/GroenendaaT' 25 jaar wandelpark. Echte Wales-Anthraciet WITTOP KONING «ERMAII H.D.'V ertelliiii WOENSDAG 22 JUNI 19.IS HAARLEM'S DAGBLAD' Een aantrekkelijkheid voor Heemstede. Een kijkje op de mooie weide aan de Vrijheidsdreef. 17 Juli 1913 werd „Groenendaal" dat door de gemeente Heemstede was aangekocht, feestelijk opengesteld als wandelbosch. Het zal dus binnenkort 25 jaar geleden zijn, dat dit van durf en wakkere energie getuigend be sluit door Heemstede's raad, op voorstel van B. en W., genomen werd. De gekoesterde verwachtingen zijn volkomen in vervulling ge gaan. De openstelling van „Groenendaal" is een succes geworden. Door de inwoners van Heemstede, vooral door hen, die in de nabij heid wonen, wordt de vrije wandeling in dit mooie bosch ten zeerste op prijs gesteld. On getwijfeld heeft het medegewerkt aan de snel le ontwikkeling van het zuidelijk deel van Heemstede, want velen vinden het immers aangenaam in de nabijheid van een bosch te wonen, waarin rustig gewandeld kan worden en dat veel gelegenheid biedt natuurschoon te bewonderen. Zouden er zooveel gepension- r.eerden Heemstede als woonplaats gekozen hebben als „Groenendaal" er niet geweest was? Door „Groenendaal" is Heemstede bekend geworden. De vele Haarlemmers, die er komen weten wel wat Heemstede biedt, maar de dui zenden Amsterdammers die op mooie dagen verpoozing in dit bosch zoeken, vinden daar door meteen gelegenheid met Heemstede als woongemeente kennis te maken. De kennis making heeft zeer zeker in de hand gewerkt dat vele Amsterdammers zich als forensen te Heemstede gevestigd hebben. Moeten wij nog den lof van „Groenendaal" bezingen? Welke bewoner dezer streek kent niet de mooie plekjes, het aardige molentje, de hertenkamp, waarin ook pauwen, zwanen en eenden prijken, de mooie Waterdel, vooral be koorlijk in den tijd dat de rhododendrons bloeien, de dennenheuvel, het jasmijn-dal, de seringenboschjes en de Belvedère, die zoo'n schitterend panorama biedt? De meer deskun dige wandelaar weet het feit te waardeeren, dat er in dit bosch zoo'n groote verscheiden heid van boomen is, waaronder zelfs zeldzame exemplaren. In Groenendaal is alles te vinden. Mooie, statige wandellanen, door dicht geboomte overschaduwd, maar ook aardige slingerpaad jes die door kreupelhout leiden. Van de vijvers en waterpartijen trekt de Leliënvijver natuurlijk het meest de aan dacht. Vooral als de honderden lelies in den zonneglans schitteren. Er staan vele banken in dit bosch, maar op mooie dagen noodigt ook mos en gras den wandelaar uit zich neer te vlijen. De ouders slaan dan hun spelende kinderen gade velen spelen zelf mee, want hier voelt men zich vrij. De boschwachter-agent Willemse ziet ongestoord toe, dat niets vernield wordt, maar doet het zoo dat de bezoekers niet het gevoel krijgen „dit mag niet en dat mag ook al niet". Personen die dreigen de stilte en de rust van dit bosch te verstoren bekeert hij niet zelden door een gemoedelijk praatje, of door hen op de mooiste plekjes te wijzen. ..Daar. door dat laantje moet u eens loopen, dan ziet u straks de zon heel mooi onder gaan". Of: „Hebt u de jasmijnen daar al zien bloeien en bent u al bij de bloeiende rhodo dendrons van de Waterdel geweest?" Een kwarteeuw heeft Willemse al de be waking over het bosch en het is of velen, die anders wel eens vernielzuchtig zijn, „Groe nendaal" ontzien ter wille van zijn sympa thieken bewaker. Mooi zijn ook de weiland-partijen aan den rand van het bosch, ter zijde van de Vrijheids- dreef. Voor „stoffage" wordt gezorgd; nu eens grazen er schapen, dan weer koeien. Nu dar telt er een veulen rond in de nabijheid van een moederpaard. Van dit onderwerp, het penseel van een schilder waardig, geven wij hier een foto. Heemstede verzorgt het bosch uitstekend. Er wordt nauwlettend op gelet dat het bosch geregeld door de aanplant van jong hout ver zorgd wordt, want alleen daardoor is het zoo verklaren deskundigen te bereiken, dat een bosch zijn waarde blijft behouden. Soms wordt het wel eens betreurd, dat mooie boo men, die het naar een leek meent nog wel eenigen tijd kunnen uithouden, ten offer vallen, maar achteraf moet ook de leek meest al den boschbouwdeskundige gelijkgeven. Voorheen stond de Belvedère, die een mooi uitzicht biedt, wat erg in het hout verscho len. Daaraan is dit jaar een eind gekomen. Er is wat hout rondom weggehakt, waardoor men niet meer naar dezen toren behoeft te zoeken, maar waardoor ook het uitzicht op den toren verbeterd is. Tooneelvereeniging „Nieuw Leven". Nu niet op de planken, maar op de waterfietsen. Ongeveer 100 leden van de tooneelvereeni ging „Nieuw Leven" hebben Zondag een fiets tocht gemaakt naar Leiden, waar een gedeelte van den dag werd doorgebracht in den speel tuin „De Oude Vink". In het bijzonder hadden de waterfietsen daar veel aftrek. De commissie die voor deze uitstapjes zorgt had veel dank te oogsten voor het welslagen van dezen tocht. Er kwamen verzoeken in om meer van zulke excursies te organiseeren. o.a. a 2.afm. 20/35 1.75 afm. 12/20 per 70 K.G. H ARMEN J ANS WEG 67 A TELEF. 16100 NOG SLECHTS ENKELE DAGEN. (Adv. Ingez. Med.) Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De afdeelingen Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde was Dinsdagavond in een korte vergadering bijeen in Hotel Lion d'Or, Kruis weg. De voorzitter, de heer J. L. Bouwer, opende te kwart over acht de vergadering. Besloten werd medailles beschikbaar te stel len voor de Lathyrus-tentoonstelling en de tentoonstelling die gehouden wordt ter gele genheid van het 20-jarig bestaan der afdee- ling Bloemendaal. Hierna was aan de orde de. candidaatstel- ling voor de verkiezing van het hoofdbestuur. Het voorstel van den voorzitter om de heer Van Noord te B'oswijk candidaat te stel len werd door de vergadering aangenomen. Voor de tweede vacature wenschte de verga dering geen candidaat te stellen. Na de bespreking van het plan voor de ex cursie naar de Lathyrustentoonstelling, de Vechtstreek en Kasteel Nijenrode werd de on derlinge tentoonstelling van lathyrus en en kele andere zomerplanten bezichtigd. NEDERL. CHEM. INDUSTRIE TROMPSTRAAT 22a - TELEF. 20275 ARNHEM. Fabriek van: Stofwerend veegpoeder Vloerolie Vloeibare Vloerwas Danspoeder Waspoeder, enz. (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem is het volgende faillissement uitge sproken op Dinsdag 21 Juni 1938. C. M. van der Beek, bouwondernemer, wonende te Haarlem, Rollandslaan 89. Curator Mr. L. S. Römelingh t.e Haarlem. Rechter-Commissaris Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Wegens gebrek aap actief werd opgeheven het faillissement van: H. F. G. Maste, bakker, wonende te Haarlem. Lekstraat. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingülijst is geëindigd het faillissement van: M. Blankensteyn, schilder, wonende te Sant poort, gemeente Velsen. Curator Mr. A. W. Hel- lema te IJmuiden. Samen uit. samen thuis. U blijft in eendracht te samen op een lichte maar sterke tandem, merk Germaan. daar heb je wat aan N.V. RIJWIELINDUSTRIE P.AJ. V. WERVEN, MIM (Adv. Ingez. Med.) De Belvedère die thans van het al te dichte hout bevajd is. Het Duel. door Hans de la Rive Box. Mijnheer. Zooals ik u reeds persoonlijk mededeelde, wensch ik zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan de zaak. Wat het duel betreft laat ik de keuze der wapens geheel aan u, aangezien ik zelf minstens een dozijn soorten wapens kan hanteeren. Frederik Daktengel. Mijnheer, Uw schrijven ontving ik. Mijn keuze zal ik u telefonisch berichten. Het liefst zou ik een machinegeweer kiezen om de beleediging, Ferdinand Kaasnagel. Mijnheer, mij aangedaan, te wreken, „Ik wacht uw telefoontje nog steeds af. Durft u niet? Frederik Daktengel. 'Mijnheer, Morgenmiddag om vier uur zal ik u van antwoord dienen. De laatste drie woorden van uw laatste schrijven vormen een nieuwe be leediging. Ferdinand Kaasnagel. Inderdaad belde meneer Kaasnagel zijn vijand den volgenden dag op. Dit merkwaar dige gesprek werd koeler dan speciaal gekoeld ijs behandeld. „De keuze is dus het pistool", zei meneer Daktengel spottend. „Welnu, ik zal u laten voelen, dat ik dit vuurwapen weet te han teeren". „Mijn eerste schot zal raak zijn", ant woordde meneer Kaasnagel grimmig. „U zult den langsten tijd van uw leven getelefoneerd hebben De heer Daktengel glimlachte hoorbaar en hoonend. „Het is vandaag Zaterdag, wanneer za! het. duel plaats hebben?" „Dinsdag". „Dinsdag? Laat eens kijken... Nou. dat schikt me niet erg. Kunt u geen anderen dag?" „Ik kan alleen Dinsdag", zei meneer Kaas nagel. Hij was een klein, mager heertje en moest op de teenen staan om in de microfoon van het toestel te kunnen spreken. „Maar kunt u niet Vrijdags?" «Onmogelijk, dan ben ik oezet". „Kom, kom, met een beetje goede wil.... „Onmogelijk, dan moet ik naar een be grafenis", zei meneer Kaasnagei kortaf en legde de hoorn op het apparaat. Den volgenden morgen werd een brief ge bracht met het etiketje „Bestellen op Zondag' er op. Mijnheer, In aansluiting op ons telefonisch onder houd, moet ik u tot mijn leedwezen op een leugep betrappen. Hoe kunt u nu reeds weten, dat u volgende week Vrijdag naar een begra fenis moet? Frederik Daktengel. Meneer Kaasnagel las dit schrijven en be antwoordde het onmiddellijk. Mijnheer, Uw laatste briefje ontvangen. Ik kan uit sluitend en alleen volgende week Dinsdag duelleeren, zooals ik u reeds uitlegde. Inder daad moet ik den daarop volgenden Vrijdag naar een begrafenis. U wenscht te weten, wie er dan ter aarde wordt besteld? U natuur lijk. Ferdinand Kaasnagel. Vier en twintig uur later kwam het ant woord. Mijnheer, Ik bied u mijn verontschuldigingen aan. Inderdaad heb ik u zonder reden beleedigd. Dit spijt mij meer dan ik onder woorden kan brengen. Echter hoop ik van harte, dat u mijn excuses wel zult willen accepteeren en verblijf, met alle gevoelens van oprechte hoogachting, Frederik Daktengel. Meneer Kaasnagel opende dit schrijven met bevende vingers, want hij had erger tegen het duel opgezien dan tegen den hoogsten en on- toegankelijksten berg. Toen hij de woorden gelezen had, viel hij van opluchting flauw. Gevaarlijker wapen dan zijn wandelstok had hij nooit in zijn leven in de hand gehad Maar dat is meneer Daktengel, die al vijf keer wegens beleedigingen had moeten duel leeren en altijd had gewonnen, nooit te weten gekomen (Nadruk verboden). Lezing van den Heer H. J. Wouden- berg voor de N. S. B. „Wat moet de arbeider doen?" In het concertgebouw hield de N. S. B. gis teravond een bijeenkomst waarop de heer H. J. Woudenberg sprak over: Wat moet de arbeider doen? Spr. begon met uiteen te zetten dat we het begrip arbeider moeten verstaan zooals dit onder het volk leeft. De allereerste plicht van den arbeider in dezen tijd is niet stil te zitten. In de liberale maatschappij is de arbeider ondergeschikt gemaakt aan het doode mate- rieele kapitaal. De ractie hierop was het Marxisme, waarvan Marx, die in wezen vreemd was aan hert. volk, de gx-ondlegger is geweest. Een eeresaluut moet echter gebracht wor den aan hen, die de kreet om sociale recht vaardigheid verstonden en vakvereenigingen oprichtten. Het Marxisme heeft het goede echter uit het volk weggetrokken en onderge bracht in het wezenlooze internationalisme. Door het liberale kapitalisme zijn de arbeiders in dit internationalisme gedreven. Vrijheid, arbeid en brood, dat zijn de eischen van het werkelijke socialisme. Waar is in deze samen leving echter de vrijheid voor het half mil- lioën werkloozen en waar degenen welke te gen minimale loonen werken? De intellec- tueele arbeider die vaak met groote opofferin gen gestudeerd heeft vindt de poorten van de maatschappij voor hem gesloten. Ook de middenstanders en de boeren heb ben hun vrijheid dank zij de verschillende crisisbepalingen verloten. Er bestaat onder dit stelsel zoo concludeerde spreker geen vrijheid. Terwijl in de grondwet uit drukkelijk staat vermeld dat iedere Neder lander benoemd kan worden in een staats betrekking, zijn de N. S. B.'ers hiervan uit gesloten. Met den arbeid is het al hetzelfde als met de vrijheid, ook die is er namelijk niet. Het liberale kapitalistische stelsel moge in de vorige eeuw voldaan hebben, voor onzen tijd is het absoluut ondeugdelijk. Dit stelsel is de hoofdoorzaak van het nijpend gebrek aan arbeid dat op het oogenblik heerscht. In vijf jaar heeft de Nederlandsche staat 1850 millioen gulden uitgegeven om de boeren en arbeiders te helpen zonder dat eeiiig effectief resultaat werd bereikt. Noch het internationale socialisme, noch de parlementaire democratie kunnen in de zen toestand verandering brengen. Een van de kenmerken van de democratische verwor ding is ook het geval Oss. Toen de heer Rost van Tonningen over deze zaak een rede hield is hem het woord ontnomen. Spr. ging hierna het verloop van de zaak Oss in de Tweede Kamer na en wees erop dat nog geen afdoen de opheldering is verkregen. De fout van de S. D. A. P. is dat zij zich te veel heeft vastgehecht aan het burgerlijk liberalisme. Wanneer men het rechtvaardige socialisme wil bereiken dan moeten nieuwe wegen worden ingeslagen. Een geestelijke re volutie is dan allereerst noodig. Evenals het individu in het i eigen gezin, zoo moet ook de volksgenoot zich in het eigen volk ge borgen voelen. Alles wat parasiteert op het volk moet ver wijderd worden en wel op de eerste plaats het liberale grootkapitaal. Deze nieuwe weg kan alleen bewandeld worden wanneer de leidersgedachte, die het Nederlandsche volk niet vreemd is, aanvaard wordt. Er zijn 1.8 millioen arbeiders in Nederland waarvan er slechts 600.000 in verschillende arbeidersbonden vereenigd zijn. Laten alle arbeiders zich echter aaneensluiten in een arbeidsfront, dan is er iets te bereiken. De nationaal socialisten zijn de grootste haters van den oorlog, maar hetgeen ze zelf door hun arbeid tot stand hebben gebracht zullen ze verdedigen tegen vreemde invloeden. Spreker besloot zijn rede met erop te wijzen dat het nationaal-socialisme niet ingewik keld, maar eenvoudig, tastbaar en noodzake lijk is. Van de gelegenheid tot debat werd door vier sprekers gebruik gemaakt die hun be zwaren tegen de N.S.B. uiteen zetten waarna de heer Woudenberg de sprekers beant woordde. NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Het departement Haarlem van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield gisteravond in het gebouw van het Algemeen Secretariaat, Nassauplein 5, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Na de opening door den voorzitter, den heer Ir. J. H. Telders bracht de secretaris-penningmeester het jaar verslag uit, waarin een globaal overzicht werd gegeven wat in het afgeloopen jaar door het departement is gedaan. In de commissie voor het nazien der reke ning over 1938 werden evenals voor 1937 ge kozen de heeren A. F. Haccou en mr. A. J. R Mauri tz. In de plaats van de aftredende bestuursle den de heeren Joan H. A. Kruimel en J. A. A. Ochtman werden gekozen de heeren H Voors en J. van Oldenborgh. Bij de bespreking van de agenda van de 61e jaarlijksche algemeene vergadering kwam ook het voorstel ter sprake om de algemeene ver gadering niet om de 5 maar om de 10 jaar te houden. Verschillende leden wenschten dat de traditie bewaard zou blijven en waren voor het handhaven van den oorspronkelijken ter mijn. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden tenslotte aangewezen de hee ren ir. J. H. Telders, F. A. Went, Joan H. A. Kruimel. B. F. Enschedé, mr. A. J. R Mauritz en C F. H. Maas. VEREEN. „ONZE VLOOT". Onder leiding van haren voorzitter, den heer L. J. van Rossem. vergaderde Dinsdag middag in Hotel Lion d'Or de afd. Haarlem van de Kon. Ned. Vereen. „Onze Vloot". Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Lucassen, bleek dat het ledental in 1937 groeide met 6. Het bedroeg op 1 Januari 1938 342. De rekening sloot met een batig saldo van f 980. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden, de heeren H. van Alphen, W. Lubberink en Jhr. mr. C. J. A. den Tex' her kozen. Op dezelfde wijze werden het dage- lijksch bestuur en de voorzitter herkozen. Tot afgevaardigde naar de Vrijdag alhier te houden algemeene vergadering werd ge kozen de heer J. Lucassen en tot zijn plaats vervanger de heer Louis. De voorzitter deelde nog mede dat na af loop van de algemeene vergadering een ex cursie zal worden gemaakt naar IJmuiden, waar bij goed weer vier mijnenvegers zee in zulten gaan en aan boord de lunch zal wor den gebruikt. Wie hieraan wil deelnemen kan rich nog opgeven bij den heer v. d. Bos, tnfanteriekazerne, Koudenhorn. Voorts werd de agenda voor de algemeene vergadering kort behandeld. HET ZWAARDBLAD. Ditmaal is, op verzoek van een abonnc, het zwaardblad aan de beurt, een kamerplant. Men noemt haar Sanssevierea, maar even vaak komen we tegen Sansevieria of Sansivi- ria. En niet alleen is de juiste naam moeilijk te achterhalen, maar ook de juiste behande ling. Er zijn maar weinig handleidingen voor kamerplanten, die het zwaardblad vermelden en dit is jammer, want de laatste jaren ver heugt de plant zich in een vrij groote popu lariteit. Hoe dat komt? Wel, waarschijnlijk niet in de laatste plaats doordat ze zoo voor treffelijk past bij onze moderne interieurs. Sanssevierea is een uiterst decoratieve plant: de naam Zwaardblad is niet onaardig gevon den. Soms worden de lange, platte, eenige cm. breede bladeren, die vaak iet of wat om hun lengte-as gedraaid zijn, wel 80 cm. lang. Ze komen recht uit den grond op. zonder zij- scheuten, wat trouwens ook niet kan omdat het bladeren zijn. De wortelstok bevindt zich onder den grond en produceert acht tot tien bladeren. Er zijn nog al wat variëteiten, sommige met een gelen rand, andere met horizontale grijze strepen of gele vlekken. In Afrika, Azië en ons Indië hooren ze thuis en hoewel ze geen echte kasplanten te noemen zijn, gemakkelijk zijn deze uitheemsche gasten nu niet direct. Dit is misschien de reden dat ze zoo weinig beschreven worden en ook, dat men ze on danks hun mooien vorm nog altijd te weinig in de huizen ziet. Toch kan het met een beetje zorg en goeden wil wel lukken, een Sanssevierea goed te hou- den.; We kunnen zelfs toekomen aan, jonge planten, 't zij door scheuren, 't zij door blad- stekken; daarover zullen we het straks heb ben. Te veel zon is af te raden, het beste zal onze plant zich voelen voor een licht, niet te zonnig venster. Er staan zelfs Zwaardbladen op het noorden. Eerst bij goed licht zal de mooie bladteekening, de voornaamste schoonheid van de plant, goed blijven. En zeker mag ze ook niet te warm staan; hooger dan 65 gr. Fahrenheit mag de temperatuur niet worden. Een tweede vraagstuk is het water geven. Hiermee kunnen we niet voorzichtig genoeg zijn! 's Winters rust de plant en vraagt o.an weinig vocht; 's zomers méér, maar nooit mo gen we in het hart der plant, dus tusschen de bladeren, gieten; want eer we het weten begint dat te rotten. Dat water geven is een kwestie meer van „voelen" dan van weten: iedere plantenliefhebber heeft die ondervin ding wel opgedaan. Voor degenen die het ech te aanvoelen van planten missen, is de Sans sevierea niet geschikt; want nogmaals, ge makkelijk is ze niet; maar heel erg moeilijk evenmin, tenslotte. Het steken doen we in het voorjaar; we kunnen den wortelstok deelen en zoo meer planten krijgen, of bladstekken nemen. Een gezond blad wordt in stukken van ruim een decimeter gesneden: die laten we liggen tot de wonden zijn gedroogd en potten ze dan op in een mengsel van kleizodengrond en blad- grond (2 op 1). Aan de snijvlakken vormen zich worteltjes, maar daar gaan eenige weken over heen. Ook geen werkje voor iedereen, dit stekken; het het heeft nog dit nadeel, dat sommige mooi-gekleurde variëteiten zuiver groene jonge plantjes voortbrengen. Verme nigvuldiging door scheuren is dan de aange wezen methode. EXAMENS. Hooger onderwijs. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde: de hee ren A Aten, Hoorn; M. Koksma, Oranjewoud en K van Nes, Den Haag; id. hoofdvak wis kunde: de heer D. J. Lock, Rotterdam: voor, het cand.-examen rechten: de heeren C. Chardon, Delft; B. D. van Raay, Leeuwarden en J. Schaafsma, Haarlem; voor het candi- daatsexamen rechten de heeren Y. Schol ten en J. van Iterson, voor het cand. examen economie de heeren J. Groenevelt, J. Hartman en J. H. Tolman; voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren L. Ph. Petit, A. G. Krouwels, R. Holthuis en A. H. van Ankum. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde op proefschrift getiteld: „Het verschil in reactiesnelheid bij additie aan cis- en trans-dichlooraetheen in tegenwoordigheid van aluminiumchloride" de heer J. A. H. Knop. geb. te Maastricht en tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld; „Bij drage tot de kennis der typen van het cory- nebacterium diphtherie" de heer B. W. L. Siemens, geb. te Amsterdam. Geslaagd voor het prop.ex. theologie mej. R. Jongeling en de heer S. Kranenburg en voor het cand.ex. in de wis_ en natuurkunde de heeren M. J. E. Ernsting en Chr. Buzink; voor het prop.examen theologie: de heeren J. A. Visser en G. Hartdorff (cum laude). (Mej. A. Blom, die op 20 Juni j.l. heit prop. ex. theologie heeft afgelegd, heeft daarbij het praedicaat cum laude gekregen). Dinsdagmiddag promoveerde aan de Vrije Universiteit tot doctor in de heilige godge leerdheid, ds. A. de Bondt. Geref. predikant te 's Gravenhage, geb. te Zwijndrecht, op een proefschrift, getiteld „Wat leert het Oude Testament aangaande het leven na dit leven?" Voor het examen Lich. Oef. M. O. is ge slaagd de heer P. C. H. Lamboo, te Benne- broek. Voor het examen gemeente-administratie is geslaagd de heer G. J. Frerichs te Haarlem. Rijkskweekschool voor Onderwij zers (essen) te Haarlem. Examen: Nuttige handwerken: 21 Juni. Ge ëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd (de da mes) R. A. Pals, G. Prins, J. L. Sanders J. M. Sas, W. C. Sonne velt, A. C. Teer. Deze examens zijn hiermede geëindigd. HOOGERE BURGERSCHOOL A MET 5-JARIGEN CURSUS. Voor het eindexamen aan de Hoogere Bur gerschool A met 5-jarigen cursus te Haarlem zijn geslaagd: de dames Gerarda J. M. Baars, Maria W. Gulden, Aaltje Hollander, Franca J. Ossendorp en de heeren L. Fibbe, H. Heule en A. L. van Reenen. TUINFEEST H. H. V. en „DIE RAECKSE" Met betrekking tot het reeds eerder aange kondigde tuinfeest van de H. H. V. en „Die Raeckse" op Zaterdag 25 Juni as. in park Groenendaal" te Heemstede, kan nog worden medegedeeld, dat daaraan za.l worden mede gewerkt door de dansorkesten „The Rhythm Maniacs" en „The Bonzonians", de laatste in 11-mans bezetting. KLAVERJASSEN De Amsterdamsche Klaverjasclub „De Waag" komt Zondag 26 Juni a.s. naar Haarlem om des avonds te acht uur een wedstrijd te spe len met de Haarlemsche Club „Troef Zeven" in het Café Klooster, Reitzstraat 8, Haarlem- Noord. Er wordt gespeeld aan vier tafels, elke tafel drie partijen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10