlemsche afdeeling. De afd. Haarlem van de Stichting Noord- NederlandVlaanderen houdt op Donderdag avond 23 Juni een vergadering in Hotel „Lion d'Or" Kruisweg. Als Spreker zal optreden de alg. Voor zitter de heer Waternaux, over „Het 6e Vlaamsch-Nat. Zangfeest". Verder zullen doel en streven der Stichting belicht worden. TOERISTEN VEREENIGING „NEDERLAND". Zondag hielden de afdeelingen Haarlem en Amsterdam van de onlangs opgerichte alge- meene Toeristenvereeniging „Nederland" haar eerste autotocht van dit seizoen met ruim 50 deelnemers naar Ouwehand's Die renpark te Rhenen. Het doel van deze neutrale vereeniging is haar leden zoo goed en goedkoop mogelijk van het vele moois in binnen- en buiten land te laten genieten. De contributie is slechts f 1 per jaar en per gezin. De vereeniging geeft een zeer mooie- en uitvoerige reisgids uit. Het bestuur der afd. Haarlem bestaat uit de heeren: J. Grimm, Heemstede; John. Th. Betz, Haarlem; L. W. Logmans, Overveen; J. G. Soet, Haarlem-N., en mevr. Verhappen te Haarlem. Poging het conflict te beëindigen. Schrijven der organisaties aan de reedersvereeniging. De hoofdbesturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders en den Nederland- schen R.K. Bond van Transportarbeiders St. Bonifacius hebben, na gehouden stakers-ver gaderingen onderstaanden brief verzonden aan de reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij te Scheveningen: „Mijne Heeren, „Zooals u bekend is, is het voorstel van den Rijksbemiddelaar d.d. 10 Juni j.l. door de ar beiders verworpen. Oorzaak daarvan was, dat bedoeld voorstel op de hoofdeischen te weinig of in het geheel geen bevrediging bracht. In tusschen hebben wij onze pogingen om mede te werken tot de beëindiging van het conflict voortgezet, waarbij naar onze meening, wil men zeer lang voortduren van het conflict voorkomen, naar een oplossing moet worden gezocht, waarvan vaststaat, dat bij aanvaar ding uwerzijds, de staking zal zijn geëindigd. Daarover is door ons overleg reet de stakers gepleegd, waaruit een tegenvoorstel is geboren, hetwelk wij u hierbij te uwer kennis brengen. De staking zal worden beëindigd, indien: 1. Voor Scheveningen de regeling voor den vrijen tijd als volgt zal worden omschreven: de bemanning heeft direct na binnenkomst recht op 36 uren onafgebroken vrij. Tusschen 's avonds zes uur en 's morgens zes uur kun nen zij echter niet worden verplicht werk te verrichten, dat verband houdt met het laden of lossen van het schip. Voor Vlaardingen zal de bemanning recht hebben op ten minste 36 uren vrij. De Vlaar- dingsche schepen zullen tusschen twee reizen drie maal 24 uur binnen liggen. 2. Gage voor de bemanning van stoomsche pen zal worden gebracht op grondslag van f 1.65 per matrozendeel. 3. De afrekening zal plaats vinden bij be ëindiging der zoutvisscherij op basis van f 14 per week per matrozendeel, of indien het vast gestelde percentage boven de berekening van f 14 per week per matrozendeel uitgaat op grond van de overeengekomen procenten 4. Niet uitvaren bij nacht en ontij. Van Vlaardingen. Maassluis en IJmuiden uit zal niet worden uitgevaren voor zes uur des morgens en na 22 uur des avonds. 5. Rusttijd tijdens de verschvisscherij. als voorstel rijksbemiddelaar. 6. Aanvoer van versche haring, als toege zegd. 7. Jaagioon, als voorstel rijksbemiddelaar. 8. Boetloon. als voorstel rijksbemiddelaar. 9. Sterkte der bemanning, ook als voorstel njksbemiddelaar. 10. Onttakelen (afsnijden) als voorstel rij ksbemiddelaax. 11. Klim- en koksgeld, als toegezegd. 12. Reisgelden, als toegezegd. 13. Voedingslijst. als toegezegd. 14. Zaterdagavondschot, als toegezegd. 15. Ziekengeld, als toegezegd. Wij hebben alle punten genoemd. Ook die, welke partijen bereids wilden aanvaarden. De arbeiders zijn bereid, indien de onder de punten 1, 2, 3 en 4 genoemde verlangens door u alsnog worden aanvaard, het conflict te beëindigen. Wij onderschrijven overigens het voorstel van den rijksbemiddelaar betreffende het niet toepassen van rancune". AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 20 Juni 1938. Red Star f 7f 8 per H.L. Industrie f 5.50f 6 per H.L. Westlandsche ronde zand (nieuwe) 1315 ct. per K.G. Westlandsche kleine (nieuwe) 1012 ct. per K.G. Malta (Springs) 15—17 ct. per K.G, Italiaansche 1112 ct. per K.G. VLASMARKT ROTTERDAM. Vlas-Aanvoer: 3250 K.G. blauw, schoon f 0.5'8f 0.68 p. K.G. 13.375 K.G. Hollandsch Geel f 0.54—f 0.68 per K.G. 1100 K.G. Dauwroot f 0.50—f 0.60 per K.G. Er was iets meer kooplust. De prijzen blijven nog op hetzelfde peil. Beste soorten het meest gevraagd, mindere soorten verlaten. Bijna alles werd verkocht. HEEMSTEDE Een herboren V. V. V.-kiosk. Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn verricht de opening. Maandagmiddag is het geheel gerestau reerde paviljoen, dat reeds eenige jaren nabij het station Heemstede-Aerdenhout dienst had gedaan als kiosk voor de afdeeling Heem stede van „Vreemdelingenverkeer", officieel als kiosk in gebruik genomen. Voor deze gelegenheid waren bestuur en enkele leden en genoodigden bijeen in de bo venzaal van café-restaurant Boekenrode. Onder hun waren o m. aanwezig burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn, de heer E. A. M. A. Steger, burgemeester van Oirschot, de gemeente-secretaris de heer N. Vos. mevr. Droog, en de heer H. W. de Jong, vice-voor- zïtter der afd. Amsterdam van Vreemdelin genverkeer. die deze afdeeling vertegenwoor digde. De voorzitter, de heer E. Lefebvre opende de bijeenkomst met een bijzonder woord van welkom tot den burgemeester. Jhr. v. Doorn, en den vertegenwoordiger der afd. Amsterdam. Wij zijn, zoo vervolgde de voorzitter thans bijeen voor een blijde ge beurtenis, de hergeboorte van onze eigen kiosk. Onder de deskundige leiding van den heer Kwak Jr. is het gebouwtje geheel gerestau reerd. en wij hebben ons de medewerking verzekerd van den heer H. J. Pistorius. boek handel alhier, die de exploitatie op zich heeft willen nemen. De voorzitter overhandigde den sleutel van het paviljoen aan den burgemeester, met het verzoek de kiosk hiermee te openen. Namens de V.V.V. „Amsterdam", voerde de heer H. W. de Jong het woord. Nadat de heer Pistorius nog met een kort woord gewezen had op het groote belang van het inlichtongenbureau voor de ingezete nen, wandelde het gezelschap naar het ge bouwtje. Burgemeester jhr. J. P. W. v. Doorn sprak een kort woord en zeide het als een bijzon der voorrecht te beschouwen de openingstaak op zich te mogen nemen, omdat de vereeni ging steeds propaganda maakt voor Heem stede. Hierna ontsloot de burgemeester de deur van de kiosk en verklaarde het vernieuwde paviljoen voor geopend. Het gerestaureerde gebouwtje ziet er keu rig uit. Aan de westzijde binnenkomend, heeft men eerst de afdeeling der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, waar men alle inlich tingen kan krijgen over Heemstede. Hierbij aansluitend heeft men een afdee ling tourisme, waaraan de afdeeling tijd schriften en boekhandel grenst. Langs de noordzijde is een ruime etalage, waarin prospectussen voor reizen zijn ge- etaleerd. tijdschriften en boeken, en de noo- dige kleurige folders van uitstrpjes in bin nen- en buitenland. Het paviljoen is geopend iederen werkdag van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. Zaterdags van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. terwijl ook tele fonisch. onder nummer 27702 inlichtingen te krijgen zijn. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. Aarts en E. M. G. Boot; A. v. Loy en G. Gerritsesn. Getrouwd: J. v. Dijk en A. J. Mense; L. Teeuw en J. Brouwer; A. C. M. Rhee en C. M. J. Beelen; C. Sluijter en A. C. v. d. Putten; L. H. Fens en C. Bruinenberg. Bevallen C. M. StolvoortStevens, d.; L. Meeuwenoordv. d. Blom, d.; G. Drlessen— Hoogstra, z.; A. G. RoerdinkGriesen, d. Overleden: B. van der Kuijp, 56 j. geh.; J. Th. van Noort, 55 j., geh. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. Druif en A. F. Kluver. Getrouwd: J. J. Bakker en P. A. Allard; J. Koopman en M. Zonneveld; J. Oldenburg en A. van der Kooij; J. Martijn en M. Tijtko; J. W. A. de Vries en A. Kooke. Overleden: J. Schoon, 80 j., overleden te Haarlem. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manaden. Trawlers: 600 Bloemendaal IJM 71 f 1850 110 Vram IJM 135 f 1550 1395 Delft IJM 17 f 2150 900 Christine IJM 2 f 1300 175 Condor IJM 72 f 1860 IJmuiden 21 Juni 1938 Tarbot 56—45 cent per K.G. Tong 130—94 cent per K.G. j Heilbot 124 cent per K.G. Griet f 28—f 15 per 50 K.G. Groote schol f 25,50 per 50 K.G. Middel schol f 22 per 50 K.G. Zetschol f21—f 18 per 50 K.G. Kleinschol f 15f 7,10 per 50 K.G. Bot f 12—f9 per 50 K.G. Schar f 9—f 2 per 50 K.G. Tongschar f 26—f 25 per 50 K.G. Poontjes f 3.30—f 0 90 per 50 K G. Kleinmiddel schelvisch f 15f 13 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 12,50f 5.50 per 50 K.G. Groote gul f 12f 9 per 50 K.G Kleine gul f 12—f4.10 per 50 K.G. Wijting f5,50—f280 per 50 K.G. Makreel f2,50—f 1.15 per 50 K.G. Kabeljauw f42f32 per 125 K.G. Leng f 1,15—f 1,07 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: En Avant IJM 8. Vangst: 110 m. braad- schelvisch, 100 m. schelvisch, 10 m. gul, 10 m. platvisch, 25 m. radio, 240 m. makreel, totaal 495 m. Caroline IJM 26. Vangst: 800 m. makreel, 150 m. diversen. Totaal 950 m., benevens 30 stuks stijve kabeljauw. BINNENGEKOMEN VAN DE HARING VISSCHERIJ. Van dc haringvisscherij is binnengekomen: KW 176 met 561 kantjes pekelharing van 7 schepen, waaronder 79 kantjes eigen vangst. De haring is naar Vlaardingen vervoerd. WEER LOGGERS NAAR DE HARING VISSCHERIJ? Alhier liggen op het oogenblik negen Kat- wijksche loggers gereed om wanneer zij een voldoende bemanning hebben naar de ha ringvisscherij te vertrekken. Samen den kost verdienen. Dagelijks kan men dit tweetal samen zien in de winkelgalerij op het Damrak te Amster dam: de harmonicaspeler met zijn trouwen herdershond. Op weg naar de galerij dartelt en speelt de hond naar hartelust, springt om zijn baas heen. maar is de werktijd aangebro ken. dan wordt zijn kleedje op straat uit spreid. dan gaat hij rustig zitten en wacht op de dingen die komen zullen. Het centen bakje (de hoed van den baas) wordt naast hem neergezet. Zijn zeiltje wordt hem aangedaan, waarop het volgende rijmpje: Leddy heet ik En ik vraag: Denkt U aan mijn baas? Heel graag! En nu kan men Leddy roepen lokken met allerlei lekkers, hij blijft liggen op zijn plaats, trouw houdt hij de wacht bij de centenbak. Een mooien kop heeft hij en uit zijn goedige oogen spreekt de liefde voor zijn baas. Ook omgekeerd, de baas houdt veel van zijn hond. Vol waardeering spreekt hij over het dier. Zoo gaat het dag in, dag uit: dat is hun arbeid. En het publiek heeft schik in dit aardige ta fereeltje zoo midclen in het drukke stadsge woel. Het geeft met milde hand. Waarom ik dit stukje schreef? Eenvoudig om nog eens en dan voor de zooveelste maal een tafereeltje te schetsen van de grenzenlooze trouw der dieren tegenover den mensch. Laten wij nu omgekeerd de dieren behandelen als onze medeschepselen. Zij kunnen er niet anders dan beter van worden. Zij geven hun liefde en trouw aan ons, laten wij dit beantwoorden met wederliefde. Dan reeds zou veel dierenleed gelenigd worden. SERNé. Heden overleed na een kortstondig doch smarte lijk lijden onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante Jansje Goijaerls, gcb. De Vries, in den ouderdom van 48 jaar. Uit aller naam: G J. GOIJAERTS LEENDERT ANNA GERHARD JANSJE FRANCISCUS Haarlem 19 Juni 1938 Van Zeggelenstraat 61 De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 23 Juni a.s., te 11 uur, op de Nieuwe Algem. Begraafplaats aan den Vergierdeweg te Haarlem Hiermede geven wij ken nis van het overlijden van onzen hooggeachten medewerker, den Heer C. F. Onland die gedurende 20 jaren met groote toewijding in ons bedrijf is werkzaam geweest. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hooge eere blijven. Haarlem, 20 Juni 1938 De Directie van De Faam's Kleeding- magazijnen N.V. RIETSALON dubbel riet 3 pers. bank 2 fauteuils noten tafel, vee- rend met losse kussens, vochtechte Velours van 225 voor 152.50 OLD FIN. EETKAMER: Pracht Dressoir, uitschuiftafel, 2 fau teuils, 4 stoelen, zwaarste uitvoering van 195 voor 137.50 4 ENG. CLUBS, pracht model, figuur riet, van 95 voor 57.50 4 MODERNE CLUBS, prima stoffeering, van ƒ85 voor 42.50 OLD FIN. DAMESBUREAU met laden van ƒ35 voor 22.50 2 FAUTEUILS, 4 STOELEN met patent veeren, van ƒ32.50 voor f 22.50 2 CRAPAUDS, 4 STOELEN met patent veeren van f 55 voor 35. RIETSALON BANK, 2 FAUTEUILS, tafel, vochtechte velours van f 145 voor 95. OLD FIN. BUREAU MINISTRE met 5 laden en kast van ƒ52.50 voor 32.50 DRESSOIR, EIKEN en Noten, met laden en vitrine, van ƒ25 voor 16.75 Verder Theemeubel, Halbank, Halkist, Boekenkast tevens bureau, slaapkamer bedstel, pracht Old Fin. Salontafel enz. enz. Het een en ander dagelijks geheel vrijblijvend te zien van 10 tot 8 uur aan het bijkantoor van het voor verkoopactie en bemiddeling HAARLEM KLEINE HOUTWEG 31 TELEFOON 14567 (Voor zoover de voorraad niet voldoende is genieten leden voorkeur. Opgave voor lidmaatschap dagelijks van 10 tot 8 uur. Kosten 50 cent per jaar.) Gekochte goederen worden zoo noodig gratis bewaard. BETER EEN prima 2de h. rijwiel dan een goedkoop nieuw. Wij hebben nog Fongers, Simplex, Raleigh, BSA. Humber, Osmond, Gazelle en Burgers, alle zowel in- als uit wendig als nieuw. Zie de étalage Verruilen, verhuren, emailleren. A. KOELEMEIJER Breestraat 3, gev. sed. 1912. Gasfornuizen Kupperbusch Gas fornuizen, Meesterwerk der techniek, 3-p. 56.00. BRUGMAN, Tetterodestraat 52. Bij dame wordt gevraagd een FLINKE DIENSTBODE v. d. en n„ netjes k. w. en k., omstr. half Juli, v. g. g. v„ niet boven 30 jaar Br. no. 9453 bur. van dit blad Gevraagd: FLINK DAGMEISJE tot half vier. Gen. Cronjéstr. 55 Haarlem Noord. kan geplaatst worden bij Hun- kemöller Lexis, Gr. Houtstraat 71. Aanmelden tusschen 12-2 u. Groote Houtstraat 3a, Tel. 10735 Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van 14 Juni 1938 is verklaard in staat van faillissement H. L. BOERS, bouwkundige, wonende te Haarlem aan den Orionweg nr. 47, met benoeming van den E.A. Heer Mr. A. L. M. van Ber- ckel tot Rechter-Commissaris en ondergeteekende tot curator. De Cufator: Mr. H. J. M. TONINO Damstraat 23, Haarl. AUFGEBOT. Es wird zur allgemeinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Justizangestellte Paul Karl Oesterheid, wohnhaft in Dortmund, Huckarderstr. 135, 2. die Hausangestellte Hilde- gard Bahsler, wohnhaft in Heemstede, César Francklaan 42 die Ehe mitelnander eingehen wollen. Dortmund 1938. DER STANDESBEAMTE. Tulpenpelsters gevr. bij de Fa. J. J. THOOLEN. Zandv.laan 132. Heemstede. N.V. Electrische Apparaten Mij. filiaal Haarlem, vraagt eenige geroutineerde Vast salaris 10 per week plus provisie en premie. Aanmelden: Woensdagmorgen tusschen 10- 10.30 uur Jansweg 6, Haarlem. Afdeeling Haarlem. Secretariaat: Pr. Hendrikstr. 1. Gala-Matinée-Voorstelling van de film „J'ACCUSE" op Donderdag 23 Juni te 2.30 u. in het „Rembrandt Theater", Groote Markt, ten bate van de Afdeeling Haar lem v. d. Nederl. Ver. v. Lucht bescherming. Plaatsen 0.30 050 075 0.90 verkrijgbaar aan de cassa van het Theater. Gevraagd van 25 Juni tot eind Augustus in klein rusthuis. Br. no. 9455 bur. van dit blad rHandwerken Voor bovengenoemde afde ling vragen wij een FLINKE LEERLING boven 15 jaar. Zij, welke reeds enige be kwaamheid in 't handwerken bezitten, genieten de voor keur. Pers. aanbieding vooi 12 uur. GERZON. Huwelijk Dame zoekt voor vriendin, midd. leeft., z. kn. vrouw, niet onbem. Heer, pl.m. 60 j., g. post. of gep. Br. no. 9450 bur. van dit blad Verloren: portemonnaie m. inh. (ongev. f 130). Kl. Heiligland 36 fel. 15683. Prachtig modern woonhuis, gcvelbreedte ruim 7 M. Bijz. gunst, gelegen op eigen gr., nabij Rijksstraatweg te Haarlem-Noord, direct bij Kerk en Sch. Prachtige groo te kamers, schitt. afwerking (tegels, glas in lood enz. enz.). Groote voortuin. Prachtige achtertuin op het zuiden. Ruim hypoth. beschikb. Iets zeldzaams voor zelfbewoning en/of geldbelegging. Geen tussch.pers. Spoed gewenscht. Br. onder W 23 Adv.Bur. Rou- ma Co., A'dam. De ruggegraat van elk reclameplan Courantenreclamè

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3