THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Chamberlain over de bombardementen op Britsche schepen. Regeering staat machteloos, zegt de premier. Accoord in de niet- inmengingscommissie. sfP n sta ntfne WOENSDAG 22 JUNI 1928 TT'A A EC EM'S DAGBCAD Scherper optreden staat gelijk met inmenging. In het Britsche Lagerhuis heeft Chamberlain gisteren uitvoerig geant woord op de rede van het Labourlid Noel Baker over de bombardementen op de burgerbevolking van China en Spanje en op de Britsche schepen. Toen hij opstond om het woord te nemen, werd hij luide toegejuicht (Chamberlain vier de gisteren zijn 69sten verjaardag). Chamberlain gaf als zijn meening te ken nen, dat niemand in het Lagerhuis het niet eens was met de opmerkingen, gemaakt door Noel Baker, over de verschrikkingen van den modernen oorlog ten gevolge van luchtbom bardementen. Indien deze tooneelen niet zoo ver verwijderd waren van onze gewone be grippen, aldus Chamberlain, zouden de gevoe lens van medelijden, verschrikking en veront waardiging. welke gewekt worden bij een waar neming dezer gebeurtenissen, het Britsche volk kunnen brengen tot gedragingen, welke het tot nu toe nimmer onder oogen heeft ge zien. Op het oogenblik bestaat geen internatio nale wetscode op het gebied van oorlogen in de lucht. Ten aanzien van de kwestie van gemeen schappelijke stappen met andere landen om een internationale overeenkomst te verkrijgen zeide Chamberlain, dat het nutteloos zou zijn een algfemeene uitnoodiging de wereld in te zenden, tenzij iets concreets en uitvoerbaars onderwerp van beraadslaging zou kunnen worden. De Britsche regeering bestudeert thans den toestand nauwkeurig om te trachten een uit voerbaar plan op te stellen, dat andere landen zou kunnen worden voorgelegd en door hen aanvaard zou kunnen worden, of eventueel gewijzigd. Er zijn drie regels in de interna tionale wetgeving, die van toepassing zijn op de oorlogvoering in de lucht. In de eerste plaats is het in strijd met de internationale wetten burgers te bombardeeren of weloverwogen aan vallen te doen op een burgerbevolking. In de tweede plaats moet het doelwit een wettig militair doel zijn, dat als zoodanig te identificeeren is en In de derde plaats moet er op re delijke wijze rekening mede worden gehouden, dat bij aanvallen op mili taire doelen voorkomen wordt, dat in de buurt wonende burgers op.zorge- looze wijze worden gebombardeerd. Deze drie algemeene regels kunnen wij allen aanvaarden, doch het is duidelijk, aldus Cham berlain, dat wanneer wij deze van toepassing zouden verklaren, dat aanleiding zou geven tot zeer belangrijke moeilijkheden. Laat mij direct zeggen, dat wij niet streng genoeg iedere verklaring van wien dan ook kunnen veroordeelen, dat het een onderdeel van een weloverwogen politiek zou zijn, te pro- beeren een oorlog te winnen door de burger bevolking te trachten te demoraliseeren door luchtbombardementen. „Ik geloof niet dat weloverwogen aanvallen op de burgerbevolking ooit de overwinning zul len brengen aan hen, die dat doen. Indien er een internationale overeenkomst zal zijn, moe ten wij trachten de regels aanvaardbaar te maken voor alle partijen". Een overeenkomst over deze aange legenheden hangt voor een belangrijk deel niet alleen af van de redelijkheid van het voor te leggen voorstel, doch ook van de internationale atmosfeer die op 't oogenblik heerscht.Daarom is 't een der oogmerken van de Britsche regeering de algemeene internationale atmosfeer te verbeteren om een betere kans te hebben een overeenkomst tot stand te brengen over de wijze, waar op de oorlogvoering in de lucht moet worden geregeld. Naar de meening der Britsche regeering hebben zich in China en Spanje te veel ge beurtenissen afgespeeld, waarbij de alge meene regels niet in acht werden genomen en op weloverwogen wijze aanvallen werden ge pleegd op burgers. De aanvallen op Britsche schepen. Sprekende over aanvallen op Brit sche schepen in de Spaansche terri toriale wateren zeide Chamberlain, dat de Britsche regeering na een nauwkeurige en diepgaande bestu deering van alle mogelijke methoden tot de conclusie was gekomen, dat het onmogelijk was iets te doen zon der inmenging in den oorlog. Daardoor zou dan een streep worden ge haald door de geheele politiek, welke de re geering van deh aanvang af heeft gevoerd. Het was volgens Chamberlain unfair, on juist en niet correct te veronderstellen, dat de regeering sinds het aftreden van Eden haar politiek zou hebben gewijzigd door ver schil te maken tusschen de partijen, waar aan de aangevallen schepen hulp verleenen. Wij handhaven nog steeds de poli tiek van Eden inzake optreden in volle zee. wanneer Britsche schepen worden aangevallen, maar wij kun nen ons niet verplichten in ieder geval een Britsch oorlogsschip bin nen bereik te hebben. Het doet onaangenaam aan te hooren over Britsche schepen, die in havens worden aangevallen. Voor zoover ik weet, aldus vervolg de Chamberlain, is er geen grond voor dc veronderstelling, dat deze schepen wapens of munitie vervoer den. Wij staan Franco of iemand anders niet het recht toe deze schepen aan te vallen. Wij zeggen, dat wij niet een uitvoerbaar middel zien om het te voorkomen zonder een poli tiek te aanvaarden, welke geheel verschilt van de Britsche politiek. Ten aanzien van de voorstellen om den Britschen agent uit Burgos terug te trekken en de handelsbetrekkingen met Spanje af te breken, hield Chamberlain staande, dat. der gelijke stappen ondoelmatig zouden zijn en alleen maar schade aan den Britschen han del zouden toebrengen. Ten aanzien van het voorstel, dat gescho ten zou moeten worden op aanvallende vlieg tuigen herhaalde Chamberlain, dat de op vatting der regeering is, dat dat inmenging zou zijn en de regeering is niet van plan ten believe van de Labourpartij haar politiek te wijzigen. Wij hebben Franco geen twijfel gelaten over onze opvattingen op dit punt. Cham berlain zeide er aan te twijfelen of de La- bouroppositie zoo luchthartig was maatrege len voor te stellen, welker doeltreffendheid twijfelachtig is en die zeer zeker het risico medebrengen Groot-Brittannië in een alge meen Europeeschen oorlog te verwikkelen, indien zij de verantwoordelijkheid voor de regeering zou hebben in plaats van in het geheel geen verantwoordelijkheid. Chamberlain zeide te vreezen, dat terwijl de oorlog voortduurt verwacht moet worden, dat deze incidenten en verschrikkingen, waar tegen geprotesteerd is. zich zullen herhalen. Een bevredigende oplossing van de Spaan sche kwestie zou zijn een beëindiging van den oorlog, welke onmiddellijk een einde aan al deze moeilijkheden zou maken. In ant woord op een vraag zeide Chamberlain, dat er een aantal gevallen was, waarin het de regeering voorkwam, dat de aanval op Brit sche schepen weloverwogen was en nog gis teren was in deze aangelegenheid een nota aan Franco gezonden. Wij geven Franco niet het recht Britsche schepen te bombardeeren, met opzet of bij ongeluk en indien wij geen strenger maatregelen nemen dan protesten is dat, omdat wij ver antwoordelijkheid hebben, omdat wij de niet inmenging van het grootste belang achten. Tenslotte zeide Chamberlain, dat niets hem liever zou zijn dan dit be treurenswaardige conflict tot een einde te brengen. Tijdens de debatten stelde Lloyd George voor de vliegvelden op de Balearen te bom bardeeren. vanwaar de vliegtuigen komen, die Britsche schepen tot zinken brengen en Britsche zeelieden dooden. Een door de Labour-oppositie ingediend voorste] de begrooting van het Foreign Of fice te verminderen, werd met 278 tegen 148 stemmen verworpen. Eenstemmigheid bereikt over de terugtrekking der vrijwilligers. Controle ter zee zal hervat worden. Naar Reuter uit Londen meldt wordt thans officieel bevestigd, dat de subcommissie der niet-inmengings commissie met algemeene stemmen het geheele ontwerp van het plan tot terugtrekking van vrijwilligers, met de bepalingen inzake het verlee nen van beperkte oorlogsrechten, het herstel van de controle te land en ter zee en de aanwijzing van waarne mers in zekere Spaansche havens, heeft aangenomen. Het plan zal nu voor den laatsten keer uit technisch oogpunt worden bezien en de plenaire vergadering van de niet-inmengïngscommissie zal op de hoogte worden gesteld van hetgeen Dinsdag tot stand is ge bracht. Een formeele bijeenkomst van de plenaire commissie zal dan worden gehouden om het plan goed te keuren, dat tenslotte aan beide partijen in Spanje zal worden voorgelegd. Ten aanzien van de kwestie der financie ring van het plan zullen de vertegenwoor digers der sub-commissie hun onderscheiden regeeringen raadplegen. Omtrent het verloop van de gisteren ge houden besprekingen der ondercommissie wordt nog uit Londen medegedeeld, dat de voorzitter in herinnering heeft gebracht, dat de commissie in haar laatste bijeenkomst drie kwesties heeft behandeld de methode van telling van en classificatie der buiten- landsche vrijwilligers, de datum van weder invoering van de internationale controle aan de Fransch-Spaansche grens en versterking van het plan tot controle ter zee en dat omtrent de eerste twee overeenstemming is bereikt, onder voorbehoud, dat ten aanzien van de derde eenstemmigheid zou worden be reikt Ir. den tusschentijd heeft de voorzitter verdere besprekingen gevoerd met de gedele geerden over bepaalde voorstellen, die naar zijn meening de controle ter zee volkomen doeltreffend zouden maken, namelijk het permanent stationeeren in de voornaamste Spaansche havens van waarnemers en voort durende controle in de Spaansche havens, waar handel met het buitenland wordt ge dreven. en welke de technische faciliteiten bezitten voor het lossen van oorlogsmate riaal. Alle gedelegeerden hebben daarop te kennen gegeven, dat zij bereid waren, de voorstellen tot versterking der controle ter zee te aanvaarden, waardoor tevens volko men overeenstemming was bereikt ten aan zien van de beide andere kwesties, die in de laatste bijeenkomst worden behandeld. De vertegenwoordiger der Sovjet-Unie ver klaarde dat zijn regeering, hoewel niet ge heel voldaan over het laatste voorstel inzake de controle ter zee, het als een stap nader tot haar standpunt beschouwde en derhalve bereid was. het als een compromis te aan aarden. De subcommissie regelde daarop die overige kwesties in een ontwerp resolutie. waarin het plan der com missie inzake de terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje is vervat. Dr werd eveneens voorloopig van ge- iachten gewisseld over de financie- -ing van het plan, en men hoopt, dat hieromtrent een beslissing zal kun nen worden genomen in de Vrijdag te houden bijeenkomst. Het moderne middel is Instantine. In Instantine zijn InstOIililie voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. Onthoudt daarom gSJSStSsVr'UtSf stilt en voorkomt pijnen! I Prijs 70 cenf. Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. Ingez. Med.) Anti-semilisclie actie in Duitsch- lancl „binnen wettelijke grenzen". Partijleiding geeft bevel tot staking der klad-campagne. „Ariseering" wordt inmiddels voortgezet. BERLIJN, 21 Juni. Uit betrouw bare bronnen wordt vernomen, dat de hoogste partijleiding hedenmorgen vroeg een aanwijzing heeft gegeven de anti-Joodsche campagne direct te ein digen. De controle op de reispassen der Joden en hun activiteit door de politie zal gehandhaafd blijven, evenals de „verariseering" van den handel, zooals door het rijksministerie van economie aangegeven is. Dit alles zal echter streng in de wettelijke grenzen gehouden worden. In partij kringen wordt verklaard, dat het aanbrengen van opschriften op Joodsche zaken en enkele malen zelfs het inslaan van winkelruiten toe te schrijven is aan onafhan- hankelijke daden van zekere partijleden of S-A.-leden, die weliswaar indirect door de politiemaatregelen zijn beïnvloed, doch direct niets daarmede te maken hadden. Men ver wacht niet, dat tegen hen disciplinaire maat regelen genomen zullen worden, behalve dan een waarschuwing, daar het zeer moeilijk is om de daarvoor verantwoordelijke personen twijffelloos aan te wijzen. Men geeft nog toe, dat deze daden het in goede orde doorvoeren van het „ariseeringprogramma" iets heeft bemoeilijkt. Over de ontwikkeling der dingen in de laatste weken geeft men in goedingelichte nationaal-socialistische kringen de volgende voorstelling: Reeds in April heeft Goering den minister van economie Funk duidelijk ge maakt de „ariseering" van de Joodsche zaken te verhaasten en dit heeft tot de bekenden verordeningen over het registreeren van Joodsche vermogens geleid. Onafhankelijk hiervan heeft de Berlijnsche politie vorige week een begin gemaakt met controle op Joodsche reispaspoorten en een controle van politieacten en activiteit der Joden op zaken- gebied. Daarbij heeft men een sterke stroom van Joden naar Berlijn waargenomen. Niet minder dan 309 winkels en andere firma's zijn sedert de laatste controle en die welke vorige week is doorgevoerd in het bezit van Joden overgegaan. Plaatselijke partijkringen die dit hadden vernomen, hebben uit vrees voor een opnieuw „verjoodschen" van Berlijn de aangelegenheid zelf in handen genomen en zijn tot zelfde' daden overgegaan als in 1936 toen eveneens van bovenaf strenge aan wijzingen gegeven moesten worden om in te grijpen. (United Press) 1 Goebbels over de Joden te Berlijn. Minister Goebbels heeft gisteravond in het Olympisch stadion een rede gehouden ter gelegenheid van het zonnewendefeest, waarin hij o.a. zeide dat het aantal Joden in Berlijn de laatste maanden gestadig is toegenomen. Drieduizend Joden, aldus Goebbels, zijn de laatste vier maanden Berlijn binnengekomen. Spreker zeide, dat het optreden tegen de Joden door de partij en door den staat en niet door de straat wordt geleid. Hij raadde den Joden aan, zich meer uit het openbare leven te houden. Volgens Havas kondigde hij voorts nieuwe maatregelen aan met het doel den laatsten Joodschen winkel te doen verdwijnen. Nog een ernstig beperkende maatregel. Havas weet nog te melden, dat de Duitsehe rijksposter ij en zullen voort gaan geen postzendingen, die van commercieelen aard zijn en van Joodsche handelszaken afkomstig zijn te bezorgen, behalve indien deze zendin gen voor andere Joodsche handels zaken bestemd zijn. De post zal het „Joodsche karakter van den afzender" nagaan. Overigens zullen Joodsche onder nemingen geen leerlingen meer in opleiding mogen nemen. Brand in het Louvre. Schilderijen voor vuur- en waterschade gespaard gebleven. PARIJS. 21 Juni. Hedenavond is brand uitgebroken in het wereldberoemde museum Louvre boven de galerij van Middeleeuwsche renaissance schilderkunst in het Pavilion de Trémoille. Boven dit paviljoen waren steigers aangebracht teneinde een antiek plafond te repareeren. Men veronderstelt, dat het vuur veroorzaakt werd doordat de houten stutten van het plafond tengevolge van het gloeien van een soldeerapparaat zijn gaan smeulen. De arbeiders waren om vijf uur 's middags naar huis gegaan. Om 7 uur, toen de wind het vuur door het dak heensloeg, werd de brand opgemerkt. De voorbijgangers kregen den in druk, dat het geheele paviljoen in brand stond. De brandweer was 3 minuten nadat alarm was gegeven, ter plaatse. Directeuren en bedienden waren toen reeds naar de galerij gesneld en verzochten niet te spuiten, alvorens de waardevolle schilderijen in veiligheid ge bracht waren in het naastbijzijnd paviljoen, De schilderijen die onmiddellijk onder het brandende plafond hingen, waren voornamelijk werken van Ru bens en Rembrandt en eenige andere van de Hollandsche school. Verschei dene schilderijen, die te waardevol waren om verhangen te worden, wer den met zeil afgedekt voordat de brandslangen in werking traden. Nau welijks zeven meter van de plaats des onheils hing Leonardo da Vinci's La Gioconde. De politie vormde een cordon om het Louvre, Na twintig minuten slaagde de brandweer er in het vuur te dooven. Men gelooft, dat het geheele plafond ver nieuwd zal moeten worden. De directeur deelde echter mede, dat er geen schade aan de schil derijen is toegebracht en dat deze Woensdag in andere zalen opgehangen en weer door het publiek bezichtigd zouden kunnen worden. Detectives en een ploeg brandweerlieden ble ven den geheelen nacht ter plaatse. (United Press). Veerboot kantelde met 30 op- varenden. Allen verdronken. Bij het dorp Orla in Polen is op de rivier de Bug, een veerpont met dertig personen omgeslagen. Alle dertig opvarenden zijn verdronken, aldus verneemt het D.N.B. uit Warschau. Men is er nog niet ingeslaagd de lij ken te bergen. De Valera's partij liaalt 77 zetels. Definitieve uitslag der Iersche parlements verkiezingen. DUBLIN, 21 Juni De definitieve uitsla gen der verkiezingen voor de Dail zijn thans bekend. De partij van De Valera heeft 77 zetels be haald, die van Cosgrave 45, de Labourparty verwierf 9 zetels en de onafhankelijke partij 17 zetels. (Haves). ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING De drie kabouters keken Thijs na, die langzaam den berg besteeg. Je mag zeggen wat je wilt. maar ik vind dien Thijs een dapperen kerel! bromde Puntbaard, terwijl hij de kleine gestalte van Thijs nauwkeurig volgde. Als Thijs boven was zou hij met zijn hand zwaaien en dan moesten de kabouters zoo snel als ze konden aan het groote werk beginnen. Wat dat wel voor een groot werk was? Dat zullen jullie wel over een paar dagen bemerken! Maar dat het een lastig werkje is, verzeker ik jullie, hoor! Dat geef ik direct toe, antwoordde Kaalkop. Brrrr, ik schrok me dood, toen hij zoo plotseling voor ons stond in onze hut. Je kunt toch maar nooit weten ,wat die mensehen van ons willen! Maar ik sta nu in de schuld bij Thijs en ik help hem nu graag, die kroon terug te vinden! Ja ,hij heeft ons heel aardig behandeld, zei Puntbaard. Ik vond het niet meer dan logisch, dat wij hem nu helpen! Jongens! Kijk!! Kijk, Thijs zwaait! Kom mee! KOM MEE!* Het Duitsclie vliegtuig te Pilzen. Volgens Jiet D. N. B. een ongewapend lesvliegtuig. Ter toelichting op het Tsjecho-Slowaakschë bericht, dat een Duitsch vliegtuig te Pilzen gedaald is deelt het D.N.B. mede, dat een leerling-vlieger der Duitsehe luchtmacht, die in een ongewapend lesvliegtuig zonder radio oen vlucht maakte, verdwaald is geraakt en, blijkbaar in de meëning verkeerende, dat hij zich boven een Duitsch vliegveld bevond, gedaald is. INCIDENT IN DE KAMER. Den Haag, Dinsdag. Hedenmiddag keurde de heer Rost van van Tonningen (N.S.B.) in de Tweede Kamer in heftige bewoordingen het beleid van Ka mer en minister af. Toen hij de commissie van rapporteurs beschuldigde zijn beschul digingen aan den minister van Justitie te hebben weggelaten, heeft de voorzitter hem het woord ontnomen en hem voor één dag het recht ontzegd de vergadering der Kamer bij te wonen. De heer Rost van Tonningen ontstak hier over in toorn en verliet de zaal onder het geroep: „Inqusitie!" Een deel der Kamer applaudisseerde bij de beslissing van den voorzitter. De heer Rost van Tonningen zeide, dat de tactiek van den minister is de aandacht af te leiden van de werkelijk schuldigen, de mare chaussee voor haar nauwe plichtsbetrachting te bestraffen. In overeenstemming met deze verdoezelings- politiek is ook het voorloopig verslag opge maakt door de vijf heeren. die de commissie van rapporteurs vormden. Het voorloopig ver slag is een handige verdediging van het beleid van den minister. De commissie van rappor teurs heeft opzettelijk de door spreker schrif telijk overhandigde zware beschuldigingen tegen den minister weggelaten. (Bovenstaande is reeds in een deel onzer vorige oplage opgenomen.) PROGRAMMA DONDERDAG 23 JUNI. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.20 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (12.501.10 Gramofoonmuziek). 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Het Apollokwintet. In de pauze: Gramofoonmu ziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: De drie groote wereldconferenties van dezen tijd. 7.45 8.00 Reportage, eventueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Christelijk Radio koor. In de pauze: Gramofoonmuziek. 9.00 Reportage. 9.30 Vervolg concert. In de pauze: Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Amsterdaansch Salonorkest. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Vervolg concert. 11.30 Gramofoon muziek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM n. 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.30 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Omroeporkest en solist. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Ensemble Carel Alberts. 1.15 Orgelspel. 1.30 Vervolg concert. 12.30 Ensemble Carel Alberts. 1.15 Orgelspel. 1.30 Vervolg van 12.30. 2.00 Declamatie. 2.20 Kovacs Lajos' orkest, solisten en gramofoon muziek.. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs Lajos' orkest en gramofoonmuziek. 6.40 Sportpraatje. 7.00 Kwartetconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Interview. 8.00 Be richten ANP. 8.10 Het koor „Sursum Corda" mmv. solisten. 9.05 Chansons met pianobe geleiding. 9.30 Het Omroeporkest en solisten. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Vervolg con cert. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 12.05 Het New Englisch strijkkwartet. 12.50 Radiotooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 2.20 Het John McArhtur Kwintet. 3.103.30 Causerie: Off Duty. 3.35 Orkest van het Vic toria-Hotel. 4.20 Voor de Vrouw. 4.35 Gramo foonmuziek. 5.05 Sportreportage. 5.30 Gi'a- mofoonmuziek. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.05 mofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbe spreking. 7.00 De BBC-Zangers en solist. 7.45 Ben Frankel's orkest en anderen. 8.35 Solis tenconcert. 9.00 Causerie: Transport. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Theaterorkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. 11.15 Oscar Rabin en zijn Band en anderen 11.50 2.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.109.05 en 10.30 Gramofoonmuziek. 12.40 Cantrelle-orkest (Om 1.50 Zang). 3.05 Zang. 3.20 Pianovoordracht. 4.20 Zang. 8.35 Cello voordracht. 8.50 Nationaal Orkest mmv. so liste. 10.5511.05 Gramofoonmuziek.. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Otto Fricke's orkest. 8.50 Erich Börschel's orkest en Om roepkoor. 10.20 Volksliederenconcert. 12.20 Rhein-Mainische Landesorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Pianovoordracht. 4.20 Kurorkest en solist. 8.35 Stedelijk orkest van Keulen en het Gürzenichkoor. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Nedersaksen-orkest 12.303.20 Omroep orkest, mmv. soliste, koren en gramofoonmu ziek. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest en gramofoonmuziek. 1.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepkleinor- kest en gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoon muziek. 7.23 Orgelconcert. 8.20 Gramofoon muziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkcst en so list. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en- 7.35 Gra mofoonmuziek. (9.20—9.35 Causerie) 10.30— 11.20Omroepdansorkest, DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. IO.dO Fluit en harp. 11.05 Berichten. 11.20 Ne saksen-orkest. 12.20—2.20 Nuehtconcert (1.15 -1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6