Cricket SCHAAKRUBRIEK n ft 4 ft A A' 4 Hf nu m E f RAM5 PERQU1M ZATERDAG 25 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD S Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zen den aan den Schaakrcdactcur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. PROBLEEM No. 963. (No. 4 van den wedstrijd, 49e ladder). Mat in drie zetten. •Stand der stukken Wit: Kg4, Da4, Ld7, Pc4, Pe6, b3, e2. f6. Zwart; Kd5, Da8, Ld2, Pa7, a3, có, g5, h3. ..Het schaakspel is voor den ernst te veel spel en voor het spel te veel ernst." G. E. LESSING. PROBLEEM No. 964. (No. 5 van den wedstrijd, 49e ladder). m m l W m Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kc7, Dgl, Tbl, Tfl, Pd6, c4, e2, h2. Zwart: Ke5, Lel, Ldl, Pb7, Pg6, b4, d3, e6. PARTIJ No. 935. Gespeeld in het internationaal tournooi te Noordwijk, 8 Juni 1938. Wit: Zwart: P. Schmidt, Dr. M. Euwe, (Estland). (Amsterdam). GEWEIGERD DAMEGAMBIET. (Aangenomen Slavisch). 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 Tot dusverre noemden wij deze speelwijze de Tsjechische verdediging, welke benaming afkomstig was van (wijlen; Dr. S. Tarrasch, in verband met succes, dat de Praagsche meester Dr. K. Treybal er mede had te Pistyan (1922). Bekende Russische meesters hebben na dien tijd de theorie dezer opening verrijkt, door haar practiseh toe te passen. Vandaar, dat ook de Wereldschaakbond zich vereenigd heeft met de benaming „Slavisch". 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 d5xc4 De karakteristieke stelling van het „Aan genomen Slavisch", noemt de zwart-speler dezen stand in zijn mooie boekje (No. 3) „Theorie der schaakopeningen". Zwart, al dus Dr. Euwe in het genoemde werkje, dreigt den gambietpion te handhaven. In den tijd, welken Wit noodig heeft om die dreiging te pareeren, krijgt Zwart de gelegenheid zijn Damelooper te ontwikkelen. 5. a2a4 Lc8f5 Bij dezen zet teekent Dr. Euwe aan: Aldus brengt Zwart zijn Looper veel gemakkelijker naar buiten dan in het klassieke Damegam biet. Men zou daarom geneigd zijn te conclu- deeren, dat Slavisch meer aanbeveling ver dient dan Klassiek. Toch is de zaak niet zoo eenvoudig. Zwart ondervindt ook in de Slavi sche verdediging moeilijkheden met zijn Damelooper, maar deze beginnen hier pas na de ontwikkeling van dit stuk. Zwart heeft immers met zijn vierden zet het centrum op gegeven en dit maakt, dat Lf5 gevaar loopt, door een eventueel e2—e4 verdreven te wor den. Aan dit gevaar kan Zwart slechts door zeer nauwkeurig spel ontkomen. 6. e2e3 Deze zet is ongeveer gelijkwaardig met 6. Pf3e5. In den laatsten tijd geven vele meesters aan den tekstzet de voorkeur. 6 .e7e6 De beste voortzetting. Zwart moet maat regelen nemen tegen een eventueel e3e4 en gaat daarom zijn Koningslooper naar b4 ont wikkelen. 7. Lflxc4 Lf8b4 8. 0—0 0—0 9. Ddl—e2 Tegenwoordig de meest gebruikelijke voort zetting. 9. Pf6e4 10. Lc4d3 Of 10. Pc3xe4, Lf5xe4; 11. Pf3—e5, Pb8—d7; 12. Lc4- 13, Le4xd3; 13. Peöxd3, Lb4d6 met ongeveer gelijk spel (partij LiliënthalLöwen fisch, Moskou 1935). 10 .Lb4xc3 11. Ld3xe4 Lc3—b4 12. Lel—d2 Dd8a5 13. Ld2xb4 Da5xb4 14. Le4xf5 e6xf5 Met gelijk spel. 15. Pf3e5 Db4d6 16. Tfl—cl Pb8—d7 17. Pe5xd7 Dd6xd7 18. a4a 5 a7a6 Er dreigde a5a6. 19. De2—f3 Ta8—d8 20. Tel—c5 g7g6 21. h2h3 Dd7—d6 22. Tal—a4 Nu het gaatje door h2h3 gemaakt is. kan de Toren de eerste lijn verlaten, ook al is er nog geen sprake van matdreiging. Men kan nooit te voorzichtig zijn! 22 .h7—h5 Om g2g4, de stille nevenbedoeling van h3, te verhinderen. 23. Ta4b4 Td8—d7 24. g2—g3 Tf8e8 Zwart probeert in dit Toreneindspel nog op winst te spelen, maar Wit is een secuur „broekje' (pardon, lees meester) en verdedigt zich correct. 25. Df3—f4 Dd6xf4 26. g3xf4 Waarmede het spel „geheid" remise is. 26 .h5h4 27. Kglfl Te8e6 28. Kfle2 Kg8—f8 29. Ke2d3 Kf8—e8 30. Tc5c3 Ke8d8 31. Tc3c5 Remise OPLOSSING PROBLEEM No. 954. (No. 7 van den wedstrijd, 48e ladder) rit and der stukken: Wit: Kbl. Df5, Ta5, Tc2, Lb8, Ldl, Pd5, «6. c5. g2. Zwart: Kc6, Dh4. Pf8. Ph7, b2. Samuel Loyd, 1841—1911) 1. Lb8—65, enz. OPLOSSING PROBLEEM No. 955. <No. 8 van den wedstrijd. 48e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka7, De3. Tg6. Lh6. Pc8, Pel, c5. d2. e4. Zwart: Ke5, Dhl, Ta4, Th4, Lbl, Pf6, Pg3, a6, e6. (K. A. L. Kubbel, Petrograd). 1. Pc8e7, enz. Het thema is zwarte zelf-penning. Beide problemen goed opgelost door: H. J. S. Beck en J. Vermeer, beiden te Bloe- mendaal; E. J. Akkerboom, B. Amelung, A. v. Baren, A. F. Blokker, H. en J. Blokker. J. Buma, M. Daim, C. v. Dort, H. W. v. Dort, A. G. v. Eis, J. Hillebrand, R. Hommers, F. W. Hoogerbeets, B. Hoogreef, J. ten Hove, C. Ho ving Jr., G. Huizing Jr., H. Jonkers, C. Koster, J. H. Meilink, A. J. Mooy, Joh. B. Pennock, J. J. Piers, P. Rotteveel, J. Schippers, mevr. J. Smit—Bückmann, B. A. Snelleman, W. Trak- sel Jr., A. Veerman, J. Voigt, C. Warlé, J. v. d. Water en J. P. Wever, allen te Haarlem; H. F. Antonisse, J. Germeraad, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort (allen vier punten). Voorts is Probleem no. 549 goed opgelost door: H. S. Bogaardt, te Bloemendaal; C. H. Erbrink Jr. en P. J. F. v. Oef fel, beiden te Haarlem (allen twee punten). Vervolgens is Probleem No. 955 goed opge- st door: B. v. Rossem, te Drouwen (Dr.); J. J. H. Bauer, J. v. d. Goes Jr., B. Koedijker, Joh. Kok Jr., A. C. Krijn, Joh. Lukkien, J. v. Lunenburg, Mart. J. Lürsen, A. K. v. Oeffel. B. Schijf. A. C. Spaan. K. L. Sternheim, R. F. S. Voerman, G. H. Wamelink en C. F. Weber, al len te Haarlem; F. D. Kat en C. de Vries, bei den te Heemstede (allen zeven punten). Ten slotte is Probleem No. 953 goed opge lost door: J. B. Verdonk, te Oldenzaal (als auteur, twee punten). CORRESPONDENTIE. Drouwen (Dr.). B. v. R. 1. Df5e5 faalt b.v. na 1.Kc6d7. Haarlem. J. J. H. B. 1. a6a7 faalt na 1.Dh4b4. G. v. d. B. 1. Tg6xg3 faalt na 1.Pf6xe4. C. H. E. Jr. 1. Pc8d6 faalt na 1.Pf6xe4. J. v. d. G. Jr.; F. F. G. en B. K. 1. g2—g4 faalt na 1.Dh4—el; Joh. K. Jr. 1. Tc2xb2 faalt na 1.Dh4—e4t. A. C. K. 1. g2g3 faalt na 1.Dh4—e4. J. v. L. Zie corr. met J. v. d. G. Jr.,c.s. Mart. J. L. Na 1. Df5—f7, Dh4—e7; 2. Pd5b4t is Zwart niet mat, wegens Kc6d7. Frits J. M. 1. Pd5b6 faalt na 1. Dh4d8 (954); 1. Pc8—d6 faalt na 1. Pf6xe4 (955). B. S. Zie corr. met J. v. d. G. Jr., c.s. R. F. S. V. 1. Ldl—e2 faalt na 1.Dh4—elt. G. H. W. 1. Pd5—c3 faalt na 1.Dh4d8. Heemstede, F. D. K. 1. Pd5e7i (954) faalt na 1.Dh4xe7. Hillegom, W. de L. Zie corr. met J. v. d. G. Jr., c.s. en C. H. E. Jr. te Haarlem. Onze a.s. internationaals voor dit seizoen Binnenkort zal ons Nederlandsch cricketelf tal weer in het veld moeten tegen zijn Engel - sche rivalen en onwillekeurig vragen we ons reeds thans af: „hoe zal ons nationale team er uit zien wie komen er op het oogenblik reeds voor in aanmerking?" Wel, naar mijn bescheiden meening is, mogelijk op één en kele uitzondering na, deze vraag, niet zoo heel moeilijk te beantwoorden; voor een tiental spelers zou, indien dat noodig was, een plaats aan te wijzen zijn. Dat de spelers van H. C. C. in aantal weder een groote ral spelen bij de samenstelling van het Ned. Elftal, spreekt welhaast vanzelf Om te beginnen dan, in de eerste plaats de aanvoerder van het team, de H. C. C.'er Mi'. H. van Manen. Als wicketkeeper en openingsbatsman zijn clubgenoot uit het tweede Haagsche team: A. M. J. de Beus. Dan onmiddellijk de beste Hol- landsche all-rounder, de Haagsche Enschedeër Dr. Max Jansen! Een speler, die moeilijk door eenig Nederlandsch cricketer zal zijn te evena ren, laat staan overtreffen. L. J. Sodderland. de bowler van H. C. C. II is ook al zoo'n vaste internationaal. Hiermede hebben we het beste gedeelte van ons nationaal team gehad: allen oud-gedienden. hetgeen helaas beteekent dat er op het oogenblik onder de jongeren nog geen spelers kunnen, worden gevonden, die op eenig onderdeel, in vergelijk met genoemde ouderen, hun capaciteiten benaderen. Als vijf de van de oude garde moet de Rotterdammer A. Terwiel. de bekende fast-bowler, worden genoemd. Ook zijn plaats in het elftal is reeds bij voorbaat verzekerd. Dan de jeugd. In de eerste plaats noem ik de beide Hagenaars: J. van der Luur, die zich reeds eerder zijn plaats als internationaal waardig heeft getoond en in zijn innings on langs tegen Rood en Wit wederom heeft bewe zen tot de beste jongere Nederlandsche. bats- men te behooren en onmiddellijk na hem W. H. Gallois, die voor H. C. C. n een paar voor treffelijke innings heeft gespeeld, waardoor zijn opname in de ploeg zoo goed als verzekerd is. Dat zijn er met elkaar zeven, die ongetwij feld zullen worden gekozen. Het volgende drie tal verdient m.i. eveneens een plaats in het elftal, n.l. de V. V. V.-speler W, Roodenburg, een zeer goede linksche batsnian en nuttig change-bowler, waarna ik in één adem onze beide plaatselijke spelers. H. de la Mar en P. C. Hagenaar, resp. Haarlem en Rood en Wit, noem. Hagenaar is dit seizoen met den bal uitstekend op dreef en heeft reeds meer dan 30 wickets veroverd voor gemiddeld ongeveer 8 runs. Bovendien heeft deze all-rounder een drietal heel goede, krachtige innings gespeeld, die ieder ruim 40 punten opleverden. Harrv de la Mar, tenslotte, is een nuttig verdedigend batsman, die ook runs weet te maken, maar wat meer zegt: een bowler, zooals we er in ons land géén hebben. Zondag heb ik tegen hem gespeeld en het viel mij daarbij op dat de Haarlemmer er een „googly" uit weet te ha len. Hij weet daarbij uitstekend lengte te hou den en is inderdaad zeer lastig te spelen. Hèt type bowler, waar de Engelschen moeite mee hebben Als gezegd, ook deze drie spelers zijn hun plaats volkomen waard. De keus voor den man. die het team zal moeten completeeren zal waarschijnlijk moeilijk zijn. Er is inderdaad een aantal jongeren van ongeveer gelijke kracht, die er „iets" van terecht zouden bren gen, doch feitelijk nog niet „rijp" voor inter nationaal cricket. Verder is er de Amsterdam mer A. van Stuyvenberg, die dit seizoen ech ter nog niet veel heeft gepraesteerd. De Rood en Witter André van Baasbank, ongetwijfeld een geboren cricketer, speelt nog met te wei nig zelfvertrouwen om zijn keuze te kunnen rechtvaardigen, tenzij hij vóór de definitieve samenstelling nog „los" zou komen. Van der Togt heeft in het begin een paar goede innings gespeeld, doch daarna is het hem niet mee- geloopen en in internationaal cricket is hij ook nooit gelukkig geweest, d.w.z. in ons land. want in Engeland heeft hij het vorige seizoen uitstekend gespeeld, nog wel op voor hem vreemde graswickets. We zullen het moeten afwachten; levert v. Baasbank het hem nog op tijd, dan is hij wel de man, te meer. daar hij een voortreffelijk fielder in de „gully" is. Dan is er feitelijk nog een belangrijke fac tor. die ongetwijfeld een rol van zeer groote beteekenis speelt: het openingspaar! In de Beus heeft het Ned. XI een uitstekend ope ningsbatsman. wien dit ..vak" volkomen toe vertrouwd kan worden. Maar nu Willem Gle- rum, zijn vast partner, verdwenen is. zal men een andere no. 1 of no. 2 onder de spelers die nen te zoeken. En of deze bij het genoemde, mogelijke tiental aanwezig is. staat te bezien Of mr H. van Manen zou het moeten doen. Deze uitmuntende batsman gaat tegenwoor dig echter in zijn elftal als vierde of vijfde man naar de wickets en het is zeer de vraag, of het aanbeveling verdient indien hij zelf de innings van ons nationaal team zou moeten openen. Het lijkt een tè groot risico om Gallois. die voor het eerst zou meespelen, of Roodenburg te laten beginnen' met de Beus; te meer, daar beide spelers in hun team dit evenmin gere geld gewend zijn. W. Roodenburg begint de V. V. V.-innings wel eens, doch lijkt mij niet de aangewezen batsman als eventueele partner voor de Beus. Terwiel, de vaste no. 1 batsman van V. O. C. kan gevoegelijk buiten beschou wing blijven; wie zijn spel kent, za het met mij eens zijn. Max Jansen is dè no. bats ma' en de la Mar kan m.i. voor deze zee: noeilijk taak evenmin in aanmerking komen ?venmr als A. v. Baasbank, indien deze van de parti, i zou zijn. Zoodat van Manen géén andere keus dan zich zelf over zou blijven, hetgeen niet zoo prettig is. Ook hier zal een oplossing voor moeten wor den gezocht. Nu we het over het openingspaar hebben, is het misschien wel aardig, de eventueele volgorde der batsmen eens te bekijken. Het openingspaar, waarbij dus in ieder geval A. de Beus, laten we dan maar even buiten bespre king. No. 3: Max Jansen, lefthander No. 4: H. van Manen. No. 5: J. van der Luur, lefthander No. 6: W. Gallois. No. 7: P. Hagenaar, lefthander No. 8. H. de la Mar. No. 9: W. Roodenburg, lefthander No. 10: A. Terwiel, lefthander No. 11: L. Sodderland. Alzoo een battingteam met vijf linksche spelers, niet zoo pleizierig voor de tegenpartij. Wat de aanval betreft, deze zal in den aan vang wel verzorgd worden door Terwiel en Sodderland, waarbij als eerste change voor Terwiel Hagenaar nuttig werk zal kunnen doen als medium-fast bowler. Daarna zonder twijfel Max Jansen, met Sodderland den besten bowler dien wij hebben. Lukt het niet. dan zal Harry de la Mar zijn „googlies" eens los kun nen laten tot verrassing van de eventueel „in gespeelde" Engelsche batsmen! H. van Manen is zelf eveneens een zeer bruikbaar bowler, evenals W. Roodenburg, en in geval van nood kunnen Gallois en van der Luur nog in het vuur worden gebracht. Variatie genoeg en m.i. een zeer sterke aanval met in ieder ge val een zevental uitstekende bowlers; ruim schoots voldoende. De verdediging, het batten, is tot en met no. 9 eveneens goed verzorgd; een elftal dat zeker in staat mag worden geacht, een flinke score van een goede 200 runs tegen een aan val, zooals wij deze van de gemiddelde Engel sche ploegen, die naar ons land oversteken, gewend zijn, te maken. De taak van den aanval zal dan zijn, de te genpartij uit te krijgen voor een totaal be reikbaar voor onze batsmen. In ieder geval lijkt het mij mogelijk een ploeg in het veld te brengen^ die in staat is een zeer behoorlijk re sultaat tegen de Engelsche touring-combina- ties te bereiken en die straks onze Haarlem- sche cricketliefhebbers aan den Spanjaars- laan weer menig heerlijk cricketmoment zal kunnen bezorgen! P. A. LAMMERTS V. BÜEREN. WIELRIJDEN. H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Don derdagavond een baanwedstrijd te Halfweg. Allereerst starten de renners voor een sprintwedstrijd. Finale: 1 B. Schell Jr., 2 J. v. Maris. 3 W. Fennis. Kleine finale: 1 T. Handgraaf, 2 W. Kleef, 3 G. Godde Klassement wedstrijd voor juniores 20 ron den. 3 klassementen. 1 Van Tongeren, 2 Terstal. 3 Boudewijn. 4 E. Lekveld, 5 H. Jas. 6 Van Baak, 7 B. Groe- neveld. Klassementwedstrijd voor veteranen over 15 ronden: 1 P. Gelandie 8 pnt., 2 B. Schell Sr. 7 pnt.. 3 G. Jonker 3 pnt. Wedstrijd voor de C-klassers over 20 ron den met 1 eind klassement. Uitslag: 1 B. Kleinhout, 2 W Kleef. 3 Fr. Jansen. 4 Verbeek, 5 B. Fennis, B. Kleinhout won een valhelm als premie. Bij den afvalwedstrijd voor A- en B-klas- sers werd Jan Jas winnaar. Ploegachtervolging over 15 ronden werd gewonnen door de ploeg J. v. Maris-J. Smit- W. Fennis-B, Schell Tweede werd de ploeg Jan Jas-J. Walgien-J Lasschuit-J. Jonker- H. v. Dijk. Na de pauze werd een koppelwedstrijd van 3 kwartier met 3 klassementen gereden. De uitslag werd: 1 Jan v. Maris-B. Schell Jr. 15 pnt. 2 T. Handgraaf-J. Banken op 2 ronden 8 pnt., 3 B. Kleinhout-W. Kleef op 2 ronden 6 pnt., A-s. Zondag wordt op de Halfwegsche wie lerbaan een clubontmoeting tegen de Am- sterdamsche Wielervereeniging De Germaan gehouden. Vertrek AmsterdamschePoort 8 uur. ATHUETÏEK. OLYMPISCHE DAG. Voor den Olympischen Dag zijn de volgende Haarlem-athleten uitgenoodigd 100 M.: Van Geenhuizen. A. Schaap. 800 M.: Herfst. 1500 M.: Hermans. Koopman. 4 x 100 M.: Van Geenhuizen, A. van Zon deren, Rinkel, A. Schaap. Op de 800 M. krijgt Herfst 30 M. voorsprong op den recordhouder Bouman terwijl op de 1.500 M Koooman 55 M. voorgift krijgt en Her mans 90 M Vooral on dit laat^r niiTimpr tan een buitengewoon interessante strijd verwacht worden tusschen De Ruyter en Petit, die na tuurlijk van meet beginnen. CRICKET IN ENGELAND. Engeland verliest op den eersten dag van de 2de testmatch 3 wickets voor 31 runs, waarna een recordstand voor het 4de wicket en een meesterlijke dubbele een tury van den Engeland-captain Walter Hammond het totaal op 4095 bracht. De Engelsche Ko ning op Lord's. Engeland heeft zich van het zwakke begin geheel weten te herstellen. Toen Mc. Corwick met slechts 31 runs op het scoringbord de wickets van Barnett, Hutton en Edrich geno men had, leek het er veel op dat voor Enge land het voordeel van het winnen .van den toss door Hammond, verloren zou gaan. Toen Hammond en de lefthander Paynter stand hielden zette Bradman spoedig zijn spin- bowlers Fleetwood Smith en O'Reilly aan. In tegenstelling met den Engeland-captain die onmiddellijk zijn meesterschap over den aanval demonstreerde, begon Paynter onze ker, doch toen hij eenmaal de 20 gepasseerd was maakte ook de kleine snelvoetige bats man weinig fouten meer. Het fielden der Australiërs was snel en zuiver en beter dan te Nottingham. Bradman trachtte nog vóór de lunchpauze een schei ding te bewerken doch het lukte niet. Met een harde vier op een no-ball van O'Reilly bracht Hammond zijn persoonlijke score op 50, nadat 7door Paynter eerst met een zes op Fleetwood Smith de 3 cijfers op 't bord geko men waren. Bij de lunchpauze bedroeg de score 1343, waarvan Hammond 70 in 90 mi nuten en Paynter 34 not out. Na de lunch verscheen de Engelsche Koning op Lord's. De President van de M. C. C. Earl Baldwin stelde de spelers aan den Koning voor, die daarna 2 uren lang het spel met de grootste belang stelling volgde, ook na de hervatting bleef Hammond's meesterschap over den Australi- schen aanval, Paynter's vlugheid en sterk legspel, zoomede net voortreffelijke fielden der Australiërs de 30.000 kijkers in hooge mate boeien. Bij het scoren van de 183ste run gingen de handen voor de zooveelste maal voor een krachtig applaus op elkaar. De op Lord's aanwezige C. B. Fry zag zijn in 1905 met Hon. F. S. Jackson op den Oval ge scoorde 151 runs voor het 4de wicket verbe terd want Hammond en Paynter sloegen thans tegen Australië 222 runs voor het 4de wicket bijeen. Hammond maakte in 2uur zijn 10 century in het seizoen vol. Toen Payn ter met het totaal op 253 nog slechts 1 run voor zijn century noodig had miste hij een top-spinner van O' Reilly en ging l.b.w. voor een onbetaalbare 99, met zijn 216 not out in de eerste testmatch een schitterende presta tie. 18 runs later viel het 5de wicket, dat van Compton (6) die een bal van O'Reilly naar leg trachtte te spelen en eveneens l.b.w. gin? (2715). Fleetwood Smith en O'Reilly de den daarna alles om het tijdelijke overwicht te behouden, doch Ames verleende zijn cap tain opnieuw steun. Wel gaf Ames met zijn score op 18. na het passeeren van de 300, een kans achter het wicket op Fleetwood Smith, doch ook na de theepauze bleven de batsmen meester van het terrein. Ames ham geen risico's, speelde meer verdedigend dan zijn gewoonte is en voor het 6de wicket werden er opnieuw 138 runs aan het totaal toegevoegd. Om 6.10 scoorde Hammond onder donderend applaus zijn 200ste run en toen om half zeven bij den stand van 409—5 (Hammond 210 en Ames 50 not out) den speeltijd van den eersten dag verstreken was, stroomden de dui zenden het veld op om de naar het paviljoen rennende Hammond een grootsche ovatie te brengen. Mc. Corwick nam in 31 overs 3 wickets voor 77 runs, Mc. Cabe in 35: 0—57, O'Reilly in 32: 257, Fleetwood Smith in 28: 0129 ën CWpperfield in 8»/20—51. Wellard, Verity, Wright en K. Farnes zijn de 4 overige spelers die Hammond uit de 13 koos. De uitslagen van de gespeelde county- matches luiden: Kent 404 en 990 wint van Glouces tershire 238 en 262 (Neale 107, Harding 4—64). Hampshire 333 en 93—1 wint van Cambridge 330 en 95 (Creese 4—14). Notts 284—8 (gesl.) wint met innings van Northamptonshire 128 en 151 (Voce 4—43). Essex 278 en 54—4 (Buse 4—21) wint van Somerset 125 en 206 (Nichols 779). Oxford 412 en 141 wint van Sussex 196 en 245. Worcestershire 100 en 372—8 (Cooper 111, Gibbons 123, zijn 5de century) tegen Lancashire 307 en 26—0. Yorkshire speelde een merkwaardige wedstrijd tegen Glamor gan en won met 12 runs. Yorkshire 273 en 685 (gesloten). Glamorgan moest na 179 in de 1ste innings gemaakt te hebben (Smailes 6—35) 163 runs scoren om te winnen. Gla morgan kwam op het wegens regenval moei lijk bespeelbare wicket slechts tot 140 (Smai les 8—68), een fraai slot voor Yorkshire waarin Smailes geducht de hand had. CRICKET. Moeilijke wedstrijd voor Haarlem. Het wordt nu toch de hoogste tijd dat Haarlem haar schamele puntentotaal van 1 uit zes wedstrijden wat gaat verhoogen want anders ziet het er voor de Haarlemmers lee- lijk uit. Nu gèeft de uitwedstrijd tegen V.O.C. geen reden voor overdreven optimistische verwach tingen. Integendeel. Terwiel en zijn mannen hebben vorige week een gevoelige nederlaag te slikken gekregen van H. C. C. 1 en willen zij de kans op den kampioenstitel behouden dan dient van Haarlem met flinke cijfers gewon nen te worden. Haarlem zal zich echter niet bij voorbaat ge wonnen geven en een verrassing lijkt ons. hoewel niet waarschijnlijk toch ook weer niet uitgesloten. Intusschen heeft ook V.R.A. nog niet van H.D.V.S. gewonnen en als de V.R.A.'ers even slecht batten als vorige week tegen H.C.C. 2 62 all out en 77 voor 8 dan gelooven wij ook niet dat de Waal cs. het de Schiedam mers al te lastig zullen maken. H. C. C. 1 kan de leiding behouden al zullen de Hagenaars moeite genoeg hebben met de sterke aanval van de Amsterdammers. C.V.T. speelt thuis tegen H. C. C. 3 en de Haarlemmers hebben een goede kans om te winnen, wat noodig is, ook. want alleen het Nijmeegsche Quick staat nog lager op de ranglijst. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: V.O.C.—Haarlem. H. C. C. I—V. V. V. H. D. V. S.—V. R. A. Overgangsklasse: ExcelsiorSparta. C. V. H.—H. C. C. 3. P. W.—S. C. H. C. A. C. C.—Quick (N.) Tweede klasse A: Haarlem 2A.C.C. 2. \jax (A.)—R.I.O. V.R.A. 2Hercules. I. W. 2—Kamp 'V.V 2—U.V.V. Derdf Klasse A: w. 3—A. C. C. 3 a. Olympia—C.V.H. 2. 1 U MOET M06 BflAND5TOP TEGEM GOEDKOOPE iOMaapRiizen BE5TELLEM Bij 'Y^sy" TELEFOON 10212. (Adv. Ingez. Med.) BOKSEN. Schmeling vrij ernstig gewond. Per brancard naar Duitschland terug. Dadelijk na het gevecht om het wereldkam pioenschap in het zwaargewicht, dat zoo sen sationeel ten gunste van Joe Louis verliep, heeft Schmeling zich naar een bekend arts be geven. Na een onderzoek van twee uren in een polikliniek waarbij vele Röntgenfoto's werden genomen, bleek het, dat twee beentjes, die in het rechtergedeelte .van zijn rug onder de nier de wervelkolom met de lendespieren ver binden, gebroken zijn. De professor van de chirurgische afdeeling, prof. Brennan, zeide, dat de behandeling van deze breuk zeer lastig is en uiterste rust eischt. Schmeling zal dan ook drie weken in strekverband moeten liggen. De Duitsche kampioen zal op 2 Juli a.s. op een brancard naar de boot gebracht worden en zoo vervoerd worden, waarna hij in Duitsch land verder zal worden behandeld. De totale recette bedroeg, i; rechten voor film en radio inbegrepen, 1 millioen 15096 dollar, waarvan 940096 dollar voor plaatsbewij zen. Van'de nettowinst van 803113 dollar kreeg Louis 321.245 en Schmeling 160.622 dollar, zoo dat Louis in iedere seconde van het gevecht 2606 dollar verdiende. Er bleken, na telling, 72000 toeschouwers geweest te zijn, waarvan 66277 betalende. ZEILEN. HAARIEMSCHE ZEILVEREENIGING. Ook het a.s. week-end zal door de H.Z.V. een clubtocht worden gehouden en wel naar de Voorzaan ter opluistering van de aldaar door een viertal vereenigingen, te houden zeil wedstrijden. Er zal hedenmiddag om 4 uur van de Groote Sluis te Spaarndam worden vertrokken, ter wijl voor de nacht ligplaats zal worden ge kozen in de Houthaven te Zaandam. POSTDUIVEN. H. A. K. De postduivenvereniging H.A.K. hield d® volgende wedvluchten. De uitslag was als volgt: Lan Migennes (Frankrijk) 499 K.M. S. Heitlager 1 5 8: C. Koning 2 28: A. Tero 3: E. Cassee 4 11 17; Joh. Smit 6; C. Schuur- huizen 7 9 14 16 19; C. v. d. Lee 10; A. Breeu wer 12 32. Epernay (Frankrijk) 374 K.M. W. de Graaf 1 3 10 16: S. Heitlager 2 9 14: W. v. d. Veldt 4 13; C. Koning 5 6 8 11; A. Breeuwer 7; C. Schuurhuizen 12; C. v. d. Lee 15—17. Beaune 596 K.M. J. Koning l 7; A. Breeuwer 2 11 12: P. Bot- teie lr3: J. Terhorst 4 15; W de Graaf 5, G. Stouten 6 21; W. v. d. Veldt 8; C. Koning 9 13; S. Heitlager 10 16. DE LUCHTGIDS. De postduivenvereniging „De Luchtgids" hield op Zondag 19 Juni een wedvlucht van Momignies (België) over een afstand van 264 K.M. De eerste prijswinnende duif be haalde een snelheid van 1231,73 meter per minuut, de laatste 1132,68 meter per minuut. De uitslag was als volgt: G. Kors 1 6 12 16; Chr. Geisler 2 19; Joh. v. d. Pol 3 4 5 23 26 27 31 32 34; A. J. Leurs 7 11 20; P. H. Boeree 8 24; R. N. Heiloo 9 15, J. Zwart 10 14 25 35; P. Kruijer 13 17; Chr. Reiber 18; J. W. Borst 21 29 30; G. Jimmink 22; P. M. Kok 28 33. DE BONTE DUIF. Wedvlucht van Beaune op Zondag 19 Juni 1938. Los 6 uur 40 min. Wind Z.W. Afstand 596 K.M. Eerst getoonde duif 15 uur 30 min. 46 sec. Laatste prijswinnende duif 16 uur 37 min. 54 sec. F. Kuyken 1 7. P. H. Brakel 2 6 11. G. Zaagsma 3 14 15 W. J. Nelissen 4 9 13, H. J. Lomans 5, A. v. d. Linden 8 10. R. Brakel 12, G. J. Suman 16. P. V. „DE REISDUIF". Uitslag Waver, los 7 uur 30 afstand 188 K.M. C. Th. Verdonk 1 12 24 29 44 45; H. J. Handgraaf 2 18 19 32 33 43; G. H. Brendel 3 17 31 36 45; P. J. Kok 4 13 16: H. Everts 5 8 15 28 35; J. J. de Bie 6 20 27 38 39: W. Jansen 7; J. F. Scherf 9: H. Bogaard 10; P. V Andel 11; J. J. Hart 14 41 42; J. Th. Bak ker 21 48; Th. A. Heinsbergen 22 25 37 46; C. v. 't Ende 23 26: N Wezenbeek 30; H. Bou- wens 34; P. Kroon 40. Uitslag Momignies op 19 Juni. Los 6 uur. Afstand 266 K.M. P. Kroon 1 17 18; G. H, Brendel 2 8; J. J. de Bie 3; C. Th. Verdonk 4 5 26 29 30 33 36' J. J. Hart 6 10 14 24 25: Th A. Heinsbergen 7 12 16 39; C. v. 't Ende 9 14 32; H. J. Hand graaf 13 35; P. J. Kok 15 22 27; H. Bouwens 19, H. Everts 20, J. Rompa 21; J. Th. Bakker 23 28 31; P. A. Blommaert 37; W. Jansen 40. P. V. DE ZWALUW. De P.V. de Zwaluw hield Zondag 19 Juni een wedvlucht van Monignies. De orijzen werden 3ls volgt gewonnen: H. Bakker 1. 3, 5 8. 9. 11; J, Lasschr" Jr 2, 6, 13,18; M. Riebeek 4, 7, 20; J. Luiten 10, 19: H. V. d. Eiikhof 12, 14. 15, 16, 17

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10