Haarlem's Dagblad KROUWELS Karimata graaft De Onbewaakte Overweg. Danskampioen. KONINGINNEWEG 6 systematisch verder. VAN BREEMEN'S ANTH RACIET VOORJAARSPRIJZEN BERICHT 55e Jaargang No. 16872 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. BureauxGroote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgirodienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. TelefoonDirectie 13082, Hoofdrcd. 15034 Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713 Admin. 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 24 Juni 1938 Abonnementen per week f 0.25. p. maand f 1.10. per 3 maanden f3.25. franco per post f3.55. losse nummers 6 rent per ex. Advertentiën1-5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames f 0.60 per regeL Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels f 0.60, elke regel meer f 0.15. Groentjes xie rubriek. Er zijn gisteren weer eens twee fietsers door een trein gegrepen op den onbewaakten over weg aan de Nieuwe Meerlaan te Amsterdam en beiden zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht. Zulke berichten verbazen niemand meer. Het aantal slachtoffers van de onbe waakte overwegen neemt toe inplaats van in den loop der jaren tengevolge van een ge hoopt „aanpassings-proces" te gaan dalen. Mogelijk zouden onze grootf aders zich in hun tijd beter aan deze moderne vermindering van de verkeersveiligheid hebben aangepast. Zij leefden rustiger, bedachtzamer, en voorzichti ger. Zij hadden slechts zelden haast. Wij heb ben bijna altijd haast en niet alleen als we in auto's of op motorfietsen zitten maar ook als we we fietsen of zelfs loopen. Ons leven is ver vuld van zooveel meer bezigheden niet alleen, maar ook van zooveel meer belangstelling voor allerlei dingen en van een veel uitgebreider staalkaart van moeilijkheden. De moderne techniek heeft alles wel versneld, het aantal mogelijkheden fantastisch uitgebreid en vele fabricage-methoden vereenvoudigd, maar het menschelijk bestaan heeft zij steeds ingewik kelder en gejaagder gemaakt. Het is dan ook heel begrijpelijk dat het zoo misloopt met een maatregel in de verkeers techniek, die een achteruitgang inplaats van een verbetering is. Men kan temidden van een veelheid van technische maaitregelen, die alle berekend zijn op een zoo snel en daarbij zoo veilig mogelijk verkeer, niet ongestraft een middel toepassen dat zelfs ook een halve eeuw geleden een vermindering van veilig heid zou hebben beteekend. Zoo'n middel be te ekent een hiaat in het geheel, een gebro ken raadje ergens in de groote machine die op een hoog tempo is ingesteld, en daar moe ten ongelukken van komen. Naarmate men verder vordert in de techniek van het snel verkeer zal dit hiaat zich ernstiger doen ge voelen. Men zal dan ook m.i. moeten beslui ten 'tot herroeping van een zoo gevaarlijken maatregel. Ook bewaakte overwegen passen niet meer in dezen tijd zij worden dan ook geleidelijk, zij het in veel te traag tempo door tunnels vervangen. En hun veiligheid is evenmin ooit op 100 pet. te stellen geweest. In een statistiek las ik onlangs dat in éen jaar tijds 27 gevallen in het land waren voor gekomen van te late sluiting der boomen door overweg-wachters, en dat daar ook eenige ongelukken door veroorzaakt waren. Maar de fout der onbewaakte overwegen is nog veel erger. In dit district hebben wij er weinig, al heb ben die ook al hun slachtoffers geëischt. Maar nu duizenden vlak voor hun vacantie staan is het niet overbodig hen nog eens te Waarschuwen, dat er onder de zeer vele an dere die ons land telt verscheidene zijn die door hun ligging bijzonder gevaar opleveren. En dat bij zwaren regen, bij damp of mist het geluid van een naderenden trein dik wijls moeilijk te hooren en te schatten is. Het kan voorkomen dat het uit een andere rich ting dan de werkelijke schijnt te komen. Weest op uw hoede! Kijk uit naar de bekende waarschuwingsborden en als ge zoo'n ge vaarlijk punt nadert soms leelijk gemas keerd door huizen of boomen stop dan liever en kijk zorgvuldig naar beide zijden langs de spoorbaan alvorens over te steken. Er zijn automobilisten die, wetend dat op een bepaalde route een onbewaakte overweg ligt, bij slecht weer maar liever een eind omrijden dan hem te passeeren. Dat is erg voorzichtig maar heusch niet belachelijk. Er zijn niet alleen vele slachtoffers gevallen maar er zijn ook ettelijke menschen, veel talrijker, die eens of meermalen door stom toeval op het nip pertje aan den dood ontsnapt zijn doordat zij juist een paar seconden overstaken vóór de trein kwam, die zij niet hadden hooren aan komen. In zwaren mist is mij dat ook over komen. De onbewaakte overweg is naar mijn over tuiging een onding en zijn bestaan beteekent een misstand. Hoe eerder het onmogelijk din; wordt afgeschaft, hoe beter dat zal zijn. En voorloopig althans zou die afschaffing ten gevolge hebben, dat er bovendien weer eens wat meer werkloozen te werk konden worden gesteld. R. P. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Bezoek aan den stadskweektuin. Woensdagavond bracht een groot aantal leden van de afdeeling Haarlem en omstreken der Ned. Natuurhist. Vereeniging een bezoek aan den Stadskweektuin. De deelnemers wer den in twee groepen gesplitst onder leiding resp. van de heeren C. Hoog en G. A. van Schaik. Een buitenkansje was, da.t in de kassen de Aristolochie gigantea in bloei was te zien. doch behalve die noemen we de decoratieve Bouguainvillea, Clrodendron Thompsonii (de Ind. „gebroken hartjes" i. Passie bloemen, de heerlijk ruikende Melatti (Jasminum Sambac), een buitengewoon mooie Begonia met groote bloemtrossen, de schoenpoetsplant (Hibiscus chinensis), de Canna's in hun warme kleuren, thans ook enkele getijgerd, de Ipomea Leard met de mooie paarsblauwe kelken, gele en witte Thunbergia's Ficus eiastica, Papyrus. Dracaena, broodboom, enz. Van den tuin vormt de prachtig begroeide heuvel wel het mooiste punt, o.a. groeide daar de Atropa Belladonna, waarvan de bessen doodelijk vergift bevatten. (De Engelschman Heath, die dezer dagen te Parijs voor de elfde maal toereldkampioen amateurdansen werd, is 59 jaar oud en was tot kort geleden burgemeester van Wandsioorth.) Mede-opaas, stram van leden, Burgemeesters aller steden, Nou. wat zegt u van zoo'n man; Die tot elfmaal toe in 't dansen, Nu weer in 't Parijs der Franschen, Wereldtitels winnen kan. Foxtrot, rumba, wals en tango, Ja, de Czardas en fandango, Alles danst hij even goed; Elfmaal nu reeds eerste was ie, Inderdaad, de danspaspassie, Zit dien man wel in het bloed. Heel een jonger generatie Slaat hij met zijn dansprestatie, Nedrig buigen zij het hoofd; Hij wint nog in elegance. Heel de jeugd heeft hem in 't dansen, Steeds nog niet de kroon ontroofd. Burgemeesters dansen zelden. Opaas zijn ook meest geen helden, Op het lastig, glad parket; Dus voor dezen titelhouder. Ouder, ja en zelfs grootouder. Licht ik vol respect mijn pet. KELVINATOR KOELKASTEN (Adv. Ingez. Med.) Straatroovers met den dood bedreigd. Duitsche overheid neemt maatregelen tegen „autovallen": Hi het Duitsche Reichsgesetzblatt is thans een wet afgekondigd tegen straatroof door middel van „autovallen". Met terugwerkende kracht, aldus bepaalt deze wet, zal met den dood bestrafd worden, wie met het oogmerk roof te plegen een auotval zet. Incident in Weensche armenwijk. Arbeidersvrouwen gaan S. A.-lieden te lijf. Reuter meldt uit Weenen 23 Juni: In de Dorsgasse, een straatje in een der armste wijken van Weenen, is een groep S. A.-lieden aangevallen door arbeidersvrouwen. De poli tie moest ingrijpen om de orde te herstellen. De vrouwen hadden afkeurend toegezien hoe de S. A.-lieden een aantal Joodsche vrouwen dwongen, hun auto's te wasschen Toen een der Jodinnen, die in verwachting was, flauw viel, werd het den toeschouwers te mach/tig. Joodsche advocaten in Polen in hongerstaking. In een bijeenkomst te Warschau van de Ver- eeniging van jeugdige Joodsche advocaten is besloten tot voedselweigering over te gaan uit protest teggn een verordening van het mi nisterie van justitie, op grond waarvan voor toetreding tot de balie de voorafgaande toe stemming van dit ministerie noodig is. In ver band hiermede zullen 220 jeugdige Joodsche advocaten een hongerstaking beginnen, die 48 uur zal duren. Succes van Franco's troepen aan het front van Teruel. Muela Sarrion bezet. SARAGOSSA. 24 Juni. (Uit het hoofdkwar tier van generaal Varela). Muela Sarrion is gevallen en de Nationalisten beheerschen daardoor thans het dorpje Manzanera, nabij Sarrion. Gistermiddag werd de aanval op hel versterkte gebied van Sarrion hervat, nadat eerst de artillerie en het luchtwapen het of fensief geopend hadden. In den avond wer den nog verscheidene tegenaanvallen gedaan. De verdediging van Muela Sarrion had onver wacht, zelfs na het moordend artillerievuur weerstand geboden en de aanvallers hadden, toen zij ontvangen werden door een woedend mitrailleurvuur. hun toevlucht moeten nemen tot een bajonetaanval. Tenslotte waren de re publikeinen gevlucht en teruggetrokken op den straatweg, die tusschen hen en Al- benstosa lag. Daarop was het 's avonds tot tegenaanval len gekomen. Een hevig artillerievuur werd gevolgd door groote activiteit van het repu- blikeinsche luchtwapen. De aanvallen liepen echter op niets uit Enkele oogenblikken voor dat de nationalis tische luchtmacht zich in den strijd kon men gen, verdwenen de republikeinsche machines. Het waren nu de nationalisten, die den aan val overnamen en de republikeinsche concen traties bombardeerden, zoodat ook voorgeno men verdere tegenaanvallen verijdeld werden. Het veroverde terrein was zeer versterkt, be tonnen onderkomens, loopgraven tegen lucht aanvallen, soms met een capaciteit van meet dan vierhonderd personen, werden bezet. <United Press). Nadert men de „schatkamer"? (Van een specialen correspondent.) Terschelling, 23 Juni. E groote vraag bij het werk der Karimata is thans: Is men vlak bij de plaats van het goud? Ronde kanonskogels rollen in de zeeftrommels en stukken wrakhout van de Lu tine worden uit de schel penmassa's gevischt. Nu begint men zich af te vragen; Nadert het mo ment waarop de mysterieuse goud schat wordt bereikt? Het is uit den aard der zaak ondoenlijk op deze vragen een bevredigend antwoord te ge ven en bovendien blijkt het dat de meeningen der deskundigen uiteen loopen. In ieder geval staat vast. dat het wrak der Lutine zich bevindt binnen het afgebakende gebied, waar de Karimata thans werkt. Maar het wrak der Lutine is uiteengeslagen en zoo kunnen zich dus op verschillende plaatsen resten van het schip bevinden. Volgens de gemaakte berekeningen kan men nog niet bij de plek zijn, waar de kans op het vinden van het goud het grootst moet worden geacht. Op -uiterst systematische wijze gaat men evenwel bij het zoeken te werk; langzaam maar zeker graaft de Karimata verder en het afgebakende stuk zal zoo grondig worden door zocht, dat men veilig kan aannemen dat alles wat zich daar op den zeebodem bevindt, naar boven zal zijn gebracht, wanneer het geheele gebied is afgebaggerd. De mogelijkheid is evenwel bijna uitgeslo ten, dat nu reeds een beslissende phase van het werk is aangebroken. Toen we ons hedenavond aan boord van de Karimata begaven troffen wij daar ir. Van Capelle, die uiterst tevreden was over de tot nu toe bereikte resultaten. En met recht. De molen brengt steeds meer dingen naar boven, die er op wijzen, dat men op den goeden weg is. Volgens de theoretische berekenin gen van ir. Van Capelle. is men nu dc plek genaderd, waar zich vermoedelijk het goud bevindt, maar men kan toch nog niets positiefs zeggen. We zijn, aldus ir. Van Capelle. bij dit werk van het standpunt uitgegaan, dat een goed eind van de plek waar de wrakstukken liggen moest worden begonnen. Daarom nemen we geen enkel risico. We graven nu langzaam verder en wie zal zeggen of we reeds al niet bij de goede plek zijn? In elk geval wijst de vondst van een groot aantal kogels er op, dat we op zijn minst vlak bij het wrak zijn. Ir. van Capelle toonde ons hierop het resul taat van twee dagen werk: een vijftiental ijze ren kogels, ongeveer van de grootte als die, welke gebruikt worden bij de athletiek-be- oefening. Vandaag zijn vijf en twintig koperen voor werpen opgebaggerd, die zonder eenigen twij- feil tot de inventaris van de Lutine hebben behoort. Bovendien zijn onder de wrakstuk ken nog koperen spijkers aangetroffen, en ook zijn vandaag gedeelten van de huidpla ten der Lutine naar boven gebracht, op twee waarvan zich inscripties bevonden. Uit de beschikbare documenten is gebleken, dat de Lutine oorspronkelijk 'n Fransch schip was. dat echter in 1798 op een Engelsche werf van een geheel nieuwe koperen huidplaat voorzien werd waarop verschillende inscripties werden aangebracht. Dit opschrift is volkomen gelijk aan dat. hetwelk op twee der door de Karimata op gebaggerde stukken voorkwam. Tot de vondsten van de Karimata behoorde vandaag ook een z.g.n. „mastkram", een stuk koper, ter lengte van ongeveer 30 c.M., waarop het bekende „Lutine-merk", name lijk een hanepoot, voorkomt. Plunderaars bestraft. Anti-Semitische uitspatting berecht. BERLIJN, 23 Juni: Op den dag. dat de anti semitische campagne haar hoogtepunt be reikte. nJ. den 17den Juni. hebben twee jon gelieden en een volwassene in beschonken toe stand een winkelruit vajj een Joodsche zaak verbrijzeld en vervolgens hemden, kousen en onderkleeding uit de etalage gestolen. De twee eerstgenoemden werden veroordeeld tot 5 maanden, de laatste tot 6 maanden ge vangenisstraf. De buit is aan den Joodschen eigenaar te ruggegeven. Het vergrijp werd door partij-ambtenaren aangebracht. (United Press) DE TIMMERMAN AMSTERDAM, 23 Juni. Gistermiddag had een bewoonster van de eerste verdieping van een huis ih de Czaar Peterstraat de huur opgehaald van een blok woningen in deze straat. Zij legde het opgehaalde bedrag, ongeveer honderd gulden, thuis op tafel en verliet daarna voor een boodschap nog even haar woning. In dien tijd verschafte een ongeveer veer tigjarige man zich door openbreken van de deur toegang en nam de voor de hand lig- gende honderd gulden mee. Op het gerucht kwam een buurvrouw eens informeeren wat er aan de deur van de be nedenverdieping te doen was. waarop de in breker antwoordde: ..'t Is in orde juffrouw, ik ben de timmerman". De vrouw trok zich daarop gerustgesteld •■prug en de .timmerman" zette kalm zijr „werkzaamheden" aan de deur voort. Later icon zij de politie slechts een vaag signalement van den „timmerman" geven. Alleen zijn kuif was haar opgevallen. Twee jonge menschen op overweg ernstig gewond. Door lokaaltrein gegrepen. Op den onbewaakten overweg van den Haarlemmermeerspoorweg aan de nieuwe Meerlaan, bij den Amstelveenscheweg te Am sterdam, zijn Donderdagavond omstreks kwart, over zeven de 18-jarige jongeman P. Terpstra zijn zijn 17-jarige verloofde, mej C. Muller, beiden wonende aan de Wittenkade te Am sterdam, die daar per rijwiel passeerden, door den lokaaltrein, welke om 19.11 uur van Am sterdam naar Aalsmeer was vertrokken, aan gereden en ernstig gewond- Het verloofde paar kwam uit de richting van de nieuwe roeibaan in het boschplan, van welke zijde men een volkomen vrij uitzicht op de spoorbaan heeft. Waarschijnlijk heeft het tweetal op overmoedige wijze getracht nog juist voor den trein de rails over te steken. Zij werden door den linkerkant van de loco motief gegrepen en tegen den grond geslingerd De jongen kreeg tal van ernstige wonden over het geheele lichaam, terwijl het meisje ernstig letsel aan het hoofd opliep. Per ambulance auto van den geneeskundigen dienst zijn de slachtoffers naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De trein, die spoedig tot stilstand kon worden gebracht, had een half uur vertra ging. (A.NP.) De tweede testmatch Engeland— Australië. Een slecht begin voor Engeland. Hedenmorgen begon op Lord's de 2de test match tusschen Engeland en Australië. Ham mond won voor de 2de maal den toss en het zoo succesvolle openingspaar in de eerste test match Hutton en Barnett opende de innings voor Engeland. Mc Cormick en Mc. Cabe na men de eerste overs. De eerste uren van de match waren succesvol voor den Australischen fastbowler Mc. Cormick die in zijn eerste 6 overs 3 wickets voor 18 runs wist te nemen. Hutton (4) werd met de score op 14 door Brown op short leg gevangen. 8 runs later na enkele fraaie strokes van Barnett ging Edrich. evenals in de eerste testmatch, played on op Mc. Cormick en ook Barnett had weinig geluk toen hij een van zijn legguards terugspringen- den bal van den fastbowler tegen zijn bat kreeg en door den dichtinstaanden Brown ge vangen werd. Hammond en Paynter stopten de collapse en om 12.30 (Greenw. tijd) was de stand: Engeland, 1ste innings: Hutton c. Brown b. Mc. Cormick 4 Barnett c. Brown b. Mc. Cormick 18 Edrich b. Mc Cormick o W. R. Hammond not out 33 Paynter not out 9 totaal 71 voor het verlies van 3 wickets. De Spaaruehank te Haarlem. Waarom die overgenomen is door de Ned. Handel Maatschappij. In ons vorige nummer hebben wij reeds' medegedeeld dat de Ned. Handels Maat schappij de Spaarne Bank te Haarlem heeft overgenomen. De directie en raad van commissarissen van de Spaarne Bank heeft de volgende circulaire aan haar aandeelhouders gezonden: ..De Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., Amsterdam, heeft ons er van in kennis gesteld, dat zij dezer dagen door een transac tie met eenige onzer groot-aandeelhouders een meerderheidsbelang bij onze Vennoot schap heeft verworven' Aan deze kennisge ving heeft zij het voorstel verbonden ons be drijf. zooals het reilt en zeilt, over te nemen, zich daarbij bereid verklarend ook ae aan- deelen van diegenen onzer aandeelhouders, die aan bovengenoemde transactie niet heb ben medegewerkt, te verwerven, voor zoover zij haar vóór 1 Augustus a.s. worden aange boden en wel tot den koers van 110 pet., waar tegen ook het hiervoor bedoelde meerder heidsbelang werd verkregen. Na rijp beraad zijn directie en commissa rissen van onze Instelling tot de overtuiging gekomen, dat zij aandeelhonuders dienen te adviseeren het aanbod van de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. te aanvaarden. Zij gaan daarbij van de volgende overwegin gen uit: De gevolgen van de economische crisis heeft onze instelling goed kunnen doorstaan en de interne positie der bank mag derhalve, na de •in 1935 getroffen maatregelen, welke in het verslag der directie over dat jaar werden be sproken en gemotiveerd, als volkomen gezond gelden. De resultaten zijn de laatste jaren bevredigend geweest; een conservatief beleid noopte ons echter het dividend over 1936 en 1937 tot 3 pet. te beperken. Hierby valt echter wel in het oog te vatten, dat de omstandig heden in deze jaren betrekkelijk gunstig wa ren. Een zelfstandig bedrijf van kleineren om vang biedt uit den aard der zaak minder mo gelijkheden dan een groote instelling, welke over rijkere bronnen beschikt en een veel breeder terrein kan bestrijken. Dit geldt te meer, nu de algemeene vooruitzichten naar ons inzicht in de nabije en wellicht zelfs in een meer verwijderde toekomst niet onver deeld gunstig schijnen en derhalve de thans voor onze verantwoordelijkheid gewichtige vraag zich opdringt, of er met waarschijn lijkheid op valt te rekenen, dat de resultaten op een bevredigend peil zullen kunnen blijven gehandhaafd. Vandaar dat wij. zooals reeds gezegd, nu de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. bereid is onzen aandeelhouders voor hunne aandeelen 110 pet. een ook in verhouding tot- de laatste noteering ter beuze zeer be vredigenden koers te betalen, ons verplicht rekenen hun te raden, van deze offerte ge bruik te maken. Op dezelfde gronden hebben wij. in overleg met de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V., tegen 8 Juli a.s. een algemeene vergade ring van aandeelhouders onzer Vennootschap opgeroepen en zullen wij aan deze vergadering voorstellen, tot ontbinding der vennootschap over ie gaan en den liquidateur te machtigen de liquidatie te effectueeren door verkoop van het bedrijf aan de Nederlandsche Handel- Maatschappij N.V." Het woord is aan La Rochefoucauld: De twisten zouden niet lang duren als het ongelijk slechts aan één kant was. hezft mi -A&oqeha. ea&PiiseAe. loaahda. tAdv. Ingez. Medj Oneeiiigheid In het Japansche kabinet. Economische politiek geeft, aanleiding tot meeningsverschillcn. TOKIO, 24 Juni (Havas/AH.P.) Tijdens de buitengewone vergadering van het kabinet, welke gisteren werd gehouden en waarin besloten werd tot economische maatregelen welke noodzakelijk zijn door de vijan delijkheden in China, schijnen ern stige meeningsverschillcn te zijn ge rezen. Verscheidene leden van het kabinet zouden van meening zijn geweest, dat de maatregelen zouden leiden tot werkloosheid en tot een prijsstijging, waardoor de openbare orde ge vaar zou loopen. De regeering heeft de moge lijkheid bestudeerd de werklieden, die door de maatregelen zonder werk zouden komen, over te brengen naar munitiefabrieken, waar tekort aan werkkrachten heerscht. Verder zullen groote openbare werken worden uit gevoerd en zullen officieele prijzen worden vastgesteld voor de eerste levensbehoeften. Bovendien zullen „ongewenschte ideologieën" gecontroleerd worden VELEN ZULLEN VERTERK VAN EERSTE VLIEGTUIG NAAR AUSTRALIë BIJWONEN. Het vertrek van het eerste Indië-vliegtuig dat aansluiting in regelmatigen lijndienst op Australië zal geven, de Emoe (PH-ARE), zal Donsdag a.s. met groote feestelijkheid gepaard gaan. Uitgenoodigd om dit vertrek op Schip hol bij te wonen zijn de ministers van Water staat. Binnenlandsche Zaken en Koloniën, de Postraad en het hoofdbestuur der P. T. T., de Luchtvaartdienst, het Nationaal Lucht vaartlaboratorium, de besturen van KLü. en K.N.Ü.M.. de burgemeesters van Amsterdam. Nieuwer-Amstel en Haarlemmermeer. De ttalrjjke gasten zullen zich na het ver trek van het vliegtuig aan een feestelijk ont bijt in het restaurant van Schiphol vereeni gen. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEDEN: 16 PAGINA'S De marechaussee uit Oss en de procureur- generaal uit den Bosch hebben gisteren verklaringen afgelegd voor het ambtena rengerecht Spelen met een revolver heeft een jong mi licien het leven gekost. De Oranje-Nassau-mijnen maakten in 1937 ruim f 2 millioen winst. In Duitschland is tijdelijk arbeidsdienst plicht voor alle mannen en vrouwen in gesteld. De Labouroppositie doet in het Lagerhuis aanvallen op Chamberlain. Het bezoek van het Engelsche koningspaar aan Parijs is uitgesteld. Het winkelprobleem te Heemstede. Het bedrag, dat te Zandvoort door een ge meenteambtenaar verduisterd is, staat nog niet vast. Mejs Rollin Couquerque is te Wimbledon uitgeschakeld. ARTIKELENENZ. 0 R. P.: De onbewaakte overweg. H. D. Vertelling: Huis te koop Het sportgesprek van de week. C. J. Groothoff: De Olympische Dag. II. P. van den Aardweg: De geschiedenis van het Lutinegnud. Sport in 't Kort. Voor de Jeugd. De Burgerlijke Stand van Haarlem is op genomen op

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 1